massage Van kroeskrul naar „soft-look" Gejaagdheid Gezichts- Romantisch slapen Veel vrouwelijke analfabeten Gestempeld vlees Eet goed blijf gezond en fit Op deze tow s ziet u hnks net krul-etteki in natte toestand Duideliik is de vloeiende h/n van de krui zicntbaai van hnotd huid tot aan de punt Rechts net u als resultaat de soft look nadat het krulhaar is gladqetnhnd Wist u dat je een douche uit- stekend kunt gebruiken om gezichtsmassage toe te pas sen? Water is een probaat middel om de bloedcirculatie te bevorderen en de spieren nieuwe spankracht te geven. Helaas geniet de watermas sage nog weinig bekendheid, ofschoon we allen wel weten dat je als herboren onder een douche vandaan kunt komen q na een slechte nachtlofjeen vermoeiende dag. Het;gezicht wordt bij deze douchepartijen echter meestal [vergetenscf tenminste stiefmoederiiiltfbe": deeld. De gezichtsmassage fréginffilals)»- steeds met het reinigenJvanidèu. huid met milk of tonic. Daarna» bindt u uw haar biieen en ver stoet het grodig ondei een bad muts, zodat het met nat kan wor den Dan richt u de douchestraal op uw gezichtshuid terwijl u de temperatuur zodanig regelt, dat er afwisselend koud en met te warm water uit de douche komt Wie dagelijks met behulp van de douche zo n gezichtsmassage toepast, zal vrij spoedig goede j resultaten boeken U zult mer ken dat de gezichtshuid er met alleen gezond gaai uitzien, maar dat zelfs rimpelties op de vlucht gaan. Het is eens te proberen en het effeM is vaak vele malen gro- l ter dan hetgeen u met crèmes en huidtonics bereikt Er zijn wel eens van die periodes waarin onverwacht zóveel tege lijk op ons afkomt dat toch ge daan moet worden, dat het wel heel moeilijk is om aan een ge voel van gejaagdheid te ontko men. Toch is het een van de on gelukkigste toestanden om wer kelijk top-prestaties te leveren, want juist in die gejaagdheid ma ken we fouten en ongelukken, die alleen maar extra oponthoud veroorzaken en onze gejaagd heid zeker niet verminderen. Vaak genoeg echter brengen we onszelf onnodig in een derge lijke tijdnood, door een buur praatje al te lang uit te spinnen, door te vee! op visite te blijven plakken, door ons met los te kun nen scheuren uit een spannend boek of de verleiding met te weerstaan van eenenkel" toer tje aan een breiwerk, dat we op de pennen hebben. We denken dat het er nog wel afkan, maar als we een of andere afspraak heb ben lijkt het wel of we maar met de deur uit kunnen komen en of de bus juist voor deze gelegen heid bijzonder weinig opschiet. Verwachten we op zo'n manier bezoek dan lopen we te draven omdat er altijd tegenvallers blij ken te zijn en we slaken een zucht van verlichting als we nog tijdig klaar zijn en onszelf wat opgeknapt hebben. Maar de rustige aandacht en sfeer die we ons bezoek toch eigenlijk ver schuldigd zijn brengen we nog maar moeilijk op. Ook eenvoudig geen lust hebben voert vaak tot uitstellen en daardoor tot een opeenhoping van bezigheden die op een gegeven moment geen uitstel meer lijden kunnen. Heel veel van deze onaangename span ningen kunnen we voorkomen door onszelf wat beter in de hand te houden. En als we daarin maar slagen, loont het de moeite op allerlei manieren. Bezigheden waar we tegenop zagen geven een extra voldoening en gevoel van opluchting wanneer ze vol bracht zijn. Heel vaak krijgen we juist plezier in hetgeen we onder handen genomen hebben. En een maal aan de gang knappen we ook andere achterstallige kar weitjes op. Zodoende ontstaat er een orde om ons heen die rust geeft en waardoor we langzamer hand geheel ,,bij" raken met on ze plichten op allerlei gebied. De verzuchting van „geen tijd" be rust maar al te vaak op een ge brek aan goede indeling, waarbij ook hoort het al te veel hooi op de vork nemen. Doch a/s we „bij" zijn of nog liever watvooruit", kunnen we heel wat opvangen. We mogen het dan soms druk hebben, de zaken zullen ons met zo gauw boven het hoofd groeten en ons m zo'n ge/aagde paniek stemming brengen. Jetty getoond Beide haar-stylisten werden zelfs enige tijd geleden naar de Ver Staten uitgenodigd om tijdens het Kappers Wereldkampioenschap ,,Hors concours' hun nieuwe knip en kaptech mek te demonstreren Ook in ons land hebben Marcel en Jasper veel succes geoogst Ze mo gen zich na twee iaar samenwerking tot de vijf beste kapsalons van Nederland rekenen Als ge volg van een overstelpende drukte in hun salon hebben ze in september jl een tweede zaak in Utrecht moeten openen Het absolute einde zi/n deze py/ama en nachthemd in bedrukt katoen IAlle modellen behoren tot de nieuwe kollektie 1977 van Triumph International!. Kunt u dit lezen? Dan beseft u beslist niet dat u tot een bevoorrechte groep wereldburgers behoort. De directeur van de Unesco, Ama dou Mahtar M'Bow zei enige tijd geleden tij dens de herdenking van het feit, dat 10 jaar geleden in Teheran de grote internationale campagne tot bestrijding van het analfabetis me was begonnen, o.m. het volgende: Er zijn nog steeds zo'n ca 800 miljoen mensen op de wereld die noch lezen noch schrijven kunnen. PAGINA 11 Dat is een derde deel van de volwassen wereldbe volking Voorts is het met overbodig er aan te her inneren, voegde M'Bow hier nog aan toe, dat 60 procent van de analfabeten op de wereld vrouwen zijn Tussen 1960 en 1970 nam het aantal vrouwe lijke analfabeten met 40 miljoen toe, dat van de mannelijke met acht miljoen Dit houdt natuurlijk verband met de groei van de wereldbevolking Want op alle mogelijke mameren worden er door diverse instanties dagelijks campagnes gevoerd, waarin het analfabetisme massaal wordt bestreden. Als u dit hebt gelezen, zult u het met ons eens zijn dat u en ik en al onze familieleden, vrienden en ken nissen tot de bevoorrechte groep behoren, die kan lezen en schrijven Zo ziet u maar weer, dat er doodgewone, simpele verworvenheden be staan, die ons veel reden tot dankbaarheid en bod schap zouden moeten geven, doch die we zonder meer accepteren als een vanzelfsprekendheid Een ronde, blauwe (violet) stempel op het vlees is niet bepaald een vreugde in het oog van de consument, wan neer hij het thuisgekomen ontdekt. Daarbij zou het eigen lijk met welwillendheid beke ken moeten worden, want het dient de bescherming van de gezondheid van de consument en betekent, dat het vlees vrij van ziektekiemen is. De Vlees- keuringswet (1919) zorgt er voor, dat alleen onschadelijk vlees in de handel komt. Met het ronde blauwe stempel, waarin plaatsnaam en datum van goedkeuring staan, wordt door het slachthuis bevestigd, dat er geen afwijkingen zijn en dat het vlees voor con sumptie vrijgegeven is. Vol gens de strenge verordenin gen van de Vleeskeuringswet mag ongestempeld en afge keurd vlees het slachthuis niet verlaten. Het moet verwerkt worden in destructoren tot voor dieren onschadelijke en nuttige produkten, zoals die- renmeel en technisch vet. Op de plaats van het stempel, dat meestal op de bil of de schou der van het slachtdier aange bracht wordt, heeft de slager geen invloed Het stempel hoeft bij de bereiding niet uit het vlees gesneden te worden, omdat de stempelinkt met schadelijk is. Kleine blauwe sporen van stem pelinkt zijn soms ook te vinden in vleeswaren, bijv in cervelaat- worst Het blauwe stempel is te vens een kenmerk ervoor, dat het vlees uit het binnenland komt, import vlees krijgt nl een zes hoekig rood stempel, dat de ko per echter zelden ziet, omdat dit geïmporteerde vlees voornamelijk door de vleesverwerkende indus trie verwerkt wordt. Na |aren experimenteren hebben de Utrechtse mode-kappers Marcel en Jasper een nieuwe methode van permanenten ontwikkeld Deze methode, die onlangs werd gepatenteerd, be staat voornameli|k uit een nieuwe wikkel-tech- mek, die geen kroeskrul tot resultaat heeft maar een zg soft-look" Het haar kan drijfnat wor den, maar krult daarna pertekt vanaf de hoofd huid aan de punt op Het buitenland heeft veel belangstelling voor deze nieuwe methode De voeding van de mens is iets zeer persoonlijks, even persoon lijk als zijn dagboek of zijn inkom stenbelasting-formulier. Onze voeding kan bepalen hoe wij er uitzien, hoe we ons voelen en hoe we ons gedragen; of we slecht gehumeurd of opgewekt, lelijk of mooi zijn. En het hangt van onze voeding af of wij ons lichamelijk zowel als geestelijk jong of oud voelen. Of we hélder kunnen denken, of we ons werk prettig vinden of dat het tot een dagelijkse sleur is geworden. Het voedsel dat we eten kan bepa len of we ons aan het einde van de dag nog fris voelen, zodat we van een gezellige avond kunnen genieten, of dat we zó moe zijn dat we ons genoodzaakt voelen met de kippen op stok te gaan. Tot op zekere hoogte kan de voe ding ook onze persoonlijkheid beïnvloeden Men voelt zich moe en lusteloos door een onvolwaar dige voeding, of vol energie door dat gezond en verstandig wordt gegeten Kortom, de dagelijkse voeding kan van beslissende be tekenis zijn voor onze levenslust/ voor de kracht die wij kunnen investeren en voor het doel dat wij hiermee kunnen bereiken. Zo begint het eerste hoofdstuk van het intrigerende boek „Eet goed en blijf gezond en fit", een uitgave van Gottmer, Haar lem en geschreven door Adelle Davis. Met vaak frappante voor beelden uit haar praktijk maakt ze ons duidelijk hoe gemakkelijk een gebrek aan epn bepaalde voedingsstof kan ontstaan en hoe eenvoudig dit met de juiste voe ding is op te lossen. Velen van ons weten maar al te goed dat we er een slechte voedingswijze op na houden. Er moet iets aan worden gedaan, daar zijn we het over eens. Maar wie moet dat doen? Wat moeten we precies doen en tot wie kunnen we ons om advies wenden? Enkele van deze vragen zijn kort en duidelijk te beantwoorden We zullen het zélf moeten doen en de juiste adviezen kunnen we uit het boek van Adelle Davis putten. In 32 hoofdstukken behandelt ze elk detail van onze voeding dat waard is bekeken te worden De informatie heeft de nodige achtergrond doordat de schrijf ster veie merkwaardige voorbeel den uit haar praktijk geeft. De tekst is helder en voor elkeen makke lijk en prettig leesbaar. U kunt met dit boek als handleiding op een gemakkelijke manier te we ten komen komen aan welke voe dingsmiddelen u gebrek heeft, zodat u uw dagelijks menu aan de hand van deze gegevens kunt samenstellen. We kunnen dit boek vol praktische raadgevingen over voeding en vitaminegebrek van harte aanbevelen. (Prijs f 24,50) In het afgelopen seizoen is een grote voorkeur gebleken voor lange modellen. Met deze ont wikkeling hebben de toonaangevende lingerie- fabrikanten terdege rekening gehouden bij het samenstellen van de nieuwe collectie. De ver houding is ongeveer drie op één. De lengte is maar een paar cm vermeerderd, tot tot. 140 cm, hoewel een vaste standaardlengte in verband met de verschillende stofbreedten niet moge lijk is. De negligés daarentegen zijn alle wél op de nieuwe lengte afgestemd. Acht korte nacht hemdjes, heel frivool en vrouwelijk, kunt u krij gen in de lengten 105/110 en 115 cm. Twee py jama's en een grappige shorty kompleteerde deze serie. De romantische dessins en geborduurde effen weefsels zijn uitgevoerd in betoverende kleuren, waarbij ook een elegante serie in het klassieke wit niet is vergeten. Materialen: 100 procent katoen/batist is in grote mate verwerkt. Een nieuwe kwaliteit is 100 procent geweven polyester. Het is vliesdun materiaal, nauwelijks statisch, makkelijk te wassen en het droogt snel. Er zijn vele manieren om romantisch te slapen en romantisch te dromen Romantiek en nostalgie blijven ons leven óók in 1977 in velerlei opzichten beheersen. Mis schien wel als protest, als tegenhanger van de indringende moderne popart en aanverwante uitingen. Misschien ook wel een beetje omdat we ergens toch, trots alle emancipatie-perike len een hang naar romantiek blijven koesteren als een aangeboren eigenschap. Toch zijn we nog steeds niet zover gegaan, dat we ons 's nachts weer „tooien" in de voetenlange nacht japon van rood keper, waarin onze overgroot moeders onder de wol kropen. We mogen daar bij met vergeten dat warmte in de slaapkamer vroeger om verschillende redenen een levens groot taboe was Ongezond, zeiden de artsen met nadruk Je kon er. als je pech had zelfs de tering" van krijgen door niet met open ramen te slapen Bovendien had niemand vroeger cen trale verwarming Je zou nu, gewikkeld in zo'n keperse japon langzaam de verstikkingsdood op je hals halen. Tenzij het ooit mode wordt! Dan vallen al die bezwaren natuurlijk weg Maar tot dan bepalen we ons toch graag tot de hart verwarmende moderne nostalgische nachtlingerie.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 21