ROL ZE IN SAUS! KATOEN IS MET ONS DAGELIJKS LEVEN VERWEVEN OMGANG ANALYSEER ZELF UW HUID - TX1 jp MODERNE HORLOGES ZSJN MODIEUZE ACCESSOIRES PAGINA Een pofbroek, een hemd met polosluiting en een kuitlange, gevoerde jas met kapuchon, alles van rustieke dweilkatoen. Uit de ko/lektie van Mohanjeet/Ted Cohen/Amstelveen. Prijzen resp. ca. f 79,50, ca. f39,95 en ca. f 179,50. Effen handschoenen van De Bijenkorf. (De foto's maakte Jaap Ted ing van Berkhout) Hamrolletjes in saus? Hebt u dat al eens gegeten? Zo niet, dan hebt u wat gemist. Maar u kunt (in dit opzicht) uw leven gemakkelijk beteren. Maak ze binnenkort eens klaar. U hebt er de volgende ingrediënten voor nodig: 4 stevige bananen, sap van 1 citroen, 8plakjes ham, 15g boter of margarine, 15 g bloem, 2 dl melk, 100 g geraspte kaas, 'A theel. zout, mespunt witte peper, 1 thee/, mosterdpoeder of 2 theel. mosterd, 50 g boter of margarine. Snijd de gepelde bananen in tweeën. Wentel ze door het citroensap en daarna in een plakje ham. Smelt de boter of margarine. Neem de pan van het vuur en roer de bloem er door. Voeg melk toe. Blijf roeren totdat een gladde saus ontstaat. Roer de volgende ingrediëntene door. Houd de saus 5 min. tegen de kook aan (saus mag niet meer koken) Smelt de hoeveelheid boter Giet deze over de rolletjes in een vuurvaste schaal. Zet deze schaal ca. 5 min m een voorverwarmde, matig hete oven. Giet daarna de saus erover. Strooi wat paprikapoeder en serveer alles goed warm. Er zal van gesmuld wordenl NJ", 3flm'nnaZ he,™asier de vingertoppen aan onder- of bovenkant worden losgmaakt en afgetrokken. Op de achterkant kunt u dan zien welk deel van uw hu/d droog, vet of normaal is Daarna ^Foto'^Max Factor) maa"ege'en nemen om uw hu,ddeJuia'a Undine te brengen I en te houdeni Tubelijnjurk van soepele, breedgeribde (katoenen) corduroy met zijsp/itten, grote ro/col en kangoeroezak. (Model: Pierre Robin/ A'dam; prijs ca. f 12995). Hier gedragen met alpinopet van Menke/A'dam; jacquardhandschoenen en streepkousen van De Bijenkorf; halstasje van Fred de la Bretonière en opengewerkte sandalenvan Ulrike Thomas, beide uit A'dam. Er is nauwelijks een moment in het leven van de mens te bedenken dat hij niet op de een of andere manier met katoen in aanraking komt. Waarom katoen zo vaak in ons dagelijks leven een rol speelt is duidelijk: het draagt namelijk meer menselijke eigenschappen in zich dan welke vezel ook. Stoffen van katoen gemaakt kunnen zowel warmte geven als koel aanvoelen. Ze kunnen zowel waterafstotend als vocht- absorberend werken. Men kan in de fabrieken ook één of meer van de genoemde waardevolle eigenschappen er uit lichten, door de nabehan deling (finish) die men het weefsel laat onder gaan. Ook zijn genoemde eigenschappen min of meer afhankelijk van de dikte van de stof. U zult trouwens uit eigen ervaring wel weten, dat katoen in de zomer luchtig in het dragen is, koel op de huid aanvoelt en vochtabsorberend werkt. Tot voor kort was minder bekend dat het ook een uitermate geschikte wintervezel is. Door katoenen stoffen aan te ruw. wind- dicht te weven, waterafstotend te aken, en door twee lagen katoen samen te verwerken worden materialen verkregen, die alle eigen schappen bezitten die nodig zijn om winter koude te trotseren zonder gepuf, maar wél met veel weldoende warmte en noodzakelijke bewegingsvrijheid Met katoen kun je werkelijk alles doen. Dat is nu wel heel duidelijk gebleken. De omgang van mensen onder ling wordt dikwijls heel erg bemoeilijkt door allerlei ver onderstellingenvan wat de ander „denkt" of zou kunnen denken. Met de beste bedoelingen voert dit tot heel wat wederzijdse uitsloverij, die helemaal niet nodig zou zijn geweest. Doch geen van beide partijen durft daarvan af te stappen, uit vrees voor wat de ander ervan zou kunnendenken Het anstigste hart begint meestal het punt waar de overdrijving aanvangt te overschrijden. Het vermoedt dat er verwachtingen gesteld worden, die in werkelijkheid natuudijk helemaal niet hoeven te bestaan. Niets zou erger zijn dan tekort te schieten. En zo wordt er een wedstrijd" in goedgeefsheid, hartelijkheid of wat dan ook geopend. Een „opening", die moeilijk te stoppen is, maar op den duur zeer bezwaarlijk kan worden. Soms wil iemand die het zeer goed kan missen ook wel louter uit een vriendelijke gezindheid royaal voor den dag komen. Maar er moet toch altijd rekening gehouden worden met de tegenpartij". De een zal het als gulheid voelen en als zodanig dankbaar aanvaarden; een ander zal het misschien niet zo prettig vinden met onnodige weldaden overladen te worden, die hem alleen maar tot tegenprestaties verplichten. Alles hangt hier af van de betreffende karakters en de onderlinge verhoudingen. Doch we mogen nooit een ander kwetsen in bepaalde gevoelens, alleen om onszelf bijzonder goedhartig te kunnen beschou wen. Wat we soms ook wel als zodanig een beetje tentoon Willen stellen, in zulke gevallen. Deze moeilijkheid komt op aller lei terreinen voor: bij hulpvaar digheid, het geven van geschen ken, het ontvangen van gasten en dergelijke meer. Juist omdat we de gedachten en gevoelens van anderen niet zo gemakkelijk ineens kunnen weten of peilen, doen we er goed aan eenvoudig te beginnen. We kunnen mak kelijker uitbreiden dan terug krabbelen. En met wat oplet tendheid ontdekken we wel wat echt welkom is en wat niet. Hoe goed ook bedoeld, ópdrin- gen wordt door de meeste men sen a/s zeer onaangenaam ondervonden. Er mag gerust wet eens een glimlachende aan moediging zijn in bepaalde gevallen van zeer duidelijke overbescheidenheid. Maar overigens bereikt en bewaart men de beste verstandhouding door elkaar wederzijds vrij te laten op eigen terrein. En dit dan ook als zodanig te respecteren. Jetty U zult het alleen met ons eens zijn dat het horloge al lang niet meer alleen maar een "tijdwijzer" is. Ook zijn horloges, die men generaties lang dagelijks moest opwinden nu volkomen uit de tijd. Automatische, elektrische en elektronische horloges hebben de markt stormenderhand veroverd. Wie in een speciaal zaak zijn licht gaat opsteken, zal al gauw tot de ontdekking komen dat techniek en mode zowel het innerlijk als het uiterlijk van het horloge hebben veranderd. Automatische horloges die bij de geringste beweging van de pols gaan lopen en die"zichzelf opwinden", hebben al lang een brede kring van tevreden bezitters verworven. Ze zijn tot in de kleinste onderdelen geperfectioneerd, in de platste uitvoeringen verkrijgbaar en de prijzen zijn laag. De elek tronische exemplaren, anders gezegd de stemvork- en kwartshorloges, zijn uitgerust met een piepklein batterijtje, dat een jaar of langer achtereen dienst doet. Ze hebben bij jong en oud veel aftrek gevonden en zijn nog steeds erg en vogue. Moderne horloges munten niet alleen uit door technische kwaliteit. Nieuwe vormen en nieuwe kleuren zorgden er boven dien wel voor, dat de horloges meer en meer Regelmatig gebruik van huid- verzorgingsprodukten is een absolute noodzaak om uw huid gezond en fris te houden. Voorts is een gezonde huid de basis van uw charme. Niet voor elke dag, maar toch zeker eens per week hoort een gezichtsmasker thuis onder het hoofdstuk regelmatige huidverzorging. Te weinig vrouwen kennen nog de haast wonderbaarlijke resul taten van z'n speciale behan deling, die heel eenvoudig is en waarvoor u echt niet naar de schoonheidsspecialiste hoeft te gaan. Op het gebied van die maskertjes is een min of meer sensationeel nieuw preparaat op de markt gebracht: het Ultra- lucent Skin Analysis Masque Het gaat om een diepreinigend, aftrekbaar masker, dat niet alleen de huidporiën reinigt, de hüid stimuleert en rimpeltjes glad strijkt, maar tegelijkertijd uw eventuele huidproblemen "aan de kaak stelt".Het masker maakt nl. een kopie van uw huid. Om uw huid zelf te analyseren legt u het afgenomen masker op een glad, donker oppervlak, de binnenkant naar boven. U kunt dan op het masker uw eventuele huidproblemen (vet, droog of een kombinatie daarvan) aflezen. Hoe dat allemaal in zijn werk gaat, zal u duidelijk zijn na het lezen van de bijsluiter. (Prijs ca. f 20,-) Bij het aanbrengen van het masker worden ogen, mond en haarlijn vanzelfsprekend vrijgelaten. V./.n.r.: Een wekker-horloge met volledige wekkerfunktie en ingebouwde verlichting; een horloge met 5 funkties, datum voor 4 jaar feilloos geprogrammeerd en ingebouwde verlichting; een super-dun elegant herenhorloge in ede/staal; een zeer dun en precieus gebouwd horloge in ede/staal a/s laatste damesmode; een stijl horloge in edel staal. (L. C. D. -horloges moderne accessoires zijn geworden, zowel voor dames als voor heren. Het moderne kwaliteitshorloge van sportief tot elegant kén en még worden gezien. Het toont nl. dat de drager(ster) ervan een modern mens is, smaak heeft en bovendien openstaat voor alle goede nieuwe dingen. Laat de Sint tijdig weten dat u interesse voor zo'n modieus horloge hebt. Moderne Zwitserse kwartschronometers. Zoals bekend is een chronometer een precisie- hor/oge van de hoogste kwaliteit.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 9