1 rg a M Uitslagen Schaakclub Holten Buitenspeidoelpunt besliste USV-HOLTEN [3-2] lauw Wit sloot oefenserie af Zwemkampioenen o.l Kolschool „Mintonette oefende in Markelo De zwemwedstrijd Bergruiternieuws MMMjliM Lydia Kamperman weer zwemkampioene van „De Noordenbarg Programma Blauw Wit Programma SY Holten Goud voor Anke Rensen en Wilco Stevens Kampiaenlioind DipL PV „Snelle Wieken" Kinderverhaal oma-zwemmen HOLTEN 17 SEPT. 1976 PAGINA 5 I De tweede ronde van de interne competitie van de schaakclub Hol ten heeft weinig verrassingen op geleverd, al kwam de overwinning van G. J. Kromdijk op J. v. Da len sr. wel onverwacht. Opvallend was de tweede achtereenvolgende nederlaag van de heer Blits, die daardoor het seizoen voor zijn doen erg slecht begonnen is. De uitslagen zijn: Groep 1: F: FlantuaD. A. v.d. Knaap 0-1, W. G. Blits—H. v. Beek 0-1, J. v. Dalen (jr.)J. W. Mid- delink 0-1, J. E. SchepermanH. v.d. Ende 1-0. Groep 2: A. J. C. Brands—W. A. Klaassen 1-0, E. J. Gervedink-Nij,- huisG. J. Snippert afgebroken, J. v. Dalen sr.—G. J. Kromdijk 0-1, B. BeyerJ. C. Rode V2-V1, H. A. Koers—H. T. Roeloffs 0-1. Zowel de eerste als de tweede groep kennen één persoon die met twee punten uit twee wedstrijden aan de leiding gaat. Respectieve lijk zijn dit J. W. Middelink en H. T. Roeloffs. Dit zegt echter nog erg weinig, omdat in beide groe pen nog mensen zijn, die nog maar een wedstrijd gespeeld hebben en deze wonnen. Bij winst van hun inhaalpartij komen ook zij op twee uit twee. Tijdens de jaarlijkse zwemwedstrijden van De Noordenbarg uit Holten bleek evenals vorig jaar Lydia Kamperman (2B) de snelste zwemster van de school te zijn. Door prachtige overwinningen in alle drie finales meisjes 12-13 jaar werd zij opnieuw uitgeroepen tot zwemvrouwe van de school.' In de leeftijdsgroep 14 jaar en ouder mocht Femmie Lammers (3B) twee keer en Dinie Oplaat (4A) één keer het eremetaal in ontvangst nemen. Tijdens de zwemuren van de o.l. Kolschool werden er op geregelde tijden wedstrijden gehouden. De tijden die de leerlingen op de chronometers lieten afdrukken, telden mee voor het klasse- en school- kampioenschap. In iedere klas waren er twee gouden medailles te behalen, een voor de meisjes en een voor de jongens. De beste seizoentijd op een bepaalde slag was door slaggevend. De leerlingen van klas 1 en klas 2, die reeds in het bezit zijn van een zwemdiploma, hebben alleen een wedstrijd gehouden over 25 meter schoolslag. In de eerste klas was er helaas geen énkele jongen in het bezit van een zwemdiploma. Voor de leerlingen van de klassen 3, 4, 5 en 6 werden de tijden van de schoolslag, rugslag en vrije slag opgesteld. De snelste jongen en het snelste meisje werden uit geroepen tot schoolkampioen 1976 en werden in het bezit gesteld van een beker. De klassekampioenen ontvingen een medaille. De winnaars waren: Klas 1 ms Maud van Geel (30,5)js geen. Klas 2 ms Annette Voskes (30,3)js Martin Woltman (33,3). Klas 3 ms Liesbeth van der Berg (26,2; 30,6; 21,9) js Paul Akkermans (29,0; 37,4; 25,6). Klas 4 ms Gerrie Veneman (22,4; 23,4; 18,4); js Edwin Brouwer (24,0; 24,0; 18,1). Klas 5 ms Marian van der Mark (23,0; 23,4; 18,5); js Jan Hovenkamp (23,0; 23.4; 18,5). Klas 6 ms Hanneke Truschel (19,0; 20,0; 16,0); js Martin Wilpshaar (20,5; 20,0; 17,1). Schoolkampioen meisjes voor de tweede keer werd Hanneke Truschel en schoolkampioen bij de jongens werd Martin Wilpshaar. De wedstrijd USV—Holten werd door de thuisclub met een 3-2 zege afgesloten, waarbij het laatste doelpunt van USV in duidelijke buitenspelpositie werd gescoord, waarvoor de Holtense grensrechter tot verbazing van vriend en vijand verzuimde de vlag omhoog te heffen ,en de scheidsrechter niet anders kon doen dan het doelpunt toekennen. Henk Nijkamp (2B) behaalde grandioos zwemmend, de eerste plaats in de finale 25 m. vrije slag heren. De zwemwedstrijden verliepen vlot en enerverend en ondanks kou Senioren Eversberg 1 Blauw Wit 1 4.15, v 3.15; Blauw Wit 2 Enter V. 4 4.15; Vesos 6 Blauw Wit 3 11, v 10;t Sp. Rijssen 6 Blauw Wit 4 4.15, v 3.15; Blauw Wit 5 SVZW 6 12.30; SVVN 7 Blauw .Wit 6 9.30, v 8.30 (terrein de Zweef). Pupillen Blauw Wit El SWN El 12.00; Excelsior E3 Blauw Wit E2 11, v 10.15; RKSV F1 Blauw Wit F1 10, v 9.15; Blauw Wit F2 Enter V F2 10, v 9.15; SDOL F3 Blauw Wit F3 11, v 10.15 uur. De voor de Blauw Wit junioren vastgestelde wedstrijden zijn uit gesteld. Gezien de vele reële kansen van Holten had er beslist meer ingeze ten, doch de te lichte voorhoede wist niet wat afmaken was en de USV'ers hadden aan enkele kan sen voldoende om de. puntjes thuis te houden. De eerste kansen waren voor Holten, toen Joh. Veneklaas een hard schot (één van de weinigen) losliet, dat de keeper niet klem- vast kreeg en door een der backs tot hoekschop werd verwei-kt. Even later schoot Bert Knapen 'n voor zet van de matig spelende Henk Veneklaas ineens net over de lat, buiten bereik van doelman Wicher- son. Hierna was het de beurt aan USV toen midvoor Schuitema een solo-rush ondernam vanaf het mid denveld, de hele Holtense achter hoede omspeelde en met een droge knal in de onderste hoek doelman Wissink kansloos passeerde, (1-0). Even later kreeg Holten weer een goed kans toen uit een hoekschop van Joh. Veneklaas de bal door Oolbekkink voor de voeten van Henk Veneklaas werd gekopt, doch door treuzelen ging deze kans ver loren. Uit een vrije schop van Joh. Veneklaas kopte voorstopper Ool- bekking de bal nog op de lat, bui ten bereik van de keeper. De rust stand bleef 1-0 voor USV, Na de pauze begon Holten met een klein offensief, doch het duur de allemaal veel te lang om van de goede kansen te pi-ofit.eren. Het was weer midvoor Schuitema die na ruim vijf minuten spelen de bal op links vrij kreeg en naar bin nen dribbelend een keihard schot afvuurde, dat doelman Wissink verraste (2-0). Nauwelijks van de schrik bekomen kreeg USV in de tiende minuut het derde doelpunt cadeau, toen de Holten grensrech- _ter verzuimde te vlaggen voor bui tenspel en rechtsbuiten Pouwels heel gemakkelijk de stand op 3-0 kon brengen. Nog gaf Holten zich niet gewonnen en enkele minuten later gelukte het zowaar Joh. Ve neklaas een doelpunt te scoren na dat de bal tot drie keer toe was ingeschoten en uit deze scrimmage kopte Veneklaas in het doel (1-3). Het was aan doelman Wissink van Holten te danken dat de score ge handhaafd bleef doordat hij met enkele sublieme' reddingen tot tweemaal toe de bal wist te stop pen. Holten deed hierna een on begrijpelijke wissel door de op het middenveld hard whrkende en goed storende Knapen te vervangen door Henk Jansen, maar ook dit zette geen zoden aan de dijk. USV blies hierna wat stoom af en dacht de wedstrijd reeds beslist te hebben. De druk op hun doel werd wat groter, doch hel goede schot bii Holten ontbrak. Vijf minuten voor het eindsignaal gelukte het Nico Labobar om de stand nog wat op te fleuren toen hij op links een hard schot afvuurde in de rechter bovenhoek, hiermede de stand op 3-2 brengend. De Holtenaren doen er goed aan de bal directer te spelen, want bij dit achteruit - breed- en te korte spel kan de tegenstander zich weer gemakkelijk in de juiste positie op stellen, waardoor het gevaar in de kiem wordt gesmoord. SENIOREN: Holten 1-Schalkhaar 1 2.30 uur; Holten 2-I-Ioeve Vooimit 2 10 uur; Holten 3-GF'C 2 10 uur; Holten 4 is vrij; Holten 5-TVO 2 10 uur; Omhoog 3-Holten 6 10.30 uur, ver trek 9.45 uur; Holten 7-Nijverdal 4 10.30 uur; SDOL 5-Holten 8 10.30 uur, vertrek 9.30 uur; Holten 9- SDOL 4 12.00 uur; Holten 10 is vrij; SDOL 6-Holten 11 12.15 uur, vertrek 1.15 uur; Holten 12-De Zweef 10 12.00 uur. JEUGD: ON Al-Holten A1 2.30 uur, vertrek 1.30 uur; Holten A2-MVV 169 Al 4,15 uur; Holten Bl-ON BI 2.30 uur; Enter Vooruit B2-Holten B2 1.30 uur, vertrek 12.45 uur; Holten Cl-Ve.sos Cl 3.15 uur; Holten Dl- Excelsior Dl 2.00 uur; Holten El- Enter E2 11.00 uur; Haarle E2- Haarle El 11.00 uur; Holten E2- Holten E3 10.00 uur, vertrek 9.15 uur; SDOL E3-Hölten E4 11.00 uur vertrek 10.15 uur; Excelsior F1- Holten F1 10.00 uur; Holten F2- Twenthe F1 10.00 uur; Holten F3- Enter F2 10.00 uur; Holten F4- RV F1 10.00 uur; Excelsior F3r Holten F5 9.15 uur, vertrek 8.45 uur; Holten D2 is vrij. Willen de F-spelers in het kastje bij Beltman kijken. Op de Intern. Hondententoonstel ling te Venlo behaalde de Hon gaarse staande hond (Vizsla) „Galfrid Oten W '75" (import En geland) van mevr. J. V. Smit. Lichtenberg 6 te Holten het certi ficaat 1 U, kampioen en beste van het ras en op een na de beste jachthond in ere ring. Het is dit jaar een lange aanloop naar de competitiestart geworden. Liefst zeven, weken hebben de voorbereidingen kunnen duren. Aanstaande zaterdag speelt Blauw Wit zijn eerste competitiewed strijd van dit seizoen tegen Evers- berg te Nijverdal. De wedstrijd begint om kwart over vier. Ho pelijk komen vele supporters hun team aanmoedigen. De oefenserie werd afgelopen za terdag afgesloten met een nuttige wedstrijd tegen de vierdeklasser SVVN uit Nijverdal. Blauw Wit startte ook nu weef met Henk Bo- link als linksback en Jan Verve da als linkshalf. De wedstrijd werd bij harde wind gespeeld op een droog en hobbelig veld. In de eerste helft had SVVN het beste "van het spel, al waren er aan beide zijden nogal wat onzui vere, passes. Het middenveld van Blauw Wit slaagde er onvoldoende in de aanvallen van de Nijverdal- lèrs- te onderbreken. Aan beide kanten kwamen het eerste half uur weinig uitgespeelde kansen. Het was SVVN dat na 30 minuten vrij gemakkelijk op 1-0 kwam, doordat Trompetter een vrij tam schot over zijn handen in het net zag stuiten. Het werd voor rust nog 2-0 toen de rechtsback van SVVN snel opkwam en op doel schoot. In eerste instantie stopte de BLauw Wit-keeper fraai, maar de terugspringende bal werd door Kamerman knap afgewerkt. Na rust speelde Blauw Wit met Ver veda als rechtsbuiten (in de eer ste helf werd te weinig over rechts aangespeeld). Jan Kolkman kwam er in als linkshalf. Al in de eerste minuut scoorde midvoor Wilco Dikkers voor Blauw Wit. Blauw Wit kreeg meer vat op het spel. Rechtsback Bert Schipper kon meerdere keren mee naar voren komen om een combinatie over rechts uit te spelen. Overigens nam de achterhoede weinig risi co. Aanvoerder Trompetter bleef attent en verwerkte enkele bal len beheerst. Eindstand 2-1 in het voordeel van SWN. Scheidsrech ter Makkinga leidde onopvallend; het was een prettige cn zeer spor tieve oefenwedstrijd. De O.I.S. Dijkerhoek hield in het zwembad de 'Looërmark' de jaar lijkse zwemkampioenscihappen. Het was jammer dat het weer bar en boos was. Maar tussen de bui en door kon het programma toch volledig afgewerkt worden. Anke Rensen behaalde bij de meisjes en Wilco Stevens bij de jongens de eerste prijs. Henny Nijland werd tweede en Theo Lug- genhorst derde. Zij verdeelden het zilver en brons. Na Wilco Stevens tikten Erik Nijkamp, Henk Rech- tenschot en Jurgen Eygendaal en regen was iedereen bijzonder enthousiast. Ter afsluiting van de zwemdag. werd nog een verkleed estafette gezwommen. De overwinning ging, na rijp beraad van de jury, naar de 4e jaars die daarmee hun iets teleur stellende optreden in de voor afgaande wedstrijden deden ver geten. Dan volgen hier de uitslagen van de finales. Einduitslagen schoolslag 12-13 jr.: 1 Lydia Kamperman 19.6, 2 Gerrie Schooien 20.5, 3 Annemarie Ophof 21.7, 4 Gea Lodeweges 22.1, 5 Betsie Rensen 23.0, 6 Erika Riet man 28.9. 14 jr. en ouder: 1 Dinie Oplaat 19.8, 2 Willy Bussink 20.0, 3 Gerda Rosman 20.1, 4 Ria Vasters 21.0, 5 Dinie Kettelarij 21.2, 6 Hannie Pasop 23.7. Einduitslagen rugslag 12-13 jr.: 1 Lydia Kamperman 18.0, 2 Ger rie Schooien 19.9, 3 Jokie Broot Bronsvoort 20.0,4 Annemarie Op- hof 20.0, 5 José Pluygers 20.2, 6 Betsie Rensen 21.4.' Uitslag rugslag 14 jr. en ouder: 1 Femmie Lammers 19.0, 2 Han nie Jansen 19.1, 2 Gerda Rosman 19.1, 4 Dinie Oplaat 20.1, 5 Alie Meijer 20.7, 6 Jacqueline Jansen 21.0. Einduitslag vrije slag 12-13 jr.: 1 Lydia Kamperman 15.9, 2 An nemarie Ophof 16.6, 3 Carin We vers 17.4, 4 Gea Lodeweges 17.5, 5 Betsie Rensen 18.2, 6 Coraline Jansen 18.5. Einduitslag vrije slag 14 jr. en ouder: 1 Femmie Lammers 15.1, 2 Dinie Oplaat 15.3, 3 Dinie Kette larij 15.9, 4 Gerda Rosman 16.0, 5 Gerry Schooien 16.6, 6 Hanny Pasop 17-1. De duiven (215) van de P.D.V. „Snelle Wieken" (Holten-Marke- lo) werden voor een wedvlucht (167 km) gelost in Hasselt (Bel gië). 1, 8, 20, 47, 40 H Voortman2, 3, 7. 17 27, 42 Joh Paalman; 4, 6, 29. 41 J. Scholte in 't Hof: 5, 9. 10. 11, 13, 16. 18, 22, 31, 32, 35 R. Schaap; 12. 28, 33 G. Hassink; 14 M Pul len; 15, 19, 23, 25 G, J. Bekker- nens; 21,. 24, 30, 34. 36, 43 Joh. Jan sen; 26, 38 G. Schuiterd; 39 H. Manrho. Op donderdag 9 september jl. verplaatste volleybalver eniging Mintonette de activi teiten naar Markelo, waar een oefenprogramma was ge organiseerd tegen de vereni ging van die naam. Afspraak was^dat men per wedstrijd ongeveer drie kwartier zou spelen. Om half zeven opende het jon gensteam de avond. De eerste ,twee sets waren veelbelovend want die werden vlot in overwin ningen omgezet. De derde set evenwel was rommelig, er werd niet best gespeeld en de jongens van Markelo haalden met 15-7 deze set binnen. In de resterende tijd (tot 10 punten) behield Mar kelo steeds een kleine voorsprong en won met 10-8. Een zeer jeugdig dames-2 team nam het vervolgens op tegen het tweede team van Markelo. De eerste set verliep zeer spannend. Tot aan 13-13 waren beide partijen nagenoeg gelijkwaardig. Daarna raakten de Mintonettespeelsters achterop: 15-13. Vanwege de leng te van deze eerste set werd er nog maar één set gespeeld die in een 15-5 nederlaag eindigde; toch geen slechte start van dit „jeugd- team". De selectie van het eerste da mesteam had in zijn wedstrijd een lange tijd nodig om een beetje los te komen. De eerste twee sets werden vlot verspeeld: 15-6 en 15-9 vor de Markelose dames. De derde set bracht de ommekeer: een 15-4 overwinning en daarmee een klein steuntje in de rug. Het tweede herenteam startte uitermate zwak; in een mum van tijd stond er de score 15-1 op bord. Het bleek wel de prikkel een betere prestatie in de tweede set: een 15-1 overwinning. Na de derde set stond opnieuw de sco re 15-11 op het bord doch nu in het voordeel van Markelo; al met al geen sterke vertoning. De beide eerste herenteams zou den de oefenavond afsluiten. Min tonette opende sterker dan Mar kelo; er was wat meer variatie in het spel waardoor een 16-14 set winst bevochten werd. In de twee de en derde set werd besloten wat meer experimenteel te volleyen; dat kwam de rust in het spel niet ten goede en me 10-15 en 12-15 haalde Markelo beide sets binnen. De aanwezige trainer-coaches Hesselink en De Looze zullen er stellig een leerzame avond aan gehad hebben. Voor de spelenden was het goed alvast te kunnen wennen aan de nieuwe teamsa menstellingen. Derhalve vormden de oefenwedstrijden een zeer nut tig onderdeel van het trainings schema. Dit jaar wilde Plompertje, de kleine groene kikker, voor 't eerst meedoen aan de zwemwedstrijd. Dat werd een hele onderneming, want Plompertje kon eigenlijk he lemaal niet zo goed zwemmen. Maar hij oefende iedere dag. Het vervelende was nou, dat dikke Krikkrok hem steeds plaagde. Iedere keer als plompertje probeer de een afstandje achter elkaar te zwemmen, kwam ie of aan zijn poten trekken of hij spatte al het water op voor zijn neus. Of hij dook onder hem op, zodat Plom pertje van zenuwachtigheid niet meer wist waar ie heen moest zwemmen. Nu was het weer zo. „Ha, ha, zal ik je een beetje duwen?" hoonde dikke Krikkrok. „Of zal ik je trek ken?" en plons, daar dook hij weer vlak voor het kikkertje in het water. Plompertje ging naar huis. Die avond lag hij te woelen in zijn modderbedje. Hij besloot om het toch nog niet op te geven en het heel vroeg opnieuw te proberen. Hij moest kunnen zwemmen zon der dat iemand hem kon plagen. Hij was inderdaad de volgende ochtend vroeg op. Het water van de vijver lag rimpelloos voor hem. Plompertje zette af en zwom heel rustig door. Voor hij het goed en wel wist was hij bij de grote rots punt. Hij ging even op zijn ge makje zitten. Hij had het gehaald, zonder moeite. In de wedstrijd moesten ze aantikken en meteen terug. Nou hij was eigenlijk nog helemaal niet moe. Hij had nog een paar dagen de tijd, dus als hij iede re ochtend vroeg zou blijven oefe nen, kon hij meedoen. "s Middags zag hij Krikkrok..„Zo, Plompertje, moet je niet proberen te zwemmen?" Het kleine kikker tje mompelde wat. „Heb je het op gegeven?" vroeg de dikke kikker. „Nou, dat is verstandig, want ik win tóch. Ik ben de grootste en de sterkste en de snelste." Ter afsluiting van het zo zonnig verlopen zwemseizoen vond in het zwembad „Looërmark" het diplo ma zwemmen plaats. Van de o.l.s. Dijkerhoek slaagden: Diploma A: Mariqn Rensen. Jan- tian Rensen, Erna Weijers, Truus Sluiter, Wilco Vlogtman, Gerrit Nikkels en Diana Stegink. Diploma B: Irma v. d. Berg, Hen_ drika Smale, Jolanda Temmink, Joke Jansen Maneschijn, Ina Ha verslag, Dio Rammerswa,al en Alex Stegink. Diploma C: Erik Nijkamp en Géke Markvoort. Op zaterdag 11 september or ganiseerde de rijvereniging 'Mar kelo' een concours hippique waar aan vijftien verenigingen deelna men, waaronder ook de 'Bergrui- ters' uit Holten. Met name in de dressuur werden mooie succes sen behaald en wel de volgende: W. Aaltink met „Karlos" won de eerste prijs in de L2 dressuur, J. Bronsvoort met „Tosca" werd derde in de. Ml klasse en met zijn tweede paard „Tim" winnaar in de L-dressuur. In deze laatste klasse werden ook prijzen behaald door P. v. Heeren met „Meteoor" en Jan Bronsvoort met „Nico" en wel de tweede en de vijfde. W. Aaltink bereikte met zijn paard ook nog een zesde plaats bij het L-springen, terwijl het springen klasse B gewonnen werd door mej. J. Bontje met „Luitenant." De dag van de wedstrijd brak aan. Alle kikkertjes, die hadden In1 geschreven waren bij de start aan wezig. Ook dikke Krikkrok. On gemerkt zorgde Plompertje er voor, dat hij een eind uit zijn buurt bleef. De een helemaal links, de ander helemaal rechts. Kwam mooi uit. Toen het startschot klonk en alle kikkermoeders en -vaders luid juichend aanmoedigden, zwom Plompertje rustig weg. Dikke Krik krok maakte echter bij de start zo'n poehah, zo'n overdreven ge spartel, dat hij niet weg kwam omdat hij met z'n poten in de wa terplanten verstrikt zat. Een hele boel van de andere kikkertjes hiel den even op om te kijken hoe het afliep en weer andere omdat ze dachten dat er over gestart zou worden. Maar Plompertje trok zich van niemand jets aan en zwom door. Eindelijk was die dikzak dan ook los. Maar ondertusseri had Plompertje een geweldige voor sprong gekregen. Hij was verre weg het eerste bij de rots. Hij tik te aan, de controleur streepte het aan op zijn lijst en hoep, daar ging hij weer. Even was Plompertje bang. Hij dacht: straks kom ik die dikke tegen! Als ie me dan weer gaat plagen! En bijna verslikte hij zich in een golf water, veroorzaakt door het zwemmen van al die kik kertjes. Maar hij herstelde zich en zwom door. Dikke Krikkrok had 't hopeloze van zijn zaak ingezien en was, toen hij eindelijk los van de waterplanten was, wel gestart met veel lawaai, maar toen hij zag hoe ver hij achter was, had hij het op gegeven. En toen ineens zag iedereen, dat Plompertje een heel stuk voor lag. Zag iedereen dat Plompertje gin# winnen! En alle kikkers waren en thousiast over de prestatie van Plompertje, die inderdaad wonder boven wonder als eerste aankwam. Hij kreeg een prachtige medaille en de voorzitter van de zwemvei eniging zei, dat Plompertje een ge weldige zwemmer was. „Is dal zo?" vroeg Plompertje aan z'a moeder. „Je bent het blijven pro beren, je hebt volgehouden, je heb; geluk gehad en dat alles bij elkaar daar gaat het om. Als je maai nooit te gauw opgeeft, dan kun jt veel meer dan je denkt." En Plom pertje was terecht heel trots oj zijn medaille. Ruiter P. van Heeren me 1 Meteoor. aan. Aan het einde vna de sti-ijd hing de badmeester de heer Nieu- wenhuis de winnaars het ereme taal om. Hierna was er voor de minder geoefenden een afvalrace die gewonnen werd door Dinant Klein Teeselink. Tot slot van het feest was er stui vertje duiken. Het bassin leek toen wel veranderd in een kar pervijver. De badmeester en zijn vrouw werden hartelijk bedankt voor de zwemlessen in het afgelo pen seizoen en de organisatie van de wedstrijden.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5