■OH vmm mm IJsclub ,Dc Noordpool' Schure volop actief feci Toonwagen- lewoners op een nieuwe Een fiets als hoofdprijs 3 Jl§ - Ml Zuster Duncan won eerste prijs Rabobank W eek-overzicht sporthal t Moss ink Ouderavond Chr. „Repelsteeltje5 in „DOE HET-ZEEF' Kleuterschool teken van WVJÊSw!1*; gm BROMMER TEGEN AUTO Jfllg. BENOEMD Raadsvergadering AktlC' Vluchteling 1976' ;32ül DS. SCHELLEVIS GAAT NAAR Z AAMSLAG Bejaardengymnastiek nog open Ledenb.ind.ings- feestavond NVV (weck 25 t/m 31 oktober) list iJr U .2. ISk'lS't ,rJ* rM IA' tÊkÊmm Geslaagd NIEUWSBLAD Vrijdag 22 oktober 1976 28e jaargang - no. 43 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. ertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.per half jaar, f 18,per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875537, Rabo-Bank Holten, t.g.v, Holtens Nieuwsblad ,Een dertigtal ingezetenen 1 de omgeving van de kleine jaduct heeft zich met een jezwaarschrift tot de ge meenteraad gewend in ver- jand met de suggestie van jet gemeentebestuur om op e hoek van de Parallelweg- laltmksweg een subkamp ;oor woonwagens in te rich- in. Naast landschappelijke milieu-aspecten, bestaan bij de ondertekenaars van et bezwaarschrift ook ma- eriële bezwaren tegen deze ituering (gezicht vanuit de rein, het passeren van hun inderen, waardeverminde- ing van hun woningen, op- van hun materialen, nz.). Typisch is, als men dit zo eest, de zin: ,.Over de vraag >f er ook woonwagenbewo- lers in deze gemeente moeten /orden toegelaten, willen wij ms niet uitspreken, omdat /ij dit in zijn totaliteit niet :unnen overzien en beoor- lelen". Een deel van de onderteke- ïaars heeft ernstige bezwa ren, omdat hun kinderen op de weg naar school in Holten bver de Parallelweg gaan en flan ook langs dat eventuele kamp komen met al de gevol gen van dien. Als men het bezwaarschrift dieper op zich laat inwerken, dan lijkt het wel of alle woon wagenbewoners in hun ogen potentiële dieven, verkrach ters en moordenaars zijn, ter wijl het toch over het alge- ,meen hele fatsoenlijke men- fsen zijn. Evenals onder ons, zijn er ook onder de woon wagenbewoners mensen met afwijkingen in hun maat schappelijk gedrag. Maar dat ('betekent niet, dat ze allemaal izo zijn. Holten was ingevolge de j.Woonwagen- en Woonsehe- Ipenwet aangewezen voor het aanvragen van de woonwa- Igenvergumiingen en voor het j schouwen van de wagens. Het heeft tijden gekend, dat er wel 15 tot 20 woonwagens I stonden op het woonwagen kamp aan de Markeloseweg. Heeft dat ooit tot ernstige klachten geleid De veld wachters hielden toezicht en inden de staangelden en stal- geiden en die werden door de regel prompt betaald. In de winter kwamen ze door de barre weersomstan digheden wel eens. om een bonnetje voor brood en brandstof op het gemeente huis. Holten heeft hen dat l nooit geweigerd. Oud-minister van C.R.M., Marga Klompé en haar mede- standers hebben zich vergist j in de psyche van de woon- I wagenbewoners. Het zijn zelf standige mensen, zeer gesteld op hun persoonlijke vrijheid. Zij wilden zich niet. in cen trale kampen laten onder brengen. Met die erfenis zit ten nu de plaatselijke over heden. Wij zouden ons diep schamen als zij niet een oplossing zou den weten te vinden om deze mensen in onze gemeenschap onder te brengen. Het bezwaarschrift is in de jongste raadsvergadering niet behandeld, omdat nog geen beslissing behoefde te worden genomen over de plaats van het subkamp. Wij hopen dat adressanten hun geweten zul len laten spreken en hun be zwaarschrift zullen intrek ken. (w.b.) Mej. J. H. Reinders, Noorden bergstraat 24 te Holten is met in gang van 1 november a.s. be noemd als kleuterleidster aan de Bijzondere Neutrale Kleuterschool „Het Bijenkorfje" te Klooster haar (gem. Hardenberg). .sCS.-: ',s! De gemeenteraad vergadert maan dag 25 oktober a.s. om 19.30 uur in openbare zitting ten gemeente huize. De agenda bevat o.m. de volgende punten: Voorstel tot wij ziging van de kampeerverordening, tot het in voorbereiding verklaren van een wijziging van het bestem mingsplan buitengebied, tot het verlenen van medewerking ex ar tikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 .ten behoeve van de bijzon dere lagere school ,.de Schakel"' en tot aanwijzing van een waarne mend hoofd van de o.I. Dorps school. Ten slotte algemene be schouwingen met betrekking tot de gemeente- enbedrijfsbegrotingen 1977. Over vluchtelingen kun je pralen in miljoenen. Zo veel zijn het er wel in deze woelige, warrige wereld. Je kunt er ook over spreken als enkelingen. Want het zijn stuk voor; stuk enkelingen: mensen met een naam, een geschiedenis, een achtergrond. De oorzaak van hun ontworte ling is vaak ingewikkeld. Poli tiek, rassen, tegenstellingen, gods dienst, al dan niet gewelddadige konflikten kunnen een rol spe len. Maar het resultaat is altijd Het. clubgebouw van de IJs club „De Noordpool" aan de Dorperdijk. Ds. A. Schellevis, predikant der Hervormde Gemeente heeft het beroep van de Herv. Gemeente te Zaamslag (Zeeuws Vlaanderen) aangenomen. Hij hoopt medio ja nuari a.s. zijn'intrede te doen in de plm. 1700 zielen lellende ker kelijke gemeente. Candidaat Schellevis werd op zondag 31 maart 1974 bevestigd als predikant der Hervormde Ge meente te Holten die hij van 1964- 1974 als hulpprediker heeft ge diend. Na de uitstekende overwinning op Eilérmark in de bekercompe- titie en de 0-1 overwinning uit te gen Raalte. krijgt Hollen zondag Heino op benoek. Het bestuur van de Supportersvereniging heeft be sloten voor de gebruikelijke ver loting tijdens de thuiswedstrijden een prachtige hoofdprijs beschik baar te stellen, n.l. een fiets. De opbrengst van deze verlotingen is, zoals men weet, in hoofdzaak be stemd voor de begeleiding van de jeugdige spelers, maar ook de overige elftallen profiteren er van. Woensdag stelde de Supportersver eniging nog een vaantje beschik baar voor de deelname aan de wedstrijden om de Frits Paule- cMp 1976. De jongens waren er allemaal heel blij mee. Men rekent, zondag op de medewerking van al le supporters. De donatie- en ledenkaarten van de ijsclub „De Noordpool" zullen in de komende week worden aan geboden. Zowel de donateurs als de ledenkaarten zijn in prijs veT- hoogd in verband met de belang- De bejaardengymnastiek kan nog enkele nieuwe leden aannemen. De gymnastiek wordt iedere don derdagmiddag van 3 tot 3.30 uur gehouden in het Groene Kruisge- bouw en wordt onder leiding van de heer Kraaij fysiotherapeut ge geven. I-Iet is wel wenselijk om u eerst even in verbinding te stellen met uw huisarts. De kosten zijn f 1,25 per week. De leeftijd van de deelnemers ligt tussen de 60 en 82 jaar. Het is vooral voor oudere mensen van groot belang omd oor goede adem haling en goed gebruik van hun ledematen in goede conditie te blijven. Mocht u belangstelling hiervoor hebben, dan kunt u zich opgeven bij de heer Kraaij, tel. 2299 Groe ne Ivruisgebouw, of indien u wilt, kom dan op een donderdagmiddag es kijken. In ons nummer van de vorige week hebben we onder het kopje NVV-FNV aankondiging gedaan van de ledenbindingsfeestavond van afdeling Hollen van het NVV op zaterdagavond 23 oktober in zaal Irene, aanvang 19.30 uur. Aangezien niet alle leden be kend zijn bij het bestuur van de afdeling Holten, met name de le den die tot een regio- of districts afdeling behoren, verzoekt het af delingsbestuur ons er op te wijzen, dat deze leden, die misschien geen uitnodiging hebben ontvangen, in verband met de onbekendheid van hun naam en adres, natuurlijk ook toegang hebben, met echtgenote of verloofde, tot deze feestavond. Met de winter weer voor de deur, heeft jeugdsociëteit ,,De Schure" weer veel voor in petto. Naast de gebruikelijke disco avonden met sfeervolle muziek en een gezellige bar, hebben de ver schillende activiteiten-commissies het een en ander op papier gezel. Om maar met 'n zeer belangrijk on derdeel van de Schure te begin nen: de filmklup. Zo werden o.a. voor dit seizoen de volgende bewe gende beelden in het programma opgenomen: The Burglars (5 nov. Jesus Christ Superstar (26 nov.), Irma la Douce '29 dec.). Midnight Cowboy en nog meer aangrijpende films. Drie of vier keer zal men getuige zijn van een live-optreden van een bekende formatie uit binnen- of buitenland. Ook discussies en spre kers mogen natuurlijk nimmer ontbreken in een jeugdsociëteit, die zich ten doel heeft gesteld een zo breed mogelijke jeugdgroep in of rond Holten te ontspannen. Van daar dat zo'n twee a drie keer fo rums of sprekers op de delle zul len verschijnen. rijke uitbreiding van de baan (grondaankoop) en vernieuwing van de lichtinstallatie. De totale kosten zijn nog niet bekend maar zullen zeker f 29.000 bedragen. Zoals bekend loopt de nieuwe S 14 door de baan zodat deze nu zuid-noord is komen te liggen. De oppervlakte is bijna een keer zo groot als die van de oude baan. Tijdens de dezer dagen gehouden IMiddenstandsbeurs in het voorma lig gebouw van „de Halm" orga niseerde de Rabobank een aardige prijsvraag waarmee een drietal rei zen te winnen waren. Van de 4000 uitgereikte wedstrijd formulieren werden er 2600 ingeleverd, waar onder 800 goede oplossingen. Een leuk rijmpje of een slagzin moest de oplossing brengen. Alle goede inzendingen werden door een des kundige jury beoordeeld. In de stand van de Rabobank reikten twee ^jongedames in bui tenlands kostuum de formulieren uit. De vraag was van welke Jan- Maandag: 22.00-23.00 tennisclub Holten. Dinsdag: 18.30-22.30 volleybal vereniging Mintonette. Woensdag: 16.30-18.00 leraren scholengemeenschap (volleybal) 20.00-22.30 badmintonclub Holten. Donderdag: 19.00-22.00 zaalvoet balcompetitie;19.00 Blauw Wit 1- GFC 1: 20.00 Twenlhe 3-Bome 1; 21.00 Twenthe 2-Rood Zwart 1. Vrijdag: 18.00-19.00 majorettes H.M.V.; 21.00-23.00 tennisclub Hol ten. Zaterdag: 9.00-10.00 personeel NMB (volleybal). Zondag: 11.00-16.30 zaalhandbal competitie. den deze klederdrachten waren: Joegoslavië/Turkije. Spanje Frank rijk of Polen. Zwitserland. Ze wa ren gestoken in Spaanse en Franse nationale klederdracht. Andere vragen waren de munt eenheid van Japan; wat betekent de afkorting P.L.: wiens afbeel ding staaf op het nieuwe bankbil jet van 25 gulden en wat is het land van de rijzende zon. Deze laatste vraag was voor velen een probleem. Velen dachten aan Chi na. terwijl het Japan moest zijn. De andere vragen waren niet zo moeilijk. De goede antwoorden wa ren resp. de Yen, Persoonlijke Le ning en J. P. Sweelink. Zuster J. E. Duncan van het Groene Kruis won de eerste prijs, een geheel verzorgde vierdaagse reis naar Zweden voor 2 personen met de Tor-Linc. Zij had het vol gende voor de bank toepasselijke rijmpje gemaakt: „Wie bij de Rabobank spaart. Weet dat hij zijn zekerheid bewaart Vakantiereizen, verzekeringen, hypotheken, er is niets te vrezen. De deskundigheid wordt dagelijks bewezen." De tweede prijs, een geheel ver zorgde tweedaagse N.S.-reis naar Brussel voor 2 personen, werd ge wonnen door J Wegstapel jr.. Neerdorp IA en de derde prijs, een dito-reis naar Amsterdam, werd ge wonnen door mevr. J. Berends- Veldhuis, Aalpolsweg 36. De prijs winnaars hebben "inmiddels bericht ontvangen van dit boffertje. gap rfgtscrx i W* t TIFf Naast de passieve recreatie zal men ook actief bezig kunnen zijn op de zgn. Creatieve avonden. Met allerlei materialen zoals o.a. hout, metaal, papier, verf zal er gewerkt kunnen worden in de ver schillende stands in de Schure. Verder zal er dit seizoen ook weer speciale aandacht worden besteed aan bepaalde genres mu ziek of onderschatte popgroepen in de zgn. disco-specials. In de kerstvakantie wordt er een apart programma afgewerkt, hel- geen tegen die tijd in dit bJad zal worden gepubliceerd. Om te weten wat en wanneer, hoe laat en waar plaatsvindt ra den wij ieder aan het Holtens Nieuwsblad goed te lezen en/of de affiches in het dorp te bekijken. Wij hopen dat het winterpro- gramma een beetje tegemoet komt aan jullie wensen. Mochten er sug gesties of opbouwende kritieken zijn. laat ze dan horen en verder veel plezier in ..De Schure". Vrijwilligers van jeugdsociëteit ..De Schure" Donderdagavond 14 okt. j.l. hield de Chr. Kleuter school ..Repelsteeltje" en de dependapce in de Haar een ouderavond in het schoolgebouw aan de School straat. welke avond in het teken stond van zelfwerk zaamheid van de ouders. Deze ouderavond werd geopend door voorzitter B. Haan die, na een kort welkomstwoord en het lezen van een Bijbelgedeelte, voorging in gebed. Vervolgens vónd de verkiezing plaats van een nieuwe ouder commissie waarvoor' de volgende kandidaten werden verkozen: namens'het personeel mej. D. Ligtenberg, namens hét bestuur mevr. J. Paalman, alsmede de ouders mevr. T. Jansen, mevr. T. Beldman en mevr. Wamelink, alsmede de heren Meijerink en Kruime laar Onder het motto: ..Arbeid adelt" verhuisden de ouders met het personeel na de pauze naar het naast- bijgelegen lokaal, waar ze als opdracht kregen, met behulp van clósetrolletjes, doosjes, plaksel, verf etc. De ouders druk bezig met het bouwen van een spoorwegstation. gezamenlijk een spoorwegstation te bouwen, com pleet met bijbehorende gebouwen, rails, spoorwagens enz. Nadat ieder zijn aandeel had afgewerkt werd het geheel op één grote tafel bijeen gezet en konden allen genieten van het uiteindelijke resultaat, waarover, met name de juf, zeer tevreden was. Tot slot van deze zeer*geslaagde ouderavond werd de aftredende oudercommissie dank gebracht voor het vele werk dat zij voor de school hebben verricht, als blijk waarvan hun een attentie werd aangeboden in de vorm van een plantenchèque. Voorzitter Haan besloot deze avond met dank gebed weer gelijk: een mens met een thuis werd een vluchteling. Een thuisloze in een uitzichtloze si tuatie. Uitzichtloos? Dat hoeft niet. Uit zichtloos wordt het pas, als het niet meer mogelijk is deze vluch telingen te bereiken. Als er geen organisaties zouden zijn om deze mensen een nieuwe kans te ge ven. Gelukkig bestaan er zulke organisaties. Bijvoorbeeld die van de Hoge Commissaris van de Verenigde Naties voor Vluchte lingen maar ook - en zeker niet minder - een reeks van particu liere organisaties, die bewezen hebben goed en betrouwbaar hulp te kunnen bieden. Zoals nog onlangs is bewezen met de Tibe taanse vluchtelingen. Door een Nederlands initiatief kregen 30.000 Tibetanen een nieuw be staan: een stukje grond met voor ieder een huisje. Zij kunnen zich verder zelf redden, zonder op steun van anderen te zijn aange wezen. Opnieuw kunnen wij 30.000 vluchtelingen, ditmaal elders in Azië en Afrika en in Latijns-Ame- rika, een nieuw bestaan verschaf fen. Wij kunnen dit, omdat de gemiddelde kosten er laag zijn. Gemiddeld vijfhonderd Neder landse guldens. Met dit bedrag kan een mens een nieuw begin maken. Want het gaat om men sen. Mannen, vrouwen, kinderen. Allemaal verschillend - net als wij. Maar ook allemaal gelijk: vluchtelingen in 1976. Wachtend op een kans. De grote landelijke aktie „Vluch teling 1976" is zo'n kans. Die kunt u geven. Aan 30.000 vluch telingen, die wachten of u ze een kans wilt geven. In de week van 25 tot 30 oktober a.s. De week van „Vluchteling 1976". Het bovenstaande is een uittrek sel uit een brief die binnenkort - ook in Holten - huis aan huis wordt verspreid. Bij die brief ontvangt u een envelopje, waar in u uw gift kunt doen. Die gift wordt op vrijdag 29 oktober op gehaald. Voordat het echter zover is moet het plaatselijk comité, dat onder voorzitterschap van de burgemeester, mr. W. H. Enk laar, nog veel werk verzetten. Wanneer u méér wilt doen dan alleen een gift schenken, dan kan dat natuurlijk. Het plaatselijk comité heeft nog dringend be hoefte aan een groot aantal men sen, dat op vrijdag 29 oktober elk bij ongeveer 15 gezinnen het en velopje met de gift willen opha len (zie het artikel in het Holtens Nieuwsblad van vorige week). De ouders, die via hun schoolgaande kinderen al vorige week een stencil hebben ontvangen, maar het antwoordstrookje zijn verge ten aan hun kinderen mee terug te geven, kunnen dit strookje alsnog inleveren bij één van de comitéleden of het gemeente huis. Zo'n grootscheepse aktie kan immers alleen maar slagen, wanneer vele vrijwilligers zich daarvoor inzetten. Namens het plaatselijk comité ..VLUCHTELING 1976" J. A. Wissink. Doordat de automobilist v. A. te Holten die komende vanuit de richting Markelo bij het links af slaan de Rietmolenstraat in geen voorrang verleende, botste dins dagmiddag om 5 uur mej. J. W. H. van de Markeloseweg met de brommer tegen de auto op. Zij liep hierbij schaafwonden op en klaagde over pijn in de rug. Dokter van Couwelaar verleende de eerste hulp. Door de rijkspoli tie werd procesverbaal opge maakt. De bomfiets werd zwaar beschadigd. Aan de Sociale Akademie ..Twen te" te Hengelo slaagde mej. Inneke J. E. Vincent. Molenbei terweg 13a. voor het diploma ..jeugdlei deropleiding."

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1