HIllIrN\ NIeIIW\KLAU in nil rLAamLiJiv r/\iiLLMii>i Milieugroep I Milieugroep II Laatste inspraakmogelijkheid «ver Nota Kleine Kernen „Ons Belang 5 had slecht jaar jaarvergadering en N ieuw j aar s visite it n1 a I r t t»i a irro ft in/" n a ti t f if f \t nr voor de radio Vertegenwoordigers gewestraad Deventer nu gekozen Aandacht voor ontsluiting industrieterrein De Haar Grote jaarlijkse collecte Intern. Hulpverlening Overgebleven hoekjes grond Gewestraad Energie tarieven Aanleg trottoir nabij kleuterschool De Haar Houtwallen Industrieterrein „De Haar" Ook peuterzaal in Dijkerhoek WEDSTRIJD IN VERKEERS- KENNIS PvdA-avond Luttenberg UAiTEiie yiEiiurrnim U' I M MjB mm ™SBB «B JB UR n H B& Ml WEI mm MB gI MB,, BHH Bw Red. medewerker D. J. Mondeel, §m Wm WÈÊÊm PPP1 Wk fflHIH MB aflv HH M Hg bm MM n Bi UbBB MM mWmïïm wBHmBr verzetstraat 70, tel. 05483-2699 bEI HH MW Hi H HBHH HH M HH HH Hi H AMHw HHBP^ BBBBiflHH Hi HB^^ Administratie: Mevr. mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs I 9.per half jaar, I 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad Tijdens de opening van de jl. maandagavond gehouden raads vergadering sprak burgemeester mr. W. H. Enklaar woorden van lof aan het adres van het personeel van het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf betreffende hun inzet tijdens de storm, welke onlangs over West-Europa raasde, waarbij veel schade werd aangericht. Sprekend over de inzet van genoemd perso neel zei mr. Enklaar: „De schade aan de bovengrondse licht- leiding was aanzienlijk. Het personeel is met de herstelwerk zaamheden 's nachts rond half drie begonnen en rond zeven uur 's morgens was de laatste boerderij weer op de gemakken die onze moderne samenleving verschaft, aangesloten. We zijn het personeel daar bijzonder dankbaar en erkentelijk voor. Tijdens de behandeling van de ingekomen stukken refereerde me vrouw F. M. ter Doest-Bos, namens de VVD/fractie, aan een motie van de gemeente Denekamp en aan een brief van B. en W. aan Gedepu teerde Staten van Overijssel, be treffende de kleine woonkernen in Overijssel^ „Namens de WD- fractie wil ik zeggen dat wij ons scharen achter het antwoord van B. en W. ten aanzien van de motie Denekamp betreffende de kleine woonkernen. Zoals wij al eerder hebben uitgesproken voelen óók wij er niets voor dat deze kernen geheel vergrijzen en zijn blij dat u in uw antwoord met name ook het woord Dijkerhoek hebt laten val len," zei mevr. Ter Doest, daarbij gesteund door de heer H. J. Weste rik (CDA) en mej. A. P. Reith (PvdA), welke laatste nog de sug gestie deed aan de raad van De nekamp een adhesiebetuiging te zenden, welke suggestie geen ge nade vond in de ogen van burge meester mr. Enklaar,, die zich, ge- woontegetrouw, tegenstander, ver klaarde van. moties. Tijdens de behandeling van het voorstel tot ruiling van 'n stukje grond, ten behoeve van trottoir verbreding, met de heer A. Schup- pert, Oranjestraat 28, vroeg de heer A. J. Nijkamp (CDA) een- overzicht te mogen ontvangen van bij de gemeente in eigendom zijn de hoekjes grond, welke in 't ver leden als overcompleet, ongebruikt zijn blijven liggen. Hij verklaarde de indruk te hebben dat, ver spreid binnen het dorp, meer van deze strookjes zullen liggen, gezien het feit dat de raad de laatste tijd meermajen met voorstellen .dien aangaande werd geconfronteerd. VVD-fractieleidster mevr. F. M. ter Doest-Bos en de heer J. Warrink GB- verklaarden dezelfde indruk - ken te hebben als de heer Nijkamp. Ook zij verklaarden zich voorstan der van inventarisaties. Daar de gemeente Lochem, Vor- den, Warnsveld en Zutphen tot het gewest Deventer zijn toegetreden heeft het dagelijks bestuur van het Gewest verzocht om alvast de le den en hun plaatsvervangers voor de Gewestraad in nieuwe samen stelling aan te wijzen. Volgens de nieuwe regeling mag de gemeente Holten worden vertegenwoordigd door drie afgevaardigden. Aange zien Holten tot nu toe met drie afgevaardigden was vertegenwoor digd, moest er dus één afvallen. Dit gaf aanleiding tot een kort maar niet onaardig politiek debatje waarbij bleek dat CDA en PvdA eikaars kandidatuur steunden, van uit het standpunt dat de ,VVD zich,middels burgemeester En klaar (als vaste afgevaardigde van het college) vertegenwoordigd mocht weten, 'hetgeen men, aan VVD-zijde allerminst waardeerde. Het debatje begon met een op merking van de heer H. Meerman (PvdA) die verklaarde van mening te zijn dat Gemeentebelang altijd Vanaf zaterdag 24 januari tot maandag 2 februari a.s. zal de jaar lijkse grote collecte voor het We- reddiakonaat langs de huizen èn zondags in de Herv. kerk gehouden worden. Wannéér u de wijd ver spreide folder voor deze collecte goed leest, zal het u duidelijk zijn hoe nodig uw royale gave voor dit belangrijke doel is. Het is fijn dat een kleine honderd collectanten zich voor deze collecte inzetten en in de week van 24-31 januari de offerzakjes .ter vulling zullen aan bieden. De schrijnende nood, de honger en ellende van miljoenen gepretendeerd heeft een plaatselij ke groepering te zijn zonder poli tieke achterban. „Aangezien we hier buiten de gemeente treden, lijkt het ons toe dat Gemeentebe lang aangewezen is zijn kandidaat terug te trekken. De rechterzijde is overigens vertegenwoordigd, doordat burgemeester Enklaar (die VVD-er is) daarin reeds zitting heeft namens het college. Ik ben van mening dat wij ook met een afgevaardigde in de Gewestraad vertegenwoordigd moeten zijn." Mevr. Ter Doest reageerde hierop door aan burgemeester Enklaar de vraag té stellen of hij dan namens de VVD in, de Gewestraad plaats ging nomen, hetgeen hij ontkende "~en afwees. Hierop reageerde wet houder L. Kaan weer met de op merking dat mr. Enklaar welis waar burgemeester is maar ook VVD-er. De heer H. J. Westerik (CDA) verklaarde van mening te zijn dat de afvaardiging naar de Gewest raad. een zo evenredig mogelijke afspiegeling behoort te zijn van de samenstelling van de raad. Daarom steunde hij de PvdA-kandidatuur, Daar 'zowel de WD als Gsm. Bel. bleven vasthouden aan hun kandi datuur moest schriftelijke stem ming volgen. De uitslag van de stemming voor de afgevaardigden was als volgt: L. Kaan (PvdA) 8, W. ten Berge (Gem. Bel.) 3, blan co 2. H. J. Westerik (CDA) 11, me vrouw; Ter Doest (VVD) 1, blanco 1. Plaatsvervangers: H. Meerman (PvdA) 8, W. ten Berge (Gem. Bel.) 3, mevr. Ter Doest (VVD) 2, J. Wiggers (CDA) 10, mevr. Ter Doest (WD)2, J. Warrink (Gem. Bel.) 1. Tijdens de behandeling van het voorstel van B. en W. tot wijziging van de energietarieven per 1 jan. 1976 zei mevr. Ter Doest-Bos (VVD) nogal geschrokken te zijn van deze nogal forse verhoging. „Wij hebben er alle begrip voor dat de gemeente de tarieven aan sluit aan de IJsselcentrale. Maar we hebben wel bezwaren tegen de krankzinnige verhoging die met name op het bedi'ijfsleven het zo veelste zware wissel trekt en dat op een moment waarop het be drijfsleven toch al zoveel moeite heeft het hoofd boven water te houden," zei ze. Wethouder L. Kaan antwoordde een verhoging van 24% inderdaad zeer fors te vinden. Maar aanvan kelijk was het voornemen de ta rieven zelfs met 48% te verhogen. De IJsselcentrale werkt nl. al ja ren met grote verliezen die het 'kapitaal ernstig hebben aangetast. Deze verhoging moet dan ook die nen om die verliezen te doen af nemen. Het is thans reeds vrijwel zeker dat ook volgend jaar weer 'een verhoging is te verwachten. De heer H. J. Westerik (CDA) stak nog eens een waarschuwende vinger op door op te mei-kendat de marge voor de gemeente tussen in- en verkoop procentueel is en met deze verhoging derhalve gaat stijgen. „Wij zijn van mening dat die winstmarge binnen het bedrijf dient te blijven en niet voor an- komt ons telkens weer via de mas sa-media voor ogen. Helpt allen mee om tekenen van hulp op te richten in hopeloze situaties, om moedelozen moed te geven om ar men en ellendigen te doen ervaren dat God naar hen omziet, want Hij is het die het recht der armen en der verdrukten gelden doet. Ook op giro 875587 van de Rabo- Bank te Holten kunt u ten gunste van rekening „Werelddiakonaat" uw bijdrage vermelden. Helpt allen jmee het resultaat van deze actie te maken tot een teken, waarover wij ons mogen verheugen. dere doeleinden mag worden aan gewend. De heer J. Warrink (Gem. Bel.) maakte een compliment voor de duidelijke wijze waarmee het voorstel was toegelicht, terwijl mevr. Ter Doest aandacht vroeg voor de netspanning op de Hol- terberg. Op een vraag van de heer H. Meerman (PvdA) deelde wet houder Kaan mede dat de tariefs- opbouw stapsgewijze wordt gelijk geschakeld met die van de IJssel- cenitrale. Zonder hoofdelijke stem ming werd het voorstel tenslotte gelaten aanvaard. Tijdens behandeling van 't voor stel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegroting 1976 betref fende de aanleg van een trottoir nabij de kleuterschool in „de Haar" vroeg mevr. Ter Doest-Bos (VVD) ter plaatse een zebrapad aan te leggen omdat de uitgang van ge noemde school in de directe nabij heid van een vrij gevaarlijke bocht ligt. „Vele ouders zijn hierover verontrust," zei ze. Mej. A. P. Reith (PvdA) wees erop dat ook zij in het verleden aandacht had gevraagd voor di verse gevaarlijke verkeerssituaties in de Haar. De heer A, J. Nijkamp (CDA) verklaarde, hét geheel aan borende, nog weer nieuwe moed te krijgen omdat öók hij al eens op d'e situatie had gewezen. Wethou der J. Rietberg wees erop dat de aanleg van een zebrapad weer nieuwe gevaren schept voor kin deren die zich daarop gaan bege ven. Hij was meer voor een klaar- over systeem. Als sluitstuk van de vergadering vroeg de heer J. H. Bosschers. (CDA): „Met teleurstelling moeten wij constateren dat er nog steeds geen begin is gemaakt met het af zetten van hakhout op de houtwal len. Bij onze laatste informatie kregen wij de indruk dat het col lege vol lof was oyer het aantal deelnemers en uit de gedane uit spraak concludeerden wij dat per 1 oktober 1975 ongeveer gestart zou worden. Het is jammer dat er weer 3 maanden verstreken zijn zonder dat hier iets is gebeurd; wij vra gen ons dan ook af wat hiervan de oorzaak is en of het niet moge lijk is hiermee alsnog te beginnen. U weet dat met dit werk verschil lende doelen worden bereikt. Om deze redenen hebben wij indertijd deze materie onder uw aandacht gebracht." Bij monde van burgemeester En klaar kreeg hij het volgende ten antwoord: „Ter beantwoording, van de vraag' inzake het afzetten van houtwallen delen wij u mede dat deze werkzaamheden niet ter hand konden worden genomen omdat voor dit zgn. E-object nog geen subsidie kan worden toegekend. Eind 1975^ zijn voor nieuwe E-ob- jecten niet tijdig gelden ter be schikking gekomen als gevolg waarvan het bestaande E-object t.w. het opschaven van landbouw- wegen moest worden gecontinu eerd. Voor de bestrijding van de werkloosheid ten behoeve waarvan deze objecten worden gecreëerd, heeft dit. uitstel evenwel geen na delige gevolgen omdat de betrok kenen in -cpenst kunnen blijven. Wij hopen evenwel dat toekenning van subsidie voor het afzetten van houtwallen in de loop van. dit jaar zal plaatsvinden, opdat in oktober met deze werkzaamheden kan wor den begonnen." Tenslotte wilde mevr. Ter Doest- Bos (VVD) het volgende weten over de verkeerssituatie ten aan zien van het industrieterrein „De Haar": „Naar aanleiding van de opmerking van uw voorzitter in de raadsvergadering van 6 november 1975, dat de ontsluiting van het in dustrieterrein „De Haar" zich in de eindfase bevindt, merken wij het volgende op: De fractie van de VVD heeft ter plaatèe een onder zoek ingesteld en moet tot haar spijt constateren dat de aanleg van de ontsluiting nog steeds niet ver der gevorderd is. Dit zeer tot on gerief van de bedrijven die zich daar gevestigd hebben, enkele al geruime tijd geleden. Het kopen van een bouwterrein betekent toch dat men aanspraak kan maken op een goede ontsluiting en een goede straatverlichting. Ook aan deze straatverlichting ontbreekt het nog steeds. Het is ons bovendien ge bleken dat de bedrijven hinder en schade ondervinden van het totale gebrek aan aanduiding van het in dustrieterrein. Gaarne zouden wij van u willen vernemen. A. Is er al een beslissing genomen omtrent de wijze waarop de afvoer van het verkeer zal worden geregeld? B. Wanneer zal de totale ontsluiting gerealiseerd zijn? C. Wanneer zal er straatverlichting worden aange legd? D. Wij zouden het zeer op prijs stellen dat zo spoedig moge lijk duidelijk aangegeven wordt hoe het verkeer op de juiste ma nier het industrieterrein kan berei ken. Is dat mogelijk?" Het college gaf hierop het vol gende antwoord; A. Naar aarflei- ding van een desbetreffend ver zoek van de werkgroep Natuur en Milieu Holten, is onderzocht op welke wijze zou kunnen worden voorkomen, dat vrachtverkeer van het industrieterrein „de Haar" ge bruik gaat maken van de woon straten in het woongebied van deze wijk. Hieromtrent hebben wij inmiddels in principe een beslis sing genomen. Onze gedachten gaan er daarbij naar uit om door middel van ver keersmaatregelen te trachten het verkeer in een .bepaalde richting te leiden. Dit doel zo'u kunnen wor den bereikt door het instellen van De secretaresse, mevr. D. Ren- sen-Podt liet daarna in haar jaar verslag dé activiteiten van de af deling de revue passeren. In het financiële verslag van de penningmeesteresse, mevrouw M. Stevens-de Grote werd melding ge maakt van een batig saldo. Haar boeken waren in orde be vonden door de kascommissie, be staande uit de dames H. Luggen- horst-Stegink en J. Nikk els-Kers. Van mevr. L. Stevens-v. Schooten werd als bestuurslid afscheid ge nomen. Haar werd dank gebracht voor het velé werk wat zij de af gelopen 6 jaar voor de afdeling deed en als herinnering werd een zilveren speld overhandigd., waar na mevr. Stevens een kort dank woord sprak. Het veefonds „Ons Belang" heeft een slecht jaar achter de rug. Er moesten 17 runderen onteigend worden, het geen het fonds een bedrag van 18.350.- kostte, waarte gen 'n opbrengst stond van 4819,20. Het nadelig saldo over 1975 be droeg dan ook 3934.03. Omdat maar eenmaal 1% premie werd geheven is de vereniging slecht by kas en zal in februari a.s. weer 1% premie worden geïnd. Dit bleek in de maandagmiddag in hotel Holterman gehouden leden vergadering onder voorzitterschap van de heer J. H. Aanstoot uit het financieel verslag van de boek houder, de heer E. "Voordes. Uit diens jaarverslag bleek verder, dat het ledental met 6 is verminderd wegens bedrijfsbe ëindiging, zodat het fonds thans Mevr. F. M. ter Doest-Bos (VVD) wenst ontsluiting van het industrieterrein. een verbod voor vrachtauto's om de Keizersweg uit te rijden, bij de aansluiting met de Vrijheidslaan. Dit betekent dan dat vrachtauto's de Keizersweg wel mogen inrijden vanaf de Vrijheidslaan, doch niet in omgekeerde richting. Bij het instellen van een dergelijke maat regel zal het vrachtverkeer even wel de gelegenheid moeten worden gegeven om te keren, hetgeen op de geprojecteerde weg niet moge lijk is. Daartoe is het de bedoeling ter hoogte van de rioolwaterzuive ringsinstallatie een keérlus aan te leggen. Dit voorstel zal, alvorens ons de finitieve standpunt te bepalen, om advies worden voorgelegd aan de commissie ruimtelijke ordening, ter behandeling in de vergadering van 23 februari a.s., alsook aan de fi nanciële commissie. B. De aanleg van de we gvolgens het oorspronkelijke tracé kan tegen 1 maart a.s. gereed zijn. Deze werkzaamheden behoeven geen .vertraging te ondervinden door de voorgestelde wijziging. C. Het is de bedoeling de verlich ting gelijktijdig aan te brengen. D. Na de beslissing op het onder A. bedoelde voornemen kande aanduiding van het industrieterrein plaats vinden." Het politieke team van het Zwolse tweede kamerlid Hessel Rienks be legt op 26 januari in zaal Wispel te Luttenberg een hearing over de nota kleine kernen. De Statenle den Fokke van de ploeg en/of Paul Hofstee, die namens de PvdA-frac-' tie in de Provinciale Staten deze nota behandelen, zullen een inlei ding houden over dit onderwerp. De nota Kleine Kernen wordt op 4 februari in de statenvergadering behandeld. De PvdA-avond die ook, of beter gezegd vooral, be doeld is voor niet PvdA-leden, biedt een unieke laatste gelegen heid voor betrokkenen om nog voor 102 deelnemers telt met 1115 ver zekerde koeien. De kascontrolecommissie bestaan de uit de heren H. J. W. Scheper- boer en J. Meijer had de admini stratie keurig in ox-de bevonden, zodat de boekhouder met dank voor zijn arbeid, décharge werd verleend. De nieuwe kascommis sie zal bestaan uit de heren B. J. J. Markvoort, N 100 en J. Meijer, E 32. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuurs leden, de heren J. W. Vukkink en Joh. Wolters, met bijna algemene stemmen herkozen. Besloten werd nog, dat runderen verzekerd kun nen worden, evenals de laatste ja ren, tot maximaal 1.300.- per rund. Voorzitter Aanstoot dankte aan 't slot allen voor hun opkomst. HMV VOOR RADIO De Holtense Muziekvereniging H.M.V. - kampioen van Nederland in de sectie Fanfare - komt op dinsdag 27 januari om 17.50 uur in het programma „Orkesten uit de regio" voor de AVRO. Het pro gramma, dat zal worden uitge voerd, werd de vorige week opge nomen in zaal Open Hof in De venter, Het eerste gedeelte bestaat uit „Trumpet tune and Air" van Purcell en de „Kleine Speelmu- ziek" van Henk van Lijnschooten en de Engelse hymne „Amazing Grace." In Dijkerhoek is een bloeiende 'kleutercursus, waar kleuters van af ongeveer vier jaar les krijgen. Enkele enthousiaste ouders heb ben nu het plan opgevat naast deze cursus met een peuterspeel zaal in „Bethanië" te starten. Peuters van ongeveer één tot vier jaar die in deze streek heel weinig gelegenheid hebben met elkaar in aanraking te komen, hebben dan de mogelijkheid om met elkaar te spelen, te praten enz. Het is de bedoeling de peuters elke woensdagmorgen van 9 tot 12 uur onder bevoegde leiding samen te laten komen. De kosten zullen zo laag mogelijk gehouden wor den. Wilt u meer inlichtingen? Wilt u zich opgeven? Bel even met de organiserende dames, mevr. De Klijne, tel. 1410, mevr. Kuyper, tel. 2828, of mevr. Van der Meer, D 69 E. Veilig Verkeer; Holten heeft bet voornemen een verkeerskennis- wedstrijd te organiseren tussen de diverse verenigingen, fabrieken, instellingen e.d. in de gemeente Holten. Drie afgevaardigden van elke fa briek enz. zullen op de avond in maart niet al te moeilijke vragen te beantwoorden krijgen op het gebied- van het verkeer. Er zijn diverse prijzen beschik baar. De avond is vrij toeganke lijk voor iedereen en zal een wat feestelijk karakter krijgen. Verenigingen enz. die mee willen doen, worden verzocht zich deze maand nog op te geven bij het bestuur van VVN, Chr. Knyff, tel. 1438, en J. W. Kroon, tel. 1517. deze béhandeling stem en visie te laten horen. Tot de bezoekers van deze avond hoopt men in de allereerste plaats te kunnen rekenen gemeenteraads leden, colleges van B. en W. en an dere direct betrokkenen uit geheel Salland en Noordoost-Overijssel. De betrokken gemeentebesturen en een groot aantal verenigingen voor Plaatselijk Belang zijn middels een gericht schrijven door de PvdA uit genodigd tot het bijwonen van deze avond, welke om 20 uur be gint. Na de inleiding door de Sta tenleden bestaat er gelegenheid tot discussie met de inleiders en de aanwezige Statenleden. Zoals be kend is de kernennota één van de belangrijkste zaken welke Provin ciale Staten de huidige zittingspe riode te behandelen krijgen. De leefbaarheid van een groot deel van de bevolking in de provincie Overijssel hangt er van af. Erg be langrijk bij de gehele discussie zal zonder meer de vraag zijn of er wel sprake is van een kernpro bleem, of dat het „probleem" de kleine kernen wordt opgedrongen. De vertegenwoordigers van de be trokken dorpen kunnen in Lutten berg opnieuw hun visie naar vo ren brengen. Wellicht dat de pre sentatie van die visie voor de PvdA Statenfractie beslissend kan zijn voor haar houding tijdens de Statenbehandelïng van deze nota in februari. De organisatie van de avond is, zoals al gesteld, in han den van het politiek team Hessel Rienks, dat terzijde wordt gestaan door het gewestelijke bestuur van de PvdA en door de afdeling Raal- te van 'deze partij. Verder worden in het een half uur durende programma nog ge speeld een mars, boogie en enkele arrangementen van dirigent Henny J. Fransen. De majorettes werken als koor mee en ook enkele jeug dige solisten zullen zich laten ho ren. De zware storm waarmee het jaar 1976 is ingeluid en die waarschijnlijk de geschiede nis in zal gaan als de Nieuw- jaarsstorm 1976, heeft overal veel schade aangericht. Ook de bossen hebben weer zwaar te lijden gehad, al valt het, voor zover we het gezien hebben, op de Holterberg erg mee. Er zijn op tal van plaat sen nieuw geknakte bomen waar te nemen. Maar wat bijzonder opvalt is de ravage welke de stormen van 1972 en 1973 hebben aangericht en die nog niet geruimd is. Sommige boscomplexen zien er allerellendigst verwaar loosd uit. Het is duidelijk, dat de betreffende boseige- naren er niets aan gedaan hebben. Dat is niet helemaal onbegrijpelijk, wanneer men bedenkt dat het ruimen van stormhout met hoge kosten aan arbeidslonen gepaard gaat en dat, voorzover we weten, voor kleinere objec ten van overheidswege geen subsidie wordt verleend. Het moet op de toeristen die telkenjare in groten getale deze contreien bezoeken, toch wel een beschamende indruk maken, dat in onze gemeente op dit gebied zo weinig aan de goede zorg voor de natuur en het milieu wordt gedaan. Het ware dan ook te hopen, dat van de zijde van onze plaatselijke overheid eens de aandacht van het Staatsbos beheer op deze situatie werd gevestigd of dat door middel van aanvullende werken eens arbeiders op dit karwei worden gezet, al behoort dit werk tot de feitelijke taak van de boseigenaren. We mogen het onze zomer gasten niet aandoen, dat zij ieder jaar weer de gehavende bossen in moeten trekken. De stormen van de laatste dagen zullen zeker ook al weer hun bijdrage aan de vernieling leveren. Hier nu ligt een taak voor onze plaatselijke milieugroep die zich altijd naar ons gevoel ten onrechte zo druk gemaakt heeft voor het behoud van de Beuseberg. Zij zou in de eerste plaats de boseigenaren en Staatsbos beheer moeten entameren voor het schonen van de ver waarloosde bossen op de Hol terberg. (w.b.) Wanneer binnen afzienbare tijd het vleeswarenbedrijf U- vlees uit het Drentse Nije- veen met ruim twintig gezin nen naar Holten komt, dan zullen er voor die mensen woningen moeten komen. Maar woningen zijn er niet en bouwgrond is, misschien op een enkel perceel na, niet beschikbaar. Nu blijkt pas duidelijk hoe funest de actie van het Co mité Beuseberg, thans Mi lieugroep Holten, voor de woningbouw in onze gemeen te is geweest. Het heeft plus minus vijf jaar geleden, met het begin van zijn optreden, slapende honden (Stichting natuur en milieu en de in specteur voor de ruimtelijke ordening) wakker gemaakt. De behandeling van het be roep van de inspecteur in de afdeling voor geschillen van bestuur van de Raad van State kan, tenzij er nog iets bijzonders gebeurt, nog wel een paar jaar duren en Hol ten zit nu met de gebakken peren, (w.b.) Dinsdagavond hield de afd. Dij kerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvro.uwen in café-restau rant Het Bonte Paard haar jaar vergadering en nieuwjaarsvisite. In haar openingswoord wenste de presidente mevr. M. Reijlink-Kers allen een voorspoedig 1976 en haal de enige herinneringen op uit het afgelopen jaar. Vijf leden die in 1975 alle bijeen komsten hadden bijgewoond, kre gen een presentje, t.w. de dames R. Bieleman-Vasters, B. van Coe- verden-Nekkers, D. Huzen-Brinks, R. Nikkels-v. Schooten en M. Paal man-Kloosterboer. Als nieuw bestuurslid werd ge-' kozen mevr. D. Huzen-Brinks. Aan mevr. Kroon werd een ca deaubon aangeboden voor het zo prima verzorgen van de convoca ties.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1