UA1TEBK IIIEHUICDI A A -Jii<ii i li I pm m miIpi inv mkI n Aan onze alwnnes Een keurig stuk toneel door onderwijzend personeel De kribbe en de krant m ia If y_ m 3B| H Bil 11 1 11 BB liil MMlJi 25 jaar monsternemer VREDE ZIJ MET U Autobedrijf Dries Willems B.Y. houdt „Open Huis' Afscheid ds. E. P. J. lebbink 'AUfOSKOW Raadsvergadering Kerstprogramma voor de RONO Aanbesteding Qudejaars- bijeeokomst Kerstconcert voor de RONO Kerstfeest Zondagsschool -M |n Vrijdag 24 dac. 1976 RB M mM Hm m Büssibb |gg wrai è^JÊSê f® yk lü mBsm 7 WË$ mm m&m WSSp®wk IBBBr verzetstraat 70, tei. 05483-2699 H H HF HM H BH H BB M BB H H ^BESSSE? BB BB BV BV HB M Wy Administratie: Mevr. J. Kers-Lam- H 85» BflW H hH H Hl ^njpr «■■1 Vr 'WW mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zoveelste telefoontje; „metvan Holtens Nieuwsblad: dominee graag een Kerstme ditatie voor de krant". „Komt in orde!" Natuurlijk, want kerst en krant horen bij elkaar. Krant betekent o.m.: adverteren. Bij ons de grootste sortering, bij ons de laagste prijzen, bij ons vakkundige bediening, bij onsdaar moet je zijn!! Mag de Hemel ook nog eens „adverteren", zoals eeuwen geleden in de kerstnacht? „U is heden De Redder geboren, Het Kind in de kribbe, Jezus, de Heer!" Daar moet je zijn! Daar alleen! Een andere manier om gelukkig, meer nog: om gered te worden, vind je nergens. De kribbe - Jezus, daar moet je zijn! Die advertentie van toén, moet vandaag in de krant. Ook in de Holtense krant. Want Holten kan niet zonder Bethlehem. En u niet zonder Het Kind van Bethlehem. De lezers van Holtens Nieuwsblad moeten niet alleen weten, wat er te koop is; ze moeten ook weten, wat er te krijgen is, voor niets: Gods cadeau aan deze wereld. Iiet Kind in de kribbe, Jezus. Daar moet je zijn. Even blader ik met u' de krant door: „Geboren: onze zoon Jan". 't Kind in de kribbe is ook gekomen voor Jantje in de wieg. Als z'n ouders hem dat nu later maar vertellen! Daar moet je zijn!! „Heden overleed onze lieve Als je dan maar weet van 't Kerstkind, dat zegt: „wie in Mij gelooft, leeft, ook al is hij gestorven". Dat moet in de krant! Daar moet je zijn!! Waar de krant vandaag nog meer vol van is? „Abortus - ja of nee". Moeilijk probleem. Mensen, vrouwen in nood. Verwijzen naar de zus of kli niek zo? Of is er, sinds kerstfeest, ook nog een andere, betere oplossing? Jezus: Redder! „Komt alle tot Mij, met al jè kronkels en al je kreukels, Ik wil te helpen". Daar moet je zijn!! Nog één artikel in de krant. „Zaak oorlogsmisdadiger?" Justitie zoekt, tot onderste steen boven komt. Moet ook. Maar mag ook nog een keer in de krant komen, dat Kerstfeest onder meer in houdt, dat de grootste boef bij God verge ving kan krijgen? Daar moet je zijn!! Daar! Bij Jezus! Redder, Helper. Ze horen bij elkaar: de kribbe en de krant. Bethlehem en Holten. Jezus en U. Wie dat heeft ingezien, gaat een blij feest tegemoet. G. W. H. Peddemors Geref. predikant. Voorzitter Wesseldijk bood een envelop met inhoud aan. Zittend v.l.n.r.: adviseur Vogt en de bestuursleden Stevens, Veneklaas en Sche perman. Ons kerstfeest vieren we, even als vorig jaar, in één gezamenlij ke dienst en wel op. Ie Kerstdag, des middags om 3 uur in de Ned. Herv. Kerk. Alle ouders, grootouders en an dere belangstellenden zijn van harte welkom. De zondagsschool kinderen ver zamelen zich om kwart voor 3 bij de Dorpsschool en gaan'in klasse- verband naar de kerk. Namens het zondagsschoolper- soneel wensen wij U gezegende kerstdagen en een voorpoedig 1977. Het personeel. Op vrijdag 24 december staat 't Gelders programma van de RONO in het teken van kerstavond. In dit programma wordt ingegaan op de waarde die aan Kerstmis wordt gehecht en het programma wordt omlijst door passende kerstmuziek. Donderdagmorgen, 16 december, zaten de vierde, vijfde en zesde klassers van de Dorpsschool, de Haarschool en de Kolschool om negen uur in Irene vol spanning te wachten. Sinterklaas had hen beloofd, dat ze op deze dag nog, en bovendien op zijn kosten, een toneelstuk mochten zien, opge voerd door leerkrachten van deze scholen. Na een bespreking met 't bestuur van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs was dit tot stand gekomen en zodoende zagen de kinderen de voorzitter van V.O.O., de heer G. S. E. Vegter, naar de microfoon lonen om hen even toe te spreken. Daarna ging vlug het gordijn open. Poerlepotje, geschreven door K. Oudcs en H. Riemers Op een avond zitten smid Knots (E. Mekenkamp) en zijn vrouw (M. RoeloHs) op een bankje in het bos. Kleermaker Lap (G. J. te Winkel) en zijn vrouw (J. Ranter) wandelen in de avondkoelte en zien het echtpaar zitten. Er ont slaat ruzie over de prijs van een jasje, dat Lap zal maken voor Knots, de sterkste man van het dorp. In de kleermakerij komt het later tot een worsteling en tegen de verwachting van de smid in wordt hij gevloerd en de deur uit gezet door de tengere Lap Iloe kon dat? Wel, Poerlepotje (G. J. van 't Holt), een rondreizende „tovenaar" heeft hem spierballen olie: verkocht. Het geheim van deze olie wordt echter toch békend. Freule Van Teuteren (B. Broere- Bos) en veldwachter Sabel (A. Waakop Reijers) weten er ook van. Lötje, de smidsvrouw, ziet, kans het te stelen en haar man zal het gebruiken voor een nieuwe kracht meting met Lap. Veldwachter Sa bel zal daarbij leiding geven en als scheidsrechter optreden. Lap wint. opnieuw, want de spieren van Knots verkrampenPaniek! De diefstal van de. spierballenolie koop aan het licht met de „leu genkijker" van Poerlepotje en er wordt een geneesmiddel op de ar men van de sterke smid gestreken, dank zij de bereidwilligheid van Lap, die dat middel bezat. Beide kampvechters worden nu vrienden en 'het happy end nadert snel. De tovenaar vraagt Geer truitje (H. Hulleman) ten huwelijk en veld wachter Sabel wordt huisknecht bij freule Van Teuteren. De regie berustte bij de heer J. G. Boering. Voorzitter Vegter van V.O.O. bedankte de spelers hartelijk en bood hen een prachtige taart aan. De kinderen hadden een fijne mor gen gehad en verlieten onder het spontaan zingen van schoolliede ren de zaal. Reakties van leerlingen, gelicht uit korte opstellet j es a. „Ik heb me slap gelachen om Poerlepotje, alias meester Van 't Holt en om agent Sabel, alias meester Waakop Reijers en om de smid. Het hele toneelstuk was erg goed opgezet, het was steeds af wisselend, dan weer spannend en dan lag je weer slap van het lachen. Enfin, het was een leuke morgen. Ik vond het toneelstuk hier leuker dan in Deventer, om dat het allemaal bekende mees ters en juffrouwen zijn. b. Donderdag zijn we naar Irene geweest om daar van een toneel stuk te genieten. Ik vond het erg leuk. Het leukst vond ik Poerle potje, die met zijn spierballenolie iedereen sterk maakte. In de schouwburg vond ik het iets gezel liger dan in Irene. c. Ik vond het in Irene leuker dan in de schouwburg, omdat je daar last had van de kinderen bo ven je. d. Ik vond het een erg mooi stuk. Ik vond het in de schouw burg wat leuker en groter dan in Irene, maar verder maakt het me niet veel uit. e. Meester Waakop Reijers was politie-agent. Ik kon me slap lachen toen hij de smid moest ha len en ook met het gewicht hef fen. Toen het afgelopen was, heb ik het gewicht ook opgetild en het was.licht. Ik vond het hier mooier omdat het hier mooier was. f. Het was een supervonnig ge- weldigeindigend fantakolosachtig toneelstuk Doof het architectenbureau Pot- kamp te Holten had voor reke ning van de heer G. J. Aaftïnk, Dijkerhoek 46a de aanbesteding plaats van het bouwen van een woning met de daarbij behoi-en- de weiken. Door negen Holtense aannemers werd als volgt inge schreven Gebr. Meerman f 174.621,-: Jan sen en KI. Velderman f 169.306,-; Firma W. Meerman en Zn. f 168.150,-; Firma B. J. Vukkink en Zn. f 167,595,-; fa. Ter Harm- sel B.V. f 164.483,-; J. Voordes en Zn. f 157.766,-; Paalman en Tem pelman B.V. f 157.530,-; Firma H. Koopman f 151.512,-. Na afloop van de raadsvergadering om pl.m. 16.30 uur vindt dan de traditionele oudejaarsbijeenkomst plaats in de hal van het gemeen tehuis./ De gemeenteraad komt donderdag 30 December a.s. om 16,00 uur in openbare vergadering ten gemeen tehuize bijeen ter behandeling van de volgende AGENDA 1. Notulen van de vergadering van 13 december 1976. 9 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging van de elektriciteitstarieven. 4. Voorstel tot., wijziging van de boiler- én geyserhuur. 51 Voorstel tot goedkeuring van de exploitatierekening van de Stichting Bibliotheek en Lees zaal Holten-Bathmen over het 2e halfjaar 1975. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1976 in ver band met aanpassing subsidie 1975 blibliotheek en leeszaal. Het was donderdag een kwart eeuw geleden dat de heer Herman Koopman, Holterbroek 41 als mon sternemer in dienst trad bij de Controlevereniging „Holten en Omstreken". De jubilaris werd 's avonds in café Kalfsterman in aanwezigheid van het bijna voltallige bestuur en de collega's gehuldigd en- toege sproken door de voorzitter de heer 3. W. Wesseldijk die zijn woorden van dank en grote waar dering vergezeld deed gaan van een geschenk in couvert De ver eniging is over het werk van de heer Koopman zo zei hij, zeer te vreden en er is alle reden voor om hem even in het zonnetje te zetten. Ook de heer H. H. G. Vogt adviseur der vereniging prees de ijver en accuratesse van de heer Koopman die met z'n collega's hoogst belangrijk werk verricht i.v.m. de samenstelling van de melk. De heer Koopman dankte met enkele woorden voor de woorden van waardering en de attenties die werden aangeboden en voor de medewerking en vriendschap die in de loop der jaren werd be toond. Op 2 jan. 1977 zal de jaarlijks terugkerende Oliebollencross, ge organiseerd door de s.v. „Holten", worden gehouden. Evenals vorige jaren hoopt men op een grote op komst. Het parcours is uitgezet rond 't sportveldencomplex .•Meer manskamp'. Nadere gegevens ver schijnen volgende week in dit blad. Wij delen u mede. dat wij ons genoodzaakt zien de abonnementsprijs, van ons blad aan te passen aan de kostenstijgingen, welke het afgelopen jaar hebben plaatsgevonden. De verhoging bedraagt één gulden per jaar. De kosten van een abonnement bedragen derhalve met ingang van 1 januari '1977 f 19 per jaar of f 9.50 per half jaar. Deze verhoging is goedgekeurd door het Ministerie van conomische Zaken. Stichting „Holtens Nieuwsblad" Op eerste kerstdag wordt een kerstconcert uitgezonden, waarin een aantal Gelderse artiesten op treden. De uitvoerenden zijn Carla Mahler, blokfluit; Christoffer Farr, clavecimbel, beidëïï docent aan 't stedelijk conservatorium in Arn hem en 'het Remonstrants Duibbei- kwartet o.Lv. Nel Hogemans-van Eeuwen. Er worden o.a. komposities uit gevoerd van Handel en Blavet en bovendien een aantal kerstliederen ten gehore gebracht. Dit muziek programma wordt samengesteld door Marco Verwey, de presenta tie heeft Joke van Diessen. „Vrede zij met U", zo klonk in dé stede van Bethlehem de zegewens, omdat was geboren de Zaligmaker, die zou verlossen de verdrukte mens. Die mens, die verkeerde in nood en ellende, die mens, die moest leven ver van zijn land, die mens ook, die zich zelf niet meer kende, maar toch vrij zou worden van elke band. „Vrede zij met U", zo heeft het geklonken, haast twintig eeuwen, de wereld rond. Maar zie nu om U henen en hoor naar de mensen. Dan is 't of die bede geen weerklank vond. Want de vrede is verre, zo tussen de volken als tussen de mensen onderling. Ze kunnen 't niet laten om elkaar te bestoken, 't Lijkt cf in die eeuwen de vrede verging. Toch, „Vrede zij met U". Weer zal het klinken in deze Kersttijd en nog lang daarna want de mens blijft geloven in vrede op aarde, hoopt, ondanks zijn oorlog, toch steeds op gena. En boven de mensen en diep in hun harten daar, wees er zeker van, is steeds de gloed van de Vrede, die het tenslotte zal winnen. Dus: zij Vrede met U en de mensheid voorgoed! 55 De hoofdpersoon in dit ver slag is dominus Eduard Pie- ter Johannes Jebbink. Hij kwam op 26 november 1911 te Smilde. ter wereld als zoon van de latere Holtense predi kant Johannes Jebbink en diens echtgenote Jantje ter Borg. Jebbink is een familie naam uit de Graafschap. Va der Jebbink werd op 9 febru ari 1884 te Stad Doetinchem geboren, terwijl mevrouw Jebbink-tej Borg op 12 maart 1887 in het Groningse Ulrum het levenslicht aanschouwde. Ds. Johannes Jebbink kwam op 6 april '30 van Steggerda (Fr.) naar Holten en ver kreeg op 27 november 1948 aldaar emeritaat. De heer E. P. J. Jebbink werd in 1937 kandidaat bij het provinciaal kerkbestuur van Gelderland. Hij was gedui-ende zeven maanden hulpprediker in Lasser en een maand of vijf geestelijk verzorger van „Land in Zicht" te Lemmer. Op 11 december 1938 werd hij pre dikant in Terhorne, welke stand plaats in 1942 werd verwisseld met Denekamp. Zijn laatste gemeente werd Kapel!e op Zuid-Beveland, welke hij sedert 25 april 1948 heeft gediend en waar hij nu zijn ambtsbediening heeft neergelegd. De leden der hervormde gemeente van Kapelle hebben donderdag 9 december j.1. in het gemeenschaps centrum „De Vx-oone" van hun pastor afscheid genomen. Alle sprekers, twaalf in totaal hebben hun waagde ring uitgesproken vooi- de wijze waarop hij gedurende 28 jaar zijn dienstwerk in Kapelle heeft verricht, daarin bijgestaan door zijn echtgenote mevrouw Jebbink-Paap, die in woord en daad een steun is geweest. Het echtpaar Jebbink-Paap. dat in Goes gaat wonen, werden tal van cadeaus aangeboden, waaronder een secretaire en een slaapka merameublement. Ds. Jebbink nam zondag 14 de cember d.o.v. na verkregen eme ritaat in een interkerkelijke dienst afscheid van zijn gemeente. Deze dienst werd bijgewoond door rond 900 personen. De hervormde ds. G. IC. G. Schreuder uit Schore en drs. H. R. Plomp, de plaatselijke gereformeerde predikant, werkten aan de .dienst mee. Ds. Jebbink koos tot uitgangspunt voor zijn afscheidspreek Lucas 17 10, luidende: „Zo moet ook gij, nadat gij alles hebt gedaan wat u bevolen is, zeggen: Wij zijn onnutte slaven, wi} hebben slechts gedaan, wat wij moesten doen". Na de preek bedankte de vice, voorzitter van de kerkeraad, ouder ling J. Ruissen, ds. en mevrouw Jebbink voor alles wat zij in de voorbije jai-en voor de gemeente van Kapelle hebben gedaan. Drs, Plomp voerde het woord namens de gereformeerde kerk van Ka pelle. „Vanaf het moment, dat u in Kapelle kwam, bent u gaan ar beiden aan de samenwerking", aldus drs. Plomp, die de scheiden de predikant de heilige vader van Kapelle noemde. W.O. lems b.v. „upen muis .tar z\u dan gelegenheid zijn de drie -af delingen van het bedrijf te be zichtigen, t.w. de ruim geoutiller- de garage-afdeling, de zeer mo derne autospuiterij en de auto aanwinst. van cut jonge ueunji aan t* voorgesteld, n.l. Mitsubishi, de auto met Gestaalde Perfektie. Negen modellen en uitvoeringen kunnen u worden getoond. Voor een nj-technische indruk zullen drie modellen gereed staan, n.l. de Lancer 1200, de Galant 1600 Het open huis duurt tot 2 ja nuari a.s., maar ook daarna zal Autobedrijf Dries Willems b.v. u graag ontvangen en van advies dienen.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1