Laf en - - lief zijn voor elfeander gemeen PvdA vindt, verhoging zwembadtarieven te hoog Fortefeuilieverdeling van gewestraad midden-IJssel Nieuwe tankautospuit wordt 27 maart officieel overgedragen Mevrouw Roldanus vraagt om hulp Op feestavond brandweer.... V *-•7»* ïm?"1 (INGEZONDEN) „Een feest op twee wielen'' - - 'lm Rat*'' K»SS?' xm -! r Uitslag ronde 4 Rode Kruis woordpuzzel Markt Rijssen HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.per half jaar, f 18.per jaar Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 20 februari 1976 28ste jaargang - no. 8 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05433-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05433-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel. Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat i7 tel. 05483-2995. De gemeenteraad behandelde dinsdagavond een voorstel tot verhoging van de zwem badtarieven, waarbij enkele leden zich - zacht gezegd - nogal verwonderd toonden, dat burgemeester en wethou ders staande de vergadering met een wijzigingsvoorstel kwamen om het tarief voor echtparen wat minder te ver hogen. Iedereen had in de regionale bladen natuurlijk al gelezen, dat de PvdA in haar vorige week donderdag gehouden ledenvergadering tot de slotsom was gekomen, dat de verhoging van een paar tarieven niet 10% - zo als in het voorstel was ver meld - zou bedragen, maar meer dan twintig procent. Niemand vroeg het college echter waarom het zo plotse ling tot deze wijziging was gekomen, terwijl het in de financiële commissie niet mo gelijk was. Dat had men toch rustig mogen vragen al werd het dan wel een beetje vra gen naar de bekende weg. Lief zijn voor elkander? De fractie van de VVD vroeg naar de stand van zaken ten .aanzien van haar in novem ber 1975 gedane voorstel tot gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „De Haar", waarnaar het stede bouwkundig bureau Hajema thans een onderzoek instelt. Er liggen in de nabijheid van het industrieterrein namelijk enkele hectaren grond, die voor woningbouw bestemd zouden kunnen worden. Het college antwoordde, dat er wel een voorlopige schets gereed is, maar aangezien deze partiële herziening nog niet in het stadium verkeert, dat deze in de procedure kan worden gebracht en daarom trent een definitief oordeel kan worden gevraagd van de commissie Ruimtelijke Orde ning, is de behandeling nog niet als punt op de agenda geplaatst. De woordvoerster van de VVD had op dit antwoord nogal scherpe kritiek. Nie mand stelde haar echter de vraag of haar geweten mis schien is gaan spreken nu het er met de bouw in de Beuse- berg zo beroerd voorstaat - - waarin zij zelf zo'n negatief aandeel heeft gehad - dat zij nu met haar partij zoveel drukte maakt over die paar bunder grond, waarop wel licht enkele huizen kunnen worden gebouwd. Men kan wel lief zijn voor elkander, maar ergens moet dat toch gezegd worden, zon der dat de sfeer daardoor vertroebeld behoeft te wor den. Overigens zou het wel zeer te betreuren zijn, indien er in „De Haar" te weinig grond voor industrieterrein over bleef. De praktijk heeft maar al te duidelijk aangetoond, dat men daar veel sneller doorheen is dan bij de oor spronkelijke opzet wordt ge dacht. En de raadsvoorzitter heeft het maar al te duidelijk ge zegd: „In de Beuseberg, de Zuider-Look of elders in de gemeente valt aan industrie terrein niet meer te denken." (w.b.) Tijdens de jaarlijkse feeste lijke bijeenkomst van de Hol- tense brandweerlieden met hun dames vrijdagavond in het smaakvol gemoderniseer de café-restaurant ,,'t Bonte Paard' 'te Dijkerhoek, heeft de commandant, de heer T. Prak, een aantal zakelijke mededelingen gedaan. In 1975 zijn aangeschaft een geheel nieuwe, technisch goed uitgeruste, tankauto spuit, kosten f 135.000,-, mo bilofoons en portofoons voor de regionale en plaatselijke verbindingen, kosten f 15.000, en reddingsmateriaal ten be drage van plm. f 10.000,-. De autospuit zal op 27 maart a.s. door de fabrikant officieel aan de brandweer worden overgedragen. Hij heeft op de RAI tentoongesteld gestaan en is reeds in gebruik. Het verbindings- en reddingsmateriaal houdt verband met de regionalisa tie van de brandweer in verband met de te verwachten nota van de Laatste herinnering aan onze abonnees BETALING ABONNEMENTSGELD JAAR 1976 Met ingang van 1 januari 1976 bedraagt het abonne mentsgeld op ons blad 18.per jaar. U kunt het bedirag" voldoen op onze postrekening vatn de Ra/bo bank nr. 875587 of door bijschrijving op onze rekening-courant bij deze bank nr. 32.85.01.476. Gaarne vermelden abonnement I-ïoltens Nieuwsblad. Ook kunt u contant betalen aan de bank. Per 1 maart gaan wij beginnen met de incasso per incasseerder of u ontvangt een nota, waarbij één gulden 1,kosten in rekening wordt gebracht. U kunt u zelf geld en ons werk besparen indien u vóór 1 maart betaalt. De abonnees, die gaan verhuizen, hiervan, zouden wij gaarne tijdig een adreswijziging ontvangen, zodat wij tijdig uw nieuwe adres kunnen doorgeven. De abonnees, die hun krant bezorgd krijgen, kunnen iedere vrijdagavond bellen naar onze administratie, telefoon 2995, in dien zij geen krent in de bus bezorgd krijgen. Gaarne tussen 17 en 19 uur. Zij ontvangen cis krant dan dezelfde avond nog. Hoewel geen voorstander om via een „Ingezonden stuk" te ageren op iets. waarover je je kwaad kunt maken, wil ik deze keer toch een uitzondering maken. Wat is namelijk het geval? Vorige week zondagmiddag kreeg een lid van onze vereniging twee van zijn beste postduiven terug, die zwaar verminkt waren. Bei de duiven bleken met een wind buks aangeschoten te zijn. Eén ervan was in de borst geschoten maar kon op eigen kracht nog naar haar hok terugkeren. De an dere werd door een buurtbewo ner in zijn tuin aangetroffen met een versplinterd vleugelgewricht. Deze duif had nogal bloed verlo ren. Beide duiven zijn door de veearts afgemaakt en onderzocht, waarbij geconstateerd werd. dat de duif, die in de borst geschoten werd, een windbukskogeltje vlak onder het hart had zitten. Uit de verwondingen viel op te maken, dat met een zware windbuks ge schoten was en dat de afstand niet al te groot was geweest. Wanneer je als duivenliefhebber zulke dingen voorgeschoteld krijgt dan kun je je goed kwaad ma ken. Wie zou dat ook niet zijn. Ilc ben blij, dat mij dit niet is over komen, want ik zou zeker een paar beroerde dagen gehad heb ben. Ons lid heelt het zeer gespe ten, dat hij op deze manier twee duiven moest missen. Hij is beslist niet kinderachtig en hij kan, wanneer het moet, best een paar duiven opruimen, maar dan wordt er zeker niet mishandeld, zoals nu wel gebeurd is. „Sportieve" windbukshouder, ik verzoek u voortaan niet meer op duiven of welke andere vogel dan ook, te schieten. Het is beslist geen kunst om duiven, die wel eens graag op een televisiemast gaan zitten, te raken. Wanneer men last van duiven heeft ik kan mij dit nauwelijks voorstel len waarschuw dan de eige naar. Zoveel postduivenhouders zijn er niet in Holten en wij wer ken gaarne mee om moeilijkheden te voorkomen. Onze duiven, die toch al niet lang buiten rondvlie gen, kunnen wij op elk ogenblik naar binnen halen. Tenslotte nog dit. Met uitzonde ring van het verdriet, dat aange richt werd, bedroeg de financiële schade enige honderden guldens. Deze schade zou veel groter ge weest zijn, wanneer de „Zwarte" was gedood. Deze duif is voor geen duizend gulden te koop. Ik weet zeker dat ons lid dan heel wat beroerde dagen gehad zou hebben, omdat dit zijn lievelings duif is. Wanneer er toch geschoten moet worden, probeer dan eens op een afstand van 20 a 25 meter te schieten op een cent of iets der gelijks. Ik geef toe dat dit moei lijker te raken is dan een duif, maar sportiever is het zeker. A. Aanstoot. Voorz. „de Bergvliegers" minister van Binnenlandse Zaken inzake hulpverlening bij ongeval len en rampen. Binnen afzienbare tijd vervalt het huidige alarme ringssysteem en krijgen de brand weerlieden zg. „piepers", waarmee zij persoonlijk worden opgeroepen De alarméiing laat nu wat te wen sen over omdat het nieuwe num mer 2222 ook gebruikt wordt voor bijkomstige zaken, zoals het ver branden van takken en andere ver gunningen. Met het nummer wor den niet alleen politie en gemeen tewei-ken gealarmeerd; maar ook de brandwachten G. W Knapen en G. ter Harmsel. Voor deze mensen, die dit ook voor de nacht vrijwil lig op zich genomen hebben, bete kent het oneigenlijk gebruik van dit nummer een te zware belasting. In 1975 zijn twee niéuwe - leden tot het korps toegetreden, t.w. de heren H. Pekkeriet en Th. Door- nink, terwijl in verband met hei ontslag van chauffeur Meijerman aan de sterkte is toegevoegd de heer H. Veidtkamp. De heer H Wansink zal de plaats van de heer Meijerman als chauffeur innemen. De brandweer is hiermee weer op normale sterkte, nl. 28 man. Viei van hen nemen momenteel deel aan cursussen chauffeur-pompbe diende, perslucht en voor brand wacht le en '2e klas. Commandant Prak heette aan '1 begin van de avond in het bijzon der welkom oud-commandant W Beijers. en zei dat de burgemeester en mevrouw Enklaar, wegens on dertrouw van één van hun kinde ren verhinderd waren. Hij had de burgemeester en in hem het ge meentebestuur gaarne bedankt voor het nieuwe materiaal dat kon worden aangeschaft. Het werd verder een heel plezie rige avond, waarin niet in 't minst een groot aandeel hadden „Jans uut Vroomshoop". de heer J Zand bergen. de accordêoriisT'Jcap Rom- kes uit Dedemsvaart en de talrijke tractaties. Met een dansje en ver schillende; gezelschapsspelen ver maakte men zich tot in de kleine uurtjes. De brandweer kan op een gezellig feest terugzien. Dat is het motto van de Tvvee- wieler RAI 76. de tentoonstelling van fietsen, 'brommers, motor fietsen en onderdelen en toebeho ren, die wordt gehouden van dins dag 24 tot en met zondag 29 fe bruari a.s. in het Amsterdamse RAI-gebouw. De expositie is da gelijks geopend van 10 tot 17 en van 19 tot 22 uur; zondag van 10 tot 17 uur. Tot de vele attracties behoort o.a. een bromfiets-behén- dingheidsbaan, waar de bezoekers hun vaardigheid kunnen bewijzen. i r; - -j Voorboden van de naderende lente De oplossing was: „Heeft u al een keer gewonnen". Het aantal brief kaarten en giro ovei-schrijvingen bedroeg 31.652. De stand van de aktie is f 216.409.-. Onder de tach tig winnaars waren deze keer geen Holtenaren. Aangevoerd: 134 varkens. Prijzen: 134 biggen van f 130,- tot f 138,-. Algemeen overzicht handel: han del redelijk vlot en prijzen iets ho ger. Het dagelijks bestuur van de Gewestraad „Midden-IJssel" heeft onlangs de werkzaamheden-opnieuw onderling verdeeld: 1 Algemene zaken, bestuurszaken, voorlichting en personeelszaken: H. Posthuma, drs. W. M. Zuidwijk, rnr. W. W. Hopperus Buma en mr. J. J. Roeters van Lennep. 2 Financiën en economie: K. H. Vos, drs. W. M. Zuidwijk en H. J. Beuke. 3 Volksgezondheid, milieuzaken, hulpverlening en brandweer: H. Pos- tuma, mr. W. J. P. van Notten, mr. M. Vunderink en H. Kiezebrink. 4 Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting,, verkeer, en vervoer: mr. S. Crommelin, H. Timmer, mr. J. J. Roeters van Lennep en mr. W. J. P. Notten. 5 Onderwijs, cultuur, sport 'en recreatie: mr! W. H. Enklaar. J. G. Bosch, P. W. Bazen en K. H. Vos. Uit de leden van de gewestraad zijn voor de hierboven genoemde-vijf groepen van zaken commissies ingesteld. De leden hiervan zullen in de op dinsdag 24 februari a.s. te houden-gewestraadvergadering, naast de hierboven genoemde portefeuillehouders, worden benoemd. Voor wie daarin belang stelt: De regeling Gewest Midden-IJssel te Deventer is gepubliceerd in de Staatscourant van 29 december 1976, verkrijgbaar bij de Staatsuitgeverij te Den Haag. Bij de bespreking van de raadsagcnda in de vorige week donderdag avond in 'hotel Vosman gehouden ledenvergadering van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid kwam onder meer aan de orde het voorstel van burgemeester en wethouders om de zwembadtarieven met 10% te vehogeen. Dc vergadering kwam tot de slotsom, dat die verhoging geen 10% maar meer dan 20% bedraagt voor een normaal gezin van twee ouders met twee kinderen van respectievelijk boven en onder de 16 jaar. Dit bleek uit de volgende berekening: Gewone verkoop Voorv( :rkoop 1975 1976 1975 1976 kind benéden 16 jaar 5,25 5,75 4,75 5,25 lc ouder 22,— 24,50 20,— 22,— 2e ouder 15,— 24,50 15.— 22.— kind 16 jaar 15, 16.50 13,50 15,— 57,25 69,25 53,25 64,25 De leden spraken als hun standpunt uit, dat deze tariefsverhoging zo dan ook niet kan doorgaan. De overige agendapunten lever- dei? geen stof tot discussie op. Wel werden aan de raadsfractie, vra gen gesteld over de veiligheid van de Wilhelminastraat voor de schoolgaande kinderen, de oplos sing van het woonwagënprobleein en de .toestand van de boerderij tjes in het complex „De Haar". „Aan de veiligheid van de jeugd zal opnieuw aandacht moeten wor den besteed in „De Haar". Wat de verlangens van de woonwagen bewoners op het centrale kamp in DeverAer betreft, kunnen, in afwachting van een desbetreffend rapport, nog geen maatregelen worden genomen. Ook al zou men tot de conclusie komen, dat in Holter? een klein kamp moet wor den ingericht, dan zal het buiten gewoon moeilijk worden om daar voor een geschikte plaats te vin den. Het boerderijtje1 Deijk zal door de Sovveco worden ingericht. De boerderij Brinks zal moeten worden verkocht met de voor waarde, dat deze gerestaureerd moet worden of de gemeerAe zal zelf tot restauratie moeten over gaan, waar gróte bedragen mee gemoeid zullen zijn", aldus de le den van de raadsfractie. ..Over de bouw van een overdekt zwembad valt nog niets te zeggen, verklaar de wethouder Kaan. Wel was men het met elkaar eer?s, dat de be schikbare f 425.0000.. spoedig.be steed zullen moeten worden. Verder werd aandacht besteed aan de door de overige raads fracties ingezonden schriftelijke vragen inzake brandbeveiliging, parkeerproblemen, afbraak pand Bim?enstraat 1 en de ontsluiting van het industrieterrein. De vergadering sprak haar gro te ongerustheid uit over de te gro te snelheid waarmee automobilis ten, via de Larenseweg. het dorp komen binnen rijden. Hieraan zal grote a ar «dacht moeten worden besteed, voordat er ongelukken gebeuren, want veel weggebrui kers houden zich hier niet aan de voorgeschreven maximum snel heid van 50 km. per uur.* Voorzitter Pronk deelde aan het begin van de vergadering mee, dat hij met de heer Knapen een bezoek gebracht had aan het raadslid van de partij, de heer H. Meerman, die in het St. Geer truiden ziekenhuis een zware ope ratie heeft ondergaan en thans herstellende is. Hem werd spoedig algeheel herstel toegewenst. Het eerste deel van de vergade ring werd bijgewoond door de se cretaris van het PPR.actiecen- g trum te Holten, de heer H. Jan sen. bij de bespreking van de raadsagenda. Onder dit motto is enkele jaren geleden een aktie gehouden in Holten, waarbij o.a. wol en ander handwerkmateriaal werd ingezameld voor het werk van mevrouw Roldanus. Ds. en mevrouw Roldanus waren voor de zending werkzaam in Ndoungue in Cameroun. Ds. Roldanus was daar verbonden aan de Theologische School. De meeste studenten aan deze school zijn getrouwd en mevrouw Roldanus heeft veel moeite gedaan om de vrouwen van deze studenten naaien, breien en handwerken in allerlei vorm te leren, zodat deze vrouwen, wanneer zij met hun afgestudeerde man naar een éigen gemeente gaan, het geleerde daar kunnen doorgeven. De familie Roldanus heeft dit werk nu beëindigd en woont sinds enige tijd weer in Nederland. Nu vraagt mevrouw Roldanus toch weer om onze hulp. Zij is in de gelegenheid om eind maart een kist met handwerk- spullen te sturen naar de plaats waar ze zoveel jaren gewerkt heeft, zodat haar opvolgster dit werk kan voortzetten. U kunt, wanneer u hieraan uw medewerking wilt verlenen, wol (resten) en ander handwerkmateiraal vóór 15 maart a.s. brengen bij onderstaande adressen. Hebt u geen materiaal dan is toch hulp mogelijk door ons geld te geven, zodat mevrouw Roldanus datgene wat nodig is, kan kopen. De vorige aktie werd .een succes.' We vertrouwen erop, dat het ook deze keer zal lukken. De bezorgadressen zijn: mevr. Westerik-Paalman, Tuinstraat 14, mevr. Vuuregge-Hesseling, Tuinstraat 16, mevr. Vukkink-Brink- man, Tuinstraat 18.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1