Sv Eendracht Resultaten volleybal- eompetitie .Mintonette' Leerlingen scholengemeenschap bezoeken „Historisch" Amsterdam Ruim vier ton voor aanleg rioleringen STRAATVOETBAL Jaarfeest CJV De Bouwers Geen glas meer in de vuilnisbak! Spreidingsbeleid woonwagen standplaatsen krijgt gestalte Huren gemeentewoningen met 7 pet omhoog Met 1 aprilover 't algemeen wmiB Verkeersquiz Ballonwedstrijd Spölleman ,Kupers Jenske 65 jaar Op weg naar decentralisatie HOLTENS NIEUWSBLAD - 11 MAART 1977 - PAGINA 7 „De trendmatige jaarlijkse huurverhoging voor woningen van gemeenten, woningcorporaties en particulieren zal per 1 april 7% bedragen. De huurverhogingen kunnen echter ook variëren van 7 tot 11%, van 4 tot 0% en zelfs is een huur- verlaging mogelijk. De huuraanpassingen van woningen van na 1929 en vóór 1971 dienen afgestemd te zijn op de verhou ding tussen huur en woningkwaliteit. Deze dient te worden bepaald met het (ten opzichte van 1976) gewijzigde waarde ringsstelsel. Toepassing van dit stelsel en van de huuraanpas- singstabel 1977 is verplicht voor alle woningen tot stand gekomen op of na 1 januari 1930, doch vóór 1 april 1971. Ook duplexwoningen vallen in 1977 onder dit stelsel De huuraanpassingstabel moet in beginsel worden toegepast op de kale huur. Bedragen (huur verhogingen) voor bepaalde ge deelten van het onroerend goed bijvoorbeeld voor later aange brachte CV's, douches en andere voorzieningen maken deel uit van de huurprijs. De in deze ge meente ten behoeve van de in 1976 plaatsgevonden huurverho gingen ingestelde werkgroep heeft ook ten aanzien van de toepassing van het gewijzigde waarderingsstelsel (zgn. punten systeem) gefunctioneerd", aldus burgemeester en wethouders in hun voorstel aan de raad om tot verhoging van de huren van ge meentewoningen over te gaan. De woningen van woningcor poraties en gemeenten kunnen in vier soorten worden onderschei den, t.w.: a. woningen, die minder dan 1 jaar oud zijn. Als de gemiddel de bewoningsdatum op of na 1 april 1976 ligt krijgen zij in 1977 geen huurverhoging. b. woningen tot en met 5 jaar oud. Als van een woning de ge middelde bewoningsdatum ligt op of na 1 april 1971, doch vóór 1 april 1976 is de huurverhoging 7 pet. Tegen deze verplichte huurverhoging kan geen bezwaar worden gemaakt. Deze in de ge meente aanwezige categorie wo ningen zijn in het bezit van „On ze Woning" te DSventer. Hier onder vallen de laatstelijk in de Haar gebouwde woningen. c. verbeterde woningen. Als ze de laatste vijf jaar met rijkssub sidie ingrijpend zijn verbeterd, kan met 7 pet. worden verhoogd. De verhoging is niet verplicht. In de gemeente Holten niet aan wezig. d. overige woningen. Hieron der vallen de overige woning wetwoningen (ouder dan 5 jaar), overgedragen aan ,Onze Woning', Winst en verlies meisjes Het meisjesteam van Minto- nette was het enige team. dat de afgelopen week in het strijd perk trad. Op zaterdag 26 februari gin gen de meisjes naar Nijver dal om tegen Flash C te spelen. De eerste set ging prima en ze won nen met 5-15. De tweede set ging minder goed; iedereen stond stil en voerde weinig uit, totdat er een time-out werd aangevraagd, waardoor Mintonette toch won met 11-15. De derde set leek pre cies op de tweede, maar nu hielp de toespraak van de coach ook niet en de set ging met 16-14 verloren. De vierde set leek ook op de tweede set, maar deze heben we dan uiteindelijk toch gewonnen. Eindstand: 1-3. Op zaterdag 5 maart traden de meisjes aan tegen Rivo B in Rijssen. De Mintonettespeelsters begonnen, hoewel zeker gemoti-. veerd, erg ongeconcentreerd te spelen. Er kwamen weinig aan vallen uit bij de Holtense meis jes en Rivo nam dan ook al gauw een 8-2 voorsprong. Na een time-out speelde Mintonette aktiever, maar zodra Rivo de op slag terugpakte, was het weer mis. De opslag werd niet goed opgevangen en als die per onge luk wel goed werd opgevangen, dan was de sehupper toevallig niet op zijn plaats, waardoor' de bal aan de kant van Mintonette op de gfond viel. De Rivo-meis- jes profiteerden hier goed van en wonnen de eerste sec. De tweede set moest binnen gehaald worden, daar waren alle Mintonette-meisjes het wel over eens. Er werd met veel inzet ge speeld en deze set wonnen de Holtense meisjes dan ook. De derde set werd, evenals de eerste set, verloren. De Holtense meisjes hadden waarschijnlijk het idee, dat ze ieder voor zich de eer van Mintonette hoog moesten houden en speelden de bal steeds in één keer over het net en kregen hem als een smash terug, die ze niet op konden van gen. Rivo haalde zo gauw de vijf tien punten. De laatste en beslis sende set werd goed begonnen, maar zo gauw Rivo begon aan te vallen waren de Holtense meisjes de zenuwen niet meer de baas. Ook de time-outs had den weinig invloed en ook deze set ging naar Rivo. Eindstand: 3-1 voor Rivo B. Enkele opgevangen reakties waren: „het lijkt wel ping-pong" (van de tribune) en „zo slecht heb ik jullie nog nooit zien spe- de woningen aan de Burg. Van der Borchstraat en alle dienst en gemeente woningen. Voor deze woningen kan 'n huurverhoging met 7 pet. of een huuraanpas- sing met een ander percentage plaats vinden. Hieronder vallen een zevental woningen. B. en W. stellen de raad voor met uitzondering van drie woningen hierop de 7 pet. toe te passen. Voorts willen zij voor een 20-tal percelen, waarop het waarderingsstelsel niet be hoeft te worden toegepast, even eens met 7 pet. te verhogen. Voor het hulppostkantoor in de Gaardenstraat willen B. en W. bij het Staatsbedrijf der PTT een veel hogere huur bedingen, ter wijl zij de huurverhoging van de woningen in de Burg. v.d. Borch straat (voorheen Beter Wonen') in verband met de plannen tot renovatie willen bevriezen. Op maandag 28 maart wordt in Hotel „Vosman" de jaarlijkse verkeerskenniswedstrijd gehou den. Meedoen kunnen teams van fa brieken, verenigingen enz. Elk team bestaat uit 3 perso nen. Ze krijgen verkeersvragen aan de hand van dia's. De vra gen zijn niet al te moeilijk. Er zijn diverse bekers beschikbaar, o.a. een wisselbeker, beschikbaar gesteld door de M.A.C. „De Hol terberg". De organisatiekosten zijn hoog. Daarom wordt 'n kleine vergoe ding gevraagd. Belangstellenden wordt ge vraagd zich liefst dit weekeinde nog op te geven bij de bestuurs leden van V.V.N., voorzitter de heer C. Knijff, tel. 1438. Iedereen is op deze avond van harte welkom! len" (van coach Hesselink). Re denen des te meer om er de vol gende keer extra hard tegen aan te gaan. Stand: Volley A 15-25; Rivo A 15-25; Flash A 12-24; Flash B 14- 15; Mintonette 14-13; Flash C 14- 10; Volley B 16-9; Eversberg 14- 8; Holyoke 14-7; Rivo B 14-6. Programma Volleybal Vrijdag 11 maart: (19.00): Mintonette meisjes-Holyoke (19.15): Mintonette dames 2-Flash 3 (19.15): Mintonette heren 2-Holyoke 2 (20.15): Mintonete heren 1-Flash 4 (20.15): Mintonette heren 2-Flash 5 Zaterdag 12 maart: (16.00): Flash A-Mintonette meisjes Vrijdag 18 maart: (2Ó.Ö0): Vrivo-Mintonette dames 1 Trainingspakken Vrijdagavond 11 maart om 20.00 uur zal het eerste heren team van Mintonette de splinter nieuwe trainingspakken aan het publiek tonen. Van wie die pak ken afkomstig zijn? Kom dat zelf maar zien in 't Mossink' Spölleman Jans Mossink is 23 februari 65 jaar geworden en dit was voor de leden van de folk loristische boerendansgroep „De Holtense Boerendansers" aanlei ding hun muzikant eens te „trak teren" op een serenade, waarin Jans nu eens niet zelf behoefde te spelen, maar de twee colle ga's. t.w. Arie Jansen en Jan Aaltink. Nadat de fam. Mossink zicht baar genoten had van de ,klap- dans", bood vice-voorzitter Cor Kalfsbeek de jarige Jans namens de groep een originele „goa-stok" aan en een envelop met inhoud. De vice-voorziter sprak hierna de wens uit, dat Jans nog heel lang bij de dansgroep zal blij ven en dat hij de dansgroep nog vaak op zijn toernee's zou bege leiden. Het zomerprogramma ziet er al weer zeer goed uit en uit het hele land komen de aanvragen weer binnen om mee te werken Dit is het oude Burgerwees huis na de restauratie om gebouwd tot een van de mo dernste musea, waarin nu Dinsdagochtend j.l. vertrok voor de 5e keer een bus met tweede klas leerlingen van de Scholen gemeenschap naar Amsterdam. Doel was de kennismaking met „historisch" Amsterdam. Dit gebeurde door 's ochtends een uitgebreid bezoek af te leg gen aan het Amsterdams Histo risch Museum en 's middags een wandeling te maken over Bic kers- en Realeneiland én door de Jordaan, waar de vele resten van het rijke verleden werden gekeken. In het museum konden de leer lingen naast 30 basisvragen, ook proberen het antwoord te vin den op problemen, waarop zij zelf waren gestuit bij hun bestu dering van een speciaal onder deel van de geschiedenis van Amsterdam tijdens de Gouden Eeuw. Reeds enkele weken waren de leerlingen o.l.v. hun geschiede nis leraar met dit onderwerp bezig. Na een uitvoerige inlei ding konden ze dan in groepjes een eigen gekozen onderwerp verder uitdiepen. Onderwerpen waren oa.: de grote branden van Amsterdam; het dagelijks leven; straffen; het handelsverkeer; laden en lossen enz. In de klas waren boeken en an der bronmateriaal aanwezig voor verdere bestudering, ter- Op donderdag 3 en vrijdag 4 maart hield de C.J.V. „De Bou wers' in Espelo onder grote be langstelling de jaarlijkse feest avonden met het toneelspel in 3 bedrijven: „Zo'n heerlijk huisje buiten". - Deze avonden werden geopend met het zingen van ge zang 121 vers 1 en 3. Het jaar verslag werd gelezen door Eg- bert Jansen. Hierna volgde het eerste bedrijf van het toneel stuk, dat vlot voor het voetlicht, werd gebracht. Het stuk speelt zich af in de huiskamer van. het verbouwde boerderijtje van tandarts George Tazelaar (Bert Krikkink) en zijn vrouw Ina (Marietje Jansen). De buren Klaas Obbink (Johan Meilink) en zijn vrouw Zwaan (Jantiena Klein Horsman) komen al gauw een avond op bezoek. En dat wordt een dolle avond, want Klaas zit boordevol grappen. Tot aan speciale vakantieprogram ma's en in vakantiecentra. In de feestweek (19-22 mei) komt in het kader van de uitwis- groep naar Holten. De Holtense Boerendansgroep vertrekt eind mei naar Duitsland voor een. toernee en gaat misschien eind augustus voor enkele dagen naar Schotland voor deelname aan een groot internationaal festijn. Kinderen en mogelijk ook oude ren, die tijdens de carnavalsvie ring een door café-restaurant „De Poppe" beschikbaar gestel de ballon hebben opgelaten en de label hebben teruggekregen, kunnen deze inleveren bij de heer A. A. J. Akkerman, Holter- enkstraat 12 te Holten. Voor de ballonnen, die de grootste af stand hebben afgelegd, zijn prij zen beschikbaar. ruim anderhalf jaar het Am sterdams Historisch mu seum is gevestigd, dat het- wijl ook vele leerlingen naar de openbare leeszaal gingen. Opvallend was de zorgvuldig heid waarmee de meeste leer lingen probeerden antwoorden te vinden op de vele vaak niet al te makkelijke vragen. Het grootste deel van de leerlin gen stelde dit bezoek aan een van de modernste qua op stelling en informatie musea van ons land zeer op prijs. Ter overmaat van ramp komt Ina's vriendin Mary Ferguson (Carla Bekkernens) met haar dochter Tomasina (Albertha Meilink) onverwacht te logeren, omdat Mary weggelopen is van haar man. Haar man wil namelijk niet, dat zij haar schilderstalent gebruikt. Mary schildert alleen maar naakte mannen en wan neer ze Klaas ziet, wil ze hem onmiddellijk schilderen als Han nibal, de grote veroveraar. Klaas voelt er wel wat voor, al weet hij nog niet, dat hij naakt moet poseren. Maar voor het zover is. verschijnt. Mary's man Aaldert (Johan Marsman) ten tonele en vertelt Klaas over de problemen met zijn vrouw. Klaas, niet we tend tyie hij voor heeft, geeft hem de raad de eerste de beste kerel, die zich door zijn vrouw laat schilderen, uit te dagen voor een duel. Grote hilariteit ont staat wanneer Aaldert zijn vrouw en Klaas betrapt. En dan ziin er nog de twee zoons van Klaas. Een tweeling, die op elkaar lij ken als twee druppels water: Hendrikjan en Janhendrik (Freek Lubbersen). De éne helft een echte vrouwenversierder, de ander een verlegen studentje. Tomasina en Dientje (Egber- dientje Reilink), het dienstmeis- jei Wohden prompt verliefd, maar op welke helft v. de twee ling eigenlijk? Maar alles komt toch nog op z'n pootjes terecht. De regie was in handen van Jan Jansen. De grime werd verzorgd door kapper W. Drent. Tussen debedrijven door was er een verloting en een zaalspel. De avonden werden besloten met het zingen van gezang 135 vers 1, 2 en 3. Na een laatste woord van dank verlieten de belangstel lenden zeer voldaan „Het Tref punt". doel was van de excursie van de 2e klassen van de Scho- lengeniéenschap. wijl ook de medewerker van het museum die als gids tijdens de wandeling optrad goed werd be luisterd, al verwoeien zijn woor den soms door de stevige wes tenwind. Hierna gaan de jongens en meis jes aan het werk om hun project af te ronden en zullen de lera ren hun eindverslag moeten gaan beoordelen. Al met al een groot succes en de heer Van Maurik, die alle vijf keren van de partij was en de buschauffeurs bekwaam door de verkeersindigestie van onze hoofdstad loodste, deelde al me de dat wat hem betreft, deze ex cursie volgend jaar herhaald mag worden. Met dank aan burgemeester en wethouders en de directeur van de afdeling Publieke Werken der gemeente Holten, zijn wij blij u te kunnen meedelen dat vanaf heden uw afval-glas (dus gebro ken glas, niet-statiegeldflessen, potten enz.) dagelijks van 13-16 uur en zaterdags van 13-15 uur, gebracht en gestort kan worden op een daartoe speciaal ingerich te plek op de Gemeentewerf, Waagweg 4 te Holten. Daar de inzameling van glas geen winstgevend bedrijf is en door het gemeentebestuur voor lopig als proef wordt georgani seerd, (en alleen bij voldoende inlevering kan worden voortge zet), hopen wij dat u allen mee werkt deze glasactie te doen sla gen, te meer daar wij dit doel hebben bewerkstelligd omdat: 1. Glas voor hergebruik moge lijk is en daardoor de nog be- In oktober van het vorige jaar besloot de gemeenteraad de inhoud van een rapport van het „Regionaal Woonwa gencentrum Zuidwest Sal- land" inzake spreiding van standplaatsen in de regio te accepteren als uitgangspunt voor het in deze gemeente -te voeren decentralisatiebeleid. Ten tweede met de gemeen ten Bathmen, Diepenveen, Olst en Raalte een gemeen schappelijk regeling terzake aan te gaan, mits de concept- regeling zodanig werd gewij zigd, dat een wijziging van de regeling niet alleen tot stand kan komen als het gemeente bestuur van Deventer voor de wijziging is. En ten derde dat in de gemeenschappelijke regeling wordt vastgelegd, dat in Holten maximaal acht standplaatsen behoeven te worden aangelegd. Ook de gemeentebesturen van Bathmen en Diepenveen De gemeente Holten ontvangt in het kader van de regeling „Verbetering toeristische in frastructuur" een rijksbijdra ge van f 426.000,-. Dit bedrag is bestemd voor de aanleg van een riolering voor de camping en bungalowpark „De Prins" en het vakantie verblijf en bungalowpark „Twenhaarsveld". Het is 75 pet. van de geraamde kosten ad ruim acht ton, nadat dit bedrag van bepaalde elemen ten is ontdaan. De eigenaresse van „Twen haarsveld", Ennia Recreatie- bedrijven BV in Den Haag, draagt in de kosten van de riolering van haar terrein 50 pet. bij. Het bedrijf gaat haar bestaande bungalows voor zover nodig renoveren, een aantal bungalows bijbouwen en een aantal recreatieve voorzieningen stichten, zoals een magazijn, wasserette, be drijfswoning, kantoortje en dergelijke. De realisering van de plannen zal geen uitbreiding van het ter rein tengevolge hebben, maar 't vigerende bestemmingsplan moet wel gewijzigd worden, omdat de onderlinge afstand tussen de bun. galows 20 meter zal bedragen en Onder leiding van initiatiefne mer Arie Ongena werd in de kantine van de Z.V.V. Blauw Wit de eerste vergadering gehou den voor het Straatvoetba'toer nooi, dat gehouden zal worden op 14 mei a.s. op het Sportcom plex .Meermanskamp". Vertegenwoordigers van 12 straten werden geïnformeerd over de te volgen regelen bij dit evenement. Er werd besloten, dat op de eerstvolgende vergadering (op 28 maart a.s.) aan de ai'gevaardig- schikbare grondstoffen worden gespaard. 2e. De vuilnisafvalberg ver kleinen zal en minder plasticzak- ken voor uw vuilnis nodig zijn. Iedere huishouding, hotel, res taurant, winkel, bedrijf enz. ge bruikt dagelijks glas, waarvan veel na gebruik moet worden weggegooid, 't Is 'n kleine moei te dit in een stevige doos, emmer of kist te bewaren en deze op gezette tijden naar de Waagweg te brengen en deze daar leeg te gooien. Mocht dit laatste voor sommige mensen problemen op leveren dan is de toch in Holten veen geprezen „burenhulp" nog wellicht een oplossing. Zoals in Holten al ruim 20 jaar oud-papier via de scholen wordt verzameld moet dit voor glas toch ook mogelijk zijn. Bij voorbaat onze dank, Werkgroep Natuur en Milieu Holten. zijn op bepaalde onderdelen niet met de concept-regeling akkoord gegaan. Gemeen schappelijk ambtelijk en be stuurlijk ambtelijk overleg heeft geresulteerd in een aan tal wijzigingen. Er is onder meer een zodanige wijziging aangebracht, dat nog duidelijker tot uitdrukking komt, dat het ruimtelijk beleid in de eerste plaats een zaak is van de betreffende gemeenteraden. Hiermee ligt tevens vast, dat de raad de plaats en de inrichting van hets ub-centrum bepaalt. Tevens is vastgelegd, dat de ra den bepalen hoeveel wagens maximaal op het kamp stand plaats mogen innemen. „Het in de regeling vastleggen van het maximale aantal standplaatsen, levert, aldus B. en W. in hun voorstel aan de raad, een on werkbare situatie op. De huidige gemeenschappelij ke regeling komt te vervallen. Het bestuur van het woonwagen centrum acht het noodzakelijk, dat in het te nemen besluit tot vaststelling van de nieuwe orga nisatie ..Regeling Woonwagen schap Zuidwest-Overijssel" over- deze afstand bedraagt nu 30 me ter. In verband hiermee stellen B. en W. de raad voor een wijzi ging van het bestemmingsplan in voorbereiding te verklaren. De subsidie-aanvrage voor het zomerhuisjesterrein op de Bor- keld is niet gelukt, vertelde ons de gemeentesecretaris, de heer Langenbarg, omdat daar te veel tweede woningen voorkomen en dan is de regeling „Verbetering toeristische infrastructuur" niet van toepassing. Het gemeentebestuur ziet niet temin moeilijkheden om ook de riolering van dit terrein aan te pakken door bet aanvragen van een uitkering uit het gemeente fonds. Daaraan zijn echter nog al wat problemen verbonden, wel ke eerst moeten worden opge lost. Binnen afzienbare tijd zal daarover een enquête worden ge houden onder de eigenaren van de betrokken percelen. De tijd dringt, want men zal om een bij drage te verkrijgen vóór 1 juli '77 met de werkzaamheden moe ten beginnen. Men hoopt het werk o.a. het graven van de sleuven gelijk tijdig te doen plaats vinden met de aanleg van de aardgasbuizen voor het buitengebied de Bor- keld, door dit in één bestek op te nemen. Als dit allemaal lukt be tekent het weer een stuk arbeid in het kader van de werkloos heidsbestrijding. De kosten van dit werk worden exclusief de gasaanleg geraamd op twee miljoen. de van iedere deelnemende straat een reglement wordt aangebo den. De minimum leeftijd voor de deelnemers is 15 jaar. De inschrijvingsterrmjn sluit op 28 maart a.s. en men kan zich tot deze datum opgeven bij: Arie Ongeno, Kozakkenstraat 6; Joh. Stam, Kozakkenstraat 19; Jan Foks, Lageweg 33. Uitslag onderlinge schietwed strijd: Luchtgeweer: Groep A: 1. G. J. Schuppert 130 pt.; 2. E. J. Grootentraast 125 pt.; 3. G. Koopman 122 pt.; 4. G. A. Haverslag 118 pt.: 5. H. T. Nekkers 116 pt.; 6. G. H. Paal man 113 pt. Groep B. 1, D. Jansen 117 pt.; 2. G. Jansen 115 pt.; 3. B. Arfman 114 pt.; 4. J. A. Aanstoot 112 pt.; 5. G. J. Sluiter 96 pt. Groep C: 1. J. A. Bouwhuis 112 pt.; 2. M. Boersma 103 pt.; 3. A. Pekkeriet 87 pt. Uitslag luchtpistool: Groep A: 1. J. van Asselt 113 pt. (5 x 10); 2. H. J. Nekkers 133 pt. (3 x 10); 3. G, Koopman 122 pt.; 4. G. J. Schuppert 120 pt.; 5. G. H. Paalman 119 pt.; 6. A. Schuppert 118 pt. Groep B: 1. E. J. Grooten traast 104 pt.; 2. D. Jansen 103 pt. gangsbepalingen worden opgeno men. De huidige gemeenschappelij ke regeling is namelijk afge stemd op het bestaan van één woonwagencentrum in de regio. Dit betekent in concreto, aldus B. en W. in hun toelichting, dat met uitzondering van de zgn. artikel 10-plaatsen een wette lijke basis ontbreekt om elders in de regio standplaatsen in te richten. Teneinde eventuele stag natie in de uitvoering van het decentralisatiebeleid te voorko men, heeft het bestuur besloten vooruitlopende op de goed keuringsprocedure in dit op zicht te handelen in de geest van de nieuwe regeling. Dit laatste heeft tevens betrekking op het functioneren van het dagelijks bestuur en het afstoten van de beheersfunctie door de gemeen telijke sociale dienst te Deventer. B. en W. stellen de raad onder meer voor met de gemeenten Bathmen, Deventer, Diepen veen, Olst en Raalte een gemeen schappelijke regeling aan te gaan onder de hiervoren genoemde ti tel ter vervanging van de be staande gemeenschappelijke re geling inzake de stichting van 'n regionaal woonwagencentrum in Deventer.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7