Resultaten Blauw Wit-senioren SV ,BATO afd. judo Nieuwe sportieve ontwikkeling Sterke groei van de hockeyclub „Holten Ruime zege van Holten tegen S.C. „Overwetering' Verdiende nederlaag van Holten a tegen GFC a 3-0 Tweede sportveldencomplex dringend nodig Wedstrijdverslagen S.V. Holten (jeugd) PROGRAMMA SV „HOLTEN" Uitslagen Schaakclub Holten Programma ZVV Blauw Wit '66 Trekkingslijst PV „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) Bl,Wit3-Vesos6 5-1 Resultaten SV BATO afd. volleybal Remise Heren 1 Opnieuw nederlaag dames I Remise dames 2 Bl. Wit 5-Vesos 4 0-7 Vesos 5-B1. Wit 4 0-6 Hockey-nieuws Zo speelden de Blauw Wit-junioren Hartslagmuziek van de Hartstichting CNV jeugdleden bezochten de Jongeren- manifestatie HOLTEN 2 APRIL 1976 PAGINA 7 In een op niet al te hoog peil staande wedstrijd heeft Holten een verdiendeoverwinning behaald in Olst tegen Sp.cl. Overwetering. De harde wind deed veel afbreuk aan 't spel en de spelers hadden moei te om het juiste maatgevoel te vin den, waardoor veel passes misluk ten. Voor rust had de thuisclub de wind mee en hierdoor een licht overwicht, doch, hun voorhoede kreeg niet te veel kansen om het de Holten-doelman Wissink al te lastig te maken. Holten probeerde het met breed veldspel om kansen te scheppen maar, de Overwete- ring-achterhoede paste een goede mandekking' toe, waardoor de Hol ten-voorhoede weinig kansen kreeg. Na een klein half uur nam Over wetering onverwacht de leiding, toen de Holtense. achterhoede werd overspeeld, waardoor de opkomen de rechtshalf M. Hafkamp een ef fectvol schot loste, dat onhoudbaar voor doelman Wissink in de bo venhoek verdween (1-0). Holten begon hierna wat feller te spelen en het gelukte hen vlak voor de pauze om de gelijkmaker te scoren. Uit een hoekschop op rechts, werd de bal door Bert Kna pen op het hoofd van Henk Vene klaas geplaatst en deze kopte de bal feilloos langs de verblufte Overwetering-goalie (1-1). Na rust had Holten de wind mee en kreeg hierdoor een stérk over wicht, waardoor de Overwetering- achterhoede het zwaar te verduren kreeg. Reeds na 10 minuten nam Holten de leiding toen uit een hoekschop van Jan Harbers de bal slecht werd weggewerkt en de toe stormende Bert Knapen de bal via onderkant lat in het {loei schoot (1-2). Holten rook de overwinning en reeds drie minutenlater was het v/eer raak, door Joh. Veneklaas die uit een mooie combinatie Kna pen-Dekker de bal door laatstge noemde prachtig kreeg aange speeld en netjes in het hoekje plaatste (1-3). Het leek er toen veel op dat het een monsterzege voor Holten zou gaan worden, maar, doordat het tempo wat werd verlaagd, kreeg Overwetering weer wat lucht en bovendien vlogen enkele schoten rakelings over en naast het doel. In de 31e minuut stelde Holten de overwinning definitief veilig, toen uit een prachtig passje van Kna pen op Joh. Veneklaas deze geheel vrij voor de keeper verscheen en de bal onhoudbaar in het net schoot (1-4). Vijf minuten later ontsnapte Hol ten aan een tegentreffer, toen laat ste man Palman de bal geheel on nodig aan zijn tegenstander ver speelde, doch doelman Wissink was goed uitgelopen en redde vallend voortreffelijk. De wedstrijd werd in een spor tieve sfeer gespeeld en door deze zege steeg Holten enige plaatsen op de ranglijst, doch, de bovenste plaats is. helaas niet meer bereik baar. De strijd hierom zal waar schijnlijk gaan tussen Broekland- Lemelerveld en Zutphen. De gedachte om in het Olympisch jaar 1976 in Nederland iedereen in staat te stellen aan gezonde en ple zierige lichamelijke activiteiten deel te nemen, is de uitdaging ge worden van verschillende organi saties en instanties. Juist in een jaar waarin men vol bewondering de prestaties van 's werelds beste atleten in Mon treal kan aanschouwen, start be gin mei 1976 in Nederland een groots opgezette sportieve actie, namelijk de landelijke campagne Sportreal. In Nederland ook België heeft een bewegingsactie onder de naam Sportreal is deze campagne, waarmee ruim 4 miljoen zuiden gemoeid is, het ï-esultaat van een unieke samenwerking tussen de rijks-, provinciale- en gemeentelij ke overheid, de georganiseerde sport in al zijn facetten en deskun digen op het gebied van de re creatiesport. Sportreal biedt in grote lijnen vanaf de maand mei 1976 drie gol ven van bewegingsmogelijkheden. In dit kader werd het zgn. Trim- Trio ontworpen, een eenvoudige tas met een drietal nieuwe recrea- De Holten A-junioren konden 't zaterdag jl. tegen GFC A niet bol werken en kregen een verdiende nederlaag te slikken. Voor de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op en hield scheidsrechter Morsink uit Henge lo (O) de touwtjes stevig in han den. Het positie-spel was bij GFC beter verzorgd en vooral de oud Holten-speler Peter v. d. Brink be paalde het spel van de Gorenaren. De beste kaans voor Holten kreeg Joh. Huzen na een kwartier spe len doch zijn harde schuiver vloog buiten bereik van de keeper langs het doel. Na de thee zette GFC alles op de aanval en kwam Holten sterk ;-in de verdediging, die dit 'n kwar tier kon volhouden. Bij een aanval op rechts werd de ingeschoten bal in eerste instantie gekeerd maai de toestoi-mende linksbuiten schoot toen hard en laag in (1-0). GFC begon hierna goed te draai en en veroverde het middenveld, waarbij de druk steeds groter werd. Het was dan ook niet verwon derlijk dat GFC de voorsprong ver- gi-ootte tot 2-0 toen een der half- spelers van ca. 30 meter een kei hard schot loste, dat onhoudbaar voor doelman Wissink in de tou wen vloog. De Holtenaren probeerden met enkele counters een beter resul taat te bereiken, maar ook de GFC achterhoede stak in goede vorm en gaf weinig kansen weg. De voorsprong werd zelfs vergroot tot 3-0 toen uit een hoekschop op links de bal door één der lange GFC- spelers bekeken in het hoekje werd gekopt en met deze zege nam GFC goed revanche op de destijds in Holten geleden nederlaag. 5? In dc in het clubhuis gehouden jaarvergadering de vierde sinds de oprichting in 1972 heeft vooi-zitter Oostvogel in zyn openingswoord met voldoening mededeling gedaan van de sterke groei van de club. Het aantal leden is reeds de 140 gepasseerd en vooral het aantal jeugd leden is sterk gestegen. In het verslag over het verenigingsjaar 1975- 1976 kwam een groot aantal belangrijke zaken aan de orde. De voorzitter dankte de ge meente die toegezegd heeft in mei a.s. de in het Sportdal gelegen velden een opknapbeurt tie geven. Toch zal dit niet de dreiging van een afkeuring van de velden dooi de hockeybond kunnen wegnemen. De vooi-zitter deed in zijn verslag dan ook een dringend beroep op de betreffende gemeentelijke in stanties de aanleg van -het twae- de sportveldencomplex in Holten zoveel mogelijk te. bespoedigen. Hici-teger.over staat de gelukkige omstandigheid dat voor 't komen de zaalhockeyseizoen gebruik ge maakt zal kunnen worden van de dan voltooide sporthal. De aanwezige leden besloten op voorstel van het bestuur tot een geringe verhoging van de kontri- butie en drongen er bij het bestuur aan op verdere introduktie van de hockeysport in de Holtense sa menleving. Vei-meldenswaard is ook dat de leden besloten tot de instelling van een wisselbeker ge noemd naar de vorig jaar novem ber ovei-leden voorzitter, de heer Dieben. Het bestuur werd opnieuw sa mengesteld als volgt: de heer Oostvogel (voorzitter), mevrouw Pfeffer (secretaresse), mevrouw Bodewes (penningmeesteresse) en mevrouw Sandmann en dlff heren Boode en Hanewinkel. De commissies werden alle in Holten dl-Delo dl 3-0 In een van beide zijde aantrekke lijke wedstrijd heeft Holten Dl verdiend met 3-0 gewonnen. De eerste helft speelde zich voorna melijk af op de helft van Deto me de doordat Holten de wind in de rug had. Er kwamen genoeg kan sen maar daar werd te snel mee omgesprongen, zodat de rust stand slechts 1-0 was. Na rust een opdringend Deto maar door de goede verdediging wist Deto niet tot scoren te komen integendeel Holten nam het initiatief weer tot zich en wist met nogmaals twee doelpunten te scoren de zege vei lig te stellen. Eindstand derhalve 3r0. DESe2-Holtcn e3 0-3 Holten E3- heeft in Nijverdal een verdiende zege behaald op DES. In de eerste helft was het een aanval over rechts die Peter Baan met een harde schuiver afrondde 0-1. Hierna kreeg Bert Jansen nog een paar kansen maar de bal ging ■net over of net naast het doel. In het begin van de tweede helft wist Tonny Woltman door vier te genspelers op het verkeerde been te zetten de score te verhogen lot 0-2. Vlak hiei-na kreeg Erik Vogt nog een prachtige kans maar mistte tot ieders verbazing. Ten slotte was het 5 minuten voor het einde 0-3 toen via een aanval over Erik Vogt en Martin Nijland de bal bij Kevieham kwam die be heerst scoorde. Holten fl-Bl. Wit 11 7-0 Holten F1 heeft tegen Blauw Wit, dat met tien man speelde, fors uitgehaald. De voorhoede was goed op droef want na 4 minuten spelen was het Geert Brands die 1-0 scoorde. Twee minuten hierna was het Jan Wansink die raak schoot en vlak voor rust was het wederom Geert Brands die er 3-0 van maakte. Na rust hetzelfde spelbeeld, een aanvallend Holten. Joost Bogers maakte er 4-0 van en hierna was het Jan Wansink die tweemaal scoorde., Tenslotte maakte Joost Bogers er 7-0 van. Een goed resultaat mede gezien het werk van de achterhoede die de Blauw Wit-voorhoede geen schijn van kans gaf. Holten e2-Bl. Wit e2 Het kersverse kampioensteam van Holten haalde afgelopen zater dag tegen dorpsgenoot Blauw Wit opnieuw vernietigend uit. Ondanks de afwezigheid van twee sleutel spelers in het team, waardoor de nodige omzettingen plaatsvonden, bleek Hollen E2 slagvaardiger* Het duurde wel tot de vijftiende minuut voor de eerste goal viel, maar toen werden er binnen vijf minuten liefst drie gescoord. Ruststand 3-0. Vanaf de aftrap scoorde Holten direkt nummer viex-, welke kort daarop gevolgd werd door een te gentreffer. En tegentreffers moet je nooit tegen E2 scoren want dan volgt er een belegering van het vijandelijke doel dat je lang heu gen zal: binnen vijf minuten liep de kampioen uit van 4-1 naar 7-1, waarna de doelpuntenhonger ein delijk was gestild. Geert Nijland (2x), Gert Jan Scheperman (2x), René Bannink (2x) en Johan Tuitert scoorden op goede voorzetten van Mark Koele- may. Tenslotte verdient Rob Ver- donschot als doelman speciale vermelding vanwege een paar formidabel snelle x-eacties op van dichtbij afgevuui-de schoten. Al met al een zeer overtuigende winst van Holten E2. hun samenstelling herkozen. Voor het komende verenigingsjaar stelt de hockeyclub zich twee hoofdza ken als doel t.w. een verdere uit breiding m.n. van het aantal jeugdleden en het in ovierleg met de gemeente zoveel mogelijk ge stalte geven aan het tweede sport veldencomplex. SENIOREN Lap 3-Holten 3, 11.45 u.. v. 10.45 u. Holten 4-De Zweef 4. 10 u. Haarle 3-Holten 5, 10.30 u., v. 9.45 uur. Holten 6-PH 6. 10 u. Haarle 4-Holten 7, 10.30 u., v. 9.45 uur. Holten 3-Dc Zweef 9. 10.30 u. Holten 9-Haarle 8. 10.30 u. Haarle 6-Holten 10, 10.30 u. v. 9.45 10 u. JEUGD Holten bl-Rietvogels bl, 2.30 u. Holten cl-SOS cl 2.15 u. SVZW c2-Holten c2. 10 u.. v. 9.15 u. De Zweef c3-Holten c3, 2 u., v. 1.15 u. Enter dl-Hollen dl. 1.45 u., v. 1 u. Haarle el-Holten el, 12 u., v. 11.15 u. Holten e2-Haarle e2. llu. Holten e3-De Zweef e3. 11 u. De Zweef e4-Holten e4, 11 u., v. 10.15 u. Enter fl-Holten fl, 10 u., v. 9.15 u. Holten f2-GFC fl, 10 u. Enter Vooruit f3-Holten f3, 10 u., v. 9.15 u. Vesos f2-Holten f5. 11 u., v. 10.15 u. De volgende elftallen zijn vrij: al, b2, f4. De definitieve beslissing in de strijd 'om het clubkampioenschap is de afgelopen dinsdag zo goed als gevallen. In de strijd om de eerste plaats versloeg de heer Middelink de heer v. d. Knaap. Weliswa'ar staan beide heren sa men met 14»/: punt aan de lei ding, maar de heer Middelink heeft nog twee inhaalwedstrijden te goed. Met nog slechts twee ron den voor de boeg kan hem de ti tel nauwelijks meer ontgaan. De uitslagen zijn: H. A. Koers - H. v. Beek Vt-Vt, J. E. Scheperman - H. v. d. Ende 0-1, H. A. Koers - F. Flantua 0-1, H. T. Roeloffs - H. v. Beek 0-1, J. v. Dalen - J. ten Velde afgbr., J. W. Middelink - D. A. v. d. Kamp 1-0, A. H. Klaassen - H. v. Beek 0-1. De stand bovenaan Is: I. J. W. Middelink 15—14»/:, 2. D. A. v. d. Knaap 1714'/:, 3. D. v. Beek 17—14, 4. B. v. Beek 16—13, 5. W. G. Blits 17—11»/:, 6. H. v. Beek 17—11, 7. F. Flantua 16—10, 8. H, v. d. Ende 1810. tieve spelen, waarmee iedereen met gezin en vrienden op de plaats en het tijdstip, dat hijzelf kan kie zen naar believen bezig kan zijn. Een tas, die tegen kostprijs zal worden veldtocht door drie bedrij ven, namelijk Albert Heyn, Amro en Shell voor f 10.-. Een Trim-Trio waarvan de werkelijke waarde twee en een half maal zo hoog is. maar door de grote hoeveelheid en scherpe calculatie is teruggebracht. Een exemplaar van deze tas zal u tijdens de bijeenkomst ter hand worden gesteld. In de tweede fase zullen aan Plaatselijke Actie Comité's bestaan de uit vertegenwoordigers van ge meenten en sportverenigingen, 2000 plunjezakken met spel- en sportmateriaal ter waarde van pl.m. f 500.- gratis ter beschikking wor den gesteld. De inhoud van dit pakket zal worden getoond en ge demonstreerd. Voorts zal met medewerking van sportbonden en verenigingen een aantal sportieve activiteiten wor den georganiseerd. De totale campagne zal door mid del van advertenties, brochures, affiches, t.v.-spots en een zoge naamde „beweegkrant" worden be geleid. Het Regionale Actie-Comité voor Overijssel is gevestigd: Stations weg 5 in Zwolle, tel. 05200-19203. SENIOREN SC Rijssen-Blauw Wit, 2.30 uur. Blauw Wit 2-SC Rijssen 3, 2.30 u. SVVN 6-Blauw Wit 5, 4.15 uur. Blauw Wit 4-Eversberg 3, 4.15 uur. Blauw Wit 3-SC Rijssen 5, 4.15 u. JUNIOREN Daarlerveen al-Bl. Wit al, 2.30, v. 1.30. Blauw Wit a2 is vrij. Blauw Wit bl-Haarle bl, 2.30. Excelsior c2-Bl. wit cl, 1.45 v. 1 u. Blauw Wit dl-Sp. Rijssen dl. PUPILLEN SOS el-Blauw Wit el, 10 u., v. 9.15 u. Excelsior e2-Bl. Wit e2, 11 u., v. 10.30 u. Blauw Wit e3-SVZW e3, -10 u. SOS fl-Blauw, Wit fla, 10 u.,_ v. 10.15 u. Blauw Wit fl-Excelsior fl, 10 u. Excelsior f3-Blauw Wit f2, 10 u., v. 9.30 u. Blauw Wit f4-Nijverdal f2, 11 u. le prijs no. 842; 2e 1280; 3e 1643: 4e 1512; 5e 151; 6e 1779; 7e 742; 8e 1449; 9e 360; 10e 720; 11e 941; 12e 1904; 13e 1907; 14e 1140; 15e 1976; 16e 820; 17e 1182- 18e 1337; 19e 57; 20e 1055; 21e *1186; 22e 1654; 23e 1131; 24e 1194; 25e 876; 26e 1969; 27e 330. De prijzen kunnen de gelukkigen afhalen bij de heer D. Voortman, Wehmekamp 19, Markelo. Blauw Wit 3 schijnt na enkele slechte wedstrijden te zijn begon nen aan een goede finish van de competitie. In de thuiswedstrijd tlïgcn Vesos 6 ging men sterk aanvallend van start en bleef dit de hele wed strijd doen. Goede combinaties in de voor hoede en bij uitvallen van de te- Het eerste herenteam van Bato heeft de competitie afgesloten met een 2-2 gelijkspel tegen Flash 3. Dit ene punt, behaald in de sport hal te Nijverdal, was alles wat de heren verdienden. Niet meer om dat de inzet en de concentratie vrij slap waren; niet minder om dat Flash 3 qua spelopvatting dat van Bato niet kon halen. De eerste set was gelijkopgaand vol wisse lende opslagen en smashes en kende een eindstand van 15-13 in het voordeel van Flash. Dit was Bato toch wel wat te gortig en via 5-15 en 7-15 in de twee volgende sets werd er fors van zich afgebe ten. In een enorm rommelige vier de set met zeer veel dubbele fou ten trok toch Flash nog een keer aan het langste eind en behaalde hierdoor het derde competitiepunt. De degradatie van zowel Bato als Flash werd hiermee bezegeld. Te laat hebben de heren de eindhprint ingezet om de nodige punten te verzamelen. Punten, die vooral aan het begin van de competitie teveel zijn weggeven. Resteert weer de onder-afdeling. Stand: Dynamiek 2 18-35; Krekkers 2 18-30; Vrivo 18-29; Rac 2 18-23; Rivo 2 16-17; Aristoi 4 18-17; MTSH 2 17-13; Set Up 2 17-11; Coppejans 3 19-10; Bato 20-8; Flash 3 17-3. Zaterdag 27 maart speelde Bato tegen Krekkers, die even als Bato vorig jaar gepromoveerd zijn en nu weer kampioen zijn. Bato bood voor de wedstrijd bloemen aan. Dat het een moeilijke wedstrijd zou worden was te voorzien. Het begin van de eerste set liep vrij goed, totdat Gerda Brands het veld moest verlaten wegens een enkel blessure. De concentratie viel weg en Krekkers had weinig moeite deze set te winnen: 3-15. De twee de set gaf een heel ander beeld dan de eerste; Bato ging er hai-d tegen aan en er werden goede set ups, harde slagen en tactische bal- lërrgegevén: Dé Bato-darïiés-heperr uit tot 9-2. Ki-ekkers liet het hier niet bij zitten en, mede dankzij de zeer harde opslagen die door Bato niet goed verwerkt werden, liepen ze weer een aantal punten in. Vesos dl-Bl. W it dl 2-4 Dl heeft de laatste uitwedstrijd te. gen het sterke Vesos met een ver diende 4-2 overwinning besloten. Ditmaal kwamen de doelpunten van Rudy van de Voet, Ab Groen, Jan Beldman en Gerard Rutgers. Marcel Kok maakte een verdien stelijk debuut. BI. Wit e2-Holten e2 1-7 Een veel beter Holten heeft ver diend gewonnen van onze jongens. R. Meijerink redde de eer voor onze ploeg, door een gaaf doelpunt te scoren. Excelsior e4-Bl. Wite3 1-0 De uitwedstrijd tegen de koploper Excelsior werd met 1-0 verloren. De jongens speelden echter een goede pai-tij voetbal. Excelsior is toch altijd weer een zware tegen stander en de Blauw Witters speel den maar met 10 man. Toch ging de strijd vrijwel gelijk op en de ruststand was dan ook nog 0-0. Na rust kwam er een doorbraak van Excelsior en werd de enige goal gescoord. Holten fl-Bl. Wit f 1 7-0 Omdat er enkele spelers ziek wa ren moest Blauw Wit Fl met 9 man uitkomen tegen het veel ster kere Holten. In de eerste helft ging het nog aardig goed, de rust stand was 3-0. Na rust ging Blauw Wit in de verdediging om de ver- liesstand zo laag mogelijk te hou den. Alhoewel er een paar aardige uitvallen van BI. Wit zijde waren lukte hel. toch niet om tegen te. scoren. De stand liep op tot 7-0 voor Holten. Jongens laat de moed niet zakken, volgende keer beter. Bl. Wit £2-De Zweef f3 1-1 De ditmaal in rode shirts gesto ken Blauw Witters hebben er te gen de Zweef een rommelige wed. strijd van gemaakt, vooral omdat er regelmatig zo'n .15 a 20 man op een kluitje liepen. De keepers van beide elftallen hebben zeer weinig te doen gehad en met de rust was de stand dan ook nog 0-0. Halver wege de 2e helft wist de Zweef met een hard schot de Blauw Wit kee per te verrassen. Kort voor het eind van de wedstrijd bracht Ge rald Meijerink de stand weer in evenwicht. De eindstand werd der halve 1-1. Jammer dat Blauw Wit niet wat meer vechtlust toonde, er had zeker een oveiwinning ingeze ten. SVVN f3-Bl. Wit f4 4-0 Afgelopen zaterdag gingen onze voetballertjes naar Nijverdal (om te voetballen natuurlijk). Ze be gonnen goed, het hele elftal deed erg z'n best om een doelpunt te maken, helaas het lukte maar niet. 10 minuten voor het einde was het nog 0-0, maar wat waren onze jongens moe, toen werd het al vlug 3-0 voor SVVN. Door 'n klei ne vergissing van een Bl. Witter werd er in eigen doel geschoten, zo werd het 4-0 voor SVVN. Jon gens van F4, kop op! Volgende week proberen we SVVN te laten zien dat wij ook kunnen scoren. Afgesproken? Na eentime-out kwam de rust weer in het spel, Bato maakte er 13-11 van. Twee punten waren ze nog maar van de set-winst af maar helaas door teveel individuele fou ten ging de winst naar de tegen stander: 14-16. De derde set gaf eenzelfde beeld als het einde van de eerste set; er was te weinig rust bij Bato, de set ging verloren met 2-15. De volgende wedstrijd wordt thuis gespeeld tegen Flash 2 om 15.00 uur. Stand: Krekkers 20-39; Harambee 19-28; Apollo 20-27; Flash 2 18-26; Coppejans 2 20-21; Sp. Actief 2 18-19; Syrphus 19-19; Tornado 18-13 Rac 18-12; Bato 19-12; Verdan 2 13-3; Sp. Wilh. 19-2. Afgelopen maandagavond ver trokken de dames van Bato 2 naar de sporthal ,,de Noetsele" in Nij verdal met het idee „even gauw" twee punten te gaan halen tegen het lager geklasseerde Eversberg. Dit viel echter hard tegen. De Ba- to-dames speelden allemaal zeer nonchalant, er waren veel foutie ve opslagen en ook de gewone doorspeelballen kwamen niet over het net. Een time-out mocht niet baten: de eerste set ging verloren mei 15-10. Na een stevige repri mande van de coach en een speel- stei-swisseling begon de tweede set. Eindelijk werd er geconcen treerd en zuiver gespeeld waar door de dames van Eversberg de fouten gingen maken. Hetgeen aan de setstand wel te zien was: 4-15. In de derde set een tamelijk ge lijkopgaand spelbeeld tot 6-6. Hier na ging Bato weer over de schreef en liet toe dat Eversberg uitliep naar 10-6. Een time-out hielp niet genoeg: via 13-13 ging de setwinst naar Eversberg: 15-13. De vierde set gaf een totaal ontredderd Bato te zien. Bij de stand 6-5 liep een speelster van Eversberg een ern stige enkelblessure op. Na deze onderbi-eking ging deze ploeg er nog harder tegenaan en in een mum van tijd stond het 12-5. Ge heel wanhopig riep de Bato-coach de dames bij elkaar via een time. out om ze een hart onder Re riem te- stekem Dit had-succes. Bato pakte de surve af en via 13-9 werd het 13-13. Een paar goede smashes bogen de stand om naar 13-15 voor Bato waardoor een gelijkspel ge red was (2-2). Stand: Flash 3 18-36; Rivo 2 13-22; Bato 2 19-20; Flash 4 19-20; Bung Tand 19-20; Eversberg 18-17 SVVN 2 18-12; Holyoke 2 19-1. Het tweede herenteam van Bato klopte maandag jl. Holyoke 3 met 3-0. Bato 3 moest op 29 maart aan treden tegen Flash 6, dat niet veel hoger geklasseerd staat dan ons (bijna onderaan). Zodat we er met goede moed aan begonnen. De eer. ste set was dan ook voor ons met wat geluk: 16-14. De tweede en de derde set zijn om te vergeten: 2-15 en 3-15. In de vierde set waren de rollen omgedraaid: 15-3. Een ver diend gelijkspel. Stand: Flash 5 17-30; Markelo 18-29; Rivo 3 1829; Flash 4 17-23; Bato 2 19-21; Holyoke 2 18-20; Ho lyoke 3 18-17; Flash 6 18-11; Bato 3 17-4. genpartij een sterke verdediging die geen enkele kans weggaf. Blauw Wit won verdïsnd met 5-1, Blauw Wit 5 ging er zaterdag onderdoor tegen het vijfde van Vesos dat met de wind mee voor rust 3 maal raak schoot. Ook in de 2e helft waren de gasten veel sterker en de zege van 7-0 waa zeer verdiend, In de uitwedstrijd tegen Vesos 5 heeft Blauw Wit 6 behoorlijk uit gehaald. De Hellendoomers had den blijkbaar een slechte middag want ze werden helemaal wegg- speeld. Blauw Wit pakte de beide puntjes zonder zich in te span nen. uitslagen zaterdag 27-3-'76 Sixes jongens: Holten dl-Haackeey d2 3-1. Jeugd meisjes: Holten dl-Nijver- dal 1-2. Jeugd jongens: Holten bl-Salland 4-2. Zondag 28-3-'76 Holten 1-Haackey 1 4-2. Vriend schappelijke wedstrijd Avanti 3- Holten 2 4-0. Komende wedstrijden Voor alle elftallen zijn dit de laat ste beker- of competitiewedstrij den. 2-4-1976 Sixes jongens Holten dl-Hengelo dl, 10 uur. Jeugd meisjes Holten bl-Zwolle 2, 11 uur o.l.v. J. Nieuwenhuis-K. v. d. Sloot. Jeugd jongens Hengelo bl-Holten bl. 13.30 uur. Vertrek OAD 12.30 uur. 4-4-1976 Senioren Heren 1 vrij. Heren 2. Almelo 3-Holten 2, 11.30 u. Kans op het kampioenschap voor heren 2! Zondag a.s. is het moge- lijk dat het team heren 2 van Hol ten kampioen wordt wanneer zij nl. de wedstrijd Almelo 3-Holten 2 winnen is het een uitgemaakte zaak. De grote achtervolger is Hengelo 3, welke moet spelen tegen EHV. Het verschil tussen de nummers 1 en 2 op de ranglijst is slechts één punt. Mocht Holten gelijk spelen, zal er dus nog een beslissings wedstrijd nodig zijn, die op neu traal terrein gespeeld zal worden. We moeten allemaal maar langs de lijn gaan staan om ons elftal aan te moetÉfeT mentaal bij. te staan, t' V-irdt allemaal venvacht in Almeio om 11.30 uur. Het streven is om gezamenlijk van de OAD te vertrekken om 19.45 uur. Heren 2 veel succes! Zaterdag 27 maart nam een klein gedeelte van onze judoka's deel aan een toernooi in Enter. Dit maal ging het niet om de wisselbe ker. maar werden alleen de le en 2e prijswinnaars beloond met een mooie medaille. Het was er soms erg spannend, ondanks dat men wel eens in een poul moest ..wer ken", waarin men niet thuis hoor de. Dit komt dan doordat er te laat wordt ingeschreven. Onze prijs- winnaars waren: le prijs Carola Stam. 2e prijs Gea Aanstoot, le prijs Diana Aaftink. 2e prijs Ineke v. Leeuwen, 2e prijs Eric Schmets. Verder behaalden onze jongelui -3e en 4e plaatsen. Dit is toch zeker een goede stimulans om de lessen trouw te volgen en voor diegene die nog geen lid zijn, dit nu te worden, daar het volgende toernooi hoogstwaarschijnlijk in de nieuwe sporthal te Holten zal plaats vin den, waaraan dan zo veel mogelijk leden zullen deelnemen. Voor hen die het nog niet weten, de lesuren zijn als volgt: op donderdag van 17 tot 21 uur in het gymlokaal aan de Lageweg onder leiding van de heer Huizenga. Hartelijk dank aan de ouders die hun auto beschikbaar stelden voor het bezoeken van de wedstrijden in Enter. Bl. Wit al-SDOL al 0-0 Wegens ziekte en niet afmel den, moest Blauw Wit deze mid dag spelen met 10 spelers. Het eerste half uur speelde Blauw Wit een goeds wedstrijd. Met mooie combinaties werden goede kansen gecreëerd, maar deze werden jam merlijk gemist. Daarna viel men iets terug, waardoor SDOL iets meer vat op het spel kroeg. Na de thee een gelijkopgaande strijd, met een iets gevaarlijker Blauw Wit, maar doelpunten vielen er niet. Voor hjst hard werkend Blauw Wit was het ene punt. dan ook dubbel en dwars verdiend. SVZW c2-Bl. Wit cl 2-0 De schade tegen de kampioens- ploeg in Wierden is beperkt geble ven. Hetgeen vooral te danken is aan voortreffelijk optreden van doelman G. J. Kolkman. Met als doelstelling een gelijkspel wisten de Blauwwitters tot kort voor rust de stand blank te houdën, alvo rens S.V.Z.W. tot scoren kwam. Ruststand 1-0. De verdediging kwam er vaak wel uit, maar aan vallend werd Blauw Wit niet ge vaarlijk. In de combinatie - bal- behandeling en schotvaardigheid was S.V.Z.W. ook na rust de ster kere ploeg, maar doelman G. J. Kolkman wist geruime tijd erger te voorkomen. Door plaatsverwisseling van en kele spelers heeft Blauw Wit ge tracht me=r stootkracht toe te voegen aan z'n aanval, maar doel- rijpe kansen bleven uit. Al met al een eervolle nederlaag in acceptabele cijfers. De Heartbeatmusic, die Rogier van Otterloo schreef voor en uit voerde (op 45-toerenplaatje) met zijn Music-all-in-orkest en het Ko ninklijk Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" blijkt een klinkend suc ces te worden. Radio en televisie brengen het plaatje in vele rubrie ken ten gehore. Het Hartstichtings bureau wordt overstroomd met aanvragen. Componist, orkest en koor hebben afgezien van royalties en wensen die ten goede te laten komen aan de Hartstichting. Daar. om in het plaatje verkrijgbaar via bestelling door storting van f 7,50 op giro 300 van de Hartstichting, Den Haag. Alleen vermelden: ..Heartbeat-music". Het plaatje wordt dan toegezonden. Het is dus niet verkrijgbaar in de platenhan- del. In de maand mei verschijnt op 'n langspeelplaat een compositie van Marius Monnikendam „Heart- rhytm". Deze compositie schreef Monnikendam in opdracht van het Cultuurfonds-Buma, voor de Hart stichting. Hij liet zich inspireren door de hartslag van de ruimte vaarders; hun hartritme hebben we immers kunnen beluisteren, terwijl ze reeds vertoefden op een andere planeet. De uitvoerenden van „Heartrhytm" zijn: het K.M. „Die Haghe Sanghers". - declamator Bernard Kruijsen, - organist Wim van der Panne; - het uitgebreide slagwerk door R.O. - leden (Frans van der Kraan) en concertklas Koninklijk Conserva torium. Het geheel staat onder leiding van René Verhoeff. Veertien jeugdleden van de afd. Holten van het Chr. Nationaal Vakverbond (C.N.V.) bezochten vrijdag 27 maart de „Jongeren- manifestatie" in de „Meerpaal" te Dronten. Op de druk bezochte bijeenkomst sprak o.a. de minister van Socia le Zaken drs. J. Boersma. De wer kende jeugd genoot verder van de showband „Cresendo" en het or kest „Freddy Golden".

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7