School- en volksfeest in Espelo goed geslaagd Holten El, pupillen winnaar Allard van Bruggen-tournooi VAN DE REDAKTIE |^|^2I22EI0SI WEEKENDDIENSTEN KERK DIENSTEN Burgerlijke Stand Oriën leringsrif: G. .1. Kelk HOLTENS NIEUWSBLAD 3 SEPT. 1976 PAGINA 3 Bij dr. grote wagens was de eerste vrijs voor de levensgrote roodbonte van de ver sierders Krieger en Slijkhuis. Onder ideale weersomstandigheden heeft zaterdag de Espe- lose gemeenschap op uitbundige wijze feest gevierd. Dank zij de spontane medewerking van alle buurtbewoners, in het bijzonder van de jongeren, is het weer een echt feest gewor den waarop de leden van de verschillende commissies, de zeer velen die meededen aan de traditionele volksspelen en de vele feestgangers (het was de hele dag druk op de feest- weide bij boerderij Stevens) met voldoening en plezier terug hiogen zien. I-Iet feest begon 's morgens met de optocht (vanaf de Splo school naar de féestweide) van een groot aantal versierde grote wagens, kleine wagens, karretjes, staps, fietsen. Jong en oud had bij het versieren weer z'n beste beentje voorgezet om er iets moois van te maken en velen waren hier volledig in geslaagd. De jury die bestond uit de dames C. P. K. En- klaar-van Andel, F. M. ter Doest- Bos en de heer G. S. E. Vegter had het niet makkelijk om tot waardering met een eerste, twee de of derde prijs te komen. Op bijna alle wagens waren leuzen aangebracht o.a. over de Splo school die niet mag verdwijnen (Moeder achter de kinderwagen met aan haar schort enkele sprui ten). Na de keuring ging de op tocht met de Holtense Muziekver eniging, met drumband en majo-. rettes voorop, naar 'het feestter rein waar de voorzitter van de feestcommissie de heer D. J. Nijland de prijzen bekend maak te. De prijzen werden als volgt toege kend: Grote wagens: 1. Groep G. Krieger/H. Slijkhuis (Meer dan levensgrote roodbonte met op kaar ten ,,Help" - „Gevraagd voer"); 2. Groep Rensen, Boode, Rensen, Jansen Toorneman Reilink) (Te rug in de Germanentijd); 3 Groep I-Iaverslag/Nijland wagen (met mdni zwembad met de meisjes Hendrika Nijland, Alie Haverslag ,en Hendrika Haverslag) met op schrift „Voor ons was deze zomer ideaal, maar voor de boer dor en kaal'"; 4. Gi'oep ten Dam (Wij gaan kamperen). Kleine wagens: 1. Henk Blanke- na en Wifn Lubbersen (Mini boer derijtje); 2. Johan en Eric Prins NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 u ds. C. C. Ad- dink. In dienst van 10.15 u viering Heilig Avondmaal. Ex tra coll. plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. Meilink, Gerida Hols en Ineke Wolters; 10 uur Jongerendienst in Irene. GEREF. KERK 8.30, 10 en 19.15 u ds. Groot Enzerinfc van Siddeburen. Op pasdienst: Wihna Koordes, me vrouw Stam-Ebrecht (res. mevr. Schuttert-Beltman) mevr. Riet- berg-Immink, Enny Stam (res. mevr. Immink-Bartels)Kin- dernevendienst (klas 1 en 2) mej. A. de Vries (res. mevr. J. v. d. Voet-Kamphuis). R.K. KERK Zaterdag 17 u, zondag 9.30 u. DIJKERHOEK 9.30 u ds. A. Schellevis, vie ring Heilig Avondmaal. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 u., zondag 8 en 11 uur. (Tentje op wagentje). Lopende groepen: 1.. Dianne en Klazien Tuitert (Boze wolf. en roodkapje); 2. Echtpaar met gröot aantal kinderen (Zo haalt de Splo school het wel)3. Dianne Krik- bink (Mandje met zuivelproduk- ten en kaart met opschrift ,,De koe is niet alleen een hobby van de boerenstand, maar produceert de middelen begeert door 't hele land"). Fietsen: 1. Ada en Gerda Nij enhuis, 2. Herman Nijenhuis. De kinderen konden de hele dag naar hartelust gratis gebruik ma ken van daraimolen en de zweef molen op het feestterrein, ze wer den door de feestcommissie ro yaal getrakteerd en. namen deel. aan spelletjes waarmee leuke prijsjes waren te winnen. Uitslagen kinderspelen: (Voor alle 3 klassen dezelfde spelletjes snelwandelen en ringsteken) Eerste klas: 1. Ada Nijenhuis; 2. Marja ten Dam; 3. Jeanet Bek kernens; 4. Rianne Slijkhuis; 5. Jannïe Markvoort.; 6. Ali Haver slag; 7. Diana Krieger. 2e Klas: 1. Bert Schoneveld; 2. Herman Slijkhuis; 3. Dianne Krik- kink; 4. Dini Tuitert; 5. Hendri ka Nijland; 6. Hennie Ulfman; 7. Erik Prins. 3e Klas: 1. Johan Prins; 2. Al- bert Jan Nijland; 3. Gerrie ten Dam; 4. Gerrit Blankena; 5. Ger da Nijenhuis. Klas 5 en 6 (blokjes rapen): f. Jetta Tuitert; 2. Henk Slijkhuis; 3. Wim Lubbersen; 4. Bert Bek kernens; 5. Wim Schoneveld; 6. Johan Bekkernens; 7. Jan Willem Nijland; 8. Joke Vruggink; 9. Jo ke Ulfman; 10. Herman Nijen huis; 11. Jan. Prins; 12. Marietje Slijkhuis; 13. Teunis Nijenhuis; 14. Marjan Baltes; 15, Riekje Nij enhuis; 16. Hendrika Haverslag; 17. Joke Stevens; 18. Ina-Ulfman; 19j Jolanda Boode; 20. Willy Rei link; 21. Frida Krikkink. I. Jan Willem Nijland/Wim Scho neveld 43 sec; 2. Jan Prins 47.4 sec; 3. Jöhan Bekkernens/Wim Lubbersen 47.6 sec; 4. Bert Bek- kernens/Teunis Nijenhuis 52.3 sec; 5. Joke Vruggink/Riekie Nij enhuis 52.6; 6, Jolanda Boode/ Marjan Baltes 53.1 sec; 7. Henk Slijkhuis/Herman Nijenhuis 53.4 sec; 8. Joke Stevens/Marietje Slijkhuis 56.4 sec; 9. Ina Ulfman/ Jetta Tuitert 59.2 sec; 10. Hendri ka Haverslag/Joke Ulfman 60 sec; II. Willy Reilink/Frida Krikkink 69 sec. VOLKSSPELEN 's Middags werden de volksspe len gehouden waarvoor grote be langstelling bestond. De deelname was dit jaar groter dan ooit te voren. Bij de verschillende spe len kwamen meer dan 250 per sonen in aktie. De meeste' sensa tie viel te beleven bij het zak- slaan (plasticzak gevuld met hooi) boven een p'lm. 1 meter diepe kuil met water waarbij de buis waar op het „gevecht" zich afspeelde telkens weer wérd „ingezeept". Verschillende deelnemers maak ten deze gladde handicap minder zwaar door even in het droge zand te gaan zitten rond de kuil doch de jury had dit; snel in de gaten en dreigde met diskwalificatie. UITSLAGEN Ringsteken per trekker: 1. Ger rit en Fenny Rensen; 2. J. ten Dam en mevr. ten Dam-van Maandag 6 september wordt in het Gelders programma van de RONO een gesprek uitgezonden met de schrijver C. J. Kelk, die woonachtig, is in Doorwerth. Op 28 augustus is de heer Kelk 75 jaar geworden. De heer Kelk schreef zijn eerste roman in dedertiger jaren, nl. Jan Steen, die tot op heden tot zijn bekendste werk wordf gerekend. Verder werd hij bekend door zijn toneelstukken en als vertaler. In hetzelfde programma wordt aandacht geschonken aan de aan bieding van het boek „Zwevend naar de dood", dat werd geschre ven door de heer Th. Peelen en de heer A. L. J. van Vliet. In dit boek zijn nieuwe gegevens ver werkt over de Slag bij Arnhem. ■fV.l.n.r. de aanvoerders ven Holten, Excelsior, AGOVV en Heeten. De pupillen van Holten hebben j.l. zaterdag op het door de jeugd commissie van de ,,S.V. Holten" georganiseerd tournooi een prach tig resultaat bereikt door de wis selbeker in de wacht te slepen. Dit tournooi, dat jaarlijks wordt gehouden, kon slechts gedeeltelijk doorgang vinden, aangezien er maar twee terreinen op „Meer manskamp" bespeelbaar waren, Schooteri; 3. Gerit Rensen en Riek Veneklaas; 4. G. Blankena en echtgenote; 5. Anton Jansen en Hannie Pasop. Touwtrekken (Damès): 1. groep Fennie Rensen, Willie Rensen, Jennie Koopman, Johanna Ren- sén-Paalman en Hanneke Schoe- maker-Rensen. 2. Groep Willemien Vruggink, Marietje Jansen, Gerda Blanke na, Carl Baekkernens en Egber- dien Reilink. 3. Groep. Fennie Rensen, Betsie Rensen-Wevers, Alie Boodè, An neke Euren-Bekkernens en Jan- nie Stevens. Touwtrekken (Heren): 1. groep G. Rensen, W. Boode, W. Nijen huis, I-I. Nikkels en W. Marsman. 2. Groep E. M. Jansen, Bertus Leunk, H. Nijland, Wim Baltes en Gerrit Stevens. 3. Groep J. ten Dam, D. ten Dam, G. J. Struik, G. Stegeman en G. Krieger. Stoelendans: 1. Annie Boude; 2. mevr. Nikkels-Baltes; 3. mevr. Boode-Nekkers; 4. Hannie Pasop; 5. Gerda Blankena; 6.- mevr. ten Dam-v. Schooten; 7. Willy Ren sen; S. Alie Boode. Hindernis baan voor paren: 1. Fennie Rensen en Willy Ren sen; 2. B. J. Stevens en echtgeno te; 3. G. Vruggink en Willemien Vruggink; 4. Wim Rensen en echt genote; Zakslaan (Dames 12 t.m. 14 jaar). 1. Dinie Krieger; 2. Willy Reilink; 3. Frida Krikkink. (Heren (12 t.m. 14 jaar): 1. 1-Ienk Blankena; 2. H. Nijkamp; 3. Teunis Stevens. Zakslaan (dames boven 14 jaar) 1. Gerda Blankena; 2. Riek Vene klaas; 3. Fennie Rensen; 4. Wil lemien Vruggink. Zakslaan (heren boven 15 jaar) 1. Gerrit Stevens; 2. E. Jansen; 3. Herman Nijland; 4. G. Lubbersen; 5. Herman Bekkerneijs; 6. Rein- der Slijkhuis; 7. A. Jansen. Blaastrappen (dames en heren 12 t.m. 14 jaar) 1. Hary Blanke na; 2. Ria Jansen; 3. Jan Haver slag; 4. Henk Nijkamp. Blaastrappen (dames en heren boven 15 jaar) 1. Wim Toorne man; 2. Gerrit Jan Krikkink; 3. Ineke Groteböer; 4. Jan Mark- voort; 5. Rida Krikkink; 6. Her- bert Krikkink; 7. Bert Krikkink; 8. Mien Nikkels-Baltes; 9. Fennie Rensen. De redactie wordt meermalen ge vraagd waarom onze medewerker, de heer W. Otten te Hilversum, in ons blad "niet meer zo actief is ten aanzien van de geschiedenis van Holten dan voorheen. Om prakti sche redenen hebben wij deze vraag ter beantwoording aan be trokkene zelf voorgelegd. De heer Otten deelde ons 't volgende mee: ,_De gemeente Hilversum en de Noordhollandse bestuursacademie zijn mijn werkgeefsters. Een zeer groot deel van mijn vrije tijd be nut ik voor het verzamelen van gegevens, welke worden gebruikt voor artikelen in „De Hoeksteen", zijnde een tijdschrift voor vader landse kerkgeschiedenis, „Holtens 'Nieuwsblad" en „Nederlandse His toriën", een populair tijdschrift voor (streek) geschiedenis. Daar naast heb ik enkele bijdragen ge leverd voor het Jaarboek Twente 1976 en 1977. Het is duidelijk, dat mijn medewerking aan „Holtens Nieuwsblad" hierdoor wat op de achtergrond is geraakt, mede door dat de publikaties in de andere periodieken een groter lezers publiek hebben. De belangrijkste oorzaak dat mij nerzijds minder kolommen in de beste krant van Holten worden gevuld, is evenwel gelegen in het feit dat men niet al te veel ijzers tegelijk in het vuur kan houden. In 1974 verscheen mijn thans bijna uitverkochte boekje „Duit se molenaars in Holten". Daarna werd begonnen aan de samenstel ling van het geschrift Walen en Vlamingen", een bijdrage tot een genealogie Platteel. Een in leer gebonden exemplaar van dit boek je, alsmede een door mij vervaar digde en door het Amsterdamse bureau van Nelly ten Have gecalli- Dianne en Klasien Tuitert (Roodkapje en de boze wolf) kregen de eerste prijs bij de lollende groepen. grafeerde kwartierstaat werden op 26 augustus jl. tijdens een buiten gewone vergadering van de Hil versum^ gemeenteraad aan de af scheid nemende burgemeester dr. P. J. Platteel overhandigd. Het boekje tellende 40 bladzijden op groot formaat A4 zal niet ver krijgbaar worden gesteld. Aan en kele instellingen op genealogisch gebied is een exemplaar toegezon den, zulks met het oog op raad pleging door andere spoorzoekers, „Walen en Vlamingen" is voorzien van >een „Woord vooraf" van het gemeentebestuur en een „Verant woording" van de schrijver. Na een inleiding, een beschouwing over de naam Platteel en over een gevonden familiewapen, wordt het vertrek uit de omgeving van het Franse Lille (Rijssel) en de aan komst in Leiden beschreven. Voorts wordenmeer dan honderd stenen aangedragen voor de opbouw van ■een kwartierstaat. Daarna volgt een stamreeks van dertien geslach ten. aanvangende ongeveer 1575 te Roubaix (Roobeke) bij Lille met dë Hugenoot Jacques Platteel. Verder zijn pagina's gewijd aan: belijders. lakenwerkers_ predikers én stadsmeesters, binnen- en bui tenpoorters, andere naamgenoten en/of verwanten. Een speciaal hoofdstuk heeft betrekking op bur gemeester Platteel, tevoren burge meester van Ede en daarvoor gou verneur van Nederlands Nieuw- Guinea, te wiens ere het boekje werd samengesteld. Een 'register van personen, een kopie van het wapen-Platteel en een overzichte lijke kwartierstaat vormen het sluitstuk. Nadat „Walen en Vla mingen" gereed was gekomen, heb ik mij ,gezet tot het schrijven van een artikel over Espelo en omge ving voor „Holtens Nieuwsblad" van 27 augustus 1976. Ik heb der halve het bijltje er nog niét bij neergelegd. Toch ben ik niet on vermoeibaar." De redactie tekent hierbij nog aan dat zij af en toe met de ruimte in de krant moet woekeren. Zij ver klaart zich overigens graag bereid om plaatsruimte te bieden voor bijdragen .over Holtens historie. Geboren: Ronnie zv B. Paalman en H. B. Beunk. Overleden: H. J. Bekkernens 78 jr Holten W. Berkhout 72 jr Holten (overleden te Deventer). Ondertrouwd: G. W. Stevens 29 jr Holten en J. A. Stegink 28 jr Bath- men. Gevonden: Huissleutel in etui; bruine knipport; met inhoud (2x) .1 gouden manchetknoop; dames horloge merk „anker"; honde penning; armband met zilveren sluiting; Visbox incluis inhoud; blauwe kiel; zonnebril; beige da mesjack. Verloren: Wit vestje met blauwe rits; 1 damesfiets zwart; rode tas (rijbewijs etc); zwarte knipport.; fftsport.; groen leren portefeuille; verzekeringsplaatje; 1 pukkel (bruin). zodat het A-junioren toernooi moest worden fgelast. De deelnemende verenigingen Excelsior, Vroomsh. Boys, T.z.K. (Twello), AGOVV (Apeldoorn) Go Ahead, Heeten, Hercules en Hol ten waren verdeeld in twee pou les van 4 clubs en er waren enive fraaie wedstrijden te zien. De publieke belangstelling was groot en in 't bijzonder de finale wedstrijd tussen de beide poule- winnaars Excelsior en Holten was bijzonder spannend. Na de nor male speeltijd van 2 x 10 minuten, was de stand 1-1, terwijl er in de verlenging ook geen doelpunten werden gescoord, zodat de strijd beslist moest worden door het ne men van strafschoppen. De spanning bereikte een cli max, omdat de spelertjes van bei de ploegen de penalties erg goed namen, zodat pas in de derde ron de de beslissing viel ten gunste van Holten E 1. In de eerste en tweede serie schoten beide teams van de vijf keer 5 maal raak (en mooi!), ter wijl in de derde sexde Holten 4 x en Excelsior 3 x het net wisten te vinden, omdat de laatste spe ler van Excelsior de „pengeltie" keihard tegen de paal schoot. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Heeten en AGOVV, die door de „blauwen" uit Apeldoorn met 1-0 werd ge wonnen. Na afloop'van dit bijzonder ge slaagd toernooi werden de prijzen met een toepasselijk woord uitge reikt door de voorzitter van de SV Holten, de heer J. Warrink. Boven dien werden de mensen van de EHBO en de vier scheidsrecrters T. Deijk sr., F. Groenewoudt, L. onW2—lyWwfycn'/zy'/sy Wannink en G. Kwintenberg, als mede de jeugdcommissie dank ge bracht voor het welslagen van dit evenement. De wisselbeker, welke door Go Ahead als eerste reeds- was ge wonnen, komt nu voor een jaar in de Holtense prijzenkast te staan en zal het volgende seizoen verde digd moeten worden. Maandag 30 aug. t.m. zaterdag 11 sept, la. J. G. Maats wegens vakantie gesloten. Vrijdag 3 t.m. woensdag 29 sept. schilderijen expositie in de bi bliotheek (zie bericht). Zaterdag 4 september 19.00-2300 uur „Open-Huis" Draaijers Or gelstudio, Laren (zie adv.). Zondag 5 september 14.00-22.00 uur „Open-Huis" Draaijers Or gelstudio, Laren (zie adv.). 14.00-16.00 uur D.J.-wedstrijden in Bar-disco-dancing 'De Waag' (zie adv.). 14.00 uur Discobal in café „De Wippert (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 6 september t.m. zater dag 11 sept. Kollekte voor Prot. Interk. Thuisfront (zie ber.). Maandag 6 september .20.00 uur Belangrijke Algemene Leden vergadering Holtense Handels vereniging in- zaal „Vosman" (zie adv.). 10.00-18.00 uur „Open Huis" Draaijers Orgelstudio, Laren (zie adv.). Foto Jan' ten Velde wegens va kantie geslj ten van maandag 6 t.m. woemdag 15 sept. (zie adv.) Donderdag 9 peptember 19.30-21.00 uur aanvany dansles Dansschool „Reiners" yx zaal „Vosman". Zaterdag 11 september 16.00-17.30 uur receptiet t.g.v. te 25 jarig bestaan afd. Holten EHBO in hotel „Holterman" (zie adv.). 19.45 uur Feestavond (voor le den en genodigden) i.v.m. 25 jarig bestaan afd. Holten EHBO in zaal „Amicitia." Maandag 13 september 1945 uur Vergadering afd. Espelo Platte landsvrouwen in „Trefpunt". In deze eerste bijeenkomst in het seizoen zal legerpredikant ds. Griffioen vertellen over zijn werk. 20.00 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vos- ARTS Vrijdagmiddag 5 u t.m. maan dagmorgen 8 u J. H. A. Bruins, Molenheiterweg 15. tel. 1280, Voor boodschappen bellen: 11 en 4 uur. WIJKVERPLEGING Zuster E. Boers,. Groene Kruis- ge'oouw. Stationsstr. 8, Bathmen tel. 05704-1271. b.g.g. 05700-22700 Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen 4 magazijnart. werkdagen van 13.30-14.30 uur, Groene Kruisgebouw, Gaarden- straat, tel. 1436. ZIEKENVERVOER Zaterdag J. Aanstoot, telef. 2980 en 1338, b.g.g. A. Müller, tel. 1745. Zondag A. Müller. tel. 1745, b.g.g, J. Aanstoot, tel 2930 en 1338.. TANDARTS L. G. de Meijer, Rembrandt- plein 1, Nijverdal, tel, 05486- 13109. Spreekuur spoedgevallen: 5-5.30 uur nam. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstvaat 5, tel. 05483-1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Dienst verlening „Midden-Overijssel" Dorpsstr. 16, tel. 2784. Spreek uren: ma t.m. vr van 8.30 tot 9,30 uur, donderdagavond van 6.-7 uur en vo GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.30 u. Dorpsstr. 16. telef. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatschapp. werk en Gezins- verz. tel. bereikbaar .onder no. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardehstraat. G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadast'raat 35. tel. 1549 (tussen 8.30 en 10.00 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.m. zondag 5 sept. C. Mein- dertsma, Bergmanstraat 12, tel. 2190. Maandag 6 t.m. zondag 12 sept. B. Groot Obbink. Kozak- kenstr., tel. 1526. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 4 t.m. vrijdag 10 sept. Electra: J. Kolkman. Gaarden- straat 13, tel. 1368. Gas: W. C. v. d. Weerthof, Voorsboersstr. 2, tel, 1793. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. 's Avonds na 6 u. bellen: 05200- 71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht). De zondag verreden oriënterings- rit georganiseerd door de M.A.C. „De Holterberg" bracht een groot aantal deelnemers aan de start. Verschillende deelnemers gebruik ten deze rit als training voor de Nachtrit op 9 en 10 oktober a.s. De rit ging door de buurtschap pen Beuzeberg, Holterbroek, Dij- kérhoek, Espelo en Neerdorp. Tij dens een gezellige drukte na af loop werden de prijzen bij Petit Restaurant Nan en Dick Jansen uitgereikt door voorzitter D- J- Schooien die tevens de uitzetters en controleurs bedankte voor hun werk. UITSLAG Sportklasse: 1 W. Klein-Velder- man 74 str.p.; 2 W. Wevers 125 str.p.; 3 J. Paalman, Haarle 128 str.p.; 4 G. Nijenhuis, Colmschate 142 str.p; Tourklasse: 1 R. J. Veldkamp, Den Haag 80 str.p.; 2 G. J. Slag 84 'str.p'.; 3 mevr. Egberts 94 str.p.; 4 J. A. Jansen 111 str.p.; 5 H. Móoiweer 119 str.p. De volgende rit is op 19 sept.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3