TORENVALK I rticiën de eerste negende )rins der Fienpreuvers Twee Sint M es Sint Niette bij biiurtver. „HOLTERHAAR" WAAR GAAN WE HEEN? AGENDA ■rica Terpstra in .Liberaal Café" e Holten Kinderverhaal Forumavond NVV EN NKV masi Tentoonstelling handwerken Burgerlijke Stand HOLTENS NIEUWSBLAD 19 NOV. 1976 PAGINA 3 iterdagavond werd in de rijk versierde feestzaal van café- st. Het Bonte Paard het feest van de Elfde van de elfde ge- mden. Prins Teun de Zwarte sprak een met humor rijk ge- rdeerd welkomstwoord tot de vele Holtenaren en gaf een lerzicht van hetgeen tijdens zijn ambtsperiode gebeurde en jtgene wat tot de vrome wensen behoorde maar nog niet in jrvulling ging. De sporthal ,,'t Mossink" is er komen, maar de parkeerplaats het sportpark „Meermans- imp" is nog steeds niet wat het ezen moet. Hoogtepunten Hoogtepunt enin zijn rege- ngsperiode waren de geboorte in twee „fienpreuvertjes", t.w. utger Jansen, zoon van Gerrie i Anne (adjudant) en nog zeer alangs werd prins Teun de otse vader van prinsje Hen ri. Prins en adjudant trakteer- »n vervolgens de hele zaal op eschuit met muisjes. De laatste onderscheiding, die öor prins Teun werd uitgereikt, el ten deel aan Antoinette, die i het gezin van Teun tijdens de ;rste levensdagen van Hendri ijzonder heeft geholpen. Om 22.00 uur kwam het defi- (tieve einde aan de ambtspe- ode van prins Teun. Hij haak- in op de grote carnavalsschla- sr „Oh, Janna, waar blijven de peklappen". Ook nu werd de pestende menigte verrast. Tij- èns het zingen van de schlager reeg elke bezoeker een heer- jke speklap en werd Teun af 'evoerd. Hoor, wie klopt daar Rond elf uur werd het span end. Flink gebons op de deur h wie kwamen er binnen? Sin- srklaas en Piet. Dit was toch 7el een complete verrassing int riep enkele Fienpreuvers bij ich en deelde cadeautjes uit 'ervolgens zongen Sint en Piet en lied, waarin enkele leden van je Prinsengarde en Raad van ilf op de hak werden genomen. Voorzitter Fons Akkermans roeg de Sint of hij dit jaar voor en dubbelrol voelde en nadat ie grote kindervriend bevesti gend had geantwoord, werd hij Chter de oud-prinsen Water jan n den ontvangèr - voor ieder en onzichtbaar - in het prin- jenkostuum gestoken. En voila, de nieuwe prins was bekend, namelijk Luciën I, graaf van Niemendal, in het dagelijks leven Luciën de Graaf .impor teur van slaapzakken en dons dekbedden, wonende aan de Rijssenseweg. Na. een adverende polonaise werd het feest met muzikale om lijsting van het „Salland Com bo" tot in de kleine uurtjes voortgezet en werd tussen de bedrijven door oud-prins Teun door zijn opvolger in de prin sengalerij „bijgezet". I Met als onderwerp „De liberale jonk in1 het -kruitvat van Den .jjyl" spreekt a.s, maandagavond j22 nov.) mevr. Erica Terpstra 'tijdens het „liberaal café", georga niseerd door de aid. Holten van ie WD. Deze bijeenkomst wordt gehouden in café de Efester. Aan vang 20.00 uur. Mevr. Verkerk- - £erpstra is kandidate voor de jTweede Kamerfractie voor de vVD. - Tijdens een op maandag 10 ja nuari 1977. even-eens in Holten, te «houden liberaal café zal als spre- «cer optreden m-r. drs. F. Bolke- jstem, eveneens VVD-kandidaat ,i '-oor de Tweede Kamei" en gewe id'ten directielid Shell Chemie Pa t-rijs. Hij zal spreken over het on- |v der werp „Bedrijfsleven in het al- gemeen." Aanvang 20.00 uur in u café De Biester. NED. HERV. KERK 9.00 uur en 10.30 uur ds, Schel- levis. Extra coll. voor „Betha- nia". Oppasdienst: mevr. Ren- sen, Henny Baltus en Alie Koop. man. 10.00 uur: Jongerendienst in gebouw „Irene". 19.15 uur: Open-Deur samen komst m.m.v. Chr. Mannenkoor „Asaf", Dedemsvaart. GEREF, KERK 9.30 en 15.00 uur: ds. G. W. H. Peddemors. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: me vrouw A. Groot Enzerink-Mars- kamp, Herma Tromop (res. Jenny Aanstoot). Mevr. Beld- man-Ekkelkamp, mevr. Starn- Dijkink (res. mevr. Withaar- Stam). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 10.00 uur ds. A. W. Berkhof. Extra collecte voor „Bethanië" 0KKENBRGEK 10.00 uur ds. M. de Heer. Kin deroppas in ,,Ons Centrum". NIEUW HEETEN Zaterdag, 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. De jongen, die ruim vijfentwintig jaar geleden een fikse oploop op ons schoolplein veroorzaakte, kan ik me niet meer voor de geest halen. Wel heb ik nog een -goed beeld van de reusachtige karton nen doos die hij met gestrekte ar men voor zich uitdroeg. Op de bodem van de doos bevond zich een laagje houtwol en daarin ont dekte ik paar piepende, grijsbrui ne vogeljongen. De levende have bleek te bestaan uit twee toren valken die zo klein waren, dat ze nog helemaal in het -dons zaten. Binnen in de school, in de spreek kamer, waren we er al gauw ach ter, waar de jeugdige roofridder vandaan kwamen. De vader van de schooljongen was schilder en op een goede (of kwade?) dag kwam. hij tijdens een onderhouds beurt van de Spijken-isser Brug het nes-t van de valken i.n een van de heftorens tegen. De hele zaak moest weg in verband met de grote verf beurt en daarom, nam hij de kuikens mee naar huis waar hij ze aan zijn zoon overhan digde met de woorden: „Alsje blieft! Anders gaan ze dood! Geef ze maar aan je meester, dan kan die de jongens er nog wat van leren"! Zoonlief, die het allemaal uitstekend bedoelde, zocht 's avonds wormen voor zijn pleeg kinderen en toen hij merkte dat ze die niet graag lusten, probeer de hij het met stukjes brood met suiker. Om kort te gaan. Zo kwamen mijn eerste -torenvalken in mijn bezit. In de -loop der jaren zijn er nog veel gevolgd en het is wel eens gebeurd dat we in één broedsei- zoenacht tot tien jonge valken achter elkaar binnen kregen. Voor een -deel blijken dat dieren te zijn dié het slachtoffer zijn ge worden. van menselijke techniek, botsingen me-t hoogspanningska bels bijvoorbeeld. Er zitten echter ook vogels tussen die, kort na 't uitvliegen,, het kontakt met hun ouders om de één of andere re den hebben verloren. Zo haalde ik in Rotterdam-Zuid op een morgen twee valken weg die i-n feite niets mankeerden. Eén dier was in het Zuiiderziekeinthuis terecht geko men op een binnenplaats waarvan de omringde muren zo hoog wa ren, dat de vogel als het ware i-n een grote k-ooi zat, waaru-it hij met kon ontsnappen. Een andere valk vloog rond in de verwar- nrngskelder van een basisschool in de Den Hertings-traat. De vo gel was door een schoorsteen naar beneden gekomen en liet zich tenslotte met een bezem en een dweil in een hoek drukken, waar ik hem kon pakken. Beide valken zijn na enige weken naar het Roofvogelrevalidat-iecentrum „Het Liesveld" in de Alblasser- waard gebracht. Na een grondige training worden alle patiënten daar weer aan -de natuur toevei'- trouwd. Wie in Blijdorp torenvalken wil zien, moet maar eens langs de papegaaien t en parkieten in de richting van de kapmeeuwen bij de spoorbaan lopen. De Blijdorp- se valken hebben het kennelijk goed naar hun zi-n, want ze heb ben met succes gebroed. Buiten, in het vrije veld, is Nedei-lands meest algemene roofvogel ge makkelijk te herkennen. Kijk maar eens boven onze weilanden, waar de Valkjes seconden lang op één jju-nt „stilstaan" i-n de lucht, op zoek naar muizen die zich tus sen het gras bewegen. Deze ma nier van vliegen, zachtjes tegen de wind in gaan hangen met klap wiekende vleugels, wordt „bid den" genoemd. Eigenlijk eens 'n eerbiedige vogel die bidt voor zijn eten! K. Schot (uit Blijdorp geluiden) liimimiwBiliiiiMroffliwMMiBay Gevonden: dameshorloge, hand schoenen, handschoenen, bruine portemonnaie, zwarte jopper en kinderjasje, ceintuur, zakmes en ceintuur. Verloren: zilverenmunt aan een -ketting (rijksdaalder 1966), plastic tas met wit gymbroekje» -schoenen en handdoek,blauwe portemonnaie, opschrift „poen", groen kinder fietsje merk „pony", donkergroen knipportemonnaie, bruine porte monnaie met pl.m. f 50.-, pas RABO-bank. Voor de leden van het NW en NKV wordt op donderdagavond "5 novemfber een grote forumavond belegd in zaal Vosman. Lr zal ge sproken worden over: „De vakbe weging nu en in de toekomst; ak- tuele vraagstukken." In een korte inleiding zullen -de forumleden, de distriictsbestuurders J.. Mooie- kamp (NVV) en H. Deupman (NKV), op deze onderwerpen in gaan. Daarna zal er ruimschoots gelegenheid zijn voor discussie. Aangezien er in Holten geen afde ling van het NKV bestaat, moet voor de leden van deze vakorga nisatie deze publikatie als een uit nodiging worden beschouwd. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Maartje, ze heette toevallig nog Maarfje ook, het logeetje uit Leeuwarden, kwam een paar da gen bij haar nichtje in Elburg logeren. Ze zou ook, tot haar moeder weer beter en ze weer naar huis kon, bjj Roza op school gaan en ze zaten gezellig in de zelfde klas. Vergeleken met Leeuwarden vond Maartje Elburg maar een klein stadje. En ze had natuurlijk wel gelijk, maar Roosje was wat trots op haar stad, die ze had den pas nog op school gehad een Hanzestadje is, waar de stra ten bijna allemaal haaks op el kaar lopen. Nog een paar dagen, dan zou het Sint Maarten zijn, 11 november. Rqosje vertelde h-oe zij vorig jaar z-elf een erg mooi lichtje had uit gesneden uit een dikke wortel. „Oh", antwoordde Maartje, „wij nemen altijd lampions. Die kun je ook zelf maken, als een soort lan taarntje". Nou, ze raakten niet uitgepraat hoe ze nu het best al les konden regelen. Ze maakten een lijstje voor wat ze nodig had den. Niet alleen in E-lbrug en in Leeuwarden vieren de kinderen Sint Maarten, door langs de hui zen te lopen met hun lantaarns, lampions of vernuftig uitgesne den wortels. In de meeste provin cies houden de kinderen een rond gang me-t lichtjes. Op Marken vragen de kinderen niet om snoep of centjes. In de schemering gaan ze met hun lichtjes naar de Kerk buurt. De kleinsten worden ge bracht door hun bessies (groot moeders) en ze zingen: Sinter Maarten Vleugeltje Rood rood reugeltje Rood rood roklrie an Daar komt Sinter Marten an. In Noord Holland boven het IJ is er bijna geen plaats waar het ge bruik niet in ere wordt gehouden. „Maken ze bij jullie ook vuren?" vroeg Maartje. „Bij ons gaan ze eerst „tögjen" om brandbaar spul te verzamelen. Dat is dan voor de Suntemertensbran". „Zullen we eens het Sint Maar- ten-liiedje zingen?''', was het plan van Roos. En daar begonnen ze: „Sonder Sonder MaartenEn Maartje: „Sinte Maarten fleugel- tsjeHa, ze hadden allebei een ander Jied. Nou, dat kwam mooi uit. „We zingen hier altijd: Sonder Sonder Maarten De koeien dragen staarten De kalven dragen horens Riéke rieke torens Hier woont zo'n rieke man Die zo veule geven kan Veule zal hij geven Zalig zal hij leven Stook vuur stook vuur Sonder Maarten is zo duur Nu jij jouw lied, laat horen wat juillie in Leeuwarden zingen". „Ik kan helemaal niet goed zin gen", probeerde Maartje zich er vanaf te maken. Ze was eigenlijk verlegen. „Nou, schiet op, dan kan ik het ook leren. Dan zingen we pie avond samen jouw lied. Krijgen we misschien meer, om dat de mensen het ook leuk vin den eens een ander lied te ho ren". „Zal ik het opschrijven?", vroeg Maartje nog. „Nee, ik zing het gauw genoeg mee, laat maar horen". En daa^.zong .Maartje: 7,SIïïtë Marten F1 eugeltsje Drie dra dreugeltsje Drie dra dronk je Sinte Maarten op 't stokje Hier woont een rijke man Die ons wel wat geven kan Veel zal hij geven Lang zal hij leven Zalig zal hij sterven Koninkrijk beërven Job zal hem lonen Met honderdduizend kronen Met honderdduizend lichtjes an Daar komt Sinte Marten an Sint Martinus bisschop Loopt door alle landen Da<t wij hier met lichtjes lopen Is voor ons geen schande". 't Is een moeilijk lied. Ze oefen den samen en kregen op 11 no vember veel waardering. (Nadruk verboden) Wonsdag 24 november a.s. brengt Sinterklaas weer zyn traditionele be. zoek aan de buurtvereniging „Holterhaar". Dit bezoek zal plaats vinden m de recreatiezaal van het bejaardencentrum „Diessenplas" en is be doeld voor de kinderen van de leden. Leeftyd is gesteld op 3 t m 8 jaar Het feest begint 's middags om 2 uur met een muzikale show 'door dé „Wica's". Rond half vier zal Sinterklaas zelf ten tonele verschijnen eil heeft vast voor alle kinderen wel een presentje in de zak Voor de leden organiseert „Holtenhaar" op 9 december a.s. een kegel avond by „Dikkie Down". Aanvang 8 uur. Het is een bekend feit, dat de meeste mannen zich niet graag in een schoenwinkel laten zien. Een groot deel van hen komt zelf niet eens in zo'n zaak. Zij laten het ko pen van schoenen 'aan hun echt genoten over. die gewapend met de maat van manlief naar de schoenzaak stappen om voor hem een paar schoenen te kopen. De vrouw bepaalt aan de hand van de richtlijnen die zij al of niet van manlief heeft gekregen welke schoenen hij zal dragen. Nu passen mannenschoenen ge lukkig meestal gemakkelijker dan die van de dames en dus passen des choenen meestal wel als mijn heer een normale maat heeft. Man keert er iets aan, dan komt heel dikwijls de echtgenote weer met de schoenen terug, vertelt wat er aan de hand is en kiest andere schoenen die vermoedelijk beter passen. De man waarvoor de schoe nen zijn béstemd laat zich dikwijls in het geheel niet zien. Soms komt hij mee bij het ruilen om niet voor een tweede maal schoenen te krij gen die niet behoorlijk passen. Ook valt het op, dat' wanneer de man zelf naar de winkel komt om schoenen te kopen er veel mannen zijn die dan schoenen uitkiezen en ze zonder passen laten inpakken. Schoenen uitrekken en passen, daar voelen ze niets voor. Dit verschijnsel staat overigens niet op zich, want een nog veel groter deel der mannen laat bij voorbeeld de vrouw altijd zijn on dergoed kopen. Hetzelfde geldt dikwijls voor overhemden, dassen en wat al niet meer. V.l.n.r. oud-prins Jan Mark- voort, prins Luciën de Eerste, graaf van Niets tot Nieman- dal, oud-prins Gert van Gun- der (als Zwarte Piet), oud prins Water Jan en oud-prins Fons. DEVENTER De Oostermaet, loop d'r eens door! Een Daventria gezins-keuze- prestatieloop over 1 t.m, 10 km. Aktie Sportreal. Zondag 21 nov. van 11 tot 12.30.. Voorinschrijving a 2.50 per gezin, 1,individu eel bij VVV. Toonkunstkoor EUTERPE voert zaterdag 20 nov, om 20 u. Judas Macabeus van Handel op in Het Open Hof, Karei de Grotelaan 361. Wedstrijden voor de IJselcup voor dames en gewestelijke herenploe- gen op de Deventer Kunstijsbaan zaterdag 20 nov. 13 u. Deventer Schouwburg, Grote Kerk hof 1, tel. 11500, donderdag 18 nov. 20 u. concert door het Overijssels Philharmonisch Orkest. Vrij. 19 en za. 20 nov. 20 u. De Drentse Vereniging „Harm Smeen- ge" brengt Zo hef tante Geertien het ewild. Za. bal na met kwartet John Dijke. Di. 23 nov. 20 u. Stichting Kamer muziek Deventer: Misha Dichter, piano. Wo. 24 nov. 14.30 en 20 u. I Colom- baioni. Cinema, Lange Bisschopstr. 69, tel. 11100. Weekfilm do. 18 t.m: wo. 24 nov. Max Havelaar - 2e week 14 j, Filmart vr. 19 nov. 23.15 u. A wo man under the influence 18 j. Nachtvoprst. za. 20 nov. 24 u. Sléeperi 18 j. Matinee za. 20, zo. 21; wo. 24 nov. 14 u. De Nederlandse Robinson Crusoe a.l. È.D.B.-Theatëï, Smedenstraat 10, tel. 13615. Weekfilm do. 18 t.m. wo. 24 nov. Nobody is back 18 jr. Nachtvoorst, vr. 19, za. 20 nov. resp. 23 en 23.30 u. De Klopjacht 18 j. Matin,ee za. 20, zo. 21 nov. 14 u. Vernietiging van de Alpha a.l. Aanvangst. weekfilm: werkd. 20 u„ za. 18.30 en 21 u„ zo. 16, 18.30 en 21 u. Luxor Theater, Brink 20, tel. 18662. Weekfilm do. 18 t.m. di. 23 nov. Woeste Hoogten 14 j. Nachtvoorst. vr. 19 nov. 23 u. De hete nachten van Dracula 18 j. Matinee za. 20 nov. 14 u. Pipo en de Fnraten van Toen a.l. Cyclusvoorst, wo. 24 nov. 20 u. Mes petites amoureuses 14 j. Aanvangst. weekfilm: werkd. 20 u., za. 18.30 en 21 u„ zo. 16, 18.30 en 21 u. Goetiek De Rozijnenkorf, Grote Poot 19, tel. 11848. Geopend: ma. t.m. za. 14-18, vr. ook 19-21. Tot 25 nov. Peter Elbertse - foto's. Kunst Rondom, Openbare Leesz., Brink 70, tel. 13506. Geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21, za. 10-17. Tot 28 nov. Willy Verhage. wand kleden, Wim Verhage, pentekenin gen, Bert Colenbrander, gebruiks- keramiek. Kunsthoek Rabobank, Keizerstr. 2, tel. 17573. Geopend: ma. t.m, vr, 9-16, vr. ook 18.30-20. Tot 4 dec. Kees van den Bos. Cave du Tertre, Jaarsma Woon- centrum, Bergstr. 48, tel. 184.94. Geopend: gewone winkeltijden (ma. gesloten). Tot 21 nov. Maria Karthaus, olieverfschilderijen It- tala, vormen in glas. Galeiie Tambaran, Bergstr. 34, tel. 15077. Geopend: vr. 11-21, za. 11-18, zo. 13-13. Stadsgezichten van Deventer, schilderijen en tekenin gen van Bert Holsheimer. Galerij Lenten, Kletterstr. 25-27, Epse, tel. 21815. Geopend: wo. t.m. za. 10-18, zo. 14-17. Uitgebreide collectie beeldhouwwerk, schilde rijen, grafiek en keramiek van 1850 - heden. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512. Geopend: ma. t.m. vr. 10-12 en 13-17, wo. ook 18-20.45. 'Vogels in prent door de eeuwen heen. Albert Schweizer Centrum, Brink 89, iel. 19675. Geopend: di. t.m. vr. 10-12 en 14-17, za. 13-17. Tentoon stelling over het nieuwe gedeelte van het Albert Schwitzerzieken- huis, en kunst vervaai-digd in het ziekenhuis te Lambarene. Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556. Geopend: di. t.m. za. 10- 12.30 en 14-17, zo. 14-17. Deventer rond 1900, tekeningen, etsen en schilderijen van J. A. van Schoo- ten (1870-1933). Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14456. Geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17. Speel goed, kostuums en kostuumpoppen. Museum voor Mechanisch Speel goed, Noordenbergstr. 9, tel. 19739. Geopend als de Waag. Mechanisch speelgoed uit de Collectie Stekelen burg. HCR Poppe, Korte Ennestraat 3. Za. 20 nov. 20-23, zo. 21 nov. 10-16 u. Tentoonstelling „Vogelvreugd". Vrouwencafé, Menstraat 2, donder dag 18 nov. vanaf 20.30 u. Jazzcafé, Menstr. 2, tel. 11637, vrijdag 19 nov. vanaf 20.30 u. Plet Ei van Columbus, Polstr. 76, tel. 12311, 19 nov. 20 u. Politiek Jongerencafé: thema Jeugdproble matiek i.d. regio. 20 nov. 15 u. Poppentheater „De Trekwagen", 21 nov. 15 u. Trevor Watts Quin- tett. Voorts permanente, maar wel steeds wisselende tentoonstelling van Deventer kunstenaars (dag. 16.30-19, verder onregelm.). Wekelijke Volksdansavonden Cha- verim We Chaverot in de Ooster- school, Oosterstr. 3a, inl. tel. 15569 of 05706-1730. Elke dinsdag 19-20 u. demonstratiegroep, 20-21.30 u. v. gevorderden, elke donderdag 20-22 uur voor beginners. Nederlandse Jeugdbond voor Na tuurstudie (NJN) afd. Deventer zo. 21 nov. excursie naar de Kranen- kamp; start 8.45 Stationspl. MTS, Zutphenseweg 51055 za. 20, zo. 21 nov. resp. 10-17 en 10-16 u. Ten toonstelling „Vogellust". Overdekt zwembad, Smyrnadwars- straat 2, tel. 21864, za. 20 nov. 19-21 u. Onderlinge Zwemwedstrijden „De IJsel". ALMELO Varossieau: donderd. vrijd. Varossieau: do., vrij., ma., di., wo. 14.30 en 20.00 uur: Grizzly 34 .-- jr., za. om .18.45 en 2100 uur Grizzly 14 jr.. za. 23.15 uur: ero tische dromen van eén'rtzasanova" 18 jr.. zo. 14.30, 18.45 en 21.00 uur- Grizzly 14 jr. Palace: Dagelijks om 14.30 en 20.00 uur: Survive 18 jr., zo - en wo middag 14.30 uur: Pippi Lang kous gaat van boord a.l. Tot 8 december wordt er in de openbare bibliotheek, Rörikstraat 3, een tentoonstelling gehouden van werk van de handwerkgroep van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen Deze groep werkt onder lei ding van mevrouw L. Steenhuis- Wierenga. Er zijn voornamelijk wandlappen m verschillende werk- technieken De collectie is te be zichtigen gedurende de uren van openstelling van de bibliotheek. Zaterdag 20 november 14.25 uur Aankomst Sint Nicolaas N.S. Station. Zondag 21 november 12.00 uur Motorcross M.A.C. De Hoiterberg. Terrein: Zuurberg. (zie adv.). 14.00 uur Discobal in cafe De Wip- pert (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 22 november 20.00 uur Voorlichtingsavond CDA Holten in gebouw Irene. 14.30 uur Bejaardensocitëit Holten in gebouw Irene. 20.00 uur Liberaal-café in cafe De Biester (zie ber.). 19.45 uur Vergadering Platte landsvrouwen afd. Espelo. Cau serie door mevr. Löss over het maken van kerstbakjes. Dinsdag 23 november 19.30 uur Bijeenkomst afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen in gebouw Rehoboth. Show van klederdrachten met toelichting. 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou-. wengroep Dijkerhoek in Betha- nie. Eigen avond. 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal Vosman. Spr, dok ter D. C. Nicolia, Hoogeveen,' over Iriscopie en gebruik ge neesmiddelen. 20.00 uur Buitengewone ledenver gadering v.d. afd. Holten van. het Ned. Rode Kruis in hotel Vosman. Woensdag 24 november 20.30 uur Ledenvergadering Ten nisclub Holten in bovenzaal ho-' tel Vosman (zie ber.). Donderdag 25 november 20.00 uur Forumavond NVV-FNV NKV in zaal Vosman (zie ber.) 19.30 uur Jaarvergadering IJs-- club De Noordpool in cafe Kalf- sterman (zie adv.) Tot 8 december: Tentoonstelling handwerk afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen; in de Openbare Bibliotheek, Rö rikstraat 3. Vrijdag 26 november 19.00 uur Grote verwerping Schiet-* vereniging De Zaagmolen in Het Bonte Paard in Dijkerhoek (zie adv.). 19.45 uur Jubileum feestavond' i.v.m. 30 jarig bestaan afd. Hol ton Chr, Nat. akverbqnd (CNV), in gebouw Rehoboth mmv Chr. Ontspanningsclub C.O.C. 20.00 uur Grote verwerping in het Ontmoetingscentrum Meer manskamp. (zie adv.). Zaterdag 27 november 19.00-20.00 uur Start Gezelligheids- rit MAC De Hoiterberg bij ca fé De Biester (zie adv.). Vrijdag 3 december 19.30 uur Start Gezelligheidsrit Buurtvereniging Dijkerhoek bij Het Bonte Paard. Vrydag 10 december 20.00 uur Oprichtingsvergadering CDA Holten in gebouw Irene. Vrijdag 17 december Grote verwerping in -en ten bate van gebouw Bethanié in Dijker hoek. - V - - Geboren: Hester Johanna dv, J. Stam en W. Bosschers: Brigitte dv, W. C. Koopman en H. M. Sig. ger; Gerritdina dv, H. Vos en F. Oosterkamp Overleden: W.Dikkeboer-S tam ■oud 79 jaar, Holten; H, J. Huzen, oud 74 jaar, Holten. Getrouwd:H. G. J.Kok. oud 22 jaar, Raalte en W. J. Veenstra, oud 20 jaar. Holten. ARTS J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, telef. 1870. Voor boodschappen bellen: li.OO uur un 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat, tel. 1436. Spreekuur wijkver pleegkundigen en uitlenen van magazijn-artikelen, werkdagen van 13.30-14.30 uur, Groene Kruisgebouw. ZIEKENVERVOER A. Müller, telef. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, telef. 2980 en 1338. TANDARTS H. van Bentem, Dorpsstraat 13. Heilendoorn, telef. 05486 - 54132. Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 uur nm. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, telef. 2004. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelij ke Dinesf verlening „Midden- Overijssel", Dorpsstr. 16, tel. 2784, Spreekuur wijkverpleeg kundigen ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 uur, donderdagavond van 6-7 uur en volgens af spraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 uur, Dorpsstraat 16, telef. 2784. Tijdens weekends zijn Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging telef, bereikbaar onder nr. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisgeb. Gaarddöstraat, G. J. Kraaij, telef. 2299. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35, telef. 1549 (tussen 8,30 en 10.00 uur). WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 21 nov. C. Dijk, stra, Schoutenstraat 35, telef. 1833. lyiaandag 22 t.e.m. zondag 28 nov. H. J. Moleman, Lage- weg 13, tel. 1974. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur a.h slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 20 t.e.m. vrijdag 26 november: elektra: H. Heijink, Kolweg 44, tel. 2124. Gas: H. J.' Kolkman, Churchillstraat 99, telef. 3016. POLITIE Telefoon: 13ö2 2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200 - 71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3