Opening sporthal Holten Zomeractiviteiten Enschede Zwemvierdaagse in zwembad „TWENHAARSVELD" Per .Luchtkussen' vliegensvlug naar Engeland Er is te weinig hemelwater Wederopbouw kantine ZVV „Blauw Wit" is bijna voltooid Hollens Fonds voor Intern. Hulpverlening WAAR GAAN WE HEEN? INGEZONDEN PV ,De Berg vliegers" PV „Snelle Wieken"' (Holten - Markelo) Feestmiddag voor de kinderen Vriendschappelijke wedstrijden Damesvoetbal SV „Holten" (15 tot 22 augustus 1976) HOLTENS NIEUWSBLAD 30 JULI 1976 PAGINA 5 Als vervolg op on« bericht in ons vorige nummer volgt hier 't program ma van de twee overige zaterdagen: 7 AUGUSTUS: 10.00 - 17.00 uur: kunstmarkt m.m.v. beelden kunstenaar uit Overijs sel die werk exposeren, verkopen en zelf werkzaam zijn. 10.00 - 10.45 uur: rondgang door de drumband Oost-Enschede. 11.00 - 11.45 uur: concert door een Enschedese zangvereniging. 14.00 - 17.00 uur: een middag kindervertier met muziek en clownery door het gezelschap Al Preston. 17.00 - 18.15 uur: orgelconcert dn de Grote Kerk door Arfe Keyzer uit Rotterdam. 19.30 - 22.00 uur: een wervelend optreden van het Internationaal Fol kloristisch Danstheater. 14 AUGUSTUS: 10.00 - 10.45 uur: muzikale start met de jeugddrumband Voortsweg e.o. 14.30 - 15.30 uur: kindervoorstelling Doodgewoon door het Amsterdams Werktheater op braakliggend terrein aan de Belt straat in de grote circustent. 15.30 - 17.00 uur: een buitenconcert door de uit 12 personen bestaand® band Scaramouche. 17.15 - 18.00 uur: optreden Enschedese zangvereniging. 18.45 - 19.30 uur: muzikale rondgang door de muziekvereniging Excel sior. 19.30 - 20.45 uur: in de grote Kerk een orgelconcert door Dorothy de Rooy uit Nunen. 20.30 - 21.45 uur: laatste optreden van het Werktheater met „Hallo Medemens" in de grote circustent aan de Beltstraat. Alle aktiviteiten zijn op de Oude Markt te Enschede, tenzij anders aan gegeven. Sneller dan werd verwacht na dert voor Blauw Wit de wederop bouw van de enkele weken gele den uit Vroomshoop overgebrachte kantine naar het sportpark Meer manskamp haar voltooiing. Indien men in hetzelfde tempo en onder gelijke omstandigheden kan blijven doorwerken dan zullen de Blauw-witters op de geplande tijd over hun eigen clubgebouw kunnen beschikken. Met medewerking van zowel de gemeentelijke instanties als van de belangeloze assistentie van diverse plaatselijke ondernemingen is. on der leiding van de bouwcommissie dagelijks een groot aantal leden, waarvan een deel zelfs de vakan tie heeft opgeofferd in de weer ge- De cijfers zijn er het bewijs van dat de Hoverlloyd-dienst in be trekkelijk korte tijd populair is geworden bij Engelse en Westeu- ropese toeristen, die snel en goed koop de overtocht over het smal ste gedeelte van Het Kanaal wil len maken. De uitslag van een enquête door een Engels consu mententijdschrift bevestigt de gunstige „mondreclame" voor Hoverlloyd. De dienst wordt de „meest gevraagde en gunstige reisgelegenheid tussen Engeland en het Continent" genoemd. Plus punten kregen vooral de „Hover- ports" in Calais en Ramsgate voor de snelle afhandeling en da korte tijdsduur van de overtocht. Een hovercraft is geen schip en geen vliegtuig: hij is een combi natie van beide. Daarom spreken ze bij Hoverlloyd ook over .„vla- ï'en" een beetje vliegen en een beetje varen. Maar wie per „lucht kussen" over Het Kanaal is gezel, houdt het toch het meest op een luchtverbinding. De overtochten worden vluchten genoemd (22 keer per dag heen en weer)., de hovercraft zweeft op 'n luchtkussen over het water en wórdt voortgestuwd door vier vliegtuigmotoren; de brug is een cockpit, het roer is een stuur- knuppel, de zitplaatsen (maximaal 280) zijn vliegtuigstoelen en de in formatie van de „captain" tijdens de reis lijkt precies op die in een vliegtuig. De drie officieren zor gen voor de enige relatie met de zee; gezagvoerder, stuurman en navigator zijn afkomstig van de koopvaardij. Afhankelijk van de plaats van ver trek neemt de autorit naar Calais (via Breda, Antwerpen, Gent, Lil- ie en Duinkerken) circa vier uur in beslag. Daar staat tegenover dat wie voor de Hoverlloyd-dienst kiest, voordelig naar Engeland reist. De automobilist betaalt al leen voor het vervoer van zijn wa gen (er is accommodatie voor 37 auto's); dé besturder en maxi maal vier inzittenden met an dere woorden: het hele gezin gaan gratis mee! Juist omdat de overtocht een „cocktail" is van vliegen en varen is de kennismaking met de hover craft een sensatie. Bij rustig weer vliegt hij met het comfort van een jet (belastingvrije drankjes aan boord) over het gladde waterop pervlak. Bij windkracht vier en meer is de overtocht minder aan genaam; de reis is dan te verge lijken met een rit in een autobus over Belgische kasseien. Overi gens, er moet heel wat gebeuren, weest teneinde het gebouw zo snel mogelijk waterdicht te krijgen. Dit is ze gelukt. Blijven de „weerbo- den" hen goed gezind dan wordt a.s. zaterdag door een aantal schil ders het uiterlijk in een nieuw jas je gestoken. Hierna gaat men di rect van start met de afwerking en binnenbetitmmering, waarvoor ca. 5 weken zijn uitgetrokken. Vervol gens is dan het woord aan de on langs in het levén geroepen kanti necommissie, waaraan de totale in terieurverzorging in de ruimste zin is opgedragen. Onvoorziene omstandigheden voor behouden ziet het er naar uit, dat Blauw Wit haar leden en gasten medio september in een sfeervolle omgeving kan ontvangen. voordat Hoverlloyd zijn diensten annuleert. Dat gebeurt pas bij windkracht negen. Het komt er dus op neer dat er slechts enkele dagen per jaar niet wordt „gevlo gen". Het groeiende passagiersaanbod heeft de directie van Hoverlloyd gebracht tot het besluit een vierde hovercraft te bestellen evenals de drie in dienst zijnde Hover crafts een SRN 4, de grootste ter wereld. Met de vlootuitbreiding is een investering van vijf miljoen pond sterling gemoeid. De con structeurs van British Hovercraft Corporation op het eiland Wight hebben opdracht gekregen om de grootste aandacht te besteden aan het comfort in de nieuwe hover craft, die in 1977 in dienst wordt gesteld. „Nummer vier" brengt het aantal retourreizen per dag op 27 in het hoogseizoen. Ook de nieuwe hovercraft wordt uitgerust met vier vliegtuigturbi ne-motoren (Rolls Royce) van elk 3400 pk; de motoren hebben twee taken: ze zorgen voor de opwek king van het luchtkussens onder de hovercraft en ze leveren het vermogen voor de voortstuwing. Ramsgage is de toegangspoort van een aantrekkelijk, maar nog niet helemaal door het toerisme ontdekt vakantiegebied: zuld-oost- Engeland. Het omvat de graaf schappen Kent („de tuin van Engeland"), Surrey en Sussex, die zich uitstekend lenen voor een tweede vakantie of als een pleis terplaats tijdens een langere va kantiereis. Toeristen vinden er 'n echt stukje Engeland en krijgen er het gevoel dat ze welkome gas ten zijn. Daar draagt ook het na tuurlijke decor toe bij: een prach tig natuurgebied met heuvels, bos sen, heide, oude stadjes en vele historische monumenten. Voor de Nederlandse vakantieganger is 't ook aantrekkelijk dat Engeland 'n .„goedkoop" land is geworden. Dat geldt zeker voor de prijzen in restaurants en hotels, die voor onze begrippen beslist laag zijn. En bovendien: de kans op redelijk goed weer in dit gedeelte van Engeland is groot ook in het voor- en naseizoen. Een vakantie in zuid-oost-Enge- land is eenvoudig te combineren met een „,paar dagen Londen", De Britse hoofdstad is met Rams gate verbonden via een brede au toweg (M2)de afstand bedraagt ongeveer 120 kilometer. Vrijwel elk reisbureau maakt re serveringen voor een ovei-tocht met Hoverlloyd; het verdient wel aanbeveling om in het zomersei zoen te bespreken. De ZVV „Blauw Witwerkt met man en macht aan de bouw van de kantine bij het Sportpark „Meermanskamp" De duiven (101 st.) werden voor 'n wedvlucht van 160 km om 7.30 uur gelost in Wuustwezel (Belgie). Eerste duif binnen om 10.21.47 u. 1, 17, 20 A. ten Dam (1); 2, 10, 14, 18,19 A. ten Dam (2); 3, 4. 3, 13 J. W. Willems; 5, 6 G. J. Eg berts; 7, 15, 16 comb. Schuppert- Kreijkes; 9 E. Veneklaas; 11, 12 M. Lodeweges. Wedvlucht Bordeaux. Afstand: 975 km. 1 H. Voortman, 2 G. J. Bekkernes, 3 G. Schuiterd, 4 R. Schaap. Wedvlucht Budel. Afstand: 128 km. 1 Manrho, 2 H. Voortman, 3 4 5 7 J. Schol te in 't Hof, 6 G. J. Bekkernes, 8 G. Schuiterd, .9 en 10 Joh. Paalman. LUXOR THEATER, Brink 20, lel. 18662 Weekfilm do 29 juli t.m. wo 4 aug: Je leeft meer twee maal, 14 jr. Nachtvoorstelling vr 30 juli 23 u.: Dolle liefdesavonturen in de va kantie 18 jr. Matinee za 31 juli, zo 1, wo 4 aug: Popeye's dolle avonturen a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur - za 18.30 en 21 uur - zo 16, 18.30 en 21 uur. CINEMA, Lange Bisscliopstr. 69, tel. 11100. Weekfilm do 29 juli t.m. wo 4 aug: The poseidon adventure 14 jr. Nachtvoorstelling vr 30, za 31 juli resp. 23 en 24 uur: Lady sings the blues 14 jr. Matinee dagelijks 14 uur: Kuifje en de blauwe sinaasappel a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur - za 18.45 en 21.15 uur - zo 16, 18.45 en 21.15 uur. E.D.B.-THEATER, Smedenstr. 10, tel. 13615 Weekfilm do 29 juli t.m. wo 4 aug: Emmanuelle, deel 2 18 jr. Nachtvoorstelling vr 30, za 31 juli resp. 23 en 23.30 uur: Helden ster ven jong 18 jr. Matinee za 31 juli, zo 1 aug. 14 u.: Bankroof op wielen a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur - za 18.30 en 21 uur - zo 16, 18.30 en 21 uur. Sporthal-instuif 2 t.m. 6 en 9 t.m. 13 augustus 14-17 uur met allerlei soorten sportieve recreatie in de Sporthal aan de Rubensstraat, toegangsleeftijd vanaf 12 jaar. Kosten f 1,- p.p. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, Grote Poot 19, tel. 11848 Geopend: ma t.m. za 14-18 - vr ook 19-21. 29 juli 27 aug. Jan Soholten, ke- ramiekobjecten. KUNSTPOOT, adres en openings tijden als Rozijnenkorf Tot 12 aug. Reis-in-drukken, Frans de Jong, Bart Boumans, René Treuman. CAVE DU TERTE, Jaarsma IVooncentrum, Bergstraat 48, tel, 18494 Geopend: gewone winkeltijden (ma gesloten) Tot 31 juli: werk van scholieren? lino's, pentekeningen, potloodte keningen over Deventer, sculptu ren. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Espe, tel. 21815 Geopend! wo t.m. za 10-18 zo 14- 17 uur. Permanent: beeldhouwwerk, schilderijen, grafiek, keramiek tot 31 juli: schilderijen van Jan D* v. Exter. KUNSTHOEK RABOBANK, Kei zerstraat 2, tel. 17573 Geopend? ma t.m. vr 9-16 vr ook 19-21 uur. 3 aug. - II sep. Marjanne Hofstra- Schutte, grafiek. STADSBIBLIOTHEEK, Klooster 3. tel. 16512 Geopend: ma t.m. vr 10-12 en 13- 17 - wo ook 18-20.45 uur. Vogels in prent door de eeuwen heen. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 19675 Geopend: di t.m. vr 9-12 en 14-17 - za 13-16 uur. Permanente expositie over leven en werk van dr. A. Schweitzer. MUSEUM DE WAAG, Brink 56, tel. 14556 Geopend: di t.m. za 10-12.30 en 14- 17 - zo 14-17 uur. Antieke fietsen, zilver, aardewerk, keukens. Zoals bekend, heeft Holten sinds enkele maanden een sporthaL Vol gens oud-Nederlandse gebruik wordt dan meestal door enkele, daarvoor op de juiste manier aan geklede en gesoigneerde heren en dames een soort ritueel opgevoerd; de zgn. officiële opening. Onmis bare elementen hierbij: een ge kleed pak, een lintje, een schaar, een geestige spreker, enkele rit misch klappende dames en heren, plus een (aan) gapende lokale scha re omstanders. Ook Holten ont komt niet aan dit oud gebruik: 14 september is het zover. Enkele be stuursleden zullen de TC verte genwoordigen. Volgens een wat nieuwer gebruik wordt, via in spraakprocedures en democratische ideeën ook de bevolking betrokken bij het geheel, uitlopend in enkele activiteiten van modale sportbe oefenaren in dit geval. Er is een feestweek voorzien van 14 tot 18 september (zie 1 x stuiten, blauwe kaft). Dat de T.C. hierbij een woordje meespreekt, behoeft eigenlijk geen betoog. Degenen^ die de voorgaan de zin dan ook willen schrappen, kunnen dat bij deze doen, zij het op eigen kosten, en met als risico dat ook de achterkant niet te lezen valt. De T.C. is op twee manieren vertegenwoordigd. Via een demon stratiepartij indoor-tennis op woensdag 15 september van 19.50 tot 20.35 en via participatie in de superster competitie. De demonstratiepartij wordt ge speeld door de heren van het eer ste en tweede team, te weten R. v. Iddekinge, E. Ladiges 'en de gebr. Beekman. Aan de superstercompe titie nemen voor de T.C. deel de heren F. Turin en W. Hovingh. Via een wat ingewikkeld inschrijf- systeem, waarbij de heer T. de heer H. inschreef, de heer H. de heer T., stonden zij plotseling bei den als vertegenwoordigers vast. Enkele omstanders, zo hoorden wij later, die dachten dat de beide he ren een grapje maakten, werd op zeer wel te verstane wijze duide lijk gemaakt, dat beiden het ern stig meenden. De heer H. schijnt MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556 Geopend als de Waag. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstr. 9, tel. 19739 Geopend als de Waag. KUNST RONDOM Openbare Lees zaal, Brink 70, tel. 13506 Geopend: di t.m. vr 10-17.30 en 19- 21 - za 10-17 uur. T.m. 2 augustus is de Bibliotheek gesloten. 3 aug. - 29 aug. Bernd Bevers en Reinier van de Voorde, etsen en schilderijen; Jacques Maagendans kleinplastieken. REDERIJ SCHEERS, w.s. Eure ka, Worp, Deventer, tel. 15914, b.g.g. 13254 Dagelijks behalve zaterdags gele genheid tot het maken van een boottocht. Vraagt vaarschema bij VVV of Rederij Scheers. LEBUINUSTOREN, Grote Kerk hof 42 Vrijdag 30 juli 12.30 uur: Markt- concert door Adrie Steenhoek. Zaterdag 31 juli 20.15 uur: Orgel concert door Dorthy de Rooij. DEVENTER REN- en TOERIS TENVERENIGING „DE ZWALU WEN": inl. W. Bekking, Amstel- laan 20, tel. 21247 Elke zaterdag fietstoertocht start 8.30 uur vanaf Clubhuis DKC Hel las, Rielerenk. Deelname ook voor niet-leden gratis. JEUGDVAKANTÏE- AKTIVITEITEN 29 juli Sportmobiel 14-17 Speeltuin Zwolsewijk; Speelkar 10, 11.30, 13.30 en 15 Stuitjes9Chool, Speel tuin De Hoven, Lingestraat - vr 30 juli Sportmobiel 14-17 Speeltuin De Zandweerd; Speelkar Baten burg, Haringvlietstraat en Wezen land - ma 2 augustus Speelkar Wezenland, Lingestraat, Oostrik- plein; Sporthal-instuif (zie boven); Enkhuis-programma inl. tel. 11323 - di 3 augustus Speelkar J. van Arkelstraat, Lodeizengaarde en Diepenveenseweg; Sporthal-instuif (zie boven); Enkhuis-programma inl'. tel. 11323 - wo 4 augustus Speelkar Keizer Karellaan, Stuit- jesschool en Winkelcentrum Kei zerslanden; Sporthal-instuif (zie boven)Kartuut-instuif 14-16 Feestelijke eindmiddag; puzzel wandeltocht inl. tel. 14458; Enk huis-programma inl. tel. 11323. CIRCUS RENZ, Beestenmarkt 28 juli t.m. 3 augustus: .voorstel lingen om 14 en 20 uur. Doe een dagje Deventer - 17 sug gesties voor recreatie in Deventer. Wat is er voor u te bezoeken in uw vakantie 33 suggesties voor recreatie in de wijde omgeving. Gratis verkrijgbaar bij VVV De venter. ALMELO Varossieau: Donderd., vrijd., maand., dinsd., woensd. 14.30 en 20.00 u.i James Bona, diamonds are forever 14 j. Zaterd. 18.45 en 21.15 u.i James Bond, diamonds are forever 14 j. Zaterd, 23.30 u,: Liefde met een grote L 18 j. Zond. 14.30, 18.45 en 21.15 u.: Ja mes Bond, diamonds are forever 14 j- Palace: Dagelijks om 14.30, 18.45 en 21.00 u.: Gendarmes op drift al. Behalve zaterd. en zondagmiddag om 14.30 u.: Sjors en Sjimmi en de rebellen al. zich daarbij op een geweldige ma nier voor te bereiden, hij onder neemt vrijwel iedere week een vlucht naar Montreal om te zien hoe daar bij de O.S. de nieuwste trainingsaanpak ligt. De heer T. lijkt meer geneigd te zijn eventuele tegenstanders psy chologisch te vernietigen. Zo slaat hij bv. bij het kennis aanmerkelijk meer ballen in het net dan vroe ger, waarbij het fabeltje de ronde doet. dat hij uit vorm is. Terwijl zijn tegenstanders zich, om hem be scheurend, te buiten gaan aan drank etc. oefent hij, op eigen ter rein met hout en bijl (men spreekt er zelfs van dat hij de botte bijl zou hanteren)Op beide heren kan de T.C. zich verlaten, wij rekenen op een ereplaats, op 17 september kan men hen bewonderen. Doordat de dames van de T.C. waarschijnlijk vergeten hebben zich voor de superstercompetitie op te geven, kunnen we geen sportvereniging van Holten wor den. Helaas. Alhoewel eigenlijk overtiodig, bestaat er voor beide heren de mogelijkheid om zich met de diverse onderdelen van de com petitie bekend te maken: op maan dag 6 september 19.30-22 uur. De vier heren die de demonstratiepar tij spelen, kunnen zich voorberei den op vrijdag 10 september 20 tot 22 uur. Alle evenementen spelen zich af in de Sporthal, Keizerswe*. Voor 15 en 17 september speciaal en voor de andere dagen in het al gemeen krijgt de T.C. een beperkt aantal kaarten toegewezen. Wie wil kijken, en wie wil dit niet. kan zich opgeven bij mij, of bij Piet op de baan kaarten afhalen. Ze koscten niets, behalve de ver plichting om ook te gaan. Voor de velen die op 15 en 17 september onze sterren komen aanmoedigen, tot dan. R. VAN DLJK, telef. 2736. Hoe slechter het weer, des te be ter. Regen, sneeuw, smeltend ijs, alles is welkom. De waterleiding bedrijven in Nederland en Zwit serland en Duitsland staan met el kaar per telex in verbinding om te waarschuwen bij ongevallen op de Rijn, een aanvaring van een olie tanker of het lekken van een schip met giftige chemicaliën. Op die manier kunnen nog bijtijds maat regelen worden genomen. Het is beangstigend hoeveel stof fen er ongemerkt in de Rijn wor den geloosd. Het is dan een heel moeilijke taak om te ontdekken wat de stoffen zijn en hoe gevaar lijk, en op welke manier ze ver wijderd kunnen worden. Men kan, om maar één voorbeeld te noe men, een gehalte aan landbouw giften meten dat nog geen 0,0005 milligram per liter bedraagt. Met alle soorten van behandelingen duurt het meer dan drie maanden voordat Rijnwater drinkwater is en kan worden vrijgegeven voor consumptie. Van de zui verin gswer ken uit wordt het water verpompt naar reservoirs in de grote steden en in het stadsleidingsnet gepompt. Dit net moet net als de oude wa- schuiten hermetisch afgesloten zijn om er zeker van te zijn dat In het kader van de landelijke ak- ties Sportreal en Nationale Zwem- vierdaagse, zal van 24 tot en met 29 augustus a.s. in het zwepibad Twenhaarsveld een zwemvier- daagse worden georganiseerd. Op 24, 26 en 27 augustus kan gestart worden vanaf 18.30 uur, op 28 en 29 augustus vanaf 17.00 uur. Deel neming staat open voor iedereen. De deelnemers kunnen uit vijf beschikbare avonden er zelf vier kiezen, waarop steeds een afstand geen ongewenst vuil doordringt. Het water wordt onder hoge druk verpompt. Zolang bij een eventu eel lek het water uit de leiding spuit is er weinig kans op infec tie. In Amsterdam bijvoorbeeld wordt het water op 60 punten in de stad afgetapt voor controle. De „fijnproevers" doen 150.000 onder zoekingen per jaar. Daar is vaak peperdure apparatuur voor nodig, zoals voor het vaststellen van na trium, kalium, lood. kwik, koper, zink, olie en radio-aktiviteit. Vooral het bacteriologisch onder zoek vergt veel tijd. Ook gerepa reerde leidingen worden gecontro leerd evenals de kwaliteit van het water in installaties bij ziekenhui zen, scholen en industrieën. Dan is er voor haastgevallen nog het rijdend laboratorium. Nog aan 't eind van de vorige eeuw stierven er mensen door het gebruiken van besmet drinkwater. Dankzij de te genwoordige hygiëne krijgen ziek ten als tyfus en cholera geen kans meer. Daarom is bezuiniging op hygiënisch gebied niet gewenst. Omdat de vervuiling van het ri vierwater toeneemt, worden in proefinstallaties nieuwe zuive ringsmethoden ontwikkeld, zodat smaak en kwaliteit aan de gestel de eisen kunnen voldoen. van 500 meter moet worden ge zwommen. Kinderen van 10 jaar en jonger kunnen, waneer zij dat willen, volstaan met 250 meter per avond. Dit geldt ook voor de deelnemers van 60 jaar en ouder. De zwemvierdaagse heeft niet het karakter van een wedstrijd. Het is een evenement waaraan het he le gezin kan deelnemen en beslist geen race tegen de klok. Tussen tijds rusten is dan ook toegestaan, mits men het water niet verlaat. Aan het einde van de vierde dag, wanneer dus in totaal 4 km is af gelegd, ontvangt men een fraaie herinneringsmedaille. Het in schrijfgeld bedraagt f 4,- per per soon. Daarboven is geen toegangs geld verschuldigd. Het inschrijf geld moet worden betaald bij de aanmelding aan de kassa van het zwembad. Aanmelding is nu al mogelijk. Omdat, gelet op de beperkte ruim te in het zwembad, het aantal deelnemers niet onbeperkt kan zijn, is het verstandig om niet te lang te wachten met aanmelden. Naast deze zwemvierdaagse zul len in het kader van de aktie Sportreal in de komende maan den nog een aantal aktiviteiten worden georganiseerd. Zo staan o.a. nog een of meer fiets- en wan deltochten en enkele sportinstui- ven in de sporthal op het pro gramma, die nog nader zullen worden aangekondigd in deze krant en door middel van de be kende Sportreal-affiches. Voor pl.m. 300 kinderen, waar onder een groot aantal met vakan tie in Holten, was het donderdag middag 22 juli in gebouw Irene feest. De Braderiecommissie had met het optreden van goochelaar Oom Charlie in de roos geschoten want de kinderen hebben pl.m. 2 uur geweldig plezier gehad. Soms was er een adembenemende stilte 'bij het in brand steken van een zakdoek), maar het volgende mo ment daverden de lachtsalvo's door de zaal. Ook werd er volop genoten van Jan Klaassen en Ka trijn. Al met al een heerlijke middag voorde jongelui en de vaders en moeders. In verband met de droogte blijft het sportpark Meermanskamp voorlopig gesloten. Dit betekent dat in ieder geval het oefenpro gramma voor de weekenden 31 juli - 1 aug. en 7-8 aug. komt te vervallen. Wel spelen Holten 1-2-3 donderdagavond 5 augustus oefen wedstrijden tegen resp. Terwolde 1-2-3 in Terwolde. Aanvang 19.00 uur. Vertrek 18.00 uur vanaf Meer. manskamp. Nu de vakanties zo langzamer hand weer voorbij zijn en het nieuwe seizoen voor de deur staat zal de damestraining weer begin nen op maandag 2 augustus a.s. om 19.00 uur op Meermanskamp, Alle dames worden dringend ver zocht om op tijd aanwezig te zijn. Woensdagavond 4 augustus begint de training om 8.00 uur. Vervolgens wordt op maandag 9 aug. een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen UD (Weer- selo) in Weerselo om 19.00 uur. Vertrek om 18.00 uur vanaf Meer manskamp. Tenslotte kan de dames afdeling nog steeds nieuwe leden gebrui ken. Degene die belangstelling heeft (vanaf 12 jaar) kan zich op geven bij secretaris B. J. Mark voort, Schoutenstraat 25, telf. 1878 of bij mevr. de Heyer, Oranje straat 34, telf. 1388. Weest van harte gul paraat voor het werelddiaconaat Geeft in augustus aan uw deur bewust royaal en niet in sleur. Vele wegen leiden naar Engeland, maar verreweg de snelste is die van Hoverlloyd: per luchtkussenvaartuig over Het Kanaal - in veertig minuten van Calais naar Ramsgate met een snelheid van een kleine honderd kilometer per uur. Sinds de opening van de dienst in 1969 heeft Hoverlloyd - dochtermaatschappij van de Zweedse Broströmgroep - meer dan vijf miljoen passagiers vervoerd. Dat komt neer op een aandeel van dertig procent in het totale korte Kanaal-verkeer. De prognoses voor de komende twaalf tot vijftien jaar illus treren de verwachte groei: tegen die tijd zullen hovercrafts (de naam die de Engelse fabriek aan het luchtkussenvaartuig heeft gegeven) ten minste vier keer zoveel passagiers en auto's over Het Kanaal brengen dan thans! Wij allemaal gebruiken zoveel water, zoveel meer dan in vroeger jaren, dat er te weinig regen valt om in de behoefte te kunnen voorzien. De tijd, dat drinkwater als een geschenk uit de hemel viel, is voorbij. Eeuwen geleden voerden de grote steden al drinkwater aan per schip. Nu gaat het met pijplei dingen. Het grootste deel van het water komt uit de Rijn. Keuring? Dat gebeurde een paar honderd jaar geleden ook al. Toen wat het nog voldoende om de vissen te tellen. Hoe meer vissen, hoe beter. De schipper van de schuit met drinkwater moest er zelf van drinken, als waarborg dat er geen kunstjes waren uitgehaald. Het schip moest ook waterdicht zijn, zodat het vieze buitenwater van grachten en kanalen er niet bij kon komen. Het was toen allemaal nog veel minder gecompliceerd. In de wet staat: Drinkwater mag geen stoffen bevatten die nadelig zijn voor de gezondheid. De Rijn bevat ontelbare scha delijke chemische stoffen. Vandaar dat de controle nu veel in tensiever en omvangrijker is dan vroeger. De laboratoria staan garant voor het drinkwater. Het water wordt geproefd alsof het de meest verfijnde wijn is. Het zou wel eens, wanneer schaarste en de vervuiling voortduren, één van de kostbaarste - zeker in die betekenis van niet te missen - dranken kunnen worden.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5