Afd. OLM steunt standpunt ruïlverkavelingseommissie *uuTm lisais Uitslagen Blauw Wit pupillen Jaarvergadering Jaarverg. louwtrekkers Puzzelrit per paard Weet jewelje, Iaat je rijden landbouwschap steunt zorgen gemeente Tubbergen Mededelingen SV BATO tennisclub „Holten"* Recreanten tournooi Mintonette59 Laatste motocross in Holten Gezellige avond van HHV „De Rietvoorn Schaakclub „Holten Hockey- hoek Plattelandsvrouwen Resultaten volleybal- competitie ..Mintonette5 Grote opkomst tafeltennis Eerste zege voor het tweede team Ontwatering Espelobroek M HOLTENS NIEUWSBLAD 19 NOV. 1976 PAGINA 5 SVVN E 1 Blauw Wit E 1 4—4 lm. een harde en onsportieve wed strijd waarbij ook de leiding niet geheel vrij uitging werden de punten gedeeld. Hoewel er enke le fraaie doelpunten werden ge scoord was dit een wedstrijd om snel te vergeten. Volgende keer beter. Blauw Wit E 2- Excelsior E 2 02 Gezien het overwicht van Excel sior hebben de Blauwwitters de score beperkt weten te houden. Vooral voor rust was het doel man Bobby Stam die als een tij ger z'm doel verdedigde. Na rust leek het erop dat de Blauwwitters een gelijkspel zouden gaan beha len, maar de constante druk van Excelsior resulteerde helaas in enkele fouten in de achterhoede van Blauw Wit. Al met ai een wedstrijd die verdiend door Ex celsior werd gewonnen. Blauw Wit F 1- Twente F 1 0—2 Voor de 'eerste keer merest F1 aantreden tegen Twenthe dat op de ranglijst gelijk stond met Fl. Het was dus een belangrijke wed strijd. Het werd een sfeervol gebeuren, met prachtige momen ten. Maar voor de rust werd er niet gescoord. In de 2e helft bleef de spanning er nog in, zelfs toen Twenthe voor kwam door een zeer fortuinlijk doelpunt. Ook toen gaven de Blauwwitters zich niet gewonnen. Ze deden hun best om de achterstand weg te werken, maar het mocht niet baten. Twenthe scoorde nog eenmaal en besliste daarmee de wedstrijd. Volgende week ontmoeten de bei de ploegen elkaar weer en Blauw Wit zal proberen om de achter stand ongedaan te maken. Vol houden jongens. Zaterdag 14 november moesten de dames van Mintonette 1 naar Tubbergen om aan te treden te gen Dynamo. In de eerste set begon Mintonette met de opslag maar deze werd al vrij gauw uit handen gegeven. Dynamo nam 'n voorsprong van 9-4. Dit kwam onder andere door de slechte verwerking van de opslag, waar door er ook geen echte aanval uitkwam. Door het plaatsen van taktische ballen liepen de Hol- tense dames toch snel in en de stand werd gelijk 13-13. Na enkele wisselingen van de opslag wist Mintonette met 14-16 cle eerste set binnen te halen. De tweede set gaf in het begin hetzelfde beeld als de eerste set. De Holtensen kwamen achter te staan met 8-0. Na een time-out werd er door Mintonette beter gespeeld, meer aangevallen en het achterveld werd beter bezet waardoor de stand op 9-9 gelijk kwam. Met beter spel wonnen de Dondertmannetjes ook de twee de set (12-15). In de derde set nam Mintonette ■direkt de leiding. De Holtense da mes lieten duidelijk zien dat ze beter waren en namen een voor sprong van 3-13. Door gebrek aan conditie en slordig geplaatste bafflen liet Mintonette Dynamo de stand ophalen tot 10-14. Het laat ste punt evenwel was toch voor Mintonette (10-15). Ondanks de matige wedstrijd toch weer twee punten voor het eerste dames team. Stand: Vrivo 6-11, Aristoi 3 5-10, Mintonette 6-9, Rivo 6-9, Volley W 6-9, Verdan 3 5-5, Dynamo 5-3, Markelo 5-3, Syrphus 2 5-2, SVVN 7-1, Krekkers 2 6-0. HEREN 1 EN 2 Beide herenteams speetdejn het afgelopen weekend niet. Voor vrijdag 19 november staat voor 't eerste een uiterst belangrijke wedstrijd op het programma: Ri vo 4 is tegenstander; heren 2 ont moet Rivo 3. De wedstrijden die voor deze afdeling gespeeld zijn ■leverden de volgende stand op. Stand: Mintonette 1 6-11, Flash 5 6-11, Rivo 4 5-10, Mai-kelo 1 8-10, Mintonette 2 6-8, Flash 4 5-5, Markelo 2 7-4, Holyoke 2 8-4, Ri vo 3 5-3, Flash 6 7-2, Eversberg 7-2. DAMES 2 In de klasse waarin dames 2 uit komt zijn een aantal wedstrijden gespeeld die de .volgende stand opleverden. Stand: Flash 3 6-12, Rivo 2 5-8, Flash 4 5-8, Eversberg 5-6, Ho lyoke 2 6-6, Markelo 2 5-4, Flash 5 5-2, Mintonette 2 5-1, SVVN 2 6-1. In de klassen waarin de meisjes en de jongens uitkomen lag de competitie nagenoeg stil waar door geen veranderingen in de standen ontstonden. PROGRAMMA VOLLEYBAL Vrijdag 19 november: (19 uur) Mintonette meisjes - Rivo B (19 uur) Mintonette heren 2 - Rivo 3 (19 uur) Mintonette heren 1 - Ri vo 4. Maandag 22 november: (20 uur) Holyoke 2 - Mintonette heren 2. Zaterdag 27 november: (15.30 uur) Markelo - Mintonette da mes 1. Begin september, direkt na de opening van de sporthal 't Mos sank organiseerde Mintonette fin het kader van de aktie Sport- Real een tournooi voor niet-club- gebonden volleyballers waarbij 't bewegen vooral centraal stond. Dit tournooi is destijds bij de deenemers en organisatoren zo goed in de smaak gevallen dat het bestuur besloot deze akti'vi- teit te herhalen en wel op vrij dagavond 17 december a.s. Mochten we op 4 september jl. de sporthal gratis gebruiken, dit keer echter moet er normaal huur betaald worden. Bovendien worden er altijd wat administra tiekosten gemaakt. Om deze kos ten te dekken moeten we nu f 10 per team inschrijfgeld vragen, doch dit bedrag is zo laag dat dit geen problemen zal opleveren. We rekenen erop dat alle Holten- se teams van 4 september weer van de partij zullen zijn: Baito - leraren - Schure - voetbalvrien den - gemeente - looikolkstraat - churchillstraat - Miintonettecre- anten - CJV soos - leerlingen scholengemeenschap. Maar iook andere! De teams moeten be staan uit '8 tot 9 spelers. Mixed- teams zijn natuurlijk toegestaan. Eén beperking is er: elke ploeg mag ten hoogste 3 echte Volley ballers teilen. De normale volley b air egels zul len tijdens dit tournooi ge den be halve wat betreft de speelduur van de wedstrijden. De wedstrij- den gaan circa 25 minuten du- op 3 velden om 19 uur en zal du ren tot ongeveer 23 uur. Om 20 uur echter speelt, het, eer ste damesteam van Mintonette 'n competitiewedstrijd tegen het eerste van Vrivo uit Vriezenveen zodat ieder die even een rustpau ze heeft behalve van een kop koffie of een glas fris ook nog van goed en hopelijk spannend com petitievolleybal kan genieten. Tijdens deze wedstrijd verwerken we de tournooi wedstrijden op 2 velden om na afloop van Minto nette-Vrivo weer op 3 velden verder te gaan. De inschrijving staat nu al open en deze sluit op dinsdag 14 de cember. U kunt met het team Inschrijven bij A. L, Langendoen, Holterberg 64 te Holten (tel. 1986) bij voorkeur met gelijktijdige be taling van het inschrijfgeld (f10,- per team. Op woensdag 24 november 1976 nodigt het bestuur de leden van de tennisclub uit tot deelname aan de jaarlijkse jaarvergadering. Aanvang 20.30 uur, in de boven zaal van Hotel Vosman te Holten. Op de agenda staat onder meer de jaarverslagen, bestuursverkie zing, verkiezing leden technische, jeugd- en kascontrolecommissie, de begroting 1976/1977, diverse me dedelingen en eventuele voorstel len schriftelijk ingediend en onder tekend door minimaal 10 leden. Aftredend binnen het bestuur zijn dit jaar K. van Geel en T. Udema, beiden stellen zich herkiesbaar. Voor de technische commissie wor den door het bestuur voorgesteld J. v.d. Assem, W. Dogterom en J. Jansen. Bij de jeugdcommissie worden voorgesteld A. Bogers en R. Raket. Voor de kascontrole commissie wordt M. Rustebiel voorgesteld. Verder komt aan de orde de redactie en verspreiding clubblad, inschrijvingen voor trai- In de jaarvergadering van de Tdu'wtrekvereniiging ,OKIA' heeft voorzitter Allard Luggenhorst in zijn openingswoord dank gebracht aan 't Electr. Techn. Bedrijf Van Bruggen en Zn. te Holten voor 't beschikbaar stellen van 12 prach tige trainingspakken. Als bestuurs lid werd gekozen de heer G. J. Struik. Zijn tegenkandidaat was de heer W. Wilmerink. Bij het be spreken van het winterprogramma werden tal van activiteiten op touw gezet zulks in samenwerking met de TTV ,Batihmen'. Ais nieu we vertêgenwóord'iger in de sport stichting werd aangewezen de heer E. Haverslag in plaats van de heer H. Klaasses (aftredend). Manege Teun Beldman organi seerde voor ruiters en amazones, die geregeld voor rijlessen komen of hun viervoeters in pension heb ben een puzzelrit, waarvoor flinke deelname bestond. Om deze rit te kunnen houden, gaf een aantal grondeigenaren toestemming tot gebruik en hiervoor werd hun door de heer Beldman dank ge bracht. Het puzzelcomité had een leuk, niet al te- lastig parcours uitgezet en de rit had mede hier door een vlot en gezellig verlóóp. Na afloop was er weer de traditio nele maaltijd „stampot moos". De prijzen, die bestonden uit kunst- en gebruiksvoorwerpen wer den gewonnen door: 1 Martin Blokland, 2 Hans Giessen, 3 Hr. Na'ber, 4 Alex Vossenberg, 5 e.e. Mariska Ansink, Guillaine Byene, Henriëtte Beldman en Els Hem- mink, 6 Caroline Ansink, 7 e.e. G. Zeeman, P. Zeeman en Rita Sue- rink, 8 Hans Hamers. 9 e.e. Bou- dewijn Zuurendonfc, Lilian Grouls en Erna van Heun, 10 e.e. Michel v. d. Assen en Albert Jan Pie- terse. Ter afsluiting van het cross-sei zoen 1976 organiseert M.A.C. de Holterberg op zondag 21 november nog een wedstrijd op het circuit de Zuurberg. Het betreft een uitwisselingswed strijd K.N.M.V.-N.M.B. voor ju nioren in de 125, 250 en 500 cc so loklassen. Ook de zijspannen zul- De opkomst op de eerste speel avond van de pas opgerichte tafel tennisvereniging „Holten" was gro ter dan het bestuur had verwacht. Ongeveer 20 Holtenaren waren ge komen om een balletje te slaan. Na een kleine demonstratie werd er om de beurt door iedereen leuk gespeeld op 4 tafels, waarvan er twee met haastige spoed bij wa ren gehaald. Nieuwe leden of geïnteresseer den worden de komende twee dinsdagen t.w. 23 en 30 nov. van 9-11 uur verwacht in de gymzaal aan de Lageweg, omdat de gym zaal aan de Haarstraat al bespro ken was voor deze dagen. Vanaf dinsdag 7 december wordt er weer in de Haarstraat gespeeld. len aan de start verschijnen. Het kan een bijzonder interessant treffen worden tussen de kopstuk ken van de beide bonden, die dit jaar voor het eerst - en met suc ces besloten tot een zekere sa menwerking. Dit is een unieke ge legenheid voor de kampioenen in de diverse klassen om te tonen, wie zich de sterkste junior crosser van Nederland mag noemen. De bezoekers uit de omgeving zul len o.a. kunnen zien of Freek Wil merink uit Okkenbroek, de kers verse K.N.M.V.-kampioen, zijn collega van de N.M.B. de baas kan. Overigens zullen ook de ver richtingen van de overige deelne mers uit de regio met veel inte resse worden gevolgd Bij de 125 cc zijn dat o.a. Joh. van Heek, Mein- ders, Bak en Seppenwoolde uit .Rijssen, In de 250 cc naast K.N.M.V. kam pioen Jan v. d. Bungelaar uit Mil] o.a. de succesvolle zesdaagse rij ders Gerard Kruiper uit Haaide en Dries Willems uit Holten. Bij de 500 cc-ers kampioen Jan Timmermans uit Aalst, Gerrit Polsvoort uit Lochem en Henk Ha terslag uit Holten. De zijspannen tenslotte, waarvan in totaal 21 equipes aan de start verschijnen, zullen voor het nodi ge spektakel zorgen, met kam pioenen Harry Borgelink/Joop Bouwhuis uit Rietmolen als grote kanshebbers. In verband met de vroeg invallen de duisternis zullen de wedstrijden al om 12.00 uur beginnen. Een sympathiek gebaar van MAC de Holterberg: de toegang is gra tis. ningen, contributie. Tenslotte zal het bestuur financiële verantwoor ding afleggen over 1976 en een be leidsbegroting presenteren ten aan zien van 1977 en 1978. Reden ge noeg om massaal te verschijnen. Op Uw komst wordt dan ook ge rekend. Eerste zege voor het tweede team Na twee nederlagen in uitwed strijden is het het tweede team in zijn derde wedstrijd dan toch gelukt om de eerste overwinning te behalen. Het bezoekende Rijs sen 2 werd met 5-3 verslagen na een uitermate spannende strijd, waarin Holten heel lang met 0-1 achtergestaan heeft. Pas rond middernacht werd de zege veilig gesteld. De volgende wedstrijd is pas op 11 januari 1977; dan gaat men op bezoek bij Dalfsen 1. Maar men gaat in ieder geval niet als hekkesluiter de ,,winterpauze" in. De uitslagen waren (Holten met wit op de oneven borden) Bord 1 J. G. M. v. Calcar-M. H. Hollering -lkbord 2 B. Beyer- O, ter Maat 1-0; bord 3 A. J. C. Brands_J. de Bruin 0-1; bord 4 H. T. Roeloffs-G. Wessels 1-0; bord 5 H. Roelofs-G. A. v. d. Groep 0-1; bord 6 H. A. Koers- J. C. Riemens 1-0; bord 7 J. ten Velde-F. Kuper V2-V2; bord 3 A. M, Klassen-M. Waanders 1-0. Het eerste team van de schaak club Holten moet alsnog zijn tweede competitiewedstrijd tegen Hardenberg 2 spelen. Zo luidde de beslissing vorige week na de vergadering van het S.B.O.-be- stuur De schaakclub is er niet verdrietig om; een reglementaire 10-0 overwinning is te goedkoop. A.s. maandag gaat deze uitgestel de happening plaats vinden. Bij winst komt Holten samen* met Hengelo 2 aan dé leiding. Interne competitie Hier slechts enkele inhaalwed strijden. D, v. Beek won in groep hij verloor zijn afgebroken partij I weliswaar van H. Roelofs, maar van J. E, scheperman. Door deze nederlaag is een toppositie voor hem wel verkeken. De degradatie- zorgen van Scheperman zijn hier door ook voorbij. In groep II ook slechts twee wed strijden, maar wel twee heel be langrijke. B. Beyer versloeg kop loper A. J. C. Brands en rukte op naar de tweede plaats, Eric Ger- vedinck Nijhuis wist zijn afgebro ken partij tegen H. A. Koers toch te winnen en gaat nu weer alleen aan de leiding. Nu de stand weer helemaal is rechtgetrokken is er duidelijk een gat geslagen tussen de eerste vier en de rest. Nog drie zonder spanning. De stand bovenaan: 1. E. J. Gervedink Nijhuis 8-7; 2. B. Beyer 8-6%; 3. en 4. A. J, C. Brands en H. T. Roeloffs 8-6; 5. A. M. Klaassen 8-4%. In zaal „De Poppe" werd de jaar lijkse gezellige avond van de IIIIV ,De Rietvoorn' gehouden onder lei ding van voorzitter Jan Wijnno- bel die zich in zijn welkomst woord in 't bijzonder richtte tot de heren Stef de Bruin en schipper Willem Zandstra en zijn vader die meekwamen om een toelichting te geven op de bijna het hele jaar door door hen georganiseerde vis- boottochten o.a. op de Friese me ren. Stef de Bruin hield hierna een pleidooi voor de echte sportvisserij waarbij men de snoek in bescher ming neemt. Zonder snoek zou ook het viswater als het Beuseberger- meer binnen enkele jaren geen behoorlijke visstand meer kennen. Er is nooit te veel snoek! De snoek zorgt voor een gezonde en behoor lijke visstand. Na het vurig piei- ciöoi wër<T de film vertoond Snoek •vissen met de spinner in de Friese polders'. Een fantastisch mooie film, waarvan geweldig werd ge noten. De prachtige beker die door café-rest. „De Poppe" beschikbaar was gesteld voor de grootste vangst in het seizoen was met 535 cm voor de heer J. A. Paalman en de wisselbeker van de club komt voor 1 jaar in de prijzenkast van Dirk Nijenhuis die de grootste brasem binnenhaalde. Na de prijsuitreiking vertoonde Sjef de Bruin een prachtige film over het vissen op snoekbaars op de Friese meren. Menig vissers hart ging toen sneller kloppen bij het zien van de grote vissen die werden gevangen. De druk bezochte gezellige avond werd besloten met bingo, waarmee een groot aantal prach tige prijzen waren te winnen. De prijs - een geheel verzorgd week end op zijn schip - die schipper Zandstra beschikbaar stelde, werd gewonnen door Jan Scholten. De door Sjef de Bruin beschikbaar gestelde levendaashengel werd ge wonnen door mevr. Krikkink. Voorzitter Jan Wijnnobel sprak een hartelijk woord van dank tot allen die aan het welslagen mee werkten. De avond werd met een dansje besloten. In de weken van 22 november tot en met 3 dec. '76 is het gym lokaal aan de Tuinstraat gesloten in verband met schilderswerk zaamheden. Het bestuur heeft van de gemeente toestemming gekre gen om uit te wijken naar de gymlokalen aan de Haarstraat (bij scholengemeenschap) en aan de Lageweg (Kol). Uitslagen: Nijverdal-Jongens BI 5-2, Heren 1-Dierne 1 2-2, EHV 3- Heren 2 2-2, Veteranen-Goor 0-7, Hengelo-Meisjes Sixes 1-6, Goor- Jongens Sixes 4-0, Jongens D- Avanti 9-9. Door groot en klein werd het hockeyspel het afgelopen weekend beoefend met verrassende resulta ten. Jongens BI kon het tegen een versterkt Nijverdal niet bolwer ken. Er werden wel twee mooie doelpunten gemaakt door de snél le Theo Hase. De onlangs gespeel de thuiswedstrijd tegen Nijverdal werd met 4-1 gewonnen, vandaar dat het een verrassing werd nu met 2-5 te verliezen. Heren 1 speelde een aanvallen de partij tegen Dieren en na met 2-0 te hebben achtergestaan, werd de stand 2-2 door twee doelpunten van de stick van W. van d. Werf uit voorzetten van J. Nieuwen- huis. Snelle uitvallen worden be loond. Heren 2 deed, qua uitslag, niet onder voor heren 1 en speelde 2-2 tegen EHV. De beide doelpunten werden door H. Vermeul gemaakt. De Veteranen misten weliswaar een paar doelpuntenmakers, maar wisten de stand in de eerste helft aardig in toom te houden. De tweede helft werd een teleurstel lend geheel, waarin 6 van de 7 doelpunten vielen. Het wordt nu toch wel tijd een en ander over opstelling en taktiek te leren. Wedstrijdprogramma: Zat. 20 nov. 12 uur Meisjes BI-Bully B2, Jongens Bi-Vrij. Zondag 21 nov. 11 uur Pieren 2-PW 4, 13.30 uur Loehem-Veteranen, 14 uur Zut- phen 1-Heren 1. Donderdag 23-11 14 uur Dames l-Nijvërdal 1 o.l.v. J. Pfeffer en P. v. Iddekinge. Zaalhockey: Iedere donderdag avond van 19-21 uur. De lesuren blijven ongewijzigd. Onderstaand treft u het gewijzigde lesrooster aan gedurende die 2 weken. Maandag 22 nov. wordt er les gegeven in het gymlokaal aan de Lageweg. De lesuren zijn ongewij zigd. Maandag 29 nov. wordt er les gegeven in hét gymlokaal aan de Lageweg. De lesuren zijn onge wijzigd. Woensdag 24 nov. wordt er geen les gegeven. In plaats hiervan wordt er dinsdag 23 nov. les gegeven in het gymlokaal aan de Haarstraat. De lesuren zijn on gewijzigd. Woensdag 1 dec. wordt er geen les gegeven. In plaats hiervan wordt er dinsdag 30 nov. les gegeven in het gymlokaal aan de Haarstraat. De lesuren zijn on gewijzigd. Donderdag 25 nov. wordt er geen les gegeven. In plaats hiervan wordt er vrijdag 26 nov. les gegeven in het gymlokaal aan de Haarstraat. De lesuren zijn ongewijzigd. Donderdag 2 dec. wordt er geen les gegeven. In plaats hiervan wordt er vrijdag 3 dec. les gegeven in het gymlokaal aan de Haarstraat. De lesuren zijn ongewijzigd. Zaterdagmorgen 27 nov. wordt er geen les gegeven in het gymlokaal aan de Tuinstraat. In de beide andere lokalen gaan de lessen gewoon door. De toepassing van de Rijks groepsregeling Zelfstandigen in verband met de droogtescha'de kan voor de gemeenten tot flinke fi nanciële lasten leiden. In het kader van de financiële verhouding tus sen het rijk en de gemeenten zijn maatregelen gewenst om de zware lasten voor de gemeenten zoveel mogelijk te verminderen. Het Landbouwschap heeft begrip voor dit gemeentelijk vraagstuk. Het ondersteunt in een brief aan de minister van Binnenlandse Za ken het verzoek van de gemeente Tubbergen om van rijkswege maat regelen te treffen, die een extra aanslag op de gemeentekas moeten opvangen. De gemeenten beslissen over de aanvragen voor dë RZ-regeling en dragen voor een deel bij in de fi nanciële lasten. Vooral agrarische gemeenten kunnen door toepassing van de RZ-regeling in verband met de droogteschade met bijzondere financiële gevolgen te maken krij gen. De gemeente Tubbergen, waar 1.125 agrarische bedrijven zijn ge vestigd en veel bedrijven door de droogte gedupeerd zijn, heeft gro te zorgen over de extra kosten bij de toepassing van de RZ-rege ling. In een brief aan de minister van Binnenlandse Zaken hebben burgemeester en wethouders van Tubbergen aangedrongen op extra maatregelen van rijkswege. Het Landbouwschap heeft volledig be grip voor dit gemeentelijk vraag stuk. Het ondersteunt dan ook de wens van de gemeente Tubbergen en heeftd it in een schrijven aan minister De Gaay Fortman (van Binnenlandse Zaken) bevestigd. (Hier ligt ook een belangrijke taak voor de Vereniging van Ned. Gemeenten, red. H.N.) Veertig dames, leden van de afd. Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, hebben een bezoek gebracht aan het Bejaar dencentrum „Diessenplas" waar ze in de recreatie welkom werden geheten door de directeur van het centrum, de heer O. Dupon. Hij noemde Het een goed idee van de dames om op deze manier eens nader kennis te nemen van al het geen er in het huis zo dagelijks gebeurt. De heer Dupon stond eerst stil bij het stichten van het tehuis, dat gebeurde in nauwe samenwerking met de Ned. herv. kerk. Het cen trum is drie jaar geleden in ge bruik genomen en is thans een tehuis voor 104 bejaarden. Na de uiteenzetting van de heer Dupon was er gelegenheid om de keuken, de ziekenkamer, de eet kamer van het personeel, de lin nenkamer enz. te bezichtigen. Drie alleenwonende dames gaven gaar ne gelegenheid om bij hen eens binnen te kijken. De dames ston den verbaasd hoe gezellig ze hun kamer hadden ingericht, heel erg leuk. Na de rondgang werd in de recreatiezaal een tweede kopje koffie gedronken en was er gele genheid om de directeur vragen te stellen. Hiervan werd druk ge bruik gemaakt. Om plm. 4 uur werd van de bejaarden en direc teur Dupon afscheid, genomen, waafbij de presidente, mevr. G. Slijkhuis, een woord van dank sprak en bloemen offreerde. XL De problemen rond de maatregelen tot peilsverlaging van de grondwaterstand in het Espelobroek in het kader van de ruilverkaveling Holten-Markelo blijven de gemoederen van de georganiseerde landbouw bezig houden. Dat bleek in de vorige week donderdagavond in hotel Vosman onder voorzit terschap van de heer J. W. Wesseldijk gehouden ledenverga dering van de afdeling Holten der O.L.M. Die peilsverlaging kan enerzijds worden bereikt door het bouwen van een ge maal en het aanbrengen van drainage en anderzijds door het onttrekken van water uit de diepe ondergrond ten behoeve van de drinkwatervoorziening. Zoals men weet is het Espe lobroek echter aangewezen als proefgebied voor de water winning door de Waterleiding Maatschappij „Overijssel" (W.M.O.). Dit brengt belangrijke consequentie mee voor de uitoefening van het landbouwbedrijf aldaar, omdat plm. 150 ha. zal moeten vallen onder de regeling van het 2e bescher ming Waterwinning Overijssel 1976, onlangs door de Provin ciale Staten van Overijssel behandeld, maar opgeschort tot de voorjaarsvergadering van 1977. In haar dezer dagen versche nen informatiebulletin zegt de Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling daarover: „Zo op het eerste gezicht vallen mo menteel de beperkingen voor de landbouw wel mee, maar de Plaatselijke Commissie is voor alsnog huiverig om hieraan mee te werken". De commissie heeft hardop „neen" gezegd tegen de plannen van Gedeputeerde Staten, omdat indeling in het 2e beschermings- gebied ernstige belemmeringen in de bedrijfsuitoefening voor de boeren aldaar zal meebren gen. De O.L.M.-vergadering was het met dit antwoord van de ruil verkavelingscommissie volkomen eens. Zij acht de voorgenomen maatregelen in strijd met de af spraken, die vóór de stemming over de ruilverkaveling daarom trent zijn gemaakt. „Het plan waarover gestemd is, ligt an- de*s", zei de heer H. Stegeman, 2e voorzitter van de ruilverka- velingscommissie. Het waterpeil moet zakken en dat kan het best geschieden door onttrekking van drinkwater door de W.M.O., waardoor men ook financieel uit de moeilijkheden zou raken. Het juiste waterpeil kan dan gecon troleerd worden door het Wa terschap „Salland", want er mag niet onbeperkt gepompt worden. „De herontginning kunnen we niet uitvoeren als we ,neen" vol houden; daar is geen geld voor uitgetrokken", aldus de heer Ste geman, die verder het afbreken van de onderhandelingen een onverteerbare zaak voor de ruil verkavelingscommissie noemde. Niettemin heeft men onlangs nog geprobeerd door middel van de Hoofdingenieur-Directeur van de provinciale waterstaat het ge sprek weer op gang te krijgen. Men heeft echter nog niets ge hoord. De behandeling van deze zaak werd aan de orde gesteld door voorzitter Wesseldijk, die voorts in zijn openingswoord de huidige situatie in de landbouw de revue liet passeren. Hij zei o.m., dat de ideale weersomstan digheden van de laatste maan den nog veel hebben goed ge maakt aan de veevoederschaars- te, veroorzaakt door de goede grasgroei. Vooral voor de ko mende winter zijn de moeilijk heden nog lang niet opgelost. De heer Wesseldijk deelde ver der nog mede, dat het rapport over het waterwingebied, met o.a. de droogteschade, binnen kort ter inzage komt te liggen. Wie het er niet mee eens is, kan zijn bezwaren bij Gedeputeerde Staten indienen.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5