UAITCMC IIIEIIUfCDI kTl HUL ENj NIEUWjKLAU -** K.N.F.-Road Band trekt door het land met dubbeldekker m a w MiH wm m Uw 1181 BH a V AHBHHUaflH Aara,„ Vakantiegasten kozen Annemie Schuppert als Braderiekoningin Industrie vestiging Stormhout V VA-vakantieprogramma Vakantie administratie Enorme belangstelling bij verkiesing Dansdemonstratiés Ontvangst ZATERDAG 24 JULI Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Holten in Kalf- stermansweide, Stationsstraat. Aanvang 13.30 uur. Spannend en interessant! MAANDAG 26 JULI Bezichtiging manege Beltman FNRS rijschool, Markeloseweg 8, van 14-16 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege. Er is een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis. DINSDAG 27 JULI Iedere dinsdagmorgen om 10 uur natuurwandeling onder leiding vanaf parkeerplaats dagcamping (Holterberg) Bezichtiging kaasboerderij Cats in de buurtschap Beuseberg B 93, oude weg Laren volgen tot bij bord Kaasboerderij, Aanvang 14 en 15 uur. krijgt geen bereiding te zien, alleen uitleg. WOENSDAG 28 JULI Bezichtiging manege „Snorrewind" tegenover restaurant De Poppe van 14 tot 16 uur. U kunt gen kijkje nemen in de manege of in de stallen. DONDERDAG 19 JULI Iedere donderdagmiddag om 14 uur natuurwandeling onder lei ding vanaf parkeerplaats dagcamping (Holterberg). VRIJDAG 30 JULI Warenmarkt van 14 tot 18 uur (centrum dorp Kerkstraat). Van 20 tot 21.30 uur rondleiding en natuurfilm in het museum „Piet Bos". De heer Bos is een gezellige causeur en vertelt u veel over de fauna van de Holterberg. ALLE DAGEN J Demonstratie steenslijpen Steenslijperij Overmeen, Hochtweg 1 (grens Holten-Markelo)Geopend van 10-17 uur, zondags van 17-17 uur. Dia-vertoning met geluidsband. Prijs volw. f 1,25, kinderen f 0,75. Op eigen gelegenheid wandelen. Mapje met 7 wandelingen f 2,— bij de VV. Op eigen gelegenheid fietsen. Mapje met 7 fietstochten f 2,— verkrijgbaar bij het VVV-kantoor. Onze administratrice, mevrouw L. J. Kers-Lammers, is in de periode 27 juli tot en met 7 augustus afwezig. Advertenties kunnen in deze periode worden ingeleverd bij onderstaande adressen: J. Wiggers, Kolweg 14, telefoon 1356 en W. Beijers, Holterberg 13, telefoon 1234. De administratie iü BS mBhF W BS fc®§P§ SU hmm H WÊk rflf Hm flm BH ^H IBr mtJK Hn HHH Red- medewerker d. j. Mondeei. PA„r>»ir mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. lepnjs cent par mm. (b.j contract lager) Abonnementsprijs f 9.- per half jaar, f 18— per jaar; Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De 22ste Braderie ging maandagavond van start met de traditionele verkiezing van de Braderiekoningin door een jury van vijftien vakantiegasten. Er ging een langdurig spon taan applaus op uit de menigte van naar schatting drie duizend enthousiast meelevende bezoekers, die zich voor de muziekkoepel hadden verzameld toen voorzitter J. Wiggers bekend maakte dat uit de kandidaten als Braderiekoningin 1976 was gekozen de 18-jarige Annemie Schuppert uit de Boschkampsstraat te Holten. De gezustersDika en Mina Vroegop zorgden bij de verkiezing van Braderie- koningin 1976 voor een extra attractie. „De vraag naar industrie terrein in Deventer neemt weer heel duidelijk toe", al dus de directeur van de Stichting Public Relations Deventer, de heer G. Kelder man. „Na jaren van bedrijfs sluitingen en werktijdverkor ting in het hele land en ook in Deventer, lijkt het tij nu te keren", heeft de heer Kel derman gezegd en hij voegde daar aan toe: „Het is zeer opmerkelijk, dat met name het laatste half jaar er weer duidelijk belangstelling bij de bedrijven begint te komen voor een plekje op het De venter industrieterrein. En daarbij dient men dan ook nog in aanmerking te nemen dat Deventer vrij duur is met z:n industrieterrein. Maar de gunstige ligging van de stad blijkt steeds weer de doorslag te geven", meldt het Deven ter Dagblad. We zouden het een symptoom willen noemen, dat de con junctuur tVeer begint aan te trekken en van die situatie moet ook Holten onzes in ziens proberen profijt te trek ken. Ook Holten is als knoop punt gunstig gelegen en heeft voldoende terrein beschik baar voor enkele schone in dustrieën. Er bestaat hier nog altijd een industriecommissie, gevormd uit particulieren. Al is ze dan niet meer volledig en al jaren niet meer actief - in februari 1965 werd het laatst verga derd - ze heeft in de jaren na de tweede wereldoorlog goed werk verricht. Nu er dus blijkbaar weer een opleving valt te constateren in de industriële bedrijvig heid, zou het o.i. aanbeveling verdienen de vinger aan de pols te houden. Een indus triecommissie bestaande uit enkele ondernemers en an dere particulieren, desnoods aangevuld met enkele raads leden, zou hierbij goede dien sten kunnen bewijzen, (w.b.) Vooi'dat de verkiezing plaats vondt gaven de folkloristische dansgroep „Trimazo de Loirrai- ne" uit Rombas bij Metz (Frank rijk) en de Boerendansgroep „Hol ten'in de muziekkoepel - in „Kalf- stermansweide" een demonstra tie. De Franse gasten, die loge ren bij de Holtense boerendansers, dansten op muziek van accordeo nist Pierre Scheapper en bij het dansen van de Holtense groep zorgden de „Spöllemannen" Jans Mossink, Jan Aaltink en Arie Jan sen voor de muzikale omlijsting. Het optreden van de beide groe pen werd zeer gewaardeerd. De Fransen oogsten niet alleen ap plaus voor hun dansen, spranke lend van levenslust én blijheid, maar ook voor de prachtige kle derdracht. De beide dansgroepen werden maandagmiddag ten gemeente huize ontvangen door burgemees ter mr. W. Hi Enklaar, mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel en ge meente secretaris G. J. Langen- barg. Burgemeester Enklaar sprak een woord van welkom tot de Franse gasten wiens bezoek op hoge prijs wordt gesteld. Hij bood namens het gemeentebestuur een tuugkist- je aan. De president van „Trima zo de Lorriane" Bernard Lacour sprak een kort dankwoord en bood de groep een tweetal poppen in klederdracht aan voor het ge meentehuis. Datumschema optredens KNF - Jeugd Road Band Vrijdag 30 juli Eindhoven. Winkel centrum Woensel 19.30 uur. Zaterdag 31 juli Eindhoven, Stads- markt of Piazza 10.30 uur. Zaterdag 31 juli Enkhuizen, De Nieuwe Doelen 20.30 uur. Zondag 1 aug. Sneek, C. Kansport hal, Schothanusstraat 20.00 uur. Maandag 2 aug. Delfzijl, Vennen- plein 19.30 uur. Dinsdag 3 aug. Slochteren, Fray- elemaborg 19.30 uur. Woensdag 4 aug. Zwolle, Winkel centrum of Gem.huis 12.00 uur. Woensdag 4 aug. Holten, Bejaar dencentrum (besloten concert) 14.30 uur. Woensdag 4 aug. Holten, Open luchtconcert 20.00 uur. Donderdag 5 aug. Nijmegen, Cult. Centr. De Lindenberg 20.00 uur. Vrijdag 6 aug. Hoogeveen, Zaal De Tamboer, Hoogstraat 17 20.00 uur. Zaterdag 7 aug. Oerle, Zaal Kers, Oude Kerkstraat 11 20.00 uur. Zondag 8 aug. Venlo, Jongeren- kerk 9.30 uur. Zondag 8 aug. Venlo, Openlucht concert Stadscentr. 16.00 uur. Maandag 9 aug. Middelburg, Con cert-Gehoorzaal, Singelstraat 12 20.00 uur. Dinsdag 10 aug. Loenen a.d. Vecht Hervormde kerk 20.00 uur. Woensdag 11 aug. Zeist, Fin- sprong (besloten conc.) 13.30 uur. Woensdag 11 aug. Zeist, Slottuin theater 20.00 uur. Annemie was pas zeker van de ti tel na een herstemming tussen haar en Eileen Piechnick-Reeves uit de Canadastraat. Annemie die als verkoopster werkzaam is in een modezaak te Nijverdal -werd het zilveren kroontje (geen gouden om te voldoen aan de wens van de regering om de uitgaven waar mogelijk te beperken) op de donkere lokken gezet door de scheidende koningin Annie Ebrecht-Brands. Zij wenste haar opvolgster geluk en bood een boe ket aan. Voorzitter Wiggers dank te Annie voor de vele goede din gen in de een-jarige regeringspe riode gedaan en hij offreerde bloe men. Hij betreurde het dat aan haar verzoek om de binnenkort te openen nieuwe sporthal in De Haar een wat vrolijker kleurtje te geven niet werd voldaan, en zo heeft ook een Braderiekoningin (die als goed democraat geen ge bruik maakte van het veto-recht) haar teleurstellingen. De koningin werd gelukgewenst met haar verkiezing. Zij kreeg een waardebon van vijftig gulden. Ook de andere kandidaten kregen een waardebon en hadden gratis toegang tot het „koninginnebal" in zaal „Amicitia". Nadat Anne- marie vele handen had geschud nam zij plaats in de open auto van Remt Bos waarna met de Holtense Muziekvereniging (met drumband en majorettes) voorop een ware zegetocht door een deel van het dorp werd gemaakt. Over al langs de route stonden honder den mensen die haar hartelijk toe juichten. De nieuwe koningin be zocht daarna het bal in zaal „Ami citia" waar de „Musketiers" zorg den voor een gezellige en feeste lijke stemming. deren om zodoende meer jeugd te akliveren om deel te nemen aan deze welluidende vorm van vrije tijdsbesteding. Het is wel duidelijk dat deze mu zikale trip door ons land veel geld gaat kosten. Dat de jonge muzi kanten in de leeftijd van 15 t.m. 23 jaar uit het goede hout zijn ge- snedeh, moge blijken dat zij spon taan hebben toegezegd een deel- nemersgeld te betalen van f 150,- per persoon. Natuurlijk kan dat de totale kosten niet dekken, want bijvoorbeeld een dubbeldekkerbus kost alleen al meer dan f 10.000,- voor de concerttournee 1976. Er is wel een financiële basis ge vonden om het plan door te kun nen laten gaan, maar men wacht nog op de resultaten van de ver zoeken die uitgegaan zijn naar de verschillende provinciale overhe den. Na de tocht door Nederland gaat de KNF Jeugd Road Band weer uit elkaar. Vandaar dat men zou kunnen spreken van ëen weg- werporkest. De leden kenden el kaar niet, maar na een paar re petities zijn ze elkaar gaan leren kennen en waarderen. En dat is nu een van de belangrijkste fa cetten van het bespelen van een instrument in een orkest, of om deel te nemen aan een drumband of majorettekorps. Muziek wordt vaak een hobby voor je hele le ven. De KNF hoopt dat de vakantie tournee van de KNF Jeugd Road Band de volle nodige belangstel ling zal ondei-vinden onderweg en dat zeer velen genieten van de muziek die de jongelui ten gehore zullen brengen. In het afgelopen half jaar hebben we enkele malen ge- j wezen op het stormhout, dat de Holterberg op tal van j plaatsen ontsiert .en .de vraag gesteld of hierin door middel van „aanvullende werken" geen verbetering zou zijn te verkrijgen. Ook mevrouw Ter Doest van de Milieugroep Holten heeft in de gemeente- raad de aandacht van ons dagelijks bestuur op deze- minder aantrekkelijkesitua tie gevestigd. Braderiekoningin 1976 ANNEMIE SCHUPPERT De folkloristische dans groep 'Trimazo de Lorraine" kreeg enorm applaus voor de Bruidsdans. Dc „.tweelingzusters" Dika en Mi na Vroegop zorgden bij de ver kiezing voor enorme hilariteit. Zij behoorden tot de allereersten die op het podium plaats namen en ze kregen oen daverende ovatie van de massa die aan de twee „zusters" toch wel iets bijzonders zag. Toen ze allebei een knots van een sigaar in de brand staken wist iedereen het en men hoorde overal roepen ,,'t bint keerls". Ze hadden het helemaal goed, want onder de kleding van heel lang ge leden, pruiken en waterverf gin gen „schuil" Herman S. uit Dij- kerhoek en Henk W. uit het Neer- I Het verhaal zou vervelend worden, ware het niet dat er toch blijkbaar wel een oplos sing mogelijk is. In de gemeente Hellendoorn is er onlangs een gesprek ge weest tussen vertegenwoor digers van de gemeente en het gewestelijk arbeidsbureau over het inschakelen van i werklozen bij de opruiming I van omgewaaide bomen in de bossen op de Hellendoornse Berg, die eigendom van par- j ticulieren zijn. Van de zijde der gemeente is daarbij ge- steld, dat hiervoor dan wel dacw-subsidie zou moeten worden verleend. Dezer dagen nu heeft men bericht ontvangen, dat voor dit object subsidie zal wor den toegekend, zodat binnen- kort met de werkzaamheden in de bossen zal worden be- k gonnen. Het is precies wat we in ons i commentaar van 23 januari jl. hebben gezegd, dat dit de enige mogelijkheid is om een oplossing voor de verwijde- j ring van het stormhout uit onze bossen te vinden, omdat 1 particulieren het niet betalen kunnen. We hebben toen namelijk de hoop uitgesproken, dat onze plaatselijke overheid eens de aandacht van' liet Staatsbos beheer op deze situatie zou vestigen. In Hellendoorn heeft men het gewestelijk arbeidsbureau er bijgehaald en blijkbaar met succes. De vraag mag worden ge- j steld: „Heeft het gemeente bestuur van Holten al pogin- gen in het werk gesteld of een oplossing gevonden om het stormhout uit de bossen op de Holterberg te ver wij - j deren?" (w.b.) „Met het doel de blaasmuziek in het algemeen meer bekendheid te geven en vooral de aandacht van de jeugd tc trekken voor deze wordt een tournee georganiseerd wordt een tuornee georganiseerd voor het landelijk ensemble, be slaande uit jeugdige leden van blaasorkesten, aangesloten bjj de KNF, of duidelijker gezegd, dc Ko ninklijke Nederlandse Federatie, waarbjj aangesloten harmonieor kesten, fanfares, brassbands, drumbands, show- en majorette korpsen. De naam van dat lan delijk jcugdharmonieorkest is de KNF-Jeugd Road Band. Tussen vrijdag 30 juli en woensdag 11 au gustus zal deze band van onge veer 75 jongens en meisjes het land doortrekken met een dubbel dekkerbus en in verschlillende provincies concerten geven. Dit stuk vakantiegenoegen is een uitgedacht plan van de Landelijke Jeugdkommissie (LJK) van de KNF. Het initiatief is zeer aange slagen bij de provinciale besturen en uiteraard ook bij het algemeen bestuur. Er is intussen hard gewerkt aan de samenstelling van de Jeugd Road Band en er is al een paar keer gerepeteerd onder leiding van de dirigent Wybren Valkema uit het Friese Oudega, een oud leerling van komponist-dirigent Henk van Lijnschooten. Zoals reeds gezegd, voorop staat om meer bekendheid te geven aan de blaasmuziek in het algemeen, maar vooral toch om de aandacht van de jeugd te trekken voor de ze vorm van vrijetijdsbesteding. Er zal een groot aantal concerten worden gegeven, te beginnen op vrijdag 30 juli te Eindhoven en te eindigen op 11 augustus in Zeist. De Landelijke JeugdKommissie is ervan uitgegaan dat het imago van de blaasmuziekbeoefening door amateurs nog steeds niet zui ver is overgekomen op het grote publiek. Voor niet-ingewijden be tekent een harmonieorkest of een fanfare een groep lieden die mar sen, Sinterklaasliedjes of mis schien wel eens bewerkte sym- phonische muziek speelt. Ofschoon 45% van het aantal le den van de muziekkorpsen jonger dan 19 jaar is, kan gekonstateerd worden dat er nog te weinig jon geren aktief betrokken zijn bij deze nuttige vorm van vrijetijds besteding. De Landelijke Jeugd Kommissie konkludeerde dat een jeugdharmonie bij uitstek geschikt is om met een hedendaags reper toire er aan mee te werken het „gezicht" van de blaasmuzieken- sembles in gunstige zin te veran-

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1