le S14 nadert langzaam zijn voltooiing PROGRAMMA FEESTELIJKHEDEN Palmpasen optocht AANSLUITING RAALTERWEG R.G.S Weekenddienst Ontsteken van paasvuren Gevonden en verloren KERKDIENSTEN Verpachten standplaatsen ijsverkoop Ter gelegenheid van het afscheid van de heer B. H. Brouwer als hoofd o.l. Dorpsschool AGENDA Tel. 05470-2264 Stationslasn 24 HOLTEN Tel. 05483-1847 Waagweg 15 BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 25 MAART 1977 - PAGINA 3 Het Wegenbouw-aannemingsbedryf Bruil uit Apeldoorn is momenteel bezig de Raalterweg aan te sluiten op nieuwe provinciale weg S14. De gevaarlijke bocht bij Volkerink, waar al heel wat auto's zyn gesneuveld, komt te verval len en ten zi Jen van deze bocht komt de Raalterweg haaks op de S14 te staan. De oorspronkelijke aansluiting van de Beerdijk op de Raalterweg is eveneens komen te vervallen, die aan sluiting vindt nu met een grote bocht plaats op de S14 in het verlengde van de nieuwe aansluiting van de Raalter weg op de SI. Daar is ook de aanslui ting van de Wuestenweg op de S14 ge maakt, die wat naar het westen verlegd is. wordt verbreed tot aan de secundaire weg naar Dijkerhoek, dus tot aan het einde van Meilinksbos, een honderd me ter verder dan de Espeloschool. De aansluiting van de Larenseweg op de S14 ter hoogte van de Dorperdijk is inmiddels gereed gekomen. De vangrails aldaar zijn verwijderd. De oude Laren seweg heeft op een andere plaats zijn aansluiting gekregen. Maar het laat zich aanzien, dat het werk daar nog verder moet worden afgemaakt met het aan brengen van een verkeersleider, enz. De bocht bij Volkering (met daarin drie auto'sis inmiddels komen te vervallen. De aansluiting komt nu op de plaats waar de witte auto staat, ten zuiden De Raalterweg vanaf de bocht Volkerink, die nu S14 geworden bij De uitvoerder van de firma Bruil hoopt dit werk met het weekend gereed te hebben. Het zal echter nog wel tot de bouwvakvakantie duren, voordat de S14 Onrlfrtivrmrl in gebruik zal worden genomen.Men v U1IU hoopt dat dit in elk geval voor oktober zal plaats vinden. van de bocht, haaks op de S 14 te staan. Momenteel dinsdagstaan er verkeers lichten in verband met de verbreding op de andere foto. Openbare kennisgeving De Raalterweg langs de Espeloschool S 14 zal heten, wordt verbreed. Eén nj- waar een tunneltje gemaakt is en die nu strook is al gereed. 1 autosleutel lautosleutel en huis sleutel, danes-horloge, donker blauw bandje, donkerblauwe wij zerplaat, merk Lilita, betaalpas, goudkleurige armband, dubbele groene stenen halsketting met ver guld slot, Duitse staander, donker stug haar, naam: TURO, reu, gyrp- schoen, kleur zwartrgeel, spaar bankboekje bondsspaarbank, witte linker gymschoen, maat 31, bruin-witte heidelwachter. Gevonden: bril, 3 bankbiljetten, Voetrooster van een vrachtauto, hondepenning, zwarte leren vin gerhandschoen, vingerhandschoen damesschoenen, hond, wit haar met bruine vlekken, bermoedelyke en Basset. NED.-HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur: ds. Stehouwer van Nijverdal. Extra coll. Plaat selijk rekreatiewerk. Oppas dienst: mevr. Bolink, Petra van Iperen en Mieke Groen. 10.00 uur: Jongerendienst „Ire- GEREF. KERK 8.30 en 10.30 uur- ds. G. W. H. Peddemors. (Viering Heilig Avondmaal). 15.00 uur: ds. G. W. H Peddemors (Nabetrachting). In alle diensten is de eerste col lecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 10.30 uur: mevr. Beukenkamp-Offringa, mevr. Beldman-Kistemaker (res. mevr. Bosschers-Beltman). Mevr. Bosschers-Welink, mevr. Meijerink-Beldman (res. mevr. Meijerink-Smedes). DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. A. W. Berkhof. Extra coll. voor „Bethanië". R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. 0KKENBR0EK 10.00 uur: ds. M de Heer. Jonge rendienst, voorbereid door ca techisanten Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat het ingevolge het bepaalde in artikel 116 der Al gemene Politieverordening voor de gemeente Holten verboden is zon der zijn toestemming in de open lucht paasvuren te ontsteken. Aangezien gebleken is, dat reeds voorbereidingen worden getroffen voor het maken van paasvuren wordt er de aandacht van belang hebbenden op gevestigd, dat vooraf de plaats van het te bouwen Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voornemens zijn voor het komende zomerseizoen te verpachten de na volgende standplaatsen langs de openbare weg voor IJSKARRETJES 1. aan de Forthaarsweg bij steen 18 en 2. aan het einde van de Forthaars weg, nabij de kruising met de rijksweg Holten-Rijssen. De inschrijvers dienen er rekening mede te houden, dat de te plaatsen karretjes geen ontsiering van het landschap mogen vormen. Zij moe ten overigens ten genoegen zijn van het gemeentebestuur. Inschrijvingen, met opgave van de tijdsduur (in het seizoen) en pacht som worden uiterlijk 5 april inge wacht ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken. Holten, 23 maart 1977 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemees ter G. J. Langenbarg, secreta ris VERKEERSSITUATIE AAN SLUITING LARENSEWEG/PROVINCIALE WEGS14 Burgemeester en wethouders van Holten vestigen de aandacht er op, dat binnenkort de nieuwe aanslui ting van de Larenseweg op de pro vinciale wegS14 zal worden open gesteld. In verband hiermede zal een gewij zigde voorrangsregeling van kracht worden. Holten, 25 maart 1977 Burgemeester en wethou ders van Holten, paasvuur in overleg met de com mandant van de brandweer moet worden bepaald. Wanneer niet tijdig overleg met de commandant brandweer omtrent de juiste plaats van het te ontste ken paasvuur heeft plaats gevon den loopt men de kans het paas vuur naderhand te moeten ver plaatsen of mag het paasvuur niet worden ontstoken. Aanvragen om ontheffing van het verbod tot het ontsteken van paas vuren moeten daarom uiterlijk op vrijdag 1 april 1977 schriftelijk ter gemeentesecretarie worden inge diend en een aanduiding bevatten van de juiste plaats waar het vuur ontstoken zal worden. Holten, 23 maart 1977 De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar Woensdagavond werd in de hal van de school de ouderavond gehouden met als belangrijkste „gerecht" de finale van de jaar lijkse leeswedstrijd. Voorzitter J. Veneklaas kon een groot aantal ouders welkom he ten. In zijn openingswoord liet hij vele zaken de revue passe ren. Daarna was het woord aan de kinderen. In de voorafgaande week waren ze geselecteerd en drie gelukkigen uit elke klas mochten deze avond voorlezen. Het ging hun goed af. Ze lazen ondanks een pietsie zenuwen keurig „op toon" en ze kregen dan ook een gul appleus. Aansluitend gaf het hoofd der school de heer J. Kroon een overzicht van het leesonderwijs en gaf diverse wegen aan voor de ouders om hun kinderen bij het lezen te helpen. Hij wees op de bibliotheek op school die zeer gevarieerd is en op de bibliotheek in Holten met z'n vele naslagwerkjes en lees boeken voor jong en oud. De jaarverslagen uitgebracht door mevr. A. Rensen en de he ren J. Sluiter en J. V/. Baltus, waren zeer optimistisch ge stemd. Bij de mededelingen en rond vraag kwamen vragen aan de orde over verkeersveiligheid, het inzamelen van plastic, school reisjes, schoolfeest, enz. Na een tweede kopje koffie sprak voorzitter Veneklaas een kort slotwoord en sloot met een wel thuis de gezellige ouder avond. Programma van de feestelijkheden ter gelegenheid van het afscheid van de heer B. H. Brouwer als hoofd van de o.l. Dorpsschool. Donderdag 31maart:18.45 uur: Aankondiging door een dorpsomroeper van het programma der fees telijkheden. Vrijdag 1 april: 9.00 uur: de heer en mevrouw Brouwer worden afgehaald van hun woning. Zang van de schooljeugd voor het bordes van de school. 9.15uur: rondgang door het dorp met begeleiding van de muziekvereniging „H.M.V.". De route is als volgt vastgesteld: Tuinstraat La renseweg, Haarstraat, Gaardenstraat, Bessinkpas- straat, Korte Deissenplasstraat, Diessenplasstraat Larensweg, Pastoriestraat, Rietmolenstraat en te rug bij de school in de Tuinstraat. Het verdere programma van deze dag wordt el ders in dit nummer bekend gemaakt. 25 maart: 00 uur: Autoshow Mitsubishi Autobedrijf Dries Willems in zaal "Vosman". 20.00 uur: Forumavond gezame- lyke politieke partijen voor de Tweede Kamer in „De Schure". Zaterdag 26 maart Vanaf 14 00 uur: Autoshow Mitsubishi Auto bedrijf Dries Willems in zaal „Vosman". 2.00 uur: Kapper Drent gesloten i.v.m. overhuizing (wie bericht). Zondag 27 maart: 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 28 maart: 19.45 Jaar vergadering en Ouderavond Ver eniging Chr. Kleuterschool in de hal van de Chr. School „De Schakel" (Boschkampsstraat). 20.00 uur: Vergadering i.v.m. „Stratenvoetbal" op zaterdag 14 mei, in clubhuis ZW „Blauw Wit", Meermanskamp (zie be richt). 20.00 uur: Veilig Verkeer Quiza vond voor bedrijven en vereni gingen in zaal „Vosman". Dinsdag 29 maart20.00 uur: Le denvergadering afd. Holten WD in café „De Biester". 20.00 uur: Bijeenkomst Her vormde Vrouwenvereniging Dij kerhoek in gebouw Bethame. Eigen avond. 20.00 uur: Ledenvergadering afd. Holten P.v.d.A. in hotel „Vos man". Woensdag 30 maart 9-16 uur: OPEN-DAG Coop. Landbouw- vereniging „West-Twente" te Markelo. Donderdag 31 maartl9.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwen groep Holten in gebouw „Irene". Ds. J. Steenbakker Moreiloyon Loysen spreekt over „Jehova's Getuigen". 20.00 uur (precies) Jaarvergade ring afd. Holten O.L.M. in bo venzaal hotel „Vosman". Zaterdag 2 april 14.30 uur: Palmpasennoptocht (verzamelen tussen 13.45 en 14.30 uur bij Be jaarden centrum „Diessenplas" (zie bericht). Maanddag 18 apri!14.30 uur: Bijeenkomst Bejaardensoci-eteit „Holten" in gebouw „Irene". Maandag 18 april 19.45 uur: Bij eenkomst Plattelandsvrouwen afd. Espelo in „Trefpunt". Le zing door de heer Kraaij, over „Acupunctuur". Vrijdag 22 april20.00 uur: Jaar vergadering Vereniging „Een School met de Bijbel" in de crea van de school Hoffesstraat. Komt eens nó de sloperieje Vie hebt nó als in nie en oold Ook leanen en kleare, 't is lefe brieje 'k Wee vaste daj nun hoop geeld in de knippe hoold Brookmonsdijk 7. Rijssen. givmoG rffin». ruce wetten Htetf, tA/Jtur /«KjfjQ. /roA-Gerv es* t/iwr tv/ss +r*£H/tse In de afgelopen jaren is het gebruikelijk geweest, dat de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk op de za terdag voor Palmpasen, een Palmpaasoptocht organi seerde. Organisatorisch ontbrak er echter nog wel een iets aan deze optocht. Om dit te voorkomen en om tevens iets meer inhoud aan deze aktiviteiten te ge ven, hebben wij gemeend dit jaar een andere vorm te moeten kiezen. Vanuit de Stichting is er een werk groep gevormd, bestaande uit in woners van Holten, die zich heeft bezig gehouden met de organisatie van de Palmpaasoptocht Deze op- trocht zal dit jaar worden gehou den op zaterdag 2 april. We starten om half drie bij het bejaardencen trum de Diessenplas. Ouders en kinderen worden verzocht zich tus sen kwart over twee en half drie daar te verzamelen. Met begeleiding van de muziekver eniging H.M.V. zal de route dan als volgt zijn: Diessenplas-Korte Diessenplasstraat-Larenseweg-K Geboren: Edward Alexander Franciscus zv. F. J. T. van den Berg en A. L. Strijker. Overleden: H. M. Jansen, oud 70 jaar. Holten. Ondertrouwd: J. H. A M. Ha verkamp, oud 26jaar. Olst en H. J M. Kemper, oud 21 jaar. Hol ten ARTS J FSijtsema, Pastoriestraat 50, telef. 05483-1870. Voor bood schappen bellen 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster R. Bos-Kamphuis, Dev.weg 55. telef. 2123. Spreek uur wijkverpleegkundige en uit lenen van magazijnavtikelen, werkdagen van 13.30-14.30 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat. ZIEKENVERVOER A .Muller, telef. 1745, b.g.g. Joh. Aanstoot, telef. 2980 en 1338. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 uur. Dorpsstraat 16. TANDARTS L.G Dekker, Marcus Samuël- straat 3. Enter, telef. 05476-653. Spreekuur spoedgevallen 5.00- 5.30 uur nam. DIERENARTS V C C Wamelink, Houtweg 18 telef. 05483-2004. MAATSCHAPPELIJK - WERK Stichting v. Maatsch. Dienst verlening Midden-Overijssel, Dorpstraat 16,telef. 2784. Spreekuur maand. t.m. vrijd. van 8.30-9.30 u. en donderdagav. van 6-7 u. en nf —i afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u. Dorpsstr, 16. tel. 2784 Tijdens de weekends zijn Maatr sch. Werk en Gezinsverz. tel. bereikbaar onder no. 05486- 16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstr. G. J. Kraay tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 27 maart B. Groot Ob'oink. Kozakkenstraat 2, telef. 1526. Maandag 28 maart t.e.m. zondag 3 april H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, tel. 05483- 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 26 maart t.e.m. vrijdag 1 april: Electra: H. Huisman, Kolweg 42, telef 1498. Gas: H J Kolkman, Churchill- straat 99, telef. 3016. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 - 2655 Na 6 uur 'savonds bellen* 05200-71234. BRANDWEER Telef 2222 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3