Kon. U.D. klopt Junioren sv „Holten' Holten met 1-2 Uitslagen, resultaten lagere elftallen SV Holten Resultaten Blauw Wil junioren Programma SV Holten Projjamma Blauw Wit Programma sporthal ,,'T MOSSINK" SV Holten pupillen Blauw Wit wint na veel spanning van M.Y.V. I? Week: 20 t/m 26 november Resultaten lagere teams Blauw Wit Blauw Wit 2- Vroomsh. Boys 3 1-2 Holten 2- Bornerhroek 2 3-1 Holten 3-Enter 3 1-0 Holten 8-SDOL 5 Holten 5-WW 5 1-3 Overige elftallen Blauw Wit 3- Vesos 6 1-1 BlauwWit 4- Sp. Rijsseu 6 0-3 SVZW 6- Blauw Wit 5 4-3 Blauw Wit 6- SVVN 7 0-3 Blauw Wit thuis tegen Daarlerveen HOLTENS NIEUWSBLAD 19 NOV. 1976 PAGINA 9 -1847 5 In een sportieve, doch zeer matig gespeelde wedstrijd heeft Holten de thuiswedstrijd tegen de Kon. UD verloren, omdat de gasten beter van de kansen pro fiteerden dan de thuisclub. Dui delijk was aan het spelpeil te zien, dat het ging om twee ploe gen, die in de staart van de rang lijst staan. In de eerste helft ging de strijd gelijk op, waarbij het opviel, dat de UD-ers feller op de bal speelden en de Holtena ren weer een afwachtende hou ding aannamen. De meeste aan vallen van UD liepen via half- speler Leushuis, de beste man van het veld, die sterk aan de bal was en zijn medespelers veelal met listige passes aan het werk zette. De beste kansen in de eerste speelhelft waren voor UD. Allereerst gaf rechtsbuiten Van Loenen een scherpe voorzet, die door diverse spelers werd gemist en even later eenzelfde si tuatie, doch nu greep doelman Wissink uitstekend in. De enige kans, die Holten kreeg, was 3 minuten voor rust, toen links buiten Lalobar goed doorzette en de bal op maat bediende op Joh Veneklaas, die een hard schot, buiten bereik van de doelman tegen de staander schoot; de te rugspringende bal werd door Dekker naast geschoten. Na rust speelden de Holtena ren wat aggressiever en oefen den een voortdurende druk uit op het UD-doel, doch het plaat sen was bijzonder slecht en in de opbouw van de aanvallen zat totaal geen lijn. Na ruim een kwartier nam UD onverwacht de leiding, toen de uitgekookte Leushuis dankbaar profiteerde van een misverstand in de Hol- tense defensie en linksbuiten Lubbers een schitterende pass gaf, die doelman Wissink on houdbaar passeerde (0—1). De thuisclub verhoogde hierna het tempo en ging sterk in de aan val, maar de voorhoede wist van de weinig goed gecreëerde kan sen geen gebruik te maken, ook al, omdat de UD-achterhoede met de rustig spelende aanvoerder doelman Bal aan het hoofd een betrouwbare indruk maakte. Door het sterke aanvalsspel van Holten werd de dekking wat ver waarloosd en ontstonden er en kele gevaarlijke situaties voor het doel van keeper Wissink. Holten jaagde op de gelijkma ker, maar het was UD, dan dank baar gebruik maakte van dit jachtige spel, toen een vrije schop bijzonder slecht werd ge plaatst naar rechtsback Cle ments. Deze speler kon van on geveer 40 meter frank en vrij op rukken naar het Holten-doel, zonder dat hem een strobreed in de weg werd gelegd en zijn rush werd besloten met een bekeken balletje langs de onthutste doel man en hij besliste hiermee de wedstrijd (0—2). In blessuretijd slaagde Holten er in de eer te redden, toen Joh. Veneklaas hard tegen de uitlopende doelman Bal schoot en broer Henk de terug springende bal in het net depo neerde (12). Het was een wed strijd, die het publiek weinig boeiends bood en waar niet lang over /.nagekaart" zal worden. A.s. zondag speelt Holten een bekerwedstrijd tegen Reünie in Borculo. Supporters, die deze wedstrijd willen bijwonen, moe ten er rekening mee houden, dat het aanvangsuur is bepaald op 14.00 uur. UITSLAGEN De 8e finales om de S.B.O.-beker leverden nauwelijks verrassingen op. Opvallend is natuurlijk wèl de 4-0 nederlaag van de bekerhouder in Vriezenveen tegen de club van die naam. De Drienerloërs kwa men echter niet opdagen en kre gen zodoende een reglementaire 4-0 nederlaag toegewezen. Ook Dr. M. Euwe liet het tegen Oldenzaal afweten. De uitslagen 8e finale S.B.O.-be ker: VriezenveenDrierenlo 4-0 (R) E.N.O. (Nijverdalj—Favorita 1-3; BorneHardenberg V2-3V2; ESGOOGoor 3-1; WeerseloHol ten 0-4; EibergenBoekelo 2-2 (Boekelo wint na snelschaken) Het Zwarte Paard (Ommen)— Vroomshoop Oldenzaal-— Dr. M. Euwe 4-0 (R). De loting voor de kwartfinales had als resultaat: FavoritaESGOO; BoekeloHZP (Ommen)Holten— Oldenzaal; HardenbergVriezen veen. Zaterdag: 14.00-16.30 uur: Zaal handbalcompetitie. Maandag: 19.00-22.00 uur: Zaal voetbalcompetitie 19.00 uur: Rood-Zwart 1-Twen- (ihe 3; 20 uur: Twenthe 1-Borne 1 21.00 uur: GFC 1-NEO 2. 22.00-23.00 uur: Tennisclub Hol ten. Dinsdag: 16.30-18.30 uur: S.V. Hol ten. 18.30-22.30 uur: Volleybalvereni ging Mintonette. Woensdag: 17.-19.00 uur: ZW Blauw-Wit. 19-20 uur: Hand-balver. Nieuw- Heeten. 20.00-23.00 uur: Badmintonclub Holten. Donderdag: 17.00-19.00 uur: S.V. Holten. 19.00-21.00 uur: Hockeyclub Hol ten. 21.00-23.00 uur: Deventer Hockey Vereniging. Vrijdag: 18.00-19.00 uur: Majoret- tes H.M.V. 18-19 uur: S.V. Holten (Broer- sma) 20.00-21.00 uur: Coberco (zaal voetbal). 21-23 uur: Tennisclub Holten. Op het kleine ,maar gezellige sportpark van MVV uit Mar ie speelde Blauw Wit vorige week zaterdag zijn vijfde uit wedstrijd. De wedstrijd tegen het team, dat vorig jaar nog in de tweede klas speelde, werd met spanning tegemoet gezien. Het was Marle dan toch maar gelukt in vorige wedstrijden tegen favorieten als Sportclub Pdjssen en PSV Haarle E 1- Holten E 1 1—1 In een zwak gespeelde wedstrijd heeft El een kostbaar punt in Haarle laten liggen. Geen van de spelers haalde het niveau van de wedstrijd tegen de Zweef. Dacht men te licht over deze wedstrijd? Zaterdag a.s. tegen het sterke Vesos zullen jullie toch heel an-- ders moeten aanpakken. Enter E 2-Holten E 2 02 Holten E2 heeft ook deze lastige uitwedstrijd tot een goed einde weten te brengen. In het begin speelden de zenuwen een rol en vooral achterin werden de ballen wat slordig weggewerkt. Maar na acht minuten kwam daar verande ring in. toen J. Wansink een fout van de doelman van Enter op een schitterende wijze afstrafte, 0-1. In een eenzijdige wedstrijd heeft Holten 2 de beide punten thuis ge houden tegen, een zwak spelend Bornebroek 2. Al vanaf de aftrap ging Holten in het initiatief wat al snel resulteer de in de openingstreffer door een kopstoot van G. Veneman uit een hoekschop van J. Ilarbers. Nog voor rust werd de voorsprong ver groot tot 2-0 door R. Egberts na goed voorbereidend werk van het duo Aanstoot-Israël. Ook na de thee hetzelfde spelbeeld waf; dan ook 3-0 betekende toen R. Egberts in de diepte werd ge stuurd en onhoudbaar scoorde. Vlak voor tijd redde Bornebroek nog de eer toen de Holtense ver dediging even niet oplette. A.s zondag de uitwedstrijd tegen de Zweef 3 met winstkansen voor Holten 2. In een meer spannend dan mooie wedstrijd heeft Holten 3, op num imer 2 van de ranlglijst Enter 3, 'n gelukkige overwinning behaald. Voor rust was het nog een gelijk- opgaande strijd met wisselende kansen, na rust stonden de rood zwarten echter met de rug tegen de muur. Enter kon ondanks het overwicht niet tot scoren komen, hetgeen Holten wel lukte in de 85e minuut door invaller Wissink. Door deze gelukkige overwinning heeft Holten 3 weer aansluiting met de kopgroep gekregen. Een goed spelend Holten 8 heeft het in de eerste helft toch nog on verwacht moeilijk gehad met SDOL 5. De Lutterbergers speel den echter niet doortastend ge noeg. Ook Holten 8 wist enkele kansen niet in doelpunten om te buigen. Na rust een sterk o.ffensief spelend Holten 8; de tegenstander liet dui delijk blijken over te weinig con ditie te beschikken. Hun verdedi ging gaf echter nog geen krimp. In de 20ste minuut kwam hierin verandering, toen aanvoerder Paul Wansink een vrije trap van 30 meter ineens wist te benutten. Het achtste speelde de laatste 25 minuten overtuigend uit en wist zodoende een verdiende overwin ning te behalen. Wanneer er vol gende week thuis pm 10.30 uur te gen RV 3 weer zo sterk gespeeld wordt, zitten er zeker 2 overwin- ningspunten in en een goede derde plaats op de ranglijst. Holten 5 heeft in de belangrijke wedstrijd tegen WW 4 niet het resultaat behaald dat men ver wachtte. Al snel keken de rood zwarten tegen een 2-0 achterstand aan. Ondanks een heftig offensief kwam voor rust geen verandering in de stand. Dit gebeurde pas 15 min. voor tijd toen H. Biesters verdiend de aansluitingstreffer liet aantekenen. Een gelijkspel was verdiend gëweest maar het beslis sende doelpunt viel aan de andere kant. Zondag a.s. de zware thuis wedstrijd tegen koploper NEO 4. Holten 4 heeft het niet kunnen bolwerken tegen Tubantia 4. Het werd een ietwat geflatteerde ne derlaag (3-0). Hier ontbreekt het aan een afwerker vooral omdat men met een groot aantal blessu res kampt. Zelfs de leider kon hierin geen verandering brengen. Hij had wel de pech door twee keer op de paal te schieten en eenmaal alleen doorgebroken werd bij op onregelmentaire wijze van de bal gezet doch de strafschop bleef uit. Holten 6 zette z'n zegereeks voort door het laag geklasseerde Om hoog 3 met een 4-1 nedei'laag naar huis te sturen. Het zevende elftal behaalde een belangrijk punt in Nijverdal tegen het op de laatste plaats staande Nijvêrdal 4. Er heeft echter een overwinning ingezeten doch beide spitsspelers J. v. d. Berg en N. ten Veen lieten vele kansen onbe nut. Holten 9 moest voor de zo veelste keer dè punten aan de te genstander laten door met 4-0 te verliezen van SDOL 4. Het elfde speelde een ongelukkige wedstrijd thuis tegen SDOL 6. De eerste overwinning hing in de lucht maar vlak voor tijd moesten de roodzwarten toch nog een 3-1 voorsprong prijsgeven en de over winning aan de Luttenbergers la ten (3-4). Holten 12 verloor eveneens, hoe wel het ook lange tijd een voor sprong heeft gehad met 1-0. On danks het meespelen van vier er varen veteranen spelers kon men de Zweef toch niet van de zege af houden. Holten B 1 Voorwaarts B 1 23 In een spannende wedstrijd heeft Holten B 1 verdiend ver loren van een faantiek spelend Voorwaarts B 1. In de eerste helft speelde Hol ten vee lte traag en vooral de achterhoede stond bij vele situa ties te slapen. Dit werd hen in de 20 minuut noodlottig. De mid- voor van Voorwaarts schoot de bal uit een vrije trap hard door de muur in het doel. Vijf minu ten later werd het zelfs 20 door een keurig doelpunt van de rechtsbuiten. Dit was tevens de ruststand. Na de thee een veel feller spelend Holten, met een versterkte aanvalslinie. Eerst was het echter Voorwaarts dat uit een goed opgezette aanval 03 liet aantekenen. Holten B 1, door dit doelpunt geheel wak ker geschud, toonde hierna in eens de juiste mentaliteit en in zet. Dit leidde in de 60e minuut tot een prachtig doelpunt van Heyda, die de bal vanaf de vleu gel ineens in de vreste hoek van het doel joeg. Even later werd het 2—3 door een doelpunt van Aanstoot (Huuske). Holten gooi de nu alles op de aanval, maar helaas werd er niet meer ge scoord. Had men in de eerste helft met dezelfde inzet ge speeld als nae de rust, dan had er zeker een gelijkspel in geze ten. Nu ging de zege echter ver diend naar Voorwaarts. Voorwaarts A 1- Holten A 1 53 In deze doelpuntenrijke wed strijd heeft het A 1 elftal vooral in de teweede helft het er lelijk bij laten zitten en hiermee een goede gelegenheid gemist om de puntjes in de wacht te slepen Voor rust ging de strijd gelijk op en het was „Podtje", die met een prachtige kopbal uit een hoekschop de stand, op 01 bracht. In deze eerste helft was de ploeg behoorlijk op dreef en kon de achterhoede de baas blij ven over de fel spelende Voor- waarts-voorhoede. Na de thee ging Voorwaarts sterk in de aan val en het was jammer, dat de goed spelende voorstopper Aan stoot wegens een knieblessure moest uitvallen. Hierna zakte de achterhoede in elkaar en Voor waarts zag kans om haar ach terstand in een kwartier tijds om te zetten in een 31 voorsprong. Even leek Holten nog terug te komen, toen rechtsbuiten Dirk Oolbekkink de achterstand tot 3—2 terugbracht, maar toen en kele minuten later de thuisclub uit een hoekschop (slechte man dekking) het vierde doelpunt scoorde, was de strijd in wezen aangeslagen en lieten zich te veel intimideren door de robuuste Voorwaarts-kerels en letten meer op hun tegenstanders dan op het spel. Het was midvoor Lefèbre, die na goed aangeven van Dirk, de bal met de linkervoet in het doel deponeerde (4—3), doch vlak voor het einde scoorde Voor waarts nogmaals en bepaalde de eindstand op 5—3. Juist in deze wedstrijd waren er voldoende mogelijkheden om deze toch al te sterke tegenstander te over meesteren, doch de Holten-ploeg is moreel te gauw aangeslagen om zich bij tegenvallers voldoen de te herstellen. Tooh moest Erwin nog een keer heel ver zijn doel uitkomen om met een sliding de bal over de zij lijn te werken. Na rust moest Holten even in de verdediging, maar hield zeer goed stand en vooral H. Klein Velder- man speelde een goede wedstrijd. Tooh verplaatste Holten het spel weer en het was J. Wansink die de bal prachtig vrij speelde, zodat Martin nog slechts het laatste tik je hoefde te geven en het was 0-2. Toch ging Holten door en het was jammer voor Henny, dat zijn schot tegen de paal belandde. Toen de goed leidende scheidsrechter af floot voor het einde had Holten E2 twee puntjes te pakken. Goed zo jongens, zo doorgaan. Holten E 3-Haarle E 2 21 Na een zwakke competitiestart gaat Holten E3 steeds beter spelen. Zaterdag jl. moest tegen het hoog geplaatste Haarle E2 worden aan getreden. Voor de rust was Haarle sterker, doch de goed spelende Holtense achterhoede wist de stand gelijk te houden. Na rust was het spel meer in evenwicht. Toch was het Haarle dat de score opende. Na dit ope ningsdoelpunt ging Holten sterk in het offensief en het was Wim SChoneveld die uit een prachtige pass van rechts de gelijkmaker scoorde. Direct na dit doelpunt trok Holten wederom ten aanval en het was weer Wim Schoneveld die met een goed schot de Haarle doelman passeerde (2-1). De laat ste minuten ging Haarle nog sterk in de aanval doch de achterhoede van Holten wist met veel moeite stand te houden. Het harde wer ken van geheel E3 heeft in deze wedstrijd de doorslag gegeven. Jongens, ga zo door. Holten E 4 SDOL E 3 1—4 Tegen het hoog geklasseerde SDOL was Holten niet opgewas sen. De eerste wedstrijd tegen SDOL was ook meteen raak en toen werd Holten met 6-0 versla gen. In de 5e minuut was het SDOL dat 1-0 scoorde met een schérp schat dat doelman Jonk man niet had verwacht. Een paar minuten later werd het de defen sie van Holten fe machtig. Men vergat aan te vallen en zo kon SDOL er 0-2 van maken. De veel beter spelende gasten gingen dooi en met succes. Het was weer de verdediging die door de mand viel en het was voor Jonkman - wederom onmogelijk om de bal te houden, 0-3. Na de thee werden Meester en Gelmers vervangen door Boode en Hofman en laatstgenoemde wist in de 10e minuut een vrije trap zo te plaatsen dat de doelman van SDOL viste en het werd 1-3. De beuk ging er in bij Holten, maai de gasten hadden het spel geheei in handen en hielden het hoofd koel en maakten er tenslotte ook nog 4-1 van. Volgende keer beter, jongens van E4. GFC F 1 Holten F I 1—2 Holten F1 heeft in de voorlaat- iste wedstrijd van dit seizoen zijn eerste overwinning behaald, maar in een uitermate spannende wed strijd moest enorm voor de twee punten worden geknokt. Vanaf de aftrap trok Holten het initiatief tot zich wat resulteerde in twee fantastische doelpunten van Ger- rit en Hein. Toch kwam GFC weer terug doordat de achterhoede van Holten even niet oplette. Direkt na de rust kreeg Holten de kans oan de wedstrijd te be slissen toen ze een strafschop kre gen, maar jammer genoeg werd deze niet in een doelpunt omge zet. Nadat GFC ook een strafschop ■had gemist, golfde het spel op en neer wat de leiders haast grijze haren bezorgde. Toch kon Holten het steeds weer klaren, waardoor deze wedstrijd zeer verdiend in 'n •2-1 overwinning eindigde. Zo door gaan, jongens! HOLTEN F3 Holten F3 heeft in de plaatse lijke derby een verdiende overwin ning behaald. Van 't begin af werd 'Blauw Wit onder druk gehouden en met de regelmaat van de klok werd de stand opgevoerd tot. 4-0. Holten F4 kon het tegen SDOL F2 niet bolwerken. Het werd een 0-2 nederlaag. Holten F5 behaalde een krappe overwinning op SOS F2, Het gaat steeds beter met deze jongens. Blauw Wit 2 ontmoette zaterdag middag koploper Vroomshoopse Boys 3 in een aantrekkelijk maar hard duel. Reeds na 10 min. spe len wisten de Boys uit een vrije trap te scoren 0-1. Blauw Wit dat aanvallend speelde, ging nu mas saal in de aanval en het was Jo- han Stam die een ruststand van 1-1 liet aantekenen. Na de thee opnieuw een sterk aan vallend Blauw Wit, dat hard werk te 'om de volle winst thuis te hou den. In de 60e min. was het ech ter opnieuw de Boys voorhoede welke na goed doorgaan scoorde 1-2. Hoewel de Blauw Witters nog wel enkele goede kansen wisten te creëren kwam men toch niet meer tot scoren. Op „Meermanskamp" waar Blauw Wit 3 Vesos 6 ontving werd het 'n gelijkopgaande strijd. In de eerste belft was het Henk Aanstoot die na goed werk met een kopbal 1-0 scoorde. Vesos wist nog voor rust gelijk te maken (1-1) en met deze stand werd de rust genuttigd. Na rust deden beide ploegen hun best de score te verhogen, doch zonder resultaat. De wedstrijd had onder leiding van scheidsrechter Hovenkamp een prettige en spor tieve sfeer. Voor Blauw Wit' 4 dat zaterdag Sportclub Rijssen 6 op bezoek had, heeft de competitie tot nu nóg niet veel succes gebracht. Begon Blauw Wit met goede moed maar wel spoedig bleek Sportclub de betere ploeg, vooral in combi neren In de 2e helft moest doel man Heemskerk als gevolg van 'n gebroken sleutelbeen worden ver vangen en kwam een van de voor hoedespelers onder de lat. Hier door werd ook de stootkracht enig zins weggenomen, en moesten de Blauw Witters met een 0-3 neder laag de kleedkamer opzoeken. In Wierden waar Blauw Wit 5 op bezoek ging bij SVZW 6 heeft het er lang naar uitgezien dat een puntje zou worden gepakt. Vooral in de eerste helft gaf BI. Wit het betere spel te zien. Na de thee bleek SVZW sterker te zijn en 'n gelijkspel zou dan ook de juiste verhouding hebben meegegeven, maar SVZW bleek de gelukkigste ploeg en hield de volle winst thuis. Voor Blauw Wit scoorden Kolk man, Potman en Schipper (straf schop). Het zesde dat de strijd moest aan- binden tegen SVVN 7 uit Nijverdal heeft vooral in de eerste helft kans gehad het heft in eigen hand te ne men maar jammer genoeg was de afwerking onvoldoende. SVVN dat wel tot scoren kwam wist de ruststand op 0-2 te bepa len. Na de thee wist SVVN opnieuw te scoren, terwijl een penalty die SVVN werd toegewezen door re serve doelman Henny Paalman op bekwame wijze werd gestopt. Hoe wel de Blauwwitters probeerden de eer nog te redden konden ze niet tot scoren komen. Blauw Wit A 1- MVV '69 Al 6—1 De wedstrijd had een sensationeel begin reeds na 3 minuten scoorde Coert Schuppert maar een minuut later was de stand weer gelijk door te zacht terug t.e spelen. MVV bood goed tegenstand en kwam goed van links op maar de verdediging gaf geen kans meer weg. Na 'n half uur scoorde Coert de tweede goal en de stand bleef tot de rust 2-1. Na de rust bleef Blauw Wit goed tempo draaien en MVV had hier geen antwoord op; achtereenvol gens scoorden Coert, Wilco Schip per en Hans Veldhuis. Vlak voor het eind nam Gerard Aanstoot een corner die door Coert in de touwen werd gekopt, waardoor de eind stand op 6-1 kwam. Als we aan staande zaterdag tegen Excelsior A2 op dezelfde wijze spelen met weer zo'n goede inzet dan zullen we ongetwijfeld met een goed re sultaat huistoe gaan. SVZW B I Blauw Wit B I 4—3 Al na enkele minuten was het 1-0 SENIOREN: ReüniHolten (bekerwedstrijd) 14 uur; de Zweef 3—Holten 2 10 uur, vertrek 9 uur. Holten 3 is vrij. Holten 4Luctor 3 10 uur; Holten 5—NEO 4 10 uur; Holten 6—PH 6 10 uur; SOS 3—Holten 7 10.30 uur, vertrek 9.30 uur; Holten 8—RV 3 10.30 uur; de Zweef 9—Holten 9 10.30 uur, vertrek 9,30 uur; PH 16 Holten 10 10 uur, vertrek 9 uur; Holten 11—SDOL 10 uur; SOS 6— Holten 12 10.30 uur, vertrek 9.30 u. JUNIOREN: Holten a2—Haarle al 2.30 uur; Ex celsior blHolten bl 2.30 u, ver trek 1.45 uur; Excelsior b2—Holten b2 12.30 uur, vertrek 11.45 uur; Holten clSp. Rijssen cl 2.30 uur; Haarle dlHolten dl 2 uur ver trek 1.15 uur. Holten al en d2 zijn vrij. PUPILLEN; Holten e3Vesos el 11 uur; Holten e2SOS el 10 uur; de Zweef e3 Holten e3 11 uur, vertrek 10.15 u; SDOL e2Holten e4 10 uur, ver trek 9.15 uur; Holten fl—GFC fl 10 uur; Blauw Wit f2Holten f3 10 uur; Holten f4Vesos f2 11 uur: SDOL 13Holten f5 11 uur, ver trek 10.15 uur. Holten f2 is vrij. voor SVZW. Doordat Blauw Wit doelman G. Kolkman in goede vorm stak, verhinderde deze een nog veel grotere achterstand. Bl. Wit kwam hierna wel beter in z'n spel, maar doelpunten kwamen er nog niet. Wel aan de andere kant zodat SVZW op 2-0 kon komen. Maar Bl. Wit kwam terug, toen een corner ineens werd ingekopt door D. Beldman 2-1. Vijf minuten later ontfutselde Johny Vogelij de bal van één der verdedigers en trof doel 2-2, vlak voor rust kwam SVZW nog op een voorsprong. Een corner werd in één keer tot doel punt verwerkt en dat betekende 3-3 10 minuten na rust. Door een verdedigingsfout werd het toch weer een voorsprong voor SVZW. Wat Blauw Wit toen ook nog 'pro beerde, en al was hun inzet groot, ze moesten genoegen nemen met een kleine nederlaag. Holten D 2-Blauw Wit D 1 1—3 In deze met spanning door de spe lers tegemoet geziene wedstrijd toonde Blauw Wit zich de sterkste. Direkt na aftrap redde Vrugteveen op de doellijn. Pas ver in de eerste helft kon Blauw Wit wat gaan aan dringen. D. Jansen maakte 0-1 toen achterspelers en keeper el kaar. in de weg liepen. Direkt na de i-ust redde Aanstoot door op tijd uitlopen. Met twee prachtige doel punten brachten Vrugteveen en H. Kolkman de stand op 0-3. Daarna redde Holten de eer die het zeker toekwam. De talrijke oudei-s en verdere belangstellenden hebben een mooie wedstrijd gezien. We hopen ook bij de andere thuiswed strijden op steun voor dit elftal. Senioren Blauw Wit 1Daarlerveen 1 2.30 u., Blauw Wit 2Den Ham 3 2.30 u., Blauw Wit 3Excelsior 9 12.30 u., Vesos 8Blauw Wit 4 2.30 u. v. 1.30 u. terr. Ommerweg, SVVN 6Blauw Wit 5 12.30 u. v. 11.30 u. terr de Zweef, DVO 3— Blauw Wit 6 12.30 u. v. 11.45 u. terr. Maatveld. Junioren Excelsior A2Blauw Wit Al 2.30 u. v. 2 u., Enter BlBlauw Wit Bl 2.30 u. v. 1.45 u., Blauw Wit CEnter V. Cl 1 u., Blauw Wit Dl—SVVN Dl 1 u. Pupillen Blauw Wit ElDe Zweef El 11 u., Vesos E2—Blauw Wit E2 10.15 u. (uit Almelo) één of twee punten te pakken. De thuis club was er nu ook erg op gebrand te tonen, dat men volop thuis hoord in de eer ste klas van de TVB. Bij Blauw Wit speelde Wim Klein Nagel voort weer in de spits en Gerrit Paalman was beschik baar als voorstopper. Daardoor kwam Eb Beldman op het mid denveld te spelen. Blauw Wit opende de wedstrijd met fris en vlot spel. De ballen werden di rect gespeeld en er ontstonden in de eerste vijf minuten al een aan tal kansen, waarop de achterhoe de van Marle niet goed kon rea geren. In deze periode werden vooral de vleugels vanuit het middenveld en ook door Wim Klein Nagel voort goed aangespeeld. Het leek erop dat Blauw Wit zijn tegen stander ver de baas was. Dat leidde ook tot een verdiende voor sprong. Het was Jan Verveda die vanaf rechts met een schot in de verste bovenhoek de keeper pas seerde. Een alleszins verdiende voorsprong voor de gasten. Het leek een mooi middagje te wor den voor de behoorlijke groep Blauw Wit supporters. Maar na 't openingsoffensief van Blauw Wit wist MVV geleidelijk het initiatief over te nemen, zon der dat er groots of snel werd ge speeld. Wel moest keeper Trom petter in actie komen bij goede en harde schoten. Eén keer kreeg hij een schot vol op de vuisten en andere keer plukte hij een vrije trap formidabel uit de linkerbo venhoek. Er werd in deze periode door enkele Blauw Wit spelers te veel met de bal gepingeld. De ver rassing en snelheid was er uit. In het centrum van de achterhoede speelde Jan Lohuis weer een pri ma partij. Toch kon niet voorko men worden, dat juist door het centrum van de verdediging Bert Hazelhorst van MVV drie Blauw witters omspeelde en daarna on houdbaar inschoot. Het was met een de ruststand. Een technisch beter Blauw Wit had nog geen af stand kunnen nemen van een met meer inzet spelend MW. Ook in de tweede helft werd er door de thuisclub bijzonder en thousiast gespeeld. Intussen was bij Blauw Wit Seino Lohuis in het team gekomen voor de gebles seerde Eb Beldman. Aan beide kanten t kwamen kansen. Blauw Wit kreeg heel wat corners te ne men. Gerard Koopman vuurde 'n keer een uitstekend schot af, maar het ketste af op de borst van de keeper van Marle. Maar het duur de lang voordat er weef een doel punt te bejubelen viel. Ongeveer 8 minuten voor tijd nam Henk Bolink een vrije trap die bij Wim' Klein Nagelvoort terecht kwam. Hij nam de bal mee naar links zette de laatste man van Marle op het verkeerde been en faalde niet toen hij alleen voor de kee per kwam. Met een lage schui ver in de linkerhoek kreeg hij de handen op elkaar van de Blauw Wit supporters. Tot het eind bleef het spannend, maar deze 2-1 voorsprong bleef overeind. Scheidsrechter Tim merman leidde deze sportieve ont moeting correct. Overigens kan Blauw - Wit nog best wat leren van de inzet van de thuisclub in deze wedsrijd. Door deze uitslag en door de re sultaten van de andere teams .is Blauw Wit nu alleen op de twee de plaats terecht gekomen. Sporclub Rijssen en DVO verlo ren verrassend hun wedstrijden. De stand in de eerste klas A is nu: 9-16 Daarlv. 9-8 9-13 8 Vesos 9-7 9-12 9 Denek. 9-6 9-11 10 Eversb. 9-U 11 MVV 9- 8 12 Bosw. 1 BZSV 2 Blauw W. 3 PSV 4 DVO 5 Sp. Rijs.. 6 Daarle 9-6 9-4 Zaterdag a.s. speelt Blauw Wit zijn vijfde thuiswedstrijd op het hoofdveld van Meermanskamp. Tegenstander is Daarlerveen, ter wijl de heer Nijhuis voor de wed strijdleiding aangewezen is. De wedstrijd begint zoals steeds om half drie. Daarlerveen heeft in de wedstrijd tegen Blauw Wit in de vorige twee competities nog wei enkele puntjes meegenomen. Het is een team dat bekend is om de geweldige inzet voor het he le^ team. Het is voor de Blauw witters zaak daar wat tegenover te zetten. Verrassend spel ont staat door de breedte van het veld te gebruiken, ook op de vleu gels. Door lange passes in de breedte en de durf om te schie ten, ook van 12 of 16 meter. Supporters u bent welkom bij Blauw Wit 1 en natuurlijk ook in ons nieuwe clubgebouw voor een drankje of een warm hapje of gewoon wat gezelligheid. Tot v. 9.30 u., Twente Fl—Blauw Wit Fl 10 u. v. 9.15 u„ Blauw Wit F2 —Holten F2 10 u., Blauw Wit F3— SOS F2 10.15 u. Zaalvoetbalprogramma Blauw Wit pupillen woensdag 24 november 17.00 uur-17.20 uur F4-F5 17.20 uur-17.40 uur F3-F6 17.40 uur-18.00 uur F1-F2 18.00 uur-18.30 uur E2-E1 18.30 uur-19.00 uur E4-E3

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 9