Zwaar karwei WIJN: een leuk idee voor moederdag Busreis buurtvereniging Algemene Oproep Waar gaan we heen JALINK BOUW" I HOLTENS NIEUWSBLAD - 29 APRIL 1977 - PAGINA 5 Vijf ideeën voor foto- geschenken voor moederdag DE BOUWMATERIALENH ANDELAAR OOK VOOR AFGELEGEN GEBIEDEN Historama Bergkwartier 1977 Koninginnedag 30 april van 10.30 tot 17 uur in de Be rgstraat. Bergkerkplein. Men- straat en Brink: met ruiterspe- len te paard o.a. ringsteken, koekhappen. slalom, steekspel, markten met oude ambachten op Bergkerkplein en Bergschild met twee folkloredansgroepen en vele andere attrakties. Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1. tel. 1 15 00, di. 26 t.m. vrij. 29 apr. 20 uur:- Fons Jansen met zijn nieuwste pro gramma Fons Jansen V Za. 30 apr. 15 u.: De jeugdafde ling der Deventer Opera- en Operettevereniging brengt de kinderoperette De Witte Wolf van J A. Tj. v.d. Wal. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100 weekfïlm do. 28 apr t.m. wo. 4 mei: Taxi Driver, 18 jr. Filmart vr. 19 apr. 22.45 u.: On- ibaba. Nachtvoorstelling za. 30 apr. 24 u.: Mad Dogs and Englishmen. 18 jr. Matinee za. 30 apr., zo. 1. wo. 4 mei 14 u.: Circus op stelten, 14 jr. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.. za. 18.45 en 21.15 u., zo. 16. 18.45 en 21.15 u. EDB-Theater, Smedenstraat 10, tel. 1 36 15 weekfilm do. 28 apr. t.m. wo. 4 mei: Killer Elite, 18 jr Nachtvoorstelling vr 29, za. 30 apr resp. 23 en 23.30 u.: Het Porno-huis, 18 jr. Matinee za. 30 aprzo 1 mei 14 u.: Motta het vliegende Dracula-monster. a 1. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u., za. 18.30 en 21 u„ zo. 16, 18.30 en 21 u. Luxor No. 1, Brink 20, tel. 1 86 62 Aanvangstijden weekfilm: werkd 20 u., za. 18.30 en 21 u., zo. 16, 18.30 en 21 u. Weekfilm do. 28 apr. t.m. wo. 4 mei: Future World, 14 jr. Nachtvoorstelling vr. 29 apr. 23 u.: Julia, 18 jr. Matinee zo. 1 mei 14 u: Vier vuisten op weg naar de hel, a.l. Luxor no. 2, Roggestraat 35 Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.15, za. 18.45 en 21.15, zo. 15, 18.45 en 21.15 u Weekfilm vr. 29 apr. t.m. wo. 4 mei: Silent Movie, a.11. Stadhuis, Grote Kerkhof 4, tel. 7 2121 ma t.m. vr. 8 30-17 u 2 t.m. 16 mei tentoonstelling Mu seum wat is dat? DAK, Handelskade 9 t.m. 1 mei dagelijks 14-19, di. en do. ook 19-21 Tentoonstelling Deventer Amateur Kunstenaars Vereni ging. Kasteel Groot Hoenlo, Diepen- veenseweg 1, Olst, tel. 05708- 2148 dagelijks 10-17 u. Leven en werk van Arthur van Schendel; t.m 15 mei Damesbladen van 1760 tot 1970 Galerie Tambaran, Bergstraat 34, tel. 1 50 77 geopend: vr 11- 21. za. 11-18, zo. 13-18 tot 9 mei Joop Plasmeyer en Gerrie Da- men. schilderijen. Jan Warnaar. keramiek. Kunst Rondom, Openbare Lees zaal, Brink 70, tel. 1 35 06 ge opend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21, za. 10-17 u tot 21 mei Joke Kroon, wandkleden Het Ei van Columbus, Polstraat 76. tel. 12311 geopend: dagel. beh. wo 17-1. verder onregelma tig- van Deventer kunstenaars. Maandag 2 mei 20 u Tabula. Cave du Tertre, Jaarsma Woon- centrum. Bergstraat 48, tel. 184 94 geopend: gewone winkel tijden (ma. gesloten) t.m. 27 mei Roger de Wint, gravures en gouaches. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 1 65 12 ma. t.m vr. 10-12 en 13-17. 10 ook 18-20.45 u.: Ten toonstelling over Willem de Me- rode Albert Schweitzer Centrum, Brink 89. tel. 1 96 75 geopend: di. tm vr. 10-12 en 14-17, za 13-16. Permanente tentoonstel ling over leven en werk van A. Schweitzer. Museum de Waag, Brink 56, tel. 1 45 56: Antieke fietsen, keukens, zilver, aardewerk. Museum de Drie Haringen, Brink 55, tel. 145 56: Antieke kostuums, speelgoed en kos tuumpoppen. Museum voor mechanisch speelgoed. Noordenbergstraat 9, tel. 1 97 39: Mechanisch speel goed uit de collectie Stekelen burg. Openingstijden musea: di. t.m. za 10-13.30 en 14-17 u.. zo. 14-17. Kunstuitleen, Grote Poot 19, tel. 1 18 48 geopend: di. t.m. vr. 14- 18 u., vr. ook 19-21 u., za. 10- 12.30 en 14-17 u. Bolwerksmolen, Bolwerksweg, tel. 1 50 40 geopend voor bezich tiging: di. 3 mei 9-17 u. Vrouwencafé, Menstraat 2, don derdag 28 april 20.30 u. Jazzcafé, Menstraat 2, tel. 1 16 37, vrijdag 29 april vanaf 20.30 u m m v Haque Town Jazzband. Overdekt zwembad. Smyrnad- warsstr. 2. tel. 2 18 64 ma. 2 mei 19-21 u. Diplomazwemmen De venter Reddingsbrigade Het Rielerbad is vanaf 30 april om 10 u. weer geopend voor het waterminnende publiek. 4 mei Dodenherdenking 40-45. 9 uur kinderherdenkingsbijeen komst in de Grote Kerk 19 uur stille omgang start vanaf Brink, na afloop dodenappel door Deventerzangkoren op het Grote Kerkhof IJselhotel, Worp 2, tel. 1 35 20 Elke zondag 14-17 u. pannekoe- kenmiddag. Poffertjes eten: De poffertjes kraam van Albers staat van 29 april t.m.- 25 mei op het par keerterrein naast De Leeuwen- brug aan de Keizerstraat. In den Elegast, Brink 10 bene den, elke donderdag 21 uur jazz met jamsession. Stadion Adelaarshorst, Vet- kampstraat zaterdag 30 april 19 uur GA Eagles - FC Utrecht. Programma Koninginnedag 1977 Muzikale rondgang door de wijken 8 uur Historama: zie boven Buitengewone vlaggenparade op het voor-terrein van de Bo- reelkazerne 8.30 uur Grote Spoorshow op het Sta tionsemplacement (te bereiken via de oprit naast de VVV en die aan de Berkelweg) Handbaltoernooi op Sport complex Zandweerd 10-14 uur Handbaltoernooi op Sport complex Zandweerd 10-14 uur Tennispark Ceintuurbaan en Platvoet: Tennistoernooi 10-18 Oude automobielen-sterrit 11 uur. Aankomst IJselhotel. 13.30 uur vertrek richting Binnen stad. 13.30 uur vertrek richting bin nenstad 14 uur vertrek naar IJselhotel Receptie op 't Stadhuis 11-12 uur voor alle Deventernaren Vendelzwaaien en muziek op het Grote Kerkhof 13.30-14 uur Kinderoperette zie onder De venter Schouwburg Popgroep Lady Lake 17 uur Grote Kerkhof Wielerronde omg. Grote Kerk 17.30 start voorronde met De venter kampioenen div. sporten 17.45 u. start wielerronde „De Zwaluwen" met topsprinters. Concert Urker Zangers in de Grote Kerk 19.30 uur Taptoe Deventer Drumbands 21 uur Grote Kerkhof Gondelvaart op de IJsel 22 uur Borgele-Platvoet: programma met hindernisbaan, spel, fiets- versieren, lampionoptocht en kampvuur, inl. tel. 1 81 30. Vuurwerk aan de IJsel 22.40 uur. Alleen bij gunstig weer: 10-10.30 uur Fly-over vliegtuigen vanaf Teuge. 17 uur Ballonvaart vanaf de Worp. Het probleem is al zo oud als Moederdag (8 mei) zelf. Veel moeders krijgen een geschenk, als dank voor een jaar vol goede zorg voor hun gezin. Maar omdat veel moeders geen persoonlijke wensen heb ben, worden het vaak toch weer artikelen voor het huishouden. En daar aan hebben de gevers vaak uiteindelijk zelf nog het meeste plezier. Zo'n geschenk kan dan ook wel eens een probleem zijn. Daarom hierbij vijf tips voor persoonlijke ge schenken, waar moeder beslist blij mee zal zijn. Iets groots Een leuke foto van de kinderen vergroten is niet kostbaar. In kleur kost een foto van 13 x 18 cm bijvoorbeeld ongeveer f. 5 -. Een al flink formaat van 20 x 25 cm kost minder dan f. 10.-. En wie het echt groots wil aanpak ken: een 30 x 40 cm kleurenfoto komt op rond f. 30.-. Jn zwart/wit is dat f. 15.-. 't Is wel verstandig even met het negatief en een afdruk naar uw fotohan delaar te gaan. Hij kan bekijken tot welk formaat een scherpe vergroting gemaakt kan worden. Zelf iets maken Een idee is ook om zelf een se rie foto's te maken van een dag uit het leven van de kinderen. Van het tandenpoetsen 's mor gens totdat ze 's avonds in hun bedje liggen. Zo'n reportage, die natuurlijk in het geheim moet worden gemaakt, kun je op Moederdag in een klein album aanbieden met een tekening van de kinderen er in verwerkt. Sukses verzekerd! Foto in oud lijstje Kies uit de verzameling familie foto's een toepasselijke prent, bijvoorbeeld een jeugdfoto van moeder, 't Geeft niet als er geen negatief meer van is, want in ▼eel fotozaken kun je een foto van een foto laten maken zon der negatief. Dat is ook moge lijk in die ouderwetse bruine kleur. Dat wordt dan een nos talgisch juweeltje, vooral als deze foto in een ovaal lijstje- uit-grootmoeders-tijd wordt ge vat. Zo'n kado kost (in een for maat van 13 x 18 cm) ongeveer f. 25.- en ook hier zal de ont vangster erg blij mee zijn: met deze foto in lijst, die zo duide lijk de sfeer heeft van vroeger dagen. Een levensalbum Nog een idee: we maken uit alle foto's, die er in het gezin te vinden zijn een kleine selektie, die een zo kompleet mogelijk beeld geeft van het leven van de vrouw, waarom het gaat. Daar horen bij de jeugdfoto's en de foto's van nu. Ook van de ouders en van de direkte fami lie. En ook van goede vrienden, huisdieren, huizen e.d. Van al die foto's wordt een album ge maakt. Dat kan met of zonder een verhaal er tussen door. Pro beer in elk geval met een kort onderschrift bij elke foto te ver tellen wie er op staan en zo mogelijk waar en wanneer de foto is genomen. Een titelpagina maken de kinderen (de titel: „dit is uw leven" ligt voor de hand, maar er zijn natuurlijk ook andere titels mogelijk). Houden de Nederlandse moeders van wijn? Die kans is heel erg groot, want een recent onder zoekt heeft aangetoond dat bijna driekwart van alle Nederlandse vrouwen van 18 jaar en ouder wel eens wijn drinkt vaker dan de man. Misschien is het daarom een aardige gedachte om dit jaar in plaats van bloemen, parfum of snoepgoed moeder eens met wijn te verwennen. Hier volgen de ideeën. RUIKERTJE WIJN Wijn bestaat in ontstellend veel verschillende geuren en smaken. Soms zelfs bezit de wijn zo'n rijk en overrompelend parfum dat men eerder 't gevoel heeft bloe men te ruiken dan een vineuze drank. Dat geldt speciaal voor de witte, lente-achtige wijnen van de Duitse Moezel Langs de steile hellingen van deze rivier produceert men wijnen die om schreven worden als „Blume, Frisch und Bukett" Het zijn bo vendien milde wijnen, heel ple zierig om te drinken en nimmer koppig van de alcohol. Bij de slijter liggen altijd wel enkele soorten. Heel bekend is de Mo- selbliimchen, maar wie 't goed meent met moeder en een echt !ekkere wijn met karakter zoekt, zou eens moeten informeren naai tarnen als Bernkastel. Piesport. Xröv en Zeltingen. BIJZONDERE ROSE Even over acht vertrokken we vanaf de „Diessenplas" met een grote bus van de O AD. een bus' voor 54 personen, zoveel belang stelling was er voor deze reis. Nadat de Heer Bloemendal ons had welkom geheten vertrokken wij met natuurlijk aan het stuur de Heer fechmets met als gids z'n Corry die ons overal attent maakte op de bezienswaardig heden. Zonder dit stel mensen durf ik wel te zeggen is een bustocht van de Buurtver. niet compleet. We hebben weer heel wat afgelachen over de conver satie tussen dit tweetal en daardoor hebben we minder van het regenachtige weer gemerkt dan anders het geval zou ge weest zijn. In Marken hebben we heerlyke koffie gedronken met een gevulde koek waar je U tegen moest zeggen en daarna de boot in op weg naar Volen- dam. Het woei behoorlijk, maar daar hebben we geen last van gehad, geen zeezieken maar een prettige stemming aan boord. In Volendam werden we al opge wacht door de Heer Schmets en konden we de reis verder ver volgen langs de bekende Hol landse plaatsen, Edam, Hoorn, Den Oever en Medemblik met Kasteel Radband; met natuur lijk kleinere plaatsjes maar die kunnen we niet allemaal op pa pier zetten, ze waren echter met minder belangrijk. Voorbij den Oever passeren we bij de Ste- vinsluizen het standbeeld van Dr. Ir. C. Lely, de bouwer van de afsluitdijk Na de 30 km. lange dijk gingen we op weg naar Makkum waar een uitge breide Friese lunch op ons stond te wachten, het was prima in orde. Daarna naar Hindelopen waar het museum- bezoek bij de meeste mensen een verlangen achterliet van, daar moeten we nog eens heen. Na Hindelopen zijn we naar onze laatste stop gereden en er werd in Ens heerlijk genoten van uitsmijters en croquetten plus een of andere verfrissing naar keuze. Het was een dag om niet te vergeten en nog maals dank aan de initiatiefne mers. D. Koper Alle oud-strijders en alle ingezetenen worden hierbij opgeroepen om deel te nemen aan de gang naar het monument der gevallen strijders aan de Molenbelterweg op woensdag 4 mei. Verzamelen om 19.30 uur bij de Ned. Herv. Kerk. De burgers worden verzocht zich onderweg bij de stoet aan te sluiten. Van 19.00 - 19.30 uur wordt er in de Ned. Herv. Kerk een herdenkingsdienst gehouden, waarin ds. C. C. Addink zal voorgaan. Bij het monument zal een kort woord ter herden king van de gevallenen worden gesproken door burgemeester mr. W. H. Enklaar. Er zal aan de herdenking medewerking worden verleend door de Holtense Muziekvereniging ,,H.M.V." Mogen wij allen verzoeken aan deze herdenking deel te nemen. De Bond van Oud-Strijders Indonesië-Strijders en de B.S. Voor de huisvrouw is het leven zeker niet elke dag ..la vie en rose". Op moederdag kan dat an ders worden als zij een heerlijke fles rosé ontvangt Dat moet uiteraard geen gewone rosé zijn, maar voor deze gelegenheid juist een bijzondere De vrouw die graag Rosé d'Anjou drinkt, zou men kunnen verrassen met Rosé de Cabernet. Deze komt even eens uit de Anjou-streek maar is vanwege zijn speciale druive- soort net wat verfijnder Steeds meer slijters voeren 'm ook. An dere uitstekende kandidaten voor een rozekleurig moederdagge schenk zijn de Portugese rosé'a. Deze smaken altijd zeer elegant, zalig fris en vederlicht. Boven dien bezitten ze dikwijls een heel lichte, feestelijke pareling U herkent ze bij de slijter-wijn handelaar makkelijk aan de op vallende vorm van hun flessen en kruikjes. ZACHTE ZOETERMJ In plaats van kersenbonbons A ander snoepspul zou men moe der ook eens kunnen verblijden met zachte wijn. Zo'n wijn die je uit kleine glaasjes drinkt, zomaar om uit te rusten na een drukke dag of bij een plakje cake op de late zondagmiddag. De erg goed kope zoete wijnen komen in dit geval met in aanmerking; die znn ook vaak te log en te zwaai Nee. het gaat om aangename, meestal witte wijnen die naast hun zoet tegelijk iets van fris heid bezitten. De meeste slijters zullen enkele soorten in huis hebben Voorbeelden zijn de witte Pre mières Cötes de Bordeaux, Lou- piac, een echt goede Graves Su périeures, Cotcaux du Layon, Sauternes en blanke Bergerac Dit zijn nog maar enkele ideeën van de talrijke die mogelijk zijn met wijn. Even kijken bij uw slijter levert waarschijnlijk weer nieuwe op. zoals een flesje ma- deira-mv-dear. een weelderige cream sherry en met te vergeten een sprankelende champagne Personeel van het Aannemings bedrijf B V. v.h. H. van Gelder te Hattem heeft dinsdag aan de Aal- tinksweg te Holten de door Arkels Beton Mij te Arkel geleverde be- tonput geplaatst, een z.g. over- stortput met bergingsriool, welke bij zeer grote aanvoer van regenwa ter gaat werken. Deze overstortput is prefab gemaakt om de snelheid van het plaatsen te bevorderen. De geprefabnseerde delen hebben een gewicht van 7000 tot 8500 kg. Door deze voorzieningen verdwijnt de stinksloot achter de nieuwe wo ningen in de Haar en hiervoor komt een beplanting op de riolen terug, dus wel een grote verbetering. Opdrachtgevers zijn het Zuiver ingsschap West Overijssel en de gemeente Holten. Het werk wordt uitgevoerd onder direktie van het ing. bureau Witteveen en Bos te Deventer Foto's-door-elkaar-heen Persoonlijk geschenk En dan hoeft dat persoonlijk gemaakte geschenk alleen nog maar aangeboden te worden. Als 't mooi ingepakt in papier, dat feestelijk door de kinderen zelf is gekleurd. Een kado. waarvan je kunt zeggen, dat er erg veel aandacht aan is gegeven. En dat is voor moeder - los van het geschenk zelf - een erg be langrijk element. Dat heet dan een foto-collage en die kun je op verschillende ma nieren maken. De meest gebrui kelijke is: de foto's tussen twee glasplaten vastklemmen. Dat kan met een ophangveer en en kele klemmen, 't Kan ook een ouderwets schilderijlijstje zijn. maar dan wel met glas. Of een zelfkleef-foto-blok. De werkwijze is als volgt: kies eerst uit de fo toverzameling een aantal leuke foto's van alle mensen, die in moeders leven een belangrijke rol spelen. Plak die schots en scheef en alles door en over el kaar heen op de achtergrond. Zo'n foto-collage is de moderne vervanger van die vele fotolijs tjes van vroeger. Ontbijt op bed op Moederdag. Met een zeer persoonlijk kado van de kinderen. In dit artikel zijn vijf tips verwerkt om een attent moederdag-geschenk te maken van één of meer foto's.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5