Jaarvergadering .School met de Bijbel'! Grote belangstelling voor politieke forumavond j Programma Koninginnedag Leidsters Gezins- en Bejaardenzorg namen afscheid Herman Klein Velderman Ridder in de Orde van Oranje Nassau Kleuters bezochten bejaarden Herdenkingssamenkömsl 4 mei te Markelo Vrijdag 29 april 1977 29e jaargang - no. 10 Rectificatie Rectificatie Voormalig comité „Overijssels Verzetsmonument' Niet materiele aspecten Rectificatie WSBLAD Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv v. hoofdred./secr. W Beljers, Holterberg 13. tel. 05483-1234 Red. medewerker D.J Mondeel, Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertenties: Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De dames C. Knijff-Dekker en J. Bcldman-Aanstoot hebben In ons blad van vorige week is in het verslag van de gemeenteraad, betreffende het debat over een op 24 juni a.s. geplande wielerronde in de Haar, om onbekende redenen, een alinea weggevallen, waardoor ten onrechte de schijn kan zijn ge wekt dat de VVD-fraktie niet aan deze discussie zou hebben deelge nomen. hetgeen ons aanleiding ge eft tot de volgende rectificatie: Na iat de heer J. Warrink (Gem. «el i aan het College schriftelijk de vraw? had voorgelegd welke de be- lar» rijkste redenen waren geweest Otn het verzoek tot het houden van <en wielerronde in de Haar niet te honoreren en burgemeester, mr. YV. H. Enklaar daarop ten antwoord had gegeven het onverantwoord te vinden deze woonwijk voor een dergelijk doel een hele avond af te sluiten, werd door de frakties van Gemeente Belangen en PvdA kri tiek geleverd op het Colleges over het feit dat het geheel werd afge daan met een formeel briefje. Men had liever gezien dat het bestuur van de wijkvereniging was uitge nodigd voor een gesprek, terwijl het CDA graag gezien zou hebben dat hier een alternatief werd gebo den. Terwijl de discussie emotioneele vormen begon aan te nemen over de vraag of het College de wijkraad al dan niet alsnog diende uit te nodigen voor nader overleg, mengde VVD-fraktieleidster mevr. F. M. ter DoestrBos zich in het debat met de opmerking: „Een ver slag van deze discussie zal zeker in de pers verschijnen en wellicht ge eft dat de organisatoren reden om nog eens contact met het College op te nemen, omdat vanavond in elk geval duidelijk is geworden dat bij het College geen onwil aanwezig is tegen het organiseren van een wielerronde als zodanig", aldus mevr. Ter Doest. Uit een oogpunt van neutrale verslaggeving kwam het ons als juist voor deze aanvul ling alsnog te geven. D.J.M. dinsdagmiddag in het bureau van de Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden- Overijssel" afscheid genomen van heu met wie zij op enigerlei wijze in de afgelopen 11 jaar sa menwerkten bij de gezins- en be jaardenverzorging. Afgevaardigden van de beide kerkeraden en diaconieën, pre dikanten, artsen, bejaarden enz. kwamen afscheid nemen en dank ten de dames voor hun werk dat steeds met veel liefde en toe wijding werd gedaan. Velen lie ten hun woord van dank en waardering vergezeld gaan van bloemen, een fruitmand of een andere attentie. Op de foto van links naar rechts mw. S. J. Jansen-Berkhof, de nieuwe leidster bejaardenzorg; mej. M. G. Visscher, leidster ge zinsverzorging; mw J Beldman. Aanstoot; dhr. W G. Beekman, directeur Stichting ..Midden- Overijssel"; mw. C. Knijff-Dek ker en mej. A. M. Lunsink, maatschappelijk werkster. In ons blad van vorige week schre ven wij dat Blauwwitter Gerard Aanstoot bij het voetballen een been brak toen hij en zijn clubge noot Gerard Schalk, tegelijk tegen de bal trapten. Dit was bij nadere informatie met juist. Aanstoot brak een been toen hij uit een vrije trap van Schalk de bal op doel wilde schieten waarbij een spe ler van de gasten te onbesuisd in kwam. sS": ps» Bij de jaarlijkse lintjesregen ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana is onze voorzitter, de heer Herman Klein Velderman, door H.M. de Konin gin, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, voor zijn vele verdiensten jegens de Holter gemeenschap. Wij komen daar nog nader op terug. Voor de jongste Ridder, van harte proficiat! Bestuur en Redactie Holtens Nieuwsblad. In de crearuimte van de school "Het Kompas aan de Hoffesstraat" werd vrijdagavond de jaarver gadering gehouden van de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van een "School met de Bijbel" te Holten. De voorzitter de heer A.J. Nijkamp las na het gezamenlijk zingen van Ps. 25 vers 2 en gebed het bijbelgedeelte Lukas 12: 35-48 en sprak naar aanleiding hiervan een kort openingswoord. De Here Jezus verhaalt hierin van een heer die ter brui loft is. Niemand weet wanneer hij terugkomt, maar wel verwacht hij van zijn ondergeschikten dat ze ten allen tijde klaar zullen zijn om hem te ont vangen en dat ze tijdens zijn afwezigheid volop bezig zul len zijn met datgene wat hij hen toevertrouwde, toevertrouwde. Het beeld is duidelijk. De Heer is Jezus zelf die eenmaal terug zal komen en die van de zijnen verwacht dat ze zich daarop zullen voorbereiden. Dat betekent dat zij voortdurend be zig zullen zijn aan de bouw van zijn koninkrijk. Hij heeft ons Zijn Woord gegeven- waarin heel duidelijk zijn wil naar voren komt-hoé wij aan die bouw kunnen en mogen meewerken. Daarvoor heeft Hij ons de in strumenten gegeven waarvan ons christelijk onderwijs er een is. We zullen daarmee moeten werken. Dat betekent in orize tijd: wegen zoeken, zodanig, ciat in onze sterk veranderde 'tijd heel dat onderwijs in al haar fa cetten doortrokken is van j ae geest van Christus, tot zeggen van onze kinderen. Dat betf.-kent ook, dat wij waakzaam zullen zijn, dat wij ons dit instrument niet laten ontroven. Dat bete kent ook verantwoordelijkheid, want aan wie veel gegeven is, van die zal veel geëist \yorden zo besloot voorzitter Nijkamp. Na een woord van welkom waarbij de voorzitter zich in 't bijzonder richtte tot de afge vaardigden van de Ned. Her vormde en Geref. Kerk, la s de secretaris de heer Js. Schup^eri de notulen en tevens brac'.- hij het jaarverslag uit. Het aan 'a' leerlingen bedroeg per 1 jar. 1976 op "De Schakel" 225, per 1 mei 220 en op 1 sept. 132. Dt oorzaak van de teruggang is dat "Het Kompas" nu compleet is met een zesde klas. Leerlingen. Op "Het Kompas" bedroeg het aantal leerlingen per 1 ja nuari '76 126 en op 1 januari '77 164 Een en zestig leerlingen ver lieten "De Schakel" naar het voortgezet onderwijs t.w. naar de L.T S. in Rijssen 12, naar de Huishoudschool in Holten 6, PROGRAMMA. Plm. 18.45 uur. Samenkomst bij het Verzetsmo nument op de Markelose berg. 19.00 uur. Signaal "geef acht" 2 Minuten stilte. 19.03 uur. Kransleggingen. "Last post" door hoornblazer van de Markelose Fanfare. Défilé langs het monument met bloemleggingen. Daarna samenkomst in de "Kop'ren Smorre" on dier genot van een kopje koffie, aangeboden door net gemeentebestuur van Markelo. naar de Bosbouwschool in Apel doorn 3, naar de Scholenge meenschap Holten 18, naar de Chr. MAVO Rijssen 9, naar het Chr. Lyceum Almelo 5, naar het college Noetsele (Nijverdal) 3, naar openbare basisschool 1. Herkozen. Als bestuursleden werden met bijna algemene stemmen herko zen de h.h. A.J. Nijkamp en A.Koopman. De Uniecollecte zo deelde pen ningmeester A. Koopman mee, bracht in 1976 f1735,- waarvan de helft werd bestemd voor het christelijk kleuteronderwijs in Holten. Als leden van de Ka scontrolecommissie 1977 werden benoemd de h.h. H.J. Dul en P. Veenstra. Film. Na de pauze vertoonde de heer C. Knijff. oud-onderwijzer, een groot gedeelte van de kleu renfilms over zijn reis naar Is raël. Deze reis werd hem bij zijn afscheid in het najaar 1975 aan geboden door leerlingen, oud leerlingen, leden en collega's. De heer en mevr. Knijff be zochten in Israël o.a. Jeruzalem, de Sinaiwoestijn, de Dode Zee, Nazareth, Tiberias en nog een groot aantal plaatsen die in de bijbel worden genoemd. Voorzitter Nijkamp bracht de heer Knijff namens de plm. 200 aanwezigen dank voor de prach tige reis (per film) door Israël en bood een geschenk in couvert aan. Ds. G W H. Peddemors eindigde met dankgebed na een kort slotwoord n a.v. de vertoonde films over "Het Land van de Heer". Prachtige opnamen van opgravingen van oude tempels, de hof van Gethsemané, Jericho, Bethlehem, die voor hen die de bijbel kennen en christelijk on derwijs hebben genoten van bij zondere betekenis zijn en bij zonder aanspreken. Het programma voor Koninginnedag (zaterdag 30 april) ziet er als volgt uit: 9 uur: Aubade van de leerlingen der basisscholen in het J dorp voor het bordes van het gemeentehuis met mede- werking van de Holtense muziekvereniging HMV. De X •kinderen zullen met begeleiding van HMV onder directie X van Henny J. Fransen een viertal liederen zingen. Na het zingen zal burgemeester mr. W. H. Enklaar een korte toespraak houden. X 's Middags hebben alle Holtense kinderen vanaf 6 jaar gratis toegang tot de tenthal in „Kalfstermansweide", waar de Tiroler kapel uit Oostenrijk een feestprogram- ma zal uitvoeren in verband met het 55-jarig bestaan van de SV Holten. Aanvang 2 uur. Plm. 9 uur vertrek lampionoptocht vanaf het parkeer- terrein voor de Spar. Aan de optocht zal medewerking worden verleend door HMV met drumband en majo- rettes. Route: Larenseweg, Gaardenstraat, Haarstraat, Diessenplasstraat, Wilhelminalaan, Larenseweg, Tuin- straat, Rietmolenstraat, Oranjestraat, Noordenbergstraat X Kolweg, Dorpsstraat, Smidsplein (eindpunt). X Zowel de PvdA, PPR als het CDA hebben tijdens de j.l. maandagavond in hotel Vosman gehouden politieke forumavond te kennen gegeven voorstander te zijn van structurele veranderingen binnen onze samenleving. Hoewel aan deze forumavond tevoren weinig publici teit werd gegeven, vormde de zeer grote publieke be langstelling eén van de meest opvallende aspecten. Onder voorzitterschap door de heer E.K. Pronk werd achtereenvolgens Mevr. I. Doorakkers-Coppes uit Hen gelo (PPR), Prof. dr. R. Braams uit Utrecht (WD) en de heer B. Enserink uit Dinxperlo (CDA), allen kandi daat voor hun partij in de Tweede Kamer. Ramp Als eerste spreker zei PvdA woordvoerder Buurmeyer het een ramp te vinden wanneer het tot nu toe gevoerde regeringsbeleid zou wor den onderbroken door een kabinet van andere signatuur. Hij vond dat doorgegaan moet worden op de weg van herverdeling van in komens, kennis, macht en arbeid, waarmee door het kabinet Den Uijl een begin is gemaakt en welk beleid in een volgende regerings periode moet kunnen worden afgemaakt. „V/y vragen de kiezers ons daartoe op 25 mei de kans te geven door ons te steunen, want het zou jammer zijn wanner deze ploeg zou worden afgelost door een rechts kabinet. Dit zou vooral een ramp betekenen voor de zwakke ren binnen onze samenleving", aldus de heer Buurmeijer. Voorhoedepartij Mevr Doorakkers-Coppes (PPR) zei dat met name haar partij erg veel veeranderingen veranderingen en daardoor een voorhoedepartij is, onststaan ontstaan de „nacht van Schmeltzer", toen een aantal radicale Christenen het niet meer zagen zitten binnen de confessio- nale confessionele Naast het streven naar 100% koppeling van de sociale uitkeringen aan het minium minimum het tegenhouden van het U.C.N. projekt te Almelo en bouw van kerncentrales, het vas thouden aan de 11/2% ontwikkelingssamenwerking, verklaarde zij zich ook tegen de beweapeningswedloop. „We zijn opgevoed met het idee dat we de vrede alleen kunnen bewaren in een bewapenings wedloop V/y hebben leren inzien dat bewapeningswedloop alleen het wantrouwen versterkt, terwijl ontwapening veel eerder vertrou wen geeft in ons verlangen naar een blijvende vrede". Verder betrok spreekster de boeren, middenstand en huisvrouwen in haar be schouwingen. Van de eerste vond zij dat deze onrendabele bedrijven in stand kunnen worden gehouden. De huisvrouwen dienen volgens haar meer mogelijkheden te krijgen aan het arbeidsproces deel te nemen. Verbetering in de economie wilde zijmet zij met aanbrengen door hulp aan kleinschalige bedrijven en probleemgebieden. Inflatie Prof. dr. R Braams (WD) sprak voornamelijk over zaken die be- trekking hebben opde op de ontwikkeling die hij niet rooskleurig trevonden - verloren inzag vond bestrijding van de inflatie daartoe de belangrijkste voorwaarde Hy wilde deze bestnjding aanpakken door belastingver laging. beperking van de collectieve overheidsuitgaven en het aan halen van de buikriem. Hij signaleerde een groeiend begrip bij socialistische economen voor de wensen van de VVD. De heer B Enserink (CDA) tenslotte weidde nogal uit over de klem- groen waarvoor zijn party heeft gekozen. Een kleur die allerlei posi tieve denkbeelden oproept, zoals vernieuwing, nieuw leven, doorgaan etc Het CDA wil de nadruk leggen op niet materiele aspecten van de samenleving omdat aheen vooruitgang in het inkomen bewezen heeft de mensen met gelukkiger te maken. „Bovendien is het duide lijk dat de grenzen van economische groei zijn bereikt. Het gaat ook niet om de vraag welk stuk van de koek men krijgt maar wat de smaak er van is. V/ij wensen de nadruk te leggen op vrijheid in schoolkeuze, betere overheidsvoorlichting, verdeling van macht en kennis en bescherming van ongeboren leven", aldus de heer Ense rink. Op vrijdag 22 april brachten ae kleuters van de 2de klas van de Kleuterschool aan de Tuin straat een bezoek aan het Be jaardencentrum "Diessenplas". Eerst mochten de kleuters een kijkje nemen in het huis, onder leiding van 2 bewoonsters. Daarna gingen ze naar de re creatiezaal, waar de kleuters al lerlei leuke stukjes ten tonele brachten. Er werd gezongen, en gedanst. De kinderen hadden er echt plezier in, en ook de be jaarden genoten zichtbaar. Tenslotte werden zy op limo nade getracteerd, en nadat een van de bewoonsters een dan kwoord had gesproken, keerden de kleuters voldaan weer naar chool terug. Gevonden: huissleutel. Verloren: verzekeringsplaatje bromfiets: HJL-986; sjaal van wol-zijde; enveloppe inhoudende een boekje en geld; blauwe LÖIS-schoolagenda m. buskaart. Het bestuur van de S.V Holten deelt mede dat door een misver stand in het vorige Holtens Nieuwsblad de indruk is gewekt dat beide Oranjeverenigingen zouden zorgen voor een tractatie tijdens het Tiroler feest voor de H 'ltense jeugd. H; feest voor onze jeugd is gratis toegankelijk en begint za- rdagmiddag om 14.00 uur Het verdere programma luidt: V jdagavond 20 00 uur Feest r leden en genodigden terdagavond 20.30 uur: Het •-rote feest voor alle Holtenaren F: ree f5.- Discussi-e Na de pauze werd gelegenheid gegeven voor het stellen van vragen aan de forumleden. Hierbij ontstond een levendig debat waa-bij de forumleden eikaars partijprogam en politieke houding behooriyk be kritiseerden Aan het slot van deze forumavond werd aan elk forum- lid gelegenheid geboden in een kort slotwoord de aanwezigen aan te sporen op 25 mei a.s. gebruik te maken van hun stemrecht

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1