3HM3 Wethouder Rietberg opende Braderie Weekenddienst Sport- Rondgang Volop spanning en sensatie Verkoop laatste bouwperceel in villaterrein ,Look' Tentoonstelling „Reis-in drukken" bij autocross Oiriënteringsrit Burgerlijke Stand Heup gebtrokeai Landelijke rijvereniging „De Bergruiters" Programma Interkerkelijk Recreatiewerk (24-30 juli) Feestelijke opening hal in september evonden-yerloren Gemeente Holten Openbare kennisgeving Dank HOLTENS NIEUWSBLAD 23 JULI 1976 PAGINA 3 uit 5 personen bestaande Braderie commissie dank voor het vele werk dat verzet moest worden voordat het lint kan worden doorgeknipt. Een dergelijk evenement elk jaar weer op touw zetten vraagt moed en doorzettingsvrmogen. De Bra derie is een belangrijke bijdrage in het kader van het VW-vakantie- programma, een attractie voor de Tijdens behandeling van 't voor stel van B. en W. tot verkoop van 'n perceel bouwterrein in het vil laterrein „Look" aan de heer H. van Veen, Markollenweg 5, alhier, verklaarde de heer J. Wiggers (CDA) zich, tijdens de jl. maandag gehouden extra raadsvergadering, als enige tegen. De heer Wiggers wees er op dat in het verleden in de raad meermalen was gepleit voor het reserveren van de laatste bouwpercelen voor gevallen waar voor dit hard nodig is. Ook tijdens de commissieverga dering had hij hierop gewezen De heer J. Warrink (GB) was ook niet zo gelukkig met het voor stel. „We dienen zeer stringent te zijn met het begrip verkoop van gronden. Hoewel het bewijs niet is te leveren heb ik toch het ge voel dat hier het begrip speculatie om de hoek komt kijken", zei hij. Volgens burgemeester Enklaar had de koper een bevredigend ant woord gegeven toen hem was ge vraagd waarvoor hij de grond wil de gebruiken. „Speculatie is een nare zaak. Ik ben dat volkomen met de heer Warrink eens, maar als overheid zijn we daar slecht tegen gewapend", aldus mr. En klaar. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad met deze verkoop ak koord, met alleen de heer Wiggers tegen. Na de officiële opening maakte de braderiekoningin in gezelschap van de commissie een rondgang over het braderieterrein waarbij zij kennis maakte met de verschillen de exploitanten die haar een groot aantal prachtige cadeaus aanbo den. Frans de Jong, Bart Boumans en René Treumann, drie grafici, maakten een serie grafiek met als thema „reizen". Zij exposeren van 23 juli t.m. 11 augustus in de „Kunstpoot", Grote Poot 19 te De venter. De „Kunstpoot" is dage lijks geopend van 14.00-18.00 uur, bovendien vrijdagsavonds van 19.00-21.00 uur. Hij is zondags ge sloten. Hun'specialiteit is het wer ken met boekdrukmateriaal, zoals loden letters, koperen lijnen, orna menten, gravures. Ze vormen sa men het kollektief, de stichting „Drukhuis" aan de Herengracht 229 te Amsterdam. Hun verzame ling oude handpersen en materia len aldaar, worden door henzelf en door bezoekers gebruikt op eigen wijze. Bij de opening op vrijdagavond 23 juli om half negen, zal er een dia projectie starten. Op deze tentoon stelling is de 20"/o rijksaankoop subsidieregeling van toepassing Enkele weken geleden is de bouw van de sporthal aan de Keizers- weg voltooid. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de inrich ting en de daarmee verband hou dende bijkomende werkzaamhe- ren, maar verwacht mag worden dat over enkele weken, wanneer de zomervakanties van de scho len en verenigingen weer achter de rug zijn, deze prachtige nieu we akkommodatie in gebruik ge nomen kan worden. Op de officiële opening moet nog iets langer gewacht worden. Deze zal plaatsvinden op 14 september a.s. Na het officiële gedeelte, in de middaguren, staat er voor de avond een „Open Huis" op het programma. De deuren staan dan open voor iedere belangstellende die de sporthal wil bezichtigen. Op de avonden van de daarop vol gende dagen vinden er een groot aantal aktiviteiten plaats. Op woensdag 15 september zijn dat turnen, judo, tennis, basket bal en badminton. Op donderdag 16 september komen volleybal, zaalvoetbal, zaalhandbal, zaalhoc key en korfbal aan de beurt. Op vrijdag 17 september vindt er een sportieve competitie plaats, in de geest van de van t.v. bekende su perstar-competitie, hetgeen zal resulteren in da verkiezing van de sportvrouw, sportman en sport- In het kader van de Braderie, week organiseerde de Hoitense Motor, en Automobielclub „De Holterberg" woensdagavond de jaarlijkse autocross in een per. ceel i weiland van de heer Ro. bers aan de Larenseweg waaraan door 63 rijders werd deelgeno men. Voor het evenement dat een summum aan spanning en sen satie bracht bestond ondanks ge. staag vallende regen een redelij ke belangstelling. De 54 „coureurs" waren ver deeld over acht series en de da mes over twee. De cross werd bijgewoond door Braderiekoningin Annemarie Schuppert. Zij werd welkom ge heten door clubvoorzititer Derk J. Schooien die haar tevens een fraai boeket aanbood. Na afloop van de wedstrijd wer den prijzen die bestonden uit be kers en geldprijzen in zaal „Vos man" uitgereikt door Braderie koningin Annemarie. De prachtige „Erwinwissejbekor" aangeboden door clublid Gerrit Jan Stevens was voor de winaar van de Er wincross Marinus Wansink. Er waren door de Hoitense mid denstand, verenigingen, bedrij ven en particulieren een groot Voor de door de Hoitense Motor en Automobielclub „De Holter berg" op woensdagavond 14 juli georganiseerde oriënteringsrit be stond een flinke belangstelling. Een groot aantal vakantiegasten, voor wie een niet al te moeilijke rit was uitgezet, nam aan de ge zellige rit rond Holten deel. De finish van de rit van plm. 35 km was bij het sportpark „Meermans kamp" waar de prijzen door club voorzitter D. J. Schooien werden uitgereikt. Vakantiegasten: 1 P. C. Cevaal, Middelburg 42 strfp.; 2 C. Robbe- mont, 's Gravendeel 44 strfp.; 3 Th. Kennis, Hoogeloon 64 strfp.; 4 H. Norder, Hellendoorn 81 strfp.; 5 J. Benjamins, Iiollandscheveld 83 strfp.; 6 H. Scholten, Apel doorn 105 strfp. Sportklasse: 1 G. Nijenihuis, Colm- schate; 2 TI. Warrink, Holten; 3 K. Brummer, Holten; 4 G. J. Slag, Holten; 5 F. R. H. Haan, Holten; 6 T. Bijma, Holten. vereniging van Holten. Op zater dag 18 september tenslotte, wordt een culturele manifestatie gehou den, met muziek, zang en toneel. Alle avonden zullen gratis voor 't publiek toegankelijk zijn, maar omdat een grote belangstelling wordt verwacht, zullen voor iede re avorjd afzonderlijk toegangs kaarten nodig zijn. Over de wijze waarop deze verkrijgbaar zullen worden gesteld, volgen te zijner tijd nog nadere mededelingen. Deze feestweek wordt georgani seerd door een groot aantal Hoi tense verenigingen met gezamen lijk vele honderden deelnemers. Al deze verenigingen zijn verte genwoordigd in de begin dit jaar op initiatief van het gemeentebe stuur ingestelde „Commissie Ope ning Sporthal", het centrale punt waar al de lijnen van de organi satie bij eikaar komen. Geboren: Hendrik Jan zv H. W. Rensen en J. F. Schéperboer. Overleden: geen. Ondertrouwdgeen. Gehuwd: W. A. Loorbach, oud 29 jaar en P Keun, oud 23 jaar, Holten. aanital aantrekkelijke premies beschikbaar gesteld Een nieuw element in de wed strijd was de „Erwincross" waar aan niet met VW mocht worden deelgenomen. Door enkele plens buien was het terrein bij het ver rijden van de finales zo hier en daar in een modderpoel veranderd en dit had tot gevolg dat de wa gons onbestuurbaar werden met als gevolg kettingbotsingen en salto-mortale's. Persoonlijke on gelukken deden zich hierbij niet voor. Uitslag dames; 1 Annie Bentert, Rijssen; 2. Ger- da Schotman, Haarle; 3. Hannie ten Berge, Rijssen; 4 Mieke Kre kel, Holten; 5 Feem Schiphorst, Nieuw Heeten; 6. Ria Kievitsbos. De heer G. J. Bosman, Borkeld 50 kwam op de BorK'eldweg ter hoogte van de boerderij van Paal man zo ongelukkig met de fiets te vallen dat hij een heup brak. Hij werd per ambulanceauto naar het St. Jozef ziekenhuis te Deven ter overgebracht. Op zaterdag 24 juli wordt een onderlinge springwedstrijd gehou den voor de leden en rijdende do nateurs van de rijvereniging „De Bergruiters". Dit ter voorbereiding van de clubkampioenschappen. Het programma begint om 14.00 uur en de wedstrijd wordt gehou den op het springterrein van ma nege „Snorrewind" aan de Bor- keldweg t.o. „De Poppe". Mede als gevolg van de i gladheid van het terrein deden zich tijdens de auto- cross vele hotsingen voor. Uitslag „Erwincross" 1 Marinus Wansink; 2 Ap Podt, Holten; 3 Henk KI. Zandvoort, Markelo; 4 Jan Meiners, Holten; 5 Jan Bolink, Bathmen; 6 Jan Arfman, Epe; 7 Broer Pekkerief, I Holten; 8 Tinus Aanstoof, Hol ten. Finale Heren: 1 Hennie Bonder; 2 Bernard Bentert, Rijssen; 3 Jan Teela, Markelo; 4 Chrissie van Dam; 5 j Freek Burgers, Apeldoorn; 6 Bert Veneklaas, Holten; 7 J. ten I Berge, Rijssen; 8 H. Spikker, Ok- kenbroek. Vrijdag 23 juli 14.00 uur Braderie in het centrum 21.00 Uur Jennekesmarkt rond j de dorpstoren.. Zaterdag 24 t.m. zaterdag 31 juli Bloemenmagazijn Vincent wegens I vakantie gesloten. Zaterdag 24 juli 14.00 uur Onderlinge springwed strijd L.R.V. „Bergruiters" in manege .„Snorrewind" (zie be richt). 13.30 uur Touwtrektourhooi om het kampioenschap van Holten in Kalf ster m ansiwe i de Zondag 25 juli 14.0.0 uur Discobal in cafe „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 26 t.m. vrijdag 30 juli Kindervakantieweek in en rond 't Paalhuis in de Beuseberg. Dinsdag 3 augustus 20.00 uur Hervatting repetities i Hervormd Kerkkoor in gebouw i „Irene".'Nieuwe leden zijn har telijk welkom. Woensdag 4 augustus 18.30 uur Concert Jeugdorkest Kon. Ned. Federatie van Har- I monie- en Fanfaregezelschap- pen in de muziekkoepel in „Kalfstermansweide". Zaterdag 14 augustus Na inzameling van lompen in en kele buurtschappen t.b.v. HMV I (zie adv.). ARTS Vrijdagmiddag 5.00 uur tot en met maandagmorgen 8.00 uur J. TI. A. Bruins, Molenbelter- weg 15, tel. 1280. Voor bood schappen bellen: 11.00 en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster E. Boers, wijkgebouw Bathmen, Stationsstraat 8, tel. 05704-1271, b.g.g. 05700-22700. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen magazijnarti kelen: werkdagen van. 13.30 tot 14.30 uur, Gi-oene Kruisgebouw, Gaai-denstraat. ZIEKENVERVOER A. Muller, tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. TANDARTS A. G. Hoekstra, Gooi', Grote- straat 151-153, tel. 05470-3365. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. GEZINSVERZORGING Maandag t/m vrijdag van 8.30. 9.30 uur, Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatschappelijk werk en Ge zinsverzorging tel. bereikbaar onder no. 05486-16465. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Dienst- verlening „Midden-Overijssel", 'Dorpsstr. 16, tel. 2784. Spreek- uren: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur, donderdags avonds van 6-7 uur en volgens afspraak. QPPASCENTRALE In de maand juli geen oppas diensten. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch- tend in het Groene Kruis gebouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T/m zondag 25 juli C. Mein- dertsma, Bergmanstr. 12, tel. 2190. Maandag 26 juli t/m zon dag 1 aug. H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. STORINGSDIENST Zatei'dag 24 juli t/m vrijdag 30 juli: elektra: H. Dam Wiechers [ndustrieseti-aat 10, tel. 1217; gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboerstraat 2, tel. 1793, POLITIE Telefoon 1352, 2665 en 2655. 's Nachts bellen 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht). ZATERDAG: 20.00 uur Instuif in de tent op de Borkeld. ZONDAG: 10.00 uur Kampdienst o.l.v. ds. R. v.d. Berg, vloot- predikant te Zeist. MAANDAG: 10.00-12.00 uur Kindermorgen. 14.30 uur Koker voetbal. DINSDAG: Muziekdag. 10.00-12.00 Kindermorgen. Voorbereiding door de kinderen op het avondprogramma. 14.30-17.00 uur Voor bereiding door ouderen en jongeren op het avondprogramma. 19.30 uur Muziekuitvoering. WOENSDAG: 10.30-13.00 uur Pickn'ick. Brood meenemen! 15.00 uur Volleybaltoernooi. 21.00 uur Dierengeluidenspel. DONDERDAG: 10.00-12.00 uur Kindermorgen. 19.00 uur Twentse koffietafel m.m.v. Boerendansgroep „Holten". Opgeven tot en met woensdagavond. VRIJDAG: 10.00-12.00 uur Kindermorgen. 19.30 uur Bonte avond met o.a. verkiezing miss en mister recreatietent. De kiosk bij de tent is open van 10.00-12.00 uur. Zaterdag van 9.30-10.00 uur. Tot ziens in de tent. Geertje Damstra, Jody Kamhorst, Rudi Span en Wilma Vloedgraven De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door de OAD B.V. te Holten een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het vei'groten van 't kantoor door het bouwen van een verdieping op het bestaande pand Bur. van der Borchstraat 2. Het bouwplan is echter in strijd met het bestemmingsplan Holter berg. Aangezien het bouwplan niét strijdt met de in voorbereiding zijnde herziening van het bestem mingsplan Holterberg bestaat het voornemen met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening vrijstelling te ver lenen vanhet geldende bestem mingsplan. Rechthebbenden op aangrenzen de en nabijgelegen percelen wor den hierbij in de gelegenheid ge steld gedurende 14 dagen, te re kenen met ingang van 23 juli 1976, schriftelijk bezwaren in te dienen bij burgemeester en wethouders tegen toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening ten behoeve van het on derhavige bouwplan. De bouw- en situatietekeningen liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken voor een ieder ter inzage. Holten, 23 juli 1976 De burgemeester voornoemd W. H. Enklaar. Gevonden: pagrdezweep, oranje kanariebruine portemonnee Pontiac dameshorloge; luchtbed; sierdop van auto; lederen etui met inhoud; bundeltje geld; stemvork; schildpad; hondepen ning. Verloren: zwarte portemonnee, met grote inhoud; groene porte monnee met inh.; zwarte porte monnee met inh; deel van stof zuiger; tamme parkiet; Timex dameshorloge; gouden ketting; rolschaatsen; deksel van koel machine. Loco-burgemeester J. Rietberg heeft dinsdagmiddag óm even over half drie de Braderie, die deze zomer in het kader van het VVV vakantieprogramma voor de 22ste keer door de Braderiecommissie rond de oude Dorpstoren wordt georga niseerd, geopend. Voor deze officiële opening die plaats had op het punt waar de Kerkstraat uitkomt in de Oranjestraat, bestond weer een geweldige belangstelling. Vele honderden, waaronder een groot aantal zomergasten, waren samenge stroomd om getuige te zijn van het doorknippen van. een lint door Annemie Schuppert die maandagavond tot Braderie- koningin werd gekozen. duizenden gasten die momenteel in Holten zijn. Aldus besloot de heer Rietberg, die de gasten een pret- tige vakantie wenste. Met het doorknippen van het lint door de Braderie koningin werd de 22ste Braderie officieel geopend. Jaap Kruk (7 jaar) mocht de koningin de schaar aanbieden ■en dat vond hij geweldig. tot de fa. J. Krekel en Zn. te Hol ten voor het beschikbaar stellen van een dii'éctiewagen voor het on-' derbrengen van de geluids-instal- latie en tot de rijkspolitie voor o.a. het regelen van het verkeer bij de rijtoer van de nieuwe koningin. Wethouder Rietberg bracht de NED. KERV. KERK 8.30 uur ds. A. W. Berkhof, 10.15 uur ds. A. W. Berkhof (bed. H. Doop). Extra collecte alg. kerkewerk. Oppasdienst: mevrouw Rensen, Henny Baltus en Alie Koopman. Na de 2e dienst koffie drinken met de zomergasten in gebouw „Irene". GEREF. KERK 8.30, .10.00 en 19.15 uur ds. T. Zuidema van Apeldoorn. In alle diensten is de eerste col lecte voor de zending en de tweede voor rente en aflossing. Tijdens de tweede dienst kin deroppas in gebouw 'Rehoboth' en na de tweede dienst koffie- uurtje in gebouw „Rehoboth". Kinderoppas: mevr. Beuken, teamp-Ofringa, mevr. Beldman- Kistemaker, res. mevr. Bos- schers-Beldman rnevr. Bosschers-Welink, mevr. Meijerink-Beldman, res. mevr. Meijerink-Smedes. Koffiedienst: mevr. Meijerink- 3tam, Rita Beldman, mevr. Beldman-Kistemaker en mevr. Meijerink-Beldman. R.K. KERK (Gebouw „Irene") Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 Interk. Recreatiewerk. 10.00 uur kampdienst in de tent aan de Borkeldweg. Voorgan ger ds. R. v.d. Berg, vlootpre- dikant te Zeist. DIJKERH0EK 9.30 uur ds. C. C. Addink, extra collecte fonds „Bethanië". NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. 0KKENBRCEK 9.30 uur ds. M. de Heer, uit gangscollecte kerkvoogdij. Voorzitter Wiggers dankte de heer Rietberg voor zijn bereidheid om de braderie te openen en hij rsprak verder een woord van dank tot het gemeentebestuur voor de medewerking bij het organiseren, tot het pex'soneel van het Gem. Energiebedrijf en gemeentewerken, De voorzitter van de Braderie- cömmissie, de heer J. Wiggers, sprak nadat bloemen waren aange boden aan koningin Annemie, een woord van welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder lichtte tot wet houder Rietbei'g, gemeente-secre taris G. J. Langenbax'g, de heer H. Klein Velderrpan oud-lid en thans adviseur van de commissie en de -exploitanten die goede zaken wer- .den gewenst.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 4