Goed geslaagd concert en show Holtense Muziekvereniging H.M.V. Plaatsgenoot won draagbaar t.v.-toestel Aan onze berichtgevers en sportverslaggevers Informatie over Amnesty International TEGEMOETKOMING DROOGTESCHAOE Jubiienm gezins verzorging? Ruim zestig Holtense boeren komen in aanmerking De H°ltense Muziekvereniging met drumband en De dixielandaroev majorettes hebben zaterdagavond in de sporthal 't Edd„ EskiJn n„i Mossink een muziek tsictmo en Hot en show programma gepresenteerd waarvoor pim 88 Bancinas bezoekers (waaronder het college van Burgemeester en Wethouders en hun dames) belangstelling toonden. Lady speaker Erna Jansen zei namens alle mede werkenden in een kort welkomstwoord: Wij hopen ie dereen een muzikale en plezierige avond te bezorgen Er is door alle groeperingen van „H.M.V." hard ge werkt om deze avond te laten slagen en met uw me dewerking zal dat beslist lukken". Het applaus dat de achthonderd toen brach ten sprak duidelijke taal, een spontane bijval met toch ook wel (terecht) een vleugje trots dat men als gemeenschap de .meer dan honderd medewerkers in keurige uniformen met blinkende instrumenten en trommels als een ge heel op het podium zag. concert De openingsmars „Imperator" van Johan Wichers samen met de drumband, zorgde voor een frisse en correct inzet van het concert, en heel welluidend klonk hierna „Pavane in blue" van Tedd Huggens. Zeer muzi kaal gespeeld en de klank resul taten - met soli van trompet en sax - waren prachtig. Bij „Oberto" de bekende ou verture van de al even bekende Italiaanse operacomponist Gui- seppe Verdi, had 't orkest er echt schik in. Het melody regis ter liet horen wat ze technisch in hun mars hebben met een frisse vol lentesfeer klinkende cometsolo. Een met vaart ge speeld werk met vrolijke melo- dièn en snelle tempi. De vijf-delige „Divertimento Festivo" van Otto Ketting - het vierde nummer van het gevari- éerde programma - is een moei lijk te realiseren werk voor fan fareorkest. Door de moderne klanken en de ingewikkelde rit miek liggen moeilijkheden op gestapeld. Duldelyk straalde bij het spelen van dit werk de klasse van het orkest af, een vertolking een „Vaandelkorps" met rood-wit-blauwe KNF wim pel) waardig. Vooral de lang zame delen werden bijzonder fraai en muzikaal in klank gezet met muzikaal solowerk, van de sax-, tenor- en hoomgroep. „Serenade for Michel" een me lodieus en klankrijk werkje* met fraaie soli van tuba's en bariton werd zeer gewaardeerd en ook Pi Scheffers „Man in the Moon", met opvallend samenspel tussen melodie en tenorregister bracht de handen spontaan op elkaar. Na de mars „The Corcoran" van de Amerikaanse marsenko ning John Philip Sousa besloot het orkest met „Fascinating drums" met een „hoofdrol" voor slaginstrumenten. Een effectvolle en dynamische finish van een programma met voor elk wat wils, voor kenners maar ook Het oudste lid van „H.M.V.", de heer Hendrik Öolbekkink, kreeg bloemen rechts dirigent Henny J. Fransen). voor de velen die van de (muzi kale) kaas alleen nog maar korstjes hebben gegeten. grandioze show Na de pause werd Muzikale H.M.V.-Show" samengesteld door dirigent Henny J. Fransen, Wim Emsbroek, instructeur drum band, en Toine Paauwe, leider van het majorettepeloten, met vaart en durf doch zeer correct- gepresenteerd. De show opende met het voorstellen van de drumband o.l.v. tamboermaitre Lieuwe Meinsma. het orkest (waarbij alle zeven groepen zich even af zonderlijk lieten horen) en de majorettes o.l.v. hoofdmajorette Bernarda Wissink. Het 16 nummers tellende pro gramma werd met begeleiding van het orkest door de majoret tes zingend geopend met het bekende „Happy days are here again" van Ager in een bewer king van trompettist Wim Dol- lekamp. Verder maakte de drumband in „Marching through Scotland" een trip naar Schotland, er was een gul applaus voor de jonge trombonisten Hans Landeweerd en Wolter Wierbos met „The Acrobat" van Greenwood, voor de majorettes voor de keurige uitvoering (in klederdracht)) van „De Klompendans" uit de opera „Zar und Zimmerman" van A.Lortzing, voor de drummers die er met „Jumping circus" een hele dolle boel van maakten, voor de dixielandgroep „Eddy Eskimo Hot Bananas" voor het orkest met melodietjes uit de schooljaren (een leuk arrange ment van Willy Houtvast onder de titel James Last op klom pen), voor muzikale grapjes van altsaxofonist Eric Cammeraat en trombonist Wolter Wierbos, voor de drummers met ritmische klanken in de „Dutch Percus sion" van Sandrie Egberts en het orkest in Zuid-Amerikaanse stijl, met de uitvoering van de paso-doble uit de suite „Paso Flamenco" van Kees Vlak en tenslotte nog één keer voor de fleurige majorettes (samen met orkest) in de „Tuyana taxi" uit de „Holiday-medley" van diri gent Fransen. De schitterend geslaagde avond werd besloten met het zingen van het bekende „Sal- laandlied" van meester Brouwer: omzetting dialect E. Koopman e.a.)Rest ons nog te vermelden dat het Tuincentrum „Holtens Höfke" met bloemen en fraaie planten een extra feestelijk tintje aan de hal had gegeven. „Sallaand, Sallaand, hiej is mien stae, Woer 't laeven vedan geet in röste en vrae" Voor dat de meer dan tevre den bezoekers huiswaarts gingen werden bloemen aangeboden aan dirigent Fransen, 'aan de in structeur van de drumband Wim Emsbroek, aan de leider van het majorette-peloton Toine Paauwe, aan de oudste een ook deze avond meeblazende muzikant Hendrik Öolbekkink (81 jaar) en aan Henk Koopman, de man die de leiding had by alle organisa torische en technische voorbe reidingen. Aan lady-spaker Erna Fransen werd een langspeelplaat aangeboden. Op de foto v.l.n.r. de heren Van Maren Joop Wissink van Modecentrum „Won en Hartsuiker, mevrouw Hartsuiker, nink" en mevr. Wissink. Onze plaatsgenoot, de heer H.J. Hartsuiker, Oranjestraat 5, won tijdens een nationale consumenten-wedstrijd een draagbaar T.V.-toestel. De wed strijd was eind 1976 uitgeschre ven door de Kon. AaBe fabrie ken b.v. te Tilburg o.a. met medewerking van Fa. E. Won- nink's modecentrum en wonin ginrichting. De consumenten moesten via een kijkdoos in de etalage raden welke personen (Willy en Willeke Alberti) onder een wollen AaBe-deken lagen. Via een wed strijdformulier moest de oplos sing plus het afmaken van een zin „een wollen AaBe deken is zo gezond...", opgestuurd worden om mee te dinged naar een van de 30 draagbare /T.V.-toesteilen. Het fraaie toestel - Nederlands fabrikaat - werd hem en zijn echtgenote woensdagmiddag uitgereikt door de verkoopleider van de AaBe-fabrieken, de heer Th. van Maren, die het extra fijn vond, dat d$ prijs bij de bu ren was terecht gekomen. Aan mevrouw Hartsuiker werden door mevrouw Wissink bloemen aangeboden. De zin, waarmede de heer Hart suiker de prijs gewonnen had, luidde: „Een wollen AaBe-deken is zo gezond, ook al ben je zo ziek als een hond. Toch lig je heerlijk zacht en warm. 'n AaBe maakt de rijkste dokter arm." Hy was daarmee een van de plm. honderd deelnemers die een formulier bij Wonnink had den ingeleverd. In totaal waren in Tilburg ruim 4000 formulieren binnengekomen van de 300 Groenlo was een prijs terecht deelnemende winkeliers, een gekomen, vertelde de heer Van dekking van plm. 4.5%. Ook in Maren, en verder over het ge- Nijverdal, Vriezenveen en «hele land verspreid. In verband met de gewijzigde werkregeling op de zetterij en een eventuele vervroeging van de verschijning van ons blad, delen we mede, dat verslagen van bijeenkomsten, vergaderingen en sportgebeurtenissen, die in het weekend hebben plaatsgevonden, uiterlijk maandagavond - liefst gecombineerd - bij de redactie, Kolweg 14, moe ten worden ingeleverd. Latere inlevering maakt plaatsing onzeker. Redactie Holtens Nieuwsblad INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie. Naam van betrok kene ter redactie bekend). Vanaf eind september 1976 hebben 20.000 boe ren en tuinders een beroep gedaan op de Rijks groepsregeling Zelfstandigen voor financiële hulp in verband met droogteschade. Ten einde de af werking van de aanvragen te versnellen hebben de minister van Landbouw. Van der Stee en Staatssecretaris Meijer van C.R.M., onder wiens verantwoordelijkheid de regeling wordt uitgevoerd, een aantal richtlijnen opgesteld. Van deze aanvragen -hoofdzakelijk van rundveehouders- zijn er inmiddels 18.000 afgehan deld, waarvan 70% is toegewezen. In Overijssel en de IJsselmeerpolders bedroeg het aantal inge diende aanvragen 3.700. Hiervan kwamen er uit Holten 110. Van deze 110 zijn er 39 afgewezen, nog niet behandeld 5, zodat het aantal toegewe zen aanvragen 66 bedraagt. Deze 66 landbouwers-veehouders ontvangen f426.000 .- in de vorm van een lening tegen lage rente en f221.300- in de vorm van een gift, tptaal der halve een tegemoetkoming van f647.300.-. De bijzondere procedure wordt per 16 april a.s. beëindigd. Vóór die datum ingediende aanvragen zullen nog volgens de bijzondere regeling worden behandeld. Aanvragen die na die tijd binnenko men worden weer op de normale wijze afgehan deld. Amnesty International, de in- ternationale organisatie, die zich het lot aantrekt van de po litieke gevangenen overal ter wereld, houdt op maandag 28 maart van 18.30 - 20.00 uur, op woensdag, 30 maart, van 14.30 - 17.00 uur en op vrijdag, 1 april, van 18.30 - 20.00 uur, zitting in de openbare bibliotheek op de hoek van de Schoolstraat en de Pastoriestraat, voor het geven van informatie over haar doel stellingen. Enkele damesleden van de werkgroep zullen er een standje inrichten met lectuur over A.I. Men kan zich daar als lid aanmelden. Amnesty International hield on langs een congres over het lot van de vele politieke gevange nen in Iran (Perziè) en heeft uitvoerige publikaties het licht doen zien over de politieke ge vangenen in Chili, de Sovjet Unie, de Zuid-Amerikaanse Sta ten en tal van andere landen. Door haar arbeid zijn de laatste jaren talrijke slachtoffers van de regimes in die landen uit ge vangenschap ontslagen. Maar dat is nog maar een druppel op de gloeiende plaat van al de el lende die in dat opzicht in de wereld bestaat. Veel meer men sen zullen in verzet moeten ko men tegen de martelpraktijken welke in tal van landen worden toegepast. Voor de gehele we reldbevolking -geldt: „Niemand zal worden onderworpen aan marteling of aan wrede, onmen selijke of vernederende behande ling of straf, Artikel 5, Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens. Iedere dag leest men in de di verse kranten over Jubilea's of van Verenigingen die hun jubi leum gevierd hebben. Nu heeft het mij al enige weken verbaasd, dat er in het Holtens Nieuwsblad geen enkel woord heeft gestaan over het Zilveren Jubileum van de Gezinsverzor ging te Holten. Deze Vereniging werd om pre cies te zijn, op 7 februari opge richt en heeft met haar Dienst verlenende taak haar 25 jarig bestaan kunnen herdenken op 7 februari 1977. Deze Vereniging (ik geloof dat het nu een Stichting is) heeft toch al die jaren in een grote behoefte voorzien in Holten's Gemeenschap. Onder Voorzitterschap van de J. M. Knipscheer, secretaris/pen ningmeester de heer A. Jalink, en de dagelijkse leiding de da mes mevr. A schuppert Ebrecht en mevr. J. Jansen v.d. Brink, is destijds veel pioniers werk verricht, vooral in de be ginjaren van haar bestaan. Na dat ds Knipscheer Holten had verlaten, werd dr C. C. Addink zijn opvolger als voorzitter. We mogen toch wel konstateren, dat het werk, wat destijds met 1 gediplomeerde gezinsverzorgster werd begonnen, uitgegroeid is cot een groot welvarend geheel, a»s ik het zo gadesla. Want nog steeds heeft dit werk mijn volle belangstelling. Bri. UAITENC MEIIWCDI Aft *5ï nuLi ehj nieuvtmslau ra R" rvgffiffl ES BB ral ra Hl ratey Is BB? MmW Lkspr (ral M3 Bk Advertenties: Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16808 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad"

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1