Duidelijkheid Culturele avond prachtig besluit openingsweek sporthal t Mossink Bijeenkomst Plattelands vrouwen Dijkerlioek Culturele avond met veel variatie Weekoverzicht sporthal WT MOSSINK" 27 sept. t/m 3oktober PPR afd. Holten start wintera k t iviteien Var keers cursus in Holten OPENBARE KENNISGEVING Reorganisatie liuisvuilopliaaldienst Ophalen grofvuil bebouwde kom Openbare Dank Afwisselend programma Gevonden-verloren Buurtvereniging organiseert jeugdvoetbal- toernooi kennisgeving Afkondiging wijziging algemene politieverordening HOLTENS NIEUWSBLAD Arivprfoniionrüe 99 MB. mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-299 vertent.eprijs pef mm. (b»j contract lager) Abonnementsprijs f 9- per half jaar, f 18- per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 87558T, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad Vrijdag 24 september 1976 28e jaargang - no. 39 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, teL 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Autoriteiten en prominente figuren willen in hun toe spraken nog wel eens dingen zeggen, die een diepere ach tergrond en betekenis heb ben. Dat was, naar het ons voorkomt, ook het geval bij de officile opening van de sporthal de vorige week. Burgemeester Enklaar heeft met zijd kritiek op de belem merende ontwikkelingen van het bestuur van land, provin cie en gemeente, de opposite in de gemeenteraad (Gemeen tebelang en VVD) nog 'eens goed duidelijk willen maken, dat niet het dagelijks bestuur van de gemeente over het algeme en ver ant wo ordelijk kan worden gesteld voor het vaak traag tot stand komen van beleidsvoorstellen, maar dat dit o.m. moet worden toe geschreven aan de financiële mogelijkheden, met datgene wat de burgerij er van vindt en de vaak zeer paternalis tische invloeden van hoger hand. Men moet dat deel van zijn rede in ons blad van de vorige week er nog maar eens rustig op nalezen. Het is trouwens niet de eer ste keer, dat mr. Enklaar zijn grote zorg over deze ontwik kelingen uitspreekt. Wie zijn oudej aarstoespraken de laat ste jaren heeft gevolgd, zal zich soortgelijke uitspraken herinneren. Als de burgemeester verder zijn kritiek op de huidige regering uitspreekt, terzake van de scholenbouw, dan wil len we hem gaarne in herin nering brengen de enorme erfenis, die de vorige rege ringen op het gebied van de scholenbouw, het huidige ka binet hebben nagelaten. Dat de regering verzuimde het gemeentebestuur tijdig te informeren over een zekere vertraging van de scholen bouw in verband met de zeer moeilijke financiële toestand waarin ons land zich op het ogenblik bevindt, valt niet goed te praten. Helemaal on bekend was dit echter niet. Staatssecretaris De Jong van Onderwijs en Wetenschappen heeft onlangs op vragen van het KVP-Tweede Kamerlid A. J. Hermes geantwoord, dat hij (de regering) de voorkeur geeft aan bezuinigingen via een zekere vertraging van de scholenbouw boven een be zuiniging door een langer gebruik van lokalen en een beperking van het aantal ne venruimten in de toekomst. Een circulaire over dit laatste onderwerp, welke de scholen voor voortgezet onderwijs op 8 maart 1976 ontvingen, is door hem ingetrokken. Wat we in de toespraak van de burgemeester hebben ge mist, is een hommage aan de mensen van het eerste uur. We hebben reeds lang voor dat het gemeentebestuur over de noodzaak van een sporthal dacht, in ons blad herhaalde lijk gewezen op het gebrek aan sportaccommodatie (de sportvelden) en ook de be hoefte aan een sporthal (voor de binnensport) naar voren gebracht. We zijn - we durven dat zon der schroom te zeggen - met de heer Warrink de grond legger geweest van de Stich ting Sportbelangen. Het be stuur van die stichting heeft - met het plotseling beschik baar komen van Meermans kamp - op aandrang van het gemeentebestuur, de voor keur gegeven aan het stich ten van dit sportveldencom plex, maar de bouw van een sporthal werd daarbij niet vergeten. Met het dagelijks bestuur van de gemeente heeft het dage lijks bestuur van de Sport stichting in die dagen al ver schillende sporthallen beke ken en zelfs ontwerpen op tafel gelegd. Dat de sporthal 't Mossink er niet eerder ge komen is dan in 1976, heeft de burgemeester in zijn toe- De drumband van „IIMV" ging dezer dagen op kraam visite bij Sytze en Willy Meinsma in de Churchillstr. om hen geluk !e wensen met de geboorte van hun dochter Miriam. De band bood een krentewegge aan van bijna anderhalve meter. Maandagavond 27 september a.s. start de afd Holten van de Poli tieke Partij Radicalen het winter werk. Op deze avond is een verga dering belegd ten huize van de fam. Schipper, Looikolkstraat 4. Aanvang 8 uur. Alle leden en be langstellenden zijn van harte wl- kom. Voornaamste agendapunten zijn: Verkiezing nieuwe voorzitter, be spreking beleidsnota gemeente Holten, zoals deze onlangs werd besproken in het bestemmings planforum, alsmede bezinning op het komende winterwerk. Bij voldoende deelname zal Veilig Verkeer dit najaar een verkeers- cursus organiseren. De deelnemers kunnen hun verkeerskennis opfris sen aan de hand van dé verkeers- code. De cursus bestaat uit zes les sen die gegeven worden door adj. der Rijkspolitie de heer H. Meijer. Geeft u zich dit weekeinde nog op bij de adjudant of de bestuurs leden van Veilig Verkeer. Ophalen grof vuil bebouwde kom Burgemeester en wethouders bren gen ter openbare kennis, dat in het gebied waar het huisvuil één maal per week wordt opgehaald met ingang van 1 oktober 1976 één maal per maand grof vuil wordt opgehaald. Dit grof vuil wordt opgehaald op de: a le maandag van de maand in het gebied waar 's maandags het huisvuil wordt opgehaald en in het villaterrein Dook; b le donderdag van de maand in het gebied waar het huisvuil donderdags wordt opgehaald zonder het villaterrein Look! c le vrijdag van de maand in het gebied waar het huisvuil vrij dags wordt opgehaald. Met nadruk wordt de aandacht er op gevestigd, dat met ingang van 1 oktober a.s. in het villaterrein Dook het huisvuil 's maandags wordt opgehaald in plaats van donderdags. Onder grof vuil wordt verstaan af val, dat niet na verkleining (ver scheuren, samendrukken etc.) in de daarvoor aangewezen plastic- zakken kan worden aangeboden, b.v. meubels, stoffering, kachels, fietsen, vaten, teilen, bussen, ton nen (zonder inhoud), een goed ge bundelde bos takken, planken e.d. (maximaal 1 meter lang). Onder grof vuil wordt niet ver staan, puin, afbraak, bomen en grote heesters, afval en emballage van winkels, kantoren, bedrijven (het zogenaamde bedrijfsafval) en industrieel afval. Ophalen huisvuil buitengebied Met ingang van 1 oktober 1976 zal één keer per maand in het buiten gebied huisvuil worden opgehaald langs de wegen. Dit ophalen zal plaats vinden op elke laatste dins dag van de maand. Met nadruk wordt er op gewezen, dat het huisvuil, dat op een ande re wijze dan in plasticzakken met opdruk „Gemeente Holten" wordt aangeboden, niet wordt meegeno men. Voor het ophalen van het huisvuil in het buitengebied is een route vastgesteld. Deze route ligt voor een ieder ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zlken, ter inza ge. De aandacht wordt er op geves tigd, dat zij die niet persoonlijk zijn ingelicht over het plaatsen van huisvuil aan de weg, het huis vuil kunnen plaatsen aan de open bare doorgaande weg waarop hun perceel uitweg heeft. Tenslotte wordt er op gewezen dat de nieuwe regeling geen con sequenties heeft voor diegenen in het buitengebied die wekelijks op vrijdag het huisvuil n|eegeven. Holten, 24 september 1976. Burgemeester en wethouders van Holten. W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, 'secretaris. Het programma openingsweek sporthal 't Mossink werd zaterdagavond besloten met een „culturele avond", waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. Na een welkomstwoord van ladyspeaker braderiekoningin Annemie Schuppert maak te de drumband van HMV onder leiding van tamboer-maitre Lieuwe Meinsma na de opmars twee staande marsen die zeer correct werden uitgevoerd. de tevreden luisteraars vroeg om een toegift, die kwam in een herhaling van de beide slotnum mers. Als openingsmars speelde „H.M.V." hierna onder direktie van Henny J. Fransen de mars „The Corcoran Cadets" van marsenkoning John Philip Sou- sa. Op het pl.m. een week gele den te Rijssen gehouden K.N.F. concours behaalde het korps met deze mars het hoogste aan tal punten met lof van de jury. Punten gaf het publiek in de hal niet, maar uit het spontane langdurige applaus sprak niet alleen waardering voor de uit gevoerde mars, maar tevens een felicitatie met het in Rijssen be haalde glanzende succes. (auteur Egbert Koopman) en de groep van de Chr. Ontspan ningsclub „C.O.C." kreeg een hartelijk applaus voor „Hoera, we hebben een sporthal", een mini-revue, geschreven en op muziek gezet door regisseur Erik Zandvliet, Het programma werd besloten met een geza menlijk optreden van de drie koren, het Jongerenkoor „Heli con" en „H.M.V.", het geheel onder direktie van Henny J Fransen. Edward Elgars „Land of hope en glory" werd door de vocalisten en musici zuiver en klankvol uitgevoerd, evenals het „Sallandlied" (tekst en muziek van B. H. Brouwer). De zeer verdiende staande ovatie van Burgemeester Enklaar sprak een kort woord van dank en grote waardering tot allen, die meewerkten om deze openings week en de culturele avond zo succesvol te doen sla-gen. Hol ten heeft zich wéér een goede hechte gemeenschap getoond waarin het goed is te leven. Mr. Enklaar reikte aan de verenigingen, die deze avond meewerkten, de dirigenten, re gisseurs, lady-speaker Annemie Schuppert en enkele personen die zich bijzonder ingespannen hebben om niet alleen deze slot- avond, maar de hele openings week tot een groot succes te maken, als blijk van waardering en herinnering een fraai tegel tje met de nieuwe sporthal of een sierlijk in de gemeentekleu- ren uitgevoerd vaantje met het sporthal-embleem uit. Op donderdagavond 16 september was er voor de Plattelandsvrou wen in Dijkerhoek de eerste bij eenkomst in het nieuwe seizoen. De presidente, mevr. M. Reliyn- Kers, heette allen welkom en schonk in haar openingswoord nog even aandacht aan het. afgelopen zomerseizoen. Tevens maakte ze de dames nog even attent op de rijks groepsregeling zelfstandigen i.v.m. de droogteschade. Verder deelde zij nog mee dat er begin september Friese boerinnen op bezoek waren in Overijssel waarvan er 14 in Dij kerhoek logeerden. Van de verlo ting ten bate van de provinciale kas zijn twee prijzen in Dijkerhoek gevallen en wel bij mevr. Rensen- Reylink en mevr. Klaasses-Boode. Ook herinnerde zij aan de bijeen komst „PB op de thee" op 12 ok tober in Het Bonte Paard. Enkele leden van het hoofdbestuur komen dan op bezoek en belangstellende leden kunnen zich voor deze avond opgeven. Na het huishoudelijke gedeelte werd de avond gevuld met volks dansen o.l.v. mevr. v. d. Pol uit Raalte. Het jongerenkoor Helicon zong o.l.v. Bert Jaarsveld te Aan de culturele avond met een afwiselend programma, werd verder medewerking ver leend door „Holtens Gemengd Koor" o.l.v. Jan K. Warmink te Goor. Het koor zong het be kende Italiaanse volkswijsje „Mabela Bimba" in een bewer king van Willem Vogel; „Vedel- di, videldei", een volksliedje uit Vlaanderen, bewerkt door Piet Kiel Jr. en „Wohlauf, ihr Lieben Gaste" van Thomas Sar- torius. Door het Chr. Gem. Knor „So li Deo Gloria" werden o.l.v. Bert Brink te Almelo uitgevoerd de twee Nederlandse volksliedjes „Het zou een jager zijn" en „Jan Hinnerik", beide van Johan van Beekum en het Russische volks wijsje „Isla Marina" in een be werking van J. Reuland. Het „Hervormd Kerkkoor" zong onder direktie van Jan op den Dries uit Nijverdal het be kende „Agnus Dei" van Géorg Friedrich Handel en het geeste lijke lied „Verblijd u in Zijn naam" van Wesley (Ned tekst van Max Punt). Door het Jongerenkoor „Heli con" werden o.l.v. waarnemend dirigent Bert van Jaarsveld te ApeldGorn uitgevoerd: „De drie schalken"; „II est bel et bon" een Frans werkje van Passe- reau; een negro-spiritual „Go down Moses"; „Lobe den Her ren, den machtigen Koning der iFen" van Hugo Distier en „The last seven Days" in een be werking van Ineke Jaarsveld- Kevelam. Voor afwisseling van het vo cale programma zorgde H.M.V o.a. met „Rock out" van Ted Huggins; Choral - Kguré" van Henk van Lijnschoten; „Serena de for Michel" van Michiel van vSr en het Prachtige werk „Uberto van Guiseppe Verdi in ttn, arrangement van Gosling Mol. Enkele leden van de To neelgroep „O.C.H." kregen de lachets vlot op hun hand met het schetsje „Oud en nieuw" VERLOREN: Zwarte ceintuur; dames-horloge, blauwe wijzerplaat groot modern model; doublé da mes-horloge -f- rekbandje; zwarte portemonnaie inhoud f 20,-; blauw mapje met ongeveer f 480; groene portemonnaie, inhoud f 100 -f verzekeringsbewijs bromfiets; Duitse Herder met een smalle halsband plm. 1 Vz j. odud; blauwe bromfiets-helm. GEVONDEN: Horloge, groene wijzerplaat; gestreepte grijze kat; sportkleding; witte haan met zwarte veren; honderiem met pen ning no. 60527; 5 sleutels; week eind tas, geel m. opschrift; groen etui met 3 sleutels. Zaterdag 16 oktober a.s. organi seert de buurtverenigingHolter- haar" een jeugdvoetbaltoernooi voor kinderen van de bij hem aangesloten leden, hetwelk zal worden gehouden op het sportveld nabij de scholengemeenschap. Be langstellenden dienen zich vóór 1 oktober a.s. voor deelname aan te melden bij de contactpersoon in hun buurt. Burgemeester en wethouders bren gen ter openbare kennis, dat in verband met de reorganisatie van de huisvuilophaaldienst, bij hun besluit van 1 juni 1976, nr. 13 op nieuw de gebieden zijn vastgesteld waarin éénmaal per week c.q. één maal per maand het huisvuil wordt opgehaald. De gebieden zijn nader aangege ven op de bij dit besluit behoren de tékening, die voor een ieder ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken, ter inzagé ligt. Holten, 24 september 1976. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders ma ken bekend, zulks overeenkomstig het bepaalde in artikel 200 van de gemeentewet dat de door de raad van deze gemeente in zijn openbare vergadering van 15 juni 1976 vastgestelde „Wijziging van de algemene poli tieverordening voor de gemeente Holten" gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter in zage ligt. Deze wijziging treedt in werking op de derde dag na die, waarop de ze is afgekondigd. De wijziging is tegen betaling der kosten ter gemeente-secretarie ver krijgbaar. Holten, 24 september 1976. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. spraak nader verklaard. We zijn allen zeer dankbaar, dat hij er gekomen is. (w.b.) Vijf verenigingen, instrumen taal zowel als vocaal, gaven als slot van de openingsweek van de sporthal een staal kaart van hun kunnen. De Holtense Muziekvereniging, bekend als HMV, had het leeuwenaandeel, het is dan ook het paradepaard van het 'culturele leven ter plaatse. Dirigent H. J. Fransen presenteer de zijn succesvol orkest met een levendig geblazen mars van Sousa The Corcoran Cadets, dezelfde mars die in Rijssen verleden week met onderscheiding werd be- kx-oond. Tambourmaftre Meinsma maakte zich verdienstelijk met de drumband, die correct en gedisci plineerd feestelijk musiceerde, pit tig klinkend in de grote ruimte. De orkesten kwamen met hun gro te bezettingen het beste door de akoustische problemen, zeer gun stig overigens voor blaasmuziek. Een volgende keer zou opstelling in de lengte van de hal effectiever zijn. De koren hadden het wat moei lijker met hun veelal niet te grote bezetting. Holtens Gemengd Koor o.l.v. J. Warmink zong drie koor werken, waarvan het laatste ni veau vertoonde door goed afgewo gen klank en soepele toonvorming. I-Iet Jongerenkoor Helicon o.l.v. Bert Jaarsveld boeide met eigen tijdse koorzang, waarvan „The last seven days" met een combo, het mees't in de smaak viel. Lobe den Herrn was knap van techniek en zeer levendig. Het Hervormd Kerkkoor o.l.v. J. opden Dries kwam prima voor de dag met het Agnus Dei, terwijl 't geestelijk lied Verblijdt U in Zijn Naam spontaan werd gezongen met glans op de stemmen. De chr. zangver. Soli Deo Gloria o.l.v. Bert Brink zong drie volks liedjes, die wat schuchter overkwa men, het Russische nummer had nogal manco's, evenwel viel de be schaafde koorklank te prijzen. De toneelverenigingen COC en OCH lieten zich horen in schets jes, verband houdende met de sporthal, die in het Sallands veel respons kregen en de stemming aanmerkelijk verhoogde. Het samengaan met HMV met de vier koren was een uniek gebeu ren, zeker voor herhaling vatbaar. Hef stoere Land of Hope and Glo ry werd enthousiast gezongen, be geleid door een sectie leidde be heerst en cox-rect, zodat deze mas sale kunstuitting voortreffelijk klonk. Het Sallands lied xnet muziek en tekst van meester Brouwer bleek goed in het gehoor te liggen en kreeg in refrein een climax, die noodde tot een herhaling. Al met al een prachtige geslaagde cultu rele avond. G. Kaspersma, muziekleraar-, Rijssen. 27 september tot en met 3 oktober DINSDAG 28 SEPTEMBER 18.3022.30 uur volleybalvereniging Mintonette (training) WOENSDAG 29 SEPTEMBER 16.30—18.00 uur volleybal leraren Scholengemeenschap 20.0022.30 uur badmintonclub Holten DONDERDAG 30 SEPTEMBER 19.0022.00 uur zaalvoetbalcompetitie Twenthe 2—Twenthe 1 (19.00 uur), Borne 1—Rood Zwart 1 (20.00 uur), SVZW 1Blauw Wit 1 (21.00 uur) VRIJDAG 1 OKTOBER 2f.0023.00 uur Tennisclub Holten ZATERDAG 2 OKTOBER 9.0010.00 uur volleybal personeel NMB 14.0017.00 uur Sportreal (zaalhockey)

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1