help ze h hartje!» [Circus Boltini komt naar Holten"1 K"'te raadsfUtsenOnze agenda Raad verheugd «ver Districtsgezondheidsdienst Gemeentesecretaris sprak Plattelandsvrouwen voor Weekenddienst Gemeente verstrekt geen ariërverklaring _l ?Profoto? weer met nieuw seizoen gestart KERK DIENSTEN Invaliden-sportbond doet gooi naar hitlijst Van herfstkleuren geniet je het best op de fiets Begroting 1977 voordelig saldo Tip voor buurtverenigingen Fietspaden te, vaak slecht onderhouden 20 jaar Prinses Beatrix Fonds Steun en toeverlaat van menig gehandicapte Collecte 27 sepl.- 3 oktober HOLTENS NIEUWSBLAD 24 SEPT. 1976 PAGINA 3 clown Henrico De 28-jange Nederlandse REDUKTIEBON Tegen inlevering van deze bon aan de circuskassa genieten Holtens Nieuwsblad-lezers de volgende redukties op de toegangs prijzen: Eerste rang: normale prijs f 14,75; prijs Holtens Nieuwblad- lezers f 7,75. Speciale reduktie voor grote gezinnen (minimaal zeven personen) eerste rang per persoon f 4,75. Zie voor aanvangstijden en standplaats de reclameborden in uw plaats. Eindelijk, na lange tijd, weer eens een echt circus in Holten. Het nationaal Nederlands circus Toni Boltini zal de volgende week in onze plaats zijn tenten opslaan en op woensdag 29 sep tember twee voorstellingen geven op het industrieterrein aan de Keizersweg. Dat wordt voor jong en oud een echte belevenis, want circussen doen niet iedere maand, zelfs niet ieder jaar, Holten aan. Boltini komt met een grandioos programma, waarvan we hier onder het een en ander laten volgen. Men kan zelfs een fantas tische, geheel verzorgde vliegreis voor vader, moeder en twee kinderen naar Disneyland in Hollywood winnen. De 28-jarige Nederlandse clown Henrico won op de slotavond van het Festival van de Clown te Blankenberge (België) de Prijs van de Pers. U kunt hem woensdag bewonderen. Marcel Peter, leeuwendompteur uit Engeland, is de zoon van een Birminghamse restauranthouder. Op zijn 16e verwezenlijkte hij zijn jongensdroom en trok met Billy Smart mee, als stal knecht. Omdat er geen plaats was voor paarden en olifanten- dressuur lag Marcels enige kans bij de roofdieren. Het resultaat kunt u bewonderen met Boltini's prachtige Berber leeuwen. Enrico en Benny zijn de vaste clowns in het circusprogramma, die een niet te missen act vormen voor de jongeren onder ons. Verder het optreden van het muzikale clownsduo Los Ginos. Tijdens het clownsfestival te Blankenberge hebben de clowns Benny en Enrico de Persprijs van dit festival gewonnen. The 2 Zalewski, een perche act uit Polen. Wat Jan Zalewsky en Xiolia Bareja in de piste laten zien met vele meter-s hoge masten, waarbij zijn partnerin de onmogelijkste toeren uithaalt, is van absolute wereldklasse. The Flying Leotaris, een Duitse formatie die aan de vliegende trapeze dubbele passages uitvoert, en waarvan een van de leden van de groep geblinddoekt aan de benen wordt opgevangen. De paardendressuren worden u voorgeschoteld door de dresseur Alberto Althoff; deze zoon van Toni's zuster brengt een aantal schitterende paarden voor, zoals zeven Deense tijgerpaarden en zes anglo Arabieren. Josette Boltini, die een deel van het programma als spreekstal- meesteres aankondigt, brengt en nummer met vier z.g. manden- paarden. Antoinette Boltini maakt hogeschool. Van prins Rainier en prinses Gracia ontving zij een persoonlijke invitatie om op te treden tijdens het jaarlijkse circusgala in de paleistuin te Monaco, dat zal plaatsvinden tussen Kerst en Nieuwjaar. Het duo Carrington brengt een fantastische poedelact. Dat blijkt al uit de entree, waarbij een van de poedels zijn kameraadjes uit gesloten koffers bevrijdt. De Spaanse illusionist Jose Costa en assistente brengen een nummer waarbij een in kooi geplaatste dame in luttele minuten wordt omgetoverd tot een volwassen mannetjesleeuw, dit alles onder de naam de Pharaoh's. De Beskidy-Koziak Group is een van de beste trampoline-acts uit het Poolse staatscircus. Jerzy, Xiolia, Jan, Apolinary, Marta, Waldemar en Jan brengen een act met de zogenaamde Russische trampoline. Dit 30-jarig jubileum-programma brengt circus van de bovenste plank. Bij de behandeling van de inge komen stukken wees de heer H. Meerman (PvdA), tijdens de j.l. dinsdagavond gehouden raadsver gadering, het college op een brief van het Israëlcomité Nederland, waarin staat dat er gemeenten zijn die gegeyens verstrekken uit het bevolkingsregister van zodanige aard dat hieruit blijkt of iemand al dan niet Jood is. Dit ten behoe ve van commerciële doeleinden zo als voor werk in- en zakenreizen naar Arabische landen. De fractie van de PvdA acht een dergelijke gang van zaken dis criminerend voor de Joden. Daar om zouden wij het zeer op prijs stellen wanneer B. en W. 'n schrif telijke verklaring zou willen zen den aan genoemd comité waaruit blijkt dat onze gemeente in geen geval zodanige gegevens zal ver strekken dat daaruit kan blijken of iemand al dan niet Jood is", aldus Meerman. Ook mevr. Ter Doest-Bos (WD) had deze brief getroffen. „Wanneer dergelijke verklaringen inderdaad worden afgegeven kunnen wij ons voorstellen dat dit comité zo rea geert", voegde zij er nog aan toe. Namens het college verklaarde burgemeester mr. H. W. Enklaar, dat de gemeente Holten dergelijke verklaringen voor commerciële doeleinden nimmer verstrekt. „Wij zijn daar pijnlijk nauwkeurig in", zei hij en verklaarde graag bereid te zijn op de suggestie van de heer Meerman in te gaan. Zonder hoofdelijke stemming keurde de raad j.l. dinsdagavond 'n voorstel van B. en W. goed tot het aangaan van de Regeling Districts- gezondheidsdienst Gewest Midden IJssel. Deze regeling omvat een regionale ambulancedienst, 'n cen trale alarmeringsdienst en de op richting van 'n jeugdgezondheids- dienst voor zover het betref ge neeskundig en hygiënisch school toezicht in deze regio. Namens het CDA juichte de heer H. J. Westerik de instelling van deze regeling bijzonder toe. Hij sprak er echter zijn verbazing nog al over uit in het Deventer Dag blad te hebben gelezen dat bij de behandeling van dit onderwerp in de openbare Raadscommissies van de gemeente Deventer nogal be zwaar werd gemaakt tegen een bijdrage biervoor van 35 cent per inwoner. „Het ware ons dierbaar geweest dat bestuurders van deze centrum gemeente in deze óók de proble matiek in de kleinere gemeenten zouden onderkennen. Wij zijn graag bereid 35 cent per inwoner NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Addink. M.m.v. Jongerenkoor „Helicon". In de 2e dienst bed. Heilige Doop. Extra coll. Fonds kerkinterieur. Oppasdienst: mevr. Admii-aal, Henny Baltus en Alie Koopman. GEREF. KERK 8.30 en 10.30 uur ds. G. W. H. Peddemors. Bed. Heilig Avond maal. 19.15 uur ds. G. W. II. Peddemors. Nabetrachting'. In alle diensten is de eerste coll. voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Veldhuis- Bos, Bea Brinkman (res. mevr. Paalman-Aanstoot). Mevrouw Meijerink-Jansen, mevr. Stam- Harmsen (res. Ineke Stam). beschikbaar te stellen om deze dienst van. stapel te laten lopen en wensen haar van harte behouden vaart", zei hij. Verder vroeg hij in het alarm systeem óók de bereikbaar heid van huisartsen te overwegen en deze op het communicatiesysteem aan te sluiten. Ook mevr. Ter Doest-Bos (VVD) wees op genoemd persbericht en vroeg naar de consequentties wan neer Deventer niet gaat meedoen. Burgemeester Enklaar zei ook wel geschrokken te zijn van dit bericht maar verklaarde er alle vertrouwen in te hebben dat de raad van Deventer zich achter de voorstellen zal gaan opstellen. Wie van herfstgeuren en herfst kleuren wil genieten kan daarvoor het best op de fiets stappen. Dan valt er rustig doortrappend heel veel te zien en je komt ook op plaatsen waar je met een ander vervoermiddel moeilijk of in het geheel niet kunt komen. En er zijn mogelijkheden te over. In de serie Ontdek Nederland op de fiets zijn 150 fietsroutes uitgezet, verspreid over geheel Nederland. Wij den ken in het bijzonder aan het boek je Fietsen in Salland en Twente en het boekje Fietsen in omgeving Utrecht en Amersfoort. In eJk boekje elf uitgedokterde fietsrou tebeschrijvingen van 30 tot 40 ki lometer voorzien van routekaar tjes en toeristische informatie. Ge noemde boekjes kunnen door over making van f 5,50 per exemplaar op postgirorekening nr. 234567 worden aangevraagd bij de stich ting: fiets! in Amsterdam. Tijdens de raadsvergadering werd aan de raad de begroting voor het dienstjaar 1977 ter bestudering aan geboden, waarmee de raadsleden echter nog niet veel kunnen be ginnen omdat het investeringssche ma alsmede de nota van aanbie ding nog ontbreken. Deze zullen later volgen. In tegenstelling tot het kabinet Den Uyl heeft het gemeentebe stuur blijkbaar kans gezien de be groting af te sluiten met een voor delig saldo, gezien de opmerking van burgemeester Enklaar, dat de raadsleden daarin alvast kunnen zien hoe groot het voordelig saldo is. Op zich al een hele prestatie in een tijd van toenemende tekorten bij overheidsinstanties. Overigens waarschuwde mr. Enklaar er voor nog niet al te gelukkig te zijn over de hoogte van dit voordelig saldo omdat uit de komende aanbie dingsbrief wel zal blijken dat dit nog correctie behoeft. Tijdens behandeling van de in gekomen stukken wees mej. A. P. Reith (PvdA) op berichten en me dedelingen voor het Provinciaal Instituut vooqr Welzijnsbeharti- ging Stichting Overijssel nummer 1976-3. „Ik heb in deze stukken enige behartigingswaardige zaken aange troffen voor met name besturen van buurtverenigingen. Worden deze besturen ook in het bezit van deze stukken gesteld" wilde hij weten. Namens het college verklaarde mr. Enklaar niet op de hoogte te zijn van de verzendlijst van deze stukken. Wellicht een goede tip voor buurtverenigingen hievoor contact op te nemen met genoemd Instituut. Hoewel Nederland over een be hoorlijk net van fietspaden be schikt is de staat van onderhoud waarin veel van deze paden ver keren vaak erbarmelijk. Nog on langs werd aan kantonrechter Mr. Weijl in Zaanstad tijdens een zit ting gevraagd of hij er niet voor zou kunnen zorgen dat de fietspa den wat beter worden, want het is, aldus een beklaagde „knudde met een rietje". Nalatigheid wat het onderhoud van fietspaden be treft, blijkt vaak te ontstaan door onvoldoende periodieke controle. Indien de beheerders van fietspa den (gemeenten, provincies, pu bliekrechtelijke lichamen) door gebruikers op slechte staat van on derhoud worden gewezen, wordt er zoals in de praktijk meer malen bleek snel wat aan ge daan. Fietsers die klachten over fietspaden hebben, doen er dan ook goed aan bij de betrokken wegbeheerders aan de bel te trek ken. Het euvel wordt dan door gaans snel verholpen. Zaterdag 9.30 uur. R.K. KERK 17.00 uur, DiJKERHOEK 9.30 uur ds. Extra coll. voor Schellevis. ,Bethanië". 0KKENRR0EK 10.00 uur ds. M. de Heer. Uit- gangscoll.: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN 8.00 en 11.00 uur. In zaal „Vosman" werd op 16 september de eerste vergadering van dit seizoen gehouden van de afd. van de N.B.v.P. De vice-president mevr. Vogt- Rooyackers opende de vergade ring en heette in het bijzonder welkom mevr Robers-Sprokkereef en de heer G. J. Langenbarg, ge meentesecretaris. Tevens werden er vier nieuwe leden begroet. Mededelingen werden dit keer in dichtvorm gedaan door alle da mes van het bestuur. Op 12 oktober bestaat de gele genheid kennis te maken met het Prov. Bestuur 's avonds om 8 uur onder het motto „Met het P.B. op de koffie". Mevr. Beldman-Wegstapel heeft zitting genomen als contactper soon in het hoofdbestuur van de O.L.M. De heer Langenbarg .kreeg hierna het woord. Hij heeft de indruk dat er veel verwarring bestaat ten opzichte van gemeen tezaken, raad, B en W enz. De burgemeester is geen hoofd van de gemeente maar de raad. Er Geboren: Erik Jan zv J A Paal man en G G Visser (geboren te Deventer). Overleden: M Diele-Hageman 53 jaar Holten. Ondertrouwd: A Mink Holten en II J Stegeman Holten. Gehuwd: G W Stevens 29 jr Hol ten en J A Stegink 28 jr Bathmen. zijn 3 organen in de gemeente n.l. 1. De raad. 2. B en W 3. Bur gemeester. De grondwet zegt dat de raad hoofd van de gemeente is, die ook de begroting vaststelt. De beide wethouders zijn door de raad benoemd en bereiden met de burgemeester tal van zaken voor die door de raad worden be handeld. Na de pauze kwamen er veel vragen los bij de dames die dooi de heer Langenbarg zeer duide lijk werden beantwoord. Mevr. Vogt dankte de spreker voor zijn leerzaam en interres- sant betoog en sloot hierna de vergadering. In verband met de ernstige polio-epidemie in 1956, waarbij ongeveer 2200 kinderen en volwassenen door deze ernstige ziekte werden getroffen, werd op 3 mei 1956 het Nationaal Fonds voor de Bestrijding van de Kinderverlamming opge richt. Kort daarna verklaarde H.K.H. Prinses Beatrix zich bereid als beschermvrouwe van het fonds op te treden, waar bij de naam van het fonds gewijzigd werd in Prinses Beatrix Poliofonds. In 1963 werden de statuten van het Prinses Beatrix Poliofonds zodenig gewijzigd, dat zij de mo gelijkheid openden ook andere, aan kinderverlamming althans wat de gevolgen betreft - ver wante ziekten onder de doelstel ling van het Fonds te betrekken. Ih verband hiermede werd met Zo wordt er op dinsdag 5 q^ober gestart met een kursus over Ihet zelf verwerken van kleuren nega tieffilm. In deze kursus leert u hoe u met de aanwezige donkere ka mer apparatuur uw eigen kleuren foto's kunt afdrukken. Opdat iede re deelnemer zich kan oefenen in liet maken van kleurenfoto's, zijn de vervolgavonden nog niet vast gesteld, maar het zullen er per groep zeker vijf zijn. De deelname is voor zowel leden als niet leden van „Profoto" mogelijk. De eerste avond 5 oktober wordt de kleurenleer behandeld en wor den tevens de vervolgavonden vastgesteld. Opgave graag voor 1 oktober bij G. J te Winkel, Chur ch illstraat 44. telnr. 3102 waar bo vendien nadere informatie verkre gen kan worden. In het winterprogramma staan verder nog de volgende activitei ten vermeld: Portretfotografie, re toucheren van foto's, kleurenfoto's maken van dia's (omkeer procé dé), kursus fotografie in het alge meen. Iedere dinsdag en- donder dagavond zijn er mensen van Pro foto in de kapschuur bij het Paal- hüus, Beusebergerweg 63 aanwezig om u met raad en daad op foto grafisch gebied terzijde te staan. Vrydag 24 september 20.00-22.00 uur Open-Huis voor ge nodigden i.v.m. ingebruikname clubhuis Zaterdagvoetbalvereni ging ZVV „Blauw Wit '66" Zaterdag 25 t.m. maandag 27 sept. Battumse kermis (Zie adv. bar- dancing Boode). Zondag 26 september 7.00-10.00 uur Hengelwedstrijd HHV „De Rietvoorn" bij de Ampsen- sebrug in het Twentekanaal. 13.30 uur Autocross in Okkenbroek Terrein „Hemmekesmars" (zie adv.) 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) Maandag 27 september 20.00 uur Jaarvergadering V.V.V. „Holtens Belang" in hotel „Hol- terman" (zie adv.). Dinsdag 28 september 19.30 uur Ringavond Hervormde Vrouwengroepen in gebouw „Ire ne". Dia's over Suriname. Spre ker: André v. d. Most. Woensdag 29 september: 15.00 en 20.00 uur Voorstelling cir cus Boltini aan de Keizersweg (bij de Sporthal). Zie adv. Donderdag 30 september 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in „Irene". Eigen avond. Vrijdag 1 en zaterdag 2 oktober 20.00 uur Feestavond afd. O.L.M. en Plattelandsvrouwen in zaal „Het Bonte Paard" in Dijker- hoek. Opvoering van het blijspel „In het vrolijke weerhaantje" door „O.C.H." Zondag 3 oktober Vanaf deze datum tot komende voorjaar garage EHAG zondags gesloten (zie adv.) Dinsdag 5 oktober Eerste les kleumegataef verwer king „Profoto". Woensdag 20 oktober 19.45 uur Bijeenkomst afd. Espelo Plattelandsvrouwen in „Tref punt". De heer A. H. van Pijpen vertelt over het Rode Kruis werk. Maandag 25 oktober: 20.00 uur Bijeenkomst Plattelands vrouwen afd. Dijkerhoek in „Het Bonte Paard". Fondue-avond door mevr. de Klijne. Maandag 1 november 20.00 uur Ou der avond o.l. Kol- school in zaal „Vosman". „Al heb je geen been om op te staan kom achter je raam vandaan mens durf te le ven Deze keiharde uitdaging slingert de Nederlandse Invaliden Sport, bond (NIS) als het ware in de ge. zichten van de vele tienduizenden gehandicapte Nederlanders voor viae sportbeoefening nog wel dege. lijk is weggelegd, maar die zich in een isolement hebben teruggetrok ken. Tot hen is de tekst gericht van een grammofoonplaatje dat de NIS heeft uitgebracht. „Kom achter je raam vandaan" iuidt de titel van de ene kant, terwijl de andere kant van de single de opwekking „Kom in de NIS" bevat. Met opzet is gekozen voor een populaire aanpak. De se rieus bedoelde boodschap is „ver pakt" in twee liedjes die voor wat betreft muziek en uitvoering in niets verschillen van vele andere singles die prijken op de hitlijsten. De NIS heeft het op deze manier gedaan om een zo groot mogelijk bereik met de plaat te krijgen. Guido Kleinstroom die al vele jaren hits op zijn naam heeft staan schreef de teksten. Har ry de Groot maakte de muziek. Be kende artiesten verleenden hun medewerking. Zo vallen onder an deren Jules Croiset en Letty de Jong te beluisteren. Het resultaat is een single ge worden die ongetwijfeld een plaats zal vinden in vele Nederlandse huizen. Want behalve een opwekking tot gehandicapten om aan sport te gaan doen, wil de NIS met deze single ook de gehandicaptensport meer bekendheid geven bij de „gewonen", de valide, Nederlan ders. Tijdens deO lympische Spe len voor Gehandicapten in het Canadese Toronto, die in augus tus werden gehouden, bleek er in Nederland grote belangstelling te bestaan voor de prestaties van de Nederlandse afvaardiging. En terecht. De resultaten logen er niet om. Nederlandse gehandicapte sportlieden keerden huiswaarts met 45 gouden. 25 zilveren en 16 bronzen medailles! Om na deze doorbraak de interes se bij validen en bij invaliden voor gehandicaptensport levend te hou_ den is de single uitgebracht. Hij is niet verkrijgbaar bij de platen- handel, maar kan worden besteld door overmaking van f 6,50 op giro-rekening 15505 van de NIS te Amersfoort. Verder behoeft niets te worden vermeld. De plaat krijgt men dan thuisgestuurd. De opbrengst komt ten goede van ed Nederlandse Invaliden Sport bond. goedkeuring van H.K.H. Prinses Beatrix de naam van het fonds gewijzigd in: Prinses Beatrix Fonds. Het Fonds zet zich nu in voor die gehandicapte medemensen die vallen onder de volgende cate gorieën: polio, aangeboren spas- ticiteit, multiple sclerose, spina bifida, spierdystrofie en diverse andere spierziekten. De staak van het Fonds is de gehandicapte te helpen bij finan ciële problemen. In 1975 werd bij na 'ÏM millioen uitgegeven aan hulp voor aanpassingen, vervoer middelen, technische voorzienin gen, vakantie en recreatie. Ook niet-individuele hulp zoals financiële bijdragen in weten schappelijk onderzoek, investe ringsbijdragen, voorzieningen in zwembaden en sporthallen, wor den in ruime mate door het Fonds verstrekt. In 1975 beliep dit ruim 1,3 millioen gulden. Het Fonds werkt snel en doel matig, want u kent het gezegde: snelle hulp is dubbele hulp. Maar hulp kan alleen geboden worden als de (financiële) middelen daar toe aanwezig zijn. Onze landelijke collecte is daar bij onmisbaar. Helpt u ons bij de hulp die anderen niet kunnen ontberen. Stuur onze collectan ten, die hun vrije tijd opofferen voor deze gehandicapten, dus niet onverrichterzake weg, maar geef! Bent u hen misgelopen, denk dan aan ons gironummer: 9 6 9, Prin ses Beatrix Fonds, Den Haag. ARTS Vrijdagmiddag 5 uur t.e.m. maandagmorgen 8.00 uur: J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15, tel. 1280. Voor boodschappen bellen: 11.00 en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, Gaardenstr. Tel. 1436. Spreekuur verpleegkundi gen en uitlenen van magazijn artikelen: werkdagen van 13.30- 14.30 uur Groene Kruisgebouw. ZIEKENVERVOER A. Muller, tel. Aanstoot, tel. 298 1745 b.g.g.. 1 en 1338. TANDARTS J. Ph. Koppert, T. van Ame- rongenstraat 25, Markelo, tel. 05476-2200. Spreekuur spoedge vallen: 5.00-5.30 uur nam. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden-Over ijssel", Dorpsstraat 16, Holten, tel. 2784. Spreekuur: Ma. t.m. vrijdag van 8.30-9.30 u., donder dagavond van 6-7 u. en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Ma. t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens weekends zijn Maatsch. werk en Gezinsverz. tel. bereik baar onder no. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstr. E. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastr. 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10.00 uur). WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Zaterdag 25 sept. t.e.m. vrij dag 1 okt. C. Dijkstra, Schou tenstraat 35, tel. 1833. Aangifte van gestorven dieren op zater dag van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 25 sept. t.m. vrijdag 1 okt. Electra: H. Huisman, Kohveg 42, tel. 1498. Gas: W. C. v. d .Weerthof, Voorsboerstr. 2, telefoon 1793. POLITIE Telefoon 1352 - 2665 en 2635. Na 6 uur 's avonds 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3