evestiging en intrede van s. Srliellevis in Zaamslag FOTOWEDSTRIJD IN HET IJSSEEMEER EN OM Kruis in de asfaltjungle Nederlaag schaakclub Holten Weet je wetje, laat je rijden Jaarvergadering Chr. Plattelandsvrouwen Scapino ballet op de Scholengemeenschap G0EDGEKEURD Een dagschool bij het medisch kinderhuis „De Reggeberg" r 7' O 1 1 1 BEGROTING Maandag 14 febr. .Liberaal Café' Openbare kennisgeving HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 4 februari 1977 29e jaargang - no. 5 Hoofdredacteur J Wiggers. Kolweg 14. tel 05483 1356 Plv v hoofdred /seer W Beijers. Holterberg 13. tel 05483 1234 Red medewerker D J Mondeel. Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel 05490-16666 Abonnementsprijs 19.- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" a bevestiging door zijn broer ds. L. Schellevis, heeft ds. A. hellevis zondagmiddag voor een groot aantal gemeente en en andere belangstellenden in de Ned. Herv. kerk te aamslag zijn intrede gedaan als predikant van deze kerke- 'ke gemeenschap. Ds. Schelleviss had als tekst voor zijn tredepredikatie gekozen 1 Johannes 3 vers 1: „Ziet, welk n liefde ons de Vader heeft gegeven, dat wij kinderen Gods noemd worden en wij zijn het ook." tekst is daarom zo rijk, dat de gehele bijbel er in aan orde komt. De dogmatiek, de hiek en de kerkgeschiedenis, vindt het allemaal in deze kst terug. Wij mogen dus „kin- ren Gods" genoemd worden! schien is er wel iemand in midden, die bij zichzelf nkt: Maar dat durf ik van mij- lf niet te zeggen. Ik ken mijn ~de en ik weet van mijn huid. Maar mijn broeder en ter, niet wij noemen ons zelf nderen Gods", maar God ~mt ons zo. Want daarom is t evangelie nu juist evangelie?: mdat wij ondermaatse mensen, pdat wij verlorenen zouden reten dat God ons zó hoog in lijn liefde opgenomen heeft, dat rij „kinderen Gods" genoemd aogen worden. Als je goed over jet woord van Johannes nadenkt j dat ook een adventsuitspraak, lamelijk: richt je op Gods ko- jinkrijk! Wees gemeente van ezus Christus! laak dat waar! In Zaamslag en laarbuiten. Met deze blijde bodschap, met deze oproep joop ik in uw midden te werken h te verkeren. Samen met u te rerken aan de opbouw van Gods jjk met Gods hulp en Zijn iracht. aaar ik hoop mij ook samen net u te verwonneren, keer op leer, om de grote liefde die ons a Jezus Christus is geschonken, jo mogen wij zingend werken en perkend zingen van die Naam in rien ons heil vastligt. Het leven 5 ons geopenbaard door Chris- Dat moet worden verkon- iigd. Daarbij valt de figuur van Ie prediker weg en blijft Gods ioodschap over. Nu zullen angst en pijs h zond' ons nooit meer schaden, rant God wil, in Zijn genade, jat wij Zijn kind'ren zijn. TOESPRAKEN Ouderling Riemens die sprak lamens kerkeraad en gemeente, „Wij zijn blij met uw komst en we hopen dat u hier met egen mag werken. Hij bracht lank aan de beide consulenten, Is. De Neling van Kloosterzande n ds. Huisman van Axel. Op lerzoek van ouderling Riemens bng de gemeente ds. Schellevis |n zijn gezin toe Psalm 86 4 |>s. Meeuwse van Biervliet, spre- •~nd namens de classis IJzen- "ke (d.i. geheel Zeeuws-Vlaan- ~ren), memoreerde dat Elia ~r Achab 'n beroerder Israëls erd genoemd en hij hoopte dat Schellevis zo, in de goede zin het woord, ook een beroer- er Israëls zou zijn. urgemeester Okkeloen van Ter- "uzen (waar Zaamslag onder "ssorteert) wees op het werk en taak van kerk en overheid, "'er op eigen terrein. Hij wens- toe dat, ieder op eigen terrein "erkend, zijn best zou doen om komen tot een gemeenschap, s. Huisman van Axel sprak na- ens de ring. Hij kon zich voor- '-llen dat het in Zeeland alles og wel een poosje vreemd zou lijven. Hij wenste dat ds. Schel vis met veel zegen en vreugde ocht werken in Zaamslag. Ds. J. Steenbakker Moriylon "ysen (nestor van de Holtense redikanten) gewaagde van de pen deur, die hij altijd had ge- onden in de pastorie op de Kol. ij feliciteerde kerkeraad en ge- eente met de nieuwe predikant, oor een woord van troost en "moediging kun je in de pasto rie van ds. Schellevis altijd te recht, zo besloot hij. DANKWOORD Ds. Schellevis bracht in een kor te toespraak dank aan allen die gekomen waren, aan zijn broer voor de bevestiging, de consu lenten en de kerkvoogdij en ver der aan allen die betrokken wa ren bij de komst van hem en zijn gezin in Zaamslag. Een bij zonder woord van dank sprax hij tot hen die van ver waren gekomen, waaronder een aantal Holtenaren. Ds. Schellevis sprak verder de hoop uit goed te kun nen samenwerken met kerke raad, koster, beheerder van ver enigingsgebouw, de jeugd, colle ga's en de kerkeraden van an dere kerken ter plaatse en ver der met allen waarmee hij in zijn ambtelijk werk te maken zal krijgen. Zeer velen, waaronder afgevaar digden van de Geref. en Chr. Geref. kerk, schudden na de dienst het gezin Schellevis (staande voor de kansel) de hand. Na de dienst werd door de Hol tenaren de pastorie bezichtigd en werd hen een koffiemaaltijd aangeboden in het gebouw De Rank. De heer Ballast overhan digde nog een cheque van nage komen giften voor het afscheids cadeau (totaalbedrag f 2145, alsmede een foto-album van het afscheid, de receptie-albums uit Holten met een groot aantal foto's en een cadeau van de Her vormde Vrouwengroep Holten. Nagewuifd door de fam. Schelle vis vertrokken de Holtenaren om plm. zeven uur uit Zaamslag om na een voorspoedige reis precies op tijd (23.04 uur) in Holten te arriveren. Het Scapino ballet boeide de leerlingen van de Scholenge meenschap. Woensdag 2 februari verzorg de een ensemble van het Scapino ballet twee voorstellingen in de Sporthal voor leerlingen van de Scholengemeenschap. Het optreden werd geopend met het ballet Aerobatics. In dit ballet wordt de rol van het vlieg tuig vanaf Lindbergh uitgebeeld. In „Koffie voor vijf" werden alledaagse gebeurtenissen, die zo vaak tot een sleur worden, uitgebeeld. Het slotnummer „Carambole" was een bewegingsspel, opge bouwd vanonder een groot doek, dat de jeugd bijzonder aansprak. Tot slot werd, onder leiding van de dansers en danseressen, door alle leerlingen op moderne muziek enthousiast gedanst- Deze op hoog peil staande uit voering was een goede bijdrage tot de culturele vorming van de leerlingen van de Scholenge meenschap. Het college van gedeputeerde staten van Overijssel heeft voor het jaar 1977 als eerste de gemeentebegroting van Holten goedgekeurd. (Van onze correspondent) De leden van de afd. Holten van de Chr. Platelandsvrouwen Bond (CPB) kwamen in jaar vergadering bijeen onder leiding van de presidente, mevr. Van Iperen-Esseboom. Zij sprak een kort welkomstwoord en ging na het gezamenlijk zingen van Lied 442 voor in gebed en sprak een openingswoord n.a.v. het gele zen bijbelgedeelte Matth. 4 1- 11. Uit het door de secretaresse, mevr. De Wit-Dorr, gelegen jaar verslag bleek, dat de afdeling - die momenteel 71 leden telt - tal van aktiviteiten ontwikkelde Maandagavond 14 februari a.s. organiseert de afdeling Holten van de V.V.D. weer het beken de „Liberaal Café", hetwelk, zo als gebruikelijk, zal worden ge houden in café „De Biester" aan de Stationsstraat. Aanvang 8 u. Tijdens deze bijeenkomst zal ir. B. P. Rauwerda, energiedeskun- dige uit Delft, spreken over het politiek nogal hete hangijzer „(Kern)energie", waarbij hij met name óók zal ingaan op de pro blematiek rondom het ultra- centrifugeprojekt te Almelo. Belangstellenden zijn van harte welkom. Binnenkort komt in de raadsvergadering van de gemeente Hellendoorn een voorstel van B. en W. aan de orde om krediet beschikbaar te stellen voor de bouw van een dag school voor buitengewoon onderwijs- bij het medisch kinder huis „De Reggeberg", Luttenbergerweg 13 te Hellendoorn. In het kinderhuis „De Reggeberg" worden kinderen opgeno men die op een óf andere manier in de thuissituatie niet op hun best functioneren. Dit kan zich op allerlei manieren uiten, bijv. door lichamelijke, psychische of emotionele klach ten of soms door gedragsmoeilijkheden. De vaak met deze gepaard gaande leerproblemen probeert men op de dagschool op adequate wijze te benaderen. Onlangs is een grote foto wedstrijd van start gegaan met voor f 3200,- aan prijzen, waaronder een hoofdprijs van f 1000,-. De wedstrijd heet: „In en om het IJsselmeer" en wordt georganiseerd door de Stichting Flevohof, in samen werking met de Stichting Amateurfotografie. De actie is opgehangen aan de offi ciële opening - half december jl. - van de nieuwe dijk tus sen Enkhuizen en Lelystad, en waardoor de kop van Noord-Holland en een groot deel van de rest van Neder land een stuk dichter bij elkaar zijn gekomen. Een toeristisch aantrekkelijke weg die voor talloze Nederlanders ook veel dichter bij huis is dan de tot nu toe bekende weg over de Afsluitdijk. MOOIE RIT Niet alleen dichterbij, aldus de wedstrijdfolder, maar ook een mooie rit van circa 30 km lang Vrijdag 11 februari zal in gebouw Rehoboth aan de Stationsstraat 3e film „Kruis in de asfaltjungle" worden vertoond met als hoofd rolspeler niemand minder dan Pat Boone. Deze realistische en aan 3e werkelijkheid ontleende film handelt over een jongen die aan 3rugs is verslaafd en tevens leider is van een jeugdbende. Door een ïvangelisatiegroep wordt hij met het evangelie geconfronteerd en fan verslaafde bendeleider wordt hij evangelist. Deze filmavond, onder verantwoordelijkheid van de Gereformeerde ïeugdcentrale, begint om kwart voor acht en is uitsluitend toegan kelijk voor de jeugd vanaf 15 jaar. Zie de adverentie elders in dit blad. door het IJsselmeer. Een van de mooiste routes van Nederland, ja van Europa! - zo durven wij rustig te stellen; bijzonder ge schikt voor een prachtige toeris tische trip door en langs de voormalige Zuiderzee, die aan zoveel steden en stadjes als Kampen, Harderwijk, Stavoren, Hindelopen, Hoorn en Enkhui zen in vroeger tijd welvaart heeft gegeven en die toeristisch gezien zeer aantrekkelijk zijn gebleven. Wat de fotowedstrijd betreft heeft iedereen kans om in de prijzen te vallen, aldus de folder, want de jury let niet zoveel op techniek als wel op uw kijk op het land en zijn bewoners rond om het IJsselmeer. Steden en dorpen, polders, het water en niet te vergeten mens en dier: u hebt 1001 motieven voor een mooie foto „In en om het IJssel meer". SPELREGELS Van de spelregels noemen we er enkele: Iedere amateurfotograaf, ongeacht leeftijd of woonplaats, kan aan de wedstrijd meedoen. De wedstrijd duurt tof 31 maart a.s. en dat is dan de uiterste datum van inzending. Er kun nen zowel zwart-wit als kleuren foto's worden ingezonden, maar geen dia's. Het onderwerp is ge heel vrij, als het maar 1976 of 1977 in of om het IJsselmeer (in de meest uitgebreide zin van het woord) is gefotografeerd. De foto's blijven eigendom van de inzenders en worden na 15 mei teruggestuurd. De hoofdprijs is zoals gezegd f 1000,Daarnaast is er zowel in de categorie zwart wit als in de categorie sleur een le prijs van f 500,een 2e prijs van f 250,en een 3e prijs van f 100,—. Dit zijn allemaal geld prijzen. Over beide categorieën verdeeld zijn er daarnaast nog 50 foto/film-cadeaubo.men ter waarde van f 10, De wedstrijdfolder met al'0 in lichtingen kan worden aange vraagd bij Flevohof, postbus 40, Dronten, tel. 03211 1514. De verblijfsduur in het kinder huis wordt zo kort mogelijk ge houden. Als streefgrens wordt 't uitgangspunt van 5 a 6 maanden gehanteerd. Al hoewel „De Reg geberg" al veel langer bestaat (dit jaar viert men het 50-jarig bestaan) functioneert de dag school vanaf 1 augustus 1974 naast het kinderhuis. De dagschool is één van de vormen voor buitengewoon on derwijs, hetgeen betekent dat deze school hulp verleent aan kinderen die op één of andere manier in de lclem zijn geraakt. Officieel valt dit type onderwijs onder de regelingen van het Be sluit Onderwijs. In dit Besluit wordt de school genoemd naast veel andere vormen van buiten gewoon onderwijs, (zoals LOM, scholen voor slechthorende kin deren, scholen voor slechtziende kinderen, enz.) Doordat de dagschool valt on der de regeling van het Buiten gewoon Onderwijs (afgekort Bu. 0.) kan wat betreft de materiële voorzieningen van een zeer gun stige situatie gesproken worden. Zo geldt een klasseschaal van 12 leerlingen per leerkracht. Ook 't bedrag per leerling is redelijk gunstig. Deze voorzieningen zul len optimaal moeten zijn om tot een goede taakvervulling te kun nen komen, omdat vaak gewerkt moet worden in moeilijke om standigheden t.w. 1. Kinderen welke zijn „vastge lopen" en in een andere si tuatie moeten geholpen wor den. Dit betekent dat er vaak een leerproces op gang ge bracht moet worden. Naast de specifieke deskundigheid van leerkrachten vraagt e.e.a. een goede materiaalvoorziening. 2. Snelle doorstroming; dit be tekent dat kinderen gedurende een korte periode zijn aange wezen op de verzorgings- en behandelingsmogelijkheden van het kindei'huis en de dag school. Na gemiddeld 6 a 6 maanden gaan ze weer terug naar de thuissituatie. In de praktijk betekent deze snelle doorstroming dat leerkrachten telkens weer opnieuw in moe ten spelen op nieuwe situaties. Dit blijkt ook wel uit het aan tal leerlingen wat er per jaar de school bezoekt Er is plaats voor 45 kinderen. Jaarlijks worden er gemiddeld 100 leer lingen in- en uitgeschreven in de schooladministratie. 3. Factoren welke te maken heb ben met het feit dat de school verbonden is aan een kinder huis. Net als in de thuissitua tie waar de invloed van het gezin merkbaar is in de school situatie ervaren wij de invloed van het kinderhuis. Daarnaast zijn er verschillende activitei ten van de aanwezige discipli nes (arts, pedagoog, psycho loog, maatschappelijk werk ster, logopodist, fysiotherapeut, specialist), waardoor kinderen een zekere discontinuïteit in hun schooldag ervaren. De be moeienis van deze werkers kan uiteraard niet uitgesteld wor den tot na schooltijd. Al de bovengenoemde factoren maken een gunstige schoolsitua tie noodzakelijk. Tot nu toe is een gunstige situatie bereikt wat betreft de personele voorzienin gen. De school heeft vijf leer krachten in dienst en een part time leerkracht. Verder is er een vakleerkracht voor handwerken aan de school verbonden. Ook wat betreft de leer- en hulpmid delen is,e.e.a. al tot op een rede lijk niveau gerealiseerd. De ge hele inrichting is nog niet com pleet. Dit zal eerst gebeuren na de ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw. De eerste plannen van 't school gebouw zijn in april 1974 op ta fel gelegd. Al spoedig volgden de eerste besprekingen met de gemeente Hellendoorn en de rijksinspectie. Oorspronkelijk zag het er naar uit dat vrij snel ge bouwd zou kunnen worden. Toch kwam er een kink in de kabel doordat er problemen ontston den wat betreft de terreinsitue- ring. Na overleg met de gemeen te Hellendoorn en het ministe rie van Onderwijs werd besloten een ander gedeelte van het ter rein te kiezen. Dit had uiter aard consequenties t.a.v. het ge hele gebouw. Na veel overleg kwam dan in november 1976 het licht op groen te staan. Snelle indiening van de plannen bij de gemeente Hellen doorn en een zeer snelle verwer king van de gegevens door Pu blieke Werken en de afdeling Onderwijs hebben er toe geleid dat de raad zich op 8 februari 1977 zal buigen over het voor stel van B. en W. Na verdere af ronding van de procedure kan dan mogelijk in april of mei met de bouw worden begonnen. De school zal omvatten: één lokaal voor motorische therapie (8x15), 1 handenarbeidlokaal, 4 leslokalen, 1 gemeenschappelijke ruimte, kamers voor arts-psycho loog, personeel, hoofd van de school. In dit nieuwe gebouw vindt dan een geïntegreerde kleuter-basisschool voor buiten gewoon ond erwijs een plaats. De medewerkers van school en kinderhuis zijn graag bereid om u te ontvangen en e.e.a. monde ling verder toe te lichten. in het afgelopen jaar. Ook werd herinnerd aan de zo geslaagde feestelijke herdenking van het zilveren jubileum. De penning- meesteresse, mevr. Groen, kon de boeken afsluiten met een ba tig saldo van 550,26. De inkom sten en uitgaven bedroegen res pectievelijk 2205,97 en 1655,71. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd op voorstel van me vrouw Van Disbergen (een voorstel, dat met een daverend applaus werd onderstreept) als presidente herkozen mevr. Van Iperen. Na de pauze was er een gezellige kwis, waarbij de dames aan de hand van dia's moesten raden welke mooie plekjes, weg getjes, gebouwen etc. vertoond werden en waar ze te vinden zijn. De meeste dames haalden bij deze kwis een ruim voldoen de. Er werd nog meegedeeld, dat de afdeling Holten met die van Steenwijk en Lutten/Slagharen op uitnodiging mag deelnemen aan „De creatie van de maand", een onderdeel van het NCRV- TV-nrogramma „Vriendelijk welkom bij Barend". De druk bezochte, gezellige jaarvergadering werd door de presidente met dank aan God besloten na het gezamenlijk zingen van Psalm 66 3 en 7. Afkondiging brandbeveiligings verordening alsmede de eerste wijziging van deze verordening Burgemeester en wethouders maken bekend, zulks overeen komstig het bepaalde in artikel 200 van de gemeentewet, dat door de raad van deze gemeente in zijn openbare vergadering van 5 oktober 1976, nr. 518 vastge stelde „Brandbeveiligingsveror dening", alsmede de in zijn ver gadering van 12 oktober 1976, nr. 518 vastgestelde „Verordening tot eerste wijziging van de Brandbeveiligingsverordening" gedurende drie maanden ter ge meentesecretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter inzage liggen. Bedoelde verordening en eer ste wijziging day.rop treden in werking od de derde dag na die der afkondiging. De verordening en de wiiziging zijn tegen betaling der kosten ter gemeentesecretarie verkrijg baar. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester De vorige week donderdag ge speelde uitwedstrijd tegen lijst aanvoerder Hengelo 2 is zoals verwacht een te zware opgaaf ge bleken voor het eerste team van de schaakclub. Met de cijfers 6%- 3% onderstreepten de Hengeloërs duidelijk hun kampioensaspiraties Holten staat nu op een (gedeelde) tweede plaats en dat is natuurlijk als debutant in de tweede klasse nog een uitstekend resultaat. De uitslagen waren: Hengelo 2Holten 1 H. MeinenJ. W. Middelink %-%; B. H. DwarsD. A. v. d Knaap 1-0; R. E. M. G. la Grange—H. v. Beek %-%; J. H. BuisB. v. Beek %-%; J- TuitenD. v. Beek 1-0; L. A. G. RooskenH. v. d. Ende 0-1; G. M. J.Pols—J. v. Dalenja 1-0; P. C. de VriesJ. E. Sche perman %-%: W. LandeweerE. J. Gervedink Nijhuis %-%; J. GansevoortB. Beijer 1-0. A.s. maandagavond spelen vier mensen van Holten de wedstrijd in de halve finale'.van de S.B.O.- cup tegen de eerste klasser Boe- kelo. Holten is als enige tweede klasser zover gekomen, want de andere halve finale gaat tussen twee overgangsklassers. In groep 1 gaat D. A. v. d. Knaap nu stevig aan de leiding, door ook zijn vierde wedstrijd tewinnen. Opvallend is dat H. v. Beek, die in de eerste helft van de competi tie derde is geworden, nu met 2 nederlagen gestart is Overigens is door vele uitgestelde wedstrijden de ranglijst hier erg scheef ge trokken. De uitslagen: B. v. BeekH. v. Beek 1-0: D A. v. d. KnaapB. v. Beek 1-0" H. RoelofsJ. E. Scheperman 0-1; W. G. BlitsE. J Gervedink Nijhuis %-%; D. v. BeekJ. v. Dalen jr. 1-0. Stand bovenaan: I. D. A. v d. Knaap 4-4: 2 en 3 D. v. Beek en J. E Scheperman 3-2%. In groep 2 is A. J. C. Brands nog de enige zonder puntenverlies. Hoewel hij zelf niet speelde blijft hij toch met drie uit drie lij staan, voerder. De uitslagen: J. C. RoeleJ. G. M. v. Calcar 1-0; H. A. Koers—W. A. klaassen 1-0; J. C. RoeleJ. ten Velde 0-1; J. G. M. v. CalcarJ. v. Dalen sr 0-1; T. v. O.enJ v. Dalen sr 1-0; W. v. OijenT. v. Oijen 0-1: H. T. RoeloffsA. M. Klaassen 1-0. De stand aan kop: 1. A. J. C. Brands 3-3; 2 H. A. Koers 3-2%; 3 H. T. Roeloffs 4-2%; 4 T. v. Oijen 3-2.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1