Veilig Verkeer besprak winterprogramma III I r Um m mm 111 WW van I MM If Vijf en twintig jaar Eerste Hulp Bij Ongelukken Feestavond met revue in Espelo Liberaal Café van de VVD in Holten Ml rirb R m 1 w? &SB&È Urn y NbUf WW mFHvIiMIv ™jss^.?*-«2ss& Vereniging ouders van geestelijk gehandicapten Verkoop Welfarewerk Rode Kruis H HI HM BH H HH H WH B^m H Hi Hi ^HH B^Br 1H WSB B^B BBtr HIS WÊt^^ Zilveren jubileum EHBO Opleiding Groei PIT-oollecte '76 Uitrusting Ambul ancediejis t Aanvang seizoen Bejaardensociëteit Bestuur Schilderijen-expositie in de bibliotheek Datum raadsver gadering verzet Y\ -bustocht CIY-SOOS Gesprekkan met vrouwen Huldiging van Ad Breedveld UAiTEftK IJlïllWCRIAn mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.— per half jaar3 f 18.per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De afdeling Holten van de EHBO iherdenkt op zaterdag 11 september a.s. met een receptie van 16 tot 17.30 uur en een 'feestelijke bijeenkomst voor de leden in hotel Holterman haar zilveren jubileum. De oprichting had, op initiatief van de een maand tevoren tot stand gekomen afdeling van het Ned. Rode Kruis, plaats op 14 juni 1951, eveneens in hotel Holterman. Daar werd toen door de Ned. Vereniging voor EHBO een filmavond gehouden, waarin burgemeester mr. W. H. Enklaar wees op de grote betekenis van het EHBO-werk, met name voor de in voorbereiding zijnde organisatie voor de burgerlijke verdediging. Namens de Rode Kruis-afdeling verklaarde de heer W. Beijers, dat hij en zijn medebestuur ders het op prijs zouden stellen dat beide verenigingen ook in financieel opzicht zouden samengaan, opdat slechts een maal financieel een beroep op de mensen zou behoeven te worden gedaan. Dr. A. A. Koppal, voorzitter van het district Overijssel der EHBO-vereniging te Enschede, schetste de verhouding welke tussen beide verenigingen bestaat, waar door na de bezetting een zeer nauwe samenwerking is ge groeid. Verder waren nog naar Holten gekomen de directeur der EHBO-verenigingen, de heer Van Roon, en dokter van 't Riet Ossenkoppele uit Hengelo. Een spelmoment uit de ko- Johan Meilink, Trui Prins- mende een-acter ,J)e oudjes Scheppers, Marietje Jensen doen het nog best". V.l.n.r. en Mini Reilink-Slijkhuis. De buurtschap Espelo heeft vrijdagavond in de grote tent op het feestterrein in de weide bij de boerderij van Stevens enorm veel plezier beleefd aan de .revue „Splo löt zich wier hörn", die in een vlot tempo onder regie van Jan Willem Vruggink door een groep van 30 oudere en jongere buurt bewoners over het voetlicht gebracht. Er gaven, zich deze avond 28 leden op, welk aantal in korte tijd uit groeide tot 45. Er werd een voor lopig bestuur gevormd, dat bestond uit W. ten Berge, voorzitter, H. van Zeben, secretaris, mevr. E. van Berkel-zur Mühlen, mevr. G. Mul- lér-Lanting en de heren G. J. Bouwhuis en J. v.d. Meulen. De opleiding voor het EHBO-diplo- ma werd met voortvarendheid ter hand genomen. De eerste docent was dokter Schönfeld Wichers (Belcampo) uit Bathmen, die ech ter door zijn benoeming tot stu dentenarts te Groningen deze taak al spoedig moest neerleggen. Zijn taak werd toen overgenomen door wijlen dokter J. p. Nagelhout, die de afdeling vele jaren tot grote steun is geweest. Een aantal jaren geleden is de opleiding, ha het vertrek van dokter C. H. Rietdijk, overgenomen door de doktoren J. 5'. Sijtsema en J. II. A. Bruins, die bij toerbeurt als docent optreden. De afgelopen winter heeft dokter J. F. P. H. Hers, die tijdelijk in Dijker-hoek woonde, de opleiding verricht. l)e eerste inspanningen bleven niet zonder gevolg. Op 6 februari 1953 werden de eerste diploma's aan 17 cursisten uitgereikt t die in decem ber 1952 examen hadden afgelegd. Het verdienstelijke is, dat van deze zeventien geslaagden er na 25 jaar nog vier in het bezit van een di ploma zijn, nl. mevr. A. H. L. Broekmaat-Schlamilch en de heren A. Jalink, II. Tuller en P. L. Ru genbrink. De afdeling is inmiddels uitge groeid tot 145 leden. Voorzitter A. Jalink en secretaris Henk Rozen- dam schrijven die groei onder meer toe aan het feit, dat de op- U kunt er niet omheen, dat tienduizenden jongens in mi litaire dienst zijn li20 predikanten voor hen be schikbaar zijn 45 protestantse militaire club huizen in Nederland, Duitsland en de Ned. Antillen aan duizenden gastvrijheid bieden het vormingscentrum Beuk- bergen jaarlijks honderden militai ren ontvangt dit veel geld kost. Daarom wordt jaarlijks de P1T- kollekte gehouden. De opbrengst van deze kollekte is o.a. bestemd voor: de aanschaffing van bijbels in de hedendaagse taal om aan dé grote vr^iag te kunnen voldoen de vernieuwing en uitbreiding van het meubilair en spelmate riaal in de militaire tehuizen :j: de financiering van het meubi lair voor een nieuw te bouwen militair tehuis op Curasao de noodzakelijke verbetering en aanpassing van keukens en inte rieur van het vormingscentrum Beuktbergen. Honderdduizenden guldens zijn no dig voor deze projekten en voor het werk: :i: van de krijgsmachtpredikanten ■fi in de protestantse militaire clubhuizen in het vormingscentrum. 'Steunt daarom de a.s. PIT-toollekte in de week van 6 t.m. lil. septem ber. Indien u geen PIT-bus of in tekenlijst wordt aangeboden: ons gironummer is 5163 t.n.v. PIT te Rijswijk. Hartelijk dank. leiding tegenwoordig in één jaar voltooid kan worden, zonder dat de kwaliteit van de EHBO'er daar onder lijdt. Wel moet men nog steeds om de twee jaar zijn diplo ma vernieuwen. De EHBO is inmiddels een begrip geworden in onze gemeente. Er kan geen evenement plaatsvinden, zoals diverse sporten, de doden herdenking op de Canadese be graafplaats, bloedplasma-actie enz., of de EHBO is present en doet met toewijding haar werk. Élke gediplomeerde is uitgerust met een EHBO-tas en ontvangt maandelijks het orgaan „Voorpost van de dok ter". Er zijn over het dorp en om geving verspreid 7 EHBO-posten uitgerust met een verbandkoffer, een brancard en eerste hulp-mate riaal, t.w. bij H. Tuller, Deventef- weg, Joh. Lammers, Neerdorp, me vrouw Smit, Verzetstraat 99, Fa. Wonnink Oranjestraat, de dames Bekkernens en Tuitert, Oranje straat 42-44, mevr. Van Iperen, Schoutenstraat 50 en G. van Zon, Look. Ter gelegenheid van haar zilveren jubileum schonk de MAC „De Hol- terberg" de EHBO-afdeling een grote tent, welke bij grote evene menten kan worden opgezet. Een aardige geste voor al het goede werk, dat de EITBO'ers sedert jaar en dag verrichten. Voorts beschikt men over een ademjet, ademtorso en dia's voor de opleiding. De afdeling heeft ook tal van successen geboekt bij kring- en districtswèdstrijden, o.a. onder lei ding van de instructeurs P. L. Ru genbrink en G. J. Gervedink Nij- huis. De eerste van de kring mag uitkomen in de districtswèdstrijden en dat is de afdeling Holten al enkele malen gelukt. De landelijke wedstrijden heeft men nog niet kunnen bereiken, maar de heren Jalink en Rozendom, die sedert 1958 de leiding van de vereniging op zich hebben genomen, twijfelen er niet aan dat dit ook nog eens zal lukken. Niet onvermeld mag blijven, dat zeven EHBO'ers, die zijn opgeleid voor de ambulancedienst, roule rend elk een week dienst doen en permanent beschikbaar zijn. Een van hen, de lieer G. J. Vrugteveen, heeft enkele weken geleden een ernstig ongeluk gekregen, toen de ambulancewagen door een voor ganger op de Deventerweg.in een bermsloot werd geduwd waardoor de wagen totaal werd vernield en een gewonde vrouw in een Deven ter ziekenhuis aan de gevolgen is overleden. Vrugteveen is inmiddels vrij goed hersteld uit het zieken- Woensdag 15 september a.s. h^opt de Bejaarden Sociëteit weer met haar bijeenkomsten te beginnen. Om dit nieuwe seizoen wat feeste lijk te starten is een bijzonder pro gramma voorbereid. De bijeenkomst is vastgesteld bij café de Poppe. De OAD zorgt voor gratis vervoer. Vertrek bus: Dies- senplas: 14.10 uur; gebouw „Ire ne": 14.15 uur. Op de heenweg wordt een bezoek gebracht aan het gebouw „Natuur reservaat .,de Borkelt", alwaar kleurendia's worden vertoond. Daarna vertrek naar „de Poppe". Om 16.30 uur vertrek van de Poppe naar li-ene en Diessenplas. huis ontslagen. Zijn geval bewijst dat aan het EHBO-scliap risico's zijn verbonden. De Stichting Ziekenvervoer, waar in ook de EHBO vertegenwoordigd is, krijgt door dit ongeval, eerder dan werd verwacht, een splinter nieuwe wagen, een „Binz" van f 63.000,De oude was toch al niet bedrijfszeker meer. Financieel staat de afdeling er niet slecht voor. Zij telt 900 donateurs, die een mooie cent bij elkaar bren gen. De oorspronkelijke subsidie van de gemeente van f 200,is nooit verhoogd. De afdeling heeft er trouwens gok nooit om ge vraagd. Lange jaren heeft de afdeling ge oefend in het oude gymnastiek lokaal aan de Dorpsstraat. Tegen woordig maakt men gebruik van een van de lokalen van „De Noor- denbarg" in de Oranjestraat. Het huidige bestuur bestaat uit: A. Jalink, voorzitter, H. Rozendom, secretaris, A. Groen (opvolger van wijlen P. Viet)i penningmeester, G. J. Gervedink Nijhuis, A. H L. Broekmaat-Schlamilch, H. Eshuis- Dijk en H. Bronsvoort-Nekkers. De datum van oprichting was, zo als in de aanhef vermeld, 14 juni 1951. Aangezien op die datum dit jaar de vakanties al waren inge treden, heeft men de jubileum herdenking naar een later tijdstip verschoven en zoals gemeld naar 11 september a.s. Behalve de re ceptie komt er een feestavond voor de leden. Een voorbereidingscom missie, bestaande uit H. Ebrecht, A. Groen, II. W. Wegstapel en de dames Bronsvoort-Nekkers, J. Foks Raad en E. Schipper-Waanders, is aan dc slag gegaan en hoopt er een gezellig feest van te maken. Onzerzijds gaarne „profiicat". Op de maandagavond gehouden bestuursvergadering van Veilig Verkeer, die onder leiding stond van de voorzitter, de heer C. Knijff, en werd bijgewoond door de regionale consulente, mei, C. Wielinga, werd het winterpro- gramma besproken. VERKEERSCODECURSUS Het is de bedoeling dit najaar in Holten een verkeerscodecursus te houden o.l.v. de adjudant der Rijkspolitie, de heer A. Meijer. De cursus heeft als uitgangspunt4. de zg. verkeerscode, een uitgave van V.V.N. Het is de bedoeling de ver- keerskennis op te frissen en uit te breiden. Men kan zich voor deel name aan deze nuttige cursus op geven bij de bestuursleden. VERLICHTINGSKEURING Op een weekend in november, nl. op vrijdagavond en op zater dagmorgen zal weer de bekende verlichtingskeuring, plaatsvinden. NAJAARSCAMPAGNE Dit, najaar zal in de gemeente Holten een boekje met verkeers regels, tips enz. verspreid worden. MIDDENSTANDSREURS De mogelijkheid wordt onder zocht om op de Holtense midden- standsbeurs met een stand aanwe- Tot 29 september a.s. wordt er in de Openbare Bibliotheek een kleine tentoonstelling van schilde rijen gehouden van de thans in Holten wonende ex-tankerkapitein E. Moll. De tentoonstelling bestaat Hector 3Holten 5, 10.00 uur, vertrek 9.15 uur. De heer Moll is een kleinzoon van de bekende kunstschilder Evert Moll (1878-1955), schilder van o.a. miniatuurhavengezichten, die tot 28 augustus j.l. te zien wa ren op een tentoonstelling in Ga lerie de Kloosteresch in Almelo. De expositie i-s te bezichtigen gedurende de openingstijden van de bibliotheek: 's Maandags en vrijdags van 14.30-17.30 en 18.30- 20.00 uur, 's woensdags van 14,30- 17.30 uur. Nadat de voorzitter van de feest commissie, de Jreer D. J. Nijland, een woord van welkom had ge sproken in 't bijzonder tot de ge nodigden, waaronder burgemeester en mevr. Enklaar en de lijstteke- naars was. dank gezegd voor hun 'financiële bijdrage, waardoor dit feest elk jaar kan worden gehou den, opende de revue met de „Her kenningsmelodie" door een vocaal zig te zijn. O.a. zal daar het ogen- testapparaat opgesteld v/orden. QUIZ Het ligt in de bedoeling in fe bruari weer een quiz tussen de verschillende verenigingen te hou den. FILM In april of eerder wordt weer de jaarlijkse filmavond over een ac tueel verkeersonderwerp gehouden JEUGDVERKEERSEXAMEN Het schriftelijk gedeelte voor de leerlingen uit de vijfde klassen van de lagere scholen wordt in maart afgenomen. Het praktisch gedeelte volgt in mei. OGENTEST In juni is er weer gelegenheid om de ogen te laten testen. BROMFIETSPROJECT Ei* wordt onderzocht of het mo gelijk is de zg. rollehtestbank met quiz en voorlichting naar Holten te krijgen. In verband met de officiële ope ning van de sporthal ,,'t Mossink" op 14 september* is de vöór die, datum geplande openbare raads vergadering verzet naar dinsdag 21 september a.s. Öp veler- verzoek maakt de VVV op woensdag 8 septemher a.s. nogmaals een bustocht langs de bloeiende heide over de Heuvelrug. De tocht welke deze week werd gehouden, was geheel volgeboekt; er moestén' zelfs enkele deelne mers worden teleurgesteld. De heide staat dit jaar bpzonder volop in bloei, dus eenieder is nogmaals in de gelegenheid om per bus een middagtocht langs de heide te ma ken. Voor opgave en deelname kosten mogen wij u verwijzen naai de advertentie in dit blad. kwartet. Kostelijk amuseerden de bezoekers zich hierna om de schetsjes „Schrikkeljaar' (Jan Jansen, Trui Prins-Schippers, Ber tha Waanders-Schippert en Bert Krikkdnk); „Papiermaniak" (J. W. Vruggink, Carla Bekkernens, Jo han Meilink)„De oudjes doen het nog best" (Trui Prins-Schippers, Mini Reilink-Slijkhuis, Marietje Jansen, Johan Meilink en Anton Reilink); „De advertentie" (Ber tha Waaftdérs-Schippers, Mini Rei link-Slijkhuis en Truin 'Prins- Schippers) „Sploder hekkalver" (Jan Jansen, Johan Meilink, Bert Krikkink, Marietje Jansen, Willem Vruggink, Gerda Blankena, Janti- ne Klein Horsman); „De Kalkpar- tij"' (Gert Jansen, Anton Relink, Bert Krikkink, Willemien Vrug gink, Jantiene Klein Horsman en Johan Marsman); „Biej'n dokter" (Mini Reilink-Slijkhuis, Marietje Jansen, Eigberdien Reilink en J. W. Vruggink) Vele malen kregen de dames en heren een hartelijk applaus en spontaan gingen de handen ook tegen elkaar voor het balletgroep je" Joke Stevens, Jolanda Boode, Joke Ulfman, Marietje Slijkhuis, Rietje Nijenhuis en Joke Vruggink voor de keurige uitvoering van een dansje. Voor vocale afwisseling zorgde de zanggroep die bestond, uit Jo hanna Ulfman-Boode, Gerry Vrug- gink-Kolkman, Marietje Jansen, Willemien Vruggink, B. J. Stevens en J. W. Vruggink, Berend Jan Bobde en Gerrit Vruggink (elec. orgel) en René Nijhuis (drums) waren goed voor een muzikaal tintje. D^e grime was bij kapper Wander Drent in goede handen. Souffleur was Gert Blankena. De verschillende programma nummers werden door hetduo „Pimmel en Wimmel" (Wim Ren- sen en Wim Meilink) in dialect vlot 'aan elkaar gepraat waarbij enkele buurtbewoners op de hak werden genomen. Het duo bracht hulde aan de touwtrekploeg Espelo die enkele weken geleden op het toer nooi in „Kalfstermansweide" kam pioen van Holten werd. De ploeg uit de r^ad, die toch wel weet wat touwtrekken is, ging toen vlot voor de bijl. Na de finale brachten de plm. 500 bezoekers alle medewerkers een daverend applaus. Nu de zomerpauze achter de rug is, zal het „Liberaal Café" weer regelmatig worden gehouden. Voorlopig zal het niet mogelijk zijn om de eerste maandag van de maand als vaste dag aan te hou den. De uit te nodigen sprekers zijnop die dagen helaas niet be schikbaar. Op maandag 20 sept. a.s., aan vang 20.00 uur. in café. „De Bies- ter",,zal de heer Hermans, VVD- kandidaat voor de 2e Kamer, een Op 11 september 1976 zal de Vereniging van Ouders van Gees telijk Gehandicapten worden opge richt. Aan die oprichting gaat ech ter de opheffing vooraf van de interlevensbeschouwelijke vereni ging Helpt Elkander en de katho lieke oudervereniging Voor het Zorgenkind. Voor beide laatstgenoemde ver enigingen is deze oprichting het einde van een langdurig en secuur voorbereid fusieproces, dat drie jaar geleden werd ingezet. Al in 1973 besloten beide verenigingen nauw te gaan samenwerken, een samenwerking die uiteindelijk zou moeten resulteren in een volledige samensmelting. In 1975 werden de beide landelijke bureaus samenge voegd en richtten de activiteiten zich voornamelijk pp een zo suc cesvol mogelijke afronding van het fusieproces. Met als apotheose de oprichting van de Vereniging Van Ouders van Geestelijk Gehandicap ten. De beslissing tot het aangaan van de fusie is een niet op zichzelf staande zaak. Een aantal ontwik kelingen hebben hiertoe duidelijk geïnspireerd, waarbij wellicht wel het groeiende bewustzijn van de ouderlijke verantwoordelijkïjerd de meest belangrijke was. De twee op te heffen ouderver enigingen zijn opgericht - Helpt Elkander in 1952, Voor het Zor genkind in 1957 - vanuit de be- hoefte de onderlinge solidariteit te bevorderen om zo meer invloed te kunnen uitoefenen op de kwanti teit van de voorzieningen. Binnen die doelstelling en de toen heer sende opvatting, was de verzuiling een normale zaak. De visie op de geestelijk gehan dicapte mens heeft echter een es sentiële wijziging doorgemaakt. Hij is geen „zieke" meer, maar een op een ander niveau functionerend mens, met evenveel recht op wel zijn als ieder ander. Vanuit hiïn ouderlijke verantwoordelijkheid proberen de ouders hiex*aan gestal te te geven waarbij bundeling van krachten een logische stap is. Het samengaan van de twee ouderver enigingen als bekroning van een goed geslaagd fusieproces is hier van een minstens even logische consequentie. De doelstellingen van de Vereni ging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten zijn van het voor gaande af te leiden. De voornaam ste is de maatschappelijke integra tie van de geestelijk gehandicapte mens in de samenleving. De leden van onze vereniging - ouders en' niet-ouders - gaan ervan uit dat door goede voorlichting veel is te bereiken. Daarbij is het idee be langrijk, dat onz esamenleving niet collectief moet worden beïnvloed,* maar ieder lid van die samenle ving afzonderlijk. Zodat de inte gratie-gedachte vanuit de afdelin gen moet worden ingebracht. Een andere doelstelling is de be waking van de kwaliteit van de voorzieningen. De ouders zijn het \stadium, waarin gevochten mcfëst 'worden voor een voldoend aantal voorzieningen, voorbij. De kwanti- Vanaf 29 aug. zijn in de kelder van gebouw „Irene" aan de Boschkampsstraat elke zondag weer de SOOS-avonden van het CJV. Iedere avond wordt een be paald programma gebracht zoals vodr de komende weken o.a. va kantiebelevenissen. discussie i.v.m. de vredeskrant, een film avond over Zuid-Amerika en na tuurlijk voldoende mogelijkheid voor gesprek en spel. De deur van de kelder gaat om kwart over ze ven open, terwijl de prografnma's rond acht uur starten. De leeftijd is vanaf 15 jaar en de soos staat open voor de jeugd van alle richtingen, zodat de doelstel ling van het CJV wat betreft de oecumene volkomen tot recht komt. Inlichtingen iedere zondag avond in de kelder of bij Janos Schellevis, Kolweg 31 en Jaap Bo gaard, CliurchiHstraat 141. inleiding houden over „ontwikke lingshulp". Op maandag 18 okt. a.s. zal me vrouw N. Smit-Kroés, lid van de 2e Kamer voor de VVD, spreken over: a. de contourennota van minister van Kemenade; b. de schoolbegeleidingsdienst. Dit Liberaal Café wordt samen met de VVD-afdeling Markelo ge organiseerd. Tijdig zal hierover in het Hol- t^ns Nieuwsblad nadere informa tie worden gegeven. teit is bevredigend. Het gaat nu om de kwaliteit, waarvan de be waking een belangrijke taak van de ouders is. Hiertoe nemen de leden van de vereniging op plaat selijk, regionaal/pravinciaa'l en landelijk niveau, deel aan allerlei overlegorganen en participeren zij in besturen van voorzieningen. De ouders proberen zo een we zenlijke bijdrage te leveren tot de inhoudelijkheid van de zorg en, wat nog belangrijke is, tot het ge luk van de geestelijk gehandicapte mens. Zij doen dit vanuit het besef van ouderlijke verantwoordelijk heid, waaraan zij duidelijke rech ten wensen te ontlenen. Uitgangs punt blijft immers het welzijn van de geestelijk gehandicapte mens, waarvoor zijn ouder de eerst-ver- antwoordelijke is. De samenstelling van het hoofd bestuur van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicap ten is als volgt: H. J. A. M. Vrou- wenvelder, Den Haag, voorzitter, L. J. de Beer, Gouda, P. L. M. van Dijk, Santpoort, J. W. E. Eb- binge, Tiel, Chr. van Hofwegen. Gouda, mevrouw drs. A. Leeman- de Ridder, Bussum, mevrouw C. Schmelzer-Mutsaerts, Den Haag, dr. mr. L. G. Schneider, Roosen daal, D. A. G. Slot, Zoetermeer, drs. W. J. J. M, Vaessen, Heel (L), mevrouw I. H. D. Verbeek- van. de Hoogen, Eindhoven, drs. J. P. de Zeeuw, Bussum. Door de Welfare van de afde-, ling Holten van het Ned. Rode Kruis wordt op woensdag 15 sep tember van 15.00-18.00 uur een verkoping van de gemaakte hand werken gehouden in de recreatie zaal van het Bejaardencentrum „De Diessenplas". Hieraan is te vens een verloting verbonden met. een aantal fraaie prijzen. De handwerken zijn vervaardigd door bejaarden en langdurig zie ken, vopr. wie deze handenarbeid een prettige afwisseling vormt in hun vaak eentonig bestaan. De opbrengst van de verkoping is voornamelijk bestemd voor de aanschaffing van nieuw materiaal, waardoor dit mooie werk kan wor den voortgezet. Het afdelingsbestuur doet dan ook een dringend beroep op alle ingezetenen, in het bijzonder na tuurlijk op de dames, dit werk te steunen door aan deze verkoping en de verloting deel te nemen. Het mimstei*ie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk is, in de overheidszendtijd" via de radio, gestart met een serie pro_- gramma's getiteld: „Gesprekken met vrouwen". In elke uitzending komt weer een andere vrouw aan het woord. Belangrijk thema is steeds: in hoe verre is deze vrouw veranderd, door de maatschappelijke ontwik kelingen rondom dé positie van vrouwen. Het gaat daarbij om heel persoonlijke ervaringen en gevoelens. Geen panklare recepten dus, geen conclusies en geen ad viezen, omdat immers iedere vrouw anders is. Het programma „gesprekken met vrouwen" is in de komende maan den te beluisteren op 6 september, 18 oktober, 22 november en. 27 de cember, steeds van 17.20 tot 17.30 uur via Hilversum I. In „De Boekenbus" van de RONO op zondag 5 september (19- 19.10 uur) bespreekt Jan F. de Zanger de gedichtenbundel „Het handschrift van de machine" van Ad Breedveld, een uitgave in de Last-reeks van uitgeverij Holm- sterland in Groningen. De gedich ten zijn pienter-kritisch met een lichte toets. Zo schrijft ^ij: In veel konkrete details zonder dwang van de grote strukturen leeft de kunst van de kleine k In hetzelfde programma be spreekt C. F. de Vries de verha;- lenbundel „Stroomgebieden" van de in Sneek geboren auteur Johan Betzema. Het is zijn derde boek met verhalen. In „Stroomgebie den" ontpopt bij zich als een sprookjesverteller. De uitgever is Kosmos in Amsterdam.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1