E1IJEI Ell J BlflElJVVJDLIil# --issHii ACTIE HOLTENS FONDS INTERN. HULPVERLENING RAADSVERGADERING PMROEHFBKDAG IR DIJKERHOEK 15 tot 22 augustus GESLAAGD Vaststelling tarieven huur sporthal if Hol tens Fonds voor Intern. Hulpverlening Verkoop bouwterrein hoek Larenseweg-Dorpsstraat VV V-nieuws Sport/cal fietstocht Zondagsschool-nieuws Aan onze abonnees i r 1II 11 nl (15 tol 22 augustus 1976) over Comm. Gemeentewerken oneens Burgerlijke stand Gevonden-verloren Vragen Gemeentebelang... Hotel ,Holterman' Verontrust over traagheid eer£jer bij de besluitvorming HOITFAK NIFIIUKRIAn rase Hgf w-MÊ? ggaffiii EÜ BBS MS «9 JEHNr BI «EB Hl IM8 nV 1£|& H BMBÊ HBBBr SWyirei a^gt Wa ffiElaiBr verzetstraat 70. tel. 05483-269» IB Mi WÊÊM IB H BÊr mBêêÊÊÊ IB mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9per half jaar, f 18per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad a 'Mil IMS IBb 1 1B fiSMMsa Weest van harte gul paraat voor het werelddiaconaat Geeft in augustus aan uw deur bewust royaal en niet in sleur. In de raadsvergadering van maandag komt aan de orde een voorstel van burgemeester en wethouders om aan de heer J. D. Vincent (Bloemenmagazijn Vincent) een perceel bouw terrein te verkopen, gelegen op de hoek van de Larenseweg- Dorpsstraat, ter grootte van ongeveer 105 m2. Het is gelegen aan de oostzijde van de Algemene Bank Nederland. De heer Vincent is voornemens zijn huidige zaak aan de Dorpsstraat 14 te splitsen door op het gevraagde bouwterrein een winkel te bouwen voor potterie en kunstnijverheid. Op bovenstaande foto tus sen de bomen en het bank gebouw van de ABN het per ceeltje bouwterrein dat B. en W. willen oc.rlzopen aan de heer J. D. Vincent. De jaarlijkse paardenfokdag van de vereniging ..Holbatheo" (Hol- ten-Bathmen en Omstreken) zal zaterdag 21 augustus worden ge houden op het terrein bij café-res taurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Gezien de grote aan voer (meer dan 150 paarden en veulens) zal de jury reeds om 9 uur met het keuren beginnen. Ingevolge het ontwerp-bestem- mingsplan „Komplan" maakt het gevraagde bouwterrein deel uit van de strook grond, welke wordt bestemd voor winkels en kanto ren. Deze bestemming sluit aan op de reeds bestaande kantoor- en winkelpanden. De commissie gemeentewerken in wier handen het verzoek gesteld is om advies, is het over dat ad vies niet eens kunnen worden. B. en W. zeggen daaromtrent in hun toelichting: De grootst mogelijke meerderheid is van mening, dat niet tot ver koop moet worden overgegaan, omdat dit het laatste bouwterrein is in het centrum van het dorp. Voorts vraagt een aantal leden zich af, of dit terrein wel moet worden bebouwd. Ook na overweging van de ver schillende zienswijzen in de com missie gemeentewerken blijven wij van oordeel, dat verkoop van het hierbedoelde bouwterrein een goede zaak is. Wy zyn van oordeel, dat er geen enkele reden is dit bouwterrein niet te verkopen. Deze verkoop past geheel in de stedebouwkun- dige conceptie van het komplan. Door de bouw van een winkel wordt de bebouwing ter plaatse afgerond en wordt de te grote open ruimte op dit kruispunt op gevuld. Een dergelyke bouw zal het aanzien van dit punt in het dorp in bijzondere mate ten goede komen, omdat de huidige open ruimte niet past in de schaal van het dorp. Zowel onze stedebouwkundige als de schoonheidscommissie van het Overstioht staan zeer positief te genover de voorgenomen bebou wing. De huidige situatie op het kruispunt Dorpsstraat-Larenseweg „vraagt" als het ware om een be bouwing. Wij juichen het plan voor de bouw van* een winkel dan ook toe, te meer-waar het hier een activiteit van een plaatselijke middenstan der betreft. Het is o.i. wel noodza kelijk dat de bouw plaats vindt in dezelfde architectuur als de aan grenzende panden. De heer J. D. Vincent, voornoemd heeft zich bereid verklaard het bouwterrein aan te kopen voor de prijs van f 175,- per m2, totaal derhalve f 18.375 exclusief omzet belasting. Deze prijs komt overeen met die genoemd in de exploita tie-berekening, behorende bij het ontwerp-komplan en is ook reeds eerder gehanteerd. De commissie gemeentewerken kan zich overigens wel verenigen met de voorgestelde verkoopprijs van f 175,- per m2. In afwijking van het advies van de commissie gemeentewerken stel len B. en W. de raad voor het ge vraagde perceel bouwterrein te verkopen aan de heer J. D. Vin cent voor de prijs van f 18.375 ex clusief omzetbelasting. De vaste bijdragers van het Holtens Fonds voor internatio nale hulpverlening brachten reeds f 2600,- bijeen. Ook u kunt zich tijdens de actie als vaste bijdrager opgeven. Daar de opbrengst van deze actie daarvoor grotendeels bestemd is, willen wij in dit laatste artikel "vóór de aanvang van de actie uw aandacht richten op: „Landbouwwerk in Noord-Ghana". In een vorig bericht vermelden wij reeds de grote betekenis, die het landbouwstation kreeg door in voering van nieuwe ploegen, kunst- mestsoorten en zaden, maar het is van belang dat in de landbouw die gewassen geteeld worden, die voor een verantwoord voedselpak ket nodig zijn. Dat moet men ech ter ook willen. Kinderen hebben door verkeerde voeding vaak veel last van darm- en bloedparasie- ten, waardoor ook veel ernstige bloedarmoede ontstaat, zodat zij geen weerstand hebben en al gauw dodelijk ziek zijn. Na de borstvoe ding krijgen, de kinderen direct het sterk gepeperde eten der vol wassenen. Als ze het niet lusten krijgen ze een stuk knol om op te bijten. Dat schijnen ze lekkerder te vinden, maar beter is het be paald niet. Het komt niet bij de In het kader van de landelijke aktie Sportreal, zal op zaterdag 21 augustus a.s. een fietstocht worden georganiseerd onder het motto „fietsen met het hele gezin" of zo men wil „op de fiets zie je nog iets". De bedoeling van deze fiets tocht is om op een plezierige en gezonde manier een paar uurtjes in beweging te zijn. De lengte van de tocht is plm. 30 km en leidt de deelnemers over rustige wegen in de omgeving van Hoiten. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,- per persoon: kinderen tot 12 jaar fiet sen gratis mee. Men kan zich nu al aanmelden bij het V.V.V.-kantoor. Hallo jongens en meisjes. Wat hebben we allemaal een fijne va kantie gehad hè en wat een prach tig weer! Jullie hebben ons daar vast heel wat over te vertellen. Zondag 22 augustus hopen we jullie weer te kunnen begroeten in de Dorpsschool. Zoals jullie weten beginnen we jelijk met de 2e dienst in de Ned. Herv. Kerk, dus om kwart over tien. Vanaf 4 jaar zijn jullie van harte welkom. Neem dus gerust je vriendjes en vriendinnetjes mee. Tot volgende week zondag alle maal. Hartelijke groeten van het zon- dagsschoolpersoneel. moeders op om iets speciaals voor hun kinderen klaar te maken en nog veel minder om een kind te dwingen behoorlijk voedsel tot zich te nemen. Je zou ze tot hui-, len brengen en dat is barbaars. Een opvoadings- en leerrpoces voor de moeders is dus dringend nodig om de resultaten van 'het' landbouw werk effectief te doen zijn. Ontginning: In 1975 werden te Kpalguni ruim 40 hectare land ont gonnen om verdeeld te worden in stukken van ongeveer 2 hectare voor de verbouw van rijst door kleine boeren. Het voordeel is dat de 40 hectare als één geheel ge ploegd wordt en later toegewezen stukken beplant en bewerkt wor den onder leiding van een groep deelnemers die reeds ervaring hebben met de verbouw van rijst. Eéndagskuikens werden aan vele boeren verstrekt. Door de onregel matige vluchten van de Ghanese luchtvaartmaatschappij was het niet mogelijk de benodigde hoeveelhe den te verschaffen. De grote vraag naar deze ééndagskuikens is be grijpelijk, want eieren zijn belang rijk ook voor kindervoeding en slachtkippen betekenen een wel kome aanvulling van het vlees rantsoen. Immers, omdat je vlees in de waimte niet lang kunt be waren, kunnen koeien en geiten alleen maar geslacht worden bij bruiloften, begrafenissen en ande re grote maaltijden. Nu levert de jacht van tijd tot tijd vlees van konijnen, apen, wilde katten, anti lopen, ratten, muizen en kikkers, die allemaal erg lekker zijn, maar meestal niet bijdragen tot een ver antwoord uitgebalanceerd dieet. Daarom zijn kippen, naast de eier- produktie, erg belangrijk voor re gelmatige vleesvoorziening. In 1975 werden in totaal 11.250 kuikens afgeleverd, maar het dub bele aantal was gevraagd. De gezondheidszorg voor het vee was in 1975 moeilijker dan gewoon lijk, doordat er soms gebrek aan medicijnen en vaccins ontstond. Be langrijk voor de gezondheid van het pluimvee is de zorg voor een regelmatige aanvoer van goed voedsel van stabiele kwaliteit. Kunstmest wordt steeds meer gevraagd. Helaas veel meer dan geleverd kan worden, zodat een soort distributie voor kunstmest moest worden ingevoerd. Hopelijk is u door deze serie ar tikeltjes over Noord-Ghana duide lijk geworden dat hier veel en be langrijk diaconaal werk aan de winkel is waarvoor liet Hdtens Fonds voor Internationale Hulpver lening volgende week terecht uw royale (vaste) bijdrage vraagt. Geboren: Willemina Maria Miriam, d.v. S. C. Meinsma en W. Leem- Kuil Marieke Roelina, d.v. T. Jansen en H. H. Bosschers. Gehuwd: B. Paalman oud 25 jr.. Holten en H. J. Paalman, oud 21 jr., Holten. De heer A. Groothengel, eerder onderwijzer aan de o.l. school te Dijkerhoek, thans leraar aan de LEAO-school te Deventer slaagde te Utrecht voor de akte Duits M.O.A. Gevonden: rood kinderjasje, slot, hoes van kinderwagen, zwarte da mestas met inhoud portemonnee, huissleutel, parapluie. Verloren: autosleutels, huissleu tel aan ring, autosleutels Simca, gebreid vest, gouden armband, ver zekeringsplaatje. rode portenpon- fee. zwarte damesportemonnee, kaviaar, fox terrier, groene da mesfiets, zwarte damesfiets. De gemeenteraad komt maandag 16 augusus 1976 in openbare verga dering ten gemeentehuize bijeen voor de behandeling van de volgende agenda: - 1 Notulen van de vergaderingen van 15 juni en 12. juli 1976. 2 a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3 Voorstel tot verkoop van: a. een bouwterrein, gelegen aan de Dorpsstraat, aan de heer J. D. Vincent, Dorpsstraat 14, alhier. b. een strookje grond aan de heer K. Soer, Gaardenstraat 53, alhier. c. een strook grond aan de Bouw- en Ontwikkelingsmaatschappij Vincent, alhier. 4 Voorstel tot hel vaststellen van de extra-vergoeding ingevolge artikel 75, lid 3, der Kleuteronderwijswet ten behoeve van het bijzon der kleuteronderwijs, tijdvak 1966-1970. 5 Voorstel tot het vaststellen van de exploitatiekostenvergoeding voor het bijzonder onderwijs over het jaar 1975. 6 Voorstel tot het geven van een naam aan de scholengemeenschap en de sporthal. 7 Voorstel tot het vaststellen van tarieven voor het gebruik van de sporthal. 8 Voorstel tot wijziging van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1976 (kredieten voor de aankoop containers, maken bestek voor aanleg overstortriool in „de Haar", maken plan en bestek voor uitbreiding zwembad, aankoop bos- en slotenmaaier, werkzaamheden aan zwem bad. aanbrengen geluidsisolatie vergaderkamer gemeentehuis, uit breiding gasnet buitengebied 2e gedeelte, 1 fase, aanschaf berege- ninigsinstallatie Meermanskamp). 9 Beantwoording van ingekomen schriftelijke vragen. Bij het lezen van deze krant mist U het VV V-vakantieprogramma. Aangezien de vakanties bijna zijn afgelopen, heeft het weinig zin meer om de vaste evenementjes nog op te sommen. De gasten welke hier vertoeven, verwijzen wij op de VVV-week- agenda, welke tot september nog iedere week aan het VVV-kantoor is af te halen. Het VVV kantoor informeert U ook gaarne over de ontspannings mogelijkheden uit de omstreken. Tevens zijn er diverse ANWB-rou- tes en fiets en wandelmapjes ver krijgbaar. Wij zijn steeds tot uw dienst, Namens de fractie van Ge meentebelang heeft haar voorzitter, de heer J. Warrink een aantal opmerkingen ge maakt en vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. Hij schrijft: „Reeds eerder hebben wij onze ernstige verontrusting uitgesproken over de traag heid, waarmee de voorberei dingen verlopen om tot be sluiten te geraken. Deze ern stige verontrusting noopt ons de volgende drie punten on der uw aandacht te brengen. A. In de raadsvergadering van februari 1976 is door de raad een krediet beschikbaar gesteld voor het uitvoeren van een organisatie onderzoek door de VNG. Door de voorzitter is toen meegedeeld dat dit onderzoek eind april in een rapport zou uitmonden. Tevens is de mededeling gedaan dat de raad zo spoedig mogelijk geïnformeerd zou worden. De manier waarop dit zou geschieden zou nader be paald worden. 1. Is het juist dat de VNG zich aan zijn opdracht heeft gehouden? 2. Waarom is nu, na drie maan den in deze nog steeds de raad niet geïnformeerd? B. Het bestemmingsplan sportvel- 'dencomplex Larenseweg lijkt bijna een vergeten object. Op 17 april 1975 heeft het bestem mingsplanforum zich over deze materie gebogen, nadat reeds de commissie van advies er haar positief oordeel over had gegeven. Het bestemmingplanforum sloot zich eveneens in positieve in hier bij aan. Op 2 oktober 1975 heeft de com missie Ro wederom een positief advies uitgebracht. Tevens werd door de deskundigen bij die gele genheid geconstateerd dat het pla nologisch vooroverleg positief ver liep. Inmiddels is er bijna een jaar voorbijgegaan en nog steeds heeft de gemeenteraad niet het voorstel bereikt dit bestemmings plan goed te keuren, waarna het ter visie geleg'd kan worden. 1. Kan het college ons meedelen hoe lang het nog moet duren alvo rens dit voorstel de raad bereikt? 2. Waarom betracht men niet meer spoed en indien er zich on verwachte ontwikkelingen voor doen, waarom verstrekt men dan de raadsleden niet ongevraagd tussentijdse informatie? 3. Wij zijn van mening dat in een tijd van grote werkloosheid dit een goed werkgelegenheidsobject zou kunnen vormen. 4. Wij vragen ons af welke waarde gehecht wordt aan de adviezen van een commissie van bijstand. Twee leden daarvan hebben in oktober 1975 tot enige spoed aan gedrongen C. In de raadsvergadering van 13 april 1976 heeft de raad het be sluit genomen het openluchtbad Twenhaarsveld uit te breiden met een onoverdekt bassin. Voor ons lag een snelle uitvoering van dit object voor de hand, immers het destijds door ons gelanceerde plan werd met twee alternatieven (in clusief exploitatie-overzichten) verworpen. Wie schetst echter oyze verbazing wanneer we eind juli de informatie krijgen dat er nog steeds geen concreet uitge werkt plan aanwezig blijkt te zijn. 1. Kan het college ons meedelen wat hiervan de reden is? 2. Kan het college ons meedelen wanneer het denkt de uitbreiding te gaan realiseren? 3. Blijft de toegekende BRW-sub- sidie eeuwig ter beschikking van de gemeente Holten? Hotel „Holterman" dat aanvan kelijk - zoals wij meldden in ons blad van 30 juli zou sluiten in december - gaat bij nader besluit van hotelhouder W. ten Berge en mevr. J. ten Berge-Holterman reeds dicht per 1 oktober a.s. Oktober en november zijn in de horeca-sector rustige maanden waarin heel weinig te verdienen valt, vandaar het besluit om de deuren over plm. 6 weken sluiten. Ook de belastingen hebben hierbij volgens Wim ten Berge 'een niet onbelangrijke rol gespeeld. Een aantal mensen uit de horeca- wereld heeft x-eeds belangstelling getoond maar serieuze kopers heb ben zich nog niet aangemeld. Wilt u bij verhuizing uw nieuwe adres tijdig opgeven bij de administratie, Fam. Kers, Gaardenstraat 17, telefoon 2995. Mocht u de krant niet ontvangen, voor de bezorgadressen kunt u vrijdags na 18 uur bellen (telefoon zie boven). U krijgt de krant dan nog diezelfde avond thuis bezorgd. DE ADMINISTRATIE „Tot op heden is het helaas nog niet mogelijk gebleken u een voorstel te doen inzake herziening van de „Verorde ning regelende de subsidië ring van plaatselijke cultu rele-, jeugd- en sportvereni gingen". Echter, verwacht mag worden dat dit voorstel zeer binnenkort om advies aan de financiële commissie voorgelegd zal worden", al dus een voorstel van B. en W. aan de raad. Omdat in de bestaande sub sidieverordening een bepa ling is opgenomen betreffen de subsidiëring in de ge- bruiksvergoeding van accom modaties, is de hoogte van de gebruiksvergoeding en de vaststelling daarvan, onver brekelijk verbonden met de (herziening van de) subsidie verordening. Dit betekent dan ook dat in dat voorstel tevens de hoogte va^i de ge bruiksvergoeding voor de gymnastieklokalen en de sporthal aan de orde komt. Nu echter de sporthal binnenkort in gebruik genomen gaat worden, is uitstel van de vaststelling van de gebruiksvergoeding daarvoor ongewenst. In de vergadering van de Onder wijscommissie d.d. l'l februari '76 is een nota inzake de toekomstige exploitatie, beheer, gebruik e.d. van de sporthal behandeld. In die nota hebben wij medegedeeld dat naar onze mening voor het gebruik van de sporthal „redelijke tarie ven" dienen te gelden, vergelijk baar met die in de omliggende ge meenten en wat algemeen in deze regio als redelijke gebruiksvergoe ding wordt aangehouden. Dit bete kent derhalve dat het principe van de „werkelijke kosten", waarin een accommodJtiesubsidie van 50 pet. wordt verleend, hiermede wordt verlaten. In voormelde nota wex-den als richtprijzen de volgende tarieven voor het gebruik van de sporthal genoemd: Training maandag t.m. vrijdag voor 19 uur: f 15,- per uur na 19 uur: f 20,- per uur Zaterdag en zondag voor 12 uur: f 20- per uur na 12 uur: f 25,- per uur (Competitie) wedstrijden (gehele week): f 25,- per uur Verenigingen uit andere gemeen ten en sportbonden (geflele week): f 25,- per uur De meerderheid van de onder wijscommissie kon zich met deze tarieven verenigen. Een kleinst mogelijke minderheid achtte het gewenst de tarieven voor training op zaterdag- en zondagmorgen la ger vast te stellen en wel op f 15,- per uur, in verband met te ver wachten vtelvuldig gebruik door de jeugd. Uiteraard is er geen enkele ga rantie dat deze uren inderdaad voor jeugdsport benut zulen wor den. Uitgaande van het principe „wie het eerst komt, die het eerst maalt", zullen deze eventuele goed kope uren evengoed voor niet- jeugdleden kunnen worden aange vraagd. Daarop bestaat minder kans op doordeweekse dagen vóór 19 uur, reden waarom voor dié uren 'net laagste tarief wordt voor gesteld. Bovendien is uit de tot op heden binnengekomen aanvragen al gebleken dat de jeugdsport in derdaad op die uren zal plaatsvin den, zodat ook het door bovenge noemde minderheid beoogde effect daarmede reeds is bereikt. Voorts dient een tarief voor het gebruik van het instructielokaal te worden vastgesteld. Het komt ons voor dat f 5,- per uur, met een minimum van f 10,- per gelegen heid, een redelijk tarief is%sn dat geen huur verschuldigd zou dienen te zijn. voor het houden van ver gaderingen door het bestuur van een sportvereniging of daarmee ge lijk te stellen groep van personen op de uren waarop deze vereniging of groep de (gehele) sporthal heeft gehuurd. B. en W. stellen de raad voor de tarieven aldus vast te stei- len.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1