Vaste vergoedingen voor onze vroede vaderen Nieuwe perspectieven voor realisering komplan 1 mei nieuwe huisnum mering buitengebied Subsidies culturele, jeugd en sportclubs worden verhoogd Voor dit jaar Met terugwerkende kracht Door het inspelen van sakenmensen Bejaardensociëteit Holten Toneel voor gehandicapten en bejaarden Aankoop strookjes grond Oude De ven ter weg Mededeling van Profoto HOLTENS NIEUWSBLAD - 11 MAART 1977 - PAGINA 5 Bovenstaande -plattegrond geeft nog eens en wandelgelegenheid. In de plattegrond van een verduidelijking van de maquette met inslagerij Brands is het reeds genoemde ho- het midden de hervkerk, -waaromheen groen recabedrijf geprojecteerd. Er is bij wetswijziging een nieuwe regeling tot stand ge- konten betreffende betalin gen aan de raadsleden voor het bezoeken van de raads- en commissievergaderingen. Deze wetswijziging houdt in dat het in de gemeentewet vastgestelde systeem van presentiegelden - een vergoe ding per bijgewoonde verga dering - wordt vervangen door een vaste vergoeding per jaar, plus een tegemoet koming in de kosten. Met deze nieuwe methode wordt beklemtoond dat een raadslid nog wel iets anders te doen Voor de categorie a gelden voor Holten de volgende maximum bedragen per jaar: 1975 1976 1977 vergoeding werkzaamheden f 2327,— f 2629 f 2785,— tegemoetkoming in kosten f 575,— f 632 f 686 tótaal per jaar f 2902,— f 3261,— f 3472,— Door de komst van Dura Aannemingsmaatschappij BV uit Rotterdam naar Holten, met de aankoop van hotel Holterman, zijn nieuwe perspectieven ontstaan voor de realisering van het komplan waar gemeentebestuur en middenstand nu al jaren mee bezig zijn. Zoals bekend gaat Dura het hotel en Amicitia afbreken om daar een appartementengebouw met bedrijfsruimten te bouwen. Er komt 1182 m3 bedrijfsruimte met daarboven in twee lagen 19 woningen. Voor het bereiken van deze woningen komt aan de kerkzijde een lift en het oude kerkepad wordt tien meter in oostelijke richting gescho ven. Het wordt verlegd en verbreed, maar het pad blijft openbaar, zoals van de zijde van het gemeentebestuur wordt verlangd. Het gebouw is ontworpen door het architecten bureau W. R. van Couwelaar en H. Niessink te Hengelo (O), dat thans grotere plannen op stapel heeft gezet voor de omgeving van de Smidsbelt. Initiatieven Enkele zakenmensen, waaron der winkelier Van de Maat en slager Brands, die door het kom plan met de uitbreiding van hun zaken in de problemen zitten, zijn hier ingesprongen en heb ben de heer Van Couwelaar-be naderd om hen uit de nood te helpen. Maar vooral de nestor van het groepje, Free Schuppert, als lid van de Firma Schuppert, eigenaar van het Babyhuis ten oosten van Amicitia, heeft zich sterk beijverd om oplossingen te vinden voor de uitbreiding van de bebouwing rond de Smidsbelt. Er bestaat grote kans, dat Du- ra ook het Babyhuis zal aanko pen en het met de andere gebou wen tegen de vlakte zal gooien, zodat hier een aaneengesloten nieuwbouwproject kan ont staan. Het is vrij zeker, dat de za ken van Van de Maat en Brands in dit nieuwe gebouw zullen worden ondergebracht en dal voor Gebr. Schuppert aan de westrand van de Smidsbelt een zakenpand zal worden gebouwd met daarboven 15 woningen in dezelfde geest als op de plaats van hotel Holterman. Zoals bekend, heeft de gemeente, voor de afbraak van enkele pan den ter plaatse, van het rijk een bedrag van 428.000,— toegezegd gekregen, waaronder niet begre pen zijn de panden van Van de Maat en Brands. Architect Van Couwelaar heeft echter goede hoop, dat voor de plannen, zo als die nu op tafel liggen en waardoor een groot aantal wo ningen beschikbaar komt, door het Rijk nog een saneringsbij- drage beschikbaar zal worden gesteld. De beer Van Couwelaar, die o.m. lid is van een structuur commissie van het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Bouwnijverheid, wijst er op. dat de gewijzigde filosofie met be trekking tot de inrichting van middelgrote en kleinere kernen nu zo is, dat men door het stich ten van woningen, die kernen meer leefbaar wil maken. Ook in Holten is dat mogelijk, want er zijn in onze dorpskern nog tal van lege pieken, die opgevuld kunnen worden met. bedrijfs panden en daarboven woningen, zoals die op het terrein van ho tel Holterman zijn geprojec teerd. Ook woningen voor alleen staanden en gehandicapten. Men heeft van hogerhand de gedachte aan het bouwen van bejaarden centra wat verlaten met het doel om oudere mensen zolang mo gelijk binnen de normale ge meenschap te houden. Ook voor hen zouden de nieuwe plannen van belang kunnen zijn. Door meer woningen in de dorpskern te bouwen zal die sterk verle vendigd worden. Het is niet uit gesloten, dat ook de juweliers zaak en horlogerie van Aaftink en de rijwielzaak van Van den Bos in de plannen zullen wor den betrokken. Besprekingen daarover zijn nog gaande. Maar dat zal dan pas geschieden in de derde fase van het gehele pro ject, waarmede men thans be zig is. Met de eerste fase van de nieuw bouw op de plaats van hotel Holterman zal voor in mei be gonnen worden. Het hotel en de nevengebouwen gaan begin april tegen de vlakte. Na de bouwvakvakantie zal, als alle voorbereid'ngen op tijd rond komen, met de tweede fase worden begonnen, namelijk de afbraak van het Babyhuis en de bouw van het pand voor de Gebr. Schuppert. Maar dan moe ten eerst de panden aan de Bin nenstraat, die reeds eigendom van de gemeente zijn, worden gesloopt. Horecabedrijf? Er wordt zelfs over gedacht om op de plaats van slagerij Brands 'n horecabedrijf te stich ten. Maar het is een grote vra3g of het gemeentebestuur daarvoor het groene licht zal geven. Er be staan, naar vernomen werd, van die zijde daartegen nogal beden kingen. Als dit doorgaat zou dat geschieden in fase 3 van het gehele project. Holten heeft nog hele grote stukken grond, die volgens de Op 15 maart, dinsdagavond a.s. zal de Ontspanningsclub Holten OCH optreden in gebouw Irene. Aanvang 7.30 uur in de grote zaal. Gespeeld zal worden het stuk „In een andere wereld" van Jan Blaaser. Het ontspanningscomité voor gehandicapten in Markelo, dat ook leden telt onder de Holtenaren en in Diepenheim, zal toeschouwer zijn, terwijl deze toneelavond tevens bedoeld is voor bezoekers van de bejaardensociëteit in Holten. Indien u problemen hebt met vervoer, wilt u dan een seintje geven aan de dames van de bejaardensociëteit? Omdat het voor de.tonelisten, maar ook voor de gehandicapten en bejaarden prettig is dat de zaal flink bezet is, wordt u allen hartelijk uitgenodigd op deze feestelijke avond. Bovenstaande maquëte geeft een duidelijk nere -winkeltjes geprojecteerd. De bedoeling beeld hoe de architect zich de ontwikkeling van de architect is om van de Kerkstraat tot van het komplan voorstelt. Uiterst links beaan Dikkers een sterk -winkelpatroon te krij- vindt zich het babyhuis. Helemaal rechts op gen. Deze winkeleenheden kunnen zowel ge- de foto het nieuwe babyhuis met daarnaast kocht als gehuurd -worden. De hoogte van de een nog te ontwikkelen gebouw voorstel gebouwen is aangepast aan de huidige situ- bebouwing). Aan de achterzijde van hotel atie. Holterman zijn blijkens de foto enkele klei- architect met woningen bebouwd kunnen worden. Hij zou het een ideaal voor Holten vinden, wan neer niet allemaal villaterrein- tjes zouden behoeven te worden gebouwd. Als men daarvan ge bruik zou maken, behoeft zijns inziens in de Look niet te wor den gebouwd. Met verdichting van de bebouwing ontstaat, wan neer de middenstand goed in speelt, in de dorpskern een net werk van, wat hij noemt, elemen ten. Men moet, volgens Van Cou welaar, de behoefte in de kern bevredigen. Hij denkt daarbij ook aan de noordzijde van de Dorpsstraat, waaronder de Mengunie. 5V4 miljoen Als de plannen gerealiseerd kunnen worden zoals zij nu ter tafel liggen, dan is daar een be drag van pl.m. vijf en een half miljoen gulden mee gemoeid. Zij houden tevens in, dat de hui dige parkeeruimte tussen de Larenseweg en de Binnenstraat zal worden verdubbeld en open baar gemaakt. Wat de huur van de te stichten woningen betreft is de heer Van Couwelaar van mening, dat als deze te duur wordt voor sommige mensen, zij aanspraak kunnen maken op in dividuele huursubsidie. Het be treft hier sociale woningbouw, waarin het rijk, naa hij meent, financieel zal bijdragen. In principe is de z.g. apparte- mentenbouw voor ingezetenen. Het toewijzingsbeleid, blijft in handen van het gemeentebe stuur. Tenslote kan nog worden ver meld, dat de gehele ontwikkeling plaats vindt in nauw overleg met de stedebouwkundige ir. Ha- jema. heeft dan alleen het bezoe ken van vergaderingen, dat hij werkzaamheden verricht waaraan ook kosten verbon den kunnen zijn. Een door de vereniging van Ned. Gemeenten ingestelde commissie heeft in 'n uitvoerig rapport Een Goede Raad", daarvoor het ma teriaal aangedragen. De nieuwe regeling is van toepassing op drie groepen personen, te weten: a. raadsleden, niet zijnde burge meester of wethouder; b. wet houders (tijdelijk) en c. commis sieleden, niet zijnde raadsleden. In de door de raad vast te stel len verordening kan van de toe gestane maxima naar beneden worden afgeweken tot een maxi mum van 20 pet., zowel voor ver goeding der werkzaamheden als de tegemoetkoming in de kosten. De bedragen berekend naar 20 pet kunnen worden uitgekeerd naar rato van het aantal bijge woonde vergaderingen. Burgemeester en wethouders zeggen in hun voorstel aan de raad geen termen aanwezig te vinden om van de afwijkmoge- lijkheden gebruik te maken. De nieuwe regeling treedt met te rugwerkende kracht in werking vanaf 1 januari 1975. Tijdelijke wethouders - categorie b - ont vingen naast hun wedde ook een presentiegeld voor het aantal bij gewoonde raads- en commissie vergaderingen. Hoewel de nieu we financiële regeling niet op de wethouders van toepassing is, is het duidelijk dat de vervanging van de presentiegeldregeling door een jaarlijkse vergoeding ook voor hen consequenties heeft. De minister van Binnenlandse Zaken heeft daarom besloten, 't systeem van presentiegelden voor de wethouders te handha ven tot 1 december 1976. Met ingang van die datum zullen de wethouderswedden met Th worden verhoogd. Voor commissieleden, niet zijnde raadsleden - categorie c - blijft de presentiegeldregeling gehand haafd. Voor hen komt de ver goeding per vergadering neer op: 1975 f 45.-, 1976 f 51.- en 1977 f 54.-. Wijzigingen in alle boven genoemde bedragen worden door de minister vastgesteld aan de hand van indexcijfers. De finan ciële commissie kan zich met de voorgestelde regeling verenigen. Ter verbetering van de Oude Deventerweg willen burgemees ter en wethouders van de heren B. Th. Hofs en C. C. Reisinger strookjes grond aankopen resp. groot 24 m2 en 25 m2. Genoem de eigenaren zijn bereid deze grond af te staan voor de prijs van 20,— per m2, een prijs, die door het college alleszins rede lijk wordt geacht. „Door de aan koop van bedoelde strookjes grond wordt de afronding van het grondeigendom aan de Oude Deventerweg verkregen", aldus B. en W. in hun voorstel aan de raad. Momenteel exposeert een werk groep van Profoto in de Biblio theek aan de Rörirstraat. Deze werkgroep bestaat uit een bont gezelschap amateur-fotografen variërend van pas beginnend tot de al wat door de wol geverfde amateurs. Het tentoongestelde werk omvat zowel zwart-wit als kleuren foto's, terwijl ook de allernieuw ste mogelijkheid uit de fotogra fie, het dia omkeerprocede, ver tegenwoordigd is. Om met de laatste technieken op de hoogte te zijn organiseert Profoto op donderdag 17 maart a.s. in de Kapschuur bij „de Schure" een demonstratieavond van het Cabachrome procédé, zodat een ieder kan vergelijken tussen Kodak R.C. 14 en Ciba- chrome. De avond begint om 8 uur en staat onder leiding van Harry Siegrist. In verband met de in het najaar van 1976 vastgestelde wijziging yan de huisnummering en de straatnaamgeving in het buitengebied zijn ter secretarie de percelen genummerd langs de wegen. „Daarbij is een aantal problemen naar voren gekomen", zegen burgemeester en wethouders in een voorstel aan de raad tot het aanbrengen van enige wijzigingen. Met name aan een doodlopend gedeelte van de Winkelbergweg moet een aantal percelen ver nummerd worden. Nummering van bedoelde percelen betekent, dat alle zomerhuisjes, thans Winkelbergweg 1 t.m. 55 ge nummerd, eveneens zullen moe ten worden vernummerd. Door voor voornoemde doodlopende weg een andere naam vast te stellen, behoeven 55 adressen aan de Winkelbergweg niet te worden veranderd. B. en W. achten het gewenst gezien het feit, dat in de omge ving huisnamen voor de straat naamgeving zijn gebruikt het doodlopend gedeelte van de Winkelbergweg de naam „Wit- moosweg" (H. J. Aanstoot „Witmoos") te geven. Met be trekking tot het villaterrein Look (Fazantenweg-Duistere Steeg) achten B- en W. de wijzi ging van de huisnummering van de nieuw gebouwde woningen in het villaterrein minder ge wenst. Vernummering van die percelen kan worden voorko men, indien de omschrijving van de Fazanteweg en Duistere Steeg wordt gewijzigd. De Duis tere Steeg zou als dan kunnen worden omschreven als lopende vanaf de Reebokkenweg tot aan de Rijssenseweg, terwijl de om schrijving van de Fazantenweg zou kunnen worden gewijzigd in: lopende vanaf de Duistere Steeg tot aan de Forthaarsweg. Naar aanleiding van de ter in zage legging van de gewijzigde huisnummering in het buitenge bied hebben de bewoners langs de Duistere Steeg een bezwaar schrift bij het college ingediend. Zij vinden deze naam a-sociaal Overeenkomstig de toezegging bij de vast- Met opzet zijn de bedragen die per lid stelling van de gemeentebegroting voor 1977 worden verstrekt per bespeeld instrument, in november jl. gedaan, stellen burgemeester kledinggeld per lid, jeugdverenigingen per en wethouders de raad voor de „Verordening jeugdlid, sportverenigingen per jeugdlid alle regelende de subsidiëring van plaatselijke met eenzelfde bedrag t.w. f 1,50 verhoogd, culturele-, jeugd- en sportverenigingen" in Op basis van de verenigingsgegevens over dier voege te wijzigen, dat de subsidies voor 1976, geven de in de verordening genoemde 1977 trendmatig met gemiddeld 10% worden nieuwe bedragen voor 1977 het volgende verhoogd. resultaat: ZVV Blauw Wit '66 SV BATO Hockeyclub Holten Bergruiters Bergruitertjes Zwemclub Twenhaarsveld SV Holten Volleybalver. Mlntonette Badmintonclub Holten Tafeltennisclub Holten Tennisclub Holten HGK HMV Soli Deo Gloria Padvindersgroep Speeltuinvereniging Gaarden Speeltuinvereniging De Kol 160 x 13,— f 2.080 160 x 14,50 f 2.320,— 438 2500,-) 8.194,— 400 2000,-) 7.800,— 53 689,— 53 768,50 40 520 40 580,— 6 78,— 6 87 176 2.288,— 176 2.552,— 257 x 8,75 2.248,75 257 x 9,25 1) 2.377,25 startsubsdie 1.215 65 x 14,50 942,50 300,— 10 145,— 500,— 20 290,— 84 x 9,75 819,— 118 x 7,25 2) 855,50 diverse normen 765,— diverse normen 840,— 7.947,50 8.670 80 x 5,— 600,— 660,— 400,— 80 x 6',50 520,— 10',« contributie 90,— 10'/. contributie 90,— idem, max. 165 idem, max. 180,— f 28.899,25 f 29.677,75 1) Gemiddelde jeugdcontributie bedroeg over 1976 f 17,50. Voor 1977 wordt geschat f 18,50. 2) Subsidie over 1976 beperkt tot 75°. van de norm (op grond van art. 13). Voor 1977 wordt geraamd 50''o van de norm. Het aantal jeugdleden bedroeg per 1 november 1976 118. B. en W. stellen de raad voor de verordening overeenkomstig hun voorstel te wijzigen. terwijl de naam voorts doet den ken aan een achterbuurt. Boven dien vinden zij deze naam niet in overeenstemming met de in deze omgeving vastgestelde bos- vogelnaam als Fazantenweg, Korhoenderweg en Markollen- weg. Aangezien de naam Duiste re Steeg een bij de plaatselijke bevolking bekende straatnaam is, zijn B. en W. van oordeel, dat deze reeds bekende naam ge handhaafd moet blijven. Zij stellen de raad voor het be zwaarschrift af te wijzen. Door de heren J. G. van Brug gen en J. Meesterberends is een bezwaarschrift tot de raad ge richt tegen 't feit, dat bij de vast stelling van de straatnamen de naam Bleekersweg is gewijzigd in Vonderschottenweg. Zij ma ken bezwaar, omdat de woning, bekend als „de Bleeker" naam gevend zou zijn voor de Blee kersweg en als zodanig in de volksmond bekend is- De boer derij „de Bleeker" is een van de oudste boerderijen in de buurt schap Vonderschotten. Voorts zou de Bleekersweg nog steeds bestaan. Ten aanzien van dit bezwaar schrift heeft commissie straat naamgeving geadviseerd aan de verharde asfaltweg, welke door de buurtschap Vonder schotten loopt, de naam „Vonderschot- weg" te geven. Een gedeelte van deze weg maakte voorheen deel uit van de Bleekersweg. Een ge deelte van de voormalige Blee kersweg (lange Pasman) is in middels door ruilverkaveling werkzaamheden verdwenen, ter wijl thans nog niet geheel vast staat of het onverharde gedeelte weg, vanaf de verharde weg tot aan perceel Neerdorp 21, in cul tuur zal worden gebracht. Ten behoeve van de percelen Neer dorp 21, 22 en 24 is echter wel een verharde toegangsweg van af de Deventerweg gemaakt. De commissie straatnaamgeving heeft gemeend de naam Blee kersweg niet te moeten handha ven, omdat de voorkeur is ge geven aan de naam „Vonder- schotweg" naar de aldaar gele gen Vonderschotten. In dit licht bezien zijn B. en W. van oordeel, dat de vastgestelde straatnaam „Vonderschotweg" de meest toepasselijke naam is. Zij stellen de raad voor deze naam te handhaven en het be zwaarschrift af te wijzen. Het college deelt de raad nog mede, dat de lijst van gewijzig de huisnummers inmiddels ge reed is. De diverse administra ties zijn met de verwerking van de gegevens begonnen. Het lig' in het voornemen de nieuv huisnummering 1 mei 1977 doen ingaan.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5