Hockeyclub bouwt in het Sportdal Hans Brouwers succesvol oji .liuloor-GeliT' Tentoonstelling collectie Tromp Meesters Programma sporthal 't Mossink Paardenverzekering had een vrij goed jaar Holten AI-Den Ham Al 1-0 Hockey- hoek Schietwedstri j den ■m Resultaten volleybal competitie Mintonette Programma Blauw Wit Programma SV Holten Trainers tekenden bij pupillen week 26 febr t/m 4 maart Western in „De Sehure' Mini-volleyballers Mintonette hadden toernooi in Haaksbergen Bingo voor de Blauw Wit- Afscheid van dlir. J. II. Sprokkereef HOLTENS NIEUWSBLAD - 25 FEBRUARI 1977 - PAGINA 5 Verlies heren I Maandagavond j.l. ging heren 1 naar Nijverdal om kampioens kandidaat nr. 1 (Rivo 4) te be spelen. We hoopten allemaal dat het tot nu toe niet te overwin nen Rivo 4 eens gepakt" zou worden. Eenmaal in het veld waren de heren uit Holten een en al concentratie, wat men aan het spel op dat moment ook goed kon zien. Ook de scheidsrechter voelde- dit aan en ging precies volgens de regels te werk door bij een time-out de bal op te eisen, wat anders vaak niet ge beurt. Hij schakelde vervolgens bijna Ger Piek uit door hem na de time-out de bal op de bril te gooien, waarna deze enige ver vormingen vertoonde. In de eerste set kon men niet zeggen dat de een sterker was dan de ander. Het spel golfde steeds heen en weer; dan stond Rivo voor, dan weer Mintonette. Op zeker moment stond Mintonette met 8-11 voor. maar Rivo trok op tot 11-11. Of toen de span ning ons te groot werd of niet. in ieder geval stond het voor we het in de gaten hadden 15-11 voor Rivo De eerste set was een door beide partijen uitstekend gespeelde met goed volleybal. De tweede set verliep heel an ders. Mintonette was toch wel teleurgesteld over het verloop van de voorgaande set, waarin duidelijke winstkansen ver speeld waren. Deze tweede set speelden we veel te gespannen en naar het schijnt te „onge ïnteresseerd". Mintonette ver loor de set met 15-1. De derde set leek weer veel op de eerste. Het eerste heren team had zich over de teleur stelling heengezet en een over winning op eigen moreel be haald. De strijd ging weer gelijk op. De reden waarom Rivo steeds een kleine voorsprong had was dat aan Mintonettekant meer persoonlijke fouten werden ge maakt. Tenslotte eindigde deze set in een 15-11 overwinning voor Rivo 4. Hierdoor is Rivo 4 bijna kampioen. Met in gedach ten dat deze wedstrijd beter ge speeld was dan de thuiswed strijd tegen Rivo 4 keerden we weer huiswaarts. Stand: Rivo 4 14-28. Mintonette 1 17-28, Markelo 1 16-23, Flash 5 15-22, Mintonette 2 16-17. Mar kelo 2 17-14, Rivo 3 15-10. Ho- lyoke 2 15-10, Flash 4 15-8, Evers- berg 15-6, Flash 6 15-4. Programma volleybal Vrijdag 25 februari: (19.00) Min tonette meisjes-Rivo A: (19.15) Mintonette heren 2-Rivo 4: (20.15) Mintonette heren 1-Flash 6: (20.15) Mintonette dames 1- SVVN: (20.15) Mintonette da mes 2-Rivo 2. Zaterdag 26 febr. (14.30) Flash C-Mintonette meisjes (Nijver dal). Maandag 28 febr. (20.00) Mar kelo 2-Mintonette dames 2 (Nij verdal). Jong en oud helpl mee aan de uitbreiding en modernisering van het clubgebouw van de ïwckeyclub „Holten". Ondanks de carnavalfestiviteiten nam een aantal mini-volleybal- lertjes van Mintonette zaterdag jl. deel aan een toernooi in sporthal De Els te Haaksbergen. Twee meisjesteams o.l.v. mej. W. Viet en J. H. ten Kampe speel- den met wisselend succes. De jongste meisjes (Pera van Set- ten, Loes Lindeboom. Eugenie Thiele, Mar j oliën Spijker en Jacqueline Hess) moesten het opnemen tegen teams van Achil les (Hengelo). Wevo (Weerselo) en Spirit Actief (Enschede). De meisjes van deze teams waren wat ouder en konden daardoor steeds dé winst behalen. De Min tonette meisjes werden 4e in hun poule. De oudere meisjes (Anja van Leeuwen, Janet Bekkernens, El len Jongman en A-nita Monde,1) hadden meer succes. Tegen Ver- dan (Haaksbergen) werd gelijk gespeeld, evenals tegen Zwalu wen (Almelo). Alleen het Nij- verdalse Flash was duidelijk sterker. In de poule werd Min tonette 3e. De jongste jongens o.l.v. A. Waakop Revers speelden gelijk tegen Achilles en wonnen twee keer van het 2e team van Dyna miek uit Goor. Enno v. d. Graaf, Erik Hovingh, Erik Oostvogel, Roland Welting en Anton Aarsen werden met dit resultaat 2e in hun poule. De oudste jongens, Erik ten Dam, Jeroen Flantua, Gerd Mas- J Afgelopen zaterdag werd in het kader van carnaval een mixed toernooitje gespeeld tussen mooi en leuk verklede jeugdleden. Het team van De Zoebelaars won in de poule van de „mini's" en het team van De Knuppelaars in de poule van de jeugd B-klasse. Het weer zat een ieder mee en velen liepen dan ook na de wedstrij den mee in de carnavalsoptocht. Gerard Oostenburg en Conny en Anita Admiraal wonnen 'n ver- kleedprijs voor hun creatie als resp. „Dikke Moeder" en „Twee Negertjes". Ook Andrew en Guit de Vries als Spaanse edelman en stierenvechter verdienden een prijs. Paul v. d. Torre eveneens: hij was niet te herkennen als clown. Eugenie Thiele was een goede Corry v. Gorp en Barbara Boode, Tjako Schipper en Bri gitte v. Loenen kregen een eer volle vermelding. Wedstrij dprogramma Zat. 26 febr. 10 u. SMHC meis jes SixesHolten. 10 uur: Holten Jongens Sixes thuiswedstrijden. 11 uur Jongens BIHaackey B2. O.Lv. de heren Boode en Vink. 12.30 uur: Meisjes BI—EHV B3. O.l.v. J. Pfeffer en R. Dieben. 14 uur oefenwedstrijd Heren 1 Heren 2, o.l.v. R. Dieben en P. Hanewinkel. Daarna en eveneens voor de wedstrijd: graafwerkzaamheden vóór alle en door alle herenle den. Zondag 27 febr. 14 u.: Heren 1 Zutphen 1. o.l.v. de heren Spaan- sen en V. Dijk. Dinsdag 1 mrt. 10 ir.: Dames B Dieren. Dond. 3 mrt. 14 u.: Deventer-Da- mes A. selink en Alco van Setten waren minder succesvol dan hun jonge re clubgenoten. Hoewel coach K. Masselink de jongens flink aan moedigde waren ze niet opge wassen tegen het enorm sterke Dynamiek (hoe kan het ook an ders metz ulke goede leden in hun club). Verder verloren ze een keer en speelden een keer gelijk tegen Achilles. Met deze resultaten werden ze 3e in hun poule. Senioren: DVO 1-Blauw Wit 1 2.30 u. Vertrek: 13.15 u. SVVN 4-Blauw Wit 2 12.30 u. Vertrek 11.45 u. Enter V. 6-Blauw Wit 4 2.00 u. Vertrek: 13.15 u. Blauw Wit 5-Eversberg 2 15 00 u Blauw Wit 6-Vesos 5 13.00 u. Junioren: Blauw Wit Al-SVVN A2, 230 u. Pupillen: SDOL F3-Blauw Wit F3, 11.00 u. Vertrek: 10.15 u. VESOS F4-Blauw Wit F4, 11.00 u. Vertrek: 10.15 u. Training. Met ingang van maan dag 28 februari zal de buiten- training worden hervat voor alle Blauw Wit pupillen op de nor male tijden en dagen. Alle pu pillen worden weer verwacht: Al sinds enkele weken steken alle leden van de Holtense Hockey Club de handen uit de Senioren: Holten 2-de Zweef 3 10.00 u. Holten 3 is vrij. Luctor 3-Holten 4 11.00 u. Vertrek: 10.00 u. Neo 4-Holten 5, 10.00 u. Ver trek: 9.00 u. PH 6-Holten 6, 11.45 u. Vertrek: 10.45 u. Holten 7- S.O.S, 3. 10.00 u. RV 3-Holten 8 10.00 u. Vertrek: 9.15 u. Holten 9-de Zweef 9. 10.30 u Holten 10- PH 16. 10.00 u. SDOL 4-Holten 11. 1030 u. Vertrek: 9.30 u. Hol ten 12-SOS 6. 10.30 u. Junioren: De Zweef Al-Holten Al, 2.30 u. Vertrek: 1 30 u. Hol ten A2-Excelsior A2, 2.30 u Hol ten Bl-SVVN BI, 2.30 u. SVZW B2-Holten B2, 1.00 u. Vertrek: 12.00 u. Holten Cl-Holten Dl, 1.30 uur. Pupillen: Holten F4-De Zweef F4, 10.00 uur. Holten F5-Nijver- dal F2. 11.00 uur. Spel. Rijssen Fl-Holten Fl, 10.00 u. Vertrek: 9.30 u. Zaalvoetbalfinales: Holten El- Sp cl. Rijssen El. 9 00 u Aan wezig zijn 8.30 uur. Holten E2- Omhoog El, 9.30 u. Aanwezig zijn 9.00 u. Veldtraining met ingang van 1 maart: dinsdag: 5-6 u. E3 en E4. Woensdag: 5-6 u. El en E2; 6-7 u. Dl en D2. Vrijdag: 530-6-30 uur C. mouwen om de bestaande ac commodatie uit te breiden met „nieuwe" kleedkamers. Met man en macht werd een bouwkeet omgeturfd tot twee ruime kleed kamers, waarin tevens ruimte voor douches en toilet met was tafel konden worden gecreëerd. Een hele luxe voor de hockey club, die tot nog toe steeds de aloiide kleedruimtes van de vo rige bezitters (voetbalclub) ge bruikten: het dak lekte, er wa ren geen douches of wastafels Bij de door de schietvereniging Eendracht in zaal Vosman om 't clubkampioenschap gehouden wedstrijden waren de resultaten als volgt. LUCHTGEVVEER Groep A: 1 G. A. Haverslag 130 pt. 2 G. H. Paalman 129 pt. 3 G. Bergruiter Han Brouwers heeft op het Indoorconcours-hippique in de Rijnhal in Arnhem met Valeta in diverse international^ wedstrijden mooie successen be haald. Hij reed in het klassieke spring concours tweemaal foutloos en behaalde uiteindelijk een eervol le zesde plaats. In de „puissance" waaraan ruim 80 combinatie» deelnamen, eindigde hij na een foutloos parcours en drie barra ges op de zestiende plaats. Op wedstrijden in de manege Tichelhoeve in Hengelo won hij met Valetta de 2e prijs. Ook an dere Bergruiters waren in Hen gelo succesvol. In het B-parcours werd Re mep de Graaf met „Blue Heaven" 6e en was in het L-par- cours de 8e prijs voor Ton Broekhuis met Auteur. Ton werd derde in het Parijsspringen. Het viertal van de Bergruiters heeft in Bathmen de halve finale be reikt die op 5 maart in manege 't Ruiterkamp in Bathmen zal worden verreden. Johan Brons voort behaalde in Bathmen een 4e plaats in dressuur, Jet Bontje won met Luitenant het springen en Paul Steunenberg werd met Beijaard bij het springen 5e. Op 12 maart wordt de finale, waar aan door verenigingen uit de streek wordt deelgenomen, ge houden in manege Snorrewind. De heer Bulteel te Deventer, die de S.V. „Holten" tramt, heeft met het bestuur overeenstem ming bereikt over verlenging van het contract met een jaar. Bulteel - oud-trainer van Leme- lerveld - kwam bij ..Holten" in dienst in augustus 1976. De heer G. Willems te Nijver dal, die de Z.V.V. „Blauw Wit." thans voor het derde seizoen traint, heeft zijn contract met een jaar verlengd. Zaterdagmorgen 26 februari a s. worden alle Blauw Wit-pupil- len in het clubgebouw op „Meer manskamp" verwacht voor een paar uur gezelligheid met het bingospel. Aanvang 9.30 uur. De elftallen F 3 en F 4 zullen hieraan niet deelnemen. Zij spe len die morgen een wedstrijd. (Zie voetbalprogramma Blauw Wit). Op vrijdag 4 maart 's avonds om 8 uur wordt in gebouw Irene in zaal 2, in verband met de wereldgebedsdag een bijeenkomst gehouden. De liturgie is samengesteld door christenen uit de DDR. Het thema „daadwerkelijke liefde" zien zij als een thema, waarin het gaat om dienst betoon, een uitdaging van God om ruimte te scheppen voor liefde in onze samenleving. Dit werd uitgewerkt in drie punten: liefde en gebod, liefde en lijden en liefde en gehoorzaamheid. Wij hopen dat velen uit onze gemeente, zowel mannen als vrouwen, deze korte samenkomst willen bijwonen. Het comité (laat staan warm water), af en toe viel er een stuk plafond naar beneden. Afgelopen week end kon de laatste hand gelegd worden aan het dak. Als straks in maart het bin nenwerk, waaronder het schilde ren. sanitaire voorzieningen, banken e.d., ook klaar is, kan de Hockey Club Holten als trotse bezitter van prachtige kleedka mers weer gasten ontvangen en vol goede moed de 2e helft van de competitie ingaan. Van zaterdag 26 februari tol zondag 20 maart wordt in het Expositiecentrum ..De Waag" in Almelo een tentoonstelling geor ganiseerd van de collectie Tromp Meesters. De opening vindt plaats op zaterdag 26 februari om 16.00 uur. De openingstijden zijn dagelijks van 12.30-17.00 uur, ook op zondag en de toegang is gratis. Salco Tromp Meesters neemt een markante en kleurrijke plaats in tussen verzamelaars van moderne kunst. In zijn geheel gezien is de col lectie de visuele neerslag van zijn eigen kijk op de maatschap pij en leven, van zijn agressie en levensvreugde (,,'t moet knots gek zijn"), cynisme en hoop. Die vage hoop op verandering van de wereld om zich heen uit zich in de voorwaarde, die hij aan het bruikleen verbond: de col lectie moet rouleren, onder de mensen komen, „desnoods in het warenhuis". De verzameling geeft een aardig overzicht van wat er in de ja ren 1965-1970 in Nederland op het gebied van de beeldende kunst geproduceerd werd, al ontbreken verschillende „grote" namen. De nadruk ligt wel op het aktuele, op het bewust re- kalcitrante en bizarre, het geën gageerde protest of de ludieke inval. Uit de catalogus „Collectie Tromp Meesters", Anenmie Kel- lenaers). Op donderdag 3 maart Is er in het Waaggebouw een lezing met dia's over moderne kunst. Deze lezing zal verzorgd worden door mej. J. P. Buurman van het museum Boymans-van Beunin- gen te Rotterdam. Aanvangstijd: 20.00 uur. Toegang: leden gratis, niet-leden 2, ZATERDAG 9.0012.00 Jeugdzaalvoetbaltoernooi 14.0022.00 Jeugdkampioenschappen judo MAANDAG 16.3017.30 Brandes (tennis) 19.0022.00 Zaalvoetbalcompetitie 22.00—23.00 Tennisclub Holten DINSDAG 18.3022.30 Volleybalvereniging Mintonette WOENSDAG 19.00—20.00 Hoefman (SV Holten) 20.0023.00 Badmintonclub Holten DONDERDAG 17.0018.00 Tennisclub Holten 19.0020.00 Brandweerpersoneel (zaalvoetbal) 20.0021.00 Coberco (zaalvoetbal) 21.0022.00 Schwarte (zaalvoetbal) 22.00—23.00 Biesters (SV Holten) VRIJDAG 16.0017.00 5 HAVO scholengemeenschap 18.00—20.00 Majoréttes HMV 20.00—21.00 Vincent (SV Holten) Koopman 124 pt. 4 G. J. Schup- pers 117 pt. 5 E. J. Grootentraast 107 pt. Groep B: 1 G. Jansen 124 pt. 2 B. Arfman 123 pt. 3 D. Jansen 120 pt. 4 D. J. Nijendijk 118 pt. Groep C: 1 J. A. Bouwhuis 99 pt. 2 M. Boersma 91 pt. 3 D. Geels 86 pt. LUCHTPISTOOL Groep A: 1 J. van Assels 135 pt. 2 H. J. Nekkers 132 pt. 3 G. J. Schoppert 125 pt. 4 G. Koopman 122 pt. 5 A. Schoppert 121 pt. 6 G. H. Paalman 120 pt. Groep B: 1 D. Jansen 119 pt. 2 E. J. Grootentraast 11 pt. 3 D. J. Nijendijk 107 pt. 4 D. Geels 75 pt. In de ledenvergadering van de Onderlinge Paardenverzekering Holten werd de hr. J. H. Sprok kereef (om gezondheidsredenen niet aanwezig) door voorzitter E. Veleklaas in waarderende woorden dank gebracht voor 't vele en belangrijke werk dat hij als bestuurslid en secretaris een groot aantal jaren voor de ver eniging heeft gedaan. Uit het verslag van de waarn. secr.. de heer H. Vosman, bleek o.m. dat 85 paardenhouders 138 paarden hebben verzekerd voor een totaal bedrag van f 190.666 -. Er werd in 1976 voor drie gestor ven paarden f 3050.- uitbetaald. Bij een premie van 3 pet. bleek een batig saldo aanwezig van f 3309.40 dat bij de reserves ge voegd werd. De kascontrolecom missie, bestaande uit de h.h. J. B. Veneklaas en E. Aaltink, ver klaarde bij monde van eerstge noemde boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden. Tot le den van de controlecommissie '77 werden benoemd de h.h. J. W. Baltus en J. B. Veneklaas. In plaats van de heer Sprok kereef, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer W. Vos. Als bestuursleden werden met algemene stemmen herkozen de h.h. E. Veneklaas en G. H. Volkerink. „De rechter- en de linkerhand van de Duivel" is de misleiden de titel van de film, die dit weekend in jeugdsociëteit „De Schure" wordt vertoond. Mislei dend, omdat men misschien denkt aan een griezelfilm, ter wijl het hier een kostelijke ko mische western betreft, onder de regie van de vermaarde ci neast E. B. Clucher. Vrijdagavond 25 februari en zondagmiddag 27 februari, resp. vanaf 20.30 en 14.30 uur, kunnen we getuige zijn van de moeilijk heden tussen twee broers. De één Trinity, bijgenaamd de Rechterhand van de Duivel, is lui, altijd hongerig en razend snel met zijn revolver. Op één In een spannende wedstrijd heb ben de A-junioren, evenals vo rige keer tegen DOS, weer twee puntjes binnengehaald. De ster ke wind deed veel afbreuk aan het spel, doch de gehele ploeg toonde een grote inzet en gaf Den Ham goed partij. Voor rust moest Holten tegen de wind in en kreeg Den Ham een licht overwicht, maar de Holtense achterhoede gaf geen krimp en wist met de wat doorzichtige Den Ham-aanvallen wel raad. Vlak voor de rust nam Holten de leiding door een prachtig schot van rechtsbuiten Bert Su- chard boven in de hoek, onhoud baar voor de keeper. Na de thee werd Holten sterker, doch de voorhoede miste de juiste richting en speelde wal te gehaast. Den Ham moest het meer van de counteraanvallen hebben, die zeker niet van ge vaar ontbloot waren. Zo ook halverwege de tweede helft, toen haar voorhoede een bal tot drie keer inschoot, maar met kunst en vliegwerk wist de Holtense achterhoede dit gevaar te keren. De wedstrijd werd verdiend door Holten gewonnen en de ploeg heeft enorm hard gewerkt voor de puntjes. Op het middenveld speelde Hulleman een goede partij en gaf enige bijzondere goede passes. Door deze beide overwinningen is er weer een kansje om de laatste plaats te verlaten en indien de ploeg er in slaagt om met dezelfde inzet te blijven spelen en het tempo aan de tegenstander weet op te leggen, zitter er zeer zeker enige reële kansen in voor meer punt jes. De training kan hier veel aan doen en het blijft dus zaak dat de conditie op peil blijft en aan trainer Heek zal dit zeker niet liggen? A.s. zaterdag moet de ploeg naar De Zweef en wij zien deze wedstrijd met belang stelling tegemoet. van zijn omzwervingen komt hij terecht in een stadje, waar hij tot zijn verbazing zijn broer, eens een berucht veedief en luis terend naar de naam de Linker- hand van de Duivel, aantreft als sherrif. Het begin van alle ellen de: grote broer wil Trinity het dorp uit hebben uit angst dat hij hem zal verraden, want de funktie van sherrif heeft hij op nogal duistere wijze verkregen. Trinity daarentegen wil blijven en heeft zelf al trouwplannen, mits grote broer hem wil hel pen een bende Mexicanen te ver jagen, die onder leiding van de korrupte burgemeester zijn a.s. familie wil verjagen. Dat. alles anders loopt dan gepland is niet te voorkomen, want Terence Hill en Bud Spencer spelen de hoofd rollen en dat. wil zeggen, dat de lachsalvo's talrijker zijn dan de geweersalvo's. Volledigheidshalve noteren wij nog even de entreeprijzen: 2. voor jonger dan 16 jaar en lid filmklup (lidmaatschap kost f 0.50); 2,50 voor lid filmklup lid „De Schure"; f 3,50 voor lid filmklup. Tevens bestaat er weer de mogelijkheid voor een heel jaar lid te worden van jeugdsociëteit „De Schure" voor het aantrekkelijke bedrag van 9,(mits 16 jaar of ouder). Alle lidmaatschappen, afgesloten vóór 25 februari 1977, zijn daar mee ongeldig. Een kleine bereke ning toont al gauw, dat het voor een regelmatige bezoeker van „De Schure" enorm de moeite loont om lid te worden van „De Schure". Per jaar zijn er onge veer 16 films, nog eens 8 live optredens en tenslotte natuur lijk „De Schuredag". dat scheelt dus: 16 x f 1,1 8 x f 1,50 -f 3,50 9,— 22,50. Volgende week kun je je voor deel er al mee doen bij het op treden van de symfonische roek-formatie „Lady Lake". Tot ziens Vrijw. „De Schure"

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5