BUURTVERENIGING ZEER ACTIEF ZVV Blauw Wit nam afscheid van voorzitter Wiersma Espelose Plattelandsvrouwen kozen nieuwe bestuursleden Ledenvergadering Holten ver. Openbaar Onderwijs Mannenkoor koos bestuur Veefonds „Ons Belang' had een vnj gunstig jaar Bejaarden genoten van zang en musical Gemeente Holten Aangifte hondenbelasting Officiële publikatie Zitting commissie woonruimtezaken Officiële publikatie Hondenbelasting HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 28 januari 1977 29e jaargang - no. 4 Hoofdredacteur J Wiggers. Kolweg 14. tel 05483-1356 Plv v hoofdred./secr. W Befjers, Holterberg 13. tel 05483-1234 Red medewerker D.J Mondeel. Verzetstraat 70, tel 05483-2699 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel 05490-16666 Abonnementsprijs f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Na de verwelkoming van de aanwezigen markeert de voorzit ter, de heer G. S. E. Vegter, de ontwikkeling van de laatste ja ren en de plannen voor de naas te toekomst. Nog enige jaren geleden deed het bestuur jaarlijks een beroep op het hoofdbestuur om aan de personeelsleden van de plaatse lijke openbare scholen en aan vertegenwoordigers van de oudercommissies een deskundi ge uiteenzetting te geven over de ontwikkelingen in het on derwijs. Veranderingen, die zich juist haden voltrokken en plan nen, die op het programma ston den, werden daarbij besproken. De heer Van Veen verzorgde meestal deze avonden. Op uitge breid gebied werd dan informa tie gegeven. Sinds enige tijd heeft het plaat selijk bestuur zelf de verant woordelijkheid en het initiatief voor gemeenschappelijke bespre kingen ter hand genomen. De hoofden van de openbare scho len werden in het gesprek be trokken, van kleuterscholen, la gere scholen en van de scholen gemeenschap. Er had dan een uitwisseling plaats van gedach ten over 't onderwijs, over de verzorging er van en over de ontwikkelingsmogelijkheden De afdeling heeft gedurende de laatste jaren een vertegen woordigend aandeel gehad via de schoolraad bij de benoemin gen van het hoofd van de Haar- school, van de rector van de Scholengemeenschap en van het hoofd van de Dorpsschool, dat straks de heer Brouwer zal op volgen. In aansluiting aan het jaar lijks overleg met de hoofden van scholen heeft de afdeling meegewerkt aan een tweetal to neeluitvoeringen, gebracht door personeelsleden van de open bare scholen. De leerlingen van de drie hoogste klassen van de lagere scholen hebben er daar door van kunnen genieten. Ook j werden de leerlingen van de kleuterscholen soms in de be moeiingen betrokken. Ten dienste van een goede sa menwerking tussen de scholen en het afdelingsbestuur wil dit bestuur graag het contact met de scholen zoveel mogelijk ver levendigen. Het is de bedoeling aan het bestuur een drietal le den toe te voegen. Ieder van de ze leden zal daarbij bovendien één der scholen vertegenwoor digen. Het bestuur zal daardoor meer direct betrokken zijn bij datgene, wat op de scholen leeft, waardoor een meer inten sieve samenwerking mogelijk zal zijn. Na enige discussie wordt overgegaan tot de be stuursverkiezing. Als nieuwe le den worden in het bestuur ver kozen: mevr. Langendoen, mevr. Poortman en de heer Waakop Reyers. Het financieel 'verslag over het afgelopen jaar wordt door de vergadering goedgekeurd. Na afhandeling van de rondvraag wordt de vergadering gesloten. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De zaterdagvoetbalvereniging Blauw Wit hield vrijdagavond in het clubhuis bij het sportpark Meermanskamp de half jaarlijkse ledenvergadering. Voorzitter Wiersma sprak in zijn openingswoord zijn vreugde uit over de goede belangstelling voor deze vergadering, die voor de eerste keer sinds de oprichting in 1966 in een eigen clubgebouw kon worden gehouden. Het onlangs opgerichte Hol tens Mannenkoor hield in de hal van Chr. School „De Schakel" haar eerste ledenvergadering onder leiding van de heer G. Heusinkveld, een van de initia tiefnemers tot oprichting. Be langrijkste punt van de agenda was de verkiezing van een bestuur van vijf leden, waar van de voorzitter rechtstreeks in functie. Na twee vrije stemmingen werd uit een drietal met meer derheid gekozen de heer Heu sinkveld. Als bestuursleden wer den verder gekozen de heren G Beldman, J. v. d. Meulen. A Schuppert en E. J. Westerik. In de muziekcommissie wer den benoemd de heren G. J. Jansen en J. Potkamp. Aan deze commissie zal binnenkort nog 'n derde lid worden toegevoegd. Een voorstel om lid te worden van de Kon. Ned. Zangersbond werd aangenomen. Bij de rondvraag werd nog ge sproken over activeren van de leden, ledenwerving, keuze re pertoire en de belangstelling bij het publiek. Holtens Mannenkoor, dat bij de oprichting startte met 36 le den, telt nu reeds 50 leden. Nieuwe leden zijn hartelijk wei- kom! Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de personen, aan wie voor 1976 geen aanslag hondenbelasting werd opgelegd, doch op 1 januari 1977 in het bezit waren van één of meer honden, hiervan schrif telijk aangifte moeten doen bij hun college vóór 15 februari '77. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris Mevrouw G. Timp-Vonk be woonster van een van de flats van het Bejaardencen trum „Diessenplas" expo seert tot 6 februari in de re creatiezaal van het centrum en in de gang daar naar toe een veertigtal door haar vervaardigde aquarellen en tekeningen. De tentoonstel ling is dagelyks geopend van 9-11 uur en van 11+-17 uur. De toegang is gratis. Na lezing der notulen door secretaris Renger G. Veldhuis gaf penningmeester A. Beldsnij- der een globaal overzicht van de bouwkosten, die geheel uit eigen middelen werden gefinan cierd. Men heeft bij geen en kele instantie of organisatie om subsindie aangeklopt. Door enorm veel werkzaamheid van de leden, donateurs en mede werking van velen, die „Blauw Wit" een warm hart toedragen, bleef men nog beneden het ge raamde bedrag. Namens de kantinecommissie deed de heer G. Kolkman ver slag van de verschillende akti- viteiten. De proefperiode van een half jaar is inmiddels verstre- meuwjaarsvisite. in gebouw Trefpunt. Op deze avond waren ook de mannen uitgenodigd en velen van hen waren presem Hun aanwezigheid was van bijzonder belang in verband met de plannen tot verbouw van het Trefpunt. Blauwe linker handschoen, want Hond „New Found Londer": Zon. nebril met speciaal geslepen gla zen; Groene linker kinderhand schoen, skai. Zwarte dames-sport- fiets. Licht-donkerbruine vinger handschoen, kunstleren. Gevond Zakmes met kurketrekker. In de op 18 januari gehouden be stuursvergadering van de Buurt vereniging Churchillstraat-Vrij- heidslaan is het programma voor 1977 vastgesteld. Op 8 februari gaan 46 leden naar een uitvoe ring van de Hengelosche Opera- de Operette Vereniging in het Concertgebouw te Hengelo. Op gevoerd zal worden de operette „Schwarzwald Madel". Op 10 maart zal een tweede avondje Diessenplas worden ge houden. De 2e april zal een palmpaas- optocht plaats vinden, zo moge lijk in federatief verband. Zaterdag 9 april is er voor de kinderen weer „eieren zoeken". Zaterdag 16 april zal er in het kegelcentrum „Dikkie Down" weer een kegelavond worden ge houden. Dinsdag 19 april gaat de. ver eniging een busreis maken. Voor koninginnedag 30 april zal zo mogelijk weer in fedeartief ver band, iets feestelijks georgani seerd worden, 's Avonds zal er in ieder geval een lampionop tocht worden gehouden, waarbij de Holtense Muziekvereniging (HMV) haar medewerking heeft toegezegd. Voorts zal er op zaterdag 27 augustus een fiets-puzzel-piek- nicktocht zijn. Het jaarfeest is vastgesteld op zaterdag 15 okotbcr in zaal Vos man. 's Middags voor de kinde ren en 's avonds voor de volwas senen. Het bestuur heeft tevens be sloten, dat bij de opening van 't park, tegenover Diessenplas, 2 geitjes aan de beheerder zullen worden aangeboden. Vanzelfsprekend zal er in het najaar nog een uitstapje worden gemaakt. Ook zullen de kinderen weer de verjaardag van Sint Ni- colaas vieren. Het ligt ook in het voornemen om, op de bekende plaatsen, weer kerstbomen te plaatsen. De voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt bekend, dat de eerstvolgende zitting der commissie niet op dinsdag 1 februari 1977 maar op dinsdag 8 februari 1977 zal wor den gehouden. De voorzitter voornoemd, G. WEIJL Holten, 28 januari 1977 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de houders van één of meer hon den, aan wie voor 1976 een aan slag hondenbelasting werd opge legd, ook voor 1977 voor hetzelf de aantal honden zullen worden aangeslagen, tenzij vóór 15 fe bruari 1977 kenbaar is gemaakt, dat het aantal honden, waarover voor 1976 de belasting werd be rekend, wijziging heeft onder gaan. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. De presidente mevr. Slijkhuis- Dikkers sprak een welkomst woord en zij deed dit in het bij zonder tot een groep dames uit Schoonheeten die na het ope- ningswoox'd van de presidente veel succes oogstten met een klederdrachtenshow die werd afgewisseld met gedichten en liedjes uit het verleden. De groep toonde kleding uit de jaren rond de eeuwwisseling tot 1930 die gedragen werd on der het werk, op zondag en bij blijde en droeve gebeurtenissen. Na de show - die met een harte lijk applaus werd beloond - werd de agenda afgewerkt. Uit hel jaarverslag van mevr. H. Nijenhuis-Kolkman bleek o.m. dat de afdeling 64 leden telt. De penningmeestei-esse mevrouw J. Paalman-van Zon kwam, zo bleek uit het financieel verslag over 1976, met de centjes goed uit. Kas en boeken die werden gecontroleerd door de dames B. Nijenhuis-van Schooten en G. Krikkink-Reijlink werden in orde bevonden. In plaats van mevr. Krikkink werd in de kas- com missie benoemd mevr. G. Paalman-Roeke. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd herko zen mevr. D. Lubbersen-Brink- man terwijl in plaats van de presidente mevr. Dikkers-Slijk- jhuis en de vice-presidente mevr. G. Boode-Nekkers gekozen wer den de dames M. Tuitert-Bi'ons- jvoort en E. Wegen-Somilljee. Namens bestuur en leden sprak mevr. H. Nijenhuis-Kolkman een woord van dank en waardering tot de scheidende bestuursleden. Aan beide dames werd een ge schenkbon en bloemen aange boden. Na afhandeling van de agenda werden er door het be stuur voorbereide spelletjes ge daan met veel hilariteit en kon den de dames zich opgeven voor deelname aan de „Doe het zelf- léag" op 22 februari in Dijker- hoek. De presidente wekte de dames op om de avond die door de werkgroep Holten „Amnesty International" in samenwerking met de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen op 24 febr. wordt georganiseerd te bezoe ken. De geslaagde en zeer ge zellige jaarvergadering werd be sloten met een dansje op plaat jes van de heer Hanekamp. De verloting ten bate van het ge bouw „Trefpunt" bracht f437,— op. Geboren: Egbert Abraham zv A Trompetter en C Dieckman. Overleden: H L Janssen-Goor- man. oud 69 jaar, Holten. Ondertrouwd: H JB Hoonhorst, oud 24 jaar, Olst en T M J Nij- land, oud 24 jaar, Holten J L Molendijk, oud 20 jaar, Raalte en G Klein Horstman, oud 19 jaar, Holten W Bartels, oud 22 jaar, Rijssen en H Faber, oud 16 jaar, Holten. Het Veefonds „Ons Belang" heeft een vrjj gunstig jaar achter de rug. Er behoefde maar twee maal 1% premie te worden ge heven voor de onteigende runde ren. Dit bleek uit het financieel verslag van de boekhouder, de heer E. Voordes, in de vorige week vrijdag in het Stationskof. fichuis van de heer Jansen ge houden ledenvergadering. In. 1976 werden 22 runderen overgenomen met een verzeker de waarde van f 26.100.-. De opbrengst hiervan was f 10.159.90. De opbrengst van de 2% premie bedraagt f 25.145. De overige inkomsten bedroegen f 265.75 en de overige uitgaven f 1.966.52. De vereniging telt 94 leden met 1002 leden runderen met een ver- zekerde waarde van f 1.200.000.-. Het kassaldo bedroeg per 31 de cember 1976, met inbegrip van het batig saldo van 1975 f 9.615.90. De kascontrolecommissie be staande uit de heten J. Meijer, E 32 en B. J. H. Markvoorl. N 100, had de bescheiden keurig in orde bevonden. De nieuwe com missie zal bestaan uit de heer B. J. H. Max'kvoort en de heer Joh. Stoevenbeld, B 86. De boekhouder werd dank ge bracht voor zijn gevoerde be heer. Bij de bestuursvei'kiezing werden de aftredende bestuurs leden, de heren J. H. Aanstoot, H, J. Nijkamp en Joh. Bekker- nens. bij acclamatie herkozen. Tijdens de rondvraag werd nog besloten, dat het maximaal ver zekerd bedrag per rond f 1.300- zal bedragen. Aan het slot van de vergadering wenste de voorzitter, de heer J. H. Aanstoot, de leden en hun ge zinnen nog een voorspoedig 1977. Een groep leerlingen uit de klas sen 3, 4, 5 en 6 van de Dorps school te Bathmen, optredend onder de naam „DoReMi's" heeft dinsdagmiddag in zaal Irene de dames en heren van de Bejaardensociteit Holten een prettig uurtje bezorgd met zang en Benny Vreden's Kindermu sical Meester Pennelik. Voor de pauze zongen de jon gelui onder leiding van meester A. A. Hofstede met groot en thousiasme en zonder de minste schroom „Ha, ha Moestafa", „Blij uit je bed springen", ,,'t Oude huisje," ,.De lieverdjes," ,,'t Peerd van ome Loeks", „De toren van Bommel" en „Weg wees calipso". De bekende wijsjes werden door de bejaarden meegezongen. Na de pauze waarin de kinderen werden getrakteerd brachten ze op vlotte wijze de musical over het voetlicht. Hoofdfigu- Meester Hofstede ging na de succesvolle presentatie van Meester Pennelikop de Klaar voor de start. ren waren meester Pennelik (de uitvinder van het drankje om gelukkig te worden) en z'n huishoudster. De musical werd besloten met het lied „Echte vrolijkheid komt van binnen uit". De bejaarden brachten de groep vele malen een hartelijk en zeer verdiend applaus. De presidente van de soos mevr. C. P. K. Enklaar- van Andel bracht fien en diri gent Hofstede hartelijk dank en had voor allemaal een zakje snoep. ken en men kan zeker tevreden zijn. De commissie kan wat de exploitatie betreft, rekenen op een grote groep enthousiaste medewerkers! sters). Ook van de zijde van het ge meentebestuur werd bij de bouw alle medewerking verleend. Zaalvoetbal Voor het zaalvoetbal bestaat bij „Blauw Wit" zeer veel be langstelling en waarschijnlijk zullen voor de nieuwe competi tie drie elftallen worden inge schreven. Steeds meer leden to nen interesse voor deze sport. Bestuursverkiezing Bij de gehouden bestuursver kiezing werden in plaats van Wiersma en Hovenkamp gekozen de door het bestuur gestelde kandidaten H. Stam en R. Vuk- kink. Voorziter Wiersma sprak een woord van dank en waarde ring tot de heer Hovenkamp, die als oud-speler, bestuurslid en jeugdleider veel voor „Blauw Wit" heeft gedaan. Men hoopt van de diensten van de heer Ho venkamp - die wegens werk zaamheden bedankte - in de toe komst nog gebruik te kunnen maken. Wiersma feliciteerde de heren Stam en Vukkink met hun benoeming en wenste beide prettige jaren. Nieuwe voorzitter Wegens vertrek van de heer Wiersma werd als voorzitter be noemd secretaris Veldhuis, die de voorzitershamer werd aange boden door de heer Wiersma. De nieuwe voorzitter dankte voor 't in hem gestelde vertrou wen en richtte zich hierna tot de scheidende voorzitter, die enorm veel en belangrijk werk voor „Blauw Wit" heeft gedaan. U was niet alleen een sportieve voetballer (1970-1972) maar ook een man, die leiding wist te ge ven, een voorzitter waarin men vertrouwen had, een man, die met tact problemen en moeilijk heden oploste en in het bijzon der een vriend van de Blauw Wit-jeugd. Uw inzet voor de club was enorm en een stimulans voor uw mede-bestuursleden, lei ders enz. Wij bewaren aan u de beste herinneringen en wensen u als hoofd van de Chr. Nat. School in Veessen (Heerde) en uw vrouw en kinderen een goe de toekomst, zo besloot de heer Veldhuis, die zijn afscheids woord vergezeld deed gaan van een fraaie asbak met inscriptie en een prachtige bureaulamp. Ook de heer Hovenkamp kreeg als blijk van waardering en her innering een asbak met inscrip tie. Namens de clubhuiscommissie sprak de heer H. Kremer. Hij bood 'n geschenk onder couvert aan aan de scheidende voorzit ter, die bij de bouw van het clubhuis een flinke inbreng heeft gehad, die van aanpakken wist. Jeugdleider H. Westerik noemde als grote verdienste van de heer Wiersma de bestuurlijke aktiviteiten, leiding geven was hem bijzonder goed toever trouwd. Veel medewerking De heer Wiersma herinnerde in zijn afscheidswoord aan het vele, dat dank zij de medewer king van een grote groep oude ren en jongeren is bereikt. De inzet van allen was enorm en niets was te veel als de be langen van „Blauw Wit" er mee gediend werden. Voorzitter zijn van deze vereniging was voor mij, ondanks het vele werk en de problemen, die zich zo nu en dan ook wel voor deden, een taak waaraan ik met veel genoe gen zal terugdenken. Graag had ik het tweede sportpark in aan leg gezien en ons eerste elftal zien promoveren naar de KN VB. Dat zowel het één als het ander t.z.t. zal gebeuren, daar van, zo besloot de heer Wiers ma, ben ik overtuigd. In zijn slotwoord sprak voor zitter Veldhuis de wens uit, dat vooral in de zwakke punten in het organisatorische vlak en met name in het „Jeugdplan" verbetering kan worden aange bracht. Hij wees verder op de goede kontakten met het gemeentebe stuur en de Stichting Sportbe- langen Holten, die hij gjraag zal handhaven en zo mogelijk nog verstevigen.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1