Hockeynieuws Uitstekende start Schaakclub „Holten Direct klaar-foto's een attent geschenk Zo speelden de lagere Blauw Wit-senioren Sport real-Real Hockey Poppe-Cup opnieuw naar Diepenveen Nieuws van de ponyclub Bergruiters Kinderen in herfstvakantie naar Heinose bossen Vergeet de kalk niet Goed idee van originele kadogever C ampsetitiestairt volleybal Kleine sensatie Een aantal foto's V erlanglijstje aangevuld Wedvlucht Diploma zwemmen Oriëntermgsrit Hockeypx-ogramma 25-26 september O.K.I.A. op tweede plaats Holten 5-TVO 2 0-1 autogordels® vast en zeker Jaarbijeenkomst „Stichting Paard rijden Gehandicapten Holten HOLTJÜNS .NIEUWSBLAD 24 SEPT. 1976— PAGINA 7 De plotseling naar afgelopen maandag verschoven wedstrijd van Holten 1 tegen EDS uit Delden heeft een even onverwachte als grote zege opgeleverd. Met maar liefst werden de Deldena- ren in eigen huis verslagen. Geen moment kon de net uit de eerste klasse gedegradeerde thuisclub waarmaken dit seizoen een rol van betekenis te willen spelen. Of Hol ten dit als nieuweling wel zal gaan doem valt nog af te wachten, want het is duidelijk, dat dit Delden, waar trouwens enkele sterke spe lers vertrokken zijn, op deze ma nier een regelrechte degradatie kandidaat is. Maar de angst, die bij sommige mensen duidelijk aan wezig was, dat Holten weer linea recta naar de derde klasse terug zou moeten, is door deze gradioze overwinning een stuk afgenomen. De uitslagen zijn (Holten wit op de even borden) Delden 1 Holten 1 Bord li E. Stokkentreeff5. W. Middelink bord 2: A. ten Kley—D. A. v.d. Knaap 0-1; bord 3: J. Tigelaar—B. v. Beek 0-1; bord 4: J. ReleveldtD. v. Beek 0-1; bord 5: P. LevinkH. v. Beek 1-0; bord 6 J. Assinfc—W. G. Blits 0-1; bord 7: S. TolJ. v. Dalenja 0-4; bord 8: B. Schneider—F. Flan- tua 0-1; bord 9: J. BreukersH. v. d. Ende 0-1; bord 9; H. FiselierJ. E. Scheperman 0-1. Nog even een compliment aan Hu- go v.d. Ende. Hij speelde als jong ste van Holten 1 zijn allereerste SBO-wedstrijd. Zonder zenuwen wist hij zijn tegenstander met een Blauw Wit 2 Enter Vooruit 4 4-1 Het leek voor Blauw Wit 2 op de eerste competitiedag slecht te be ginnen. Reeds een minuut na het beginsignaal van scheidsrechter Timmerman openden de Enterna- r.en de score. De Blauwwitters die toch wel overhand het betere spel hadden wisten nog voor rust de stand weer gelijk te trekken (1-1). Na de thee was Blauw Wit ook weer de betere ploeg en zonder al te veel inspanning werd royaal met 4-1 gewonnen, 'n Goed begin! Vesos 6—BI. Wit 3 1-6 In haar eerste wedstrijd begon BI. Wit 3 zeer sterk. Gezien de oefen periode waren de verwachtingen niet boog, maar deze middag wa ren de zaken geheel gekeerd. Vesos kwam er niet aan te pas. De eindstand 1-6 sprak duidelijke taal. Sp. Rijssen 6 BÏauw Wit 4 2-1 Blauw Wit 4 bleef voor de eerste competitiewedstrijd dicht bij huis. In Rijssen waar gespeeld werd te gen Sp. Rijssen 6 werd het een ge- lijkopgaande strijd met goed voet bal, dat ook voor het publiek bij zonder aantrekkelijk was. Al ble ven dan de 2 punten in Rijssen, het 4e kan wanneer men zo blijft spe len zeker puntjes binnenhalen. BI. Wit 5—SVZW 6 0-ü Blauw Wit 5 dat zaterdag de strijd moest aanbinden tegen SVZW 6 speelde haar eerste wedstrijd in de seniorencompetitie. Vorig sei zoen vormden deze spelers nog 't A2 team. Een gelijk opgaande strijd tegen een al even jeugdig SVZW team was een goed kijkspel. Toen tegen het eind van de wed strijd de Wierdenaren begonnen te drukken was het vooral keeper Kruidhof die uitstekend werk ver richtte. De halve winst was ver diend. SWN 7—BI. Wit 6 7-0 In Nijverdal kon Blauw Wit 6 het Voor vier teams van ..Mintonette" start op vrijdag 24 september de competitie in sporthal 't Mossink. De jongens nemen het in hun eer ste wedstrijd op tegen het A-team van Volley uit Wierden. De aan vang staat om 19.00 uur gepland. Eveneens om 19.00 uur treedt het eerste team aan tegenhet twee de herenteam! Beide Mintonette- teams komen in dezelfde klasse uit en mogen nu de competitie openen, met een wedstrijd tegen elkaar. Het belooft een aardig spektakelstuk te worden. Het eerste damesteam ontvangt om 20.00 uur het team van Rivo uit Rijssen. Het 'betreft een wed strijd uit de 2e klasse, district Twente. De dames zullen er zeker niets aan gelegen laten om de ho ge positie die ze verleden jaar in namen te heroveren. De rest van de avond (vanaf 20.00 uur) wordt tevens in beslag genomen door een drietal oefenwedstrijden die Min tonette speelt tegen teams van Markelo. Komt u gerust, kijken naar wat het volleybal in Holten te bieden heeft. Vrijdagavond, in 't Mossink, vanaf 19.00 uur, de toegang is gra tis. paard en toren mat te zetten. Een uistekende presatie. Vanwege bovengenoemde wedstrijd is de interne competitie voor groep 1 niet doorgegaan. Hier zijn slechts drie inhaalwedstrijden ge speeld. Belangrijk was de over winning van B. v. Beek op D. v. Beek, beide gebroeders, die afge lopen seizoen op een gedeelde der de plaats eindigden. De nederlaag van J. v. Calcar tegen H. Roelofs heeft tot gevolg, dat het voor de heer v. Calcar erg moeilijk zal worden om zich in de eerste groep te handhaven. De uitslagen: T. v. Calcar—H. Roelofs 0-1, H. v. BeekD. A. v.d. Knaap 0-1, B. v. BeekD. v. Beek 1-0 In groep 2 wist E. J. Gervedink Nijhuis niet alleen van W. A, Klaassen te winnen, ook de afge broken partij tegen G. J. Snippert bracht hij tot een goed einde. Als jongste lid van de schaakclub gaaf hij nu met 3 punten uit 3 wedstrij den alleen aan de leiding. A. J. C. Brands die nog een wedstrijd te goed heeft, volgt hem met 2 uit 2. De knuddetrofee is deze week voor H. T. Roelofs. Hoewel hij 22 zetten lang J. ten Velde over het bord joeg, wist hij toch zo handig te manipuleren, dat hij in één zet mat ging. Ondanks dat toch nog een derde plaats, met 2 uit 3. De uitslagen: A. H. KlaassenA. J. C. Brands 0-1, H. T. RoelofsJ. ten Velde 0-1, J. C. RoeleH. A. Koers %-%. G. J. KromdijkB. Beyer 0-1, G. J, SnippertJ. v. Dalen W. A. KlaassenE. J. Ger vedink Nijhuis 0-1, E. J. Gerve dink Nhuis— G. J. Snippert 1-0. in de eerste competitiewedstrijd tegen SWN niet maken. Het zesde dat nog niet volledig was en enke le invallers nodig had om op sterk te te kunnen aantreden moest in SWN haar meerdere erkennen. Het lukte de gastheren 7x door de Blauw Wit defensie te komen en dat betekende 7-0. Er zal aan 't zesde nog heel wat gesleuteld moeten worden. Afgelopen week stond ook voor de hockeyclub de opening van ,,'t Mossink" centraal. Donderdag avond speelde Holten een demon stratie-zaalhockeywedstrijd tegen een ploeg uit Deventer. Het werd een show van snelheid en technische vaardigheid. Voor veel toeschouwers betekende dit 'n eerste kennismaking met, deze unieke tak van sport die in wezen nog maar in de kinderschoenen staat. Intussen blijkt de belang stelling voor bet zaalhockeyen enorm toe te nemen. Het behoeft In Hotel Vosman werd de eerste jaarlijkse bijeenkomst gehouden van de Stichting Paardrijden Ge handicapten Holten. Velen w.o, een vertegenwoordiger van B. en W. en de Raad, ouders, donateurs en andere belangstellenden waren aanwezig. De voorzitter, de heer W. R. van Couwelaar, opende de avond met in het kort een .levensschets" te geven van de stichting die in haar anderhalf jarig bestaan blijk heeft gegeven van haar bestaansrecht. Deze vorm van paardrijden voor gehandicapten heeft o.a. drie grote voordelen: a. Het gevoel van vrijheid door op eigen kracht voort te bewegen. b. De zeer gunstige invloed van de beweging van het paard op de motoriek en lichaamshouding. c. Het recreatieve element voor voor hen die meestal niet van andere sporten kunnen genieten. De zelfstandige stichting is lid Een unieke gelegenheid om ken nis te maken met de sport die in Holten steeds meer „in" komt! In het kader van de landelijke actie „Sport Real" organiseert de Hockey Club Holten op zaterdag 2 oktober van 14.00-17.00 uur in de Sporthal 't Mossink een aantal aktiviteiten waarbij iedere Holte- naar van harte welkom is. Ondei' deskundige leiding worden de spieren los gemaakt, maar ook het wedstrijdelement wordt niet vergeten. Het programma is zo opgesteld dat iedereen op elk moment aktief kan meedoen. ,Wat is er te doen? Altijd weer dal bloemetje voor de gastvrouw bij het binnenko men. Of dat „lekkere luchtje" voor een jarige. Of het vermaarde bruine kruikje voor de jubilaris. Niets op tegen, natuurlyk. Maar het is niet zo origineel. Je zou best eens een ander geschenk wil len meenemen. Iets, wat niemand verwacht. Waar je een ander echt mee kunt verrassen. Een kado, waardoor ze nog vaak aan de be zoeker of aan dat feestelijke mo ment terug zullen denken. Laatst hebben we een gever ontmoet van originele geschenken. Hy gaf een direkt klaar-foto. Zomaar op een verjaardag. Of op een feestje bij goede vrienden. Of een hoogtijdag die in de familie wordt gevierd. Die man geeft géén kado van te voren. Hij komt zelfs met lege handen. Maar hij doet iets, wat je zelden mee maakt: hij maakt zijn geschenk ter plaatse. Het maken van een direkt klaar- geen betoog dat de hockeyclub „Holten" ingenomen is met de mogelijkheid om dichtbij huis ge bruik te maken van de nieuwe Sporthal. Vrijdagavond nam een drietal leden van de vereniging deel aan de „superstarcompetitie" Met veel enthousiasme hielden zij temidden van een groot aantal an dere sportverenigingen de kleuren van hun club hoog. De „super startcompetitie" leent er zich bij uitstek voor om een jaarlijks /te rugkerende ontmoeting ite worden tussen de verschillende Holtense sportverenigingen en hun leden. van de Vereniging Paax-drijden Ge handicapten „OVERIJSSEL" die weer lid is van de (landelijke) Ver. Fed. Paardr. Gehandicapten. Zaterdags wordt er gereden o.l.v. mevrouw Dieperink, de instruc- trice, een fysiotherapeut en enige vaste helpers en helpsters. Holten heeft ook hier een regio nale taak. Uit de omgeving zijn ruiters van harte welkom. Het rij den geschiedt uitsluitend op me disch advies. Er rijden op het ogenblik 10 ruiters. Dank zij sub sidies van de gemeente en enige andebe instellingen, bijdragen van ouders en donateurs kon het eer ste jaar met een klein batig saldo worden afgesloten. Na het jaar verslag van de secretaris-penning meester en de pauze werden er enige films vrtoond waarop vorde ringen van het begin tot nu toe zijn vastgelegd. Vanuit de zaal kwa men vele vragen waaruit duidelijk de belangstelling voor deze goede zaak naar voren kwam, Een film, die vertelt wat hockey is en biedt. Sport in Beeld. (Van de bovenste plank: met mu ziek van Louis van Dijk). Volop mogelijkheden om met de stick in de hand doelpunten te maken tijdens speciale instructie oefeningen. Iedereen kan zijn eigen mogelijkheden ontdekken want aan de kant zitten hoeft niet. Op vaste tijdens worden korte wedstrijdjes gespeeld waaraan iedereen die wil kan meedoen. Wij raden u aan zaterdag 2 ókt. a.s. vrij te houden en rekenen op uw belangstelling door uw aan wezigheid in de Sporthal. foto is altijd een kleine sensatie: er wordt op de gewone manier een foto genomen en even later kijken de gasten verbaasd naar dat langzaam opkomend kleuren beeld van.... zichzelf. Eerst lijkt die foto maar grauw en zonder veel kleur. Maar je ziet, dat ze kleur krijgen, het rood wordt fris ser, het blauw sprekender. Na een paar minuten is de werkelijkheid volmaakt weergegeven. Zo gaat die originele geschen kengever de kring rond. Maakt fo to's van mensen of gebeurtenis sen. Hoort enthousiaste reakties over fotowerk. Krijgt verzoeken of men die foto niet mag houden, want elk mens heeft graag foto's waar hij of zij goed op staat. Maar dat kan niet, want de foto's vor men samen een serie, die bestemd is voor de gastvrouw, of de jari ge of de jubilaris. Een geschenk, gemaakt tijdens het feest en uit gereikt op het feest. Als een blij vende herinnering aan dat be scheiden of gi'ote hoogtepunt in het leven van een mens. Sinds deze originele kadogever is gestart met dit soort fotoge- Onder voor tennis welhaast ideale omstandigheden is het de Holtena ren niet gelukt op het prachtige tenniscomplex „de Schapenkolk" te Diepenveen revanche te nemen voor de nederlaag van voiig jaar. In deze uitstekend georganiseerde wedstrijd werd tussen Diepenveen, Markelo en Holten gespeeld in drie poules, nl. damesdubbel, heren- dubbel en mixeddubbel. Voor ieder team kwamen in elke poule drie dubbels uit, die zes maal het strijdperk in moesten, waarbij steeds om acht games werd ge- In de maand september heeft de ponyclub vele activiteiten ont plooid. 4 September zijn ze met een groot aantal per bus naar de Levade in Apeldoorn geweest waar werd genoten van de goede prestaties die geleverd werden. 11 september was er een fijn con cours in Wierden, waaraan Holten deelnam met 27 ruiters. Totaal werden er 10 prijzen gewonnen. 19 september werd de uitgestelde puzzelrit van april verreden. Deze ging door de Holterberg, met start en finish bij camping Veneklaas. De ponyclub ,,De Pal- theruiters" uit Haarle nam met elf ruiters aan de rit deel. De eerste prijs was voor Hans Barvelink, Jeróme Wolters en Henk Hietbrink, 2 Eric Vincent en Ingnd Arendse, 3 Herm Jan Robers en Anke Thijssen, 4 Je roen Bakker en Geert Ulfman, 5 Trudie Trekop en Gerda Zand berg, 6 Paulien Wansink en Ma rian Murris, terwijl de 7e prijs naar Haarle ging. Alle deelnemers kregen een vaantje en een reep Mars en on derweg werden flesjes limonade uitgei'eikt. Het was een prachtige en zeer gezellige rit. De man, die zijn kado maakt tijdens een feestje: een serie direkt klaar-foto's van de aanwezigen en van gebeurte nissen tijdens het feest. De kollektie foto's kan dezelfde avond nog worden aangebo den aan de gastvrouw of -heer. schenken, worden in zijn familie- en vriendenkring de verlanglijst jes vaak aangevuld met de notitie: serie direkt klaar-foto's. Dat is dan voor die goede verstaander genoeg. Hij komt schijnbaar met lege handen; alleen maar met een kamera. Maar met de foto's, die hij maakt, wordt het middelpunt van het feest op de gastvrouw blij gemaakt. En dat zal nog vele ja ren zo door kunnen gaan, want het enige, waar een mens nóóit ge-, noeg van krijgt, dat zijn: foto's waar hijzelf en zijn kinderen op staan. Foto's van hoogtepunten in zijn leven, die hij later, met dank bare herinneringen aan die origi nele kadogever, nog vaak en met veel plezier zal bekijken. De Streek VW Overijsselse Heu velrug en Salland te Raalte maak te weer een afspraak met het Kin dervakantie-oord De Schaarshoek te Heino voor 'n grandioze herfst vakantie. Terwijl er nog nauwelijks iets over bekend was kwamen in Raalte de aanvragen al spontaan binnen: „Kunnen de kinderen weer ko men" speeld. Holten had een goed en enthousiast team. Helaas werden in de eerste pax-tijen veel games verspeeld en wel om de volgende redenen. Ten eerste kost de over gang van het spelen op beton naar het spelen op gravel enige tijd en hetzelfde gold voor die spelers, die nog nooit eerder samen hadden gespeeld. Het echtpaar v. d. Assem, zoals al tijd de rust zelve, wist de mixed poule te winnen met 33 games, op de voet gevolgd door Reneé Hei- ting en Wim Kees v. Rijssen met 31 games. Aanvoerder Peter Naay- er en zijn partner Ellen v. Beek haalden ook nog 20 games binnen zodat Holten hier met 84 punten poulewinnaar werd. In de damesdubbel was ons com petitie-duo Violet Boer/Monique Durieux onvex-slaanbaar en scoor den maar liefst 38 games. Onze beide andere damesdubbels, waar onder enige aankomende talenten, brachten samen 36 games binnen, zodat wij in deze poule met 74 tweede werden achter winnaar Diepenveen met maar liefst 95 games, voornamelijk ten koste van Markelo. Bij de herendubbele lagen de krachten minder ver uit elkaar. Markelo won de poule met 77 ga mes. Holten was hier met 65 ga mes het kind van de rekening. Jan Herman ten Kampe geassisteerd door Dick Hovingh wist met 27 ga mes nog boven het gemiddelde van 24 te blijven. Onze jonge beloften Erik Ladiges en Martin Beekman kwamen wat laat op dreef, maar door het goe de coachen van John v. d. Assem en wat publiek werden zij toch nog naar het gemiddelde geschreeuwd. De drie poules bij elkaar geteld gaven als einduitslag. Markelo 180 Holten 223 en Diepenveen 245 en winnaar. De duiven (143) van de B.D.V. „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) werden voor een vlucht over 190 km gelost in Duffel (België). 1, 2, 7, 10, 15, 18, 20, 21, 26, 27, 29 G. J. Bekkernens; 3, 22 G. Has- sink; 4 J. Scholte in 't Hof; 5, 9, 13, 17 R. Schaap; 6 Joh. Paalman; 8, 11 H. Manrho; 12, 16 G. Schui- terd; 14 H. Voortman; 19 M. Pul len; 23, 24, 25, 28 J. Jansen. In het zwembad Twenhaarsveld werd zaterdag voor de laatste keer in dit seizoen gelegenheid geboden om een zwemdiploma te behalen. Er namen aan het examen 55 kan didaten deel. waarvan 49 slaagden. Diploma A: H. D. Beldmarx, H. A. Koetsier, Tini Stroeve, J. G. Kers, B. H. Jongman, C. J. Schreurs, H. ten Wolthuis, H. J. Oolbekkink, B. H. Wansink, R. Arfman, A. J. Bos, M. Hulleman, I. Honcoop, L. Arendshorst_ W. Derksen, Jaap Kruk, T. Stu'kker. Diploma B: A. Vukkink, N. M. Kerssenberg, G. M. Scheperman, J. W. Reilink, A. C. Hulshof. L. H. van der Graaf. A. Dollekamp, K. Bosschers, J. A. Paalman, M. ter Maat, R. H. Ai-endshorst, E. Kers, Jaap Kruk, J. Zandbergen en A. Tul Ier. Zwemvaardigheidsdiploma I: C. M. v. d. Ploeg, R. Kerssenberg, H. Vorkink. Zwemvaardigheidsdiploma n: W. van Beek, H. W. J. Tuiteii G. A. M. van Bussel, H. ter Morsche, W. A. van Lemel en F. J. van Zon. Zwemvaardigheidsdiploma III: B. W. ter Stal, J. Nijzink, I. Jan sen, H. van Rees en Gertie Tulier (pas 10 jaar en dan al aan die zware eisen kunnen voldoen. Uit stekend!) Zwemvaardigheidsdiploma IV: A. Jansen. Het examen werd afgenomen door mevr. Nauta, chef-badmees ter G. van Lemel en badmeester A. J. Eiling en officials van de Kon. Ned. Zwembond. Wim Klein Velderman werd met 77 strafpunten eerste in de A-klas se in de door de Holtense Motor en Automobielclub De Holterberg georganiseerde oriënteringsrit. 2 A. Schuppert Holten 107 strafpt., 3 H. Oolbekking, Holten 152 straf punten. B-klasse: 1 S. H. Leunk, Holten 86 straf p., 2 Schuchard, Holten 101 str.p., 3 J. Jansen, Hol ten 106 str.p., 4 H. Mooiweer, Hol ten 137 str.p. De poedelprijs was voor Henk Derksen te Holten met 332 str,p. Dit rit van pl.m. 32 kilometer was uitgezet door G. Nijenhuis en J. Paalman. De prijzen werden in café De Zadelkamp uitgereikt door voorzitter Dirk J. Schooien. De direktie en medewerkers van de Schaarshoek, het hele jaar met tienduizenden overnachtingen toch warempel wel iets gewend op dit gebied, maken zich dus weer op voor de ontvangst van een extra contingent. Kinderen zullen weer genieten van spelen in de bossen, het over dekte zwembad, de ponies, het treintje en het kampvuur. En mocht er eens een regendag voor komen, geen nood want er kan ook binnen worden gespeeld, boven dien kwam deze zomer, de in eigen beheer gebouwde bioscoop klaar, zeker een unicum voor een vakantieoord. De leeftijd van de herfstgasten ligt tussen 6 en 13 jaar, de prijs voor een week vol pension, inklusief ge bruik van alle faciliteiten, be draagt f 139,- per kind. Aankomst op zaterdag 16 oktober tussen 10 en 12 uur, vertrek (met spijt in het hart) de zaterdag erop, 23 oktober. Oudex-s, die hun kin deren niet kunnen brengen mo gen ze ook op de trein zetten (hoe veel kinderen vinden dat niet een avontuur op zichzelf?), de Streek VW. zorgt dan dat ze in Zwolle van het station worden opgehaald. En ouders, die zelf graag in Sal land willen verblijven, mogen best even informeren over bezienswaar digheden en welke hotels en pen sions hun deuren gastvrij open hebben tijdens de herfstvakantie. Voor inlichtingen: Streek VW Overijsselse Heuvelrug en Salland Marktstraat 19. Raalte. Telefoon 05720-2343. of de plaatselijke VW tel. 1533. Jeugd 25 sept.: Jongens: Hockey B2Holten BI om 12.45 uur. Vertrek 11.30 uur. Verzamelen OAD. Meisjes: EHV B3Holten BI om 13.30 uur. Senioren Heren 26 sept.: Diex-en 1Holten 1 om 14.30 uur, Holten 2EHV 3 om 11.00 uur, Goor VeteranenHolten Veteranen om 11.00 uur. De resultaten van het grondondex-- zoek tonen overduidelijk aan dat het met de kalktoestand van zeer veel percelen bouwland op onze zand- en dalgronden ernstig ge steld is. Deze toestand wordt ver ergerd, doordat er jaarlijks grote hoeveelheden kalk verloren gaan. enerzijds door opneming door het gewas, anderzijds door uitspoeling Het gevaar voor verzuring van on ze grinden is de laatste jaren nog groter geworden, doordat verschil lende meststoffen miiMer kalk aanvoeren of zelfs zuur reageren. Door het gebruik van mengstoffen wordt eveneens kalk aan de grond onttrokken. Na acht spannende competitie wedstrijden eindigde de Holtense Touwtrekploeg OKIA in het alge meen klassement op de tweede plaats in de 640 C-klasse. Deze zeer eervolle tweede plaats werd veroverd op de laatste com petitiewedstrijd die in Eerbeek werd georganiseerd door de TTV EHTC. Algeheel winnaar werd de ploeg uit Nieuwveen, die na af loop in de bloemetjes werd gezet. De grote rivaal van OKIA was de ploeg van Bathmen die voor aan vang van de wedstrijden met één puntje voorsprong op de tweede plaats stond in het klassement. Het gevecht om de tweede plaats bracht een summum aan spanning waarbij de wat langere adem van de Holtenaren en het laatste rukje voor Bathmen ttoch net even te veel was. Eindstand: 1 Octopus Nieuwveen 154 pt., 2 AKIA Holten 109 pt., 3 Bathmen 104 pt^ 4 Spoorzieht 83 pt., 5 DVO 82 pt'. 6 Bisons 49 pt., 7 RAF, Munchen-Gladbach 36 pt., 8 LIDO 21 pt. Blauw Wit El-SVVN E2 De eerste competitie wedstrijd gingen de beide puntjes mee naar NijverdaL De SWN-pups speelden wat beter samen en zaten ook wat feller op de bal. Blauw Wit kreeg- wel enkele kansjes maar die ble ven helaas onbenut. Er zat nog te. weinig verband in de Blauw Wit ploeg. Hopelijk komt dit door goe de training spoedig in orde. Excelsior E3- Blauw Wit E2 2-0 De pupillen E 2 hebben het in' de eerste comp. wedstrijd niet onT verdienstelijk gedaan. Kennelijk waren de gastheren al wat beter op elkaar ingespeeld, iets wat bij de Blauw Witten in deze nieuwe formatie nog niet het geval was. Zeker is dat er voldoende kwali teit aanwezig is en de resultaten zullen niet uitblijven. Wanneer iedereen de training trouw blijft bezoeken komt het vandaag of morgen wel voor el* kaar. Blauw Witters E 2 jullie leiders rekenen op je dus ook niet zon der bericht wegblijven van trai ning en wedstrijd. RKSV Fl-Bl. Wit F1 0-2 De pups F1 zijn in de eerste comp. wedstrijd tegen RKSV goed gestart. De eerste helft deden de ploegen niets voor elkaar onder en er werd aantrekkelijk voetbal gespeeld. Na de thee probeerden de Rijssense jongelui Blauw Wit onder duik te zetten. Ze schoten enkele keren hard op doel maar Bert Rietman wist van geen wij ken. Blauw Wit kreeg nadat enke le aanvallen waren afgeslagen wat meer ruimte, er kwamen wat meer kansen o a. voor Geert Meijerink die uit een voorzet van Andries van Iperen raak schoot. Twee minuten later was de RKSV-doelman kansloos bij een hard afstandsschot van André Stam (2-0). Een welverdiende ze ge. Houën zo jongens! Holten 5 heeft de eerste compe titiewedstrijd verdiend verloren van een beter spelend TVO 2. De eerste twintig minuten ging de strijd gelijk op en kregen de Rood zwarten zelfs enkele goede sco ringskansen, doch geleidelijk aan nam TVO het initiatief in handen en Holten kon met kunst en vlieg werk het doel tot de nxst schoon houden. Na rust kwam al snel de ope ningstreffer toen de verdediging niet voldoende ingreep. Hierna ging het spel op en neer waarbij TVO prachtige kansen kreeg om de score te verhogen. Een heftig laatste offensief mocht Holten niet meer baten. Holten 5 zal het dit jaar van de vechtlust en inzet moeten hebben," om zich in de 3e klasse te hand haven. Ook op grasland treden er door de verzurende werking van kalkam- monsalpeter kalkverliezen op. De kalkbehoefte van grasland is dan ook de laatste jaren duidelijk gro, ter geworden. Om de pH op een gemakkelijke en goedkope wijze op peil te houden, is het gebruik van Thomasmeel aan te raden. El ke 100 kg van deze fosfaatmeststof verrijkt de grond namelijk met ca. 40 kg. werkzame kalk. Een goede kalktoestand is het fundament voor een hoge plantenproduktie. Een verwaarlozing van de kalk- voorziening leidt onherroepelijk tot slechte bedrijfsresultaten.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7