FILM ÏN .DL SCHURE' mm Aan gebruik van kernenergie is niet te ontkomen Nieuwjaarsvisite en jaarvergadering W Afscheid ds. A. Schellevis van de o.l. Kolschool N ieuw j aar s visite Plattelandsvrouwen afd. Holten Nieuwe verordening vaste raadscommissies ergadering P.P.R. AGENDA yipii If I m Afscheid van mevr. Schellevis NIEUWE MODELLEN 1977 inbouw openhaarden voorzet openhaarden houtkachels gassets voor openhaarden schoorsteenkappen trekkende kappen kompiete schoorstenen diverse haardaccessoires Nieuwjaarsreceptie SV Holten HOLTENS NIEUWSBLAD 14 JAN. 1977 PAGINA 3 „Naarmate de natuurlijke hulpbronnen meer uitgeput raken geloof ik dat aan het gebruik van kernenergie niet is te ontkomen en dat de daaraan verbonden risico's niet groter zijn dan andere risico's die in de maatschappij aanwezig zijn." Dit was één van de uitspraken die mr. drs. F. Bolkestein, VVD-kandidaat voor de Tweede Kamer en gewezen directeur van Shell Chemie te Parijs, jl. maandagavond deed tijdens het liberaal café van de VVD, hetwelk plaats vond in café „De Biester" aan de Stationsstraat. Dinsdagmorgen 11 januari was het de laatste keer, dat ds. Schelevis de Kolschool be zocht om zijn wekelijkse gods dienstles te geven. In het grote lokaal van de school hadden de leerlingen van klas 5 en klas 6 zich verzameld om deze les bij te wonen. Het hoofd van de school, de heer H. Wilpshaar, be gon deze bijeenkomst met een kort toespraakje tot de schei dende dominee. Hij memoreerde, dat het geen gemakkelijke taak is om les te geven aan de op groeiende jeugd, vooral daar u voor dit werk geen enkele op leiding genoten hebt. In al die jaren, vanaf 1969, hebben er zich geen moeilijkheden voorgedaan Hij bedankte de dominee, die zelden deze lessen verzuimde voor het genoten vertrouwen en de collegialiteit. Namens het personeel en de leerlingen overhandigde hij een boekwerk over wijnen en alles wat daarmee verband houdt. Aansluitend op het boek werd nog een wijnpakket aangeboden Na afloop van de les bood me vrouw C. Hasse-de Hamer na mens de oudercommissie een ge schenkenbon aan. Mevrouw Schellevis (zittend vijfde van linksmet de Her vormde Vrouwengroep' Dij- kerhoek, waarvan zij ruim iO jaar presidente is geweest. De Hervormde Vrouwengroep „Door Eendracht Verbonden" te Dijkerhoek heeft in gebouw Betha- nië in besloten kring afscheid ge nomen van mevr. A. Schellevis- Voogd, die sinds 12 september '66 presidente van de groep is ge weest. De 2e presidente, mevr. J. Smale-Krikkink, dankte haar har telijk voor het vele en belangrijke werk dat zij steeds met veel liefde en trouw heeft gedaan. Zij bood als blijk van waardering qn her innering een geschenk aan, en wenste haar en haar gezin in de nieuwe woonplaats Zaamslag (Zld.) nog vele goede jaren. De Dijkerhoekse Hervormde Vrou wengroep werd in 1955 op initia tief van mevr. W. Israël-Hofmeij- er te Coevorden opgericht. Spreker merkte op, over de steeds schaarser wordende ener- gievoorraad, waarvan het ge bruik de afgelopen 14 jaar is verdubbeld, somber gestemd te zijn en dat hard gewerkt zal moeten worden aan andere vor men van energiewinning dan de bestaande. Om dat snel te berei ken zag hij geen heil in het aan wenden van zgn. „alternatieve energie", waarmee hij met name dacht aan inschakeling van wa terkracht, wind en zonnestralen. „Om Nederland te voorzien van de thans gebruikte hoeveelheid elektriciteit zou een gebied als de provincie Utrecht geheel moe. ten worden bedekt met zonne cellen of een gebied als Noord- Holland moeten worden volge bouwd met windmolens. Afge zien van de kosten is duidelijk dat dit niet haalbaar is, hoewel ik meen dat onderzoek hiernaar moet worden voortgezet. Daar om zullen we met kracht moeten •werken aan een verstandig kern energieprogramma omdat ik ge loof dat hieraan niet is te ont komen", aldus de heer Bolke stein. Sprekend over het bedrijfsleven zei de heer Bolkestein, het van belang te vinden dat alle partijen binnen de onderneming betrok ken zijn in het werkoverleg om dat dit het werkklimaat, de effi ciency en prestatie optimaal ten goede komt. Echter, het mede beslissingsrecht meende hij niet los te kunnen zien van mede verantwoordelijkheid. Daarom was hij van mening dat het recht tot medebeslissen alleen kan worden toegekend aan hen die daarvoor zijn opgeleid en voor bereid, welke visie hijzelf niet zag als het aanbrengen van een scheidslijn. „In het bedrijfsleven kan men slechts aan hen beslis singsrecht toekennen die alle aspecten van het bedrijf kunnen overzien en zich daarvoor ver antwoordelijk weten. De omvang van het beslissingsrecht dient dan ook toe te nemen naarmate men stijgt in de bedrijfsleiding", zei hij. In de Nederlandse VAD-voorstel- len zag hij echter een aantal haperingen. Zo vond hij de daar in gestelde rentevergoeding voor verstrekt kapitaal te gering, ter wijl het geld niet direct ten goe de komt aan de werknemers, omdat het in een centraal fonds terecht komt. „Arie Groeneveld heeft gezegd daar juist voorstan der van te zijn omdat je anders kleine kapitalisten kweekt. Wel nu, ik zie liever kleine kapita listen dan grote bureaucraten", aldus de heer Bolkestein. Over de situatie in het bedrijfs leven zei de heer Bolkestein dat deze is afgezwakt omdat de con currentiepositie ten opzichte van het buitenland is afgekalfd. „De positie van de werkgevers is zo zwak geworden dat ze nu het been strak moeten houden bij loononderhandelingen. De werk nemers zijn bepaald niet gebaat bij een faillissement." De werknemers hebben belang bij een gezonde bedrijfsvoering, maar dan moeten de werkgevers wel de kans hebben een gezond beleid te voeren. Om dit moge lijk te maken moeten volgens de heer Bolkestein de lasten op het bedrijfsleven minder zwaar wor den. De regering moet een sober der beleid voeren en de ontwik keling van de loonkosten beheer sen om zo de ondernemers meer armslag te kunnen geven, wat vervolgens meer werkgelegen heid zou betekenen. Na een korte pauze werd gele genheid gegeven voor het stellen van vragen over deze materie, van welke gelegenheid gretig ge bruik werd gemaakt. Tijdens het liberaal café deelden aanwezige vertegenwoordigers van de VVD Jongerenorganisatie Zuidwest-Salland mee, dat de heer Hans Knoop, hoofdredac teur van het weekblad Accent, op maandag 7 februari in „Het Ópen Hof" a. d. Karei de Grote laan te Deventer een lezing zal houden over de zaak Menten. Aanvang 20 uur. Het volgend liberaal café is ge pland op maandag 14 februari. Ir. B. P. Rauwerda uit Delft zal dan spreken over (kem)energie. Maandag 10 januari hield de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen in café-restaurant „Het Bonte Paard" haar jaar vergadering en nieuwjaars visite. In haar openingswoord wenste de presidente, mevr. M. Reylink-Kers allen een voorspoedig 1977 en haalde enkele herinneringen op over het voorbije jaar. Zij kon ook weer een nieuw lid welkom heten. De sekretaresse mevr. D. Rensen-Podt liet in haar jaarverslag de verschillende ak- tiviteiten de revue passeren. Aan zeven leden die het afgelopen jaar geen bijeenkomst hadden overge slagen werd een presentje aan geboden. Dit waren de dames: v. Coever- den-Nekkers, Nikkels-v. Schoo- ten, Reylink-Reilink, Huzen-Koe- leman, Nijland-Bronsvoort. Paal- man-Podt en v.d. Berg-Jansen, waarvan de eerste twee dames dit al resp. drie en twee jaar lang presteerden. De penmngmeesteresse mevr. M. Stevens-de Grote kon in haar verslag weer een batig saldo ver melden. Haar boeken waren ge controleerd en in orde bevonden door de kascommissie, bestaande uit de dames R. Huzen en B. v. Coeverden. Hierna werden er door mevr. R. Janssen-Bronsvoort NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. A. W. Berkhof 14.30 uur ds. A. Schellevis. Afscheidsdienst. Extra collecte Kerkvoogdij. Oppasdienst: me vrouw Louws, Miny Stegeman sri Jannie Vdltkamp. 10.00 uur Jongerendienst in „Irene". GEREF. KERK 9.30 uur ds. H. J. Bouwhuis van Rijssen. 19.15/uur ds. G. W. H. Pedde- mors. In beide diensten is de eerste collecte voor de diako- me en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Getkate- Blankvoort, mevrouw Dul-de Fockert, Res. mevr. Stam- Bosschers, Ria Bolink, mevr. Stam-Hasewinkel (res. Jenny Koordes). R,K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 10.00 uur ds. A. Schtülevis. Extra coll. voor de Kerkvoog dij. 0KKEKBR0EK 10.00 uur ds. M. de Heer. Kin deroppas in „Ons Centrum". NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. enkele gedichten uit de bundel van Joh. v. Buren voorgedragen ,,Ik ette kaanemelkse pap", „De Zunnebloome" en „Ne sik uut Enter". Door mevr. A. Kroon- Pasman werd iets over het be- jaardenwerk verteld. Dit heeft sinds enige tijd een andere opzet gekregen en thans heeft iedere wijk vrijwilligsters die contakt houden met de bejaarden. Mevr. M. Stevens-de Grote, die in de ad vies commissie van de Huishoud school zit, deed verslag van haar bevindingen in deze commissie. Van mevr. D. Rensen-Podt werd als bestuurslid en sekretaresse af scheid genomen. Haar werd dank gebracht voor het werk dat zij de afgelopen 6 jaar voor de afd. deed, en er werd haar de zilveren bondsspeld aangeboden. Mevr. Rensen dankte voor de waarde rende woorden en de onderschei ding die haar werd aangeboden. In haar plaats werd als nieuw be stuurslid gekozen mevr. Zw. Roe- terink-Twellaar. Uit de bundel van Joh. v. Buren werden door mevr. D. Huzen-Brinks nog een 3-tal gedichten voorgedragen. „Nê eerpel hakker". „Noabers", en „ut Dorpsfees". In de pauze werden er enkele verfrissingen en hartige hapjes gepresenteerd. Waarna de Nieuw jaarvisite begon met spelletjes, bingo en verloting. Tot slot werd mevr. Kroon een kleine attentie In deze gemeente bestaan de volgende vaste gemeentelijke commissies van advies en bijstand: gemeentewerken, financin, ruimtelijke orde ning, onderwijs, woningbouw zaken. energiebedrijven en vleeskeuringsdienst. Bij de algemene beschouwingen over de begroting 1977 hebben burgemeester en wethouders de raad een voorstel toegezegd tot wijziging van de verordeningen regelende de samenstelling en be voegdheid van deze vaste com missies, waarbij de mogelijkheid wordt geopend, dat plaatsver vangende leden worden aangewe- Dinsdagmorgen 11 januari 1. had het bestuur van de Plattelands vrouwen, afd. Holten, haar leden uitgenodigd voor een nieuwjaars receptie in hotel Vosman. Veel dames hadden aan deze uit nodiging gehoor gegeven en wer den na binnenkomst getracteerd op koffie met oliebollen, gebakken door de contactpersonen uit de verschillende wijken. De vice-pre- sidente mevr. Vogt-Rooyackers, heette iedereen hartelijk welkom en wenste allen een heel gelukkig nieuwjajar. Hierna kwam de volks dansgroep van de afdeling in actie, die onder leiding van de heer Bak- aangeboden voor het steeds prima verzorgen van de convocaties. De presidente sprak hierna een kort dankwoord tot allen die aan het welslagen van de bijeenkomst meewerkten en wenste allen wel thuis. huis, een drietal dansen uitvoerde. Een geweldig applaus was hier op zijn plaats, want de dames zetten hun beste beentje voor. Na het tweede kopje koffie met tractatie werd er bingo gespeeld, waarmee leuke prijsjes waren te winnen. Het was een bijzonder gezellige morgen en tegen half twaalf dank te mevr. Vogt alle dames hartelijk voor hun komst en besloot met tot ziens op de jaarvergadering maandag 17 januari a.s. Voor de commissies die de laatste jaren zijn ingesteld zijn wel der gelijke verordeningen ingesteld. Voor het aantal commissie gelden geen dan wel zeer verouderde verordeningen. In verband met het feit, dat voor een aantal commissies geen ver ordeningen gelden, is het niet mogelijk de vervanging van de leden zonder meer te regelen. „Er zullen derhalve, aldus B en W in hun voorstel, tevens verordenin gen ragelende de samenstelling en de bevoegdheden van een aan tal commissies moeten worden vastgesteld en aangezien de in houd van de bedoelde verordenin gen nagenoeg gelijk is het moge lijk deze zaken in één verordening Expositie toonzalen: Jeugdsociëteit „De Schure" 's filmklup start het nieuwe jaar met misschien wel de meest boeiende film van dit seizoen namelijk „Midnight Cowboy". Deze film, onder regie van John Schlesinger, met in de hoofdrol len Dustin Hoffmann en John Voight, biedt in ieder geval een enorme hoeveelheid stof tot dis cussie. Het verhaal gaat over een knappe, doch niet bijster intelli gente jongeman uit Texas, Joe Buck genaamd, die er van over tuigd is, dat hij vele naar liefde hunkerende dames in New York gelukkig en zichzelf rijk zal kun nen maken. Reeds na enkele da gen ervaart hij het teleurstellen de kontrast. Blut en gedepri meerd maakt hij kennis met de ziekelijke scharrelaar „Ratso". die in een lege afbraakflat een schamel onderkomen heeft. De geringe opbrengsten uit de zwen delpraktijken worden aangevuld door middel van diefstal. De yoor Ratso benodigde medicijnen weet Joe door omgang met ho mofielen bij elkaar te verdienen Hun enige troost putten zij uit hun voorgenomen plan voor de winter naar Florida te trekken In een stoffige bus, op weg naar het „beloofde" land sterft Ratso leunend tegen de brede schou der van zijn enige vriend. De vertoning is op vrijdag avond 14 januari (16 jaar e.o.) en zondagmiddag 16 januari (14 jr e.o.) vanaf resp. 20.30 uur en 14.30 uur. Volgende week zaterdag 22 ja nuari is er een optreden van de alom bekende Herman Erbé Met zijn leuke, humoristische en realistische liedjes oogstte hij in de 2e „Schure" en twee jaar ge leden in de tegenwoordige 3e „Schure" al een enorm succes. Tenslotte nog de mededeling dat iedereen op vrijdagavond 28 januari naar hartelust kan knoeien, knutselen, knippen prutsen, tekenen, verven enz. op de jaarlijkse creatieve avond maar daarover volgende wet meer. Vrijw. „De Schure". De traditioneel geworden nieuw jaarsreceptie van de sv Holten mocht zich ook dit jaar weer ver heugen in een enorme belangstel ling. Ruim 200 aanwezigen gaven blijk van hun medeleven en kwa men de beste wensen aanbeiden voor het jaar 1977. Niet zonder trots konden door de voorzitter de vele vrijwilligers worden genoemd, die het afgelo pen jaar weer op diverse terrei nen het goed dragen van de vere niging hebben mogelijk gemaakt. Deze blakende gezondheid zal ook zijn weerslag vindeji bij de vie ring van het elfde lustrum in 1977. Da.t er buiten het sportgebeuren nog veel meer talent rondloopt binnen de vereniging bleek ook deze avond weer. Enkele leden van het eerste elf tal maakten zelfs hun filmdebuut. Gespeeld en geregiseerd werd de film „De overval van een Hol- tense postbode". Doldwaze scenes had dit tot gevolg, waarbij de hoofdrol werd vertolkt door dorps agent „de Bakker". De boeven Deker en Paalman bleken niet evenveel moed te hebben. Het ca merawerk was in handen van in handen van Gert Oolbekkink. Daarna vergasten de drie gezus ters „Tippel" de aanwezigen op. een prachtig stuk cabaret, waar bij diverse gebeurtenissen van het afgelopen jaar de revue passeer den. Al met al een demonstratie van gezond verenigingswerk, dat waard is om een traditie te wor den. te regelen. Een dergelijke veror dening heeft bovendien het voor deel, dat, wanneer in de toekomt het aantal commissies wordt uit gebreid, volstaan kan worden met een wijziging van enkele artike len. Onder overlegging van een con cept-verordening stelt het college de raad voor: a de bestaande verordeningen in te trekken, b de concept-verordening vast te stellen en c ovqr te gaan tot aanwijzing van de plaatsvervangende leden der commissie. B. en W. hebben het volgende overzicht bijgevoegd van de sa menstelling der raads-commis- Encrgiecommissie: L. Kaan, voor zitter; J. Wiggers: J. H. Bos schers; mej. A. P. Reith; mevr. F. M. ter Doest-Bos; W. ten Ber ge. Commissie gemeentewerken: J. Rietberg, voorzitter; E. M. van Schooten; H. J. Robers; H. Meer man; J. H. Bosschers; J. Wig gers. Financiële commissie: L. Kaan, voorzitter; mej. A. P. Reith:' A. J. Nijkamp: H. J. Westerik; H. J. Robers: J. Warrink. Commissie vleeskeuringsdienst: L. Kaan, voorzitter; H. J. Robers; J. Warrink; mej. A. P. Reith; J. Wiggers: J. H. Bosschers. Commissie ruimtelijke ordening: Mr W. H. Enklaar, voorzitter; A. J. Nijkamp; J. H. Bosschers; H. Meerman; mevr. F. M. ter Doest-Bos. Commissie woningbouwzaken: L Kaan, voorzitter; E. M. van Schooten; mevr. F. M. ter Doest- Bos; H. Meerman: A. J. Nij kamp: H. J. Westerik. Onderwijscommissie: Mr. W. H. Enklaar, voorzitter: H. .1. Weste rik: mej. A. P. Reith; A. J. Nij kamp: mevr. F. M. ter Doest- Bos; W. ten Berge. Vrydag 14 januari 20.00 uur Filmavond MAC De Hol- terberg in gebouw Irene. 20.30 uur Film Midnight in de de Schure (zie adv. en bericht). Zondag 16 januari 14.00 uur Discobal in cafe De Wip- pert (zie adv.). 14.30 uur Film Midnight in de Schure. 19.30 uur: Dansen in bar-dancing Boode Bathmen (zie adv.). Maandag 17 januari 19 00-20.00 uur Verzilvering waar de bonnen Winkelweek 1976 bij de Rabo-bank (zie adv.). 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agenda). 20.00 uur Belangrijke ledenverga dering TTV Holten in cafe De Biester. Alle leden worden ver- v wacht. 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal Vosman. Spr. ir. B. A. Sassen. Onderwerp Vrijmet selarij. 20 00 uur Kringwedstrijden EHBO te Goor. Vertrek afd. Holten om 19.15 uur vanaf hotel Vosman. Dinsdag 18 t.m. zaterdag 22 jan. Opruiming bij fa. J. Huzen in Dij kerhoek (zie adv.). 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in Bentha- nie. Spr. ds. A. W. Berkhof. On derwerp: De bijbel en onze kin deren. Vrijdag 21 januari 10.00 uur Vergadering Marktcom- missie in cafe Jansen. 19.30 uur Halfjaarlijkse Ledenver gadering ZVV Blauw Wit in het clubhuis. 20.00 uur Indoor-Touwtrekwed- strijden in manage Snorrewind (zie bericht). Zaterdag 22 januari 20.30 uur Volkszanger Herman Er- be in De Schure. 20.30 uur Groot Prinsenbal Hol- tense Carnavalsvereniging De Fienpreuvers in zaal Het Bonie Paard (zie adv. en ber.). Maandag 24 januari 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten Vereniging voor Open baar Onderwijs (zie adv.). 19.45 uur Jaarvergadering afd. Espelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in Trefpunt Kle- derdraphtenshow. Dinsdag 25 januari 14.30 uur Bejaardensociëteit Hol ten" in gfebouw Irene. Donderdag 27 januari 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten v.d. Chr Plattelands vrouwen in gebouw Rehoboth. Woensdag 9 februari 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dij- kerhqek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in cafe-rest. Het Bonte Paard. Mevr. L. Steen- huis-Wieringa vertelt over hand werken. Maandag 14 februari 20.00 uur Liberaal-cafe in cafe De Biester Spr. ir. B. P. Rauwer da, energiedeskundige. Onder werp Energie met o.a. het Ultra centrifuge project in Almelo. Maandagavond 17 januari a.s. zal ten huize van de fam. Schipper, Looikolkstraat 4, een vergadering worden gehouden door het actie centrum van de PPR te Holten. Aanvang 20.00 uur. Naast een aantal lopende zaken zal die avond de werkgroep „Natuur en Milieu" ter sprake worden ge bracht, eventuele samenwerking met de PvaA en planning op lan ge termijn. Belangstellenden zijn van harte welkom. ARTS W. R. van Couwelaar, Holte- renkstraat 18, tel. 2750. Voor boodschappen bellen: 11 uur en 4 uur. WIJKVERPLEGING Zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat, tel. 1436. Spreekuur wijkver pleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen werkdagen van 13.30-14.30 uur, Groene Kruisgebouw. ZAKENVERVOER A. Müller, tel. 1745 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. TANDARTS A. G. Hoekstra, Groteetraat 151-153, Goor, tel. 05470-3365. Spreekuur voor spoedgevallen: 5.00-5.30 uur nam. DIERENARTS W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 2004. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden- Dverijssel", Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur. don derdagavond van 6-7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.30 u. Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging tel. bereikbaar onder no. 05486-16465. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 16 januari C. Dijkstra, Schoutenstraat 35, tel. 1833. Maandag 17 t/m zon dag 23 januari A. Groen, Ko- zakkenstr. 15. tel. 1230. Aan gifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 15 t/m vrijdag 21 ja nuari. Zaterdag 15 t/m vrijdag 21 januari: ELECTRA: H. Wansink, La- geweg 9, tel. 2789. GAS: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: 95200 - 71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3