Buurtvereniging .lluiter Haar' organiseest voetbaltournooi Slechte financiële positie maakt huidig pers.bestand onmogelijk Sport- en speldag ..Blauw uitstekend geslaagd Weer winst 2e team T.C. Holten Af scheids wedst rij d G. Kwintenberg Russische ikonen der verlossing MM Internationaal voetbal- tournooi in Deventer Streek- VVV deed goed werk yr. De Zweef-Holten 7-3 $y H PROGRAMMA SV „HOLTEN" Postduivenver. „Snelle Wieken" JEUGDDIENST V riendsehappelijk voetbal Programma HOLTEN -T- 21 MEI 1976 PAGINA 5 yy JL l. Een beter spelend De Zweef heeft Ter afsluiting van het voetbalseizoen hield de zaterdag voetbalvereniging „Blauw Wit '66" zaterdag op het sportpark „Meermanskamp" onder ideale weersomstandigheden de jaarlijkse sport- en speldag, waaraan door alle pups, junioren en senioren werd deelgenomen. Het doel van deze sport- en speldag is om ten minste één zaterdag met alle leden van de vereniging - die inmiddels al weer tien jaar bestaat - als een grote familie gezellig bijeen te zijn, om mee te doen aan de verschillende spelen, recreatief bezig te zijn en de onderlinge band tussen spelers, leden en donateurs zo mogelijk nog te versterken. Voetbalkennis 's Morgens werd er een zgn.. voet balkennis gehouden, bestaande uiteen tiental op de voetbalsport betrekking hebbende individuele spelen, o.a. t.v. doelschieten, poortjesvoetbal, voetbalkennis etc. De spelen op de voetbalkennis, waaraan werd deelgenomen door dé pupillen en de junioren B;C en D, waren „ontworpen" door de heer, J. Schut, recreatief vórmings leider te Colmschate, die tevens de algehele leiding van de sport en speldag had. Tijdens het middagprogramma werd er een onderling voetbal toernooi gehouden, waaraan ook door de senioren werd deelgeno men. Voor de pupillen en de ju nioren B, C én D was er als extra attractie penaltyschieten. De jon gelui hadden er op gerekend (en getraind) dat óf Volkmar Gross van de FC Twente of Henny Ar- desch, ex-doelman van Go Ahead, onder de lat zou staan, maar bei de moesten wegens blessures, zeer tot hun spijt, verstek laten gaan. De pups en juno's namen nu de reserve-doelman van Blauw Wit 1 Gerrit Paalman „onder vuur", die tal van fraaie reddingen verricht te, maar ook vele malen kansloos was bij harde „loeiers" van kna pen van 10 tot 12 jaar. Hij zal een volgende keer zijn handschoe- Op de foto van linies naar rechts: Ronnie Hofstede. Hans Dijkink en Robert Hek ivonnen de hoofdprijzen bij de jongste groepen pupillen. Achter Ronnie de heer F. de Vries, algemeen leider bij de pups nen zeker niet weer -vergeten! An ja van Leeuwen en Joke Witte brachten, het tot de halve finale. Bravo Bij prachtig weei- was het afgelo pen zondag opnieuw een overwin ning, waarmee het thuis spelen de tweede team zijn wedstrijd al- sloot. De publieke belangstelling was bovendien redelijk, zodat de atmosfeer zeer animabel was. To tale uitslag 6-2. Dit was de vierde overwinning, een ijzersterk resul taat. Tegenstander was ditmaal Eibei'- gen,. dat met 5 spelers aantrad, zonder overigens voor verrassin gen te kunnen zorgen. Gedetail leerde uitslagen: M. Beekman wint met 6-2 en 7-6 na tiebreak. In de eerste set was Martin gewel dig op dreef, nam het in de twee de .set iets te licht op, maar won uiteindelijk toch met een knappe voorsprong. De meest sensatione le partij werd gespeeld door E. Ladiges. Erik ging furieus van start, leek over zijn tegenstander heen te walsen, won de eerste set met 7-5 en stond dan ook in de tweede set in een vrijwel gewon nen positie met 5-1 voor, raakte echter door allex-lei omstandighe den wat van streek, verloor de tweed eset met 5-7 en kapituleerde in de derde met 4-6. Eerlijkheids halve deelde de arbritrage in de malaise, bij rustig, meer bekeken spel lijkt echter Erik toch een zeer zonnige toekomst tegemoet te gaan. Hij bezit een goede service, een uitstekende dübbelhandig ge slagen backhand en een goed ba seline spel. Mogelijkerwijs kan juiste coaching het matige net spel bijschaven, de rust in het spel gedurende de gehele match verdeeld worden. p, .3 Rudie Drent 45 p. Pupillen F3 en F4: 1 Robert Hek 33 p, 2 Hans Dijkink 33 p, 3 Ronny Hofstede 28 p. Pupillen E: 1 en algemeen kam pioen Gerard Stam 55 p, 2 Johan Stam 50 p, 3 Jan Beldman 46 p. Junioren D: 1 en algemeen junio renkampioen Gerard Rutgers 58 p 2 André SchUppert, 3 Gerrit Hof stede 53 p. Junioren B en C: 1 Henk Veldhuis 58 p, 2 Arie Bronsvoort, 3 Jan I-Ioekjeh 53 p. Penalty schieten: Junioren B en C: Teun Schuppert. Pupillen E: Wilco Stam. Pupillen F: Johnny Landeweerd. Voetballen: Senioren: 1 Heineken, 2 Hengelo's, 3 Grolsch, 4 Dortmunder. Junioren: Ajax kampioen. Pupillen: Engeland kampioen. Dank Blauw Wits voorzitter H. Wiersma sprak een woord van dank tot allen die meewerkten aan het wel slagen van de Sport- en speldag 1976 en hij bood attenties aan aan het kantinepersoneel, aan Rinus den Heijer (speaker), aan de heer Schut. De heer Wiersma dankte in het bijzonder de heren B. Dij kink en Rutgers die alles perfect organiseerden, doelman Gerrit Paalman, die onverwacht een zwaar klusje moest opknappen, en de SV Holten voor het beschikbaar stellen van de kantine en de be stuurskamer. Er werd tot dekking van de vrij grote onkosten een verloting ge- houde. De prijzen vielen op de volgende nummers: 701 (voetbal tas), 94 (tuinstoel), 653 (trimset). Een beter spelend De Zweef heeft 'n verdiende overwinning behaald op Holten. Toch nam Holten de leiding door Truus Ongena. Na de gelijkmaker was het weer Truus die Holten opnieuw aan een voor sprong hielp. Toen liep De Zweef echter uit tot 5-2. Hoewel Holten na de rust beter speelde liep De Zweef toch nog verder uit tot 7-2, waarna Willie Kappert nog 7-3 scoorde. A.s. maandag de grote topper Holten - Excelsior, aanvang 19.00 uur. Als deze wedstrijd gewonnen wordt is het verschil nog slechts 2 punten. Aanstaande zondagmorgen speelt G. Kwintenberg zijn laatste wedstrijd, waarna hjj zal stoppen met zijn actieve voetballoopbaan. De huidige trainer van het dameselftal heeft een bewogen carrière achter de rug. Al op jonge leeftijd speelde hij in het toen voortreffelijk draaiende eerste elftal van Ryssen Vooruit. Hij kwam naar Holten, toen de ze vereniging nog in de 2e klasse T.V.B. speelde, maar „voetbaL heimwee" bracht hem weer naar z'n oude club. Toch kwam hij weer terug bij de rood-zwarten, maar toen speelde Holten K.N.V.B. In deze jaren was Gert vooral met z'n grote inzet en.mentaliteit een enorme kracht voor het eerste elftal dat toen getraind werd door ons allen bekende Leo Halle. Op alle plaatsen was Gert bruikbaar. Later begon hij het wat kalmer aan te doen en speelde in de la gere elftallen. Door werkzaamhe den op zondag ging hij naar onze zustervereniging Blauw Wit, waar hij weer in het eerste elftal speel- 'de. Doch Holten werd z'n laatste vereniging waar hij dit seizoen in het 3e elftal z'n mannetje weer goed stond. Dit elftal speelt zon- dagmorgen tegen het oud-eerste elftal om 10.00 uur op „Meermans. kamp". Selectie: D. Pasop, G. Brands,. G. Markvoort, G. Soer, J. Belt man, Fr. Paule, W. Nijenhuis, D. Nijenhuis, H. Hommes, S. Meins- ma, G. Kwintenberg, J. Vene-- klaas en R. den Heijer. Selectie 3e elftal: G. Scheper man, T. Scheperman, A. Meer man, G. Bannink, H. Hoeve, H. Hoefman, D. Hoefman, F. Lub- bersen, R. Egberts, H. ten Velde, J. Spakman en H. v. d. Pluym. Verzorger: H. Hendriks; leider: L. Schipper. Leiding: H. Menkhorst en W. Niezink. In het weekend van 21, 22 en 23 mei staat Deventer in het kader van het Hanze-toemooi, georgani seerd door de A en V.V. Daven- tria. Op het sportcomplex Keizers landen, ingang Keizer Karellaan, komt de jeugd uit England, Zweden, Duitsland, België, Schot land, Denemarken, Oostenrijk en Nederland bij elkaar. De leeftijdsgrens van de spelers is gesteld op 20 jaar. Er worden wedstrijden gespeeld in de prof- en am^teursektie. Eerstgenoem de groep is onderverdeeld in twee pools, terwijl de amateurs in een halve competitie gaan uitmaken wie de wisselbokaal mag meene men. Bij de profs valt de beslis sing via een finalewedstrijd op zondagmiddag. In de voorgaande jaren werd het toernooi dat duizenden bezoe kers-uit de regio trekt gewon nen door Drumchapel (Schotland), Uitslagen Door 'de niet-voetballende leden van Blauw Wit (supporters, ouders enz.) kon in het kader van de sportieve recreatie van minister Van Doorn worden deelgenomen aan een vijfkamp (onderdelen TV- dóelschieten, bussen schieten, poortjesvoetbal, kring-dobbelsteen schieten en voetbalkennis). Een groot aantal dames en heren nam deel aan deze gezellige wedstrijd, die bij de dames werd gewonnen door 'mevr. Stam-Stam en bij de heren door F, de Vries, resp. met 22 en 33 ^punten. Vijfkamp Voetbalkermis: Pupillen F2, F1 en Fla: 1 André Stam 46 p, 2 Harrie Kolkman 46 Zaterdag 29 mei a.s. organiseert de buurtvereniging „Holterhaar" weer een voetbaltoernooi, dat zal worden gehouden op het ter rein nabij de Scholengemeenschap. Duur van de wedstrijden is be paald op twee maal twintig minu ten. De teams (bestaande uit acht spelers en twee wisselspelers) zullen zodanig worden samenge- gfeld dat. zoveel mogelijk dicht bij. elkaar wonende buurtgenoten in het zelfde team zullen spelen. Aan- het winnende team zal de Verdere uitslagen: M. Durieux 6-2, 4-6, 7-5. Een zeer langdurige partij waarin Monique opnieuw aantoonde dat de aanhouder wint. Violet Boer speelde haar bekeken spelletje en won met 7-6 en 6-3. Beide dames spelen toch erg sterk. Het herendubbel, waarin Erik zich uitstekend herstelde en Martin's service sterk doorkwam, werd gewonnen met 6-3, 6-3, het dames dubbel met 6-4, 6-4. De mixed dubbel leverden winst en verlies op: 7-6, 4-6, 6-1 (Martin- Monique) en 6-7, 6-1, 1-6 Erik en Violet. Zij nog vermeld, dat de tegenstan der een bijzonder sportieve was. Het eerste team ging en gaat het nie goed. Dit lijkt boven haar macht ingedeeld, ook nu werd ver loren van Top II met 0-8. De opstelling was verrassend. Beide heren enkel spelen werden door invallers gespeeld,- zodat D. Hoving voor R. van Iddekinge en R. Berends voor A. Beekman speelde, helaas zonder het resul taat veel te kunnen veranderen. Uitslagen R. Heyting 2-6, 6-3, 3-6. •D. v. Assem 5-7, 5-7. R. Berends 0-6, 0-6, D. Hoving 3-6, 6-3, 2-6. R. Berend en R. Heyting 6-1, 1-6, 0-6. R. van Iddekinge en D. v. Assem 5-7, 4-6. De Hoving, R. v. Iddekinge, 2-6, 2-6. R. Heyting eh Di v. Assem 2-6, 2-6. Volgende week speelt het eerste team thuis, aanmoediging zou op prijs gesteld worden, mogelijker wijs kan dan voor een verrassing gezorgd woeden. Vriendschappelijke wedstrijden: Holten dl-Witkampers, aanv. 10 u. Holten f4-Holten f5, aanv. 11 uur. (oude elftallen). Toernooi Haarle, zaterdag 22 mei. Holten e4, vertrek 7.45 uur. Holten fl, f2, f3, vertrek 8.15 uur. Holten el, vertrek 9.45 uur. Holten e2, e3, vertrek 10.15 uur. Holten bl, vertrek 12.30 uur. Holten al, vertrek 15 uur. Dit zijn allemaal de oude elftallen. De duiven van. de p.v. Snelle Wie- ~ken (Holten/Markelo) werden in Noyon (Fr.) om 6.20 uur gelost voor een wedvlucht over 387 km. 1 (10.41.49 u.), 3, 4 er. 6 R. Schaap, 2, 7, 8 en 9 Joh. Jansen, 5 J. Schol- te in 't Hof, 10 comb. Beldman- Kuipers. Aanstaande zondag 23 mei, is er weer een jeugddienst. Wij kozen ditmaal als thema: „Nieuwe le vensstijl". Dit onderwerp is al meerdere malen en op verschil lende plaatsen in onze gemeente aan de orde geweest, zodat velen al met de bedoeling van de nieuwe levensstijl op de hoogte zijn. Aan de hand van citaten, gedichten, liederen en- bijbelgedeelten hopen we onze weg in de volgende vra gen té vinden: Wat bezielde de ge zamenlijke kerken van Nederland om deze kreet te lanceren? Wat wordt ermee bedoeld,? Welk doel heeft men op het oog? Wat wordt er van ons gevraagd? Dit zijn erg belangrijke vragen voor ons, want het gaat hierbij immers om onze dagelijkse reak- tie op de liefde van God, om ons welzijn en dat van de wereld. Deze vragen zijn waarschijnlijk te moeilijk en te veel omvattend om in één keer uit te komen, daarom hopen we in de nabije toekomst, op grond van losgekomen vragen en gevoerde gesprekken, nog maals een dienst aan de nieuwe levensstijl te wijden. De dienst van zondag a.s. be gint om 10.15 uur, voorganger is ds,. A. W. Berkhof. Bovendien wordt er medewer king verleend door het jepgdkoor „Helicon" o.l.v. Ineke van Jaars- veid-Kevelam. We hopen dat velen komen om mee te luisteren naar en mee te denken over de nieuwe levensstijl. Tot zondag! De Jeugddienstcommissie. wisselbeker worden uitgereikt die verleden jaar werd ingezet. Ter afsluiting van het toernooi zal, bij voldoende deelname, een voetbalwedstrijd voor dames wor den gehouden. Belangstellende Haarbewoners kunnen zich aanmelden bij E. Eektimmermans, Canadastraat 42 en E. J. Wessels, Canadahof 19. Holten 1 speelt a.s. zaterdagmid. dag vriendschappelijk tegen D.V.O. 1 (Almelo), dat uitkomt in de le klasse T.V.B. zaterdag voetbal, om 2.30 uur op Meer manskamp. Holten 5 speel maandagavond haar derde en laatste lichtwed- strijd n.l. tegen Eversberg. Don derdag tegen E.G.V.V. 1 werd een 4-2 overwinning voor onze jongens. G.K.S. Zaglebie (Polen), Middles brough (England), Preston North (England), H.S.V. (Did.), Go- Ahead Eagles (Ned.) en de huidi ge titelverdediger, het roemruch te Arsenal. De organisatie is er wederom in geslaagd bekende clubs naar De venter te trekken met de opzet d< kijkers voetbal van niveau te bie den. Vooral de Engelse ploegen is er veel aan gelegen zich waar te maken en hun tomeloze inzet garandeert spektakel van de bo venste plank. Ze worden verge zeld door een komplete staf van managers, trainers en verzorgers en menig kontrakt voor de A-se- lectie kreeg de beslissende duw in Deventer. De Adelaars zullen beslist po zware tegenstand stuiten bij hun poging, de trofee voor de tweede maal in de wacht te slepen. Voor trainer Henk van Brussel is te ho pen, dat het degradatiegevaar verdwenen zal zijn, zo-dat hij de jeugd, met o.a. Jan Endeman, No- rel en Lodeweges optimaal kan begeleiden. De ploegen arriveren in de loop van vrijdag en reeds 's avonds worden de openingswedstrijden gespeeld, met om 19.30 uur Go- Ahead EaglesArsenal als klap stuk. De amateurs zijn particulier ge huisvest, de grotere broers loge ren in het Postiljon Motel te De venter. Ter afsluiting van het eve nement wordt in dit etablissement een grote verbroederingsavond georganiseerd. Deelnemers zijn: Pool A: Arsenal F.C.; R.W.D. Molenbeek; H.S.V.Go-Ahead Eagles. Pool B: Dundee F.C.; Borussia M;G.; Crystal Palace; Vejle, Pool C: F.C. Göteborg; Ennser Sport Klub; Go-Ahead Eagles amateurs; F.C. Paderborn; Wig- ston Fields; Daventria. Speeltijden 2x25 minuten en op beide dagen loopt het toernooi van 10.00 tot 17.00 uur. Programma: zaterdag: Holten 1- D.V.O. 1 2.30 uur. Zondag: oud eerste elftal Hol ten Holten 3, 10.00 uur; Holten 10- Witkampers 6, 10.00 uur; Holten 8 - Holten 6, 10.00 uur; Hoiten 5- Holten 7, 10.00 uur. Maandag: Evei-sberg A - Hol ten 5, 10.30 uur. In het kleine dorpje Echteld aan de autobaan door de Betuwe, vlak bij Tiel, ligt al eeuwen een klein kasteel, dat sinds drie jaar een nieuwe culturele functie heeft ge kregen die zeer nauw verwant is met de christelijke religie. Er is een centrum gevestigd voor de kunst der Slavische orthodoxie, de ikonenkust, welk centrum in deze korte tijd internationaal be kendheid heeft verworven. Tot Pinksteren wordt met een prachtige expositie Russische iko nen uit de 14e, t.m. 19e eeuw ge toond, dat de faam van dit ikonen- centrum terecht is. Voor het eerst is een ikonenex- positie opgebouwd rond een thema, wel zéér toepasselijk voor deze tijd, een expositie rond de Anastasis, het grote paasfeest der orthodxe kerk, de Verlossing der mens. Rond dit centrale gebeuren zijn de grote mysterie-feesten uit het leven van Maria en Christus gegroepeerd. Het is een verheugend teken der oecumenische geest, dat ook bij ons westerse christenen een zo gro te belangstelling en geloofs-betrok- kenheid merkbaar is voor de ortho doxie en haar ikonenkust. Als tekenen bij uitstek van op recht „beeldend geloven" blijken deze „vensters op het mysterie" ons meer te zeggen dan wij vroeger konden vermoeden. Er is, vooral onder de christenen - vöor wie de ikonen meer zijn -dan kunsthisto risch fraaie of interessante voor stellingen - een toenemend respect, begrip en ook liefde voor de iko nen. De activiteiten van Kasteel de Wijenburgh zijn daar zeker de bet aan. Niet alleen worden in enkele ja ren tientallen grote en kleine ex posities gehouden in musea, kloos ters en kerken, maar ook sieren de ikonen uit de kollektie van de Wijenburgh kerken bij (orthodox- oecumenische) diensten, zoals in de Sint Laurens te Rotterdam en nog op 15 mei jl. tijdens de televisie uitzending van de Eucharistievie ring in ,,'t Zand" te Amersfoort. De expositie die tot Pinksteren in Kasteel de Wijenburgh te Ech- teld is te zien, biedt iedereen de mogelijkheid in ons eigen land een ongekend fraaie kollektie ikonen te bewonderen en vooral te beleven.' Zoals gezegd is het centrale the ma der expositie het paasfeest, de verlossing van de mens uit de Ha- des door het offer van Gods Zoon. Voor de orthodox gelovige is dit het grootste feest van het jaar. Urenlang staat hij in zijn kerk en bezingt vol vreugde het wonder.' „Christus is opgestaan, waarlijk Hij is opgestaan." Deze vreugde straalt1 van de paas-ikonen af. Op de feestdagenikoon bij de or- thodox gelovige thuis en in de rij der grote feesten in de kerk iko- nostase staat dit feest in het mid- den van het liturgisch jaar. Op de expositie worden, .rond de Anasta-, sis, in vele ikonen de andere fees ten der orthodoxie geëerd; van kleine intieme ikonen tot imposan te kerkikonen. Wie het Kasteel bezoekt en op genomen wordt in de sfeer der ex positie, door de klanken van het. gezang der Slavische liturgie, kan eerst, op een instructieve expositie, in de kelder, zien wat de plaats- der ikonen in de orthodoxe kerk is, hoe ze werden vervaardigd en aanbeden. Buiten deze instructie en de expositie - in de bovenzaal, biedt het huis nog gastvrijheid in kamers vol ikonen én andere kunst. De „Wijénburghers", van de sup poost in de zaal tot de experts en de kunsthistorica in de bibliotheek, zullen alle oprecht belangstellen den graag informatie geven. En in menig gesprek op de Wijenburgii zijn de ikonen al aanleiding ge weest tot een gezamenlijke erva ring van de vreugde om het won der van het Woord en het geloven, ons in de beeldende taal van het christendom, vaak zo vol mysterie en toch zo direct beleefbaar, aan geboden. Het feest der vérwondering, bé- wondering en herbelevenis van het wonder. „Sedert de reorganisatie van het VVV-wezen in Nederland rond 1970 werden ook zogenaamde Streek-VW's opgericht. Ze kregen vanuit de overkoepelende organisaties van het VVV-wezen, de ANVV, tot taak coördinerend en stimulerend op te treden ten opzichte van de lokale VVV's. Raalte werd toen vestigingsplaats van de Streek-VVV die in midden Overijssel zou gaan opereren. Hoewel de taken van een Streek-WV bij insiders als voldoende bekend mogen worden beschouwd, is het- misschien goed er hier nog eens enkele op een rij te zetten: het opmaken en bijhouden van de toeris tische inventaris; het verbeteren en ontwikkelen van het toeristisch produkt; het verstrekken van zo volledig moge lijke inlichtingen, samenwerking met de aangesloten VVV's; toeristische werving; bevorderen van een goed contact met de overheid. Het vertalen van deze voorwaarden leidt in de praktijk tot een enorme lijst van taken, die door de huidige bezetting van het kantoor in Raalte eigenlijk al niet helemaal kan worden opgevangen. Dit zou kunnen wijzen op het nut van concen tratie van werkzaamheden via één groot- (provinciaal) kan toor; de hoeveelheden werk veranderen dan echter nauwe lijks, terwijl de afstand tot deelnemende VW's en bedrijfs leven dan (te) groot wordt. Met name in de adviserende functie van de Streek-VVV moet regelmatig contact met bedrijven van groot belang worden geacht", aldus het jaar verslag over 1975 van de Streek-VVV „Overijsselse Heuvel rug en Salland" te Raalte. Reeds in het jaarverslag van 1974 werd gewezen op de funeste ge volgen van de gestegen loonkosten voor de arbeidsintensieve bedrij ven (zoals de horeca), ook voor het werk van de Streek-WV te kende zich in de loop van 1975 af, dat er moeilijkheden te verwach ten zijn. 1975 werd afgesloten met een ex ploitatieverlies van bijna f 12.000. In het licht van een begroot tekort van f 21.250 is dit nog niet al te gunstig te noemen, maar het is te veel voor een solide bedrijfs voering. Diverse factoren waren hiervan de oorzaak. Het verslag somt o.m. op de snel gestegen salariskosten van ca. f 50.000 in 1973 tot f 80.000 in 1975, de subsidies van de ge meenten bleven belangrijk achter bij het destijds gestelde streef bedrag van 20 cent per inwoner (f 52.000, werd maar ca. f 35.000 in 1975), het provinciaal bestuur trok zo langzamerhand de handen van de subsidiëring van het Streek-VVV-wezen en de bijdragen "van de plaatselijke VVV's bleven ongeveer gelijk aan de bijdragen bij de oprichting van de Streek- VVV in 1971. Het verslag stelt, dat de bijdragen van de overheid in de achterlig gend jaren nog niet de helft uit maakten van de totale inkomsten (in 1973 f 55.380 op f 141.800 39°/o, in 1975 f 65.050 op f 148.090 44°/o). Bij Streek-VW's elders in het land dekken de overheidsbijdragen vaak de salariskosten en zijn ze geïndexeerd "(meegaande met de loonstijgingen). Andere inkomsten zijn afkomstig uit bijdragen van (toeristische) bedrijven in de vorm van adver tenties (f 8385,81), waarvoor hen dank wordt gebracht, en uit zelf werkzaamheid en activiteiten (ar rangementen f 6689,25). Hoe belangrijk het bedrijfsleven in het werkgebied van de Streek- VW is, blijkt o.m. uit de volgende aantallen: hotels - pensions 133, restaurants 86, campings van 1 ha en groter 72 en bungalows met 3 en meer huisjes 63, totaal 354 bedrijven. Sprekende over het toeristisch klimaat wordt in het verslag o.m. gezegd, dat de Streek-VVV niet altijd dagelijks contact heeft met de toeristen. De zorg voor een goed toeristisch klimaat behoort mede tot de verantwoordelijkheid van de plaatselijke VW's in hun receptieve taak en het stimuleren van activiteiten ten behoeve van de verblijfstoeristen. De Streek-VVV kan en moet ook proberen de samenwerking en saamhorighid te stimuleren tüsseri' de bedrijven onderling. Kent men eikaars bedrijf? Verwijst men gasten naar collega's? Werkt men samen bij het ontvangen van grote groepen? Verwijst men de gasten naar activiteiten van de plaatse lijke VVV's en bezienswaardighe den elders in het gebied? „Hét zijn vragen die mede bepalend zijn voor het image dat het ge bied verkrijgt bij de gasten. Hèt is typisch een taak voor een Streek-VW, omdat zij vaak werkt over de grenzen van de gemeen ten en dus buiten het gezichtsveld van de plaatselijke VW's", aldus het jaarverslag. Er wordt verder een opsomming gegeven van (Ie activiteiten van de Streek-VVV en van bezoekers aantallen welke werden genoteerd voor musea en attractiepunten (meer dan anderhalf miljoen). De lasten hebben over 1975 be drage f 148.088,12 en de baten f 136.120,46, een nadelig saldo van f 11.967,66. Zoals we in ons blad van 16 april jl. reeds schreven, heeft de slech te financiële positie van de Streek VVV nare gevolgen voor de direc teur, de heer H. H. Borghgra-" Het bestuur heeft onlangs beslo' de dienstbetrekking met hem hoogst bezoldigde) aan het e van het zomerseizoen te beë gen.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5