Spanning op de Zuur berg Holten sluit competitie goed at tegen Lemelerveld: 4-2 Schaakclub Holten organiseert snelschaaktournooi Oranje-rood tennis- tournooi werd succes Voor de twaalfde keer motocross Invasie van loopkevers Wilde zwj jnentournooi hockey club ..Holten,, Willems had snelste duif Bergrui ter- successen PROGRAMMA SV „HOLTEN" PROGRAMMA .BLAUW WIT Posfduivenver. „Snelle Wieken" Mededelingen SV BATO (volleybal) Damesvoetbal Holten - Hulzense Boys 1-1 HOLTEN 7 MEI 1976 PAGINA 7 duiven (202 st.) van de Hol- tense P.V. Bergvliegers werden voor een wedvlucht over 188 km gelost in Duffel (België). Gelost om 8.20 u. Eerste duif binnen om 10.31.06 uur. Zeer vlot verloop. 1, 2, 4. 10. 17, 18, 19, 20, 22, 25, 28 J. W. Willems; 3, 12. 31, 32, 40 A. ten Dam (2); 5, 13 G. J. Egberts; 6. 8, 37 G. Steunenberg; 7,14, 34, .35 H. J. Aaftink; 9, 23. 24. 29. 36 A. ten Dam (1); 11, 33 M. Lode- weges; 16, 21, 26. Joh. Veldhuis; 27, 30 Jongman-Meester; 38 A. Aanstoot. Het viertal van de L.R. Bergrui- ters heeft op het te Wierden door L.R. Eschruiters georganiseerde concours bij de dressuur de eerste prijs behaald met 127": punten. Het viertal bestond uit de ruiters Wim Aal tink, Johan Bronsvoort, Paul Steunenberg en Vera Steu nenberg. In de dressuur, klasse L2 won Aaltink met Carlos met 139": pun ten een eerste prij en de 133'/2 punten die Jan Bronsvoort behaal de in de dressuur klasse LI wa ren eveneens voldoende voor een eerste prijs. Op koninginnedag en de le mei organiseerde de Tennisclub Holten weer een tennistoernooi voor haar leden. Gespeeld werden heren en kel, dames enkel, heren dubbel, dames dubbel, meisjes dubbel, jon gens enkel en jongens enkel partij en. In totaal waren 41 spelers inge schreven, er werden 49 partijen gespeeld. De finale partijen werden op de tweede dag afgewerkt, de organisatie was perfect, helaas liet het publiek verstek gaan. De uiteindelijke winnaars: meis jes enkel: G. Jonkman: Meisjes dubbel: G. Kemperman en P. van Ieperen; Jongens enkel: B. Lefè- bre; Jongens dubbel: H. Hoek en E. v. d. Sluis; Dames enkel: M. Du- rieux; Dames dubbel: M. Durieux en V. Boer; Heren enkels: B. van Iddekinge; Heren dubbel: E. van Iddekinge en A. Beekman. De dag daarna speelde het eer ste team thuis zijn tweede compe titiewedstrijd tegen Haaksbergen. Helaas was wederom weinig suc ces weggelegd, alle partijen gingen dan ook verloren. Alhoewel zeker geen afdoend excuus, moet toch wel gesteld worden, dat Holten 1 ieder geluk ontbrak. De einduitslag 0-8. Drie punten zouden eigenlijk binnengehaald moeten zijn: twee maal een tiebreak in de dames-dub bel 6-7. en heren dubbel 6-7, gin gen helaas op het nippertje verlo ren. Het derde punt ging wel heel ongelukkig verloren: het mixed dubbel R. van Iddekinge D. v. d. Assem verloren nl. met 6-3, 5-7 en 7-9, alhoewel ze op een moment glad gewonnen stonden. Meer succes volgend maal, iets meer rust in het spel. meer met 't hoofd en minder met brute kracht, luidt het parool! Het tweede team speelde voor 't TARZANCUP Holten 11—Holten 10 10 u.. Hol ten 6Holten 5 10 u.. Holten 7 Holten 9 10 u. Stand: Holten 8 48 25-10, Hol ten 9 5—7 19-17, Holten 10 5—6 18- 20. Holten 7 4—4 11-10. Holten 11 5—3 23-31. Holten 6 3—2 12-14, Hol ten 5 4—0 12-18. LICHTWEDSTRIJD Op don3erdag 13 mei a.s. speelt Holten 5 haar tweede lichtwed- stri.id nl. in Gelselaar tegen EGW 1. De wedstrijd begint om 8 uur. Vertrek 7.00 uur vanaf Smidsbeld. De eerste lichtwedstrijd tegen het veteranen elftal van Excelsior werd door onze jongens met 2-1 gewonnen. Zaterdag 8 mei: 10 u. voorlopig Dlvoorlopig D2; 11 u. C-selectie B-selectie. Markvogels (Markelo) clBlauw Wit cl 13 u., vertrek 12.30 u. eerst thuis tegen Deventer 8. Uit slag 7-1 voor Holten. Ie single: M. Durieux wint 6-1 6-0. 2e single V. Boer wint 6-1 6-0. le single Martin Beekman wint 7-5 1-6 6-4. 2e single Erik Ladiges ver liest 3-6 4-6. heren dubbel wint 6-1 6-2. dames dubbel wint 6-2 6-2. le mixed Monique-Martin winnen 6-0 6-0. 2e mixed Violet-Erik win nen 6-3 5-7 6-2. Uit de uitslag blijkt wel dat het een vrij gemakkelijke overwinning was. Alleen Martin moest echt vechten voor zijn overwinning, wat hij uitstekend heeft gedaan: na 'n 4-1 achterstand in de 3e set won hij met 6-4. A.s. zondag 9 mei speelt 't twee de team tegen Ludica 4, Enschede. De duiven van de PV „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) werden voor een vlucht van 211 km gelost in het Belgische Strombeek. Los sing: 9.30 uur. Eerste duif geklokt 11.33.23 uur. 1, 2, 3, 6 en 7 R. Schaap, 4 comb. Beldman-Kui- pers, 5 J. Schuiterd, 8 A. van Doornspeek, 9 Joh. Paalman, 10 Joh. Jansen. De opmerkingen in mededelingen blad nr. 5 van 1 mei jL geven aan leiding tot de volgende mededelin gen. T raiiiingsschema Door examens zijn de gymnastiek zalen aan de Haarstraat en de Tuinstraat tot en met 18 mei niet voor training beschikbaar. Tevens valt de training op donderdag 27 mei uit (Hemelvaartsdag). Het trai ningsschema ziet er nu als volgt uit: op alle dinsdagavonden vanaf 11 mei tot en met 22 juni traint de heer Hesselink in het gymnastiek lokaal aan de Lageweg de meisjes- jeugd van 18.30-19.45 uur, de jon- gensjeugd van 19.45-21 uur en de recreanten van 21-22 uur. op donderdag 20 mei is vanaf 19 uur het senioren-mixed-tour- nooi in de gymnastiekzaal aan de Haarstraat; op alle donderdagavonden van af 3 juni tot en met 24 juni ver zorgt de heer De Looze de training voor de dames- en herenselectie; de trainingstijden zijn ongewijzigd, eindstnden (district) Dames 1 (le klasse Twente): Krekkers 22-43. Flash 2 22-32. Ha- rambee 22-31. Apollo 22-31. Sp. Ac tief 2 22.25. Coppejans 2 22-23, Syr- phus 22-21, Tornado 22-17, RAC 22-14, Bato 22-12, Verdan 2 22-11, Sp. Wilhelmina 22-4. Heren 1 (2e klasse Twente): Dy namiek 2 20-39, Vrivo 20-32. Krek kers 2 20-32, RAC 2 20-26. Aristoi 4 20-19, Rivo 2 20-18, MTSH 2 20-17, Sgt Up 2 20-14. Coppejans 3 20-12, Bato 20-8, Flash 3 20-3. Winnaars Coden Big gelaar en Cor van den Bjl met in hun „kielzog" Henk Knuiman Ton van Heugten en bakkenist Dick Steenbergen die in dit seizoen reeds meer dan eens met de erekrans mochten rond rijden en die gezien de successen met illusies op Koninginne dag van start gingen in de door de MAC ,.De Holterberg" perfect georganiseerde kampioenscross moesten tegen Cor de Biggelaar met in het bakje Cor van der Bijl een duidelijke nederlaag incasseren. Den Biggelaar demonstreerde op het bochtige en vrij sterk geacci denteerde circuit grote klasse waar op Europees kampioen van Heugten het antwoord schuldig bleef en hij moest in de eerste manche zelfs genoegen nemen met een iderde plahts omdat Wil van der Laan op Weslake hem enkele centimeters voorbleef. Ook in de 2e manche draaiden de Corren zeer constant hun rond jes en van een ernstige bedrei ging van hun koppositie was nau welijks sprake. Het leek er in de 2e doorgang nog even op dat van Heugten nog voor spanning zou zorgen maar hij viel hierna steeds meer terug en wist nog maar juist voor de geweldig rijdende Wil v.d. Laan te finishen. Van Heugten sukkelde in de 2e manche met een defecte schok- breker maar hij zocht hierin geen excuus voor de nederlaag. Ben Biggelaar was vandaag gewoon beter. Hij vond het circuit prach tig maar wel iets aan de smalle kant waardoor het inhalen moei lijkheden geeft. een boom in aanraking. De ach terstand die men door deze „stop" opliep was niet meer goed te ma ken. Het werd uiteindelijk een 20e plaats. Bij de 125 cc. leverde Freek Wilmerink uit Okkenbroek op As- pes een schitterende prestatie. Tweede in deze klasse werd Reini Bouwman uit Enschede op Honda. Joop Staman uit Nijverdal was bij de junioren 250 qc. de coureur die de wedstrijd „maakte" en hij bleef met z'n Maico bijna 9 sec. voor op Besselink uit Hengelo die tweede werd. 9 C. Veldkamp, H'doom (C.Z.) 16 Dries Willems, Holten (K.T.M.) 18 H, Nekkers, Hellendoorn (Kawasaki) Junioren 125 cc. 1 Freek Wilmerink, Okkenbroek (Aspes) 23 min. 40 sec.; 2 R. Bouwman, Enschede 23 min. 52 sec.: 3 G. Leunk, Holten (Aspes) 23 min. 54 sec.; 11 H. Bak, Rijs- sen (Honda). De start van de zijspannen 2e manche Problemen waren er ook voor onze plaatselijke favorieten Au gust Muller en Henk van Heek. In de eerste manche finishten ze nog op 'n eervolle negende plaats maar een slechte start bij de 2e manch boorde elke kans op een goed resultaat heel diep het Zuur- bergzand in. Het duo zette nog wel een pittige race in maar kwam bij een inhaalpoging met Een fel startend Holten wist voor rust niet te scoren, hoewel er vol doende kansen aanwezig waren. Hulzense Boys daarentegen scoor de voor rust uit een vrije trap, 0-1. Na de. thee kwam Holten, door Truus Ongena verdiend op 1-1. Nu was het Holten dat het spel vol- komen beheerste, doch paal en lat blokkeerden de overwinningstref- fer en zo bleef de stand gelijk. A.s. maandag Holten-Vesos, aan vang 19.00 uur. De verleden week kampioen ge worden schaakclub „Holten" or ganiseert ter afsluiting van het seizoen 1975-1976 op DONDERDAG 20 MEI a.s. een snelschaaktour nooi in de kantine van de „Meer manskamp". Dit evenement, dat 's avonds om acht uur zal begin nen is niet alleen bedoeld voor de leden, maar vooral ook voor iede re schaker of schaakster, die zijn krachten hier eens wil komen me ten, of eens de gezelligheid van een clubavond wil meemaken. De afgelopen dinsdag gehouden vergadering, die natuurlijk weer wat langer duurde, dan de bedoe ling was, heeft in ieder geval ge leid tot het feit, dat de competitie volgend seizoen in twee groepen gespeeld wordt. Omdat de laatste maanden de club steeds groter werd en - optimistisch als men is - men er van uitgaat, dat er vol gend seizoen nog een aantal leden bijkomen, zou een competitie, waarin alle leden tegenelkaar moeten spelen te lang gaan duren. Er wordt daarom een A-groep en een B-groep gemaakt, waarin na afloop de kampioen van groep B automatisch promoveert naar gi-oep A en de laatste yan groep A het in de B-groep mag probei-en. De nummer'twee van groep B en één na laatst van groep A spe len een beslissingswedstrijd voor één plaats in de A-groep. Er zijn de afgelopen veertien dagen ook nog wedstrijden voor de interne competitie gespeeld. De uitslagen hiervan zijn: J. Beltman - A. C. J. Brands 1-0, H. A. Koers - J. Beltman Vt-Vi, J. v. Calcar - J. ten Velde J. W. Middelink H. A. Koers 1-0, F. Flantua - J. Beltman 1-0, A. J. C. Brands - H. v. Beek 0-1, B. v. Beek - J. W. Middelink 0-1, J. v. Dalen - J. Beltman 0-1, A. J. G Brands - W. G. Blits 0-1, J. E. Scheperman-J. Beltman 0-1. Omdat er nog twee wedstrijden gespeeld moeten worden, wachten we nog één week met het publi ceren van de definitieve ranglijst. Ook de huldiging en de prestaties van de nieuwe kampioen zullen dan uitgebreid vermeld worden. Bewoners van Salland die de af gelopen dagen loopkevers hebben gesignaleerd in de omgeving, be hoeven daar niet van te schrikken. Ze (dc kevers) zijn vrij onschade lijk, weten precies waar ze moeten lopen, komen weinig in de bebouw de kom en hebben zelf eten voor De laatste competitiewedstrijd van Holten in de 4e klasse H tegen de ploeg uit Lemelerveld leverde dc thuisclub een verdiende zege op. Reeds met de rust was de match beslist en leidde Holten met 4-0, na zeer goed voetbal bereikt, waarop de bezoekers geen voldoende antwoord wisten. Vooral door het uitstekend draaiende middenveld bereikte Holten een sterk overwicht, hetgeen door dc op schot zijnde voorhoede met goede schoten werd bekroond. Het leek er in het geheel niet op dat de bezoekers nog een kans hadden op de bovenste plaats, want wat zij lieten zien was zeer pover en getuigde van weinig inzet. Zaterdag en zondag hield de Kol- tense hockeyclub „Open-huis" en bood in het Sportdal gastvrijheid aan de hockeyclubs uit Dalfsen, Dieren, Hardcnberg, Hengelo (o), Lochem, Raalte en Rotterdam. Ai deze clubs namen deel aan hel jaarlijkse „Wilde zwijnen" tour- nooi dat weer een groot succes is geworden. Het toumooi werd zaterdagmor gen geopend met muzikaal ont haal door de Holtense Muziekvere niging „H.M.V!" met drumband en majorettes. De afslag werd verricht door' burgemeester mr. W. I-I. Enklaar die door voorzitter Ward Oostvogel het ere-voorzit- erschap van de club in 't vooruit zicht werd gesteld maar dan moest de bal vanaf de middenlijn ineens in het doel worden geknald. Mr. Enklaar zag dit niet zitten en hij liet het daarom maar bij een zacht rollertje. Voorzitter Oostvo gel dankte mr. Enklaar voor zijn bereidheid om het toumooi te ope nen en hij bood mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel bloemen aan en sprak zijn vreugde uit over de belangstelling van enkele raads leden. Om 12 uur namen de wedstrijden onder een stralende zon een aan vang. Er .werd veelzijdig hockey getoond, waarbij enthousiasme en sportiviteit de boventoon voerden. In de tijd dat de clubs streden voor de zege roosterde de heer Jacobs de zwijnen aan het spit en dit gebeurde bijzonder goed want tijdens een gezellig etentje in het clubhuis en de aangebouwde tent werd er heerlijk gesmikkeld. Er werden tijdens een gezellig sa menzijn, dat tot in de kleine uur tjes duurde, heel wat hockey er varingen uitgewisseld. Holten I dat zich zaterdag voor de finale poule plaatste deed het ook zondag goed en slaagde er in de Hein Diebenbeker (ter nage dachtenis aan de in dec. '75 over leden voorzitter) te winnen. De tweede plaats was voor Dieren en Victoria kon de derde prijs, 'n prachtige plaquette mèe naar de Maasstad nemen. Raalte kreeg de prijs voor de laatste plaats. Al met al een prachtige geslaagd tournooi dat door de plaatselijke club perfect was georganiseerd;- onderweg bij zicli. Ze knagen niet aan bemen en vallen geen mensen of andere dieren lastig. Bedoeld wordt dat de Streek VVV Overijsselse Heuvelrug en Salland te Raalte de eerste groepen van gasten heeft gehad die deelnemen aan het 4-daagse Salland-wandel- arrangement. In kringen van spor tieve wandelaars wordt wel ge sproken over loopkevers als men lieden aanduidt met hoge wandel schoenen. een knickerbokker en 'n rugzak. De eerste gasten kwamen van verre uithoeken in Nederland, zoals Kloetinge, Erp, Eindhoven, Amsterdam en Naarden. De wan delaars krijgen tevoren van de Streek WV een routebeschrijving gestuurd, lopen wel 20 km per dag en logeren in hotels waar tevoren een afspraak voor hen is gemaakt. De tocht begint in Heino waar men per trein kan aankomen of de auto achterlaat, vandaar gaat het op de eerste dag naar de Lèmeler- berg. Van de eerste Sallandse lucht vermoeid en na goede nachtmis gaan de rvandelaars de volgende morgen op pad naar de noordelijke uitloper van de Heuvelrug. Êen Hellendoorns hotel is daar rust punt. De derde dag doorkruist men die Heuvelrug en kan wat tijd doorbrengen in het bezoekerscen trum van Staatsbosbeheer. De dag eindigt in een hotel in Haarle. Bloemen voor VVV De laatste dag staat het traject te wachten via Schoonheeten naar Raalte. De forse wandelars trekken dan te voet door naar Heino, de vermoeiden kunnen eventueel de trein verder nemen. De route werd voorbereid door de assistentes van •de Streek VVV. Zij hebben ook iedere dag de wandelaars even in de hotels bezocht om te horen hoe alles ging. Afgezien van een en kele blaar waren er niets dan te vreden geluiden, over de mooie route (een gezin vond 20 km bijna te weinig), de verzorging in de ho tels en overal ondervonden vrien delijkheid. Vandaar dat er op het VW-kan- toor bloemen werden bezorgd voor de assistentes „van de lopers van het eerste uur". Ongetwijfeld gaan de gasten propaganda maken voor deze tocht, goed voor Salland en leuk omdat de loopkevers toch niet schadelijk zijn voor het milieu. Op dit moment zijn al tientallen boe kingen voor de komende maanden binnen. De zesluikfolder .Rugzak arrange menten 1976" waarin deze en an dere wandeltochten zijn opgeno men is binnenkort verkrijgbaar op liet VVV-kantoor. Na enig terrein verkennen nam Holten het spel in handen en door goed positie spel werd de druk op 't Lemelerveld doel, waarin doel man van Leeuwen een bijzonder nerveuse indruk maakte, steeds groter. In de 25e minuut kopte Joh. Veneklaas een voorzet van rechts goed door naar Hendry Bronsvoort en deze had geen moeite de bal in het door de kee per verlaten doel te plaatsen 1-0. Lemelerveld was door dit doel punt goed aangeslagen en vooral haar achterhoede werd keer op keer uit positie gespeeld door de goed draaiende Holten ploeg. Een hoge lob vanuit het midden veld op het Lemelerveld-doel, le verde voor doelman van Leuven grote problemen op, toen hij en de actieve Joh. Huzen tegelijk naar de bal sprongen, waarbij de kee per de bal niet onder controle kon krijgen en de attente Joh. Vene klaas de bal gemakkelijk in het lege doel kon schieten 2-0. Vanaf de hierop volgende aftrap gelukt het Hendry Bronsvoort de bal te bemachtigen en slalomde hij op het Lem.veld doel af, gaf vanaf de outlijn de bal op de schoen van de goed meegekomen Joh. Huzen die hierop onhoudbaar in het hoekje schoot 3-0. De koek was hiermee nog niet op, want vlak voor de pauze gaf An- dré Dekker een prachtige trough- pass naar de vrijstaande Brons voort, dien, zwaar gehinderd door de Lemelerveld-back nog kans zag de bal terug te spelen op de toestormende Bert Knapen, die de bal vervolgens onhoudbaar in het doel knalde 4-0. Dit was tevens de ruststand. Na de thee zakte het spelpeil aan merkelijk en speelde de thuisclub lang niet meer zo aggressief en liet. bovendien het tempo zakken, waardoor Lemelerevld meer in de aanva] kwam. Zij scoorden al spoedig het eerste doelpunt, toen linksback Wim Schooien de bal tegen de ingevallen Jan Harbers schoot en onhoudbaar verdween deze langs de goed keepende doel man Wissink 4-1. De Holtense achterhoede die voor rust een goede wedstrijd speelde begon steeds meer foutjes te maken en hierdoor ontstonden' er enige ge vaarlijke situaties waarvan de be zoekers niet voldoende profiteer den. Bovendien klopte het niet he lemaal met het opzetten van dc buitenspelval. In de 35e minuut gelukte het An- dré Hulsman het tweede doelpunt voor zijn ploeg te scoren, toen hij net iets eerder bij de bal was dan de uitgelopen keeper Wissink en hiermee de stand op 4-2 bracht. Scheidsrechter Bulder uit Nijme gen, die voor rust behoorlijk de fluit hanteerde, drukte na de pau- ze zijn stempel erg op deze wed strijd en nam toen zeer vreemde beslissingen, waarbij hij veelvul dig een mondelinge toelichting gaf. De eindstand in de 4e klasse H is als volgt; Broekland (2) 22 13 4 5 30 45-18 Zutphen (1) 22 13 5 6 27 42-24 Holten (4) 22 11 5 6 27 44-29 Lemeler. (3) 22 10 7 5 27 33-25 Heino (5) 22 7 9 6 23 24-25 Sallandia (7) 22 8 6 8 22 29-32 Overw'ring (8) 22 9 4 9 22 36-40 Zwolle (6) 22 8 4 10 20 30-36 UD (9) 22 5 9 8 19 16-29 Raalte (10) 22 7 5 12 17 24-33 USV (11) 22 5 5 12 15 27-37 Kampen (12) 22 4 5 13 13 24-46 Voorzitter Ward Oostvogel reikte de wisselbeker uit aan Rijke Dieben, de aanvoerd- ster van Holten I

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7