glaswolisolatie Superstarcompetitie tijdens openingsfestiviteiten sporthal Vis beet matig Voor dames met goede voornemens ligt S.V. „BATO" in de „lijn' Zwemvierdaagse besloten met demonstratie kunstzwemmen Z wemwedstrij den Dorpsschool Tegenstanders S.C. Holten bekend Schaakclub Holten" krijgt afgevaardigde in bondsraad iLASWOLPLATEN Ger. Jongerenkoor HOCKEYNIEUWS Drukke weken voor Mintosneitte Politiek programma Integratie-voornemens RONO FNY-Overijssel zendt protesttelegrammen HOLTENS NIEUWSBLAD 3 SEPT. 1976 PAGINA 5 wm mÊski Meer dan 300 vierdaagse zwemsters en zwemmers kre gen een mooie draagmedaille, SPECIALE AANBIEDING: afm. 60 x 60 cm. met afwasbaar struktuur-oppervlak De isolatie voor warmtebesparing. Gemakkelijk zelf aan te brengen GOOR Iel 05470-2264 Statlonslaan 24 HOLTEN Tel 05483-1847 Waagwei 15 Maandagmorgen togen de leer lingen van de klassen 3, 4, 5 en 6 van de o.l. Dorpsschool naar het Twenhaarsveld om hun krachten tegen elkaar te meten in 't zwem bad, Ieder mocht meedoen voor de onderdelen schoolslag, rugslag en vrije slag. De aanvankelijk zacht neerdalende verkwikkende regen liet het afweten tegen ongeveer 10 uur en toen bewogen twee colon nes fietsende kinderen zich voort door het dorp naar de Rijssense- De zwemvierdaagse in Holten werd zaterdagavond in het prachtige natuurbad „Twenhaarsveld" afgesloten met een demonstratie kunstzwemmen door de Nijmeegse zwemclub NZC '21. Een demonstratie niet alleen van perfectie en grote klasse, maar ook gracieus en boeiend van begin tot einde. De plm. 1000 bezoekers gaven dan ook met applaus herhaal delijk blijk van hun grote waardering en brachten de 15 leden tellende damesploeg na het slotnummer een spontane ovatie. De demonstratie werd door Ilse, Petra, Marleen, Dorothé, Judith en Car oliën geopend met' „Carabi- niere". Angelique en Saskia (beide 8 jaar en al plm. Vh jaar les in kunstzwemmen) kregen gul ap plaus voor hun Dance of the doll's" en ook Maiijke Engelen (zij was lid van de Nat. ploeg die deelnam aan de wereldkampioen schappen in Cali (Zuid Amerika) kreeg een zeer verdiend applaus voor „Hér Royal Majesty", Na „Oriëntal" door Marian, Do- rothé, Nuna, Marleen, Debby, II- sem, Hetty en Carl a en „Duches- se en double" door Marijke Enge len en Judith v.d. Berg (beide kwamen de vorige week met de Nat. ploeg in Zweden uit op de zgn. 'vrije' kampioenschappen) be- Ter gelegenheid van de opening van de sporthal ,,'t Mossink" zal op vrijdag 17 september a.s. de verkiezing plaatsvinden van de sportvrouw, sportman en sportver eniging van Holten 1976. Dit zal gebeuren in de vorm van een su perstarcompetitie. Negen vereni gingen hebben zich voor dit spor tieve gevecht aangemeld en zullen elkaar die avond de titel betwisten. Iedere vereniging bestaat uit een afvaardiging van drie personen, te weten één dame en twee heren. De superstarcompetitie bestaat uit een zevental onderdelen, waarbij krachtoefeningen en behendig- heidsproeven elkaar zullen afwis selen. Men strijdt niet alleen voor de verenigingsprijs. De beste indivi duele prestaties, bereikt na alle onderdelen, geven recht op de ti tels „sportvrouw van Holten" 'en „sportman van Holten". Het ge heel belooft een. daverend spekta kel te worden. De volgende verenigingen zullen die avond de arena betreden: zw'emclub Twenhaarsveld met mej. Wansink en de heren Meijer en Broersma, s.v. BATO met mej. Doornebos'ch en de heren Brons voort en Traanman, Blauw-Wit met mevrouw Lohuis en de heren Riet berg en Thalen, s.v. Holten met mevrouw Ongena en de heren Ten Velde en Ten Wolthuis, tennisclub Holten met mej. Redekei* en de heren Hovin-gh en Turin, hockey-, club Holten met; mej. Van Idde- kinge en de heren Oostenbrug en Moll, touwtrekvereniging OKIA met de heren Wansink en Lu'bber- sen, volleybalvereniging Mintonet- te met mej. Viet en de heren Hartkamp en Brussee en de Scho lengemeenschap met mevr, Nauta en de heren Wessels en De Roos. Als speaker zal die avond optre den de heer J. Nilökels. De wed strijden beginnen om 19.00 uur. Zoals bekend strekken de ope ningsfestiviteiten van de sporthal zich uit over meerdere dagen, nl. van 14 t.m. 18 september. Op 14 september, om 2 uur, vindt de of ficiële opening plaats door de bur gemeester, ma*. W. Ii. Enklaar. 's Avonds, van 7 tot 9 uur, is er een Open Huis. Iedere Holtenaar wordt dan in de gelegenheid ge steld de sporthal te bezichtigen. Tevens zullen dan de lerares en leraren lichamelijke opvoeding van de scholengemeenschap aanwezig zijn voor het desgewenst geven van toelichting. Ook H.M.V. is 's avonds present. Op 15 en 16 september vindt een groot aantal sportdemonstraties plaats. Zoals vermeld is op 17 sep-, tember de strijd om de titels sport man, sportvrouw en sportvereni ging van Holten, terwijl de ope ningsweek wordt gesloten op .18 september met een culturele mani festatie, waaraan de muziekver eniging H.M.V.5 zangkoren en 3 toneelverenigingen hun medewer king verlenen. Indien men op woensdag, don derdag, vrijdag en/of zaterdag liet gebeuren wil meemaken, dient men in het bezit te zijn van één toe gangskaart. Voor de woensdag- en donderdagavond zijn deze te ver krijgen bij de deelnemende sport verenigingen, voor de zaterdag avond bij H.M.V. Voor de vrijdag en zaterdagavond 'zijn tevens toe gangskaarten verkrijgbaar aan de sporthal, op zaterdag 11 september, van 11 tot 12 uur. Meer informatie hierover is te lezen in een binnen kort op grote schaal te verspreiden programma. De voorns, baars etc. toonden 'in het kanaal bij Heeten zaterdag morgen maar heel weinig interes se voor het aas van de leden van de HHV „De Rietvoorn". In deze voorlaatste wedstrijd om het club kampioenschap was de eerste prijs met 202 cm. voor A. Nijen- huis; 2. J. A. Paalman 164 cm; 3. Johan Avesaat 122 cm; 4. M. Kers 85 cm; 5. D. Nijenhuis 73 cm. Nieuwe leider in het klassement is A. Nijenhuis. De laatste wed strijd wordt op zondag 26 septem ber 's mox*gens van 7.00-10.00 uur gehouden bij de Ampsensebrug in het Twentekanaal. Hopelijk tonen de leden dan wat meer belang stelling. Het Geref. Jongerenkoor hervat de repetities op woensdag 8 sep tember om 19.30 uur in gebouw „Rehoboth". Jongeren, vanaf 16 jaar, die belangstelling hebben zijn van harte welkom. sloot de ploeg met „Walzertraum" dooi* Petra, Marleen, Hetty, Carla Ilse, Carolien, Marian en Dorothé. Voordat de demonstratie begon werd aan ruim 300 zwemsters en zwemmers die aan de zwemvier daagse deelnamen en 4 x 500 of 4 x 250 meter hadden gezwommen de draagmedaille uitgereikt. Drie medailles waren door chef badmeester G. van Lemel achter gehouden om door burgemeester mr. W. H. Enklaar te worden uit gereikt aan mevr. J. Dikkers-Eg- gink (met 62 jaar de oudste van de ruim driehonderd) en aan de jongsten Charlotte van Lemel, Hoffestraat 29 en Gerdine Vincent, Holterberg 3 (beide 6 jaar). Mevr. Dikkers kreeg tevens een boeket bloemen en Charlotte en Gerdine waren blij met het grote tekenboek en de kleurpotloden. Burgemeester Enklaar bracht verder hulde aan hét zwemperso- neel de badmeesters van Lemel en Eiling en aan de ambtenaar sportzaken de heer Wissink. Het initiatief, in het kajder van „Sport- real", is bijzonder goed ontvan gen en uit het aantal deelnemers blijkt duidelijk de behoefte aan de ze manifestatie. Mr. Enklaar bracht verder dank aan allen die inspeelden op de genomen initiatieven en hij richt te zich in 't bijzonder tot de heren Wissink en Eiling die zich extra hebben ingespannen om alles tot een goed einde te bregen. De medaille werd mevrouw Dikkers-Eggink opgespeld door burgemeester mr. W. H. Enklaar. Op de voorgrond Charlotte v. Lemel (linksen Gerdine Vincent. Voor vrijwel iedereen zit de va kantie er weer op en heeft het le ven weer zijn normale loop herno men. Velen zijn opnieuw aan de slag gegaan met de allerbeste voornemens. Beter nog dan1 met nieuwjaar het geval was. Zo is de schooljeugd het nieuwe studiejaar begonnen met gloed nieuw gekafte schoolboeken, nieu we werkcahiers, andere school of nieuwe aanpak. Échter de oude ren onder ons plegen in het alge meen terug te vallen op de oude werksituatie waarin weinig nieuwe elementen vallen waar te nemen die tot een nieuwe en frisse aan pak stimuleren. Met name de huismoeders plegen in het algemeen terug te vallen in de aloude sleur van wassen, strij ken, poetsen en al het andere wat nodig is om het huishouden over eind te houden. Goede voorne mens? Jawel, maar hoe? Voor alle dames die deze vraag delen heeft S.V. „BATO" wellicht een goede suggestie. Heeft u er wel eens aan gedacht dat het dagelijkse werk veel min der of in het geheel niet tot sleur behoeft te verworden wanneer het wordt onderbroken door iets wat die er 'het lichaam fit, en de geest fris noudt? Wist u bijvoorbeeld dat S.V. „BA TO" twee avonden per week het gymlokaal aan de Tuinstraat openstelt voor alle dames eens even uit willen zijn? Nee, geen geklauter op de brug, ringen, paard of andere toestellen. Onder enthousiaste en zeer des kundige leiding van de heer v. d. Berg, bewegingstherapeut te Raal- te, kunt u, voor slechts 80 cent per week en onder een gezellig mu ziekje, deelnemen aan zeer een voudig gehouden en weer fit ma kende grondoefeningen. „BATO" garandeert u een uur ge zellig onder ons zijn. Dames denk er eens over, praat er eens over met familie of vrienden en kom zelf eens vrijblijvend kijken op één van de volgende avonden: Gymlo kaal Tuinstraat. Woensdagavond 20.15 21.15 uur. Donderdagavond 20.00 - 21.00 uur. Kosten f 3,50 per maand. „BATO" ligt geheel in uw „LIJN". In verband met de toestand van de velden wordt het begin van de competitie uitgesteld tot 18 en 19 september a.s. De als gevolg hier van niet gespeelde wedstrijden worden op latere tijdstippen, die nader bekend worden gemaakt, ingehaald. De Holtense hockey-mini's hebben hun eerste training achter de rug. Afgelopen zaterdag waren er zo'n 25 in het Sportdal aanwezig, waar onder een aantal die het begin van hun hockey-loopbaan kwamen in luiden. Een drietal mini's (René, Boele," Ron Akkerman en Michiel Oostvogel) werd uitgeleide gedaan naar de jongens jeugd. De overge blevenen kozen Jan Willem Dieben als hun aanvoerder en Dennis Klunder als zijn assistent, 's Middags worden de ouderlinge oefenwedstrijden tussen Heren I en II en de veteranen plaats. Voor zover een beeld is verkregen van de sterkte van deze elftallen, lijkt het er op dat de juistheid van de maten waarmee de elftalcommis sie gemeten heeft ons tot een goe de indeling te komen door de prak tijk bevestigd wordt. Op zondag 29 aug. speelde heren I een vriendschappelijke uitwedstrijd tegen derdeklasser Hardenberg. Onze heren, die enkele coryfeeën moesten missen, werden na een 3 x 25 minuten (wegens de warm te!) durende wedstrijd helaas met huiswerk (5-2) naar Holten terug gestuurd. Op zaterdag 4 september a.s. zul len de trainingen van alle catego rieën op de vastgestelde tijden plaats hebben op het oefenveld. weg. Er was bijna niemand in het bad, zodat de wedstrijden onder zeer gunstige omstandigheden kon den verlopen. Ze werden geleid door meester Van der Weijden. Door het vlotte tempo, na een de gelijke voorbereiding, was alles in een uur bekeken. Aan de spits blonken Diana en Hennie uit! Hen- nie- Jalving ploegde in 17,5 secon de over het bad en Diana Vincent tikte na 18 seconden tegen de bad- rand aan de overzijde. Medailles werden toegekend aan Rik-Jan Slotman, Martij n Boering, Hennie Jalving,. Gertie Tuller, Ina Bos- schers, Jaqky Pronk, Herman Veen- stra, Geert Uitman, Diana Vincent, Gerda Muller en Rinca Nijenhuis. Voorts zullen de volgende leerlin gen ee ndiploma van de Dorps school ontvangen: Bert-Jan Vin- cent, Edwin Bakker, Wilco Riet berg, Johan Schuppert, Egbert Wil- lems, Geert Brands, Diederik Vin cent, Diederick ter Harmsel, Mar tin Nijland, Ingrid Slotman, Simo- ne Bruggëman, Marlies Langen- doen, Erna Willemink, Gerrie Schooien, Karin Éogt, Arian Klein Ovink, jhr. Hennie van Coever- den, Jeanet Brinks, Adrie Jansen, Tinie Baltus, Micha Boering, Jan Herman ten Velde en Hermien Vruwink. 's Middags werden alle prijswin naars in de school op het podium geroepen en toegejuicht. De tweede prijswinnaars mochten een trapje hoger staan dan die van de derde prijzen. Het hoogst stonden zij, die het snelst hadden gezwommen. Het bleek dat Rik-Jan Slotman op alle drie onderdelen voor zijn klas de winnaar was geweest en Hennie Jalving voor de zesde klas. Beiden gingen op de schouders van sterke jongens en ze werden rondgedra gen over het plein, hetgeen ze zich lieten welgevallenAls vrolijke afsluiting van het zwem- festijn was er na half twaalf nog even een loopwedstrijd gehouden door het ondiepe bad. Een hele schare jongens en meisjes waadde door het water. Verbaasd onder vonden ze dat dit niet zo snel ging als zwemmen! Volhouden was echter de boodschap. Wie kwamen het eerst aan de overkant? Dat waren Martin Nijland, Henriëtte Vorking en Jan Nijland'. De afgelopen week zijn de vere nigingen waar tegen het eerste tiental van de Schaakclub „Hol ten" dc komende competitie moet aantreden bekend geworden. Evenals afgelopen seizoen, toen de Holtenaren moesten beginnen tegen Bathmen' is de start bijzon der zwaar. Op vrijdag 24 septem ber moet Holten op bezoek bij het Vorige week woensdag werd in Nijverdal de jaarvergadering ge houden van de Schaakbond Over ijssel. In grote lijnen was de SBO het eens met de door de KNSB ge volgde beleid, waarbij democrati sering verder wordt doorgevoerd. Doordat hét volleybalseizoen weer voor de deur staat, gonst het van akiviteiten in de Holtense volley balwereld. Startte de training enige weken geleden reeds o.l.v. de heren De Looze, Broersma en Hesselink op dinsdagavond in de sporthal, nu komen ook de oefen wedstrijden en enkele toernooien om aktie vragen. Op donderdag 9 september a.s. gaan bijna allé Mintonette teams naar Markelo om daar oefenwedstrijden te spe len tegen de vereniging van die naam. De junioren meisjes en jongens bezoeken op 18 september a.s. het distrikts junioren toernooi. De meisjes reizen naar Goor en de jongens gaan hun geluk in Nijver dal beproeven. De eerste competitie-wedstrijden vinden plaats in de sporthal op 24 september a.s. Als eersten komen in het veld de jongens junioren (19.00 uur). Zij spelen tegen de A-ploeg van Volley uit Wierden. Om 20 uur treedt dames 1 in het strijdperk. Na het wat matige sei zoen 75-76 zullen de dames met frisse moed proberen in hun klas se hoge ogen te gooien. Hun eer ste tegenstander is Rivo uit Rijs- sen. De resterende uren zijn voorlopig geresèrveerd voor vriendschappelijke wedstrijden te gen teams van de volleybalvere niging Markelo. Zo zullen er nu vier afgevaardig den uit de povincie in de bonds raad worden opgenomen. Als grootste vereniging krijgt ESGOO (Enschede) een afgevaardigde in de bondsraad en als kleinere ver enigingen Boekelo en Holten. Door Holten werd als afgevaar digde benoemd voorzitter J. G. M. v. Calcar. Het SBO bestuur is in de bondsraad vertegenwoor digd door SBO-voorzitter Lulof. Het doel van de bondsraad is be paalde problemen van verenigin gen behandelen met de KNSB, De taak van de heer v. Calcar be helst de financiële kant. vorig jaar uit de eerste klasse ge degradeerde Delden. Een moeilij ke opgave!! Het competitieprogramma luidt als volgt: vrijdag 24-9-76 Delden 1 Holten 1; ma. 26-10-76 Holten 1 Hardenberg 2; do. 2-12-76 Ommen 1 Holten 1; ma. 3-1-77 Holten 1 Almelo 4; do. 27-1-77 Hengelo 2 Holten 1; ma. 28-2-77 Holten 1 Rijssen 1; ma. 28-3-77 Vriezenveen 1 Holten 1. De indeling van het tweede team, dat dit jaar van start gaat in de derde klasse is nog niet bekeftd. I.v.m. eventuele nieuwe achttal len blijft hier de inschrijving wat langer open. Er is een redelijke kans dat men de zelfde tegenstan ders ontmoet als vorig jaar Hol ten 1. Woensdag 8 september wordt in het Gelders programma van - de RONO weer gestart met de reeks politieke programma's, „Achter de partijen." In dit programma dat wordt samengesteld door Wim Gerritsen en Kees Mijnten wórdt ingegaan op aktuele politieke ge beurtenissen in Gelderland of be trekking hebbend op deze provin cie. In verband met het feit, dat de programma-raad Overijssel van de R.O.N.O. stappen onderneemt om de programma's Overijssel en Gelderland te integreren (tot één geheel te maken) heeft de Fede ratie Ned. Vakbeweging (F.N.V.) Overijssel het volgende telegram verzondhn aan de. minister van C.R.M. en aan het bestuur van de N.O.S. „Protesteren met klem tegen voornemen programma-raad Over ijssel R.O.N.O. Overijssel-Gelder land te integreren. Eigen identi teit dient gewaarborgd te blijven. Vermindering programma-moge lijkheden en konsekwenties perso neel onaanvaardbaar. Verzoeke dringend beleid te voorkomen". F.N.V. Overijssel De consequeties van dit beleid zijn, volgens de Overijsselse FNV, dat in hoofdzaak de programma's van Overijssel zullen worden aan getast, hetgeen haar inziens, een vermindering betekent van de service, die de R.O.N.O. in Over ijssel kan bieden. Voorts heeft het ook nadelige gevolgen voor. het personeel. De F.N.V. Overijssel is van mening, dat een medium als de R.O.N.O. in Overijssel niét een zijdig mag en kan worden aange tast. Er zal eerst behoorlijk over leg met alle betrokkenen plaats dienen te vinden, hetgeen nu niet is gebeurd. De R.O.N.O. Overijs sel wordt in een positie gedwon gen, die niet aanvaardbaar is,' al dus de ondertekenaren van het commentaar, de heren J. C. Moo- lekamp en J. Groenen.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5