Clubkampioenschappen Zwemcl. ,Twenhaarsveld bouwmaterialen Registratie ruwvoeders AGENDA .,0.K.I.A." sterk in Aalsmeer glaswolisolatie Prijs per plaat 1,25 >6JMVK Weekendd ienst Extra bespreking met min. Van der Stee Cholesterol: onzeker heid blijft Bergvliegers KERKDIENSTEN ILASWOtFLATEN Ruwvoederwinniiig Energieprijsbeleid Transporten bietenloof Rijksgroepsregeling zelfstandigen Landbouwschap doet beroep... WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST HOLTENS NIEUWSBLAD 27 AUG. 1976 PAGINA 3 Woensdagavond organiseerde zwemclub Twenhaarsveld de laat ste avond van haar jaarlijkse clubkampioenschappen. Onder grote publieke belangstel ling werd deze avond de vrije slag gezwommen. De schoolslag en de rugslag waren de woensdag en maandag voorafgaand al gezwom- Deze avond zouden de winnaars van de Z.C.T.-Jbokaal (onder 12 jaar) en de Neptunusbeker (onder 16 jaar) van 1976 békend worden. De strijd bij de meisjes om de Z.C.ri\-fookaal gjfng voornamelijk tusssen de kampioene van het vo rige jaar Hanneke Truschel en Marloes Wille. Op de schoolslag en rugslag was het verschil tus sen beide meisjes miniem, maar op de vrije slag was het Hanneke. Truschel die haar concurrentie ver achter zich liet. Zij was het die de Z.C.T.-bokaal voor de twee de maal uit handen van voorzitter H. J. Meijer in ontvangst mocht nemen. Bij de jongens onder de 12 jaar waren er" vier serieuze kansheb bers voor de titel t.w. Martin Wilpshaar, Erik Bekkemens, Remco van Maurik en René Ban nink. Op de srcholoslag gaven Re né Bannink en Remco van Maurik elkaar weinig prijs. Op de rug slag was het Martin Wilpshaar die zegevierde en op de vrije slag Erik Belckernens. De spanning in deze series was te snijden. Uitein delijk was het Remco van Maurik die met slechts ééntiende seconde verschil op René Bannink de Z.C.T.-bokaal mee naar huis mocht nemen. De strijd om de Neptunusbeker tussen de meisjes was een zaak tussen de reeds driemaal kampioene geworden Linda Kamperman, Gerdien Op- hof en Irna Deijk. Op de schoolslag legde Linda een goede basis voor haar vierde kampioenschap door haar con currences Gerdien Op'hof meer dan een seconde en Irna Deijk zelfs drie en halve seconde achter zich te laten. Op de rugslag haal de Irna wel in op haar medestrij ders doch niet genoeg voor de eindoverwinning, want op de vrije slag ging de winst wederom naar ma Bos 46,6; 2. Annet KI. Velder- man 47,5; 3. Penna Lindeboom 48,0. Jongens onder 14 jaari 1. Ed win Stegehuis 40,3; 2. Andries Ligtenberg 44,6; 3. Wim Boode 45,0. Meisjes onder 16 jaar: 1. Linda Kamperman 42,9; 2. Gerdien Op- hof 44,1; 3. Marjanka van Mau rik 44,4. Jongens onder 16 jaar: 1. Wim Meijer 38,2; 2. Hans Heijda 40,5; 3. Michel Boersma 42,2. RUGSLAG Meisjes onder 8 jaar: 1. Hanne ke Warrink 30,4; 2. Annet Voskes 31,7; 3. Liesbeth v. d. Berg 34 1. Jongnes onder 8 jaar: 1. Jeroen Vincent 33,0; 2. An,dré Bekker- 34 3^ *^an Gander Pronk Meisjes onder 10 jaar: 1. Gerrie Veneman 23,0; 2. Marian Jansen 25,1; 3. Marian v. d. Mark 25,3. Jongens onder 10 jaar: 1. Johan Schuppert 25,0; 2. Herman Lode- weges 25,5; 3. Wim Mooiweer 26,7, Meisjes onder 12 jaar; 1. Han neke Truschel 19,0; 2. Marloes Wille 20,5; 3. Hilde Kleinburink 21,8. Jongens onder 12 jaar: 1. Mar tin Wilpshaar 20,1; 2. Remco van Maurik 20,2; 3. Erik Bekkernens 20,4. Meisjes onder 14 jaar: 1. Annet KL Velderman 42,5; 2. Anneke Trotsenburg 43,3; 3. Anneke Bal ies 45,1. Jongens onder 14 jaar: 1. Edwin Stegehuis 35,12. Andries Ligten berg 39,0; 3. Ronald v. d. Mark 40,6. Meisjes onder 16 jaar: 1. Irna Deijk 37,9; 2. Gerdien Ophof 38,2; 3. Linda Kamperman 38,5. Jongens onder 16 jaar: 1. Wim Meijer 33,6; 2. Michel Boersma 37,8; 3. Hans Heijda 41,3. VRIJE SLAG Meisjes onder 8 "jaar: 1. Lies beth v. d. Berg 22,5; 2. Hanneke Warrink 22,6; 3. Annet Voskes 28,0. Jongens onder 8 jaar: 1. Edwin Wissink 25,5; 2. Jeroen Vincent 27f2; 3. André Bekkernnes 29,0. Meisjes onder 10 jaar: 1. Jeanet Bekkernens 18,1; 2. Igrid Jansen 19,2; 3. Gerrie Veneman 19,3. Jongens onder 10 jaar: l. Her man KI. Velderman 20,2; 2. Har ry van Langen 20,8; 3. Harman Lodeweges 21,0. Meisjes" onder 12 jaar: 1. Han neke Truschel 16,0; 2. Hjlde Klein burink 17,1; 3. Hettie Wevers 17,2. Jongens onder 12 jaar: 1. Erik Bekkernens 16,1; 2. René Bannink 16,8; 3. Remco v. Maurik 17,2. Meisjes onder 14 jaar: Annet KL Velderman 36,2; 2. Gea Lo deweges 36,6; 3. Anneke Trotsen burg 36,8. Jongens onder 14 jaar: 1. Edwin Stegehuis 31,0; 2. Andries Ligten berg 32,5; 3. Wim Boode 34,4. Meisjes onder 16 jaar: 1. Linda Kamperman 32,6; 2. Irna Deijk 33,2; 3. Femmy Lammers 33,3. Jongens onder 16 jaar: 1. Wim Meijer 28,7; 2. Hans Heijda 32,0; 3. Michel Boersma 32,5. Er was volop spawning bij de wedstrijden om de clubkam pioenschappen. Op de foto de If jongelui, die de titels en de bekers veroverden Tijdens een extra overleg dat het Landbouwschap op woens dag 18 augustus jl. gehad heeft met de minister van Land bouw, is uitvoerig gesproken over extra maatregelen die nodig zijn in verband met de gevolgen van de droogte voor de land- en tuinbouw. Het Landbouwschap heeft tiidens dit voor de0ïLebouwenS g6Spr°ken °Ver het ™ergieprijsbeleid regelmatige zwom kon haar van dit vierde clubkampioenschap niet meer af houden, Een knappe prestatie van Linda om vier jaar achter elkaar j clubkampioene te worden. De strijd om de Neptunusbeker bij de jongens was snel beslist. Kam- r Pioen 1975 Wim Meijer was hier alleenheerser op alle afstanden. De enige die nog bij £em in de buurt kon blijven was Edwin Ste gehuis. Hoewel Edwin bij zijn j leeftijdsgroep onder 14 jaar drie ■gouden medailles wist te verove- ren, was hij tegen het geweld van Wim Meijer nog niet opgewassen. Zo zagen we bij deze vlot verlo pende kampioenschappen drie be kende gezichten met als nieuwe ling Remco van Maurik die de Z.C.T.-bokaal van Andries Lig- tenberg had overgenomen. De medailleverdeling was als j volgt: SCHOOLSLAG Meisjes onder 8 jaar: 1. Liesbeth v. d. Berg 26,5; 2, Han neke Warrink 27,1; 3. Annet Vos- kes 28,8. Jongens onder 8 jaar: 1. Edwin Wissink 27,2; 2. Jan Wander Pronk 28,6; 3. André Bekkemens 30,7. Meisjes onder 10 jaar: 1. Gerrie j Veneman 23,6; 2. Jeanet Bekker- nen 23,9; 3. Imke Steinhauer. Jongens onder 10 jaar: 1. Har- I rie van Langen 24,1; 2. Paul Ak- I kermans 24,2; 3. Henk Groother- der 24,8. Meisjes onder 12 jaar: 1. Ton- j nie Jansen 19,6; 2. Marloes Wille 20,2; 3. Hanneke Truschel 21,0. Jongens onder 12 jaar: 1, Rem co van Maurik 21,7; 2. René Ban- nink 21,8; 3. Henny Jalving 22,7. Meisjes onder 14 jaar: 1. Her- De al eerder getroffen garantie regeling voor inzaai en de trans- ^ïortsubsidie voor raaigrassen, is uitgebreid met snij granen en voer- wikke. Zomersnij granen die tot 1 oktober a.s. ingezaaid worden en wintersnij granen die tot 1 novem ber a.s. ingezaaid worden, vallen onder de garantieregeling voor het niet opkomen van het gewas. De uiterste inzaaidatum voor voerwik- ke is 1 september a.s. Het Landbouwschap heeft de mi nister gevraagd de garantierege ling ook toe te passen voor de inzaai op veehouderijbedrijven voor eigen gebruik. Bovendien zou de regeling dan ook van toepas sing moeten zijn voor de inzaai van stoppelknollen en bladkool. De minister heeft dit verzoek af gewezen omdat hij het effect van deze stimulans> gelet op de betrek kelijk geringe 'inzaaikosten, betwij felt. Bovendien gaat hij ervan uit dat de veehouders op eigen bedrijf de mogelijkheden van ruwvoeder- winning als gewoonlijk benutten. Het Landbouwschap is van mening^ dat de mogelijkheden van ruw- voerimporten uit andere landen bevorderd moeten worden. Het wijst erop dat in andere landen ruime ruwvoervoorraden aanwezig en beschikbaar zijn. Minister Van der Stee is bereid de invoermoge- Jijkheden nader te bezien als dit economisch en voedertechnisch verantwoord is. Hij zal daarover een gesprek hebben met de fou- ragehandel. aanvragen nodig is waarbij op provinciaal niveau gecoördineerd moet worden. Het Landbouwschap heeft waarde ring voor de tot nu toe getroffen clroogtemaatregelen, maar wijst de minister op het geringe effect ten gevolge van de aanhoudende droogte. Wanneer de liquiditeits- moeilykheden in de land- en tuin bouw niet of onvoldoende via de KZ-regeling opgevangen kunnen worden, is een aparte schadever goedingsregeling volgens het Land bouwschap onvermijdelijk. De minister herinnert aan de dooi de EG geboden mogelijkheden van stimuleringssubsidies in ver band met de droogte. Wanneer een schadevergoedings- of steunrege ling ter sprake komt, zal deze vol gens de minister in EG-verband opgezet moeten worden. Plet. Landbouwschap heeft opnieuw met de grootste nadruk bij de mi nister gewezen op het standpunt van het tuinbouwbedrijfsleven ten aanzien van het energieprijsbeleid voor het komende stookseizoen. Het houdt vast aan een geleide lijke prijsaanpassing voor aardgas over een periode vqn zes jaar. rekening houdend met de inko- De duiven (319) van de P.V. „De Bergvliegers" werden voor een wedvlucht van 103 km. om 8.45 uur gelost in Den Bosch. Eerste duif geklokt om 10.21.43 uur. 1 15 17 19 21 23 33 41 42 48 60 A. ten Dam (1); 2 7 11 22 27 28 35 40 52 I-I. Willems; 3.5 13 14 16 24 26 36 45 56 57 A. ten Dam (2)4 3.9 46 61 62 A. Aanstoot; 6 20 53 54 M. Lodeweges; 8 29 43 44 G. J. Egberts; 9 37 38 comb. Jongman- Meester; 10 50 I-I. van Beek; 12 55 E. Veneklaas; 18 25 W. Aaftink; 30 31 H. J. ten Velde; 32 34 49 comb. Kreijkes-Schuppert; 47 51 K. C. L. Brummer; 58 59 63 64 J. Aaftink. menspositie in de glastuinbouw en de mogelijkheden om energie besparingen toe te passen. Het Landbouwschap heeft de mi nister erop gewezen dat de prijs verhoging voor aardgas gedurende de afgelopen twee jaar veel ster ker is geweest dan aanvaardbaar was. Deze prijsaanpassingen hebben een negatief effect gehad op de inko mensontwikkeling in cle tuinbouw. Volgens het Landbouwschap zal de verhoging van de aardgasprijs voor de tuinbouw dan ook uiterst ge ring kunnen zijn. Het tuinbouw- bedrijfsleven is ongerust over de mogelijkheid dat de overheid het tempo van de prijsaanpassing voortzet en daarmee de door het Landbouwsshap aangegeven ruim te overschrijdt. Volgens het Land bouwschap is het incasseringsver mogen van de tuinbouw in dit opzicht aan het einde. Minister Van der Stee herhaalt het overheidsstandpunt inzake de aan passing van de energieprijzen. Hij wijst op een rentabiliteit in de tuinbouw die gunstig afsteekt bij de landbouwsector als geheel. Ove rigens is de rentabiliteitsdruk naar zijn mening niet het gevolg van de gestegen aardgasprijzen. De minis ter constateert een teeltuitbreiding in de .glastuinbouw en waarschuwt voor eventuele bezwaren vanuit de EG tegen de aardgasprijs voor de Nederlandse tuinders. Hij wijst er op dat de tuinbouwsector extra gevoelig .is voor de uitvoermoge- lijkheden. Het Landbouwschap constateert dat zijn benaderingswijze van het energieprijsbeleid een geheel an dere is dan die van de minister van Landbouw. De minister zal met het Landbouwschap nader overleggen zodra het kabinet de hoofdlijnen voor het energiebeleid heeft aangegeven. NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 u. ds. A. Schel- levis. In de 2e dienst bed. Hei lige Doop. Extra coll. Alge meen Kerkewerk. Oppasdienst: mevr. C. van Bruggen, Janny Loman en Wilma Markvoort. QEREF. KERK 8.30, 10.00 en 19.15 uur ds. G. W. H Peddemors Kinderoppas: mevr Stam-Bosschers, mevr. Rietberg-de Waard, mevr Beldman-Staman (res.) Ria Potman, mevr. Schuppert- Stam, mevr. Aanstoot-Harm- sen (res.). Kindernevendienst: mej. M. Schuppert (res. mej. A. de Vries). R.K. KERK (Geb „Irene") Zaterdag 17.00: uur, zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK .9.30 uur ds. A. W. Berkhof. Ex tra coll. Algemeen Kerkewerk. 0KKENBR0EK 9.30 uur ds. M. de Heer. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. Het Landbouwschap en de minis ter van Landbouw zijn het er over eens dat zoveel mogelijk bietenloof tegen redelijke prijzen aan de vee houderij geleverd moet worden. De subsidieregeling waarmee de minister al eerder akkoord is ge gaan, wordt uitgewerkt en zal maandag 23 augustus a.s. gepubli ceerd worden. Het Landbouwschap zal meewer ken aan een registratie van de vraag en het aanbod van bieten loof. Het wil voorts adviesprijzen voor de aanbiedende akkerbouw en de vragende veehouderij opstel len. Het Landbouwschap hoopt met deze prijsaanduiding de prijsvor ming van het bietenblad gunstig te beïnvloeden. In het belang van een maximale ruwvoederwinning zal de minister van Landbouw aan de thans bestaande provinciale coördinatiecentra voor ruwvoer in dezelfde mate medewerking geven als nu reeds gebeurt bij de mest banken. Het Landbouwschap zal een ge sprek met staatssecretaris Meijer van CRM en de minister van Landbouw hebben. Het zal daarbij de werking en toepassing van de RZ-regeling aan de orde stellen. De minister van Landbouw en het Landbouwschap zijn van mening dat een snelle behandeling van de SPECIALE AANBIEDING: afm. 60 x 60 cm. met afwasbaar structuur-oppervlak. De isolatie voor warmtebesparing. kelijk zelf aan te brengen. boor ymlr Iel. 05470-2264 Stalionslsan 24 HOITEN Tel. 05403-1847 Waagweo 15 Over weinig voedingsstoffen be staat zoveel misverstand als over cholesterol. Als we sommige be richten geloven moeten, is deze vetachtige stof de oorzaak van galstenen, aderverkalking, hart aanvallen, beroertes, trombose en wat dies meer zij. Maar met na- nie over het verband tussen cho lesterol en hart- en vaatziekten bestaat nog veel onzekerheid. Vaak wordt weinig rekening ge houden met de nuttige funktie die cholesterol in het lichaam van ieder mens en dier vervult. Het lichaam kan er een aantal be langrijke stoffen (o.a. hormonen) uit opbouwen. Om een gezond cholesterolpeil te handhaven hoeft deze stof niet in de voeding aan wezig te zijn: uit allerlei voe dingsmiddelen kan voldoende cho lesterol aangemaakt worden, via de gesel van de hart- en vaatziekten (de belangrijkste doodsoorzaak in Nederland) komt cholesterol aan zijn kwalijke naam. Bij lijders aan deze ziek ten vonden onderzoekers afzet tingen op de wanden van bloed vaten. Deze, zogenaamde plakken blijken vaak te bestaan uit vet achtige stoffen (waaronder chole sterol) en kalk. Gevolg van deze afzetting is een vernauwing van de vaten en een verharding van de vaatwanden. In deze nieuwe, harde vaten is een minder goede broedstroming mogelijk. Zeer ern stige vormen neemt deze hinder aan. als er ook Montering in het bloed optreedt. Zo'n klontje kan zelfs zorgen voor volledige ver stopping van de bloedbaan. Dit uit zich als trombose, hartaanval of-beroerte, Gemiddeld hebben mensen, die aan hart- en vaatziekten lijden, meer cholesterol in het bloed. Daarmee is nog niet gezegd dat we met cholesterol ook de veroor zaker van hart- en vaatziekten kennen. Er kan wel beweerd wor den dat mensen met teveel cho lesterol in het bloed meer risico lopen. Wait dat betreft is echter een hele reeks factoren verdacht, o.a. teveel roken en een zittend leven. Ondanks het feit dat' cholesterol in de voeding niet nodig is, be paalt de dagelijkse voeding wel iemands bloed. Door het te veel eten van vrijwel elk voedingsmid del kan men een hoog cholesterol niveau in 't bloed krijgen. Om het cholesterolpeil laag te houden is dus niet alleen een beperking van cholesterol-rijk voedsel (o.a. roomboter, eieren, lever, paling, garnalen) nodig. Ook de suiker en vetconsumptie dient verlaagd te worden. Er zijn ook voedingsstoffen die een direct verlagende werking hebben op een te hoog choleste- rol-peïl. Hiervan staan vooral de meervoudig onverzadigde vetzu ren in de belangstelling. De voe dingsraad heeft Nederlanders met een te hoog cholesterol-peil in 1973 al aanbevolen om meer van deze vetzuren te eten. Tegelijkei-- tijd werd de gehele bevolking aangeraden in totaal minder vet te eten men loopt dan immers minder kans in de risico-groep van de cholesterol-rijken terecht te komen. In de voedselreclame wordt sterk de nadruk gelegd op de meervou dig onverzadigde vetzuren („goed voor hart- en bloedvaten"). Ge volg is een verhoogde belangstel ling voor vetten en oliën, die „rijk" daaraan zijn vooral pro ducten van plantaardige oor sprong (o.a. soja, zonnebloem). Hetgeen overigens niet betekent dat alle plantaardige vetten kwa liteit bezitten. Het is zelfs zo dat olijf- en kokosolie minder meer- Verloren: donker bruine zonne bril, plastic; witte knipportemon- nee met roodbruine streep; por tefeuille, zwart, inhoud kenteken bewijs, paspoorten en rijbewijs, alsmede plm. f 300,-; zilveren knipportemonnee met inhoud plm. f 200,-; autosleuteltje; zilveren armband met blauwe strepen; een linker gymschoen, kleur wit; donker bruine knipbeurs met in houd plm. f 140,-; hondeketting; witzilveren gevlochten armband. Gevonden: klein burosleuteltje; f 10,-; Lipssleutel (2 maal); een paar bruine schoenen; zakmes; groene driewieler; rode ceintuur; zwarte portemonnee; oranje kin derfietsje. voudig onverzadigde vetzuren be vatten dan kippevet en lever traan. Bovendien zijn er aanwij zingen dat ook andere stoffen een cholesterol-verlagende werking hebben: o.a. vitamine C en ruw- vezel (onverteerbare deeltjes in .o.a. peulvruchten en de volle tar wekorrel). Gezien cle nog steeds heersende onzekerheid over de oorzaak (of oorzaken) van hart- en vaatziek ten blijft het echter de vraag of maatregelen, die zich alleen op de verlaging van het cholesterol peil van het bloed richten, vol doende zijn om een afname van het aantal hart- en vaatziekten tot stand te brengen. Door de rampzalige droogtesitua tie is de veehouderij nu al in grote moeilijkheden geraakt. Het Land bouwschap meent dat voor alles gestreefd moet worden zoveel mo gelijk bietenloof tegen redelijke prijzen aan de veehouderij te leve ren. Behalve de opgestelde advies prijs is een overzicht van vraag naar en aanbod van bietenblad dringend noodzakelijk. Het Landbouwschap doet een dringend beroep op de akkerbou wers om het aanbod van bieten loof te laten registreren bij de ge westelijke raden van het Land bouwschap. Evenzeer is het nood zakelijk dat de veehouders die bie tenloof willen aankopen of aange kocht hebben een opgave doen bij de gewestelijke secretariaten van het Landbouwschap. De mogelijkheid tot registratie bestaat bij het onderstaand adres: Gewestelijke Raad van het Land bouwschap voor Overijssel, Wil lemskade 2, Zwolle. Vrijdag 27 augustu* 19,45 uur Feestavond met revue Sehoolkring Espelo in de tent bij boerderij B. J. Stevens. Zaterdag 28 augustus School- en Volksfeest bij boer derij B. J. Stevens in Espelo. 6.00-9.00 uur Viswedstrijd HHV „De Rietvoorn" in het Overijssels kanaal bij Heeten (vertrek 5.15 u. vanaf Smidsbelt), Zondag 29 augustus Nationaal concours hippique te Bathmen. 14.00 uur Discobal in cafe „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). Maandag 30 aug. t.e.m. zaterdag 11 sept. Fa. J. G. Maats, Dorpsstr. 36 wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 30 aug. t.e.m. vrijdag 3 sept, 's Middags 4.00 uur cafe „De Zadelkamp" wegens vakantie ge sloten (zie adv.). Dinsdag 31 augustus 19.00-20.00 uur Inschrijving Dansschool „Reiners" in hotel „Vosman" (zie adv.). Donderdag 2 scplember Fietstocht Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek naar kasteel Schoon- heeten. Vertrek om 13.30 uur van af gebouw „Bethanië". 20.00-21.00 uur Inschrijving Dansschool „Reiners" in cafe- rest. „Het Bonte Paard" in Dij kerhoek (zie adv.). Maandag 6 september 20.00 uur Belangrrijke Algeme ne ledenvergadering Holtense Handelsvereniging in zaal .Vos man" (zie adv.). Donderdag 9 september 19.30-21.00 uur Aanvang dansles dansschool „Reiners" in zaal „Vosman" (zie adv.). Zaterdag li september 16.00-17.00 uur Receptie voor genodigden i.v.m. 25-jarig bestaan afd. Holten E.H.B.O. in hotel „Holterman". 19.45 uur Feestavond (voor le den en genodigden) i.v.m. 25=ja= rig bestaan afd. Holten E.H.B.O. in zaal „Amicitia". Maandag 20 sept. t.e.m. Za^rdag 25 sept. „Huis aan huis" lotenverkoop ten bate van „H.M.V." (zie adv.), Op het zesde touwtrektoernooi, deze keer georganiseerd door de T.T.V. „Sportzicht" te Aalsmeer, heeft de Holtense ploeg 15 punten behaald een aantal dat goed was voor de 2e plaats en een 3e plaats in het algemeen klassement om 't kampioenschap. De Holtenaren (de lange reis had de conditie geen goed gedaan) verloren van Octopus en Sportzicht en pakten de volle winst tegen Bathmen, D.V.O.; Bizons; R.A.F.-team (München-Gladbach) en Lido Het volgende toernooi wordt op 5 sep tember gehouden op het A.B.S.- terrein te Bathmen. Stand na 6 wedstrijden: 1. Octopus 123 p; 2. O.K.I.A. 89 p; 3. Bathmen 86 p; 4. D.V.O. 68 p; 5. Sportzicht 51 p; 6. R.A.F. 39 p; 7. Bizons 39 p; 8. Lido 20 p. ARTS Vrijdagmiddag 5 u. t.m. maan dagmorgen 8 u. dokter Maan- hout, Pastoriestraat 50, telef. 1870. Vpor boodschappen bel len: 11.00 u. en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING 28 en 29/8 tot 18.30 uur. Zuster J. E. Duncan, Groene Kruis- geb. tel. 1436; 29/3 na 18.30 u. zuster J. Bleijenberg, Ab Jan- senstraat 5, tel. 1662. Spreek uur wijkverpleegkundigen en uitlenen magazijnart. werkda gen van 13.30-14.30 uur, Groe ne Kruisgebouw, Gaardenstr., tel. 1436. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338, b.g.g. A. Muller, tel. 1745. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Dienst verlening „Midden-Overijssel" Dorpsstr. 16, tel. 2784. Spreek uren: ma t.m. vr van 8.30 tot 9.30 uur, donderdagavond van 6-7 .uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.30 u. Dorpsstr. 16, telef. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatschapp. werk en Gezins- verz. tel. bereikbaar onder no. 05486-16465. TANDARTS I-I. Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden, tel. 05496-1765. Spreekuur voor spoedgevallen 5.00-5.30 uur nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstraat. G. J, Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10.00 T.m. zondag 29 aug. A. Groen, Kozakkenstraat 15, teil 1230. Maandag 30 aug. t.m. zondag 5 september C. Meindertsma, Bergmanstraat 12, tel. 2190. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, tel. 1318, STORINGSDIENST Zaterdag 28 aug. t.m. vrijdag 3 sept. Electra: H. Wansink, Lageweg 9, tel. 2789. Gas: H. J. Kolkman, Diessen- plasstraat 32, tel. 2012. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. 's Avonds na 6.00 uur bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3