WÊBm MAC. ,De Holterberf - team succesvol jf I a-/- Plattelandsvrouwen Dijfeerhoek Nederlaag Schaakclub De sneeuwengeltjes Clubkaipioenséap van de ponyclub „De Bergruïters" Een nieuwe film over Holten ■I Sinterklaas in Dijker hoek Gezelligheidsrit uitstekend geslaagd Programma sporthal T MOSSINK" OKI A-NIEUWS Resultaten volleybalcomp. ..Mjnlonelte Na 2 jaar KINDERVERHAAL ,-f% - A1- A"A'A:r:" Programma Blauw Wit Programma SV Holten week 11 t.e.m. 17 december De administratiekosten SV BATO AFD. JUDO HOLTENS NIEUWSBLAD 10 DEC. 1976 pagina 5 In dc o.l.s. in Dijkerhoek deelde Sin' heel wat schou derklopjes uit. De zaterdag verreden „H- De zaterdag- verreden „Heuvelrit", een betrouwbaarheidsrit voor moto ren, te Hellendoorn heeft het junio ren clubtam van de motor- en auto mobielclub ,,de Holterberg" de zo fel begeerde overwinning opgeleverd. De drie teamleden t.w. J. ten Velde, A. Muller en D. Müller Pzn. hadden met hun individuele resultaten, twee eerste- en een achtste plaats ruim schoots voldoende punten behaald om de overwinning mee naar Holten te nemen. De rit, die was georganiseerd door Motorclub Nijverdal-Hellendoorn, had een lengte van plm. 65 km en moest door de jun. en sen. resp. twee- en drie keer worden afgelegd. Voor al het gure najaarsweer gaf deze rit een pittig karakter. Ondanks het grote aantal deelnemers, n.l. 240, be haalden de leden van M.A.C. ,,De Holterberg" in niet minder dan vijf klassen de overwinning, in een woord grandioos.! De individuele klassering van de Holtenaren was als volgt: junioren tot 50 cc 1. F. Wilmerink, 3. J. Lubber- sen en 4, J. Dijkink; junioren t.m. 125 cc 1. J. ten Velde; junioren t.m. 175 cc 8. D. Müller Pzn.; junioren boven 250 cc 1. A. Muller en 18. W. Wevers. Senioren t.m. 125 cc 1. G. Kruiper; senioren t.m. 250 cc 5. D. Willems; zijspannen 1, J. Bak/H. van Heek. Senioren: PSVBlauw Wit 2.30 uur, Blauw Wit 2DETO 5 2.30 u. Junioren: Blauw Wit alde Zweef a2 2.30, SDOL bl—BI. Wit bl 2.30, v. 1.45, Blauw Wit dl Holten d2 1.00, Blauw Wit cl is vrij. Sint Petrus zuchtte ervan. Wat een dag! Hij had het verschrik kelijk druk de laatste tijd, want de engeltjes, die hem met van alles moesten helpen, speelden liever dan dat ze meehielpen! Even kijken hoe laat het is Zo, de rest moest morgen maar. De hoeveelste is het eigenlijk vandaag? Je raakte de tel kwijt als het zo druk was. Hij zette zijn bril op. Wat was dat nu? Dat kon toch nietDe scheur kalender hier komen", riep hij maand achter. Zoiets was nog nooit gebeurd. Niets kon je aan die jonge dingen overlaten. „Laat de engel van de scheur- kalendre hier komen", riep hij boos naar een ander kleintje. De engel van de scheurkalender, een heel klein kleintje met blonde krullen, kwam juist aanlopen en wilde er vlug vandoor gaan toen het zag hoe boos Petrus was. Pe trus kon het nog net bij zijn kleedje grijpen. Tranen met tui ten huilde het kleine ding. „Ik had zo'n medelijden met de men sen beneden", snikte het. „Ze vin den het zo heerlijk dat het zo lang warm blijft en toen wilde Sint en Piet werden in de met kin dertekeningen versierde zaal van „Het Bonte Paard" door een geestdriftig zingende kinderschaar verwelkomd. Het deed de oude man goed dat de kinderen zoveel liedjes kenden, zo mooi konden te kenen en zulke prachtige mutsen konden maken. Tussen de liedjes door mochten de kinderen bij hem komen een liedje zingen of een ge dichtje opzeggen. Zoals Wilmien Boode, die zwarte Piet tekende, Jan Meilink, die de tafels feilloos opzei, Johannes Hus en Bea v.d. Berg, die een toneelstukje deden. Hoogtepunt van het feit is steeds weer het moment waarop, peuters, kleuters en schoolkinderen al of niet vergezeld van hun moeder in bonte rij langs Sint en Piet trok ken om hen een handje te geven. Dames 1 had het moeilijk Vrijdag 3 december jl. leverde dames 1 van Mintonette strijd te gen de dames van Volley uit Wier den. Samen met Vrivo, Mintonette en Aristoi behoort Volley tot de koplopers uit de 2e kliasse, zodat een zware strijd te verwachten was. Het lang inspelen van de Ho'l- tense dames bleek niet van In vloed op de eerste set want al gauw keek. Mintonette tegen een 3-6 ach terstand aan. Maar de dames kwa men terug en liepen in tot 6-6. Daarna nam Volley weer het heft in handen en gingen via 7-10 door naar 9-14. Mintonette gaf niet op en wist terug te komen tot 12-14. maar 'helaas scoorde de tegenpartij toen een punt en behaalde met 12- 15 de setoverwinning. Mintonette kwam in de tweede set sterk terug en nam meteen de leiding (6-0). Volledig overbluft door het goede samenspel en de sterke combina ties kwam Wierden met 12-4 ach ter te staan. Volley W bood nog enige weerstand, kwam terug tot 12-8 maar de achterstand was te groot en Mintonette beëindigde deze set met 15-8 winst. De Wier- den.se dames sloegen in de derde set hard terug en namen volledig het initiatief in handen. Via 0-4 liepen ze snel uit naar 0-11, een beschamende achterstand voor Mintonette. Hierdoor geschrokken vochten de Holtensen terug tot 7- 12. Volley liep weer uit naar 7-14, waarna de Mintonettedames tot 11- 14 inliepen. Toen scoorde Volley het laatste punt en won de derde set met 11-15. De vierde set zou beslissend zijn of Mintonette nog één punt binnen zou halen om zo doende de toppositie in de compe titie te behouden. De dames uit Holten begonnen met een 2-0 voor sprong, welke via 4-1 tot 7-3 werd uitgebouwd. Dit liet Volley niet op zich zitten en kwam terug. Via 7-6 werd het zelfs 7-10 voor Volley. Mintonette vocht verbeten terug en wist weer bij te komen tot 10- 10. Zelfs kwamen ze op een 12-18 voorsprong, waarna de Wierdense dames er weer 12-13 van maakten. Uit de strijd die toen volgde kwam een 14-14 stand op het bord. Nu ging het erom wie de laatste twee punten zou scoren. De opslag ging over en weer maartenslotte was het Mintonette die beslag wist te leggen op de twee felbegeerde punten: 16-14. Zo eindigde deze spannende en zware wedstrijd in 2-2. Toch voldaan dat er tenmin ste één punt behaald was en dat het een goede oefening was ge weest voor de komende twee be langrijke wedstrijden gingen de dames naar de kleedkamer. Stand: Vrfvo 8—13, Mintonette 8—12, Aristoi 3 711, Rivo 711, Volley W 8—11, Verdan 3 88, Dy namo 6—5, Markelo 8—5, SWN 8—3, Syrphus 2 7—2, Krekkers 2 7—1. Sterk lieven 1 Het eerste herenteam van Min tonette hoefde afgelopen vrijdag niet in het veld te treden, maar kreeg toch een 3-0 overwinning toegewezen wegens het niet op komen van Flash 5. Afgelopen maandag trok een lang niet vol ledig eerste team naar de Nijver- dalse sporthal waar met een wed strijd tegen Flash 6 de eerste com- petitiebelft zou worden afgesloten. Enigszins nonchalant werd de eer ste set gespeeld die tot 8-8 in pun ten gelijk opging, maar daarna was het uiterst snel 8-l'5 voor Minto nette. In de tweede set werd Flash 6 volledig onder de voet gelopen. Links en rechts vloog ze de ballen om de oren en toen de stofwolken waren opgetrokken stond, er 4-15 op het scorebord. Ook de derde set werd een vlottertje. VaiTaties in de aanval, voortreffelijke één tweetjes tussen Ger Piek en Aide Langendoen en een opslag die haarzuiver was kon Flash 6 geen eer behalen. Met 6-15 ging de winst naar Holten.. Eindstand 0-3. Stand: Rivo 4 1020, Mintonette 1017, Flash 5 1014, Markelo 1 912, Mintonette 2 1012, Marke lo 2 9—8, Holyoke 2 10—8, Rivo 3 106, Flash 4 105, Eversberg 10 4,,Flash J5 10—2. Heren en dames 2 Beide wedstrijden van deze teams van afgelopen vrijdag zijn regle mentair in 3-0 overwinningen ge ëindigd doordat de tegenstanders niet kwamen opdagen. Stand dames 2: Flash 3 8—16, Flash 4 74i0, Rivo 2 710, Evers- berg 7—9, Markelo 2 7—7, Holyoke 2 7—6,, Mintonette 2 7—3, Flash 5 7—2, SWN 2 7—1. Meisjes junioren Vrijdag 3 december jl" hadden de Mintonette meisjes koploper Vol ley al zeer goed partij gegeven, doch wel een 0-3 nederlaag gele den. Zaterdag 4 december gingen de meisjes naar Enter om aan te treden tegen Holyoke. Vol goede moed werd de wedstrijd begonnen en de eerste set werd spoedig be slist in het voordeel van de Min tonette meisjes (10-15). Er werd geconcentreerd gespeeld en door goed geplaatste ballen en enkede smashes werd ook deze set gewon nen door Mintonette (8-16). In de derde set daohten de Holtense meisjes, zoals wel vaker gebeurt, dat ze er al waren en na voor te hebben gestaan met 0-10 werd, na een moeizame strijd, waarin Min tonette veel onnodige fouten maakte, deze set beslist in net voordeel .van Holyoke (17-15). Na een kleine pauze werd de vierde set begonnen. De tegenstander poogde verwoed ook deze set te winnen, maar de Mintonette meis jes wisten, zij het met moeite, deze set toch in hun voordeel te beslis sen (13-15). Eindstand 1-3. Stand: Volley A 714, Flash A 612, Rivo A 742, Mintonette 8—8, Volley B 7—5, Flash B 7—5, Flash C 74, Eversberg 6—3, Ho lyoke 73, Rivo B 62. Programma volleybal Maandag 13 december (20 uur): Flash 5-Mintonette dames 2 (Nij- verdal) Vrijdag 17 december (19 uur): Volley B-Mintonette meisjes (Wier den, (20 uur)Mintonette dames 1- Vrivo (Holten). Vanaf 19 uur in ,'t Mossink groot recreantentoernooi. Senioren: HoltenUSV 2.30 uur, Holten 2—Bon. Boys 3 10.00 uur, Holten 3—NEO 3 10.30 uur, Borne 4—Holten 4 10.00 u., v. 9.00 u., Holten 5—Saasveldia 3 10.00 uur, Holten 8—PH 16 10.30 uur. Junioren: DOS '37 al'Holten al 2.30 uur, 1.30 uur, Heiten bl— Vroomsh. Boys bl 2.30 uur, SWN b2—Holten b2 12.30 uur, 11.45 uur (terrein de Zweef), Blauw Wit dl —Holten d2 1.00 uur. Pupillen: Holten F4DES F4 11.00 uur. Alle pverige senioren-, junioren- en pupillen elftallen zijn vrij. Op de maandelijkse bijeenkomst van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen kon de presidente mevr. M. ReylinkKers een groot aantal dames welkom heten alvorens de spreker op deze avond, dr, Lam- geven, deed ze eerst nog enkele ping uit Deventer, het woord te mededelingen a.o. dat er kandida- De buurtvereniging „School- kring Dijkerhoek" heefteer weer een aktiviteit bij. Vrijdagavond 3 december werd voor de leden Zaterdag 4 december jl. werden onder winterse weersomstandig heden de samengestelde wedstrij den verreden bij de Camping Ve neklaas. Ondanks sneeuw en re gen was de stemming opperbest, 's Morgens was er dressuur, met als juryleden de heren G. Beid- man, Holten en H. Wes uit Goor. Bij dit onderdeed was het hoogst aantal punten voor Janneke Lub- bersen met N.N. nl. 140; Jerome Wolters met Chiefcola 139; Pau- lien Wansink met Tanny 137*L Ei-na Brouwers met Ascot 135; Gerrie Meilink met Flurie 132ih. Na het eten van de voortreffelijke snert werd begonnen met de cross. Hiervan waren de vijf snelsten: Ad de Koff met Joscha 5.24; Je roen Bakker met Robbedoes 5.36; Paulien Wansink met Tanny 5.37; Gerrie Meilink met Flurie 5.41 en Hans Barvelink met Novae 5.44. Daarna werd er gesprongen. De beste resultaten waren voor: So- lita Bakker met Robbedoes, 100 pt., Hans Barvelink met Novae 100 pt., Gar oliën Kruis met Disa 100 pt., Thea Paalman met Ken neth 100 pt. en Inge Thijssen met Jockey ook 100 p. Om halfzeven begon voor de rui ters het Sinterklaasfeest. De goe de Sint kwam vergezeld van z'n trouwe Pieterbaas, de kantine van de Camping op z'n schimrnel- tje binnen gereden. Het was een gezellig onderons feest, waarbij geen ouders aanwezig waren. De ze waren uitgenodigd om half ne gen te komen. Velen hebben er gebruik van gemaakt. Na hét vertrek van de Sint wer den de prijzen bekend gemaakt. Als clubkampioen 1976 kwam uit de bus Jeroén Bakker met Rob bedoes. Jan Pieffers en Jan Vos, leden van het jeugdbestuur wa ren aan de beurt van aftreden. Na stemming zijn huii plaatsen ingenomen door: Jeroen Bakker en Ad de Koff. een gezelligheidsrit gehouden met start en finish bij „Het Bon te Paard". De 32 equipes moes ten met een kleine aanwijzing achter de 9 controleposten zien te komen. Hier wachtten hen verschillende opdrachten, zoals: beschuit eten, evenwichtsbalk, geblinddoekt auto en fiets be sturen, spijkers slaan, combina tiespel en nog veel meer. Ook bleken er nog strikvragen te zijn gesteld. De deelnemers waren vol lof over de rit, ondanks de kou. Tegen elf uur was iedereen weer bij „Het Bonte Paard" ge arriveerd. In afwachting van de prijsuitreiking werden enkele spelletjes bingo gedaan. Als spel leider trad Sinterklaas himself op, terwijl Piet met zijn grap pen en grollen de dames en he ren amuseerde. Als winnaars werden uitgeroe pen: 1. Egbert en Liesbeth Vene klaas; 2. Gerrit en Dini Vlogt- man; 3. Henk en Janny Hoef man. Individueel heren: Jaap Nik- kels. Individueel dames: Dika Ren- •sen-Podt. Bijzondere prijzen waren er nog voor Willem Smale en voor de familie Van der Meer, die nog maar korte tijd in Dijkerhoek woont en zodoende extra gehan dicapt toch de rit volbracht. Microkorfbalcompetitie. Heer Brandes (tennis). Zaalvoetbalcompetitie. Tennisclub Holten. SV Holten. Volleybalvereniging Mintonette. ZATERDAG 10.00—17.00 Sportreal (BATO). ZONDAG 14.00—17.3( MAANDAG 16.3017.31 19.00—22.00 22.00—23.00 DINSDAG 16.30—18.30 18.30—22.3 WOENSDAG 17.00—19.00 ZW Blauw Wit. 19.0020.00 Handbalvereniging Nieuw Heeten. 20.0023.00 Badmintonclub Holten. DONDERDAG 17.00—19.00 SV HDlten. 19.0021.00 Hockeyclub Holten. 21.0023.00 Deventer Hockey Vereniging. VRIJDAG 16.00—17.00 5 HAVO Openbare Scholengemeenschap. 18.00—19.00 Majorettes HMV. 19.0023.00 Volleybaloompetitie. Het moest er dan toch eens van komen. Na bijna twee jaar zonder competitie nederlaag (de laatste dateer de van januari 1975 tegen Esgoo 5) vond het eerste team van de schaakclub Holten zijn Waterloo vorige week donderdag in Ommen. Met de cijfers 6-4 moesten de toch wel teleurgestelde Holtena ren de terugreis aanvaarden. Ommen 1, dat de competitie zo slecht begonnen was (nederlagen tegen Rijssen 1 en Delden 1), heeft de Holtense schakers weinig kans gegeven, al hebben enkele heren toch een prima prestatie geleverd. Vooral Berry Beyer moet even genoemd worden; hij speelde voor het eerst in het eer ste team mee en won overtuigend. De uitslagen: Zwarte Paard 1 (Ommen)Holten 1 Bord 1 J. SmitJ. W. Middelink Va-Va, 2 J. H. Post—D. A. v.d. Knaap 0-1, 3 J. C. WolthuisH. van Beek 0-1, 4 B. NusselderD. van Beek 1-0, 5 M. FrankB. van Beek 1-0, 6 J. MantelJ. van Da len jr. Va-Va, 7 J. van Gelderen H. v.d. Ende 1-0, 8 R. de Boer B. Beyer 0-1, 9 H. HemminkW. G. Blits 1-0, 10 W. Stoker—J. E. Schepel-man 1-0. Op maandag 3 januari 1977 mogen de Holtenaren zich revancheren in de thuiswedstrijd tegen Almelo 4. INTERNE COMPETITIE In groep 1 werd de strijd om de tweede plaats tussen J. W. Midde link en H. van Beek door eerst genoemde gewonnen. Hij staat nu weer samen met D. A, v.d. Knaap bovenaan wat punten betreft, maar de nederlaag tegen deze vd.. Knaap houdt hem in de rangschik king tweede. De uitslagen: F. FlantuaJ. van Dalen jr. 1-0, H. v.d. EndeB. van Beek 1-0, J. W. MiddelinkH. van Beek 1-0. De stand bovenaan: 1 D. A. v.d. Knaap 9-7V2, 2 J. W. Middelink 9-7Vs, 3 H. van Beek 9-6'/=, 4 H-. v.d. Ende 9-5, 5 B. van Beek 9-5. In groep 2 is Eric Gervedink Nij- huis bijna zeker van promotie door H. T. Roeloffs te verslaan. Roeloffs daarentegen kan het door deze uitslag wel vergeten, al loopt zijn vierde plaats geen gevaar meer. J. ten Velde leverde knap werk door B. Beyer op remise te houden. De uitslagen: J. ten VeldeB. Beyer Vi-Vz, A. M. KlaassenJ. van Dalen sr. 1-0, H. T. Roeloffs E. J. Gervedink Nijhuis 0-1, J. C. RoeleW. A. Klaassen 1-0, G. J. KromdijkG. J. Snippert 0-1 De stand-bovenaan: 1 E. J. Ger vedink Nijhuis 9-8, 2 B. Beyer 10-8, 3 A. J. C. Brands 9-7, 4 II. T. Roeloffs 10-7, 5 A. M. Klaassen 9-5'/a, 6 J. ten Velde 10-51/*. ten kunnen worden opgegeven ter voorziening in een bestuursvaca- ture. Dames die de „doe het zelf" voorlichtingsdag willen bezoeken op 22 februari konden zich hier voor in de pauze opgeven. De kosten zijn f 10,voor de hele dag. Hierna was het woord aan dokter Lamping die sprak over „Baarmoederhalskanker". Kanker is eigenlijk een gezwel en niet aan leeftijd gebonden. Bij baarmoederhalskanker ligt de top tussen de 40 en 50 jaar, ter wijl baarmoederkanker ook boven de 50 veel voorkomt. Bij onderzoek van de baarmoe derhals door de huisarts kan kan ker al vroeg ontdekt worden. Is dit niet voldoende en bestaat er nog twijfel, dan kan de huisarts een af strijkje maken en dit laten onderzoeken. Jaarlijks sterven er in Nederland 600 vrouwen alleen 'al- aan baarmoederhalskanker. Deze is dan ook 't kwaadaardigst en breidt zich snel uit. Baarmoederkanker is gemakkelij ker te bestrijden en bijna altijd te genezen. Voor kanker zijn vele vormen van bestrijding mogelijk. Alleen bij baarmoeder halskanker kan men gebruik maken van be straling of operatie of van beide. Na de pauze werd er druk van de mogelijkheid gebruik ge maakt om vragen te stellen, die door dokter Lamping duidelijk werden beantwoord. Met het dank woord van de presidente werd deze avond besloten. ik het nog geen winter laten worden". Inderdaad speelden de kinderen beneden nog altijd buiten en liepen de grote mensen gezellig te wandelen langs het strand of in het bos. Ze zaten lekker op een bankje in het park en ieder een keek tevreden. Als de kalen der niet werd afgescheurd, wist meneer Winter ook niet precies wanneer hij mocht beginnen te vriezen en zo. De kleine engel wreef een traantje uit zijn ogen. „Natuurlijk heb je weer geen zakdoek?" bromde Petrus en gaf hem zijn eigen schone witte zak doek. Die was zo groot, dat het engeltje er bijna in verdween. Voor straf ga je alle bedjes van de engeltjes maar eens lekker luchten en opschudden", zei Pe trus, „en begin daar direkt aan". Dat was een karwei! Het engel tje schudde en klopte en zo nu en dan vloog er wel eens een veertje uit de bedden. Het klein tje vond dat prachtig en in plaats van te werken maakte het in ieder bed een gaatje en een boel veertjes vlogen naar bene den. „We komen je helpen", rie pen een paar andere engeltjes en ze begonnen met z'n allen te kloppen en te schudden. De veertjes vlogen naar beneden en meneer Winter, die zich een hoedje- schrok, toen hij die witte veertjes zag dwarrelen, zette vlug zijn ijskoude wind in beweging. De engeltjes waren trots op hun werk, want wat zagen ze? Alle bomen werden wit, alle groene weilanden werden wit en alle huizen kregen een witte bont muts. Maar al waren de engel tjes nog zo trots...... Petrus was woedend. Hij mopperde zo hard, dat zijn sleutels er van rinkel den. Hij deelde fikse straffen uit: de engeltjes moesten nieuwe ve ren halen bij „de engel van de veren". Ze moesten alle bedjes opnieuw vullen en opschudden. Toen ze daarmee klaar waren, zei Petrus: „Nu maak je in alle bedden maar weer een gaatje. Jullie zijn „sneeuwengelen" van nu af aan". Iedere dag moesten de engeltjes de bedden vullen en weer leeg schudden. De hele win ter door. Dat was hard werken, maar toch hadden de sneeuw- engeltjes veel plezier als ze za gen hoe de kinderen beneden nu pret maakten in de sneeuw in plaats van in de zon. En als het weinig sneeuwt? Dan heeft Petrus medelijden met die ondeugende engeltjes en mo gen ze verstoppertje spelen ach ter de wolken. (Nadruk verboden). Zaterdag 11 dec. a.s. zal in de sporthal 't Mossink een jeugd- judo-toernooi worden gehouden. De aanvang is gesteld op 10.00 uur; einde ca. 17.00 uur. 's Mor gens komen eerst de jeugdigen aan de beurt, terwijl 's middags de oudere jeugd haar kunnen laat zien. Belangstellenden zijn Op verzoek van de Dorpsschool heeft Kees Bos in de periode 1973- 1976 een 16 mm kleurenfilm over Hólten vervaardigd. Het begon op het Koninginnefeest van septem- - ber 1973. Boven uit een rijdende •auto werden beelden van ons dorp opgenomen. Het was immers ook overal prachtig versierd en bijzon der mooi weer voor de tijd van het jaar. Veel mensen zaten toen buiten te genieten in de zon. Na dat schitterende feest kwam de zware novemberstorm als -een furie over de Holterberg, overal bomen omverwerpend, een spoor van ver nielingen achterlatend. In de late herfst zijn er nog prachtige pad destoelen en mooie herfstkleuren gefilmd. HAARSCHOOL De Haarschool was gereed. De kinderen werden door leerlingen van de Dorpsschool en de Kol- school per fiets naar hun nieuwe schoolgebouw gebracht. Leerlingen van de kleuterscholen zie je dra ven op de film om bij te blijven. Het personeel werd door de lucht vervoerd door een laadschop. Er is ook iets van een carnavalsoptocht vastgelegd. Een ruiterdag bij boer derij-Robers krijgt veel belang stelling. Op Kalfstermansweide musiceert H.M.V. In Espelo is een school- ,en volksfeest met touw trekkers, die zich geweldig weren met het puntje van' de tong uit éen van de mondhoeken. In Dij kerhoek zijn flitsen opgenomen van de paardenkeuring. En er is nog veel meer: haringeten, rogge- zichters, de boerenopstand, een paasvuur, enz. NATUUROPNAMEN Door dit alles heen zien we bloeiende appelbomen, zacht heen en weer wiegende bloeiende pru- nustakken, krentenkleuren Langs de slootkant prijken koe koeksbloemen en margrieten als om strijd met hun bloemkronen. Lupinen en rhododendrons, verruk ken ons oog, een grutto rust ver kennend uit op een paaltje. Mistig is het op de autoloze zondag. Er hangt een vreemde sfeer rond het viaduct, waar niemand haastig voorbij jakkert. Deze nieuwe film wordt aan het publiek vertoond in de week voor Kerstmis en duurt ongeveer an derhalf uur. Zie nadere medede lingen elders in een advertentie, opgenomen in dit blad. Vrijdagavond 3 dec. organiseer den enkele leden van de t-t.v. „Okia" in samenwerking met t.t.v. Bathmen een dropping. Om plm. 8 uur verzamelde zich een 30-tal le den "bij „Het Bonte Paard" in Dij kerhoek, vanwaar men met eigen vervoer richting Heino ging waar bij het station de auto's werden geparkeerd. Hier werden ook de opdrachten en routebeschrijving aan de groepen uitgedeeld, die te voet moest worden afgelegd. Het eindpunt was bij café Blom aan de weg Heino-Lemelerveld, waar heerlijke soep stond te wachten. Nadat de chauffeurs hun auto's hadden opgehaald werden de prij zen uitgereikt. De le prijs, een grote taart, was voor de groep Wichers uit Bathmen. De poedel prijs ging naar de groep Schorf- haar uit Holten. Sinterklaas was bij de prijsuitreiking aanwezig en hij feliciteerde de winnaars. Al met ai een gezellige avond, die zeker voor herhaling vatbaar is.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5