Carnavalook voor uw camera I I Vergadering CHU-kiesver. Programma Hollens Carnaval 1077 Weekenddienst Vijf en twintig jaar Bergruiter jjjpp vraag van Meerman (PvdA) College verontwaardigd over onjuiste en onware voorlichting door transport bedrijf Mutra aan Deventer Dagblad Critisch over regionale financiering RONO KERKDIENSTEN Tentoonstelling Keulse altaarluiken HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 FEBRUARI 1977 - PAGINA 3 Naar aanleiding van een in het Deventer Dagblad terzake Verschenen artikel betreffende de overplaatsing van het ansportbedrijf Mutra van Holten naar Raalte, vroeg de heer Meerman (PvdA) tijdens de jl. dinsdag gehouden raads- %Brergadering om nadere informaties van B en W. Met name Feilde hij weten of - en in hoeverre het vertrek van Mutra Tiit Holten te maken heeft met een eventueel gebrek aan ""Tnedewerking van het college in een door Mutra te bouwen I kantoortje en in hoeverre de in het Deventer Dagblad ge noemde feiten terzake op waarheid berusten. Namens het college reageerde burgemeester mr. Enklaar hierop als volgt: odelDe heren Müller en Loos zijn eenmaal omstreeks 15 oktober 1976 bij de directeur gemeente werken geweest, bij welk ge sprek de adjunct-directeur ook |IJ( Zaterdag 19 februari 14 00 uur: Vertrek carnavalsoptocht ,,De Fienpreuvers" bij het be jaardencentrum „Diessenplas". Zondag 20 februari LI \vJi4.00 uur: Discobal in café .,De ^3 Wipper t" (zie adv.). 15.00 uur: Dansen in Bar-Dancing ,,Boode" te Bathmen (zie adv.). 19.30 uur: Carnaval in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 21 februari 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Voorlich tingsavond t.v. door „Coberco". Maandag 21 t.m, zaterdag 26 febr. Kapsalon „Elegant" gesloten (zie Dinsdag 22 februari 20.00 uur: Jaarvergadering van de Vereniging Bedrijfsvoorlichting „Holten" in hotel „Vosman". fiWI Donderdag 24 februari 819.45 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Holten in gebouw „Irene". Eigen avond. 20.00 uur: Voorlichtingsavond i Scholengemeenschap en „De Noordenbarg" in de aula van de Scholengemeenschap (zie ad. 20.00 uur: Ledenvergadering afd. Holten Chr. Dem. Appél (CDA) in gebouw „Refroboth" (zie adv.). 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Holten Chr. Platteiandsvrouwenbond. Spr. pater Wezenbeek uit Zende- ren.. Onderwerp „Amnesty In- I ternatioQal". Belangstellenden I zijn hartelijk welkom. I Maandag 28 februari P 20.00 uur: Cursus Politieke Stro mingen in zaal „Vosman". 20.00 uur: Algemene Ledenverga dering M.A.C. „De Holterberg" in café „De Biester" ——20.00 uur: Ledenvergadering van de Holtense Oranjevereniging in ho tel „Vosman". (Inplaats van 21 febr.). 20.00 uur: Vergadering belangheb benden in café „Kalfsterman", snijmaiscontractteelt Vrydag 4 maart 14.30 uur: Start van de Seizoenwa. I renmarkt in het. Dorpscentrum, ■v. Vrijdag 4 en zaterdag 5 maart 19.45 uur: Jaarfeest CJV „De Vriendenschaar" in gebouw „Irene" (zie bericht). Zaterdag 5 maart 20.00 uur: Gezellige avond mode st werkers (sters) ZW ..Blauw I Wit" in zaal „Vosman". Maandag 7 maart I 20.00 uur: Cursus Politieke Stro- I mingen ih zaal „Vosman". J Woensdag 9 maart I' 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in café-rest. „Het Bon te Paard". Boekbespreking door de heer v.d. Kolk te I/aren. aanwezig was. Bij die gelegen heid is geïnformeerd in hoeverre het mogelijk was om tegenover de maalderij van C. A. Müller aan de overkant van de rijksweg een z.g. noodkantoortje te plaat sen, van waaruit het transport bedrijf zou kunnen worden ge leid. Het lag in de bedoeling om de administratie van maalderij en transportbedrijf duidelijk te scheiden. In afwachting van nadere beslis singen omtrent de verplaatsing van hét transportbedrijf diende in een tijdelijk kantoortje de administratie te worden onder gebracht. De directeur gemeentewerken heeft toen meegedeeld dat een schriftelijke aanvrage met teke ning diende te worden ingezon den. Deze deelde daarbij mee voor deze tijdelijke accommoda tie mogelijkheden aanwezig te zien. De heren Loos en Müller hebben daarop toegezegd, dat zij de ge vraagde aanvrage en tekening zouden inzenden. Omstreeks no vember/december 1976 is telefo nisch vanwege de heren Müller en Loos geïnformeerd naar de voortgang van de behandeling van de aanvrage. De adjunct-directeur gemeente werken heeft daarop ten ant woord gegeven, dat geen voort gang gemaakt kon worden zo lang de toegezegde schriftelijke aanvrage met tekening niet was ingediend. Daarop is meegedeeld dat alsnog met spoed de bedoelde aanvrage zou worden ingezonden. Daarna is door gemeentewerken niets meer vernomen van de heren Loos en Müller. De mededelingen van deze beide heren aan de pers zijn mitsdien niet overeenkomstig de waar heid. Onze voorzitter heeft op 17 de cember 11. de heer Müller over een gans andere zaak ontvangen. Hierbij is over de onderhavige kwestie met geen enkel woord gesproken. Het zou voor de hand hebben gelegen dat, wanneer de heer Müller zich door gemeentewer ken onjuist behandeld zou heb ben gevoeld, hij zulks ter sprake zou hebben gebracht. Onze voorzitter was evenals de andere leden van ons college totaal onkundig van de plannen van de heren Loos en Müller. Het gemeentebestuur, onkundig als het was van de door de heren Loos en Müller gevoerde ge sprekken, kon vanzelfsprekend niet reageren. Het is in dit geval ook overigens een volstrekt nor male zaak dat ons college niet werd geïnformeerd door de di recteur gemeentewerken. De heren Müller en Loos moes ten immers nog gegevens ver strekken, welke deze ook hadden toegezegd te zullen geven. De desbetreffende ambtenaren hebben terzake volkomen cor rect gehandeld en hen treft ter zake geen enkel verwijt. Verwijten kunnen zich slechts de heren Müller en Loos zelf maken, dat zij terzake gehandeld hebben zoals zij deden, tenzij zij hetgeen wij veronderstellen toch niet in Holten hadden wil len blijven. Naar wij vernomen hebben heeft een commissaris van Simon Loos BV reeds op 9 november 1976 contact opgenomen met de gemeente Raalte waarna spoedig overeenstemming is bereikt met het gemeentebestuur van Raalte met betrekking tot de aankoop van industrieterrein. Reeds eind december 1976 was de bouw van een garage aldaar gerealiseerd en in gebruik geno men. Wij kunnen ons niet aan de in druk onttrekken dat het nimmer de bedoeling is geweest het ge fuseerde bedrijf in Holten te vestigen. Raalte ligt nl. centraal ten opzichte van de overgeno men bedrijven in Wijhe en Hol ten. Wij achten het wat daar dan ook van zij onbehoorlijk, dat de heren Loos en Müller de overplaatsing van het transport bedrijf Mutra motiveren met onjuiste en onware feiten. De voorstelling van zaken, zoals uit de mond van de heren Loos en Müller door een verslaggever van het Deventer Dagblad opge tekend, wijzen wij mitsdien met verontwaardiging van de hand", aldus mr. Enklaar. Het is weer zover. In vele huizen zijn de voorbereidingen voor carnaval aan de gang. En tegenwoordig echt niet meer alleen „beneden de grote rivieren", want het carnaval vindt elk jaar meer navolgers. In het hele land wordt er gewerkt aan bontversierde praalwagens voor de optocht. En is er de voorpret bij het voorbereiden van de kleren, die nodig zijn voor die grote verkleedpartij van jong en oud. Ja, het is gauw weer carnaval en dan vieren velen op een bijna on Nederlandse wijze uitbundig feest. Maak karnavals foto's en -films vooral van dichtbij. Dan is de pret van dat uit bundige feest het beste te zien. Deze kinderen zijn ken nelijk toch even onder de in druk van het gebeuren. En... haal tijdig films en flits- lampjes in huis, want tijdens het krnaval zelf zijn vele fo tozaken gesloten. Camera doet mee Ook veel foto- en smalfilmcame ra's hebben het in die dagen druk. Omdat er zoveel kleurige onderwerpen zijn. Omdat er zo veel spontane opnamen gemaakt kunnen \yorden. En ook, omdat het carnaval een stuk van je le ven is, dat er bij hoort en dat je niet moet overslaan in het foto- of filmverhaal van een gezin. Vooral de kinderen zullen later erg blij zijn met foto's van hun carnavalsfeest. Spullen in orde? De eerste tip is: zorg er tijdig voor dat u filmpjes en flitslamp- jes in huis hebt. 't Merkwaardi ge is namelijk, dat veel mensen op het moment, dat ze naar het feest of de optocht toegaan, in eens denken aan hun plan om er nu eens een heel stel leuke foto's van te maken. Maar dan ontdek ken ze, dat als een heel dorp of stad op z'n kop staat door .carna val, toevallig óók de fotozaak dicht is en dan kun je de foto's wel vergeten. Daarom is het ver standig nu al even te controleren of de eventuele batterijtjes van camera en/of flitser in orde zijn èn of er voldoende filmpjes en flitslampjes in huis zijn. In prin cipe geldt hetzelfde voor de fil mers, want als de batterijtjes op zijn of te zwak, gaat het carna valsfeest niet door. Het buitenwerk Het buitenwerk zal meestal de optocht zijn, zowel die voor de De leden van de Chr. Hist. Kies vereniging kwamen in gebouw „Irene" in vergadering bijeen on der voorzitterschap van de heer M. Stegeman. Hij sprak, na in ge bed te zijn voorgegaan, een kort openingswoord, waarin hij o.a. de wens uitsprak voor een spoedige tusie van de drie christelijke par tijen, zodat die partijen zich zo ge leidelijk aan zullen opheffen. Na afhandeling van enkele ingeko men stukken en het benoemen van afgevaardigde naar vergaderingen in Zwolle en Deventer. Voor de verkiezing van een defini tief CDA bestuur werden in niet alphabetische volgorde kandidaat gesteld de h.h.A. 1 D. J. Leeftink, 2 L J. Kruims; B: 1 H. Rietberg, 2 J. A. Meijerman; C: 1 G. H. Stegeman; 2 G. Mekenkamp. De genoemde heren gaan akkoord met de voordracht. Verder deelde de voorzitter mee, dat medewerking zal worden ver leend aan het organiseren van een politieke voorlichtingsavond (in maart) voor de Holtense jongeren die op 25 mei as. voor de eerste keer mogen stemmen en aan een grote politieke bijeenkomst van alle partijen in april. Na de pauze hield de voorzitter van de CDA-fractie in de raad de heer H. J, Westerik. een inleiding over verschülende problemen en ac tuele punten op het politieke erf in »le i\ imeente Holten. Onder meer passeerden hierbij de revue riolering, zomerhuisjester rein Borkeld, vakantiecentrum „Twenhaarsveld". subsidie rieten daken. wopingbouw (beroepsproce dure tegen bouwen in de Beuse- berg) woningbouw in Dijkerhoek, renovatie woningen Burg. van den Borchstraat, Komplan, parkeerge. legenheid in het dorp, sport en re creatie, aardgasnet buitengebied, nieuwbouw scholengemeenschap, en., enz. Er ontspon zich n.a.v. de inleiding een levendig gesprek. De vergadering werd na een dank woord van de tweede voorzitter, Beeftink. door wethouder J. Riet berg met dankgebed beëindigd. GEVONDEN - VERLOREN Gevonden: bruine portemon- naie; zwarte knipportemonnaie; parkiet; kindersjaal; regen broek. Verloren: groene damesfiets, merk Fongers; huissleutel ,Lips'; zonnekap voor fototoestel, merk grijze dameshandschoen; zwarte Sigma; bruine bromfietshand schoenen met kap. Zaterdag 19 februari 13.00 uur Opstellen optocht Keizersweg 14.00 uur Vertrek optocht 14.45 uur Ontvangst ten gemeentehuize plm. 15.15 uur Aanvang kindercarnaval zaal Vosman 19.45 uur Vertrek eerste bus naar De Poppe vanaf hofbar Jansen 20.30 uur Aanvang groot feest bij De Poppe (kaartverkoop bij café Jansen, café Maats en foto Ten Velde en aan de zaal) Zondag 20 februari 13.30 uur Gekostumeerd carnevoctbal aansluitend „kleintje" carnaval bij Meermanskamp en hofbar Jansen Dinsdag 22 februari plm. 15.00 uur Bezoek van De Fienpreuvers aan bejaarden- Vrfjdag 11 maart J.00 uur: Voorlichtingsavond waar informatie zal worden verstrekt aan allen die belangstelling heb ben voor het Voortgezet Chr. Pnderwijs in de hal van de school „De Schakel" (Boskamps straat). NED. HERV. KERK (Dienst in Geref. Kerk) 10.30 uur ds. C. C. Addink. Extra coll. Inwendige zending. Oppasdienst: mevr. Pettinga. Janny Loman en Wilma Mark voort. GEREF. KERK 8.30 en 15.00 uur ds. G. W. H. Peddemors In beide diensten is de eerste coll. voor de kerk en de tweede voor rente en af lossing. R.K. KERK Zaterdag: 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 10 00 uur ds. M. de Heer. Vie- verdal. Extra coll. Inwendige zending. OKKENBROEK 10.00 uurds. M. de Heer. Vie ring maaltijd des Heren. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, zondag 8.00 uur en 11.00 uur. Ruiter Wim Aaltink Jzn. werd op de jaarlijkse gezel lige avond van de Land. Rij- vereniging „De Bergruiters" gehuldigd in verband met zijn vijf en twintigjarig lid maatschap van de vereni ging. Voorzitter P. van Heer en wenste hem namens de ver eniging geluk met het zilve ren jubileum en dankte hem voor het vele en belangrijke werk dat als rijdend lid en bestuurslid werd gedaan. Ruiter Dirk Aaftink (links op foto in ouderwets ruiter- kostuum) bood een goastok aan en schetste in een ge dicht de grote verdiensten van Wim van Twenhaar voor de Bergruiters. Een bezoek van de Holten se carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" gaf aan de ge zellige avond een extra fees telijk tintje. Tijdens de behandeling van de RONO-organisatie in de NOS- bestuursvergadering op 11 febr. j.l., heeft de commissaris regio nale zaken van de NOS zich kri tisch uitgelaten over het plan van de minister van CRM, de re gionale omroep in de toekomst uit provinciale, gewestelijke of gemeentelijke gelden te finan cieren. Indien de minister een beleid voert, aldus drs. Dijkstra, om de financiering van de regionale omroep te decentraliseren is het in de eerste plaats de minister zelf die de kansen van een de centrale financiering moet afwe gen tegenover zijn beleid ten aanzien van het instellen of on- dehouden van regionale omroe pen. De NOS heeft als eerste taak om die regionale omroepen die aan haar zijn toevertrouwd naar vermogen te laten functio neren. Drs. Dijkstra stelde dat de mi nister ten aanzien van de regio nale omroepen een beleid van expansie voert. Tegelijkertijd praat het ministerie, aldus de re gionaal commissaris, met ver scheidene belanghebbenden over de vraag of een regeling voor de centrale financiering tot stand kan worden gebracht. Drs. Dijk stra had de indruk dat de minis ter van CRM niet veel verder is dan „nee" van vrijwel alle orga nen en instellingen die in aan merking komen. De enige uitzondering is volgens hem de stad Rotterdam. Deze blijkt wel bereid een regionale omroep te financieren. Drs. Dijk stra voegde hieraan toe dat het te kort van Rotterdam jaarlijks 't budget van de provincie Fries land overtreft. Dit houdt volgens de regionaal commissaris in dat sterke gemeenten, die zich een eigen financieel beleid kunnen veroorloven, in staat zijn door de vrijheid die zij bezitten wèl re gionale omroep te financieren, terwijl een provincie dat niet kan. Volgens de regionaal commissa ris zijn beide omroepen thans sterk verbonden aan het appa raat en de kennis van de NOS en een losmaken hiervan zal moei lijker zijn dan, volgens drs. Dijk stra, velen op dit moment den ken. NOS-persdienst. grote mensen als die voor de kin deren. Daarvan zijn juweeltjes van opnamen te maken, vooral omdat veel mensen juist in zulke dagen er geen behoefte aan heb ben om te poseren, maar gewoon zichzelf zijn. Let zowel bij het fotograferen als filmen op de stand van de zon en bekijk, vóór de optocht langs komt, wat de beste plaats is voor uw opnamen. En bedenk, dat vooral foto's, die van dichtbij zijn genomen, vaak het meest geslaagd zullen zijn. Foto's en filmopnamen van bij voorbeeld 10 meter afstand laten vaak niet genoeg zien van de echte pret. Als u in het bezit bent van een telelens dan is dit DE gelegenheid om 'm te gebrui ken. Foto's binnen Wie de vrolijke carnavalsavond wil fotograferen, zal daarbij het flitslicht niet kunnen missen. Waarschijnlijk zal er weinig ge legenheid zijn voor het netjes op een rijtje zetten van een groepje feestgangers. En een carnavals- ganger zal er ook geen zin in hebben om een lange avond met 'n handenbindende camera rond te lopen. In zulke gevallen kan een kleine, handige pocketcame ra uitkomst brengen, want die zal geen belemmering zijn voor wie het feest echt wil meevieren, want je stopt hem gewoon in 'n (broek- of kiel-)zak of in een tas. Een jaar lang Eén ding is zeker: het carnaval zelf duurt maar kort. Wie echter een jaar lang plezier wil hebben van die dolle dagen, van de rare, bonte taferelen en gelukkige kin dersnoeten, die blijft in al die herrie toch wel zo waakzaam, dat er boeiende foto- en filmop namen overblijven van dat feest. Beelden, die een kostelijke her innering zijn aan dat feest ze ker als de feestmutsen en toeters allang weer zijn opgeborgen. In het Rijksmuseum „Twen- the" te Enschede worden gedu rende de maand maart tot en met 11 april twee Keulse altaar luiken uit omstreeks 1500 ten toongesteld. Van één van deze luiken, die zeldzame specimina zijn van middeleeuwse beeldhouwkunst in Keulen, is de restauratie onlangs voltooid. Bij die gelegenheid kwam niet alleen de oorspronke lijke beschildering van het beeld houwwerk weer te voorschijn, maar werd aan de andere zijde tevens een schildering blootge legd. Beide luiken, werkstukken van meester Tilman van der Burch, worden naast elkaar geëxpo seerd om duidelijk het verschil te laten zien tussen de oorspron kelijke beschildering en een overschildering uit de 19de eeuw of het begin van de 20ste eeuw. Ook zal er een model aanwe zig ziin waarop het gehele reta bel is gereconstrueerd. ARTS W. R. van Couwelaar. Holter- enkstraat 18, tel. 2750. Voor boodschappen bellen: 11.00 u. en 16.00 u. WIJKVERPLEGING Zuster R. BosKamphuis, De. venterweg 55,tel. 2123. Spreek uur wijkverpleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen werkdagen van 13.30 - 14.30 uur in het Groene Kruisgebouw. Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER Spreekuur donderdagavond van 18.30 - 20.00 uur, Dorpsstraat ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 b.g.g. A. Müller, tel. 1745. TANDARTS H. Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden, tel. 05496 - 1765. Spreekuur spoedgevallen: 5.00 5.30 uur nam. DIERENARTS Tli. A. Oostenbrug, Diessen- straat 5, tel. 05483 1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Mid den-Overijssel", Dorpsstr. 16, tel. 2784. Spr.uur maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en donderdagavond v. 6-7 u. en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag v. 8.30- 9.30 u., Dorpsstr. 16. telf. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatsch. Werk en Gezinsver zorging telef. bereikbaar on der no. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstraat. G. J. Kraaij, tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGS DIENST Tot en met zondag 20 februari W. ter Schure, Verzetstraat 54, tel. 2715. Maandag 21 t.e.m. zondag 27 februari C. Dijkstra. Schouten straat 35, telefoon 1833. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 19 t.e.m. vrijdag 25 februari: ELECTRA: H. J. Wansink. Lageweg 9. tel. 2789. GAS: W. C. v. d. Weerthof, Voorsboersstraat 2. tel. 1793. POLITIE Telefoon: 1352-2665 en 2655. Na 6.00 uur 's avonds bellen: 05200 - 71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3