Feestelijke ouderavond o.L Dorpsschool Streek VVV Overijsselse heuvelrug en Salland Ouderavond Kleuterschool Vijf jaren Flevohof Lapjesmode voor deze zomer W AAR GAAN WE HEEN? Financiële moeilijkheden BOUW MEE.GEEF! rryn WT :f! EIND MEI-BEGIN JUNI Voor SIMAYI HOLTEN 16 APRIL 1976 PAGINA 5 Vrijdagavond zat Irene om kwart voor acht afgeladen vol. Er was een ouderavond belegd met een feestelijk karakter, want de leerlingen zouden het programma verzorgen. Alle klassen waren ingeschakeld, 's Middags was de school geslo ten en konden de kinderen, die geen rol hadden te ver vullen, ook kijken naar de prestaties van hun kameraden. De avond stond onder leiding van de heer E. K. Pronk, voor zitter van de oudercommissie, die ouders en gasten hartelijk welkom heette en zijn beste wensen uitsprak voor het wel slagen van hetgeen de kinderen hadden te bieden onder leiding van het personeel van de sdhool. 0 Zang van. de zesde klas. De leerlingen van de hoogste klas schreden in een lange rij door de zaal en namen een plaats in op het podium voor het nog gesloten gordijn.Ze begonnen onder lei ding van Gerrit Paalman het ope ningslied te zingen en hadden ba retten op met eekhoorns, reeën, hanen, zwanen en schoolwapens. Verder 'hingen repen groen en rood crepepapier van de schou ders tot de voeten, de kleuren van de gemeente. Tweestemmig met vioolbegeleiding zong de klas Welkom - Schoollied - Op de gro te stille heide - Avondklokje en Natuur ligt in dromen verzonken. De laatste drie liederen wekten bij de aanwezigen herinneringen aan eigen schooljaren. Kfet eerste was speciaal voor deze avond ge leerd. 0 De eerste bias kwam onder leiding van mevrouw A. M. G. M. Dhert op met ,,De stijve nek". Meneer Halverhout - Michiel Bak ker - heeft 'n stijve nek en wacht bij bushalte. Daar ontmoet hij de timmerman Waldrik Udema deze troost hem, maar moet naar zijn werk. Heer Halverhout blijft omhoog staren (stijve nek). Bij de bushal te arriveren: boertje, Henri Ke velham; juffrouw Willëms, Eve lien Langendoen: jongen, Piet Bos; dame met hondje, Johanna Paalman; schilder, André Slijk huis, allen staren omhoog zoals heer Halverhout. Zit er soms iets m de boom? Twee vriendinnen Marjolijn Maats en Heieen Megelink voe gen zich er bij. Agent - Willie ter Harmsel - maant tot doorlopen. Menigte is verontwaardigd: ,Er zit immers een poesje in de boom". Een meneer - Bart Schol ten - denkt zelfs aan een luchtge vecht. Postbode - ./Wilma^tèr Harmsel - vindt dat er een ladder, nodig is. Schoorsteenveger -Jan Wander Pronk - breng redding, hij klimt in de boom. Verpleeg ster - Jeannet van Bruggen - helpt hem er bij. Allen kijken om hoog naar de boom. Zakkenroller - Timus van Dies - pikt spulletjes van de kijkers. Heer Halverhout roept: „Er is geen katje in de boom, maar ik had een stijve nek". Grote consternatie: de dief stal wordt ontdekt. Timmerman brengt dief terug. Iedereen geluk- kgi. De heer met stijve nek bukt zich zelfs en blijkt dus genezen. Maar na alle emoties voelt de timmerman toch een beetje pijn in zijn nek. 0 De tweede klas A kwam met verschillende liedjes en dansjes, zoals Flapperde flap, Op weg naarDe haasjes spelen op het mos, De koning gaat marche ren met zijn 100.000 man. Ook zij oogstten veel succes. De volgende" kinderen speelden mee: Marieke Nijland, Bert Jan Vincent, René Plekkenpol, Richard den Heijer, Birgit van Zon, Diana Bulsink, Edwin v. Hoévelaak, Gijs de Reu ver, Anneke Koopman, Ineke Lo- deweges, Annet Dikkers, Annelies Dollekamp, Edwin Bakker en Henk Krieger. De laatste trad op als accordeonist en hij deed dat zeer goed. Mej. H, W. Aalderink had de leiding. 0 Na het dansje kwam de kleine tweede klas B met het stukje „De herfstkabouters". Albert Slotman begon als verteller. Na een druk ke dag zaten de herfstkabouters bijeen in hun huisje en vertelden. Weetal, de hoofdkabouter, ge speeld door Erna Aaftink, zei wat ze. zoal gedaan hadden. Alle ka bouters, Jan Plekkenpol, Herman Brinks, Anja Rensen, Annet Vuk- kink, Wilco Rietberg, hadden hun taak naar behoren vervuld. Al leen kabouter Goedhart, Rein Hofman, was vergeten de blaad jes van het eikeboompje, Sandra Dieperink, te schudden. Na een standje van Weetal kwam het bos toch voor de herfst in orde en maakten de kabouters een dansje om de boom. 0 De 3B klas verplaatste ons naar een terrasje waar de twee boeven, Eric Honcoop en Egbert Willems, belanden na een overval. Net als ze ruzie krijgen over de verdeling van het geld, verschijnt de ober, gespeeld door Johan Schuppert. Als ze voor de tweede keer het geld willen verdelen, ko men detective Jonas en zijn hel per Pieter, resp. gespeeld door Jan Henk Brinks en Piet ter Doest, hen op het spoor. De boe ven vluchten met het geld en de portefeuille van detective Jonas. Uiteindelijk is het niet de slimme Jonas, maar zijn helper Pieter, die de boeven te pakken krijgt. De klassen 2B en 3B speelden on der leiding van de heer H. A. B. J. Waakop Reijers. 0 Klas 3A besloot het program ma voor de pauze. Hetty Hart kamp kondigde het toneelstukje „In de gouden laars" aan. Het verhaal speelde in een goed lo pende schoenenzaak, de eigenaar, Wim Bouwhuis, samen met het winkelpersoneel, Marlies Langen- doen.emAdrie Jansen, "op en-bhou- '■;sias'të wijze'soihs érg lastige'idan- ■teht"abn dè" juiste 'schoenen hiel- ■"'bén: "De ml'éStai fraai ilmgeaoste bezoekers, Diana Garsen, Rode- riek Braunius, Dinie Tuitert, Rik Jan Slotman, Hermien Megelink en Jan van Bruggen, zorgden nog al eens voor de nodige hilariteit onder het publiek. De heer .L. W. H. Pak had de leiding. 0 In de pauze ging de koffie rond, aangeboden door de oudercom missie. De kinderen kregen een flesje. Om de kosten te dekken van deze avond werden er enve lopjes verkocht voor f 1,- per stuk. Vaak zaten er nieten in, maar soms ook een nummer op speciaal papier. Dan kon men zijn prijsje halen waarop hetzelfde nummer was bevestigd. In het to taal hadden de oudérs 82 prijzen geschonken. Na een half uurtje werd het programma weer ver volgd en verscheen de vierde klas. 0 Sophie Bontje kondigde het op treden aan. Men begon met „Het spreekuur van dokter Haas", waarbij Erna Vincent de vertel ster was. Marietje Brinks speelde voor dokter Haas van Knabbel- stein, waar de dieren met al hun kwalen terecht konden. Zo verscheen achtereenvolgens meneer de Sprinkhaan (Jan Nij land), met zere achterpoten, me juffrouw Veldmuis (Gerda Mül- de Streek V.V.V. zoveel mogelijk moest worden voortgezet, omdat in de afgelopen jaren was gebleken, dat dit duidelijk in een behoefte voorzag. Het bestuur is van mening, dat het huidige apparaat te duur is. Een full-time direkteur, die geheel ten laste van de Streek V.V.V. komt, is gebleken een te zware belasting te zijn. Overal elders in het land wordt de funktie van direkteur van een Streek V.V.V. altijd gekombineerd met de funk tie van direkteur van een plaatse lijke V.V.V. Het bestuur heeft nu besloten de dienstbetrekking van de huidige direkteur aan het einde van het zomerseizoen te beëindigen. Om voor de tijd daarna het werk te kunnen voortzetten zullen bereids geopende onderhandelingen met de plaatselijke V.V.V. te Raalte en de gemeente Raalte om tot een ge- kombineerde funktionaris te ko men, worden voortgezet. Verwacht mag worden, dat op deze wijze het algemeen gewenste voortbestaan van de Streek V.V.V. kan worden gewaarborgd. De Streek V.V.V. Overijsselse Heuvelrug en Salland te Raalte is in financiële moeilijkheden ge raakt doordat in de laatste jaren de uitgaven sterk zijn opgelopen en de inkomsten zijn gedaald. De Streek V.V.V. ontvangt haar inkomsten uit bijdragen van de provincie Overijssel, de aangeslo ten plaatselijke V.V.V.'s. de ge meenten in het gebied, zomede van het toeristisch bedrijfsleven. De bijdrage van de provincie, die aanvankelijk f 30.000,- per jaar bedroeg, wordt evenwel sinds 1975 jaarlijks met f 5000,- verlaagd en tot nihil teruggebracht. De andere inkomsten zijn de laatste jaren vrijwel gelijk gebleven. Daartegenover zijn de uitgaven de laatste jaren sterk gestegen, waaronder speciaal de personeels kosten. Over 1975 werd een ver lies geleden en de voorlopige be groting voor 1976 wijst op een nog groter verlies. Het bestuur van de Streek V.V.V. heeft zich dan ook genoodzaakt gezien tot een ingrijpende bezui niging over te gaan. Daarbij werd vooropgesteld, dat het werk van Ier) met tandpijn, mejuffrouw Kikvors (Ineke Leeftink), die een doperwt ingeslikt had en de Ha gedis (Gerrie Schooien), die een klap met een paraplu gekregen had. Als doktersassistente fun geerde Diana Vincent en als souffleuse Gea ter Beest. Daarna begon het poppenkastspel „De verjaardag van Klaasje Klaassen", waarbij de kinderen als levende poppen optraden: Jan Klaassen (Martijn Boering) heeft het geld verloren, waarmee hij de 100 ijsjes voor de verjaardag van zijn zoontje Klaasje (Diederik Vincent) moet betalen. De ijsman (Arjan Beumer) komt echter het geld halen, maar wordt door Jan in de tafel, die tegelijkertijd als opbergkist dient, gestopt. Later schrikt Katrijn (Gertie Tulier) zich natuurlijk een hoedje als ze de ijsman ontdekt, maar als de agent (Jan Hermanten Velde) ten tonele verschijnt, wordt de zaak pas goed geregeld. Als Klaasje uit zijn bed komt, zoekt hij zijn verjaarscaudeautjes, gekocht door Katrijn. Het blijkt een veel te grote trui te zijn, maar vader Jan zegt: „Eet maar vlug 10 boterhammen, dan zal hij je vanmiddag wel passen". Als souffleuse fungeerde hier Ka rin Vogt, terwijl Erik Pasman en Hans Hofman als toneelmeesters optraden en meester H. Arends horst had de leiding. De vijfde klas liet opnamen van de „Netlohshow" (Holten- show) zien onder leiding van me vrouw A. A. Hofhuis-Dollekamp, daar de eigen leerkracht, B. J. van de Weijden, wegens ziekte was verhinderd. Men kon 'n kijk je achter de schermen nemen. Diederik ter Harmsel, de regis seur, kondigde allereerst de Beat les aan. Hij had ook de grote plaat gemaakt met de namen van de spelers, die opzettelijk waren gecamoufleerd evenals Nelloh. De gitaristen waren: Hermien Vru- wink, Jhr. Hennie van Coeverden en Hennie Jalving. I-Ienriëtte Vor- kink was drumster. Dan trad een goedgelovig meisje op, dat haar tragisch lot bezong. Het was Diny ter Harmsel. Zij oogstte 'n enorm succes. Dan kwamen de danseres sen Alina Mossink, Herma Bos- schers, Harmien Koopman, Jacky Pronk, Irma Eiling en Kitty Bos. André Broekmaat was bij deze opname toneelknecht en Martin Nijland cameraman. 0 De zesde klas kwam, onder leiding van de heer B. H. Brou wer, met Gerrit Jan en Dika. Hil- de Kleinburink, Femke Sijtsema en Hennie Agterkamp vertelden voor het gordijn de korte inhoud van het eerste bedrijf: De 83-ja- rige Dika Laatgeluk zoekt haar klassegenoot, de 84-jarige Gerrit Jan Woudman, die eenzaam in zijn ouderlijk huisje in de bosrand woont, op. Beiden zijn vrijgezel gebleven hun hele leven en ze be sluiten nu nog zo spoedig moge lijk te trouwen. Voor het tweede bedrijf begint vertellen André Dollekamp, Geert Nijland en Jan Ophof het verloop. Het bruidspaar verschijnt in de trouwzaal, geleid door de gemeentebode, Herman ter Harmsel. De -gemeenteambte naren mogen getuige zijn van dit „huwelijk van de dag". Burge meester Wijsbesluit verricht de formaliteiten (Teun Hofman) en schenkt een radiotoestel aan het echtpaar, daar de gemeente Bos- oord met de komst van mevrouw Woudman juist 9000 inwoners telt. Meester Krikk-ink (Gerrit Paal man) zingt een toepasselijk (met zijn klas) lied. Marian Murris speelde als Dika Laatgeluk en Arnout Schrijver- vertolkte de rol van Woudman, Marloes Wille fungeerde als souf fleuse. Het derde bedrijf werd toe gelicht door Tinie Vorkink. Tn dit gedeelte is het hoogbejaarde echt paar weer thuis en ze beluisteren de nieuwsberichten. De heer Pronk sprak een slot woord en verzocht het onderwij zend personeel even naar voren te komen. Hij bood ieder van hen een doos flikken aan en bracht namens de ouders dank over. De heer J. G. van Bruggen, lid van de oudercommissie verzórgde 's middags en 's avonds het geluid. t -f. ill ;.5 ""T I'll f .'TV't/fiFiiL1 feipsfaj; Flevohof, het recreatieproject aan het randje van de polder Oostelijk Flevoland, staat weer aan het be gin van een druk seizoen. De tijd van de schoolreizen is aangebro ken, hetgeen vooral in de maan den mei en juni een grote, gezel lige drukte teweeg brengt. Flevohof bestaat dit jaar vijf jaar. Vijf jaar, waarin vele Nederlan ders en buitenlanders dit project bezochten uit enquêtes blijkt dat 30% van de bezoekers meer dere malen kwamen en waarin vele onderdelen van Flevohof ver anderingen en uitbreidingen heb ben ondergaan. Na vijf jaar mag rustig gesteld woixlen, dat dit project is aange slagen, wellicht mede door de veelzijdigheid van Flevohof. Die veelzijdigheid maakt het ook zo moeilijk om Flevohof bij een be paalde noemer onder te brengen. In de tentoonstellingsgebouwen verbonden door wandelgangen met het oog op minder mooi weer ziet men wat er allemaal met de agrarische produkten moet gebeu ren voordat ze uiteindelijk bij de consument terecht komen, terwijl men in de veehouderij, het akker- bouwbedrijf, de groente- en plan tenkassen en in de champignon kwekerij geconfronteerd wordt met de werkwijze in de land- en tuinbouw. „Een agrarische tentoonstelling dus", wordt dan al snel geconclu deerd. Dat is echter niet waar, want dait agrarische gedeelte vormt maar een onderdeel van het geheel. Een geheel, dat ver der bestaat uit parken, tentoon stellingen op allerlei gebied, vis- en zwemvijvers, een brood- en banketbakkerij waar men de bak ker aan het werk ziet, een slage rij waar men zelf kan barbecuen, restaurants, een afdeling recrea tie voor de jeugd met een kinder en indianendorp, kinderboerderij en en een lunapark. Men kan zeggen, dat op Flevohof de educatie en recreatie op ple zierige wyze samen gaan. Zo wordt de jeugd op beide Paas dagen bezig gehouden vanaf 11.30 uur met allerlei „eierac- tiviteiten", waaronder eieren schilderen en speurtochten naar eieren. Met Pinksteren is 't indianendorp het decor van de spannende schat- gravery; aan de hand van een landkaart graven de kinderen de schatten op, die in de zandheuvels verborgen liggen. De bezoekers, die op Hemelvaartsdag tussen 6 uur en 7 uur 's morgens op Fle vohof aankomen, krygen in het restaurant van Flevohof een gra tis ,,dauwtrap"-ontbyt aangebo den. Na deze maagverkwikking kunnen de spieren losgemaakt worden tydens de dauwtrapgym- nastiek. Eveneens op Hemel vaartsdag, wordt op het terrein 'n De meisjes uit de 6e Idas hun keurig uitgevoerde oogstten veel applaus voor dansjes. Dinsdag hield de openbare kleu., '.er3chool aan de Tuinstraat haar jaarlijkse' Ouderavond, Nadat de voorzitster vande pudercommissie iedereen welkom had geh.eten, be gon' 'Üëzé avond inet; bekend té'ma- key, dat,, doorrfre.k.Uitreden van' - mevr. A. den Heyer-Nijkamp me vrouw I-I. KÖhler-Krüner (reeds woonachtigin' DooVn) en de heer" J. E. Tuller.'zonder tegenkandida- tuur als leden yan de oudercomT missie zijn gekozen: Mevr'. Klein Téeselink - Jansen Neerdorp 20; mevr. H. Vincent- Krekel Molenbelterweg 13 en de heer Vincent, Beuseberg 21. Als. spreekster voor déze avond was mevrouw Naarding uitgeno- digd. Zij. is logopaediste en als le rares verbonden aan de kweek school voor kleuterleidsters in Apeldoorn. Zij sprak over „de spraakontwikkéling van het jonge kind en dé daarbij voorkomende spraakstoornissen". De ontwikkeling van de spraak die van 0-6 jaar duurt, begint al bij de geboorte van het kind met de eerste ademhalingen. In' 't begin kan de baby zijn gevoe lens alleen nog maar uitdrukken in huilen: het bekende „builuur- tje" is heel normaal. Pas later komt het contact maken, met de spraak, d.i. hét maken van aller lei geluiden: „keuvelen". De kinderen horen en herhalen zich zelf: dit is heel belangrijk. Doét hij dit niet, dan zou dit kun nen wijzen op doofheid (ongeveer 4e maand). Het; horen is zeer belangrijk voor het'léren spreken. Het kind zegt die woordjes het eerst die hij da gelijks in zijn nabije omgeving hoort. 'Eerst praat hij met één- woordszinnen, later met twee woordszinnen. Wanneer een kind plm. 6 jaar is kan het al bijna goe de zinnen zeggen. Het stotteren bij kleuters is. eigenlijk iets bijzonders. Wanneer zii stotteren kan dit wij zen op spanningen op het emotio- draaiorgelconcours georganiseerd, terwyl in de wandelgangen een aantal mensen laten zien, hoe vroeger de oude ambachten wer den beoefend. neje vlak of op een bijzondere ma. nier aandacht vragen. Wanneer het kind zich bewust wordt - v.an -.het stotteren dat het .doet. kan dit heel moeilijk, voor hem z'ijn' (ongeveer tussen 5 en 6' jaar).. Stotteren kan ook ineens in -de .puberteit optreden dit komt meestal door een zekere vorm van onzekerheid! Wanneer een kind een klein beetje slechthorend is, is dit heel moei lijk te ontdekken. Het kind kan de opdrachten die hem gegeven wor den,; verkeerd uitvoeren. Zijn spraak ontwikkelt zich) min der vlot. Na de pauze vertoonde meyr. H. Vincent-Krekel een door,haar in het afgelopen jaar gemaakte film. De ouders kregen een duidelijk overzicht te zien van alle werk zaamheden op school, en van ver schillende festiviteiten, zoals het vreugdevolle .Sinterklaasfeest, en het ieder jaar weer terugkerende verkleedfestijn: het caranaval. Alle ouders genoten duidelijk, het zou goed zijn, deze film na 10 of 15 jaar weer eens te laten zien, en dan met. de kinderen er bij!! Hierna vond de traditionele verlo ting plaats, waarvoor weer door vele ouders zelf gemaakte prijzen bijeen gebracht waren. De voor Simavi-vereniging voor directe medische hulp in de ker ken. gehouden collecte heeft f 593,02 opgebracht. Nog midden in de belangstelling staat dc Japanse mode-ontwerper Kenzo Takada. Hy brak met de Paryse showtraditie In vergulde salons en frêle stoeltjes en toonde zyn voorjaarsmodellen in Parjjs op een open stuk land in een cir custent. Hy was het, die vorig jaar de folklore in de mode bracht. Voor het komend seizoen heeft hij zich laten inspireren door Afrika en Indonesië. Materiaal: canvas, afgezet met leer; rokken en mouwloze vestjes, waaronder truitjes. De broeken die hy heelt ontworpen, hebben nauw toelopen de pijpen. Daarover laat hij tunie ken dragen met lange zijsplittcn en daarover weer een klein heren vestje. Hy werkt erg veel met sjaals, sjaalkragen cn enorm veel met doeken, die om de heupen zyn gedrapeerd. De verlaagde taille is vaak gecombineerd met lange bloezende lijfjes. Soms lijkt het wel of zijn kleding alleen uit losse lappen bestaat, maar dat is bedriegelijk. Het zijn toga- en sarong-achtige gewaden die, zo lijkt het, door banden en andere lappen op hun plaats wor den gehouden. Bij Kenzo geen tubelijn meer. Hoe meer lappen om de heupen, hoe beter. Overi gens is het geen slankmakende mode en ook niet erg praktisch. Er is nog een Japanner, die hele maal in is, Issey Miyake. Ook hij brengt e.en soort wikkelkleren, die toch een enigszins slank silhouet geven. Een voorbeeld: een pof broek, daaroverheen een kortere rok,..een .wij.de. blousevan .smock- werk voorzien, en daarover een heel klein' schortje. Je moet na tuurlijk wel van nature een soort dennefiguur hebben, wil je er niet dik" in'blij"éen uitzien. Wat minder silho.uetpr.oblemen geeft is een.. andere creatie: een knielange ka toenen broek, vrij nauw, met een blouse van -hetzelfde -materiaal en daarover een gestreept hes, in felle kleuren,, dat, ook weer een rechte lap lijkt, waar voor knopen en knoopsgaten zijn en waarin verder alleen maar een opening voor de armen is uitgespaard. Broeken weer in een andere va riatie bij Kenzo Takada. Hij heeft een avondovérall[ ontworpen, een soort strapless geval met op de rug eën cape. Een bijzonderheid van Kenzo is, dat al zien zijn kleren er ingewikkeld uit, de ba sislijnen vrij eenvoudig zijn. Hij werkt ook niet met ritssluitingen Katoen is zijn favoriete materiaal. Hij gebruikt meters en meters stof, die op z'n Afrikaans op de meest ingenieuze manieren om het lichaam worden gewikkeld. De basis zijn vaak T-shirt-jurkjes, korte sarong-rokjes, maar ook wordt er veel gecombineerd met mouwloze schorten, zoals chirur gen en slagers die dragen. Al met al geen mode om over in zak en as te zitten. Kleurencom binaties kiezen van effen stof met strepen en bloemetjes is een uii, daging op zichzelf. De bloemetjes, doen het vooral goed als garne ring langs de naden en pasjes en langs de splitjes van de korte jasjes met lange wijde mouwen. Een doorgestikte pas of manchet- tén gééft een heel apart effect. Voor wie het allemaal een beetje té is, de tuniek is een heel be langrijk mode-onderdeel. De jas jes zijn'meestal 7/s, gedragen op een nauwe rok of broek. Broeken zijn er in alle mogelijke variaties, rechte kortere pijpen, tuinpakken en pofbroeken. Vooral de overalls hebben wijde poffende pijpen. Wat de lengte van de japonnetjes betreft: iets korter dan vorige zo mer, op de knie of net erboven. En dat is gewoon prettig, een lengte die een seizoen kan over leven 1 DEVENTER Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1, tel. 11500. Dinsdag 20 april 20 uur Pianorecital door Ai- bert Brussee; Woensdag 21 april 20.15 uur: Toneelgroep Theater brentg In vijf jaren tijds, van G. Garcia Lorca. Cinema, Lanage Bisschopstr. 69, tel. 11100. Weekfilm do. 15 t.m. wo. 21 apr. Dog Day Afternoon 14 jr. Aanv. tijden weekfilm werkd. 20 u., zat. 18.45 en 21.15 u.. zo. en ma. 16, 18.45 en 21.15 u. Nachtvoorstell. va. 16, za 17 apr. resp. 23 en 24 u. Rosemarys Baby. 18 jr. Matinee dag. 14 u. Dik Trom., a l. EDB-Theater, Smedenstr. 10, tel. 13615. Weekfilm do. 15 t.m. wo. 21 apr. Histoire D'O, 18 jr, Nachtvoor stell. vr. 16, za. 17 apr. 23 en 23.30 u. Cogan's Bluff, 18 jr. Matiifee za 17. zo 18, ma 19 apr. 14 u. Gooi het maar in mijn pet. a.l. Aanvlijden weekfilm werkd. 20 u„ za 18.30 en 21 u., zo en ma. 16, 18.30 en 21 u. Luxor Theater, Brink 20, telef. 18662. Weekfilm do 15 t.m. 21 apr. Op herhaling in het meisjesinter- naa(k)t, 18 jr. Aanv. tijdens week- film: werkd. 20 u., za. 18.30 en 21 u.. zo en ma 16. 18.30 en 21 u. Nacht voorst. vr. 16 apr. 23 u. Dolle avon turen van drie apotheekdochters, 18 jr. Matinee za 17, zo 18, ma 19, wo 21 u. De belhamel van Lonnen- borg a.l. Gemeentekwekerij „Mplenenk", Overstic'ntlaan na 19 apr. 14-17 u., di en v/o 10-17 u.: IVN-tentoonstel- ling: Water. Vanaf pasen (beide dagen) elke zondagmiddag van 14-17 u. panne- koekenmiddag in het IJselhotel, Worp 2, lel. 13520. Vrijdag 16 april (Goede Vrijdag) extra grote markt op de Brink 8-13 uur. Vanaf vrijdag 16 april om 7 uur is het Borgelerbad weer geopend. Kunstpoot/Rozijnenhof, Grote Poot 19, tel. 11848 tot 29 apr. Wia Stuiver, gouaches. Geopend ma. t.m. za 14-18 u., vr ook 19-21 u. 17 apr. tot 15 mei Theo Daamen, te keningen. Kunst Rondom. Openb. Leeszaal. Brink 70, tel. 13506. Geopend di t.m. vr 10-17.30 en 19-21 u.. za 10- 17 u. tot 2 mei Doortje Fakkert-de Vries, typografische druksels en et sen. Het Ei van Columbus, Polstr. 76 tel. 12311. Voorjaarstentoonstelling Deventer kunstenaars. Geopend dag. 16.30-19 u. di, do vr ook 's av., verder onregelmatig. Paasmaandag 20 u. Jazzconcert Collectief Ohm. Kunstboek Rabobank, Keizerstr*; 2, tel. 17573. Geopend ma t.m. v# 9-16 u., vr ook 9-18, v. d. Ven, tekeV; ningen, schilderijen. Cave du Tertre, Jaarsma woon- centrum, Bergstr. 48. Geopend ge wone winkeltijden (ma. gesloten), tot 16 mei Leo F. Poelmeyer, gra fiek en litho's. Galerij Lenten, Kletterstr. 25-27, Epse, tel. 21815. Geopend: wo t.m. za 10-18 u., zo 14-17 u. tot 25 april Hilery. schilderijen. Albert Schweitzer Centrum, Brink 89. tel. 19675. Geopend: di t.m. vr 9-13 en 14-17 u.. za 13-16 u. Perma nente expositie over leven en werk van dr. Albert Schweitzer. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512. Geopend ma t.m. vr 10-12 en 13-17 u-, wo ook 18-20.45 u. Aan winsten uit de periode 1971-1976. Museum De Waag, Brink 56. tel. 14556. Antieke fietsen, zilver, aar dewerk, keukens. Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556, aankleedpoppen uit 1860-1910. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstr. 9. tel. 19739. Geopend di t.m. za 10-12.30 en 14-17 u. zo 14-17 u. Kasteel Groot Hoenlo. Diepenv. weg 1, Olst. tel. 05708-2184. tot 3 mei met De Getijden van Harry Mulisch. tol 3 mei Ab Jongmans, schilderijen en tekeningen, ge opend: dag. 10-17 u. Vrouwen Café, Menstr. 3, don derdag 15 apr. 20,30 u. Centrum Brink 30, tel. 11637, za terdag 17 apr. 14 u. Paasversierin- gen maken voor kinderen, p. kind f 1.—. 30 jaar speeltuinver. De IJsel, Laange zandstraat. Donderdag 15 april 19 u. handenarbeid v. kinde ren, 20.15 u. paaskienen. Vrijdag 16 april 20 u. disco-avond. Zaterdag 17 april 10 u. eieren zoeken voor kin deren; 16 u. open huis en tuin; 20 u. toneelstuk door eigen toneel groep; 21-24 u. IJselbal, muziek Cazanders. Dorpshuis Diepenveen, Dorpsstr. 30. Zondag 18 april 14 u. Start IVN-wandelfietstocht naar 't land goed Hoenlo. Paaswëiede (kermis) 10. 11. 14, 17, 18 en 19 april bij Café De Plat voet 12-24 uur. Deventer Sporthal, Rembrandt- kade, 16 april 9 u. internationaal jeugdtafeltennistoernooi. 17 april 9 u. internationaal tafeltennistoer nooi senioren. Volkssterrenwacht Bussloo, Buss- loselaan 4, Bussloo, tel. 05716-577. In de week na Pasen vrijwel iedere avond Operatie-Vuurbol, jacht op de april-boliden. OR De Spanjaard. Spanjaards- dijk 106, tel. 05705-364. 2e Paasdag maandag 19 april 9-16 u. antiek markt met aanverwante artikelen Deventer ren- en toéristenver. De Zwaluwen, inl. W. Bekking, Am- stellaan 20. tel. 21247. Elke zaterdag fietstoertocht. start 8.30 u. vanaf clubhuis DKC Hellas. Rielerenk. deelname ook voor niet-leden gra tis.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5