OUDE KLEREN RAADSVERGADERING I VUURGE V A ARL1JK Afscheidsfeest Kleuterschool Tuinstraat Afscheidsfeestje kleuters Chr. Kleuterschool „Kleuterboek" Programma 22ste Braderie Max Euwe speelt simultaan Verhoging subsidie ambulancevervoer VYV-vakantieprogramma GESLAAGD Naar de Zuurberg Aankoop nieuwe auto Nog geen zicht op bouwen in „De Beuseberg" Poseidon Spin HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.— per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent, Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 9 juli 1976 28ste jaargang - no. 28 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel, 05483-2995. Op donderdag 1 juli namen de kleuters van klas 2 af-' scheid van de kleuterschool, 's Avonds om 7 uur waren ouders en kinderen in school aanwezig. Op een klein toneeltje lieten de kleuters zien, wat ze de laatste tijd ingestudeerd hadden onder leiding van hun juf, mej. Gorkink. Met veel plezier en enthousiasme werd en gespeeld en gezongen.Er wa ren kleine schetsjes zoals: .„De 10 kuikentjes" en .Meneer Juttepeer' en Koen de schoenmaker, die al leen de schoenen weer af wil ge ven, als ze er ook voor willen be talen. Er was zelfs een heel toneel stukje van Brom en Bram, 2 beren die in een restaurant gingen eten. Ze maakten daar zoveel op: twee kippen, twee emmers limonade'enz. Toen ze wilden betalen met 5 cent, was dat natuurlijk veel te weinig en voor straf moesten ze 2 weken lang de afwas doen. Het werd erg leuk gespeeld, de ouders en kin deren genoten dan ook zichtbaar. Verder was er nog een Boertje die een koe ging verkopen. Er wer den leuke gedichtjes opgezegd en enkele kinderen mochten raadsel tjes opgeven aan de quders. Tenslotte kwamenalle kleuters nog één keèr samen op het toneel en werden er uit volle borst nog wat liedjes gezongen. De voorzit ster, mevr. Sijtsema, bood juffrouw Gorkink een geschenk aan namens de ouders en kleuters en bedankte haar voor het vele werk, wat ze ook dit jaar weer voor de kinderen heeft gedaan. Hierna hield het hoofd van de Dorpsschool, de heer B. H. Brou wer, nog een. kort gesprekje met' de toekomstige eersteklassertjes. De volgende morgen kwamen de kleuters voor de laatste keer ver kleed op school. Nadat iedereen elkaar bewonderd had, gingen ze naar de Zuurberg. Hier was een speurtocht met opdrachten uitge zet (bijv. „tel tot 25" en welke vo gel noemen we wel „de houthak ker" van het bos, en „zing 'n lied je van de zon". Via de oranje draadjes in de bomen kwamen ze in de „zandkuil"' uit. Hier konden de kinderen nog even lekker spe len en ravotten, al was het wel erg warm, daar in de zon. 'Tégen 12 uur werd er een koeler plekje opgezocht en wel onder de grote boom bij de fam. Lan.de- weerd'. Hier hebben de kinderen zich te goed gedaan aan patat niet appelmoes, en limonade. Na het eten was de heer Vincent er met zijn pony, en mochten alle kinde ren een kort ritje op de pony ma ken, wat ze allemaal fantastisch vonden. Om pl.m. twee uur kwamen ze, warm, moe en vuil, weer bij school terug. Juffrouw Gorkink wenste de kleuters een prettige vakantie en een fijne tijd op de „grote school". In aanwezigheid van de ouders, bestuursleden en personeel van de basisschool „Het Kompas" werd donderdagavond 1 juli jl. het af scheid gevierd van de oudste kleu ters van de Chr. Kleuterschool „Kleuterboek." Deze feestelijke bijeenkomst •werd—geopend" door Juf Annegé met een kort welkomstwoord tot Gevraagd: Oude kleren i.v.m. de organisatie van da Kinderva kantieweek 1976, georganiseerd door de Stichting Sociaal en Cul tureel werk. Wij willen iedereen vragen of er nog oude kleren zijn die beschikbaar gesteld kunnen worden. Deze kleren zijn nodig voor de verkleedpartij die plaats vindt op dinsdag 27 juli in het „Koinö's". Mensen die .ons kunnen helpen hieraan; graag even. een telefoontje naar het „Paalhuus" (2755) en wij komen ze direkt ha len, Bij voorbaat hartelijk dank. Vrijwilligers Comité. 10 tot en met 17 juli ZATERDAG 10 JULI 14.30 uur Schaaksimultaan dr. Max Euwe in die kantine sportpark Meermanskamp. 14.30 uur Start „Schuredag '76" in en rond het „Paalhuus" in de Beuseberg. 14.20 uur Film tekenfilmfestival. 16.00 uur Volleybaltoernooi jeugdsociëteiten uit de omgeving. 18.00 uur Broodmaaltijd. 19.30 uur Optreden „Poseidon". 21.00 uur Optreden „Spin". 23.00 uur Barbecue. MAANDAG 12 JULI Bezichtiging manege Beldman, FNRS rijschool, Markeloseweg 8, van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen. Er is een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis. Kegelwedstrijden onder auspiciën van HKV „De Houtvellers" in kegelcentrum „D'ikkie Down", Dorpsstraat 20. Aanvang 20.00 uur. Inschrijven van tevoren in bistro „Di'kkie", Dorpsstraat 20. DINSDAG 13 JULI 10.00 uur Natuurwandeling onder Léiding vanaf parkeerplaats dagcamping Holterberg. Bezichtiging kaasboerderij Cats, Beuseberg 93 (oude weg Laren volgen tot bord kaasboerderij). Aanvang 14.00 en 15.00 uur. Geen bei-eiding, alleen uitleg over het bereiden van kaas. 20.00 uur Orgelconcert door Willem Hendrik Zwart Janzn. in de Ned. Herv. kerk (zie programma). 20.00 uur Kegelwedstrijden in „Dikkie Down" (zie maandag). WOENSDAG 14 JULI 14.00 tot 16.00 uur Bezichtiging manege „Snorrewind" (Borkeld- weg, tegenover restaurant „De Poppe"). Gratis toegang tot de manege en de stallen. 19.30 uur Oriënteringsrit (speciaal voor vakantiegasten!) MAC „De Holterberg. Inschrijven van 19.00 uur af bij café „De Bies- ter", Stationsstraat. DONDERDAG 15 JULI Bezichtiging kaasboerderij Cats (zie dinsdag). 14.00 uur Natuurwandeling (zie dinsdag). Opruiming in verschillende winkels. VRIJDAG 16 JULI 14.00 tot 18.00 uur Warenmarkt in de Kerkstraat. 20.00 tot 21.30 uur Ron dei ding en natuurfilm in. het museum „Piet Bos". Kees Bos is een gezellig causeur en vertelt u op boeiende wijze heel veel over de dieren op de Holterberg. ALLE DAGEN Demonstraties steens-lijpen steenslijperij Over me en, Hochtweg 1 (grens Holten-Markelo)Geopend van 10.00 tot 17.00 uur, zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Dia-vertoning met geluidsband. Prijs f 1,25, kinderen f 0,75. Op eigen gelegenheid wandelen. Mapje met 7 wandelingen f 2,—. Op eigen gelegenheid fietsen. Mapje met 7 fietstochten f 2,—. Verkrijgbaar bij het VVV-kantoor. De ouders beleefden veel ■plezier aan het spel van de kleuters. ouders en kinderen, waarna- ze voorging in gebed. De kleuters sloten hierop 'aam met •.lief-lied;--. „Eenmaal moeten de kinderen rondom Jezus staan," Bijzonder aardig brachten de kleuters daar- na o.l.v. juf Jenny de speciaal voor deze gelegenheid ingestu deerde musical „Teun de speel man" voor het voetlicht, waar mee ze, ondanks de warmte en vermoeidheid, veel succes oogst ten. Na de pauze, waarin de kinderen een tractatie werd aangeboden, dankte Juf. Annegé de ouders voor het vertrouwen dat de ou ders geschonken hadden en voor de hulp bij de diverse activitei ten in de afgelopen jaren. Daarna traden twee kleuters naar voren en bedankten de leidsters voor al les wat zij voor hen gedaan had den en boden een kado-bon aan. Tenslotte bracht voorzitter Haan dank aan de leidsters, de werk ster en de kwekeling en overhan digde bloemenbonnen en besloot met dankgebed. Voordat de kleu ters enthousiast naar huis gingen kregen ze nog een. afscheidsboek- je waarin de namen van hun klas genootjes stonden en een aantal werkjes waren geplakt. Bij de uitgang dankten nog vele ouders de leidsters met een har telijke handdruk. Maandag 19 tot en met vrydag 23 juli 1976 (Wijzigingen voorbehouden) MAANDAG 19 JULI 18.30-19.30 uur Demonstratie Boerendansgroep.Holten" en Fol kloristische dansgroep „Trimazo de Lorraine" uit Metz (Frank rijk) in de muziekkoepel in Kalfstermansweide; 19.30 uur Verkiezing Braderiekoningin 1976 (Stationsstraat). 20.00 uur Groot koninginnebal in zaal „Amicitia" o.l.v. dansorkest „De Musketiers". DINSDAG 20 JULI 14.30 uur Officiële opening van de Braderie. WOENSDAG 21 JULI 14.00-22.00 uur Braderie. 38.30 uur Autocross. Terrein: Larenseweg. Een grandioos spek takel met volop spanning en sensatie. DONDERDAG 22 JULI 14.00-22.00 uur Braderie. 13.30 uur Ballonwedstrijd voor kinderen in Kalfstermansweide. 15.00 uur Feestmiddag voor de kinderen in gebouw „Irene" met het bekende jeugdtheater „Harlekino". VRIJDAG 23 JULI 14.00-22.00 uur Braderie. 21.00 uur Jennekesmarkt rond de oude dorpstoren. In afwijking van de oorspronke lijk opgemaakte vergaderrooster komt de gemeenteraad toch nog in de maand juli in openbare ver gadering bijeen en wel op maan dag, 12 juli, om 16.30 uur ten ge meentehuize voor .de. behandeling van de volgende agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein in het villaterrein „Look" aan de heer H. van Veen, Markollenweg 5, alhier. 3. Voorstel to.t het verhogen van 'de''-subsidié aan de Stichting - -••• ting Zieken- en Ambulancever voer Holtéh e.o. te Holten. 4. Voorstel' tot onderhandse aan besteding van de verbouw van Aan het Chr. Lyceum te Almelo zijn voor Atheneum B geslaagd: René v. Geerestein, Gerrit Meijer, Wit Rietberg; Gerrit Stam, en voor HAVO: Meindert Koopman, Gerard Schalk, Willy Steunenberg en Gerrit Vixseboxse. Aan het op leidingscentrum voor dierverede- ling te Almelo slaagde voor het diploma „Hoger kader dierlijke produktie" A. J. Kevelam, Laren seweg. Aan de Alexander Hegiusschool te Deventer slaagden de volgende leerlingen uit Holten voor hun einddiploma: Henk Wegstapel Jzn, Atheneum»- B, Henk Reitsma, gymnasium B en Rinus Nieuwen- huis, Atheneum A. Aangezien de huidige ziekenauto van de Stichting Zieken- en Am bulancevervoer Holten e.o., voor al op de lange afstand niet meer bedrijfszeker is, overweegt het stichtingsbestuur thans over te gaan tot aankoop van een nieuwe auto. Met deze aankoop zal een bedrag van rond f 62.500,- gemoeid zyn. Onder aftrek van de rest waarde van de oude auto en de in breng van de aanwezige reserve van f 23.500,-, zal een bedrag van rond f 31.500,- ter financiering door de stichting overblijven. Voor dit bedrag zal de stichting een geldlening moeten afsluiten, met dien verstande, dat het mo gelijk zal blijken dat van dit be drag rond f lOiOOO,- wordt gefinan cierd via de met de plaatselijke bank afgesloten rekening-courant overeenkomst. De netto geldle ning bedraagt dan maximaal f 21.500,-. Op basis van een aflos- singstefrnijn van 5 jaar zijn de kosten van deze lening op dit .mo ment te ramen op.: af 11/5 x f 21.500,--= f'4.300,- rente: 10°/o van f 21.500,- f 2.150,- Tötaal f6.450,- De kosten van deze geldlening dienen, aldus B. en W., te worden begrepen in het jaarlijks aan de stichting toe te kennen exploitatie subsidie. Het college is van me ning, dat het zeer gewenst is dat een reservering van f 50.000,- (kos-tprijs-residuwaarde) plaats vindt. Bij een afschrijvingstermijn van 5 jaar zou deze reservering kunnen worden gesteld op f 10.000,- per jaar. Onder aftrek van de af lossing van de geldlening ad f 21.500,- van f 4.300,- per jaar kan de netto reservering voorlopig worden gesteld op f 5.700,- per jaar. De financiële commissie kan zich met het vorenstaande verenigen. Resumerend stellen B. en W. de raad voor: a. de Stichting Zieken- en Ambu lancevervoer Holten e.o. te Hol- .ten een geldlening te verstrek ken van maximaal f 21.500,-; b. de subsidie aan genoemde stichting te verhogen met de jaarlijkse uit deze lening vooi-t- vloeiende kosten; c. jaarlijks, binnen het raam van de begroting voor de algemene dienst een bedrag van f 5.700,- te storten in een te vormen re serve voor vervanging van de ziekenauto. de openbare lagere Haar- school. Voorstel tot het verlenen van medewerking op verzoek, be doeld in artikel 72 der Lager- Onderwfjswet 1920, door de Ver eniging tot Stichting en Instand houding van een School met de Bijbel, al'hier. I. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1976. (o.a, verhoging subs. Sticht. Zieken en Ambulance vervoer Holten e.o., boekenfonds Scholenge meenschap, aankoop leer- en hulprmdd. t.b.v. o.l. Haarsc'h'oöi. verbouw etc. o.l. Haarschool, aankoop meubilair kleuter school Tuinstraat, aankoop meubilair, leer- en hulpmidd. bijz. school 'Het Kornpas', kre diet werkz. bur. 'Kafi' t.b.v. in voering onroerend-goedbelastin- gen). De behandeling van het beroep schrift, dat de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening in de pro vincies Gelderland en Overijssel te Deventer bij de Kroon heeft in gediend tegen de goedkeuring van het bestemmingsplan „De Beuse berg" door Gedeputeerde Staten van Overijssel, kan nog maanden op zich laten wachten. Blijkens informatie bij het Minis terie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening is het ge vraagde rapport van de Adviseur van de Raad van State nog niet uitgebracht. Dit rapport moet eerst binnen zijn, voordat de be handeling van het beroepschrift voor de Afdeling voor de Geschil len van Bestuur van de Raad van State in een openbare vergade ring kan plaats vinden. Is het rap port binnen dan verstrijken er meestal nog maanden voordat het beroepschrift op de ról geplaatst wordt. Ondertussen kan Holten niet bouwen, want ook het inmid dels door het bestemmingsplan forum behandelde nieuwe bestem mingsplan voor de Haar zal nog een lange weg moeten afleggen voordat er gebouwd kan worden. Yoor de mensen die met de huidige weersomstandighe den a.s. zaterdag 10 juli goed beslagen ten ijs willen komen -volgt- mu ..uitgebreide infor- matie over de activiteiten van de „Schuredag '76". Vorige week werd aangekon digd dat er een grootmeester voor de schaaksimultaan zou worden aangetrokken. Welnu het is ons, in samenwerking met de schaakclub „Holten", gelukt de vermaarde, inter nationaal bekende dr. Max Euwe te contracteren. Om aan de hoge eisen van de schaakbond te voldoen, wordt de simultaan (van half drie af) gehouden in de kantine van het sportpark Meermans kamp, tegen 25 plaatselijk befaamde „goden" van het schaakbord. Max Euwe, aanstaande zater dag onze gast, was van 1921 tot en met 1954 kampioen van Nederland. Euwe veroverde in 1925 na een dramatisch verloop van de twee kamp het wereldkampioenschap waarbij de titelhouder Aljachin 't onderspit moest delven. Sindsdien heeft'het schaakspel in Nederland een enorme vlucht genomen. Twee jaar later moest Euwe de titel weer. aan Aljachin afstaan. Euwe schreef sindsdien talrijke boeken over schaken. Naast de nationale en internationale kampioenschap pen, wist hij. zich ook nog te ver zekeren van de eerste plaats in de volgende internationaal zeer sterk bezette toernooien: Den Haag 1928; Hastings 1930-'31; Zürich 1934; Hastings 1934-'35 en Groningen '46. Het ligt in de bedoeling dat de belangrijkste partijen die zaterdag middag gespeeld zullen worden, via demonstratieborden te volgen zullen zijn. Dus schaakliefhebbers, kom zaterdagmiddag om 14.30 uur inde kantine van het sportpark Meermanskamp. Vpor de - filmentho usiasten en stripverzamelaars hebben wij van het filmfront de verheugende me dedeling gekregen dat de rood-rose panter, ook wel „pink panter" van af 15 uur te zien is in onze jeugd- sociëteit. De hoofdmoot van de avond ,Spin' wordt voorafgegaan door de Nij- verdalse formatie Poseidon'. Deze groep die zichzelf een symfonische roek-formatie noemt, groeide twee jaar geleden tot de huidige samen stelling. Poseidon heeft een heel eigen sound, met hier en daar duidelijke invloeden van overbekende forma ties als Pink Floyd, Focus, Camel en Gentle Giant. Poseidon, dat be staat uit de volgende zeegoden: Otiel Sopacua (basgitaar), Hans Meyer (sologitaar), Adrie Volkers (drums) en Rutger van Leiden (or gel), zal om half acht voor u op treden op het terrein bij De Schu- De langdurige droogte is er oorzaak van, dat HOLTEN vuurgevaarlijk is geworden. Een achteloos weggeworpen sigaret, onachtzaamheid met vuur kan een catastrofe betekenen in deze gemeente. Het zaï een ieder duidelijk zijn, dat een eenmaal begon nen brand uiterst moeilijk zal zijn te stuiten. Het is daarom zaak, dat een ieder de uiterste voorzichtigheid betracht. Ik doe een dringend beroep op een ieder zeer voor zichtig te zijn met vuur. De Holterberg, de Zuurberg, de Beuseberg, maar ook het zomerbuisjesterrein op de Borkeld en het villapark „Look", zijn heel brandgevaar- lijk. Ik reken er gaarne op, dat allen in Holten zich bewust zijn van het gevaar, waarin wij verkeren. DE BURGEMEESTER VAN HOLTEN W. H. Enklaar. Vanaf 21 uur vragen wij uw speciale aandacht voor een groep die enkel bestaat uit oudgedienden nl. „Spin". De musici draaien al jaren mee in diverse bands als de Torrero's, Jay Jay's, Rob Hoeke, Motions en ze behoren tot Neder lands meest gevraagde studio-mu sici. Spin bestaat uit R.ein van der Broek (blaasinstrumenten), Cees Kranenburg (drums), Hans Holle- stelle (gitaar), Jan Hollestelle (bas gitaar), Jan Vennik (blaasinstru menten) en Hans Jansen (key boards) Na het uitbrengen van de de buut-elpee onder de gelijknamige titel nam de populariteit van de groep enorm toe. Er schijnt, vanuit het buitenland grote belangstelling voor de groep te zijn onlangs werd de elpee bv. in de States uitge bracht. Voordat Spin officieel werd opgericht speelden de groepsleden al regelmatig samen met hun hob byclubje, zoals ze het zelf noemen. Hierdoor zijn de' Spinnen ondanks het prille bestaan van de groep in staat een elastisch muzikaal web te weven, waaruit het moeilijk ont snappen is. Spin's muziek in een vakje stoppen is erg moeilijk, soms is het heavy, terwijl de passages met veel blaaswerk jazzier zijn en doen denken aan groepen als Blood, Sweet en Tears en Chicago; ook de broodnodige rustpunten zijn volop aanwezig, meestal in de i'orm van ballades. Als de Spinnen op 10 juli dezelfde hoogte weten te bereiken als op hun debuut-elpee, zullen nog velen in hun web ver strikt raken. De entreeprijzen voor de gehele dag bedragen voor leden f 5.- en voor niet-leden f 6.50. Mocht u het programma niet ge heel kennen dan raden wij u aan: bel 2755, kijk in het vorige Holtens Nieuwsblad of werp een zijdeling se blik op onze affiches, die her en der door Holten en ojngeving zijn verspreid. Tot zaterdag! Jeugdsoos „De Schure".

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1