U-Vlees Nijeveen verhuist naar Holten TE LAAT... Muziek Raadsvergadering „Soli" nam afscheid van dirigent P.Endedijk Ontsluiting van industrieterrein Fysiotherapeut Kraay sprak voor Plattelandsvrouwen If 111 i W_ IV j| IV lil 1 W mWmm |l !l»Wa Burg. Niemeijer: Donderslag bij heldere hemel op de club Aanwijzing leden Gewestraad Ruim duizend gulden aan oud papier PERSONEEL MAG MEE O Geen 2000 maar TWINTIG DUIZEND BEJAARDENSOOS Eerste prijs voor ,Eendracht'-scliutters UAITFNC NIFIIMTCRI Ah fcgala wB fSfjPi KHMM |§§j§ p^wggjB E§f|9 MM fa*JÊStf Wva vMli Bffl 8%» IbBI ipff bBB JÊËB JIM |H JPh JBifemMJ SStghJEnSm Hod. medewerker D. J. Mondeel. Hi V W V IMM H In BSa iH fV n B8BBB nn 8H MI Mn bBIEI SUM IV Vft HMM Verzetstraat 70, tel. 05483-2099 ^Wgy HÜ Hi WBW B9 Mi Mr Mi m n HH BM H Ml M^M |M|H Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 05483-2995, b.g.g. 1533 Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.per half jaar, f 18.-— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v, Holtens Nieuwsblad NIJEVEEN Het bekende bedrijf U-vlees zal uit Nijeveen verdwijnen. Het bedrijf, eigendom van de fir ma Udema, gaat naar het Overijsselse Holten. De 26 werknemers is meegedeeld, dat zij de kans krijgen mee te verhuizen naar de nieuwe vestigingsplaats. Het be richt is in Nijeveen met grote verslagenheid ontvangen Burgemeester F. Niemeyer bijvoorbeeld noemde het nieuws „een donderslag bij heldere hemel". Wanneer de werknemers, waar onder zes Nijeveners, inderdaad besluiten mee te gaan, zullen er geen ontslagen vallen, zo deelde de directie van Udema mee. Het bedrijf dat fijne vleeswaren ver vaardigt zou moeten verhuizen omdat de veterinaire dienst uit Assen al enkele keren een waar schuwend geluid heeft laten horen ten aanzien van de huisvesting in Nijeveen. Zoals bekend is de fa briek gevestigd in de voormalige zuivelfabriek, die niet meer zou voldoen aan de eisen die er in het kader van de EE'G-bepaljngen te genwoordig aan vleesverwerkende industrieën worden gesteld. Afkeu ring van het gebouw leek zelfs in de lucht te hangen. Bovendien be gon de afstand Holten de plaats (waar de slachterij van het bedrijf is gevestigd, red.) - Nijeveen steeds zwaarder te wegen. In Holten ze telen voorts de directie en de ad ministratieve en technische staf. Vestiging in Holten zou bijvoor beeld ook voordeliger zijn voor het onderhoud van het wagenpark, waarmee de verkoop vanuit Nije-, veen wordt geregeld. EFFICIËNTER Al met al kwani de directie tot de conclusie dat in het kader van een efficiëntere bedrijfsvoering een verhuizing van het Nyeveens fili aal alleszins gerechtvaardigd is. In Holten zal een nieuwe fabriek worden gebouwd, waarvan de heer Katers, de bedrijfsleider in Nije veen, de leiding zal krijgen. Er- wordt naar gestreefd de nieuwe fabriek eind 1976 te kunnen betrek ken. De verkoopdienst, die de wa ren doorstuurt naar de winkeliers zal echter eerder uit Nijeveen ver trekken. BEGRIP De beslissing van de direktie van U-vlees werd op 19 december aan het personeel meegedeeld. De heer- Katers, de bedrijfsleider, zei er het volgende van: „Zakelijk gezien hadden de mensen begrip voor de genomen beslissing, maar natuur lijk waren er ook emotionele re- acties. Veel mensen verklaarden niet mee te willen verhuizen; ze willen liever naar ander werk uitkijken. Voor U-vlees houdt dat uiteraard het risico in dat een verloop van het personeelsbestand zal plaats vinden en dat kan uiteraard moei lijkheden opleveren voor de pro- duktie ën verkoop. Aan de andere kant was de directie van mening dat het personeel er recht op had in een zo vroeg mógelijk stadium omtrent de plannen te-worden in gelicht." De heer Katers benadruk te tenslotte dat de beslissing van zijn directie voor" een goede be drijfsvoering absoluut noodzakelijk VERRASSING Burgemeester' Niemeyer deelde desgevraagd mee dat het bericht voor-hem een volslagen verrassing' was. „Ik vind het bijzonder jam mer/omdat hierdoor'een van de .weinige bedrijven die levensvat baarheid hebben hier in- Nijeveen gaat verdwijnen," Voor zes Nijeveense gezinnen be tekent dat dat ze zullen moeten verhuizen. Ik kan mij indenken dat die mensen zich hier thuis voe len en zich daarom moeilijk los zullen kunnen maken uit de ge meente. Verder betekent de verhui zing voor de regio Meppel een ver lies van 26 arbeidsplaatsen en dat is in deze tijd van economische cri sis werkelijk bijzonder jammer." De heer Niemeyer deelde verder mee dat hij een gesprek heeft ge had met de heer Udema. Daarover zei hij: „Ik neem aan dat er in derdaad gegronde motieven aanwe zig waren om tot verhuizing te be sluiten." TOEKOMST Over de toekomst van het be drijfsgebouw zelf tenslotte zei de burgemeester nog geen idee te heb ben. „Ik hoop dat Udema er in slaagt het gebouw zo te verkopen dat er mogelijkheden vrijkomen voor de vestiging van een ander bedrijf." (Meppeler Courant) Negen grote ondernemers hebben in een open brief aan de ministerraad en aan de leden van de Eerste en de Tweede Kamer der Staten- Generaal zie elders in dit nummer hun grote be zorgdheid uitgesproken over de economische ontwikkeling in ons land. De brief heeft al tot veel commentaar aanlei ding gegeven. Het is een ongebruikelijke stap, als men bedenkt, dat negen individuele werkge vers dat doen terwijl zij gro te organisaties als het Ver bond van Nederlandse On dernemingen (VNO) en het Nederlands Christelijk Werk geversverbond (NCW) achter zich hebben staan. Een ongebruikelijke, inmid dels al wat „omstreden", maar naar onze mening geen onjuiste stap. Iedere groep die meent, dat het met het beleid., in ons land niet goed gaat, moet niet schromen dit ter bevoegde plaatse kenbaar te. maken, ook al gaat dat buiten de gevestigde organi saties om. Het doet echter wel wonder lijk aan als het juist is, wat adressanten schrijven, dat het reeds vanaf 1965 met de con currentiepositie van de be drijven bergafwaarts is ge gaan en dat de winstgevend heid snel is verminderd. Als de briefschrijvers dat al tien jaar hebben zien aankomen, dan is hun brief wel rijkelijk aan de late kant. Hoofdklacht zijn de sterk gestegen ar beidskosten, maar het is in Nederland toch zo, dat die arbeidskosten lonen en sociale premies in geza menlijk overleg tussen werk gevers en werknemers in cao's worden vastgelegd. Als die arbeidskosten in de afge lopen tien jaar te hoog zijn opgelopen, dan hebben de werkgevers bij die onderhae- ndlingen onvoldoende voet bij stuk gehouden. De internationale recessie is niet in de eerste plaats hun zorg. Maar men kan de eco nomische ontwikkeling in ons land toch niet los zien van hetgeen er op het internatio nale vlak aan de hand is. De grote werkloosheid is daar mede onlosmakelijk verbon den. „Door een te snelle stijging van de arbeidskosten werd het tempo waarin op mense lijke arbeid wordt bespaard door technische en organisa torische verbeteringen een proces dat ten grondslag ligt aan alle welvaarts- en wel- zijnsgroei te hoog", zeggen de briefschrijvers. Dat klinkt wel medelevend, maar ma chines zullen er steeds meer komen. Dat proces is niet te stuiten, ook als het met de conjunctuur heel goed gaat. „Ook het huidige overheids beleid draagt in onvoldoende mate bij tot herstel van ver trouwen in de mogelijkheden van toekomstig ondernemen" wordt gezegd. Maar die over heid is nu juist druk bezig om te trachten daar iets aan te doen. Ook in dat opzicht zijn de negen briefschrijvers te laat. (w.b.) Op 30 en 31 januari a,s. organi seert liet Jongeren Vormingscen trum de Olde Vechte in Ommen een weekend: „Muziek op de klub" Dat is speciaal bedoeld voor leiders en leidsters van jeugdklubs die meer met muziek willen. Tijdens dit weekend gaan ze zelf eenvoudige muziekinstrumenten maken en daarmee spelen, waarbij het de bedoeling is dat de deelne mers dit later ook in hun eigen klubs in praktijk kunnen brengén.' De kosten bedragen f 26.50 per persoon. De aanvang is op vrijdag avond om 18.00 uur, dc sluiting op zaterdagmiddag om 17.00 uur. Nadere informatie bijJongeren vormingscentrum de Olde Vechte, Zeesserweg 12, Ommen, tel. 05291- 1963. Overzichtsfoto van het gebouwencomplex van U-vlees B.V. op het industrieterrein te Holten. Sinds de aankoop plm. 2l!z jaar geleden van het gemeentelijk slachthuis heeft deze export slachterij al een belangrijke uitbreiding ondergaan en biedt momenteel ar beid aan ongeveer tachtig mensen. s Mevrouw F. ter Doest-Bos heeft namen de fractie van de VVD het college van B. en W. de volgende vragen gesteld: Naar aanleiding van de opmerking van uw voorzitter in de raadsver gadering van 6 november '75, dat öe ontsluiting van het industrieter rein De Haar zich in dc eindfase In het bericht in het nummer van vorige week werd vermeld dat op het bedrijf van de heer Ulfman, Espelo 40, het 2000e kalf werd geschetst van de fokvereni- ging „Holten en Omstreken". Het was niet het 2000e maar 't 20.000e kalf dat de fokvereniging regis treerde. De gemeenteraad komt op maandag 19 januari 1976, om 19.30 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen voor de be- handeling van de volgende agenda 1. Notulen van de vergaderingen van 6 en 24 november 1975. 2. a. Ingekomen stukken b. Mede delingen. 3. Voorstel tot ruiling van grond met de heer A. Schuppert, Oranje straat 28, alhier. 4. Voorstel tot aanwijzing van le den en plaatsvervangende léden voor de gewestraad. 6. Voorstel tot wijziging van de electiciteitstarieven. 6. Voorstel tot wijziging van de gastarieven. 7. Voorstel, tot het goedkeuren van de opheffing van de Stichting Rij wielpaden Oost-Overijssel. 8. Voorstel tot het accepteren van geldleningen voor het jaar 1976. 9. Voorstel tot wijziging van de ge. meentebegroting 1976 (credieten voor de aankoop van een bodem- vuilzuiger zwembad, aankoop maaimachine, aanleg trottoir bij kleuterschool ,,de Haar", herstel werkzaamheden Sportdal). 10: Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. bevindt, merken wij het volgende op: De fractie van de VVD heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en moet tot haar spijt constateren, dat de aanleg van de ontsluiting nog steeds niet verder gevorderd is. Dit zeef tot ongerief van de bedrijven die zich daar gevestigd hebben, enkele al geruime tijd geleden. Het kopen van een bouwterrein bete kent toch, dat men aanspraak kan maken op een goede ontsluiting en een goede straatverlichting. Ook aan deze straatverlichting ontbreekt het nog steeds. Het is ons boven dien gebleken, daVrde bedrijven hinder en schade ondervinden van De toetreding van de gemeenten Lochem, Vorden, Warnsveld en Zutphen tot het gewest Deventer - thans gewest Midden-IJssel - en de daarmede verband houdende wijziging van de desbetreffende regeling, zijn door de Kroon goed gekeurd. De gemeente Holten heeft momen teel 4 leden en 4 plaatsvervangen de leden in de Gewestraad. In verband met de nieuwe regeling zullen er dat in het vervolg 3 zijn. Van deze drie mogen burgemees ter en wethouders èèn lid aanwij zen. Zij hebben daarvoor de bur gemeester, mr. W. H. Enklaar, aangewezen en als plaatsvervan ger wethouder J. Rietberg. B. en W. stellen de raad voor de twee ander leden aan te wijzen. Momenteel hebben in de gewest raad nog zitting mr, W. H. Enk laar (plv, J. Rietberg), L. Kaan (plv. H. Meerman), H. J. Weste- rilc (plv. J. Wiggers) en W. te Berge (plv mevr. F. M. ter Doest- Bos). het totale gebrek aan aanduiding van het industrieterrein. Gaarne zouden wij daarom van u willen vernemen: A. Is er al een beslissing geno men omtrent de wijze waarop de afvoer van het verkeer zal worden geregeld? B. Wanneer zal de totale ontslui ting gerealiseerd zijn? C. Wanneer zal er straatverlich ting worden aangelegd? D. Wij zouden het zeer op prijs stellen, dat zo spoedig mogelijk duidelijk aangegeven wordt hoe 't verkeer op de juiste manier het industrieterrein kan bereiken. Is dit mogelijk? De afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield dinsdagavond in zaal „Vosman" haar jaarvergadering onder lei ding van de tweede presidente, mevr. Vogt-Rooyackers, die in haar openingsewoord alle dames een gelukkig 1976 wenste. Zij wekte tevens de dames op om in het nieuwe jaar actief te zijn, in welke vorm dan ook, In haar woord van welkom richtte mevr. Vogt zich in 't bijzonder tot een viertal nieuwe leden. Vervolgens vroeg mevr. Beldman. Wegstapel aandacht voor de cur sus van het Informatiecentrum voor de Rundveehouderij te Hen gelo (O.) en de cursus „Bedrijfs opvolging en overdracht". Hierna hield mevr. L|adiges van de milieugroep Holten haar maan delijks praatje óver milieuzaken. Mevr. Van Doesburg-Tijssen las vervolgens het jaarverslag 1975 en het financieel verslag. De kas- commissie had boeken en beschei den in orde bevonden. Negentien dames die het afgelopen jaar alle vergaderingen bijwoonden kregen een kleine attentie. Bij de gehou den stemming werd mevr. Vogt als tweede presidente herkozen. Na afhandeling van de agenda hield de heer G. Kraaij, fisiothe- rapeut te Holten een lezing met dia's over zijn werk. Hij vertelde, dat de fysiotherapie een para-me dische funktie heeft, wat hoofd zakelijk een preventieve en advi serende taak heeft. Aan de hand van dia's liet hij de verschillende technieken en hulpmiddelen zien, welke toegepast worden bij ortho pedische-, neurologische-, psj-- chologische, reumatische en adem. halings aandoeningen. Mevr. Vogt sprak namens de da mes een woord van dank tot de heer Kraaij voor zijn boeiende en leerzame lezing. Ondanks de, vooral in de laatste maanden, zeer lage prijs en de be lichten over het instorten van de markt, is men bij de ,0.1. school, in Dijkerhoek lang niet pessimistisch over het resultaat van de inzame- lingsakties die in 1975 werden, ge houden. Ten gemeentehuize traden op donderdag S januari in het huwelijk de heer Poon Shu Po te Holten en mej. Wong Pui Chuk uit China. Het fvwweUjk werd voltrokken door ge meentesecretaris G. J. Lcmgenberg d,ie het met het Chinees nogal moeilijk had. De heer Poon opende plm. anderhalf jaar geleden het Chinees-Indisch restaurant ..Kwok Shina aan de Dorpsstraat te Holten. In de dinsdagavond in gebouw „Rehoboth" gehouden jaarvergade ring van de Chr. gem. zangvereni ging „Soli Deo Gloria" werd af scheid genomen van dirigent Pieter Endedijk te Arnhem. Voorzitter Js. Schuppert sprak een woord van dank en waarde ring tot de jonge dirigent die twee jaar zijn beste krachten aan het koor heeft gegeven. De heer En dedijk - die wegens studieredenen bedankte - zei in zijn dankwoord met veel genoegen terug te zien op de tijd dat hij het koor dirigeerde. Hij deed als jong dirigent veel er varing op en ondervond veel me dewerking van een welwillende groep vocalisten. De secretaresse mevr. Span-v, d. Bei'g liet in een óp' rijrh 'gesteld jaarverslag de verschillende activi teiten de revue passeren' en de penningmeester, de heer J. W. Aanstoot, rapporteerde over de fi nanciën. De inkomsten en - uitga ven bedroegen resp. f 4946.38 en f 4767,18. Inplaats van mej. J. Paalman, die niet herkiesbaar was, werd als be stuurslid gekozen mej. J. Lande- weerd. Het bestuur zal trachten zo snel mogelijk een nieuwe diri gent aan te trekken om dé tijd van non-activiteit zo kort'mogelijk te houden. De goed bezochte en gezellige jaarvergadering werd door „de heer Aanstoot met dank gebed besloten. In zes akties werd voor ruim duizend gulden bijeen gebracht. Voorwaar een prachtig succes dat bereikt werd doof de grote inzet van ouders en kinderen. De ouders brengen het papier van familie en kennissen tot soms van heel ver mee naar Dijkerhoek. •Een eresaluut- voor deze en alle andere stille werkers is dan ook zeker op z'n plaats. Het geld, zo vertelde, het hoofd der school, de heer'Kroon, werd ook dit jaar weer goed besteed o.a. door het aanko pen van een verkeersmethode en naslagwerken. De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensociëteit Holten zal dinsdagmiddag om half drie wor den gehouden in gebouw Irene. Alle leden worden op deze eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar verwacht. Gasten zijn hartelijk Wel kom! Op een onder auspiciën van de Bond van Twentse Luchtgeweer- schutters: te Lonneker gehouden sterk bezet schietconcours behaal de het -C-téam :van de Hottense s.v. „Eendracht" met 471. punten de eerste prijs. Het succesvolle team bestond uit de schutters. G.. A. Ha verslag, D. Jansen, G. Jansen, en A. Paalman.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1