ATTENTIE WEEKENDDIENSTEN De eiectrisie stroom wordt weer duurder V erkeersmaatregel Tunneltje bij de Espelosehool spoedig in gebruik Wimwtdi evonden-verloren Geen naalduitval meer van de kerstboom! Openbare kennisgeving Kerkdiensten Dijker hoek Burgerlijke Stand Adverteerders en berichtgevers Meer uniformiteit in de tarieven, maar... HOLTENS NIEUWSBLAD 24 DEC. 1976 PAGINA 3 X V-.fl, Slofcui Burgemeester en wethouders ma- ken bekend, dat bij hun besluit van 10 november 1976 in het alge meen belang van het verkeer is besloten: I. door handhaving van de borden model 12 van de bijlage II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens en het aanbrengen van een onderbord: a. de Kerkstraat in de richting van en tot aan de Oranjestraat over een lengte van ongeveer 19 meter, gemeten uit de as van de Oranjestraat, gesloten te verklaren voor alle verkeer, met uitzonde ring van voetgangers, fietsers en bromfietsers; b. de Kolweg in de richting van en tot aan de Oranjestraat over een lengte van 23,1 meter, geme ten uit de as van de Oranjestraat gesloten te verklaren voor alle ver keer, met uitzondering van voet gangers, fietsers en bromfietsers, II door plaatsing van borden mo del 10 van de bijlage II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens nabij de aansluiting van de Kerkstraat en de Kolweg van deze wegen op de Oranje straat, weggebruikers te Verplich ten om vóór het oprijden vanuit de Kolweg en de Kerkstraat op de Oranjestraat, te stoppen. Het besluit is in afschrift gezon den aan de hoofdingenieur-direk- teur van de Rijkswaterstaat in de direktie Overijssel, aan gedepu teerde staten van Overijssel, aan de Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond ANWB, aan de Konink lijke Nederlandsche Automobiel club KNAC en aan de Koninklijke Nederlandsche Motorrijdersvereni- ging KNMV. Van 'het 'besluit kan door iedere belanghebbende binnen een ter mijn van dertig dagen na dagteke ning van deze openbare kennisge- Niet alleen op eerste kerstdag houdt de Henv. Gemeente een kerkdienst in Dijkerhoek (10 u., ds. Addink), maar ook op zondag, tweede kerstdag. De dienst begint om 10 uur, voorganger is dS. Berk hof en medewerking zal worden verleend door het Hervormd Kerkkoor en een koperkwartet van „H.M.V." ving beroep worden ingesteld bij de Kroon. Het adres van beroep moet aan de Kroon worden ge richt, doch bij de Commissaris van de Koningin in de Provincie Over ijssel te Zwolle worden ingediend. Holten, 24 december 1976. Bur gemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemees ter, G. J. Langenbarg, secretaris. Donderdag 23 december 19.45 uur Kerstavond Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dij kerhoek en afd. Holten Chr. Plattelands vrouwenbond in geb. „Irene." Donderdag 23 dec. na 4.00 uur tot 2 januari kerst- en nieuwjaars show Autobedrijf Dries Wiilems, Keizersweg 9a. Vrijdag 24 t.m. vrijdag 31 dec. Schildersbedrijf Johan Schuppert wegens vakantie gesloten. Zondag 26 december 13.30 uur Puzzelwandeltocht van „de Schure." 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 28 december 20.00 uur Dropping van ,de Schure' Woensdag 29 december 14.30 en 20.30 uur film „Irma la Douce" in „de Schure" Donderdag 30 december 10.00 uur aanvang ponyspringwed. strijden in manege Teun Beid- man (zie bericht). 16.00 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agenda). Zondag 2 januari 8.30, uur Start oliebollencross van af „Meermanskamp" (zie ber.) Dinsdag 4 januari 20.00 uur hervatting repetities Hol- tens Mannenkoor. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom! Woensdag 5 januari 9.30 uur Nieuwjaarsreceptie Herv. Vrouwengroep Holten in hotel „Vosman." Zaterdag 8 januari 20.00 uur Nieuwjaarsreceptie s.v. „Holten" in Ontmoetingscentrum „Meermanskamp". Dinsdag 11 januari 10.00 uur Nieuwjaarsvisite afd. Holten Ned. Bond van Platte landsvrouwen in hotel „Vosman" Maandag 10 januari 20.00 uur „Liberaal-café" in café „De Biester", spr. mr. drs. Bol- kestein, kandidaat 2e kamerver kiezingen. Onderwerp „Bedrijfs leven in het algemeen." Vrijdag 14 januari 20.00 uur filmavond M.A.C. „De Holterberg" in gebouw „Irene." ARTS W. R. van Couwelaar. Holte- renkstraat 18, tel. 275*0. Voor boodschappen bellen 11.00 uur en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster R. Bos-Kamphuïs, De- venterweg 55, tel. 2123. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van magazijn- artikelen werkdagen van 13.30 tot 14.30 uur, Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 b.g.g. A. Müller, tel. 1745. TANDARTS J. Ph. Koppert, T. van Ame- rongenstraat 25, Markelo, tel. 05476-2200. Spreekuur spoedge vallen: 5.00-5.30 uur nam. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening „Midden- Overijssel", Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 u., donderdagavond van 6-7 u. en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.30 u. Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezins verzorging tel. bereikbaar on der no. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen, behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35 tel. 1549, (tussen 8.30 en 10,00 uur). WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 26 decem ber W. ter Schure, Verzetstraat 54, tel. 2715. Maandag 27 dec. t.m. zondag 2 januari H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 25 t.m. vrijdag 31 december: Electra: H. Heijink, Kolweg 44, tel. 2124. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. Na 6 uur !s avonds bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht). Ondertrouwd: J Eshuis, oud 23 jaar Holten en A J Hoekman, oud 21 jaar Holten. Gehuwd: A Bulsink, oud 21 jaar Rotterdam en M H Prinsen, oud 19 jaar Holten W G Grooten huis, oud 23 jaar Raaite en S A Vincent, oud 24 jaar Holten. Overleden: G Nieuwenhuis, oud 51 jaar Holten. Verloren: dameshorloge m. blau we wijzerplaat en blauw bandje, wollen sjaal, licht en donker bl., verzekeringsbewijs voor een Puch, Italiaans leren portemonnaie. inh! plm. f 78. In verband met de jaarwisseling zal Holtens Nieuwsblad een dag eerder verschijnen de komende week en wel op donderdag 30 december. Advertentie-opdrachten en kopij moeten daarom ook een dag eerder ingeleverd worden en wel uiterlijk op de voorafgaande dinsdag. Wij verzoeken u vriendelijk ter voorkoming van teleurstelling hier wel rekening mee te willen houden. REDACTIE HOLTENS NIEUWSBLAD De vorige week vrijdagmiddag zijn de ver- keersbeletselen in de Kaalterweg ter hoogte van de Espelosehool opgeheven. De werk zaamheden aan het voetgangers- en fietsers tunneltje, dat daar is aangelegd ten behoeve van de schoolkinderen, waren zodanig gevor derd dat het wegdek kon worden hersteld en de stoplichten konden worden opgeheven. Dat gebeurde om twee uur met een eenvou dig ceremonieel in tegenwoordigheid van de mensen, die het werk hebben uitgevoerd en het toezichthoudend personeel van de provin cie. De heer H. Bruins, ambtenaar van de Provinciates Waterstaat, knipte een lint door, de apparatuur van de stoplichten werd aan de kant gezet en het verkeer kon weer onge hinderd passeren. De heer H. J. Kappert, uilvoeder van het Aannemings- en Wegen bouwbedrijf Bruil-Apeldoom B.V. zei, dat men hard had gewerkt om het voor de kerstdagen zover te krijgen en dat was aardig ge lukt. De Iheer Bruins sprak de hoop uit, dat het met de aanleg NED, HERV. KERK Vrijdag 24 december: Open Deur Kerstnachtsamenkom sten: 22 uur ds. A. Schellevis m.m.v. Holtense Muziekvereni ging; 23.45 uur ds. A. Schel levis m.m.v. Chr.-Gem. Zang veren. Soli Deo Gloria. Eerste Kerstdag 9 en 10.30 uur ds. A. W. Berkhof. Medewer king van Helicon (le dienst) en Hervormd kerkkoor (2e dienst). Extra coll. Kerk en Wereld. Tweede Kerstdag: 10 uur ds. C. C. Addink. Extra coll. Kerk en Wereld. Oppasdienst: mevr. C. van Bruggen, Janny Lom an en Wilma Markvoort GEREF. KERK Eerste Kerstdag: 9 en 10.30 u. ds. G. W. H. Peddemors. Oppasdienst: Iienriëtte Riet berg, mw. Smid-Kruimelaar, wm. Withaar-Stam (reserve). Mw. Schuppert-Veldhuis, mw. Tromop-Prins, Jannie KI. Na gelvoort (res.). Tweede Kerstdag: 9.30 en 15 uur (Gezinsdienst) ds. G. W. H. Peddemors. Tijdens beide Kerstdagen is de eerste collecte voor de zending en de tweede voor rente en af lossing. R.K. KERK (gebouw Irene) Vrijdag 24 dec. 21 uur Nacht mis. Eerste Kerstdag 9.30 uur. Tweede Kerstdag 9.30 uur. DIJKERHOEK Eerste Kerstdag 10 uur ds. C. C. Addink. Tweede Kerstdag 10 uur ds. A. W. Berkhof. Medewerking Herv. Kerkkoor. 0KKENBR0EK Eerste Kerstdag 10 uur ds. M. de Heer. Tweede Kerstdag 10 uur ds. W. C. C. Polhuijs van Colmschate. Uitgangscollecte voor Kerk en Wereld. KIEUW HEEÏEN Vt"ijldag 24 december 24 uur Nachtmis. Eerste Kerstdag: 8 uur Spe ciale kindermis, 11 uur Plech tige Hoogmis, 15,30 uur Plech tig Lof. Tweede Kerstdag 8 en 11 uur. le en 2e Kerstdag is de kerk open tot 's avonds 6 uur voor bezichtiging van een mooie kribbe en stal. van de S14, waar dit werk een on derdeel van 'vormt, net zo vlot mag gaan. Ten behoeve van de schooljeugd vooral, heeft men aan de noord zijde van de Raalterweg een pa rallelweg aangelegd en het tun neltje gebouwd, zodat de kinderen uit de richting Holten en Nieuw Heeten de inmiddels druk bere den weg niet behoeven over te steken om bij school te komen. Voor de kinderen, die uit de rich ting Dijkerhoek komen is langs 't Mejlinksbos een fietspad aange legd, zodat ook zij niet van de Raaltweg gebruik behoeven te maken. Ze komen allemaal uit bij de fietsenbewaarplaats achter de school. De heer Van Gessel van de afde ling kunstwerken van genoemd aannemingsbedrijf, hoopt dat het tunneltje en de toeganspaden, wanneer het weer niet tegenzit, met één of twee weken in ge bruik genomen kunnen worden. Men hoopt er dan wat feestelijk heid aan te verbinden, als de Es- pelose gemeenschap daar aan mee wil werken. De kosten van de bouw van het tunneltje zullen ruim 130.000 gulden bedragen. S14 Het werk aan de S14 zelf licht momenteel door de vorst bijna stil. Bij de tunnel in de Oude De- venterweg, die inmiddels in ge bruik is genomen, was men nog bezig met het aanbrengen van de vangrails. Die zijn daar wel no dig om te voorkomen, dat men vanaf de SI4 bij avond of door de mist misleid, daar in de diepe tunnelput rijdt. Tot aan de grens met Raaite is het wegdek van de S14 bijna ge reed. De Dorperdijk is al over de daar gebouwde viaduct geleid. Het doortrekken van de nieuwe weg onder deze viaduct door, zal nog wel enige tijd op zich laten Bij het afscheid van 1976 komen burgemeester en wethouders nog met een voorstel tot wijziging van de eiektriciteitstarie- ven voor het komende jaar. Deze verhoging van de stroom- kosten komt aan de orde in de vergadering van onze vroed schap van donderdag 30 december. De IJsselcentrale, de provinciale Contactcommissie en de distribu tiebedrijven hadden de tarieven als volgt willen verhogen: 3.5% voor de distributiebedrijven, 13.8% voor grootverbruik en 5% voor klein verbruik. Minister Lubbers van Economische Zaken heeft daar zijn goedkeuring echter aan ont houden en gezegd, dat voor dit ver bruik in principe slechts een ver hoging van 2% kan worden toe gestaan. Tussen het ministerie, de IJssel centrale en de Contactcommissie werd in november overeenstem ming bereikt over de hiernavol gende verhogingen, onder voor waarde, dat de thans bij de diver se distributiebedrijven geldende grootverbruikerstarieven zullen worden ondergebracht in een uni form grootverbruikerstarief naar structuur en zo mogelijk op het niveau, geldende voor het gehele concessiegebied van de IJsselcen trale. Dat betekent, dat de tariefsaan- passingen maximaal zullen moge» leiden tot een verruiming van de bruto-marge (omzet minus inkoop. kosten) met 2%. B. en W. zeggen in hun voorstel, dat, om aan de voorwaarde tot uniformering van de thans gel. dende grootverbruikerstarieven voor de distributiebedrijven te kunnen voldoen (Holten heeft nog een eigen distribuitiebedryf. Red. H.N.) en om een bruto-margever- betering van 2% te verkrijgen, de volgende wyzigingen dienen te worden ingevoerd: a. Alle kleinverbruikerstarieven (exclusief brandstofkosten) die nen te worden verhoogd met 2%. b. Het bestaande Gt-tarief (groot verbruikers) dient te worden verhoogd met 7% (exclusief brandstofkosten) c. 1. 1-Iet grootverbruikers-kracht en het grootverbruikers-lichtta- rief dient te worden verhoogd met 2% (exclusief brandstofkos ten) voor die verbruikers waar van de maanbelasting niet gro ter is dan 25 kW. Deze tarieven dienen uitsluitend te gelden voor verbruikers die thans on der deze tarieven vallen. 2. De sub 1 genoemde verbruikers met een belasting groter dan 25 kW per maand, dienen te wor den ondergebracht in de Gt- tariefschaal (Gt-kl. tarief) met een zelfde structuur als het be staande Gt-tarief, doch met een hoger niveau als bedoeld on der punt b. Door verhoging van de tarieven tsnSer a. en b. wordt een marge- verbetering verkregen van 49.000 gulden. Hier gaat af 36.351 gulden door een margeverlaging door de invoering van de Gt-kl.tariefschaal, zodat de totale margeverbetering 12.649 gulden zal bedragen. „Wanneer de voorgestelde tariefs wijzigingen worden vastgesteld, is er, aldus B. en W. in hun voorstel, opnieuw een stap gezet op de weg naar een verdere uniformering der elektriciteitstarieven.". wachten. Het verkeer over de Pa rallelweg, de treinen en het ver keer over de Deventerweg maken al geruime tijd gebruik van de daar gebouwde viaducten. Toch zal het, volgens de ambte naren van de provinciale water staat, die met de aanleg en het toezicht belast zijn, nog wel ruim zomer worden, voordat de S14 voor het verkeer kan worden open De officiële opening werd met het doorknippen van het lint verricht door de heer H. Bruinstechn. ambtenaar Prov. Waterstaat. gesteld. Er zyn vaak nog tal van kleinere karweitjes op te knap pen, voordat men zo'n nieuwe weg in gebruik kan nemen. Direkt na Sinterklaas zyn de kerst- hebben al een flinke reis achter bomen alweer te koop. Deze de rug en zyn al enige weken kerstbomen, die voor een groot verstoken geweest van water en gedeelte uit Luxemburg komen, voedsel. Plaatst u deze boom dan met de kerst in de warme huiska mer dan heeft u al na een paar dagen een grote naalduitval en de meeste vrouwen slaken dan ook een zucht van verlichting als de boom op 2 januari de straat op gaat. Omdat de meeste vrouwen 'een - hekel hebben aan naalduitval is het houten kruis, dat vroeger on der iedere boom gespijkerd werd, voor een groot deel verdrongen door een plastic voet, waarin men water doet. Ook zijn er tegenwoor dig bomen te koop, waaraan nog wortels zitten; deze kunnen dan in een grote 'bak met potgrond wor den geplaatst. Over het algemeen blijft de konditie van ,deze bomen erg goed. Voor diegenen die hun kerst boom in de plasticvoet met water plaatsen, is er nu bij de bloemist een houdbaarheidsmiddel verkrijg baar onder de naam Cbrysal voor heestertakiken, dat er voor zorgt dat, als u de boom in januari weg doet, alle naalden nog aan de boom vastzitten, zodat u praktisch geen rommel meer van de kerstboom in huis heeft. De beste manier om uw kerst boom tijdens de kerst en nieuw jaar „gezond" te laten blijven is als volgt: Zaag 5 cm van de stam van de boom af. Plaats de boom in de standaard en vul deze met water waarin u Heester-Chrysal heeft opgelost (handwarm water gebruiken)Eén poeder is voor één liter water. Omdat de kerstboom veel drinkt, zult u regelmatig moe ten bijvullen met Heester-Chrysal- water.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3