WEEKENDDIENSTEN Gemeenteraad besloot tot uitbreiding zwem bad „Twen baars veld" met open bassin Raad verklaarde beroepschrift van A. Nijland ongegrond Exploitatiekosten waren doorslaggevend gaf* KERKDIENSTEN HOLTEN 16 APRIL 1976 PAGINA 3 Het verschil in door deskundigen geraamde exploitatiekosten heeft, tijdens de jl. dinsdag avond gehouden raadsvergadering, de door slag gegeven voor de beantwoording van de vraag of in Holten een overdekt zwembad moet worden gebouwd dan wel of het zwem bad „Twenhaarsveld" zal worden uitgebreid met een open bassin, zoals door het college van B. en W. was voorgesteld. Na een lange discussie werd een alternatief plan tot bouw van een overdekt zwembad, ingediend door de fractie Gemeente Belang, verworpen met de drie stemmen van Gem. Bel. voor en de rest (10) tegen, terwijl de uitslag van de stemming over het voorstel van B. en W. een omgekeerd resultaat te zien Middels een uitvoerig pre-advies, waarin de exploitatiekosten van zowel een overdekte accommodatie (f 133.870,- per jaar) als die van een open bassin (f 46.500,- per jaar) wa ren opgesomd, stelde het college de raad voor het openluchtbad uit te breiden met een on overdekt bassin omdat de exploitatie van een overdekt bad, in deze gemeente, om budge- taire redenen niet haalbaar is. Over de nadere inhoud van dit pre-advies verwijzen wij hierbij naar ons blad van vori ge week. Alternatief plan Zoals bekend heeft de fractie van Gemeente Belang hard ge werkt aan het opstellen van alter natieve plannen om toch te komen tot de bouw van een overdekte ac commodatie in Holten. Bovendien bestreed deze fractie tijdens de raadsvergadering de cijfers die B en W hadden geproduceerd met optimistischer ramingen over per soneelskosten, bezoekersaantallen maar bovenal benadrukte de heer J. Warrink het verschil van in zicht tussen B en W en zijn fractie over de betekenis van een derge lijk bad en de offers die men be reid zou zijn hiervoor te brengen. De heer Warrink zei hierover: Leerproces lang. Omdat juist in het gezins- toerisme de zwemmerij zo'n be langrijke rol speelt. Wanneer u daarvan niet overtuigd mocht zijn, dan verwijzen we u naar de vele met zorg samengestelde folders, waarbij de omschrijving van de ter plaatse aanwezige zwembaden nooit zal ontbreken. De ontwikke. ling in de laatste jaren vindt ook steeds meer plaats in het creëren van overdekte zwemgelegenheid, juist in die landen waar het kli maat geen constante is. (Duits land en Oostenrijk). De hallenba- den rijzen hier als paddestoelen uit de grond. Populair „Het is een spijtige zaak dat de inzichten, over de manier waarop het huidige zwembad moet worden uitgebreid, van het college en on ze fractie niet paralel lopen. De achtergrond hiervan ligt naar on ze mening wat dieper nl. in 'n ver schil van opvatting wa.arop sport en recreatieve voorzieningen in toenemende mate gestalte krijgen. De uitroep van: we geven al zo veel voor sport en recreatie uit, wordt dan al snel eens gebezigd. Wij zijn van mening en gelukkig velen met ons, dat de sport in de achter ons liggende jaren een zeer belangrijke sociale functie heeft verworven. De zwemmerij vormt daarbij een zeer belangrijk onder deel. Het aantal zwemdiploma's is in de naoorlogse jaren sterk ge stegen. Het accent van het leren zwemmen zal daarom steeds meer verschoven worden naar het blij ven zwemmen. In een land als Nederland, met al zijn klimatologische grillen, geeft dit extra problemen. De overdek te baden hebben in het leerproces een zeer belangrijke rol gespeeld en zullen een nog steeds toene mende rol vervullen bij het blij ven zwemmen. Dit is voor ons een reden dat de beslissing, die thans aan de orde is niet uitsluitend op zijn finan ciële merites beoordeeld mag wor den, maar ook niet kan worden. Wij hebben u allen een drietal ex ploitatie-overzichten doen toeko men. Daaruit zal u duidelijk zijn geworden dat het exploitatietekort van een combinatie overdekt-open lucht niet simpel een optelsom is. Was dit wel het geval dan zou dit een toekomstig tekort van f 270.980 geven". Toeristische waarde „Speciaal voor een toeristen plaats als Holten is de aanwezig heid van een goed geoutilleerde zwemgelegenheid van groot be- Ned. Herv. kerk 8.30 uur ds. A. Schellevis, mede werking van jongerenkoor „Heli con" en trompettist Wim Dolle- kamp; 10.15 uur ds. A. Schellevis, m.m.v. Hervormd Kerkkoor en trompettist Wim Dollekamp. Collecte algemeen kerkewerk Ge nerale synode. Oppasdienst mevr. Bolink, Miny Stegeman en Janny Veltkamp. Paasmaandag: 9 uur ds. A. W. Berkhof. Geref. kerk 8.30, 10 en 15 uur ds. G. W. H. Peddemors. Kinderoppas: Rita Beldman, Ine ke Verveda (res. Janneke Stam), mevr. Joldersma, mevr. Haan- Kampherbeek (res. mevr. Schup- pert-Haasjes). Paasmaandag: 9.30 uur zang- dienst. In de diensten tijdens de Paas dagen is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. R.K, kerk (gebouw Irene) Zaterdagavond 20 uur, zondag 9.30 uur, Paasmaandag 9.30 uur. Dykerhoek 10 uur ds. A. W. Berkhof. Collecte: algemeen kerkewerk. Paasmaandag: geen dienst. Okkcnbrock 10 uur ds. M. de Heer. Uitgangscollecte: paascollecte. Paasmaandag: 10 uur ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. Nieuw Heetcn Paaszaterdag: 22.30 uur, 1c Paas dag: 8, 11 en 19 uur, 2e paasdag: 8 en 11 uur (jongerenmis). Om u een indruk te geven hoe we de zwemsport in ons land moe ten plaatsen, beginnen we met de 'constatering dat 52,7van de be volking tussen 15-50 jaar nooit zwemt. Dit is namelijk gebleken uit een onderzoek ingesteld door het instituut voor toegepaste so ciologie te Nijmegen. Ondanks dat is ook gebleken dat zwemmen de meest beoefende tak van sport in Nederland is. 47,3®/» van de bevolking beoefent op meer of minder geregelde tij den de zwemsport. De vakantie gangers zullen ongetwijfeld ook onder deze norm vallen. De frequentie waarmee in de zo mer de zwemsport wordt beoefend hangt sterk af van een aantal fac toren: nl. a. De vrije tijd of het hebben van vakantie b. Het klimaat c. De mogelijkheden ter plaatse. De afgelopen jaren heeft Holten zich mogen verheugen in een aan. zienlijk aantal vakantiegasten. In het hoogseizoen varieert dit zo te gen de 10.000. Wanneer we op deze aantallen bo vengenoemde onderzoekingsresul taten gaan toepassen, dan mogen we aannemen dat ca. 4500 gasten min of meer regelmatig gebruik zullen maken van de aanwezige zwemaccommodatie. Onder gunsti ge omstandigheden mogen we ver onderstellen dat dit gebruik juist in de vakantie gemiddeld 2x per week zal plaats vinden. Per week zou dit 9000 bezoekers betekenen. Een combinatie overdekt-open lucht is de beste garantie voor het scheppen van de meest gunstige omstandigheden. Het vakantiesei zoen duurt dan 6 weken. Deze be nadering is tevens een toelichting op de financiële benadering zoals die door ons is gepresenteerd. Enquête De zwemclub „Twenhaarsveld" heeft de afgelopen weken een en quête gehouden onder de Holtënse bevolking. Het onderzoek heeft be trekking op 4358 inwoners. 75*/o hiervan maakt in meer of minde re mate gebruik van het thans aanwezige openluchtbad. Hiermee wordt het nog eens weer duidelijk hoe betrekkelijk cijfers van elders zijn. Landelijk zaten we immers op 47,3%. Bij aanwezigheid van 'n overdekt bad zal dit aantal van 75% zelfs nog iets stijgen. Rekening houdend dat het buiten gebied van Holten niet betrokken is in dit onderzoek mogen we toch veronderstellen dat 60% van de to tale Holtense bevolking min of meer regelmatig gebruik zal ma ken van het huidige en toekom stige bad. Spitsen we nu gemaks halve de zaak wat toe op het ge bruik in wintermaanden (7 maan den) dan zijn we van de veronder stelling uitgegaan dat er gemid deld 10 baden in deze periode wor den genomen. Dit zou een bezoe kersaantal betekenen gedurende Gevonden: sleutelbos met twee sleutels, halsband voor een hond met inentingspenning, oranje helm 2 bankbiljetten, hondepenning, blauw-geel-groene portemonnaie. Verloren, hond, bastaard herder met bruine vlekken en lang haar, zwarte kater, bankbiljet, honde penning no: 60534, stalen bril, blauwe regenbroek en zwarte le ren handschoen, VW cadeau-bon f 25, bruine portemonnaie met rij bewijs en een paspoort -f f 16, 1 paar suède heren handschoenen, rode portemonnaie met kleingeld, suède portemonnaie, bruin-beige gestreept, inh. f 25. de 7 wintermaanden van 45.000. Buiten beschouwing zijn gelaten 't grote aantal wachtenden, dat nog graag het zwemmen wil leren. Op basis van deze cijfers zijn we van mening dat er geen overdre ven verwachtingen zijn gewekt. De mogelijkheden zouden wel eens duidelijk gunstiger kunnen zijn dan uit de cijfers spreken. Energie De energiebesparing is de laat ste tijd een steeds belangrijker rol in ons leven gaan spelen. Subsidies worden verleend om de huizen be ter te isoleren. Het verwarmen van openluchtbaden, hoe goed be doeld, is in deze context moeilijk te plaatsen. Het uitbreiden met 'n openluchtbad zou dit energiever bruik nog eens extra omboog drij ven. Uitbreiding met een overdekt bad geeft geen energiebesparing, maar wel aanzienlijk minder energie verkwisting. In de exploitatie van het totaal zijn we van mening dat een overdekt bad een aanzienlijke besparing zou kunnen opleveren. De energiekosten van het thans aanwezige openluchtbad (f 18.000) zouden drastisch beperkt kunnen worden. Schoolzwemmen Betere exploitatieresultaten zou den er geboekt kunnen worden met de combinatie overdekt open lucht, doordat, de programmering van het schoolzwemmen in relatie tot het recreatief zwemmen beter geregeld kan worden. Het. plantsoen en gazononderhoud zou door de stichting van een overdekt bad aanzienlijke bespa ringen kunnen opleveren, door in dienst nemen van een vaste be heerder-schoonmaker. Hetzelfde onderhoud wordt in het veel gro tere bad de Boskoel in Gorssel begroot op f 5800, Al deze argumenten hebben ertoe geleid dat wij nog steeds van me ning zijn dat de uitbreiding met een overdekt bad de beste garan ties biedt ook op wat langere ter mijn uit de problemen te geraken. Het exploitatietekort zoveel per spectieven biedt dat dit geen be lemmering meer mag vormen. Tweede sportveld Het is ons bekend dat de wens van een tweede sportveldencom plex er ook ligt. Een wens die ook wij voorstaan. Toch vinden wij dat we ons nu niet mogen laten leiden door het nemen van een foute beslissing", aldus de heer Warrink. Welles - nietes Namens het college bestreed wet houder L. Kaan de uitlatingen van de heer Warrink. Met name wat de exploitatiekosten voor een overdekt bad betreft vond hij dat de heer Warrink een te optimis tisch beeld had gegeven waarover hij in de commissievergadering ook al een welles-nietes discussie met hem had gevoerd. Hij ver klaarde aan een dergelijke discus sie geen zin meer te hebben. Let terlijk zei de heer Kaan: „Als de heer Warrink zegt dat er verschil van mening is tussen B en W en Gemeentebelang dan is dat in die zin niet juist dat wij niet voor een overekt bad zouden zijn. Integen deel zelfs. Alleen vinden wij de financiële consequeties dermate groot dat wij ze niet voor onze rekening durven nemen. Boven dien hebben wij nooit gezegd dat wij de sport al gauw te duur vin den. De enquête, gehouden door de zwemclub, vinden wij niet com pleet en daarom niet juist. In dit onderzoek is het buitengebied niet betrokken geweest en bovendien waren er geen keuzemogelijkhe den. Er werd alleen gevraagd: wat wilt u: een overdekt of open luchtzwembad, Men had moeten vragen: wat wil je hebben: een overdekt bad dat f 113.870,per jaar kost. of een open bassin van f 46.500,aldus de heer Kaan, die daarna nog eens een uiteen zetting gaf over het cijfermate riaal dat beduidend hoger lag dan dat van Gemeentebelang. Hij on derstreepte nogmaals dat alleen de financiële consequenties een overwegende rol hadden gespeeld en alle bijkomende factoren van ondergeschikt belang waren ge weest bij de standpuntbepaling. Ten aanzien van het tweede sport veldencomplex vond hij dat dit niet moet worden gekoppeld. „Wij zijn ook daar mee bezig en zullen het moeten bezien als het zover is en of het dan haalbaar is. Toen „Meermanskamp" op papier ge reed was heeft de realisering ook nog lang op zich laten wachten, omdat er toen ook geen geld voor was." Prioriteiten Mevrouw F. M. ter Doest (VVD) vulde hierop aan dat juist omdat we met het tweede sportvelden complex bezjg zijn, de koek nu niet geheel moet worden opge maakt, als er nog zoveel ligt te wachten. ,,Je moet nu eenmaal prioriteiten stellen", zei ze. „Als VVD-fractie vinden wij dat een juiste afweging van alle belangen van de gemeente Holten noodza kelijk is en hoe belangrijk soort ook is, ook andere zaken vragen financiële offers. Wij moeten bedenken dat ver schillende takken van sport nog geen of vrijwel geen financiële steun hebben gehad. Wij denken bijv. aan de paarde- en ponysport, de motorsport, de hockeysport enz. Het is onjuist te stellen dat wij voor hen die zwemmen niets doen. Als wij kiezen voor een overdekte uitbreiding betekent dit een investering van ruim een half miljoen gulden. In totaal bedra gen de jaarlijkse lasten die de ge meente in 1977 voor d? spo t in het algemeen zal betalen 500.000 gulden, daarbij het tweede sport veldencomplex dat aan de Aal- tinksweg zal komen te liggen, niet gerekend. Gezien het feit dat dit sportvel dencomplex zich, wat de voorbe reiding betreft, in een eerste sta dium bevindt en de sporthal bijna gereed is, moeten wij er van uit gaan dat deze lasten eerder stij gen dan verminderen en hoezeer ze zullen stijgen, kunnen wij slechts met bezorgdheid bevroe den. Het argument dat bejaarden en gehandicapten behoefte hebben aan een overdekt zwembad, spreekt ons zeker aan. Om naar „Twenhaarsveld" te kunnen ko men, zullen deze groepen moeten beschikke over vervoer. Ons in ziens is het erg belangrijk om te proberen regeling te treffen dat deze mensen in ieder geval te recht kunnen in een overdekte zwemaccommodatie in de omge ving. Zoals gezegd, vervoer is in beide gevallen noodzakelijk. Resumerend komen wij, alle ge gevens en informatie op een rijtje zettend, tot de slotsom dat het de VVD-fractie onverantwoord voor komt te kiezen voor een overdekt zwembad. Derhalve hebben wij onze keuze bepaald op uitbreiding van het openluchtbad, waarbij wij aantekenen dat wij met belang stelling de suggestie van de zwem club om de mogelijkheid open te laten t.z.t. een overkapping, aan te brengen, hebben vernomen en deze eventueel wel willen volgen. Moed en overmoed liggen dicht bij elkaar. Het is ook moedig nee te durven zeggen tegen iets wat een groot deel van de bevolking zou wensen, als je verantwoorde lijkheidsgevoel dat gebiedt te doen." Verlanglijstje Eenzelfde geluid viel ook te be luisteren bij de heer H. J. Weste- rik (CDA) die ook nog een aardig verlanglijstje gereed had liggen. „Om aan te geven waarvoor in de naaste toekomst middelen be schikbaar dienen te worden ge steld het volgende: een vorm van onderwijsbegeleiding, de Centrale Plattelandsbibliotheek, de muziek scholen, de regionalisatie van de brandweer en het ziekenvervoer, stille alarmering brandweer, sub- sdidieregcling voor het in stand houden van rieten daken e.d. Grondige 'informatie in naburige, doch ook elders in het land gele gen gemeenten bevestigen dat de voorgestelde personeelsbezetting zeker niet aan de hoge kant is. Ook is ons bevestigd dat de in komstenkant van de exploitatie maar heel moeilijk te beïnvloeden is. Derhalve kunnen wij de alter natieve opzet van Gemeentebelang niet onderschrijven. Wij menen dat, wanneer men stelt de post van f 20.000,voor vervoer van de schoolgaande kinderen naar het bad, kan vervallen, dit een sterk discriminerende opmerking is. Immers waarom de laagste klassen en de scholen in Dijker- hoek en Espelo niet en de overi gen wel? Tot slot nog enkele opmerkingen over de gehouden enquête. Men heeft 1625 gezinnen geënquêteerd. Ruim 1000 gezinnen, oftewel ca. 40 procent, heeft men niet geën quêteerd. Deze 40 procent wonen allen buiten de kom van Holten, terwijl ca. 10 procent van de on dervraagden niet voor was over de vraagstelling, menen wij te moeten zeggen, dat er te weinig keuzemogelijkheden waren. Het was wel of geen overdekt bad. Wij zijn dan ook van mening dat men moeilijk de conclusie kan trekken dat de gemeenschap Hol ten deze exploitatielast kan of wil dragen." Ook de heer H. J. Meerman (PvdA) sprak zich uit voor een openluchtbassin op grond van de kosten. „Onze fractie kan en wil, naar haar geweten te werk gaan de, de gemeente Holten niet op zadelen met een last die, gezien tegen de achtergrond van de ter beschikking staande middelen, on verantwoordelijk hoog is", zei de heer Meerman. Hiermee waren de neuzen wel zo ongeveer geteld en werd op voor stel van burgemeester mr. W. H. Enklaar gestemd, waarvan de uit slag hiervoor reeds werd aange geven. Een paar kinderen, naar blijkt niet van fan tasie gespeend, maakte deze leuke paashazen- harlekinade ter illustratie van onze beste wensen aan u, lezers en lezeressen, voor een PRETTIG PAASFEEST. Bij behandeling vaji het voorstel van B. en VV. tot ongegrondverkla- ring van een beroepschrift van de heer A. Nijlanad, Dijkerhoek 99, alhier, vroeg de heer H. J. Bos- schers (CDA) tijdens de jl. dins dag gehouden raadsvergadering om een wijziging van 't bestemmings plan ter plaatse. Na een korte dis cussie bleek die kans er voor de heer Nijland best in te zitten, zodat hij wellicht toch nog volgens zijn plannen zal kunnen bouwen. Bouwplan De heer Nijland heeft nl. een bouvergunning gevraagd voor het vergroten van een doorlocpstal en het bouwen van een schuur aan de Beumersteeg. Volgens het ingedien de bouwplan is de rooilijn van deze gebouwen gesitueerd op een kortere afstand dan 30 meter uit de as van de weg. Volgens het be stemmingsplan buitengebied is de Beumersteeg als „D" weg aangege ven, hetgeen betekent dat de rooi lijn minimaal 30 meter moet zijn. Op grond van het bestemmings plan kon B. en W. derhalve niet aanders doen dan de gevraagde vergunning weigeren, tegen welk besluit de heer Nijland in beroep ging bij de raad met als motief dat de reeds bestaande gebouwen ook slechts 15 en 16 meter uit de as van de weg staan. Daar het be stemmingsplan werd vastgesteld nadat de reeds bestaande gebou wen van de heer Nijland verrezen, kon óók de raad niet aanders doen dan het beroepschrift afwijzen. Wijziging bestemmingsplan Tijdens de discussie echter vroeg de heer H. J. Bosschers of er geen mogelijkheid was 't bestemmings plan zodanig te wijzigen dat de heer Nijland toch kan bouwen. Hij wer dhierin bijgestaan door de heer E. M. van Schooten (GB), die zei: „De planologie en economie zijn hier met elkaar in strijd. De land bouwers moeten de mogelijkheid hebben hun bedrijf uit te breiden anders komen er grote financiële moeilijkheden. Bij de ruilverkave ling is de Espelodijk een partaire Ondertrouwd: J C Roele, oud 28 jaar, Holten en A H Boskma, oud 21 jaar, Haarlemmermeer D H van Gelder, oud 24 jaar, Gorssel en G H Vlogtman, oud 22 jaar, Holten. Gehuwd: H J Baltus, oud 23 jaar, Holten en D H Luggenhorst, oud 25 jaar, Holten FA Rietman, oud 29 jaar, Mühlheim en S Dis- bergen, oud 22 jaar, Holten. Overleden: J F van Geenhuizen, oud 87 jaar, Holten H J Paal man, oud 87 jaar, Holten (over leden te Deventer) weg geworden. Een logisch gevolg hiervan is dat de Beumersteeg dan verandert van een „D" in een „E" weg. Hij begreep niet waarom het bestemmingsplan; dan niet op. kprte termijn kon worden gewijzigd zo als het college op de vraag-van de heer Bosschers tfe kennen had ge geven. Bezwaren formeel Namens de VVD-fractie ver klaarde mevr. Ter Doest-Bos de situatie ter plaatse te hebben be keken. „Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat de be zwaren tegen het plan van de heer Nijland louter formeel zijn omdat de gewenste uitbreiding o.i. noch verkeerstechnisch noch uit 'n oog punt van welstandsoverwegingen problemen oplevert. Gezien het moderne werksysteem kan alleen uitbreiding in lengterichting plaats vinden. Zou uitbreiding aan de achterzijde plaats vinden dan zou erfverharding een zeer hoge inves tering vragen waar geen enkel ren dement tegenover staat. Wij zou den uw cpllege .willen ver^pp^en j een positief advies te willen uit- -brengen"wanneer»'tie-heer Nijland j bij GS om ontheffing vraagt", vroeg zij. Oplossing Namens het college zei burgemees ter mr. W. H. Enklaar dat belang hebbende bij GS niet in beroep kan gaan omdat óók deze instantie de bevoegdheid mist van bestaande bestemmingsplannen af te wijken. Nu de Espelodijk een partaire weg is geworden gaf hij toe dat het lo gisch is dat de Beumersteeg dan een E-weg wordt. „We zullen zien of het mogelijk is om, met behulp van art. 19 Wet Ruimtelijke Orde ning, het bestemmingsplan te wij zigen", zegde hij toe. ARTS Vrijdag 16 april 17.00 u. t.e.m. Paasmaandag (uitsluitend voor spoedgevallen) W. R. van Couwelaar, Holterenkstraat 15, tel. 2750. Voor boodschappen bellen om 11.00 u. en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster M. ter Borg, .Neerdorp 1, Holten, tel. 2356. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 b.g.g* A. Müller, tel. 1745. DIERENARTS Zaterdag 12.00 u. t.e.m. dins dag 20-4 8.00 uur W. G. Wame- link, Houtweg 18, tel. 2004. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening „Midden Overijssel", Dorpsstraat 16, Holten, tel. 2784. Spreekuren: maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u., donderdagsavonds van 6-7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 u. Dorpsstraat 16, tel. 2784 Tijdens de weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezins verzorging telefonisch bereik baar onder nr. 05486-6465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstr. G. J Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 u.) TANDARTS Zaterdag 17 en zondag 18 april L. G. Dekker, M. Samuëlstr. 3, Enter, tel. 05478-653. Paasmaandag: J. v.d. Enk, Burg. v.d. Bergpl. 33, Wierden, tel. 05496-1634. Spreekuur voor spoedgevallen: 5.00-5.30 uur namiddag. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 18 april: B. Groot Obbink, Kozakkenstr. 2, tel. 1526. Maandag 19 t.e.m. zondag 25 april: H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 17 t.e.m. vrijdag 23 april: Electra: J. Kolkman, Gaar- denstraat 13, tel. 1368. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. 's Nachts tel. 05200 - 71234. BRANDWEER Telefoon 2 2 2 2 (Dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3