pi Informatieavond over Zambia sinterklaas in de dorpsschool Politie op kraamvisite Verkoopactie kerststollen, kerstkransen en tulbanden AGENDA n i Weekenddienst lil -féjt'#0 i *$mr^ 4 Sinterklaasviering o.l.s. Espelo m m tij t. Nicolaas op bezoek ij kleuterschool ,De Haar Zelfstandigenaftrek moet worden verhoogd MÊKÈM Markt Rijssen Voorzitter Landbouwschap PRETTIG! FEESTDAGEN HOLTENS NIEUWSBLAD 10 DEC. 1976 PAGINA 3 De kleuters van de kleuter school in „De Haar" hadden allemaal een leuke f eestmuts op ter gelegenheid van Bint's 5 verjaardag. jdagóm half negen vormden kleuters van de Haar-kleuter- ool een- erehaag voor de Sint t twee Zwarte Pieten bij de in- ig van de crea van de o.l. arschool, waar dê Sint eerst bezoek bracht. De kinderen :htèn hun klassen op in afwach- van de komst van de goedhei- nan. De tijd werd doorgebracht t het kijken naar een poppe- opgevoerd door mevrouw imets. Eindelijk was het dan 'er. De Sint ging op de prach- De kinderen schreeuwden luid: 'iet, Piet......" en daar kwam schavuit uit een van de boven halen rennen. Hij gooide een iw over de ballustrade, klom over en Mét zich langs dat touw ar beneden glijden,-luid door de nwezigen toegejuicht. Verschil- unde peuters mochten bij Sin as komen. De grijsaard r^k hen vriendelijk toe en Piet eep eens in zijn voorraad lek- •s. Daarna kwamen leerlingen het toneel declameren. Ook tspelers en- een accordeonist. het binnenkomen was Sint eds toegezongen door alle hoolki-n-deren en de zesde klas it als Ridderkoor een, paar twee- mmige liederen 'horen, getooid (JED. HERV, KERK en 10.30 uur ds. L. de Vrijer. Extra kollekte: Oecu menische arbeid. Oppasdienst: nevr. Bolink, Miny Stegeman i J'anny Veltkamp. GEREF. KERK i.30, 10.30 en 15.00 uur ds. G. W. H. Peddemors. In de mor gendiensten, viering II.A. in de middagdienst Nabetrachting. In alle diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Stam-Slot- n, mevr. Rietman-Jansen, Bea Brinkman (res.). Mevr. stam-Harmsen, Ineke Stam, r. Meijerink-Jansen (res.). Kindernevendienst: R. Bos- schers (res. mevr. Van Eng- brink-Ramaker) R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. BUKERMOEK 10.00 uur ds. A. Schellevis, vie ring Heilig Avondmaal. OKENBROEK 10.00 uur ds. M. de Heer. Vie ring Heilig Avondmaal. Kin deroppas in Ons Centrum". NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 Wegens z'n druk bezette program ma heeft de Sint reeds op donder dag 2 december de schoolkinderen van Espelo bezocht ,,'t Trefpunt". Wegens ziekte van meester Hol werd de Sint verwelkomd door de voorzitter van de oudercommis sie de heer D. B. Nijland. De Sint vroeg zich af, wat de wegom- legging en al die bulten zand bij de school wel voor moesten stel len, doch toen hem door één van de kinderen werd uitgelegd dat daar een tunneltje werd gebouwd t.b.v. de schoolkinderen i.v.m. de nieuw aan te leggen S14 toonde hij zich zeer verheugd dat van overheidswege de school en de veiligheid van de kinderen in Es pelo niet vergeten wordt. Door de kinderen van de klassen 1, 2 en 3 werden daarna verschillende lied jes gezongen en enkele gedichten en korte schetsjes ten hore ge bracht, welke op vlotte wijze wer den opgevoerd onder.bekwame lei ding van de onderwijzeres mevr. Keestra. Na een korte pauze werden door Sint en Piet cadeautjes uitge deeld, waarbij de Sint voor ieder kind een persoonlijk woordje had. Ook de nog niet schoolgaande kinderen mochten bij de Sint ko men en werden met een ca deautje verrast. De Sint nam daarna afscheid en beloofde ook volgend jaar Espelo weer te zul len bezoeken. De kinderen van de hoogste klas sen brachten 's middags een be zoek aan de Schouwburg in De venter waar ze bijzonder hebben genoten van de Operette „Kap- sonus met Takonus". Aangevoerd: 56 varkens. Prijzen: 56 biggen van 106, tot 115,—. Algemeen overzicht handel: handel vlot en prijzen staande. Vanavond, vrijdagavond 10 de cember, organiseert jeugdsocië- teit De Schure een informatie avond. Iedereen is welkom, jong en oud, Holtenaar of niet, voor iedereen is er plaats. Het on derwerp van deze avond zal zijn: Zambia, een land in ontwikke ling. Zambia is een land, dat gele gen is in ziud-Centraal Afrika. Het wordt gerekend tot de ont wikkelingslanden. Problemen tig versierde stoel zitten en vroeg enkele kinderen bij hem te komen. De -één zong een liedje, de ander vertelde een verhaaltje. De kinde ren hadden ook nog een map met tekeningen gemaakt, waar de Sint erg blij mee was. Om kwart over tien vertrok de hoge gast, waarna de kinderen een kado kregen, dat door de knusse Pieten prachtig was verpakt. Met een beker cho colademelk en een versnapering werd deze heel gezellige ochtend besloten. •ijdagmorgen kregen de leerlingen van de Dorpsschool ter e van Sinterklaas alvast een drietal films te zien. Er werden n paar sprookjes vertoond en daarna een autorally door de rgen. 's Middags om half twee kwamen Sint en Piet het ein op, onder geleide van vijf hellebaardiers en messter m der Weijden. Vlak bij de deur rende Piet plotseling weg. ij had er schijnbaar genoeg van. De meesters Nijhuis en antinga zagen het en zetten een achtervolging, in, maar. laas zonder resultaatDe hal was gevuld met leerlingen, oeders met peuters en belangstellenden. Sinterklaas zonder lecht, dat ging niet. met sjerpen en baretten, gediri geerd door de heer Brouwer. De samenzang werd begeleid met trommels, tamboerijns, triangels Mevrouw A. M.- G. M. Dhert-Lö- wik leidde de gang van zaken in de hal op voortreffelijke wijze en zorgde zo voor een goed contact tussen Sint, dé spelers en de zaal. Tenslotte verlieten de peuters de hal en niet met lege handen Bisschop Nicolaas en zijn knecht gingen nu naar de lageren klas sen. Sint hanteerde het Grote Boek, knikte goedkeurend, hief waarschuwend de.vinger, moedig de aan en beloonde. Piet bedien de zijn meester op diens wenken. Ze vonden nog tijd om een paar zieke leeNingen te bezoeken en het hoogtepunt was weer voorbij. Alle kinderen waren getrakteerd en kregen een cadeautje, terwijl Sint nog het bezoek aan een to neelstuk in het vooruitzicht stelde aan de klassen 4, 5 en 6. Collage onthïiM Achter de versierde stoel van Sint Nicolaas hing een, groot pa pieren gordijn, bestaande uit 56 aan ëlkaar geplakte voorkanten van Libellos en Margrieten. Moest dat. dienen als een kleuri ge achtergrond? Neen, de ont knoping kwam, toen mevrouw D'hert Sinterklaas verzocht om samen met Piet het gordijn neer te laten en zodoende een collage te onthullen. Dat geschiedde. „Ohklonk het. Een elanden- paar met het jong, vüak voor een moeras en berken in herfsttooi, gemaakt door de zesde klas. Zo'n 30.000 snippers van Margrieten en Libelles waren er nodig ge weest om dit plakwerk te voltooi en. Sint had er alle lof voor. Me degedeeld werd nog, dat er op school collages worden gemaakt van dieren uit de voortijd, die hier in Holten geleefd hébben. De beenderen kwamen uit de naburi ge zandwin dpi assen. Er hangen reeds werkstukken van de wolha- rige neushoorn, de mammoet, de walvis, het edelhert, de ree, het wilide paard, de wisent, het reu zehert en de ever. Gehuwd: E. J. Patijn, 27 jaar, Oegstgeest en M. V. P. Suyder- houd, 29 jaar, Oegstgeest. Overleden: H. Tuitert, 87 jaar, Holten. De geboorte van een flinke dochter in het gezin van wachtmeester le klas A. J. Beuwer was voor de collega's een reden om even pas op de plaats te maken. Er werd door een plaatselijke bakker een krenten wegge gebak ken (om voor in de houding te springen) die, voordat het dochtertje een dag oud was, op Churchillstraat 59 werd aangeboden. Op de foto de manschappen met de gelukkige fami lie Beuwer-Ebracht, zuster Marie Wiersma en administrateur Fikkert. „De Tweede Kamer buigt zich in deze maanden over de plannen van het kabinet voor het komende jaar, zoals die tot uitdrukking zijn gebracht in de begrotingen van de verschil lende ministeries. Intussen is het merendeel van deze begro tingen de Kamer gepasseerd. Over de begroting van Finan ciën, die binnenkort aan de orde komt, zou ik graag enkele opmerkingen willen maken. Het is voor het lanidbouwbedrijfs- ieven namelijk van groot belang, ■dat in afwachting van de verwe zenlijking van de voorstellen van de commissie Hof s tra met betrek king tot de invloed, van de inflatie op de fiscale winsten, het bedrag voor de zelfstandigenaftrek wprdt verhoogd. - Uit de Miljoenennota van 1977 blijkt, dat voor het jaar 1978 een bedrag van f 1,1 miljard is gere serveerd voor de doorvoering van de voorstellen van deze commis sie. Het Landbouwschap heeft reeds verschillende malen kenbaar ge maakt, dat het huidige bedrag van. f 1600,volstrekt onvoldoen de is en op zijn minst verhoogd zou moeten worden tot f 3000, Dat de regering voor 1978 reke ning houdt met een bedrag van f 1,1 miljard wijst erop, dat van overheiswege dit ook wordt beseft. Met het bedrag van f 55 miljoen, dat nu gemoeid is met de zelf standigenaftrek voor de agrarische sector, wordt fiscaal niet voldoen de tegemoet gekomen aan de in vloed van de inflatie." Dat zei de voorzitter van het Landbouwschap, drs. P. Bukman; in de jongste vergadering van het schap. Hij zei verder: „Eindelijk en na lang aarzelen heeft de Nederland se regering een lid voor de niéuwe Europese Commissie aangewezen, een goede bekende van het Land bouwschap (ir. H. Vredeling, land- bouwing.). Wij feliciteren hem van harte met deze beoeming. De Ne derlandse regering zal erop moe ten aandringen, dat de landbouw- portefeuille die het bestaande be leidspakket zal moeten blijven omvatten, in handen van de Ne derlandse commissaris blijft. De zitting van de Europese Raad is beëindigd. Het is opnieuw dui delijk geworden hoezeer men in een tijd van economische terug gang geneigd is om voorrang te geven aan een zuiver nationale benadering. De heer Tindemans is terecht zeer teleurgesteld over het feit, dat zijn rapport over de Europese Unie nauwelijks aan bod is gekomen. Hij heeft het met de Karei de Grote prijs moeten doen. Inmiddels moeten wij onze aan dacht weer richten op het jaarlijks debat over de landbouwprijzen. De nieuwe Europese Commissie zal biervoor spoedig na 1 januari een voorstel moeten indienen. In verband met de monetaire si tuatie zal het niet eenvoudig zijn een verantwoorde beslissing te nemen. Het is echter noodzakelijk dat de Europese Commissie haar voorstellen doet op basis van de zogenaamde objectieve methode, waarover globaal overeenstem ming bestaat met het bedrijfs leven. Er moet namelijk ook het komende jaar helaas rekening worden gehouden met de ontwik keling van de kosten op de land en tuinbouwbedrijven in de Ge meenschap." Met de Kerstdagen en Oudejaar in het zicht organiseert de Supportersvereniging van de SV „Holten" in de week van 13 tot eri met 18 december, 's avonds en op zaterdagmorgen, de verkoop van kerststollen, kerstkransen en tulbanden. De netto-opbrengst komt onder meer ten goede aan de training en begeleiding van de junioren en pupillen van de SV „Holten". Een heerlijke kerststol in prachtige doos echt een gezins geschenk wordt u aangeboden voor de prijs van f '5,50. De kerstbanketkransen kosten f 4,— en de tulbanden f 1,50 of twee voor f 2,50. Als u mee wilt werken aan de sportieve ontplooiing van de jeugd, stel dan de aanbieders niet teleur. 'En geniet er zelf ook van. U wordt bij voorbaat bedankt voor uw medewerking. Wegens het enorme succes van 26 november jl. organiseert de Supportersvereniging op dinsdag 21 december om 20 uur een voor iedereen toegankelijke grandioze verwerping in het ontmoe tingscentrum „Meermanskamp". Er zijn aan deze verwerping prachtige en heerlijke prijzen verbonden als: hazen, fazanten, koijnen, braadkuikens, rollades en andere vleesprijzen. Echt .iets voor „Taofelkesaovenid" (31 december). waarmee deze landen te kampen hebben en zo ook Zambia zijn zoal: een laag inkomen per hoofd van de bevolking, een slechte infrastructuur (slecht wegennet, slecht bestuurlijk ap paraat), de slechte scholing van de bevolking en zoals vele an dere ontwikkelingslanden is Zambia wat betreft haar export een monocultuur, d.w.z. dat haar export hoofdzakelijk door één produkt (vaak een grondstof) wordt gevormd. Inhet geval Zambia is dit koper. Kortom: Zambia, een land dat niet zonder problemen zit, maar zoals het thema van deze avond al zegt: een land in ontwikke ling. Men zit er niet stil, er wordt aan gewerkt. Nu nog met bui tenlandse hulp, maar op den duur zal de eigen bevolking al het werk in - eigen - handen ne men. Een groot pluspunt heeft Zam bia al n.l. het heeft de apartheid al afgeschaft, wat ongetwijfeld zal bijdragen tot 's lands ont wikkeling. Deze avond komt tot stand in samenwerking met de Wereld winkel Deventer. Er zal een spreker komen, die het één en ander zal vertellen. Voorts een inwoner van Zambia, die ook het één en ander zal toelichten en daarenboven zullen enkele dia-series worden vertoond ter illustratie van het geheel. Wij, de vrijwilligers van jeugd- sociëteit de Schure, spreken de wens uit, dat het voor allen een leuke en leerzame avond zal worden. Dus: vrijdagavond 10 decem ber in de Schure een informatie avond met als thema: Zambia, een land in ontwikkeling. Volgende week vrijdagavond en zondagmiddag de film: „Te rug uit de hel Jeugdsociëteit „De Schure" Vrydag 10 december 19.30 uur Fractievergadering met bestuur PvdA ten gemeente huize. 20.00 uur Oprichtingsvergadering C.D.A. afd. Holten in gebouw „Irene" 20.00 uur Voorlichtingsavond O.L.M. - CBTB en Bedrijfsver eniging in café-rest. „Het Bonte Paard", spr. de heer J. Kruis- kamp v. h. consulentschap Rundveehouderij over „Diep- woelen en beregening". 20.30 uur Informatieve avond met als thema „Zambia", een land in ontwikkeling in „de Schure" (zie adv. en ber.) Zaterdag 11 december Hippische wedstrijden in manege „Snorrewind" Borkeldweg, Mar_ kelo. Zondag 12 december 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Bode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 13 december 15.30 uur Voorverkoop kaarten vertoning niewe film over Hol ten in de hal van de Dorps school (zie adv.) 19,30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agenda). 20.00 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub „Holten" in ho tel „Vosman". 20.00 ,uur Vergadering afd. Holten v.v. PPR t.h.v. fam. Janssen, Houtweg 16. Maandag 13 t.m. vrydag 18 dec. Verkoopaktie kerstbollen enz. supp. vereniging S.V. „Holten" (zie adv. en bericht) Dinsdag 14 december 9.30 - 16.00 uur en 19.00 - 21.00 uur Open Dag school voor Algemeen Vormend en Beroepsoriënterend Onderwijs „De Noordenbarg" in school Oranjestraat (zie adv.) 20.00 uur Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in gebouw „Bethanië", Woensdag 15 december 20.00 uur Bijeenkomst Amnesty International met verschillende jeugdgroepen in gebouw „Irene" Spreker pater Wezenbeek van Zenderen. Vertoning van dia's. Ook ouderen zijn hartelijk wel kom. Vrijdag 17 december 19.00 uur Grote verwerping in en ten bate van gebouw „Bethanië" in Dijkerhoek 20.00 uur Potstoten biljartvereni ging „Kalfsterman" in café Kalfsterman (zie adv.) Zaterdag 18 december Hippische wedstrijden in manege „Snorrewind" Borkeldweg, Mar- kelo. 20.00 uur Toneeluitvoering „COC" in gebouw „Rehoboth" (zie adv.) Maandag 20 december 19.45 uur Kerstwijding Platte landsvrouwen afd. Espelo in „Trefpunt" 13.30 en 20.00 uur Vertoning nieu we film -over Holten in de hal van de Dorpsschool. Dinsdag 21 december 20.00 uur Grote verwerping Supp. vereniging S.V. „Holten" in clubgebouw „Meermanskamp" (zie adv. en bericht) 13.30 en 20.00 uur vertoning nieu we film over Holten in de hal van de Dorpsschool. Dinsdag 21 dec, 14.30 uur Kerstmiddag bejaarden. Sociëteit Holten in gebouw Ire ne. Woensdag 22 december 19.45 uur Kerstfeestviering Ned, Bond van Plattelandsvrouwen afd. Dijkerhoek verzorgt door de heer Kroon met de 5e en 6e klas o.l.s. Dijkerhoek 20,00 .uur Kerstviering afd. Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal „Vosman". Donderdag 23 december 19 45 uur Kerstavond Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dij kerhoek en afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwenbond in gebouw „Irene". ARTS J. F. Sijtsema, Pastoriestr. 50, tel. 1870. Voor boodschappen bellen: 11.00 en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster W. Slomp-v.d. Stouw, /Vondaalstr. 10, Markelo, telef. 05476-2379. Spreekuur wijkver- pleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen, werkdagen van 13,30-14.30 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. ZIEKEHVEFSVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338, b.g.g. A. Müller, tel. 1745. TANDARTS J. v. d. Enk, Burg. v.d. Berg- plein 33, Wierden, tel. 05496- 1634. Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 uur nam. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden-Over ijssel", Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t.m. vrij dag van 8.30-9.30 u., donderdag avond van 6-7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u., Dorpsstr. 16, tel. 2784. Tijdens weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezinsver zorging tel. bereikbaar onder nr. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen, behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASOENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10.- u.) WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.m. zondag 12 december C. Meindertsma, Bergmanstraat 12, tel. 2190. Maandag 13 t.m. zon dag 19 december B. Groot Ob- bink, Kozakkenstr., tel. 1526. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan 't slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 11 t.m. vrijdag 17 december: Electra: H. J. Wan- sink, Lageweg 9, tel. 2789. Gas: H. J. Kolkman, Churchillstraat 99, tel. 3016. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. Na 6 u. 's avonds bellen: 05200- 71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3