ANWB over kampeerwet„Regering negeert adviezen" Vragen over initiatieven bnnrtvereniging De Haar Bijeenkomst Plattelands vrouwen "UMT'ltl IfflKUKEIt Weet jewelje, laat je rijden Jeugdkoren en gospelgroepen in Nederland verenigen zich! WONNINK RONO Nieuwe fiets voor Kiazien Tuitert sö> „Zonder beroep" ZEKERHEDEN IN TAPIJT As*-. r Imm Volwassen' A. BALTESv EU A.BALTESv HOLTENS NIEUWSBLAD - 15 APRIL 1977 PAGINA 7 De regering heeft oe vorig jaar van alle zijden ingebrachte kritiek op het voorontwerp- Kampeerwet vrijwel volledig genegeerd. Enige tientallen or ganisaties op het gebied van kamperen hebben destijds hun kritiek op dit voorontwerp ge geven. Nu blijkt dat het wet sontwerp vrijwel identiek is aan het gewraakte voorontwerp. De ANWB handhaaft dan ook onverkort zijn oorspronkelijke kritiek en betreurt in hoge mate het negeren van de gege ven adviezen door de regering. De Bond spreekt de hoop uit dat de tweede Kamer- in het belang van de toeristische kampeerder - deze adviezen wel zal honoreren. De ANWB vindt de eis. dat de beheerder van een kampeerter rein een reglement moet hebben te summier, tenzij van over heidswege wordt vastgesteld welke zaken tenminste in een reglement moeten worden opge nomen. De Bond verbaast zich Wij zijn in veel dingen gespecialiseerd, Toch blijven we: zonder beroep. Geen vakvereniging waar we in passsen' Wij - ongeorganiseerde groep! En daarom krijgen wij geen salaris; Wél huishoudgeld (soms met een fooül Wie 'n gulle man koos, zit op rozen, Wie een vrek trouwde kwam in een kooi. Het is niet meer zo erg als vroeger; Wij vrouwen zijn niet meer „gedwee", en praten, door d' emancipatie, in het huwelijk een woordje mee. Maar soms! is er iets in het leven dat opvalt; dan denk je: Wat raar!" Neem nou eens, bijvoorbeeld, de staking; Dat speel je als huisvrouw nooit klaar. Probeer eens een week niet te koken, Niet wassen, geen kinderen verschonen, Niets schoonmaken, 's avonds geen koffie; Da's een huis om niet in te wonen!! En daarmee hebben w'onszelf het meest Want als wij één week staken wacht ons daarna een dubbele klus om weer op dreef te raken! Wij hebben ons kiesrecht, ons rijbewijs, en die emancipatie is fijn!! Maar staken?? Nee, dat kunnen wij nooit! Omdat... wij onmisbaar zijn...!!!!!! HUISVROUW Zomermode '77 van Bode brengt combinaties in zwart-wit. Opvallende en- TAPIJT KOPEN IS ZEKERHEID KOPEN Voorkom dure teleurstellingen. Let op de zekerheid, die alleen de tapijtvakman u geeft. WEES TAPIJTBEWUST Kies het zekere voor het onzekere, dus: WONINGINRICHTING erover, dat er In de wet wordt gepleit voor een zo groot moge lijke verscheidenheid in kam- peervormen. Als een gemeente het kampe ren op boeren-erven n.l. liever met wil. kan de gemeenteraad eenvoudig nalaten daarvoor ge bieden aan te wijzen. De ver plichting van B en VV om op verzoek vrijstelling te verlenen, wordt daarmee een holle frase. De regeling van het kamperen op de boerderij acht de ANWB dermate ingewikkeld, dat niet mag worden verwacht dat er vele boeren gebruik van zullen maken; zij moeten immers de vrijstelling aanvragen. Alleen het exploiteren van seizoenplaatsen zal lonend zijn. Dat houdt in dat de toeristische kampeerder er nauwelijks aan te pas zal komen. De ANWB is tevreden met de nieuwe regeling, dat het "Vrije kamperen" met tent en toerca- ravan voortaan bij wonineen is toegestaan. De Bond betreurt evenwel dat er geen beperking van de verblijfsduur aan ver bonden is. Daardoor geldt het "vrije kamperen" ook voor v^ste standplaatsen en mist daardoor zijn doel. aldus de ANWB. die er verder op wijst dat de door de minister-president genoemde "vrijheid" van drie dagen min der vrij is dan wordt gesugge reerd. Die geldt n.l. alleen in daar voor door de gemeenteraad aan gewezen gebieden. Ook hier is het zo. dat de gemeenteraad het aanwijzen van die gebieden ach terwege kan laten. De Bond had ,dan ook liever gezien dat in die gebieden, die al aan een plano logische toets onderworpen zijn, een vrijheid van b.v maximaal vier weken was gegund. "Pas dan zou een werkelijk reele aan sluiting bij de praktijk zijn ge vonden". aldus de ANWB tot slot van zijn commentaar. De voorzitter van de fractie van Gemeentebelang. de heer J Waarink, heeft aan Burgemees ter en Wethouders de volgende vragen gesteld: "Wij hebben vernomen dat de buurtvereniging "De Haar" aller lei initiatieven tracht te ontwik kelen om de nodige gemeen schapszin te stimuleren. Onze fractie acht dit van groot be lang, omdat juist deze gemeen schapszin één van de belangrijk ste kenmerken is en moet blij ven binnen een gemeente als Holten. In verband met het boven staande zouden we het college de volgende vragen willen stel len. Dinsdag 12 april 1977. 18.00 - 18.30 Nieuws cn aktuali- teiten. Informatie allerlei 18.30 - 19.20 Drents programma. sembles, leuk gestreept en bijzonder attractief WOENSDAG 13 april 1977 18.00 - 18.50 Nieuws en aktuali- teiten. Groninger programma. 18.50 - 19.20 De woensdag wel vaart worst. DONDERDAG 14 april 1977. 18.00 - 18.30 Nieuws en aktuali- teiten. "Phone in". 18.30 - 19.20 Drents programma. Dinsdag 5 april hielden de Plat telandsvrouwen uit Dijkerhoek hun maandelijkse bijeenkomst in „Het Bonte Paard". De avond werd geopend door de presidente mevr. Reilink-Kers. Door de Werkgroep Milieu en Natuur Holten is gevraagd een folder uit te delen met medede lingen omtrent het storten van afvalglas. Ook konden de dames zich opgeven voor het jaarlijkse reisje op 11 mei. Na deze mede delingen was er de gelegenheid voor de heer Hendrik Stukker uit Holten om zijn schilder skunst te tonen o.a. het schilde ren van melkbussen. Voor de pauze vertelde hy hoe de bus behandeld moest worden alvo rens te schilderen. Na de pauze gaf hy een demon stratie busschilderen. Om plm. 10.00 uur sloot de pre sidente de gezellige en leerzame bijeenkomst na een woord van dank te hebben gesproken tot de heer Stukker. 1 Is het juist dat de buurtver eniging "De Haar" plannen heeft-had op 24 juni een wieier- festijn te organiseren. 2. Dat zij in het mondelinge contact met de politie en de gemeentesecretaris de indruk kregen dat hiertegen geen be zwaren waren. 3 Is het juist dat het verzoek om gedurende enkele uren een aantal wegen in het Haarplan af te sluiten, door het college ne gatief is beoordeeld. 4. Mogen wij van het college vernemen welke belangrijke re denen er zijn om dit initiatief niet te honoreren." ia, xGSSSVSml.' - -'** 'sBSB.z&Sh-ZSL BSB38L.WÉ Iedereen maar denken dat geen aardmannetjes meer be staan, maar wie woont er dan in dit bovenhuis? Kiazien Tuitert, Helhuizerweg 8 te Haarle heeft de nieuwe fiets gewonnen die als eerste prijs door de gebr. Wansink was be schikbaar gesteld voor de kleurwedstrijd die gehouden werd in verband met het 75 ja rig bestaan van de zaak. De 2e tot en met de 39ste prijs werden gewonnen door: Bart Brinkman, Cora Hospers, Erna Baan, Kirsten Reilink, Ton van Bussel, Willy de Ham, Thea Kemper, Erwin Aanstoot, Paula Nijenhuis, Erik Roelvink, Rikie Krikkink, Herma Stam, Gerwen Paalman, Edwin Wissink, Ellen Schmets, Anne-Marie van Bus sel, Wilma Meijerink, Hermanna Krikkink, Hans Stam, 55A Hen riet Vruggink, Edwin Kers, Arend ten Velde, Karin Schintz, Ingrid Nikkels, Frans Robert Verboom, Gerben Smid, Renate Hospers, Rozalien Koetsier, Alieke Aaltink, Arjan ter Haar, Dinie Tuitert, Arjan van Langen, Mark Kampman, Andre Kers, Freek Tempelman, Hester Lo- huis. Marcel Kers en Bertha Bieleman. De prijzen zullen woensdag middag 20 april na 2.00 uur worden uitgereikt. Bijna twee jaar geleden is de Landelijke groep Jeugdkoren en Gospelgroepen opgericht. Deze groep is een onderdeel van de Koninklijke Bond van Christe lijke Zang- en Oratoriumvereni gingen te Den Haag. die al ruim 90 jaar bestaat. De groep telt ca. 115 aangesloten jeugdkoren en gospelgroepen met ruim 3200 leden. Enkele daarvan zijn In terkerkelijk Jeugdkoor Water graafsmeer. Challengers. Ligh ters, Lords Moor Singers. Cryé- co. Christian Crusaders, Petra Jeugdkoor. Zang- en Muziek groep Double Sound. The New Valley Singers (Nyverdan enz. Reden waarom deze groep be staat is het feit. dat veel koren en groepen niet of nauwelijks op de hoogte zijn van de geldende rechten en plichten ten aanzien van het Buma. Gospelmuziek wordt de laatste jaren meer en meer populair en steeds meer koren en groepen sluiten zich aan. In deze gospelwereld is ge bleken. dat er behoefte is aan een organisatie, die zoveel moge lijk informatie verschaft over va i alles wat voor de leden be langrijk kan zijn, die advies ge elt waar dat gevraagd wordt en die de leden de gelegenheid ge eft met elkaar in kontakt te komen. Niet alleen jeugdkoren en gospelgroepen kunnen zich aansluiten bij de groep, maar ook gospelvokalisten. d.w.z. gos peltrio's, -duo's, -zangers en zangeressen, met dien verstande dat beroeps- en semiberoepsar- tiesten van dit lidmaatschap zijn uitgesloten. Enkele voordelen van het lidmaatschap zijn: ver goeding van de aan het buma te betalen rechten, advies en desgewenst bemiddeling in alle aangelegenheden die koren of groepen of vokalisten betreffen, het kopen van muziekinstru menten en geluidsapparatuur van alle bekende merken met kortingen tussen 10^ en 30^, deelname aan aktiviteiten. geor ganiseerd door de landelijke groep, gratis gebruik van de muziek uit de muziekbiblio theek. enz. Voor nadere informatie over aansluiting bij de landelijke groep kan men zich in verbin ding stellen met Anna C L. Sprenger. Jisperveldstraat 238 te Amsterdam-Nieuwendam, tele foon 020-36 70 60. 'k Lees in de krant: er is beslist. Na lang beraad, door de overheid. Dat men met achttien jaar nog niet Kan bogen op volwassenheid. Men wordt, zoals het altijd was Met een en twintig pas volwassen! Maar dat betekent dat een ouder Tot die tijd op zijn kind moet passen! Mijn kinderen?!, lieve deugd, die waren Met negentien al uitgevlogen Wel met „ons goed vinden-in vrede Maar 'k had ze niet meer onder d'ogen! 't Is daarom dat dit krantenbericht Mij in mijn schuldgevoelens raakt Want hoe ik het ook wend of keer Ik heb zeker twee jaar 'plicht verzaakt'! Maar d'overheid riep jongens op Die dus, formeel, nog kinderen waren En moeder dacht:"mag dit nu al?" Geen pa of ma die op je let! Heeft het geholpen dat wjj zeiden: „Ga maar; we blijven je vertrouwen!?" We smeekten daarbij om bescherming .De ogen dicht.handen gevouwen Met de opvoeding zijn wij nu klaar Soms nog wat wasgoed; soms wat eten- Soms heeft er eentje geldgebrek Die wordt natuurlijk niet vergeten! Als 'k omzie deed ik heel veel fout Steeds goedbedoeld, geloof dat maar. Het moest ook allemaal zo gauw 'K Had nog geen een en twintig jaar HUISVROUW automobielbedrijf\, STEEDS NIEUWE EN GEBRUIKTE AUTO'S IN VOORRAAD DATSUN DEALER ZELFBEDIENINGS WASSERETTE SHELL-TANKSTATION AUTOMOBIELBEDRIJF

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7