I Tafeltenniskampioenschappen Competitie schaakclubHolten' van start Twenhaarsveld hield jaarlijkse schoolkampioenschappen Volleybaltoernooi is bijzonder geslaagd Holten speelde gelijk tegen Ommen (0-0) Conditietraining senioren TC Holten Programma SV Holten (senioren) Hoogste klassen van ,De Schakel' gingen kamperen Blauw Wit ook sterker dan Hellendoomse S.O.S. Voorbereidend tennis jongste junioren Grote activiteiten bij opening sporthal t Mossink Klas 4 Oefenprogramma Blauw Wit CJV, De Vrienden schaar' start seizoen Klas 5 Wijziging training Mintonette Klas 6 HOLTEN 10 SEPT. 1976 PAGINA 5 Vrijdag werden de finales van ,de Holtense kampioenschappen tafeltennis gehouden. Het waren wedstrijden van zeer goed niveau. In poule A werd zeer fel gestre den om de le plaats tussen Rolf Lefebre Frans Turin en ook Joop Arfman was lange tijd in de strijd. En in poule B brandde de strijd los tussen R. van Iddekinge, Ben Arfman en Willem Gütlich. Uit eindelijk gingen Tumi, B. Arf man, Lefèbre en v. Iddekinge USV—Holten 14.00 uur; Holten 2— Holten 3 10 uur; WVV 4—Holten 4 10.30 uur vertrek 9.30 uur; NEO 5 -Holten 5 11.45 uur, vertrek 10.45 uur; Hector 5Holten 6 (za terdagavond) Holten 7Holten 8 9.00 uur (Lettele) vertrek 8.15 uur; Holten 9—Holten 12 10.45 uur (Let- 1 tele) vertrek 10.00 uur; Holten 10 Holten 11 10 uur (oefenveld). PUPILLEN (zaterdag 11 sept.) Witkampers E2Holten E2 10.45 u vertrek 10.15 uur; Holten E3Hol ten E4 10 uur; Witkampers "Fl— Holten Fl 10 uur vertrek 9.30 uur; Haarle FlHolt'èn F2' 9.30 uur vertrek 9 uur; Witkampers F2 Holten F3 10 uur vertrek 9.30 uur; Holten F4De Zweef F4 10 uur; Holten F5De Zweef F5 11 uur; Holten CHolten B2 10 uur. strijden om de ereplaatsen. Turin had geen moeite met B. Arfman (2-0) en v. Iddekinge versloeg Lefèbre met 2-1. B. Arfman kon het niet bolwerken tegen Lefèbre in de strijd om de 3e plaats, ter wijl Turin en van Iddekinge in een zeer spannende finale uitmaakten wie zich kampioen mocht noe men waarbij door meer klasse en sterkere zenuwen Frans Turin de nieuwe kampioen werd van Hol ten. Robert v. Iddekinge werd 2e In het kader van de actie Sportreai organiseerde de volley balvereniging „Mintonette" op zaterdag 4 september jl. een toernooi in sporthal ,,'t Mossink", waaraan 'in principe een ieder recreatief kon deelnemen. Uiteindelijk hadden liefst 14 teams van allerlei pluimage zich opgegeven. Et werd in vier poules gestreden, waarbij het niet zo zeer om het winnen ging maar vooral om drie wedstrijden van een half uur vol te bewegen. Er kon op drie velden tegelijk gespeeld worden. In poule A bestreden vier teams van ongeveer gelijke sterkte el kaar. Derhalve laaiden de emoties tijdens het spel soms hoogop. De ..Batorecreanten" weerden zich uit stekend tegen de jonge teams van ,S churebezoeker s'„V oetbalkor- nuiten" en „Leerlingen Scholenge meenschap." Poule B had in het De eerste wedstrijd van Holten in deze competitie heeft tegen het gepromoveerde Ommen 'n wat te leurstellend resultaat opgeleverd. De Holtenaren speelden wat te ge haast en het samenspel tussen de diverse linie's ontbrak; er zat geen lijn in. De bezoekers tracht ten in de eerste helft met hard spel de Holtense ploeg te beïn vloeden en pasten een scherpe mandekking toe. Bovendien ont brak bij de Holtenaren een „af maker" en het gelijke spel is hiermede grotendeels verklaard. Voor rust gaf Ommen de toon aan en moest de Holtense achterhoede waarin rechtsback Udink de grootste moeite had met links buiten Niens, enige keren aan de „noodrem trékken". De gevaarlijkste aanval van Hol ten, was vlak voor het rustsignaal, toen uit een vrije schop van Andre Dekker op de opkomende Paal man, de bal door laatstgenoemde rakelings over de bovenlat werd geschoten. Na de pauze oefende Holten gro tere druk uit op het Ommer doel en kwam de middenlinie wat meer uit haar verdedigende houding, maar de wat licht gebouwde Hol ten voorhoede moest het in man kracht afleggen tegen de robuuste Ommer achterhoede. Uit één van de weinig goed lo pende aanvallen schoot Joh. Ve neklaas keihard op het doel, doch de Ommer goalie Broekhof redde ten koste van een hoekschop. Om men legde het accent meer op de verdediging en speelde toen met twee spitsen, waarbij linksbuiten Niens over een hard schot bleek te beschikken en bovendien zeer snel kon opkomen. Gelukkig stak doelman Wissink in een uitste kende vorm en wist na een kwar tier een achterstand te voorkomen door goed uitlopend de mooi in geschoten bal te keren. Met nog ruim een kwartier te spelen werden de goed debuteren de Henk Jansen en de matig spe lende Nico Lalobar (ex Blauw wit) vervangen door Henk Vene klaas en Richard Egberts. De laatste bracht wel wat meer vaart in de ploeg, doch verzuimde op het juiste ogenblik door te druk ken. De mooiste kans kreeg Joh. Huzen enkele minuten voor het einde, toen hij uit een vrije schop van Joh. Veneklaas de bal buiten bereik van de doelman, net over de doellat kopte. 1-Iet zal voor Holten dit moeilijk worden om te want door het helaas niet beschik baar zijn van Hendry Bronsvoort ontbreekt het de ploeg aan een doelpuntenmaker. A.s. zondag speelt de Holtense ploeg uit tegen U.S.V. in Den Hulst. Hopenlijk heeft men dan de oplossing gevonden om doelpunten te maken. In een huis aan huis folder, die door de PTT verspreid wordt, geeft het gemeentebestuur een overzicht van de activiteiten welke ontplooid worden na de officiële opening van de sporthal 't Mos sink op «Jinsdag 14 september a.s. Die opening vindt plaats om 14.00 uur en is bedoeld voor genodigden. De SV Bato verleent hierby haar medewerking, 's Avonds van 19.00 tot 21.00 uur is er voor de bevolking gelegenheid de sporthal te bezichtigen met een zgn. open huis. Woensdag 15 september en donderdag 16 september zijn er in de nieuwe hal sportdemonstraties van zeer gedifferentieerde aard, waaraan praktisch alle plaatselijke sportverenigingen meewer ken. Vrijdag 17 september volgt een z.g. superstarcompetitie met verkiezing van de sportvrouw, sportman en sportvereniging van het jaar uit de gemeente Holten. De activiteiten beginnen steeds om 19.00 uur. Zaterdag 18 september wordt een „culturele avond" georgani seerd, met medewerking van de muziek-, zang- en toneelvereni gingen uit onze plaats. Hier is de aanvang 20.00 uur. Men kan het allemaal lezen in een gele z.g. vierluikfolder die, zoals gezegd, huis aan huis verspreid wordt. Aangezien de folder op het laatste moment in ons bezit kwam, moeten wij ons tot het bovenstaande beperken. De oudercommissie van de school de Schakel en het onder wijzend personeel van deze school hebben dit jaar gezocht naar een andere opzet van de traditionele schoolreizen. Aan het eind van de vorige cursus is voor alle kinderen een schoolfeest op het schoolplein georganiseerd. Nu bij het begin van het nieuwe schooljaar gingen de klassen twee dagen onder leiding van hun onderwijzer, die werd bijgestaan door enige ouders, naar een kampeerboerderij in Hellendoorn. Het doel was om daar in een heel andere omgeving de kinderen te leren kennen en door in spel en opdracht gezamenlijk bezig te zijn de klasseband te verstevigen. Alle deelnemers en deelneemsters waren unaniem van mening dat het experi ment geslaagd genoemd mag worden. Men genoot geweldig, zoals uit onderstaande verslagen van de kinderen mag blijken.. V.l.n.r. Robert van Iddekinge, Frans TurinWillem Gütlich, Rolf Lefèbre, Ben Arfman- en Rolf Lefèbre 3e, terwijl Ben Arfman net iets te kort kwam voor het eremetaal. De suppor tersvereniging dankt Berend Surk- sum met het helpen van de orga nisatie. Na afloop werd besloten om stappen te ondernemen om een tafeltennisvereniging op te richten. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij W. Gütlich, tele foon 2134. Met maar liefst negen mensen meer als waarmee vorig seizoen begonnen werd is de afgelopen maandag de interne competitie van de schaakclub „Holten" van start gegaan. Het is nu weer de beurt aan de heer Midgelink om zijn titel te verdedigen. Hopelijk zijn naast de heer v. d. Knaap nu ook andere leden in staat om weer wat dichterbij te kruipen. We den ken hierbij in de eerste plaats aan de gebroeders Bertus en Dinant van Beek, die afgelopen seizoen op een uitstekende gedeelde derde plaats eindigden, lVs punt achter de heer v. d. Knaap. Dinant begon in ieder geval uitstekend, getuige een overwinning op de heer Blits, altijd een zeer moeilijk te bestrij den tegenstander. De uitslagen zijn: Groep I: J. E. SchepermanF. Flantua Va-'/j; H. v. d. EndeJ. v. Dalen (jr) 1-0; J. W. MiddelinkJ. v. Calcar 1-0; D, v. Beek—W. G. Blits 1-0. Groep II: A. H. KlaassenH. A. Koers 0-1; H. T. RoeloffsB. Beyer 1-0; J. C. RoeleJ. v. Da len (sr) 0-1; G. J. KromdijkE. J. Geruedink Nijhuis 0-1; G. J. Snip pertW. A. Klaassen 1-0. team van de „Leraren Scholenge meenschap" een zeer sterke, nau welijks te bestrijden eenheid. Zo- wei „ABS I" als het „Gemeente- personeel" en het jeugdige „Schu- reteam" kregen de meest vernuf tige balletjes te verwerken, waar bij laatstgenoemde de schade rede lijk wist te beperken. In poule C speelde ieder team twee wedstrijden en een „gastwed- strijd" tegen een team uit poule D (hetzelfde systeem volgde poule D). Het team „Churchillstraat" bleekin poule C een moeilijk te kloppen team. De „CJV-soos" en de „Looikolkstraat I" gingen ten onder tegen de Churchillas of schoon de Looikolkers nog wel 'n setje wisten binnen te slepen. On derling ontliepen CJV-soos" en Looikolkstraat I" elkaar weinig. De Mintonette-recreanten deden het niet gek in poule D. Het „Looi kolkstraat II" team en het „ABS II" team kregen nauwelijks voet aan de grond. Het duel tussen deze laatste twee verliep duidelijk ih het voordeel van ABS. De gastwedstrijden tussen poule C en D toonden een sterkere poule C. Het duel was natuurlijk dat tussen beide Looikolkstraatteamsj hierin werd het tweede team vol-" ledig van hef, veld geveegd. Na af loop van de wedstrijden vulde de kantine zich met vermoeide maar zeer tevreden spelers en speelsters. Veel dank is daarbij verschuldigd aan de scheidsrechters (mej. Viet en de heren Masselink, Hesselink, Willems, Ten Kampe en zonen, Hartkamp, Groenewoudt, de Roos, ten Wolthuis en Reitsema) die hun taak met plezier hebben vervuld. Vóór het toernooi was er een in stuif welke vooral door jeugdigen werd bezocht. Een 30-tal spelertjes, beneden de 12 jaar, toonden zich zeer enthousiast voor 't mini-vol leybal. Diverse spelonderdelen konden de minivolleyoallertjes on der leiding van Mintonette doorne men. Een 12-tal ouderen ondervond tegelijkertijd de moeilijkheden bij volleybalspelen op het derde veld. Gezien de reacties heeft deze voi- leybalzaterdag de vele aanwezigen (ruim 100 spelers en tientallen kij kers) een uitstekende indruk ach tergelaten. Misschien voor herha ling vatbaar? BLAUW WIT (zaterdag 11 sept.) SVVN 1Blauw Wit 1 aanvang 14.30 uur vertrek 13.45 uur; Helios 3Blauw Wit 2 aanvang 16.30 uur vertrek 15.30 uur; Blauw Wit 3 SVVN 4 aanvang 14.30 uur. Onder linge wedstrijden voor Blauw Wit AlHolten A2 aanvang 15 uur. Excelsior F3Blauw Wit F3 10 u vertrek 9.15 uur. Alle wedstrijden voor de pupillen gaan niet door. In verband met het opschuiven van de competitiestart trad Blauw Wit 1 zaterdagmiddag op Meermans kamp aan tegen SOS 1, uitkomend in de le klas TVB (zondagafd.) Trainer Willems kon niet beschik ken over Jan Kolkman maar voor het overige iwas de selectie com pleet. De linksbackplaats werd nu ingenomen door Henk Bolink, die een goede wedstrijd speelde. Van af het begin werd er aan Blauw Wit zijde goed gespeeld en dit re sulteerde in goede kansen, maar Gerard Koopman, Jan Verveld en Henk Aanstoot zagen geen kans de Hellendoomse keeper te passeren. Dit gelukte wel Wim Klein Nagel- voort, opnieuw als rechtsbuiten opererend, maar hij zag zijn inzet toen door de paal gekeerd. Toch zou het opnieuw de Blauw Witte rechtsbuiten zijn die de Holtena ren aan de leiding bracht. Welis waar werd zijn eerste doelpunt door scheidsrechter Beldman, te recht wegens hands geannuleerd, maar na 34 minuten spelen schoot hij de bal hard en laag naar de linkerbenedenhoek (1-0). Tot de rust bleef deze stand ge handhaafd al miste Beldsnijder nog Nu de zomer weer ten einde loopt en de vakanties voorbij zijn starten de clubs van C.J.V. „De Vriendenschaar" weer met het nieuwe seizoen. In de week van 20 september worden de eerste clubavonden weer gehouden en wel als volgt: Maandag: van 18.30-20.00 u. meis jes 8 t/m 10 jaar. Dinsdag: van 18.30-20.00 u. meis jes van 11 en 12 jaar. Woensdag: van 18.30-20.00 u. jon gens t/m' 12 jaar. Donderdag: van 19.30-20.30 u. jon gens en meisjes 13 en 14 jaar. Vrijdag: van 20.00-21.30 u. jongens en meisjes 15 jaar e.o. Nieuwe leden zijn uiteraard van harte welkom! een goede kans doordat de bal op het hobbelige veld iets te ver weg sprong en mede daardoor langs de buitenkant van de paal ging. Meteen na de rust wisselde de SOS trainer en kwam Steman op de midvoor plaats wat meteen meer gevaar bracht voor het doel van Bert Trompetter. Ondertussen was Ep Beldman met een lichte blessure naar de kant gehaald, werd Jan Verveds voorstopper en nam Seine Lohuis de vrije plaats op het middenveld in. Temeer om dat de Hellendoomers meer op de aanval gingen spelen verloor Blauw Wit steeds meer de greep op het middenveld en kort voor tijd moest Trompetter al zijn ta lenten tonen om een tweetal inzet ten in laatste instantie via zijn vuisten en de paal tot corner te verwerken. Al met al een toch wel verdiende overwinning in een nut tige oefenwedstrijd. A.s. zaterdag treden de Blauw Witters aan tegen het Nijverdalse SWN 1_ terwijl 't tweede elftal het wedstrijdritme tracht te behouden tegen Helios 3 uit Deventer. We zijn donderdag tot en met vrij dag op schoolkamp geweest. We vertrokken met auto's over de Holterberg naar Hellendoorn naar de kampeerboerderij „De Bos rand". Eerst hebben we onze spul len uitgepakt en de slaapplaatsen klaar gemaakt. Daarna gingen we spelletjes doen. We waren alle maal in groepjes verdeeld. Ik was bij de giraffen met een paar ande re kinderen. Zo waren er ook oli fanten, leeuwen en apen. Eerst moesten we kaartjes opzoeken. Op die kaartjes stond een nummer en op de achterkant een opdracht die je dan moest uitvoeren. Toen het al donker was zijn we ook nog naar het bos geweest. De meesters en juffrouws hadden zich verstopt en maakten allemaal verschillen de dierengeluiden. Wij moesten ze dan opzoeken. Het was heel span nend. We deden ook nog een woor denspel in het bos en het spel in het oerwoud, 's Avonds hebben we eerst nog een tijd liggen praten, maar toen kwam de meester zeg gen dat we moesten gaan slapen. Vrijdagmiddag kwam de vijfde klas en zijn wij met die auto's weer terug gegaan naar huis. Toen we vrijdagmiddag in Hellen doorn aankwamen heeft meester Wiersma ons eerst verteld bij wel ke groep wij hoorden. We zouden alle spelletjes doen in groepen en dan werden de punten bij elkaar opgeteld. Het zou er dan om gaan wie in deze dagen de meeste pun ten ging halen, 's Avonds deden we eerst het dierengeluiden spel, waarna we nog een wandeling door De afsluiting van het tennissei- zoen 1976 houdt onmiddellijk de voorbereiding voor het komende seizoen 1977 in. Om in het komen de seizoen goede prestaties te kun nen leveren, zullen zij, die reeds een of meerdere seizoenen geten nist hebben, in training moeten blijven. Dat kan ook tijdens de wintermaanden op de baan, maar dat is voor de echte enthousiaste lingen. Voor deze groep, maar vooral voor degenen die aanleg hebben tijdens de winter (tennis) stop hun gewicht te zien toene men wil het bestuur samen met Cor van Weert de trainer, een Onder gunstige weersomstandigheden en zeer veel belang stelling verliepen woensdagmiddag de traditionele wedstrij den op een vlotte manier. Men begon met de jongsten. Zij telden niet mee voor de beker, maar desondanks was er toch een felle strijd te zien. Na de jongsten begon „de grote strijd". De meisjes startten al meteen met vuurwerk, dat met veel aanmoedigingen werd be loond. De jongens deden qua pres tatie niets voor de dames onder. Het publiek raakte steeds enthou siaster. De spannende strijd gaf als gevolg zéér minieme verschil len na 6 programmanummers en de schoolhoofden werden al een beetje zenuwachtig. Bij de vrije slag kwam er licht in de zaak. De Kolschool pakte se- conde op seconde. Spanning was er weer' tijdens de estafette. Na een nek aan nek race won ten slotte de Kolschool van de Dorps school. De spanning was te snijden tijdens de prijsuitreiking. Uiteindelijk werd de Kolschool winnaar. Zij mogen nu de beker houden (het is een „dure" school voor de zwem- club). De voorzitter van de zwem- club, de heer H, Meijer, consta teerde dat de verschillen steeds kleiner worden. Hij bedankte iedereen voor de komst en zei dat In verband met de officiële opening van de sporthal op dinsdag 14 september vindt de volleybaltraining als volgt plaats: in de gymzaal aan de Tuinstraat: 6.307.45 meisjes o.l.v. de heer Hesselink 7.459.00 jongens o.l.v. de heer Hesselink 9.0010.30 recreanten o.l.v. de heer Broersma in de gymzaal aan de Lageweg: 7.309.00 dames o.l.v. de heer De Looze 9.0010.30 heren o.l.v. de heer Dé Looze hij volgend jaar een nog span nender strijd hoopte te zien. De kantinebaas stelde voor iedere prijswinnaar een grote ijsco be schikbaar. Ui slag lagere klassen: Meisjes: 1 L. v. d. Berg (Kol school) 25.6; 2 A. Voskes (Kol school) 26.7; 3 N. Pais (Kolschool) 27.3. Jongens: 1 Paul Akkermans (Kolschool) 22.7; 2 Sven Kurz (Haarschool) 24.5; 3 Bert Jan Vin cent (Dorpsschool) 25.0. Meisjes schoolslag: 1 Carolien Meester (Kompas) 21.5; 2 Jacky Pronk (Dorpsschool) 22.3; 2 Ina Bosschers (Dorpsschool 22.3; 3 Caroline Kruins (Schakel) 22.4. Jongens: 1 René Bannink (Kol school) 20.5; 2 Lucien de Graaf (Kolschool) 21.3; 2 Jan Hoven- kamp (Kolschool) 21.3; 3 Henri Thalen (Kompas) 22.0. Meisjes rugslag: 1 Hanneke Truschel (Kolschool) 18.8; 2 Jenny Nijkamp (Schakel) 20.9; 3 Rinca Nijenhuis (Dorpsschool) 22.3. Jongens: 1 Martin Wilpshaar (Kolschool) 19.5; 2 Edwin Boers- ma (Haarschool) 21.5; 3 Johan Paalman (Kompas) 22.4. Meisjes vrije slag: 1 Gerrie Tul- Ier (Dorpsschool) 17.5; 2 Anja v. 't Holt (Haarschool) 18.3; 3 Jean- nette Bekkemens (Kolschool) 18.4 Jongens: 1 Erik Bekkernens (Kolschool) 16.0; 2 Bert Baltus (Schakel) 16.7; 3 Herman ten Vel de (Kolschool) 17.0. Totaal uitslag: 1 Kolschool 475.8 sec.; 2 Dorpsschool 509.7 sec.; 3 Haarschool -526.8 sec.: 4 Kompas 535.5 sec.; 5 Schakel 542.2 sec. wekelijkse conditietraining organi seren. Uit praktische overwegin gen zal deze training in een van de Holtense gymnastieklokalen op een doordeweekse avond worden ge geven. Het doorgaan van deze ak- tiviteit hangt echter wel af van 't aantal deelnemers. Het is derhal ve van belang dat geïnteresseerden zich zo snel mogelijk melden. Kos ten etc. en inschrijvingsformulie ren vindt u eveneens in het club blad van de T.C. Tenslotte nog dit: Zoals we allemaal weten en aan den lijve hebben ondervonden is de jeugddag op Hemelvaartsdag letterlijk en figuurlijk in het wa ter gevallen. Het ligt nu in de be doeling van de T.C. deze dag als nog te houden. We hebben echter een heel groot probleem en wel: nu de droogte. Door deze droogte kunnen we de voetbalvelden voor lopig niet gebruiken. Wij vragen jullie ieder, die op de lijst, afge drukt in het clubblad voorkomt, zaterdag 18 september persoonlijk naar het clubhuis te gaan waar de datum zal zijn aangeplakt waarop we de jeugddag hopen te houden. Mocht je je naam er niet bij zien staan, bel dan meteen even Peter Naaijer, tel. 2603, dan kun je er alsnog bijgeschreven worden. Kijk op de lijst waar je ingedeeld bent. het donkere bos maakten. In de kampeerboerderij kregen we toen nog warme chocolademelk en heb ben we met elkaar nog mooie liedjes gezongen. Daarna gingen we naar bed. We konden niet di rect slapen we hebben eerst nog een tijd liggen lachen en praten. Toen het licht uit was hebben we ook nog een heel grote spin gezien. Dat vonden de meesten wel grie zelig. We werden al vroeg wak ker. We deden toen net of er een muis op de vloer liep. We lachten ons ziek. Zaterdagmorgen hebben we een zeskamp gehad. Er waren zes spelen, die bestonden uit: ke gelen, een dobbelsteen op een-em mer, water doorgeven, woorden spel, skilopen op plankjes en hoe pelen met autobanden. Na het eten deden we een speurtocht, met al lerlei opdrachten. Toen we daar mee klaar waren gingen we eten en was het al weer tijd om naar huis te gaan. We werden weer door vaders en moeders met auto's opgehaald. Wij gingen zaterdagmorgen op de fiets weg. Helaas regende het be hoorlijk toen we vertrokken. Eerst gingen we naar de Kol, waar we bij „Het Kompas" in groepen wer den verdeeld. Iedere groep kreeg een routebeschrijving mee en moest zelf de weg zoeken naar Nij- verdal en later naar Hellendoorn. Onderweg moesten allerlei vragen worden beantwoord en opdrachten vervuld. Bij het sportpark in Nij- verdal hebben we gezamenlijk ge picknickt en toen zijn we naar de oudheidkamer in Hellendoorn ge gaan. Toen we dit hadden bekeken gingen we naar „De Bosrand". We waren daar om half vier en zijn toen direct naar bet bos gegaan waar we een mooi sluipspel deden, 's Avonds gingen we weer naar 't bos. Het was erg donker en we mochten geen zaklantaarn mee ne men. De meesters en juffrouws hadden zich in het bos verstopt. Zij waren, eigenlijk de parelban- lten in' eerTöceaan. Wij moesten-ze opzoeken en dan konden wij parels gaan vissen. Af en toe gaven ze wel een lichtsein zodat we onge veer wisten waar iemand zat. De volgende morgen hebben we eerst een kerkdienst gehad. Ver schillende kinderen hebben daar aan meegewerkt. Hierna hoorden we wat de grote opdracht was van dit weekend. We moesten op een grote plaat hout een dorp of stad gaan bouwen. Hierbij moesten we rekening houden met een plan dat „Ruimtelijke Ordening" heet. Eerst vonden we het wel moeilijk, maar later viel het toch wel mee. 's Middags hadden we een speur tocht in het bos. Onderweg konden we nog van alles gaan zoeken voor onze grote opdracht, die 's avonds klaar moest zijn. 's Avonds moest van iedere groep iemand vertellen wat ze gebouwd hadden. We dedeh een Quiz waarbij de groepen om de beurt een vraag mocht stellen over een opgegeven onderwerp. Het was erg spannend wie de meeste vragen goed kon beant woorden. Op maandagmorgen hiel den we een zeskamp. Iedere groep moest weer een spel voor de an dere 4 groepen bedenken. Tussen het programma door hebben we van juffrouw Koersen nog ver schillende volksdansen geleerd. Op maandagmiddag gingen we óp de fiets terug naar Holten. Waar we om precies half vijf weer aan kwamen. Voor de klassen 2 en 3 wordt de volgende week nog een dag zo'n evenement georganiseerd. Evenals vorig jaar wil het bestuur samen met de trainer van de TC weer een aantal lessen voorbereidend tennis voor de jongste junioren organiseren. Gedacht wordt dan aan aspirant tennissers en tennissters in de leeftijd van 9 tot 12 jaar, die nog nooit eerder getennist hebben, maar in 1977 voor het eerst aan de jeugdgroepstraining willen deelnemen, én aan een beperkte groep juniorleden die in 1976 al training heeft gehad. Met betrekking tot deze laatste groep zal de trainer persoonlijk contact opnemen met de junioren en/of hun ouders. De inhoud en daarmede het belang van het voorbereidend tennis is de -aankomende junioren via bewe gingsoefeningen en balspelen voor te bereiden op de werkelijke ten- nislessen tijdens het seizoen. De er varing van het bijna afgelopen sei zoen is dat de deelnemers en deel neemsters van het voorbereidend tennis vrijwel allemaal op een ge slaagd trainingsseizoen met goede vooruitgang kunnen terug zien. Opgave voor het voorbereidend tennis is mogelijk door het inge vulde aanmeldingsformulier vóór 15 september in te leveren bij Cor van Weert of bij het sekretariaat. De trainingen zullen bij voldoende deelname op nog nader vast te stellen doordeweekse middagen tussen 16.00 en 18.00 uur, zowel in de gymzaal aan de Lageweg, als in de Tuinstraat worden gegeven. De lesduur per keer is 50 minuten, terwijl men zich voor 20 trainings uren opgeeft. Een aanmeldings formulier vindt u in het clubblad van de T.C.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5