Vijf en twintig jaar EHBO Schade vergoeding fcl „IIMV 50.000 start de actie vanuit luchtruim „Open Huis brandweer Eclatante successen voor H.M.V. en Drumband ns* Zaterdag omstreeks 15.00 uur Prachtig geschenk van M.A.C. ,,De Holterberg Aktie Officiële publikatie Sluiting zwembad „Twenliaarsveld" Openbare kennisgeving Onttrekking weggedeelte aan liet openbaar verkeer Tijdelijke verkeers maatregelen afsluiten wegen HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs I 9.— per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 17 september 1976 28e jaargang - no. 38 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Ilolterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. De voorzitter van het Land bouwschap, drs. P„ Bukman, heeft in de jongste openbare bestuursvergadering van het schap enige - naar het ons voorkomt - interessante uit spraken gedaan. Sprekende over aanvullendoe beleids maatregelen van de centrale overheid in verband met ge leden en nog te lijden schade door de droogte, zei drs. Buk man: „Daarbij doet zich de interes sante vraag voor, of de over heid kan worden aangespro ken om de schade, voort vloeiend uit de droogte, ge heel of gedeeltelijk te ver goeden. De maatregelen van overheidswege, voor het grootste deel genomen in overeenstemming met het be drijfsleven, dragen niet het karakter van schadevergoe ding. Ik heb ook de indruk, dat minister Van der Stee de gedachte aan schadevergoe ding van overheidswege ver van zich wil houden. Bezien we het overheidsbe leid in het verleden met be trekking tot rampsituaties in lancL en tuinbouw, al dan niet geconcentreerd in be paalde regio's, dan is er meer dan eens sprake geweest van vergoeding van geleden scha de. Nooit volledig, zoals men als particulier schade vergoed krijgt overeenkomstig een contract, dat men heeft afge sloten met een verzekerings maatschappij, maar altijd in de vorm van een gedeelte lijke tegemoetkoming. Ook is er in die gevallen al tijd sprake geweest van bij komende motieven, zoals de positie van een sector, of het effect, dat de schade heeft voor een streek. Schadever goeding van overheidswege louter op basis van individu eel geleden schade, heeft bij mijn weten de laatste jaren nooit plaatsgevonden. Dat is echter geen reden om onzer zijds het begrip schadever goeding in verband met even tueel noodzakelijke aanvul lende overheidsmaatregelen buiten de deur te houden. De individuele schade van de droogte is aantoonbaar. De nadelige effecten voor de po sitie van bepaalde sectoren of voor bepaalde delen van het land zijn, hoewel niet precies te kwantificeren, dui delijk aanwezig. Vandaar ook dat wij als bedrijfsleven het begrip schadevergoeding niet op voorhand moeten schrap pen. Wat de omvang van de schade betreft, onze schattin gen komen uit bij een totale Schade van ruim 2 miljard gulden, waarvan de veehou derij, de boomkwekerij en de fruitteelt het leeuwedeel voor 'hun rekening nemen." Als er eventueel sprake zou kunnen zijn of worden van vergoeding van individuele schade door de droogte, dan zou daarmee een precedent geschapen worden ten aan zien van de Holter boeren, die in de maand juli van het vorige jaar door storm en hagel belangrijke - individu ele - schade hebben geleden. En dan zou - met name door het Landbouwschap - deze zaak opnieuw aan de orde moeten worden gesteld. Want de toen gedupeerde boeren hebben tot nu toe geen rooie cent aan schadevergoeding ontvangen, (w.b.) Het was 14 juni 1976 25 jaar geleden dat in Holten de afdeling Eerste Hulp Bij Ongelukken (EHBO) werd opgericht, een jubileum dat zaterdag op bescheiden wijze werd gevierd met een receptie in dorpshotel Holterman en een druk bezochte gezellige feestavond voor de leden en genodigden in zaal Amicitia. De voorzitter van de jubilei-ende vereniging de heer A. K. Jalink sprak een woord van welkom waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot loco-burgemeester J. Rietberg, de doktoren Sijtsema en Bruins, de afgevaardigden van de Kon. Ned. Vereniging EHBO, het district Overijssel EHBO, zuster verenigingen uit de omgeving, ver schillende plaatselijke verenigin gen en de beren W. ten Berge en H, van Zeben te Dodewaard die in 1951 zitting hadden in het voor lopig bestuur. Voorzitter Jalink herinnerde iii zijn openingswoord aan de op richtingsvergadering, waarop o.m. ook aanwezig was burgemeester mr. W. H. Enklaar die toen wees op de grote betekenis van de EHBO, en hij dankte de dona teurs voor hun jaarlijkse bijdrage en de gemeente voor de subsidie. Mede daardoor kan men bij deze jubileumviering spreken van een financieel gezonde vereniging. WAARDERING Loco-burgemeester J. Rietberg (burgemeester Enklaar was zeer tot zijn spijt verhinderd) bracht hulde aan de initiatiefnemers. De EHBO heeft haar bestaansrecht duidelijk bewezen en is uit de Hol- tense gemeenschap, die zij op voortreffelijke wijze heeft gediend, niet meer weg te denken. De M.A.C. „De Holterberg" schonk de zilveren afdelitig EHBO een rampenwagentje. Het prachtige geschenk werd aangeboden door het dage lijks bestuur. V.l.n.r. de heren H. Egberts, B. Oplaat en D. J. Schooien. De EHBO verdient de waarde ring en dank van alle Holtenaren. Geve de terugblik bij deze mijl paal u de inspiratie voor de toe komst om door te gaan met dit prachtige werk dat geheel op basis van vrijwilligheid gebeurt, zo besloot de heer Rietberg. De heer A. H. van Pijpen, die sprak namens, de afd. Holten van het Rode Kruis en de ambulance dienst wees o.a. op de prettige samenwerking met de EHBO. Het werk van de afd. wordt hoog ge waardeerd en men zou de EHBO- ers niet graag missen. PRACHTIG GESCHENK De voorzitter van de Motor- en Automobielclub ,,De Holterberg" Dirk J. Schooien zorgde voor een grote verrassing met het aanbie den van een rampenwagentje. Hij dankte de EHBO-ers die 5-6 keer per jaar klaar staan bij evene menten die de MAC organiseert. Namens de Kon. Ned. Ver. EHBO wenste het, hoofdbestuurs lid mevr. H. J. G. Jacobze-Bruins geluk en zij reikte aan de afd. een prachtig vaantje met standaard uit en speldde mevr. R. Broek- maat-Schlamilch en de heren A. Jalink, P. Rugenbrink en H. Tul- Ier de medaille 25 jaar lidmaat schap en trouwe dienst op. Mevr. Jacobze zei verder blij en verrast te zijn met de woorden van waardering van loco-burge meester en de afgevaardigde van het Rode Kruis in Holten. De samenwerking met de EHBO laat zo hier en daar nog al wat te wensen over, daarom Holtense EHBO-ers gefeliciteerd- met zo'n- gemeentebestuur en zo'n Rode Kl-uis. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer G. H. P. Brett- scheider, bestuurslid kring Over ijssel EHBO en door de heer G. J. Smit namens de afd. Bathmen en de kring Salland. Alle sprekers lie ten hun felicitatie vergezeld gaan van bloemen of een geschenk in couvert, en ook vele afgevaardig den w.o. die van de afdelingen Markelo, Colmschate, Bathmen, Goor, Deventer, Diepenveen, Olst en Rijssen en plaatselijke vereni gingen boden een envelop met in houd aan. Voorzitter A. Jalink dankte met enkele woorden voor de vele feli citaties, woorden van waardering en de attenties die werden aange boden. FEESTAVOND Zaterdagavond was er door de feestcommissie in zaal „Amicitia" een gezellige geestavond georga niseerd voor de leden met hun dames'. Er werd aan deze avond medewerking verleend door het duo „Jans en Joop" uit Vrooms- hoop. Op de foto het bestuur van de afd. EHBO. V.l.n.r. mevr. H. Bronsvoort-Nekkers, mevr. R. Broekmaat-Schlamilch. H. Rozendom, A. Jalink, voor zitter, A. Groen, mevr. H. Eshuis-Deijk en G. Gerve- dink-Nijhuis. Ons aller Holtense Muziekvereniging HMV heeft dringend de hulp van alle Holtenaren nodig waarbij absoluut niemand gemist kan worden, want er staan grote belangen op het spel. In Holten verkeren we in de gelukkige omstandigheid dat onze jeugd haar vrije tijd op creatieve wijze tracht door te brengen. Er is. in Holten welhaast geen vereniging meer denkbaar of zij kan bogen op een geweldige toeloop van jeugdleden. Een geweldige positieve ontwikkeling waar we niet dankbaar en verheugd genoeg over kunnen zijn. gente instrumentaanschaffingen te financieren. Als dat zou kunnen lukken is óók ,HMV' in staat de nieuwe jeugdleden op te vangen zoals dat een orkest van standing past en betaamt en kan ,HMV' voortbouwen aan de toekomst, we tende dat het dooi* de gehele ge meenschap gedragen word. Temidden van dit totale vereni gingsleven staat ons aller ,HMV', dat eenzelfde ontwikkeling in gro te toeloop van jeugd te zien geeft. Hoewel HMV een vereniging is als alle andere onderscheidt ze zich in één opzicht heel duidelijk. Al direct bij aanmelding vergt elk nieuw lid al een formidabel hoge investering doordat hem een pe perduur instrument voor studie en opleiding ter beschikking moet worden gesteld. Elk instrument kost in onze dagen verschrikkelijk veel geld dat onmogelijk door con tributies en zwak renderende ac ties kan worden opgebracht. Kijk Holten, en daarom heeft ons ,HMV' dringend uw hulp nodig. Met elkaar dienen we op korte ter mijn een bedrag van f 50.000 bij een te brengen om de meest ur- Zaterdagmiddag wordt omstreeks 15 uur hiertoe een actie gestart bestaande uit rondcirkelende re clamevliegtuigen. Vervolgens wor- den van maandag 20 tot en met vrijdag 25 september huis aan huis loten verkocht a 25 gulden per stuk. De hoofdprijs van deze loterij bestaat uit een gloednieuwe per sonenauto Simca Ralley en verder zeer aantrekkelijke prijzen. Holten, koop, die loten! Koop ze gül, u maakt kans op een prachtige nieu we auto- en mocht dat toevallig niet het geval zijn. weet dan dat uw geld goed is geïnvesteerd in creatieve opvang van onze jeugd. Geen loten kopen is uw ,HMV' vergeten!! Goedkeuring loterij nr. L.O. 720-017-035. De Holtense Muziekvereniging HMV en de drumband HMV hebben zaterdag op het nationaal federatief mars-, show- en drumbandconcours, dat onder auspiciën van de Kon. Ned. Federatie door de Rijssense Muziekvereniging Wilhelmina in het Volkspark werd georganiseerd, weer duidelijk bewezen dat ze in de hoogste klasse van de KNF thuis horen. H.M.V., uitkomend in de eer ste divisie „Fanfare", kreeg van de jury 108 punten voor de uit voering van Sousa's mars „The Corcoran Cadets", een aantal punten, dat niet alleen ruim vol doende was voor een eerste prijs, maar tevens voor lof van de jury. Dit prachtige succes betekent tevens, dat „HM..V." het komen de voorjaar mag deelnemen aan liet Topconcours - marswedstrij den van de „Iv.N.F." in Barne- veld. De drumband van uitkomend in de „Ere-divisie", kreeg voor de mars (stilstaand) „Dutch Percussion" van S. Eg berts 10514 punt en voor de lo pende mars „Marching through Scotland" van W. Laros 105 pt. De 21014 punten waren goed voor een royale eerste prijs en het hoogste aantal in de drumwed strijden. De extra prijzen, die beschik baar waren gesteld voor het hoogste aantal punten in de mars wedstrijden en de drum wedstrijden, waren ook voor HMV en de drumband HMV. Korps en drumband maakten met de majorettes voorop za terdagavond om pl.m. zeven uur een korte mars door een deel van het dorp, waarna men in een gezellig samenzijn in hotel „Vosman" nog even napraatte over de prachtige successen. De voorzitter van HMV, de heer A. Westerik, feliciteerde korps en band en offreerde bloe men aan tamboer-maitre Lieuwe Meinsma en instrukteur Wim van Emsbroek te Zutphen. Hij wenste in het bijzonder instruk teur Van Emsbroek geluk, die pl.m. 1 jaar geleden werd be noemd in plaats van de heer Van Wakeren. Het was zijn eer ste concours, dus eigenlijk een „vuurproef", die hij schitterend heeft doorstaan. In het kader van de Nationale Brandweerdag hield de vrijwillige brandweer van Holten zaterdag „Open Huis". Tussen 14 en 17 uur was er voor het publiek alle ge legenheid om van nabij kennis te maken met het materiaal waarmee de brandweer werkt. Van deze ge legenheid werd dankbaar gebruik gemaakt. Vele Holtenaren, vooral jongeren, waren zeer geïnteres seerd in de opzet en werkwijze van de brandweer. Door enkele brandweerlieden werden de nieuwste aanwinsten die gebruikt kunnen worden bfj ver keersongevallen getoond en gede monstreerd, zoals doorslijpappara- tuur, hydraulisch- en pneumatisch gereedschap. Ook het publiek mocht z'n „bekwaamheid" tonen op een sloopauto. Er was verder gelegenheid om te spuiten waarbij de straal nog wel eens uit de koers raakte wat weer aanleiding was voor plezier. Een hoogtepunt voor de jeugd was een ritje met de indrukwek kende rode auto's, waarbij de nieuwe communicatie-apparatuur het zwaar te verduren kreeg. Me nig jong hart is dank zij deze de monstraties sneller voor de brand weer gaan kloppen. Er werden tij dens het „Open Huis" enkele fol ders uitgereikt met aanwijzingen ter bevordering van de brandvei ligheid. Ruilbeurs ,.De Verzamelaar Op vrijdag, 17 september a.s. houdt dé afdeling Overijssel van „De Verzamelaar" van 19.00 tot 22.00 uur een ruilbeurs in de foyer van „De Rönneboom", Grotestr. 152 te Almelo. Geruild worden postzegels, munten, ansichtkaar ten, sigarenbanden, lucifersmer ken enz. De vereniging telt momenteel 5800 leden, waarvan de afdeling Overijssel er 150 heeft. De verzamelobjecten zijn de bo vengenoemde voorwerpen. In min dere mate ziet men sluitzegels, speldjes, sleutelhangers, herinne ringslepeltjes, fruitwikkels, stenen, autoplaatjes, pijpen, bierglazen en nog tal van andere voorwerpen. De vereniging stelt zich ten doel het propageren en bevorderen van het aanleggen van verzamelingen op elk gebied als nuttige en cultu rele vorm van vrijetijdsbesteding. Zij tracht dit doel o.m. te berei ken door het houden van ruilbeur zen en tentoonstellingèn en door het uitgeven van een maandblad. Burgemeester en wethouders ma ken bekend, dat het gemeentelijk openluchtzwembad met ingang van 27 september a.s. zal worden ge sloten. Holten, 14 september 1976 W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Dangenbarg, secretaris Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter kennis van be langhebbenden dat zij, ter uitvoe ring van werken ten behoeve van de aanleg van de provinciale weg S 14, gedeelte Holten-Nieuw Hee- ten, voornemens zijn de raad dier gemeente voor te stellen het ge deelte van de Oude Deventerweg (weg nr. 26 van de Wegenlegger), over een lengte van ongeveer 200 meter, gerekend vanaf de Kees- mansweg tot voor de woning Neer dorp Ha, aan het openbaar ver keer te onttrekken. Bezwaren tegen deze onttrekking kunnen binnen 30 dagen na heden schriftelijk bij hun college worden ingebracht. Belanghebbenden wordt ter ken nis gebracht, dat zij voornemens zijn de raad voor te stellen net terplaatse nieuw aangelegde weg gedeelte van de Oude Deveterweg welk gedeelte dient ter vervanging van het aan het openbaar verkeer te onttrekken weggedeelte, te be stemmen tot openbare weg, echter met dien verstande, dat het hierin gelegen kunstwerk (viadukt), voor het verkeer toegankelijk is tot een maximumhoogte van 3.40 meter. Holten, 17 september 1976 Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg", secretaris Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de aanleg van op- en af ritten ten behoeve van de nieuwe provinciale weg S. 14, gedeelte HoltenlNieuw Heeten, tijdelijk de volgende weggedeelten voor alle verkeer in beide richtingen geslo ten zullen zijn, te rekenen met in gang van maandag, 20 september a.s.: Jeurlinksweg, het gedeelte gele gen tussen de Deventerweg en de Oude Deventerweg; Aaltinksweg, het gedeelte, gelegen tussen de Deventerweg en de Pa rallelweg (onder het kleine via duct). Voorts zal gedurende pl.m. 3 we ken, in verband met herstratings- werkzaamheden de Larenseweg gedeeltelijk zijn gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Bovenstaande verkeersmaatrege len blijven van kracht tot op het tijdstip, waarop de werkzaamhe den zijn voltooid. Holten, 15 september 1976 Burgemeester en wethouder voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1