m De Holtense Oranjevereniging HM -nieuws GooiiwillavondFienpreuvers' Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers grandioos festijn Op 4 maart start de markt weer Keuntje voor burgemeester Enklaar Jongerendienst Spreekuren bureau voor arbeidsrecht Invulling aangiften inkomstenbela sting Dankwoord van Prins Lucien I Tienercarnaval in „De Schure der Fienpreuvers Jaarfeest CJV HOLTENS Abonnementsprijs f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Yrijdag 25 februari 1977 29e jaargang - no. 7 Hoofdredacteur J Wiggers. Kolweg 14, tel 05483-1356 Plv v hoofdred./secr W Beyers, Holterberg 13. tel 05483-1234 Red medewerker D J Mondeel, Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel 05490-16666 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Een hoogtepunt in de carnavalsviering in Holten (Keune- darp) was zaterdagmiddag de officiële ontvangst van prins Lucien I, graaf van Niemensdal van Nix tot Noppes, de Raad van Elf en de Prinsengarde ten gemeentehuize door burge meester mr. W. H. Enkiaar. In een korte toesp- ik' verklaar:ie Lucien het een grote eer te vinden aan de burgemeester te mogen vragen om de heerschappij over het Keunedarp gedu rende de carnavalstijd aan hem over te dragen. De wagen „Kloostercarna val" van hei vijfde van de SV Molten". Met zorg, zo zei de prins, heb ben wij kennis genomen van het verhuizen van twee bedrijven, n.i. het wegenbouwbedrijf Kre kel en Zn. en Transportbedrijf Mutra, resp. naar Rijssen en Raalte en ben ik goed ingelicht, dan denkt uw buurman, de Meng Unie, ook aan verhuizen, je zou kunnen zeggen: uit de kom schieten. Om de pijn wat te verzachten en de herinnering aan deze bedrijven levendig te houden, bood de prins een we- genbouwmachine, een vrachtwa gen en een graansilo aan, alle maal in mini-uitvoering. De prins meende ook niet voorbij te mogen gaan aan het sluiten van dorpshotel „Holter- man". Vele Holtenaren en niet alleen zij ervaren dit als een le vensgroot gemis, waarin hope lijk bij de nieuwbouw van een groot winkelcentrum ter plekke zal worden voorzien. Een dorps centrum zonder zij het een klein café-restaurant, is onvolledig. Prins Lucien zorgde tijdens zijn toespraak voor een geweldi ge sensatie, toen hij uit een kist je een keun (big van pl.m. vijf weken) toverde en het feest was voor de duizendkoppige menigte compleet toen hofnar Herman Vincent het luid schreeuwende en fel tegenspartelende dier in de armen deponeerde van bur gemeester Enklaar, die na van de schrik te zijn bekomen, in een korte toespraak verklaarde het een grote eer te vinden het hoge gezelschap ten gemeente huize te mogen ontvangen om even stil te staan bij de heer schappij, die prins Lucien de komende dagen over het Keune darp zal voeren. Het doet mij, zo zei mr. Enklaar, deugd, dat er steeds meer tekening komt in de carnavalsviering in Holten. Dat een jong varkentje werd aangeboden, is een goede zaak, want Holten is groot geworden mede door de varkenshandel. Nadat veldwachter Snorredijk, voor iedereen duidelijk hoor baar, de elf gulden regels van het carnaval 1977 had gelezen en burgemeester Enklaar, in het volste vertrouwen op een goede - afloop, de sleutel van het Keu nedarp aan prins Lucien had overhandigd, ontkurkte opper- tapper oud-prins Water Jan de champagnefles en werd het glas geheven op een feestelijk carna val. Prins Lucien dankte mede na mens de Raad van Elf voor het gestelde vertrouwen en hij bood mevr. C. P. K. Enklaar-van An- del bloemen aan. Optocht Voordat de ontvangst ten ge meentehuize plaats had, maakte de prins op een prachtig versier de wagen (waarop ook de prin- sengarde had plaats genomen) een rijtoer door een deel van het dorp. Aan de optocht, waari/oor dui zenden belangstelling toonden, van een groot aantal versierde wagens, kleine maar keurig ver sierde wagentjes en een zeer groot aantal kinderen en jeug digen en groepen, die zich in al lerlei creaties carnavalesk en potsierlijk haden uitgedost, werd medewerking verleend door de Holtense Muziekvereniging „H.M.V.", de Rijssense Muziek vereniging „Wilhelmina", beide met drumband en majorettes, een Schotse doedelzakband uit Op vrijdag 4 maart start in de dorpskern van Holten de seizoenwarenmarkt weer. Meer dan dertig kooplieden, voor het merendeel oude bekenden, die al van het begin af op de Holtense markt hebben gestaan, hebben te kennen gegeven dit seizoen weer een standplaats te zullen innemen. De marktcommissie heeft goede hoop, dat niet alleen de dorpsbewoners elke vrijdagmiddag de markt zullen bezoeken, maar dat ook de buurtschap- bewoners en de mensen uit de omgeving van Holten naar de markt zullen komen. Van groente, fruit, boter, kaas en eieren tot viswaren, koek, suikerwerken, snijbloemen, potplanten, textiel en vele andere waren zijn op de markt voorhanden. Door een klein misverstand is de jongerendienst niet in het roos ter van kerkdiensten opgenomen in Hervormd Holten. Daarom willen wij via dit berichtje er even op wijzen dat er zondag a.s. 27 februari dus, wel jongeren- ui 5lflIU00Ma3 siboz U9 'si isuaip gebouw Irene om tien uur. De volgende jongerendienst is dan weer veertien dagen later, nl. op 13 maart. We hopen dat op deze manier alle msiverstanden uit de weg geruimd zijn omtrent het al of niet doorgaan van de jongerendienst, en hopen dat iedereen a.s. zondag weer aan wezig is. Tot ziens. De Jongerendienstcommissie. den verkleed, was er van pl.m. half vier tot half zes feest in zaal „Vosman". Het feest werd bijgewoond dor prins Lucien, de oud-prinsen en de Raad van Elf. De kinderen genoten volop en enkelen van hen mochten een dansje maken met de prins. Zij voelden zich de koning te rijk en straalden van trots en blijd schap. Tijdens het feest werd de uit slag bekend gemaakt van de kleurwedstrijd, die door ,De Fienpreuvers" werd uitgeschre ven. Door de jury, die bestond uit enkele bewoners van de „Dies- senplas", werden de prijzen toe gekend. Jongens t.m. 5 jaar: 1. Mark Meijerman; 2. Dave Smale; 3. Marnix Arendshorst. Meisjes t.m. 5 jaar: 1. Jolanda Schuppert; 2. Joke Oplaat. Jongens 6 t.m. 8 jaar: 1. Arno stukker; 2. Eria Braunius; 3. Teunis Stukker. Meisjes 6 t.m. 8 jaar: 1. Ria Mooiweer; 2. Helma Admiraal; 3. Henneke Verdonschot. Jongens 9 t.m. 12 jaar: 1. Mar cel Kers; 2. Wielart ter Haar; 3. Peter Homans. Meisjes 9 t.m. 12 jaar: 1. Ka- rine Leemans; 2. Ingrid Nikkels; 3. Ellen Schmets. De leuke prijzen werden door prins Lucien uitgereikt. Tijdens het feest werden de kinderen royaal getrakteerd op limonade en snoep. Prijzen kunnen even tueel nog worden afgehaald bij de heer A. B. Jansen, Bergman straat 27. Bezoek aan bejaarden Dinsdagmiddag bracht Prins Mr. W. H. Enklaar werd als burgemeester van Keunedarp onderscheidenmet een keuntje. Lucien in gezelschap van de Prinsengarde en de Raad van Elf een bezoek aan het Bejaar dencentrum „Diessenplas", waar in de recreatiezaal op echte „Fienpreuvers"-manier carnaval werd gevierd. De bejaarden vermaakten zich uitstekend met het zangduo Ton- nie en Huub Brands en hofcon- ferencier Jan Oosterkamp en zongen enthousiast een aantal bekende wijsjes. Al met al een bijzonder geslaagde middag. Heiigelo (O.) en de pony.'.ib van de Landelijke Rijverenigihg „Bergruiters". In de optocht (meer wagens dan het vorig jaar en kwalitatief beter) reden mee wagens uit de Ab Jansenstraat (Beter een goe de buur dan een verre vriend); het Elfde van de S.V. ..Holten"; de Folkloristische Boe; ehdans- groep Holten: de Prinsengarde, Dijkerhoek (Nationaal park); Kloostercarnaval- (Hollen 6); Dorpshart anno met Pan's opiumkit en Sexshop Annie (groep uit de Beuseberg); Groep Holterhaar (wagen met voor tuintjes en opschrift: „Zo is het, zo zou het kunnen"; wagen van ,,'t Kolnös" en „Paalhuus" (waar op grot aantal leuk versierde kinderen) met opschrift: „Melk moet, alaaf"; een wagen met het tiende van de S.V. „Holten" met de grote roodbonte Hendrika 24; een wagen waarop de toekomst van de carnavalsvereniging „De Fiënpreuvertjes"; een grote wa gen met aanhanger van Krekei's Wegenbouwbedrijf m. opschrift: „Riessen, de poorte van Twéén- te, 't Keunedarp, de konte van de Veluwe. Geen Veluwe maar Twente"; Tienersoos Musty", wagen uit de „oertied"; een wa gen met ouwe prinsen (Toppers van toen); wagen van de M.A.C. „De Holterberg" met opschrift: „Geen miljoen komplan van morgen, help ons dan uit de zor gen"; Wiherian Drive-in Show, een groep dragende borden met het opschrift: „Wat een pech, de ondernemers weg. Hou op met kijven, laat de bedrijven in Hol ten blijven". ER WAREN VOOR DE WA GENS GEEN PRIJZEN BE SCHIKBAAR GESTELD. WEL EEN BEDRAG ALS AANMOEDIGING EN VER- GOEDING VAN KOSTEN. ALLE DEELNEMERS STELDEN HET GELD TER BESCHIKKING VAN HET GEHANDICAPTE KIND. DRIE MAAL HULDE Kindercarnaval Voor de kinderen, die aan de optocht deelnamen en zich had- Er zijn twee Oranjeverenigin gen in ons dorp. Dat lijkt een wat vreemde situatie, vooral voor nieuw ingekomenen. Op 30 april wordt er meestal iets voor de schoolkinderen ge organiseerd. De Holtense Oran jevereniging doet dat voor het openbaar onderwijs en de Chris telijke Oranjevereniging zorgt voor de bijzondere scholen. Vroeger feestte men volledig ieder apart. Later zongen de leerlingen van de basisscholen gezamenlijk voor het gemeente huis, om daarna uit elkaar te gaan naar Amicitia of naar Reho- both, met een eigen programma. Nu gaan ze al enige jaren sa men, ongeacht het schooltype, nar 3 lokalen. Alle klassen i en 2. alle leerlingen van 3 en 4, alle 5e en 6e klasers met hun perso neel naar verschillende gebou wen. De onkosten van dit festijn worden betaald door de beide Oranjeverenigingen, rekening houdend met het aantal leerlin gen van ieder schooltype. Dit sa mengaan is steeds in de beste harmonie verlopen. Op maandag 28 februari heeft de H.O.V. een ledenvergadering belegd zie adv. in dit blad), om dat het gehele bestuur aftreedt. De 400 leden worden dan te vens in de gelegenheid gesteld zich eens uit te spreken over de wenselijkheid om meer te orga niseren op 30 april dan een kin derfeest alleen. Mochten velen hier voor zijn, dan zou het nieu we bestuur eens contact kunnen opnemen met dat van de Chr Oranjevereniging. Misschien zou het tot één vereniging kunnen komen, als men hier wederzijds het belang van in kan zien. De secretaris van de afdeling Holten van het N.V.V.. de heer G. J. Veneman, verzoekt ons het volgende op te nemen over het spreekuur van het bureau voor arbeidsrecht en over aangifte in komstenbelasting 1976. Dat spreekuur is als volgt: Almelo: 2e en 4e dinsdag van de maand in het gebouw „De Schipbeek", Schipbeekstraat 26. Alleen volgens afspraak. Telef. 05490-18468. Deventer: le en 3e vrijdag van de maand van 16.00-17.00 uur en de 2e en 4e woensdag van de maand van 18.00-19.00 uur in het gebouw A. J. Duymaar v. Twist- straat 14, Deventer. Spreekuren van de correspondent. Geen af spraak vooraf. Buiten deze uren kan men in Deventer niet te recht voor zaken inzake het ar beidsrecht. N.V.V.-leden, die hulp wensen bij de invulling van hun aangifte biljet voor de inkomstenbelas ting over 1976, worden verzocht dit op te geven bij hun eigen bond. Zij ontvangen daarna van de N.V.V.-afdeling Holten be richt wanneer en hoe laat zij moeten komen. Ja, u hebt het vast en zeker al in uw agenda aangetekend Muziek- en showuitvoering van de muziekvereniging HMV op zaterdag 19 maart aanstaande, in de sporthal Het Mossink. De voorbereidingen verlopen naar wens en er zijn al heel wat uren met het grootste plezier aan besteed. Wat is het toch mooi en bevrijdend voor een mens om een hobby te hebben! En wij willen graag onze hobby het gehele jaar door, en op 19 maart in het bijzonder, in dienst stellen van de Holtense gemeenschap. Ook voor ons geldt bij alles wat wij ondernemen dat het geld kost. Daarom is het gewoon noodzakelijk een entreeprijs te vragen. Van dinsdag 1 maart aanstaande af zijn de entreekaar ten tegen de prijs van f 6,50 verkrijgbaar bij: de firma Van der Maat, Smidsbelt, boekhandel Heusinkveld, Dorpsstraat, schoenhandel Oolbekkink, Oranjestraat. Onze donateurs, die met een jaarlijkse gift onze vereniging mede op de been houden, hebben wij in de gelegenheid gesteld tot en mee maandag 28 februari 1977, per gezin twee entreebewijzen voor de gereduceerde prijs van f 3,50 per stuk te kopen. Donateurs, u weet hetuitsluitend tot en met aanstaande maandag voor u een entreekaartje voor de prijs van f 3,50 bij de hiervoor genoemde adressen. Wij hopen vurig dat u ons met uw komst naar de sporthal op 19 maart aanstaande zult belonen. U mag er op rekenen dat wij van onze kant alles in het werk zullen stellen om er wat goeds en moois van te maken. Nu Keunedarp weer gewoon Holten heet, wil ik even terug zien op het carnavalsgebeuren. Ik geloof dat de Fienpreuvers er in geslaagd zijn het Keunendarpse carnaval weer verder uit te bouwen. Belangrijk daarbij vind ik dat niet alleen op het eigen plezier wordt gelet, maar dat geprobeerd wordt iets voor de Holtense gemeenschap te betekenen. De festiviteiten voor de bejaarden, de tieners en de kinderen gaven daar duidelijk blijk, van, evenals de optocht die nog weer groter en beter was dan in vorige jaren. Gelukkig merken wij dat onze inspanningen in steeds bredere kring gewaardeerd worden. In het bijzonder gaat mijn dank uit naar het gemeentebestuur en de politie. In niets werden wij gehinderd, in veel dingen geholpen. Meer in het algemeen wh ik aile Keunedarpers bedanken die op een of andere manier er toe hebben bijgedragen dat er op een bijzonder fijne en waardige manier carnaval kon wordeng evierd. Dank ook aan hen die een financiële bijdrage leverden, van particulieren tot de gezamenlijke bewoners van de „Diessenplas". Waardering voor de deelnemers aan de optocht, die hun startgelden ter beschikking stelden van de gehandicapte kinderen. U allen hebt zich voortreffelijke onderdanen getoond en mijn regeerperiode over het Keunedarp tot een groot feest ge maakt. Alaaf! PRINS LUCIEN I, Graaf van Niemendal, van Nix tot Noppes Op deze avond bezoeken „De Fienpreuvers", d.w.z. prins Lu cien, prinsengarde. Raad van Elf en hofnar, verschillende per sonen en gelegenheden, waai bij de prins onderscheidingen uit reikt. Na vertrek uit de hof bar wer den in een versierde wagen eerst bezoeken afgelegd ten huize van Jan Lusing en prins Lucien, waarna ook secretaris Paul Lau- rijssens. die herstellende is van een rugkwaal en maar een zeer beperkt carnavalsgedeelte kon meemaken, nog even werd be zocht. Vervolgens koerste het hoge gezelschap naar de Holterberg, waar de familie Ten Berge-Hol- terman werd opgezocht en nog even werd teruggezien naar de jaren, dat de Fienpreuvers on derdak genoten in residentie .„Amicitia". De heer Ten'Berge werd onderscheiden met de „Huisorde der Fienpreuvers". Een staand bliksembezoek werd gebracht aan hotel ,,'t Losse Hoes", waar de gemeentelijke vrijwillige brandweer haar ge zellige avond hield. Hier werd commandent T. Prak onderschei den. Tot slot werd nog een kort Een grandioos tienercarnaval met fantastisch verklede deelne mers organiseerden „De Fien preuvers" met gebruikers van de Schure. Inge Heersing en Anton Kers werden door prins Lucien onderscheiden en prachtige prij zen voor de best verkleden wa ren voor Eja Wessels en Annet Grotewal. Samen met prins, prinsengardê en raad van elf werd er volop genoten van dol komische optredens van de duo's Anton Bulsink en Michel Boers- ma en Anton Kers en Peter Das- selaar, als moeder met volslan ke dochter. bezoek gebracht aan café ,De Biester". waar het immer ak- tieve bestuur van de M.A.C. „De Holterberg" vergaderde. Club voorzitter Dirk Jan Schooien werd onderscheiden en kreeg verder nog een spaarvarken en enkele andere praktische kado's. De goodwillavond werd beslo ten met een daverend feest in het „crisis-centrum": Hofbar Jansen. Vrijdag 4 en zaterdag 5 maart a.s. viert C.J.V. „De Vrienden schaar" weer het traditioneel jaarfeest, hetwelk zal worden gehouden in gebouw Irene. Aan vang 19.30 uur Door de diverse clubs zijn hiervoor vele sketsjes en liedjes ingestudeerd, hetwelk het jaar feest óók dit jaar weer tot een fijn geheel zal maken. Zaterdagmiddag 5 maart a.s. zal het grote toneelstuk worden opgevoerd, speciaal voor de be jaarden. Aanvang 14.00 uur. Steun het C.J.V.-werk met uw aanwezigheid. Geboren: Martine Gertrude, dv G. J. F. M. P. Damink en J. M. Oude Wolbers (geboren te Deventer); Maria Elena, dv H. L. Brandes en M. H. ten Velde (geboren te Deventer); Victor, zv J. B. Stukker en J. G. R. Grootveld (geb. te Deventer). Ondertrouwd: W. van Beek, 24 jaar, Voorst en G. Vincent, 23 jaar. Holten. Gehuwd: H. J. B. Hoonhorst, 24 jr., Olst en T. M. J. Nijland, 24 jr., Holten; J. L. Molendijk, 2Q jr., Raalte en G. Klein Horst man 19 ir., Holten; J. A. Riet man 23 jr., Holten en J. Klein Nagelvoort, 23 jr.. Holten; W. Bartelds. 22 jr., Rijssen en H. Faber, 16 jr., Holten. Overleden: W. A. Holkamp- Maaszen, 92 jr., Holten; J. Hu- zen, 52 jr., Holten (overled^r Deventer); J. Lubbersen, 7t jr., Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1