Partij van de Arbeid gaat grote activiteit ontplooien AGENDA Weekenddienst Feestavond afdeling Espelo Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen Seizoeninvloeden oorzaak van stijging werkloosheid INGEZONDEN TIENERS KERKDIENSTEN Waardenborchgroep houdt gezellige avond W ERK-WIJS OMBUDSVROUW Burgerlijke Stand VHF KAMERLEDEN OP KOMST evonden-verloren HOLTEN 23 JAN. 1976 PAGINA 3 i GROTE JAARLIJKSE KOLLEKTE VOOR INTERNATIONALE HULPVERLENING 24 JAUARI - 2 FEBRUARI 1976 ■WAT GAAT ER IN WAT KOMT ER UIT UW GAVEN. UIT LIEFDE GEGEVEN, BRENGEN HULP, GEVEN MOED ALLERWEGEN (Giften per giro op nr. 875587 van de Rabobank te Holten t.g.v. Werelddiakonaat). De dames van de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hebben maandagavond in een smaakvol versierd gebouw „Trefpunt" met een gezellige feestavond het feit herdacht dat 20 jaar geleden de afdeling werd opgericht. De afdelingspresidente, mevrouw G. Slijkhuis-Dikkers, sprak een woord van welkom kort openingswoord het doel en streven v organisatie: meer kennis en inzicht voor de schetste in een de wereldomvattende op allerlei terrein. De dames Schippers-Vukkink en Krikkink-Rietberg, beiden lid sinds de oprichting in '56, lazen hierna een door mevr. Schippers, aan de hand van de oude notulen, gemaakt gedicht, waarin ruime aandacht werd geschonken aan 't verleden. De dames kregen een hartelijk applaus. Gul applaus was er ook voor de vijl' dames die het schetsje „Het Bondsbestuur" op voerden, voor mevr. Krikkink - Brinkman in het een-actertje „Kol- lekte voor het bejaardenhuis, voor de in klederdracht getooide dames Dieks en Mijke die in 'tsploo's vertelden hoe ze groot waren ge worden en wat ze allemaal beleef- De toename van de werkloosheid over dc maand december in het rayon Deventer (1644-1807) is vrijwel geheel het gevolg van seizoensinvloeden. Verwacht wordt dat deze geregistreerde arbeidsreserve zich ook de komende maand op het huidige niveau zal handhaven. De vraag naar personeel onderging vrijwel geen wijziging en blijft met 0,6% minimaal. De vraag naar jeugdige arbeidskrachten is nihil. Ook bij de vrouwen deed zich een geringe stijging van de werkloosheid voor, met name onder de overige beroepsgroepen. De vraag bleel' vrijwel gelijk aan die van de vorige maand, terwijl de vraag naar jonge vrouwen geheel is weggevallen. Als gevolg van de afloop van bouwprojecten zowel in. Deventer als omliggende gemeenten, is over december de werkloosheid in de bouw flink gestegen bij een tegelijkertijd duidelijk teruglopen de v,raag. Het is niet te verwach- NED. HERV. KERK 9.Q0 en 10.30 uur ds. A. W. Berkhof.' Bediening Heilige doop. Extra collecte Plaatse lijk Jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. De Blaauw, Mieke Groen en Petra van Iperen. 10.00 uur: Jonger endienst in gebouw „Irene". GEREF. KERK 9.30 en 15.00 uur: ds. J. W. Dragt, In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de .tweede voor rente en af lossing restauratiefonds. Op pasdienst mevr. Withaar-Stam, mevr. Beldman-Slootman tres. Ria Stam). Mevr. Werner- Rutgers, Ennie Stam tres. mevr. Lmmink-Bartels. Kin. derne vendiens t: mej. Y. Sijs_ ling (res. mej. M. Schuppert). U.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 DIJKERH0EK 10.00 uur ds. C. C. Addink. Ex tra collecte Plaatselijk Jeugd werk. 0KKENBR0EK 10.00 uur: ds. M. de Heer. Uit gangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag den, voor de drie dames die in een gezellige .samenspraak wel en-wee van de vereniging de revue lieten passeren. Het drietal besloot met het lied „O, Espelo, o, Espelo", tekst van mevr. Schippers-Vuk- kinic. Spontaan gingen de handén op elkaar voor de presidente mevr. Slijkhuis-Dikkers die het presteer- de om van elk lid iets op papier te zetten, voor een deel .zelfs nog in dichtvorm. In een zgn. rollen spel kwamen allerlei activiteiten van het bondswerk naar voren. Dit spel werd besloten met het geza menlijk zingen van het bondslied. Kostelijk amuseerden de feestgan gers zich ook met het fotospel, waarbij aan de hand van foto's uit de kinderjaren de juiste naam moest worden opgegeven, van de leden. Enorme hilariteit bracht 't ballonnenspel en de daverende ex plosies die volgden bij het stuk drukken van de ballonnen. Tussen geschonken, een- drankje gepre senteerd en werd doof mevr. Hol een 'prachtige voorzittershamer aangeboden. De presidente, mevr. Slijkhuis- Dikkers, sprak aan het eind van de zeer geslaagde feestavond een woord van dank tot allen die mee werkten en zij richtte zich in het bijzonder tot de heer Hanekamp voor het beschikbaar stellen van de geluidsinstallatie en de muzi kale omlijsting'o.abij de polo naise waarbij ëen aantal dames op de dansvloer verschenen in kle ren uit grootmoeders tijd. Het bestuur van de 20-jarige afd. Espelo van j de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. V.l.n.r. de dames D. Jansen-Haverslag J. Paalman-van Zon D. Lubbers en-Brinkman, G. Slijkhuis-Dikkers H. Nijenhuis-Kolkman, G. Boode-Nekkers en J. Stevens-Boode De tienersoos van de Stichting voor Sociaal- en Cultureel Werk te Holten gaat met ingang van vrij dag 23 januari starten met een ge wijzigd programma. Allereerst zijn de openingstijden veranderd. De soos begint nu 's avonds om half acht en duurt tot plm. 10 uur. Om de veertien dagen wordt nu een discobal gehouden dat door de aan wezigen zelf wordt verzorgd. Even eens om de 14 dagen wordt een gevarieerd programma gebracht dat ook door de uitvoerenden werd sa mengesteld. De entree voor een disco-avond - toegang voor jonge ren van 13 t.m. 15 jaar - bedraagt f 1,-. De aktiviteiten, die plaats vinden in de kapschuur bij het „Paalhuis" in de Beuseberg staan o.l.v. een vaste kracht van de Stichting. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot het „Paal huis", Beuseberg 63, tel. 2755. De Waardenborchgroep Scouting Holten .organiseert op zaterdag avond 31 januari a.s. half acht 'n gezellige avond in gebouw Irene voor- 'ouders en familieleden- van haar leden,, donateurs en belang stellenden. De avond wordt, ver zorgd door de kabouters, welpen, - padvindsters en verkenners met muziek, zang, toneelstukjes en dans. Al weken lang zijn de jon gens en meisjes op de bijeenkoms ten druk bezig met het inoefenen van de stukjes en het belooft een - leuke avond te worden. De toe gang is gratis. In de pauze wordt er een grandiose verloting gehou den, waavoor de prijzen (vari ërend van slagroomtaart tot sche merlampen, van rollades tot zak lantarens) beschikbaar zijn ge steld door de Holtense Midden stand. Voordat de Stichting Ombuds vrouw in 1975 twee jaar bestond, heeft zij het boekje Werk-Wijs uit gegeven, WerkrWijs was in okto ber 1975 uitverkocht. Werk-Wijs blijkt in een grote behoefte te voorzien! De uitgaven van de tweede, her ziene druk december 1975 ge schiedt in samenwerking met de B.V. Uitgeverij Nijgh en van Dit- mar te 's-Gravenhage. Deze sa menwerking betekent, dat Werk- Wijs behalve bij de Stichting Om budsvrouw ook te koop is in de er kende boekhandel. ten, dat hierin voorshands een gunstiger ontwikkeling zal ont staan. In de metaal is deze maand weinig verandering geko men. Van de 1807 ultimo december ge registreerde mannen waren er 1721 werkloos, 29 werkzaam bij aanvullende werken en 57 opge nomen in de sociale werkvoor ziening. Van genoemd aantal wa ren er 173 jonger dan 19 jaar. Van de 496 geregistreerde vrou wen waren er 485 werkloos, 2 in de aanvullende werken en 9 in de sociale werkvoorziening opgeno men. Van hen waren er 117 jonger dan 19 jaar. De geregistreerde openstaande vraag bij mannen bedroeg 152 0,6%, voor' parttime werk 4. Bij de vrouwen 105 1,1%, en 17 voor parttime werk. Verdeeld over de gemeenten in het rayon bedfoe'g de werkloos heid van mannen in absolute cij fers en in procenten van de af hankelijke mannelijke beroeps bevolking eind december (tussen haakjes de cijfers over november) als volgt: Bathmen 34 5,9% (33 5,7%), Deventer 1281 7,7 (1219 7,3%), Diepenveen 68 4,1% (82 5,0%), HOLTEN 70 6,4% (71 6,5%), Olst 81 4,2% (58 3,1%) en Raalte 273 8,1% (219 6,5%). GEBOREN: Marieke dv M. E. Kappert en M. Linde (geb. te De venter) Jari Hendrik zv J. W. Leeftink en H. Baltes Yvonne dv J. A. Aaftink en T. Ebrecht. OVERLEDEN: G. Mulder-'Weijsink 83 jaar, Holten (overl. te Haar lemmermeer) A. Kolkman 84 jr, Holten (overl. te Deventer) H. van der Zee 77 jaar, Holten R. Beldman-Hulsman 78 jaar, Holten. De afdeling Holten van de Partij van de Arbeid heeft in haar jongste ledenvergadering besloten de komende maanden grote activiteit te ontplooien door elke maand een openbare vergadering te beleggen, waarin een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een onderwerp van de praktische politiek zal belichten. De Tweede Kamerleden Hessel Rienks, mevrouw S. Langendijk-de Jong, Jan Masman, A. J. Voort man en Relus ter Beek hebben daarvoor hun medewerking toegezegd. Behalve voor de maand maart zijn de data voor deze openbare bijeenkomsten reeds vastgelegd. De vergade ringen worden gehouden in hotel Vosman. matige werkloosheid kent. In de vergadering waarin deze plannen werden vastgesteld, zei voorzitter Pronk, zich heel goed te kunnen voorstellen, dat bijzon der veel mensen in den lande on gerust zijn geworden, naar aanlei ding van de suggestie van minis ter-president Den Uyl, gedaan in het VPRO-radioprogramma „Em bargo" o.m. over afschaffing van de kinderbijslag voor inkomens trekkers van b.v. hoger dan 24.000 gulden per jaar. De heer Pronk zei van mening te zijn, dat, indien er bezuinigd moet worden in de sociale sector, dit dient te geschieden in het kader van een integraal inkomensbeleid, omdat dit geen koopkrachtvermin dering mag betekenen. „Ik ben er dan ook van overtuigd, dat fractievoorzitter Van Thijn van de PvdA in de 2e kamer op zater dag 7 februari in de Schouwburg te Deventer, op vele belangrijke zaken, die duizenden mensen in ons land bezig houden, dieper zal in gaan", aldus de heer Pronk. Naar aanleiding van besprekingen met leden van de PPR, omtrent nauwere samenwerking op afde lingsniveau, verklaarde de verga dering o.m. geen bezwaren te heb- Op 29 januari spreekt de heer Rienks over economische vraag stukken, o.a. over de loonpolitiek, welke de PvdA voorstaat. Op 19 februari bespreekt mevrouw Sie- pie Langendijk-de Jong, geen on bekende voor Holten, zij nam o.m. 'deel aan de cursus voor politieke scholing van de vrouwen, land bouwvraagstukken. In maart be spreekt de onderwijsdeskundige van de partij, de heer J. W. Mas man, oyer onderwijs, waarbij zeer zeker ook de plannen van minis ter Van Kemenade met het onder wijs en o.a. de contourennota aan de orde zullen komen. De datum voor deze vergadering is nog niet vastgesteld, hetgeen echter spoedig zal gebeuren. Grondspecuiatie Op 26 april spreekt de heer A. J. Voortman over dè grondpolitiek, waarbij de twee nieuwe wetsont werpen tegen grondspecuiatie zul len worden besproken, een van. de hangpunten van het huidige kabinet en op 10 mei komt de bui tenlandspecialist naar Holten met als onderwerp de buitenlandse po litiek, ontwikkelingshulp en de si tuatie in Zweden, dat slechts een Naar aanleiding van het artikel „Te laatvan een zekere heer W.B. spijt het mij zeer tijdens mijn Shell-tijd bij de interviews met sollicitanten waarvan er ver schillende door mij bij de directie aanbevolen werden als potentiële managers (waarvan velen het in derdaad zover gebracht hebben), 'daarbij niet het voorrecht te heb ben gehad de heer W.B. aan te treffen. Temeer omdat de Shell hierdoor de boot gemist heeft een super-duper-manager te engage ren, gezien zijn inzicht t.a.v. de brief van de negen. Maar er is een troost: moge ik hem een advies geven waarmee hij zijn kwaliteiten alsnog tot uit drukking zou kunnen brengen: als hij eens met de rond 200.000 werk lozen een (multi-)nationale maat schappij oprichtte? Voor het geval dat mijn vermoeden juist is en ik zou kunnen gokken wie de heer W. B. is (hij gebruikte derhalve in den vervolge een volledige onder tekening) moge ik er een waar schuwing aan toevoegen, nl. dat iemand die niet in een multi national heeft gewerkt, geen blon de bliksem verstand heeft van de eigenschappen waaraan zulk een manager heeft te voldoen. Mocht de heer W.B. uit ambtelijke kring stammen dan wil ik er graag aan toevoegen dat managers van een multinational (en -wel die van het Jèr Je tof'en'met zesde niveau) .de zaak ..van kabinet Staten- Generaal -f de rest op hun ak kertje veel beter zouden runnen dan het huidige stelletje. Die ma nagers verafschuwen geen staats lieden, maar wel door partijpoli tiek verziekte, machtswellustige tactici. Technocratie? Mogelijk! Maar in elk geval geen gluiperige bureaucratie. Tenslotte wens ik de heer W.B. met die 200.000 veel daverende successen en politieke bijval in het verdedigen van een lumme lige regering. M. J. Broekman ten Brink Noot van de redactie: Wij zijn gaarne bereid met onze opponenten van gedachten te wis selen, maar dan wel op een serieuzer niveau dan dat van de heer Broekman ten Brink, die op het door ons aangevoerde niet is ingegaan, (w.b.) Vrijdag 23 januari 20,00 uur Vergadering NVV be stuurders in zaal Vosman 20.00 uur Vergadering A.R. Kies vereniging „Nederl. en Oranje" in Chr. school Het Kompas. Spr. de heer Harbers, lid AR Statencentrale. Onderw.: Auto matisering, vriend of vijand van de werkgelegenheid? Zaterdag 24 januari 20.30 uur Groot Prinsen bal Carna valsver. „Fienpreuvers" in zaal Amicitia Zaterdag 24 t.m. zaterdag 31 jan. Opruiming bij fa. J. Huzen in Dijkerhoek (zie adv.) Zaterdag 24 jan. t.m, maandag 2 febr. Jaarlijkse collecte voor Internationale Hulpverlening (zie adv. en bericht) 19.00 uur Indoor springconcours in manege-,Snorrewind' (zie adv.) 's morgens vanaf 9 u. dressuur Zondag 25 januari 14.00 uur Disco-bal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur'Dansen in Bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 26 t.m. woensdag 28 jan. Gebr. Schuppert b.v. gesloten (zie adv.) Dinsdag 27 januari 17.50 uur Holtense muziekvereni ging H.M.V. voor de radio (zie bericht) 20.00 uur EHBO-wedstrijden afd. Holten, Goor, Markelo, Bath men en Rijssen in zaal Vosman 20.00 NVV voorzitter Wim Kok in Ons Gebouw te Goor Donderdag 29 januari 16.00-18.00 uur Afscheid notaris B. H. Pluimers in restaurant De Poppe, Markeloseweg 20.00 uur Feestavond i.v.m. 25-ja- rig bestaan van de afd. Holten van de Chr. Plattel.vrouwen Bond (CPB) in gebouw Re- hoboth 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwenvereniging Holten in gebouw Irene. Spr. ds. A. W. Berkhof, onderwerp: „Nieuwe levensstijl" 20.00 uur Openbare vergadering afd. PvdA in hotel Vosman. Spr. 2e Kamerlid Hessel Rienks over „Economie en loonont wikkeling" (zie adv.) Vrijdag 30 januari 17,00-21.00 uur Introductie show nieuwe Ford Taunus '76 bij ga rage „EHAG" (zie adv.) Zaterdag 31 januari 10.00-18.00 uur Introductie show nieuwe Ford Taunus '76 bij ga rage „EHAG" (zie adv.) 20.30 uur Jazz-rock formatie „Fon tein" in de Schure (zie berj Zondag 1 februari 10.00-17.00 uur Kijkdag nieuwe Ford Taunus '76 bij garage „EHAG" (zie adv.) Zaterdag 7 februari 14.00 uur Kindermiddag NVV in zaal Vosman "Woensdag 18 februari 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijker- hoek v. d. Ned, Bond v, Plat- teLvrouwen. Mevr. G. Smit- Noteboom te Wierden vertelt over haar reis naar Turkije. VERLOREN: rechter bruine glacé: oranje kinder-boodschappentasje; rood-wit geblokte zak met blauw gympakje en witte schoenen; wiel dop en sierring van Audi; wieldop en sierring van Datsun. GEVONDEN: bruine handschoen; hond, Heidewachtel of 'n Drentse partrijs; zwarte tas; zwart krat voor melk-flessen. ben tegen gezamenlijke bespreking van de raadsstukken en het uit breiden van de onderlinge contac ten. Amsterdam Bij de bespreking van de huidige politieke situatie kwam duidelijk naar voren, dat door de partij en met name door de gewestelijke partij formaties ernstige fouten zijn gemaakt in Amsterdam, omdat men niet tot goede afspraken is gekomen bij de verdeling van de wethouderszetels. De vergadering betreurde het, dat dit heeft geleid tot het afbreken van de program mabesprekingen met de PPR. Ook de Gulf-affaire en de open brief van de negen top-onderne- mers kwamen in bespreking. Kleine kernen Het raadslid mej. A. P. Reith gaf een overzicht van het behan delde in de gewestelijke vergade ring van 20 december in Raalte, terwijl besloten werd dat de raads leden en enkele belangstellende le den de vergadering op 26 januari in Luttenberg zullen bezoeken, waar het rapport over de „kleine kernen" in Overijssel behandeld zal worden. Een groot aantal leden zal de vergadering op zaterdag 7 fe bruari in.Deventer bijwonen,waar drs. Ed van Thijn zal spreken. Bij de behandeling van de raads- agenda formuleerde mej. Reith, haar bezwaren tegen de jongste begrotingsbehandeling in de raad en werd een standpunt ingenomen ten aanzien van de zetelverdeling voor de gewestraad Midden-IJssel te Deventer. Men betreurde de ver hoging van de elektriciteitstarie ven, maar moest toegeven, dat hier aan. gezien de inkooptarieven, niet valt te ontkomen. ARTS Vrijdag 17.00 uur t.e.rh.' maan-", dagmorgen 8.00 uur. (Uitslui tend voor spoedgevallen) J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15, tel. 1280. Voor boodschappen bellen: 11.00 uur en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster E. Boers, Groene Kruis- gebouw, Stationsstraat 8, te Bathmen, tel. 05704-1271, b.g.g. 05700 - 22700. ZIEKENVERVOER A. Muller, tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, tel, 2980, b.g.g, 1338. TANDARTS J. A. Groot, Aaltinksweg 6, Holten, tel. 05483-2884. Spreek uur spoedgevallen: 5.00-5.30 uur r.\ m. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening „Midden- Overijssel", Dorpsstraat 16 te Holten, (tel. 05483-2784. Spreek uren: maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur, donderdags avonds van 18-19 uur en vol gens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30. 9.30 uur. Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatschap.werk en Gezinsver zorging telef. bereikbaar onder no. 05486-6465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge. bouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCEHTRALE J. v .d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8,30 en 10 u.). DIERENARTS Zaterdagmiddag 12.00 uur maandagmorgen 8.00 uur: T. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2, telef. 1515. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 25 januari J. Hof, Schepenenstraat 16, tel. 1697. Maandag 26 t.e.m. zondag 1 febr. C. Dijkstra, Schoolstr. 5, tel. 1833. Aangifte van ge storven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slacht huis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 24 januarivrijdag 30 januari: Elektra: H.' Huis man, Kolweg 42, tel. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, te.l 1945. POLITIE Telefoon: 1352 2665 en 2655. 's Nachts telefoon 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3