UAITEIIC IHEHUftBi Aft si siiri i filiiil Wereldomvattend scoutiiijS-zendpeuren Vier doden in verkeer mm 8 li 1 p Hl m m m BHm mIKn 11 Bs III I a BH m mm I EZ 11 mm »B»1 mMmJS «uus; Hartelijk dank! ARTIE VLUCHTELING 76 GOED LICHT!! MA Ilerv. Vrouwengroep Ora et Labora vierde zilveren jubileum op stijlvolle wijze BMMMMBB Kraomscliudd'n in Chur chills traat Holtens echtpaar gedood !Bi Mi Bnn H ni BB MB toJÊB BB M BB «b™ ws^jssm mm ma i^gg HB^f» nn gnmsm mgasgj verzetstraat ?o. tei. 05483-2699 MM |H H HH BB Mi BV H 1H H HH HHV HF HF MHr H^f HH H BB mbf W elkom s t woord Programma Jubilarissen BBSSp 55-s-is 180 wie wil ook helpen? Officiële publicatie Uiïïbting obligatielening Geen spreekuur VV V-NIEUWS Nieuwe rijwielstalling bij Slat ion N.S. Vrijdag 15 oktober 1976 «i ^HF ^BF mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.— per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad In aanwezigheid van vele genodigden, waaronder afgevaar- digden van de provinciale commissie, ring, plaatselijke zuster- j verenigingen, de hervormde kerkeraad etc., vierde de her vormde vrouwengroep „Ora et Labora" vorige week donder dag op stijlvolle wijze het zilveren jubileum. Nadat de dames I van deze in totaal 73 leden tellende groep, tevoren gezamen- j lijk een uitstekend verzorgde broodmaaltijd hadden gebruikt in hotel Vosman, verzamelde de groep zich rond 19 uur in de grote zaal van gebouw Irene voor een receptie en verdere voortzetting van het avondprogramma, waarbij het optreden van de voordrachtskunstenaar Tob de Bordes uit 't Joppe een stijlvol en ontspannen hoogtepunt vormde. Presidente van de H.V.G. mevr. R. M. Vogely-v.d. Veer opende de ze feestelijke bijeenkomst met een kort welkomstwoord, waarbij zij zich in het bijzonder richtte tot ds. en mevr. Israël, mevr. Schelle- vis en mej. Jo Wolters, welke in het vérleden leiding hebben ge geven aan de groep en betrok ook de overige genodigden in haar toespraak en sprak vreugde er over uit dat zovelen het feest wensten mee te vieren, maar deelde tot haar spijt mede dat mevr. de Vries uit Schevingen, oprichtster van de groep en echt genote van een vroegere predi kant te Hotten, niet aanwezig kon den zijn'. Vervolgens wees mevr. Vogely op het bloemenmotief dat stond af-, .geheeld op het aan alle aanwezi gen uitgereikte programma, voor stellende de passiebloem. Zij gaf hierop toelichting dat in 1620 een Jezuïeten pater een visioen had waarin hij in deze bloem het kruis van Christus, de doornenkroon, alsmede de Kelk des Heren ge- symboliseerd zag. Derhalve was de keus op deze bloem gevallen omdat ook de H.V.G. zich rondom dit teken heeft geschaard. Na het lezen van I Cor. 3:10 t.m. 21 zei mevr. Vogely verder: „Het fundament werd de groep opge- ons liggende 25 jaar gebouwd hebben is Jezus. Op dit stevig fundament wred de groep opge richt en daarop bouwen we van daag nog. De bijeenkomsten be tekenden voor velen goede avon den, al is in de loop der jaren in liet programma wel wat veran derd. Vroeger breide mén. Dat doen we al lang niet meer. We doen veel aan vorming en voor lichting. We treden meer naar buiten en betekenen veel voor el kaar. Zo maakten wij uitstapjes en fietstochtjes in gezellige vorm. Maar tijdens onze veertiendaagse bijeenkomsten werd ook voorlich ting gegeven, zoals door de hart en nierstichting. Zelfs de politiek komt in onze belangstelling, al gaat dit laatste nog schoorvoe tend; Maar bovenal komt de Bij bel meer op tafel. We durven daarover geleidelijk wat beter met elkaar over te praten, Ver der maken we collages en werken ook samen met andere groepen zoals de Gereformeerde Vrouwen groep en de Herv. Vrouwengroep van Dijkerhoek. En juist omdat we dat allemaal doen is het zo jammer dat we nog steeds bekend staan als „breigroep". Wat we doen doen we met jong en oud, bouwend op dat ene fundament". Na openingsgebed en het zingen van Psalm 150 sprak mevr. Knott- nerus uit Diepenheim namens de Prov. Commissie en de groep Diepenheim. Zij bracht de felici taties over en zei blij te zijn dit feest te mogen meevieren omdat zij het belang van dergelijke ver enigingsleven inziet. ,,Wat u ook doet het is op zich' al belangrijk bijeen te zijn. Alleen het bijeen zijn op zich al schept een band en maakt vriendinnen. De naam van uw vereniging zegt het al ,,Bidt' en werkt". Fijn dat je ze samen bijeen kunt zijn en over Gods Woord kunt praten". Namens de Prov. Comm. en de groep Diepenheim bood zij een bedrag onder couvert aan. Namens de H.V.G. „Dijkerhoek" wenste ook mevr. Schellevis (pre sidente) de H.V.G. Holten van harte geluk met dit jubileum. Ook zij heeft een tijdlang mede leiding gegeven aan de groep in Holten. „Toen wij ons indertijd in Holten vcestigden had mevr.. Is raël het erg druk. Al gauw ver zocht ze mij een deel van de lei ding over te nemen, hetgeen ik na enige tijd ook gedaan heb. Aanvankelijk om en om maar later ben ik vertrokken naar Dij kerhoek, waar ik nrj nog mag mee werken'. Namens 1 de groep Dij kerhoek bood zij een schaal van aardewerk aan. Namens de Geref, Vrouwenvere niging dankte mevr. Bolink-Lan- deweerd voor de uitnodiging het feest mee te vieren en verklaarde het op prijs te stellen aanwezig te kunnen zijn. Ook zij feliciteer de de groep mot dit jubileum. „Al zitten we dan niet regelma tig samen om dezelfde tafel, we hebben samen'hetzelfde doel voor ogen en daar juist liggen onze herkenningspunten", zei ze. Namens de Hervormde Kerkeraad zei praeses H. ,v. Wijngaarden graag ja te hebben gezegd op de ontvangen uitnodiging, hoewel hij het aanvankelijk moeilijk had met de gedachte het woord te moeten voeren omdat het hem aan ken nis omtrent de geschiedenis van de H.V.G. ontbi^ak. „Maar geluk kig heeft de presidente me. tevo ren wat ingelicht, uit welk ge sprek ik heb begrepen dat het in uw groep met name gaat om drie punten, n.l. gezelligheid, vorming en dienst aan de naaste. Alle drie uiterst belangrijke punten om naast het huishouden ook iets te doen aan verdieping omtrent ge loof en maatschappij. Ik wens u gaarne toe dat u dit, ook in de toekomst, in de praktijk weet te brengen. Uit ervaring is mij be kend dat u hiermee volop bezig bent. Het bijzondere van uw vrou wengroep vind ik dat ze nog steeds groeit terwijl de belangstelling voor dit soort groepswerk elders in den lande tanende is". Ook hij feliciteerde de groep en bood een bedrag onder couvert aan. Tijdens haar dankwoord verklaar de presidente mevr. Vogely stil te zijn geworden van alle atten ties welke ter gelegenheid van dit jubileum waren ontvangen. Te vens dankte zij de sprekers voor hun goede woorden. Vervolgens las een der leden, mevr. Siooie'r-Kromdijk, een zelf gemaakt gedicht voor waarin het ontstaan en de geschiedenis van de groep leuk werden belicht. Hierna werden een zestal leden die vanaf de oprichting onafgc- Holtense bevolking, Mijudenstandsveremging, lotenver- kopers, het is mij een blhoefte a allen hartelijk dank te zeggen voor het mooie resultaat dat bereikt is met de verkoop van loten en vrijwillige bijdragen. Het bedrag dat we bereikt hebben is ruim f 40.000, Deze geslaagde actie geeft ons allen moed om verder te gaan met onze muziekvereniging HMV. Wij hebben gelukkig veel jeugd, die we nu van goede instrumenten kunnen voorzien. Dit alles houdt een belofte in voor de toekomst. We zullen heel graag ons best blijven doen om zoveel mogelijk aan uw wensen te voldoen. Lang leve HMV. A. WESTERIK, voorzitter 1 De geboorte van Maarten, zoon van Henneke en Klaas Broersma, was voor enkele leden van de zwemclub „Twenhaarsveld" aanleiding om onder de leden een inza meling te houden voor een cadeau. Henneke is al enkele jaren secretaresse van de club en Klaas traint de club met kennis van zaken en grote ambitie. Voor het inge zamelde geld liet men een groot krentenbrood bakken, dat vrijdagavond door een delegatie uit de leden werd thuis bezorgd. De wegge werd nathens de ZC aange boden door Willy ter Iiarm- sel en Annet Voskes. De oudere dames die ook de in zameling verzorgden, boden bloemen en een boekenbon aan. Het bezoek was voor het gelukkige ouderpaar 'n com plete verrassing die hoog werd gewaardeerd. broken lid van de groep zijn ge weest, gehuldigd, n.l. de dames Wegstapel, Slooier-Kromdijk, Hoeve-De Graaf, Koopman-Hart suiker, Westerik-Aanstoot en Stukker-Paalman. De presidente bracht hen hulde voor het feit dat zij er vanaf het begin bij zijn ge weest en ondanks de veranderin gen in de groep- toch zijn meege gaan. Als blijk van waardering en erkentelijkheid bood zij de ju bilarissen elk een zilveren bon bonschaaltje aan. Vervolgens wer den de aanwezige dames welke in het verleden leiding aan de groep hebben gegeven verzocht naar voren te komen. Namens de groep dankte de presidente de da mes Israël, Schellevis, Wolters en van de Maat voor het feit dat zij op bepaalde tijd een stuk leiding aan. de groep hebben willen ge ven en bood hen als blijk van erkentelijkheid een boeket bloe men aan. Als sluitstuk van het officiële ge deelte bracht mevr. v. Zon-Tij- man dank aan het adres van de presidente voor het vele werk dat zijn voor de groep heeft verricht. Namens, de groep bood pij mevr. -Vogely 'een zifvëren'' scpaaf -als- - mede een boeket bloenïen aan. Ook de heer Vogely werd voor zijn aandeel in dit werk in de dank woorden betrokken. Na een eerste pauze tijdens welke de aanwezigen koffie met cake werd aangeboden volgde een eer ste optreden van de voordrachi- kunstenaar Tob de Bordes met „De geborduurde, bal". Een frag ment uit een Chinees sprookje. Verder bracht hij die avond „Ver halen van Bomans" en sprookjes van Andersen, welke hij in mono- toneelspel professioneel voor het voetlicht bracht, waardoor deze feestavond 'een hoogtepunt bereik te van cultureel hoog g' Tussen dit optreden door werd 'n drankje en een versnapering aan- Deze zeer geslaagde feestavond werd besloten door oud-presidente mevr. W. Israël-Hofmeijer. Zij sprak de groep toe met de woor den: „Feest is het vieren van fa milie zijn. Het liefde- en vreugde vol thuis zijn met elkaar. Een sa menzijn met mensen waarvan je houdt omdat je er liefde in voelt. Vandaag vierden wij het feest van de H.V.G. Holten die met vallen en opstaan in het midden der ge meente staat, zich wetende onder Gods liefdebetoon. Daarom zou ik dit feest graag willen afsluiten met de heilbede uit Psalm 90: De liefde Gods zij over ons allen. Be vestig het werk onzer handen". Het bestuur van de jubile rende Herv. Vrouwengroep „Ora et Laborav.l.n.r. de dames Bos, Broekmaat, Van ZonVogely, Mond.eel, Weg stapel en Van Doorn. Na het gezamenlijk bidden van het „Onze Vader" werd deze stijl volle -feestavond afgesloten met het zingen van Lied 434 uit het Liedboek der kerken. De eerstvolgende bijeenkomst zal niet worden gehouden op 21 okto ber maar op 28 oktober met een zgn. eigen programma. De H.V.G. „Ora et Labora" dankt allen die op enigerlei wijze van hun sym pathie blijk gaven voor hun feli citaties, kadoos en giften heel hartelijk. Op zaterdag 16 en zondag 17 ok tober 1976 vindt voor de 19e maal het wereldomvattende Scoutnig- zendgebeuren plaats, de Jambo ree On-The-Air. In de wandeling altijd kortweg JOTA genoemd. Aan deze JOTA, georganiseerd door liet Seouting-wereldbureau te Geneve, zullen in Nederland een zestigtal groepen deelnemen, een nieuw record wat betreft het aantal. Gedurende dat weekend gaan de Via cle kleuter- en lagere scho len werden de vorige week on geveer 700 gezinnen of 1400 ouders gevraagd op vrijdag 29 oktober a.s. giften te willen op halen hij 15 adressen. Die giften zijn bestemd voor het helpen van 30.000 vluchtelingen in Azië, Afrika en Latijns-Ame- rika. Zo'n 55 ouders retourneerden het antwoordstrookje ingevuld, naar de schoolleiding. Het plaat selijk comité, dat zich heeft be last met het organiseren van de ze aktie in Holten, is deze 55 ouders zeer dankbaar voor de toegezegde hulp. Er zijn echter nog 125 personen nodig om de 180 wijken te bezoeken. Wie van de Holtenaren, buiten de reeds gevraagde 1400, zijn'bereid het comité te helpen op de bewuste collecredag? Graag zo spoedig mogelijk helden bij één van de comitéleden, na het verschijnen van dit nummer van Holtens Nieuwsblad. Ja, graag spoedig, omdat er heel wat te regelen valt, voordat alles gesmeerd loopt! De namen van de comité leden staan vermeld in het Hol tens Nieuwsblad d.d. 1 oktober j.l., t.w.: Mr. W. H. Enklaar. B. PI. Brouwer, J. PI. van Engbrink, K. van Bruggen, H. van Wijn gaarden, Ds. G. W. H. Pedde- mors, Ds. C. C. Addink pastoor J. Rademaker, A. H. van Pijpen, J. W. Kroon, F. J. Hol, PI. G. Ro- bers-Sprokkereef, C. H. van Ipe- ren-Esseboom. J. Warrink, J. W. Wesseldijk, H. Landeweerd en J. A. Wissink. De comitéleden ge ven nieuwe aanmeldingen daar na spoorslags door aan laatstge noemde, die het secretariaat verzorgt. Aanmeldingen kunnen ook rechtstreeks in de brieven bus van het gemeentehuis wor den gedeponeerd. De heer Wis sink krijgt ze dan nóg vlugger. Taak van 180 Op vrijdag' 29 oktober a.s. gaat ieder op het tijdstip dat haar/ hem het best uitkomt, langs haar/zijn wijk om de giften voor de aktie „VLUCHTELING 1976" on te halen. Desgewenst wordt het legitihatiebewijs ge toond. De ontvangen enveloppen worden ongeopend afgedragen tussen 7 en 8 uur 's avonds (liefst, direct na 7 uur) in de hal van de Dorpsschool, waarbij Ie gelijk net legitimatiebewijs wordt ingeleverd. In de hal zit ten vanaf 7 uur verscheidene helpers te wachten om te tellen, te hertellen, bankbiljetten te sor teren en alles te noteren. Ver moedelijk kan iedere ophaalster /ophaler binnen 5 minuten de opbrengst van haar/zijn wijk vernemen. Voor Dijkerhoek en Espelo geldt een andere plaats van samenkomst. Als elke op haalster /ophaler één adres mist, dan kan dat voor de totale op brengst nog een behoorlijk ver lies betekenen! Wil men in zo'n geval op zaterdag 30 oktober .een nieuwe poging doen en de dan eventueel nog ontvangen en- veloppes afleveren tussen half vier en vier uur in de Dorps school? Plan wijkindeling Hetaantal wijken is als volgt: Holterbroek 5, Beuseberg 16, Borkeld 13, Look 13, Lichtenberg 2, Holterberg 5, Neerdorp 8. West 11. Centrum 10, Gaarden 14, Boschkamp 10, Kol-noord 18 Kolweg 6, Kol-zuid 19, Haar NW 20. Haar ZW 10. Er wordt ge tracht om ieder, die wil helpen, een wijk in eigen omgeving te geven. Aanmeldingen uit alle buurtschappen en delen van het dorp worden dus graag inge wacht, Dijkerhoek en Espelo zorgen hierbij voor zichzelf. Namens het comité AKTIE VLUCHTELING 1976, B. H. Brouwer. jeugdleden van Scouting Neder land, fneisjes zowel als jongens, met behulp van zendapparatuur en met de onmisbare hulp van ge- licenseerde zendamateurs contac ten proberen te leggen met groe pen over de gehele wereld ver spreid. In deze contacten worden gegevense uitgewisseld over Scou ting aan beide zijden van de mi crofoon, waardoor de gehele ac tiviteit dan ook duidelijk het ka rakter krijgt van een Jamboree, een internationale samenkomst. Scouting is internationaal en ze ker tijdens een JOTA komt dal wel erg duidelijk tot uiting. Voor de jongens en meisjes zijn er meer taken bij de JOTA wegge legd: zo houden zij zelf aan de hand van kaarten de gecontacte stations bij, geven zij informatie aan bezoekers, bouwen vaak zelf de benodigde antennes op. Net als vorig jaar mogen zij ook nu weer zelf gesprekken voeren onder ver antwoordelijkheid van de zend amateur, Deze blijft de knoppen bedienen, In heel Europa is dat nog steeds een vrij unieke situ atie. De 19e JOTA is een moderne eigentijdse aktivileit, voor jonge mensen van deze tijd. Zij gaan onder het motto: KIJK UIT, KIJK VERDER blijk geven van hun internationale verbondenheid met leeftijdsgenoten over de ge hele wereld verspreid. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare ken nis, dat in een op dinsdag 19 ok tober a.s. te 14.00 uur te houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitgeloot 3 obligaties van de per 1 novem ber 1951 gesloten obligatielening, groot f 85.000, Holten, 12 oktober 1976! Burgemeester en wethouders van Holten W. H. Enklaar, burgemeester G. J, Langenberg, secretaris De burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij tot zijn spijt niet in de gelegenheid is op maan dag 18 oktober a.s. spreekuur te houden. De burgemeester vnd, W. H, Enklaar Nu de herfstvakanties zijn aan gevangen, organiseert de VVV Holten een wandel- en fietstocht onder leiding. Onder het motto „Op zoek naar herfstkleuren", wordt er op woensdag 20 oktober een wandel tocht gehouden. Vertrek vanaf het VW kantoor om 14.00 uur. terug om plm. 17,00 uur. Deze wandeling gaat door het natuur- ravijn „Het Niemendal", dit is een van de mooiste gedeelten -van <le Holterberg. Op donderdag 21 oktober wordt er een fietstocht gehouden. Ver trek om 13.30 uur vanaf het VW kantoor, terug om plm. 17.00 uur. De tocht gaat over de Zuurberg en de Friezenberg, met een pauze in een boerenherberg (vol met antiek). Voor beide tochten moet men zich van te Voren opgeven aan het VW kantoor, tel. 05483-1533, Bij slecht weer worden de toch ten verschoven naar een andere Op 18 oktober 1976 wordt begon nen met de vernieuwing van de rijwielstalling bij het station. Omdat de nieuw te bouwen rij wielstalling moet komen op de plaats van de huidige stalling, zal de verbouwing met enig ongerief voor de reiziger gepaard gaan. Op het NS-terrein, tegenover de huidige parkeerplaats voor de auto zal een provisorische gele genheid gemaakt worden voor het plaatsen van rijwielen. De vernieuwing van de rijwiel stalling zal ongeveer 1 maand du ren. De vernieuwde rijwielstalling zal plaats bieden voor 200 rijwie len en 48 bromfietsen. Vrijdagavond 22 okt. van 7 tot 9 en zaterdagmorgen 23 okt. van 9 tot 12 vindt in de garage van Ge meentewerken aan de Waagweg een verlichtingscontrole plaats. Men kan de lampen van de auto laten controleren. Het is bij een dergelijke controle meer dan eens gebleken dat het met het afstellen van de kop lampen helemaal fout zat. De con trole kost een gulden. Deze gulden is voor de kas van Veilig Verkeer. De heren D. J. Skrhoolen en J. W. Bluemink, bestuursleden van de afdeling zullen de controle uit- Het vorig jaar maakten zeer velen gebruik van deze service van Veilig Verkeer. Op de E-8 bij Delden heelt woensdag in de vooravond een verkeersongeluk plaats gehad waarbij vier personen zijn gedood en twee levensgevaarlijk gewond. Onder de slacht offers zijn de heer J. P. Janssen (74), Neerdorp 73 en mevr. G. Janssen-Moerman (73). Hun auto kwam in botsing met de wagen van de 24-jarige Spanjaard Lopez P. Gonzales, die werd gedood evenals de baby Roberto (2 mud). Mevr. Gon zales en de vriend van de familie G. werden zeer zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1