I Q - I ROBA Automobielbedrijf B.Y. opent nieuwe showroom Uit bundel van Ooievaar ER ZIJN WEER KINDERPOSTZEGELS! nederland 35+15c 12,5 jaar Bejaardensociëteit Nederlanders plukken druiven in de champagnestreek HOCKEY -nieuws WAAR GAAN WE HEEN? Wandkastje De vrijwillige brandweerman Herfstprijzen in Schongauer Land Goede wedstrijd BATO 1 (heren) HOLTEN 7 NOV. 1975 PAGINA 9 mé In gebouw „Irene" werd dins dagmiddag een gezellig feestje ge bouwd t.g.v. het 12i/, jarig bestaan van de Bejaardensociëteit „Hol ten." De plm. 80 bejaarden werden hartelijk welkom geheten door soos-presidente mevr. C. P. K. En klaar-van Andel. - Zij sprak haar j vreugde uit over de grote belang- I stelling op deze middag, waarop met voldoening mag worden terug- i gezien op de achterliggende jaren, waarin voor de bejaarden 'n groot aantal gezellige bijeenkomsten be legd werden, uitstapjes werden ge- - organiseerd etc. Nadat ter ere van de bejaarden die sinds de laatste bijeenkomst hun verjaardag vierden het „Lang zullen ze leven" was gezongen, ver toonde mevr. J. Wiggers-Aanstoot een groot aantal kleurendia's die in de loop der jaren waren ge maakt tijdens het jaarlijkse reisje. Na de pauze, waarin getrakteerd werd op koffie met gebak en een glaasje, beleefden de bejaarden enorm veel plezier aan het optre den van een goochelaar. De zaal Burgemeester G. J. Smit van Rijssen opent woensdag 12 no vember a.s. om 14.30 uur het nieuwe grote showroomcomplex van ROBA Automobielbedrijf B.V. aan de Holtsrstraatweg 85-87 in -■Rijssen. Het nieuwe showroomcomplex (oppervlakte 1300 m2) ligt tegen over het bestaande garagebedrijf van ROBA en omvat een grote moderne showroom (1000 m2) met rondom een ruime parkeerplaats. In de modem gebouwde en fraai, ingerichte showroom zijn op de eerste etage alle meeste gevraag de nieuwe modellen van de auto merken VW en AUDI NSU te zien. Op de benedenverdieping (600 m2) staat een groot assorti ment occasions van alle bekend ste merken. In de nieuwe showroom bevinden zich tenslotte een moderne kan toorruimte cn een rustige praat- hoek. Het service-gebeuren van ROBA zal zich - wat ruimer gehuisvest - blijven afspelen in het bestaande rigëbëdrijf. Van de bejaarden die Wh jaar lid waren maakte onze fotograaf deze foto. was ter gelegenheid van het ju bileum leuk versierd en alle be jaarden kregen een bloemetje. Al met al een zeer geslaagde middag. Een universeel te gebruiken open wandkastje van Curver. Han dig in badkamer, keuken, slaapka mer, hobbyruimte, enz. Het wandkastje is voorzien van slobgaten, het kan dan ook zowel hangend als staand gestapeld wor den. De opstaande kanten aan de onder- en bovenzijde passen bij stapeling in elkaar, zodat ver schuiven niet mogelijk is. Grote stabiliteit. Afmetingen: 41 x 12 x 19 cm. (binnenwerks) L x B x H. Verkrijgbaar in wit en bruin van slagvast Polystryreen.. De brandweerman, hij is paraat, Hoe ook de barometer staat. Geen storm, geen regen, sneeuw of ijs, Brengen hem ook maar van de wijs. Hij wacht, het zij hier goed v.ermeld, Gereed, dat men een brand hem meldt. Dan is hij rap en snel ter been. En spoedt zich naar de brandspuit heen. Refrein Wij zijn van de brandweer, wij staan er steeds klaar, Bij regen en onweer, in 't uur van gevaar. En kraait de Rooie Haan, dan zijA we present. Dan komt aan zijn rijk heel spoedig een end. (bis) De brandweerploeg is dan heel snel, Dat hoort ge aan de brandweerbei. De autocar met motorspuit, Schiet overal door, steeds recht vooruit. 't Verkeer moet stoppen, de brandweer voor, Het gaat de drukste straten door. Naar woonhuis, fabriek of boerderij. De brandweer komt de wegen vrij! De brandweerploeg is goed gedrild, Want geen seconde wordt verspild. De slangen uit, de spuit slaat aan, De mondstukvoerder valt al aan. Snel wordt de vuurhaard dan bestookt Zoodat het water bruisend kookt, En 't Rooie Haantje, hoe hii ook kraait, heel snel de keel wordt dichtgedraaid. De brandweerman, hii is niet bang, Hij kent 't gevaar al jaren lang. Al grijnst de vuurdood hem ook aan, Hij is niet van plan opzij te gaan. Verkeert er soms een mensch in nood,* Dan geeft h'i „Magfre Hein" een poot. Met pik en b>"l zoekt h-" een weg, En grist de dood zijn offer weg. De brandweerman, hij is bereid, Ziin huid te wagen in de strijd. H'i redt niet alles wat er brandt, Maar snant zich in met hand en tand. Al bliift er ook maar wat gespaard, 't Is althd weer de moeite waard. Z'in offerzin is toch beloond, Hij heeft zich op z'n best getoond. De brandweerman, hii is vrjiwillig. H-'i doet zijn plicht altijd dienstwillig Hij wordt niet voor die taak beloond. Al wordt 't verzuim hem wel verschoond. Hü werkt voor 't algemeen belang. Daarin schuilt heel z'n dadendrang. Maar weet u wat hij graag eens hoort? Zoo nu en dan een waardeerend woord. Holten, 12 februari 1946 OOIE Uitslagen van 1 nov. 1975. Meisjes b-Nijverdal 2-0, Nijverdal bl-Holten jongens b 2-2, sixes: Jon- gens-Salland 1-5, Lochem dl-meis- jes dl 11-0. 2 november: heren 1 vrij, heren 2-Almelo 3 1-0. Wedstrijdprogramma 3 november. Jeugd: jongens bl-Almelo b4, 11 u, o.l.v. H. Dieben en L. Scheltens. Meisjes bl-Almelo b2-Holten bl, 11 uur. Voordat de druivenoogst in de Noordfranse Champagncstreek begint, speelt zich een ware invasie af van plukkers die uit verschillende delen van Frankrijk, maar ook uit andere landen naar dit wijnbouwgebicd komen. Ook dit jaar bevindt zich hieronder een aantal Nederlanders die op eigen gelegenheid of via reis- en bemiddelingsbureaus naar de Champagnestrcek zijn gereisd om er de druiven voor de sprankelende Afgelopen zaterdag speelden de BATO 1 heren in de gymzaal a ;d. Haarstraat tegen het 2e team van Dynamiek uit Goor. Aangezien er de laatste paar wedstrijden mat gespeeld was, waren de heren, nu van plan om er eens flink tegen aan te gaan, temeer omdat Dyna miek deze competitie alles nog ge wonnen had. De eerste set werd goed gestart en met een enorme inzet werd voor de puntjes ge knokt. De ploeg van Dynamiek had hier vooral in het begin veel moeite mee, maar wist desondanks de eerste set toch te winnen, met slechts enkele punten verschil. In de tweede set waren de BATO he- Na twee uur zweten en zwoegen hebben de Bato-dames afgelopen zaterdag in Almelo eindelijk hun eerste punt binnengehaald.. Hoe moeilijk het wel ging bleek uit de setstanden 14-16, 15-13, 12-15, 15-13. Er werd vanaf het begin erg goed gespeeld aan beide kanten van het net. De Holtense dames sloegen goed, maar de dames van RAC hadden een zeer blok zodat de meeste smashes weer terug kwa men in het Bato-veld. De eersto set ging dan ook verloren. Aanvoerdster Wietske Viet spoor de de dames aan meer tactisch te gaan spelen aangezien de RAC-da- mes nogal eens fouten maakten bij hun verdediging. Dit bleek 'n goed idee, er werden veel punten ge maakt en de set werd gewonnen. In de derde set kwam echter een inzinking bij Bato. Er werd van de Sixes jongens: Hardenberg dl- Holten dl. 10 uur. Meisjes Holten dl-Hardenberg dl, 10 u. o.l.v. A. Voerman. Zondag 9 nov. Senioren: Nijver- dal-Holten 1, aanv. 14 u., Driener- lo 7-Holten 2. Denk allen nog even aan de Boe- kenierstraining voor jong en oud. Na afloop is er gelegenheid om hierover te discussiëren onder het genot van snert en stokbrood. Komt allen a.s. zaterdag 8 november. ren, die door een goed blok en een enorme inzet in de verdediging de 2e set verdiend wisten te pak ken. Dat Dynamiek niet voor niets alles gewonnen had werd toen door hun bewezen, en ze dienden BATO in de laatste 2 sets goed van repliek, door beide sets te winnen. Ondanks de toch wel verdiende overwinning van Dynamiek, kun nen we stellen dat BATO de tot nu toe beste wedstrijd van dit seizoen speelde, en als ze zo blijven spe len, kunnen ze met goede hoop de komende wedstrijd tegen ,,Set Up 65" tegemoet zien. andere kant veel aangevallen door een nogal lange speelster, wat een groot nadeel was voor Bato aange zien de Holtense dames nogal klein van stuk zijn. De keiharde smashes kwamen dan ook allemaal over 't blok heen in het achterveld terecht waar veel noodlandingen nodig wa ren o.a. door Henneke Brcesma om de bal nog te redden. Dit mocht echter niet baten: de set werd ver loren met 12-15. Om nu nog een punt te kunnen bemachtigen moest de laatste set gewonnen.; worden. De wedstrijd was echter al anderhalf uur. aan de gang en de vermoeidheid ging nu ook meespelen. De RAC-dames ble ken hier meer last van te hebben dan de Bato-dames die deze laatste set dan ook wonnen met 15-13. De eerste punt was binnen en Bato was tevreden. feestwyn te plukken. Met hoeveel romantische gevoe lens sommige plukkers ook van huis zijn gegaan, op de wijnhel lingen van het Champagnegebiéd worden zij met de neus op de harde werkelijkheid gedrukt. Het oogsten van de druiven is hard en vooral zwaar werk. Zeker de eer ste dagen betekent het voor de meesten een pijnlijke rug, dood vermoeide benen en 's avonds uit geput op bed neervallen. Na een paar dagen zijn de plukkers ech ter aan de zware belasting gewend en kunnen zij meer bewust genie ten van het werken in de natuur, het meestal zeer goede eten en drinken en de vele nieuwe con tacten die tijdens een druiven oogst worden gelegd. Omdat de Champagnestreek het meest noordelijk gelegen wijn- bouwgebied van Europa is, ligt de gemiddelde temperatuur er lager en valt de oogsttijd er dan ook later in het jaar dan in de rest van Frankrijk. Wettelijk is be paald dat tussen de bloei van de druiven en de oogst minimaal 100 dagen moeten verstrijken. Dit om ervoor te zorgen dat de druiven zolang mogelijk kunnen rijpen, wat de uiteindelijke kwaliteit van de champagne ten goede komt. Met de oogst mag dan ook vaak niet eerder dan begin oktooer worden begonnen. De wettelijke beperkingen die op de druivenoogst in de Cham pagne van toepassing zijn, beper ken zich echter niet tot het tijd stip waarop met de pluk mag worden begonnen. Ook op andere aspecten zijn beperkingen van kracht, die tot doel hebben een constante hoge kwaliteit van de champagne te waarborgen. Zo mag van de opbrengst van een wijngaard slechts een gedeelte worden verwerkt tot champagne. Van méér geoogste druiven v/ordt een niet-mousserende wijn ge maakt, de „Coteaux Champenois" die ook niet de naam champagne mag dragen. Deze maatregel weerhoudt de wijnboeren ervan de opbrengst zo ver mogelijk op te jagen, wat de kwaliteit van de druiven zeer ongunstig zou be ïnvloeden. Tot champagne mag alleen het sap van gezonde, onbeschadigde druiven worden verwerkt. Langs de wijngaarden zitten in de oogst tijd dan ook vrouwen die de ge plukte druivetrossen nauwgezet bekijken en alle druiven verwijde ren, die niet aan de kwaliteits eisen voldoen. De geoogste druiven worden op de wijnhellingen gewogen cn ge registreerd. Dit gewicht moet exact overeenkomen met het aan tal kilo's druiven waaruit het sap wordt geperst. Op deze manier heeft men zekerheid dat uitslui tend druiven van het ua «w om schreven wijnbouwgebiëd iri de Champagnesti'eek voor de produk- tie van champagne worden ge bruikt. Na het persen van de dcuiven hetgeen zorgvuldig en in ver schillend fasen gebeurt beschikt men over het druivensap waaruit Ze zijn weer volop verkrijgbaar: de nieuwe kinderpostzegels, de blikvangertjes van een in de we reld unieke actie. Hulpverlening aan jeugd door middel van postaal verkeer. Dat betekent, dat er sinds 11 november weer een goede tradi tie kan worden voortgezet: kinder zegels plakken op uw post. De voorhoede is al geweest - de hon derdduizenden schoolkinderen heb ben al hun externe „huiswerk" ge daan. Nu wordt stellig weer gere kend op de „hoofdmacht", op de genen, die op hun wijze deze puur Nederlandse campagne willen steu nen door zegels te kopen bij de stands van de plaatselijke comitê's, aan de loketten van de postkanto ren. In de „kraampjes" van de plaat selijke comitê's liggen óók de fleu rige wenskaarten op u te wachten, ook kaarten met groeten, die ver wijzen naar de komende hoogtij dagen van het jaar, naar Kerst en Oud en Nieuw. Kaarten, die óók welkom zijn bij familie, relaties, verwanten en vrienden in het bui tenland. In deze collectie prachtige kaarten met o.a. reprodukties uit Nederlandse musea, zal zeker iedereen iets van zijn gading kun nen vinden. Ga voorop bij hulp aan kinderen met een tekort! Het dóét mensen wat post te ontvangen, die een bij zonder merkteken draagt, van hulpverlening dicht bij huis. U weet het zo langzamerhand: de ze gels dragen afbeeldingen van oude gevelstenen: met het verleden naar een minder zorgelijke toekomst de. bruisende champagne wordt gemaakt. Voor het echter zover is moeten,, in de -kelders nog enkeie jaren lang tal van speciale, voor geschreven bewerkingen worden uitgevoerd, die de champagne zijn sprankelende en unieke karakter geven. Een gratis brochure over de produktie van champagne kan worden aangevraagd bij: Comité Interprofessionnel du Vin de Champagne, Raamweg 43, Den Haag. Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1, tel. 11500: vrijdag 7 no vember, aanvang 20 uur: Reisbu reau De Magneet en Sporthuis Witte presenteren: Wintersportfes tival '75 Zaterdag 8 en zondag 9 novem ber 10-17 in de kantine van het complex Deventer-Zuid, Zweede straat 61007: 12e Internationale Ruildagen Personeelsver. Thomas sen Verblifa afd. Filatelie Maandag 10 november, aanvang 20 uur: Concert van de Deventer Orkest Ver. o.l.v. Jan Rutgers Dinsdag 11 november, aanvang 20 uur: Thuis van Hugo Claus Woensdag 12 november, aanvang 20 uur: Seth Gaaikema met Fami lie Willekeur, zijn nieuwe one- man-show E.D.B.-Theater, Smedenstraat 10, tel. 13615: weekfilm do. 6 t.m. wo. 12 nov.: Vrouwelijke killers van de Orient, 18 jr., nachtvoorst, vr. 7 nov. 23 uur, za. 8 nov. 24 u.: Cha- to's land, 18 jr., matinee za. 8, zo. 9 nov. 14 uur: Uitdaging van Robin Hood, a.l., aanvangstijden week film: werkd. 20- uur, za. 18.30 en 21 uur, zo. 16, 18.30 en 21 uur Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100, aanvangstijden week film: werkd. 20 uur, za. 18.45 en 21.15, zo. 16, 18.45 en 21 uur: week film do. 6 nov. t.m. wo. 12 nov.: Roller Ball, 18 jr., nachtvoorst, vr. 7 nov. 23 uur, zo. 8 nov. 24 uur: Duel op de spoorlijn, 18 jr., mati nee za, 8, zo. 9, wo. 12 nov. 14 u.. Sjors en Sjimmie en de toverring, a.l. Luxor Theater, Brink 20, telef. 18662, weekfilm do. 6 t.m. 11 nov Die knotsgekke kerels in hun vlie gende kratten, a.l., nachtvoorst, vr. 7 nov. 23 uur: Celestine, lekker dier van plezier, 18 jr., matinee zo. 8 nov. 14 uur: De acht dolken van de zwaardvechter, a.l., cyclusvoor stelling wo. 12 nov. 20 uur: Satyri- con, 18 jr., aanvangstijden week film: dagelijks 20 uur, zo. ook 16 u. Goetiek De Rozijnenkorf, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend: ma. t.m. za. 14-18, vr. ook 19-21: tot 19 november, Frans Kres, tekeningen en etsen De Kunstpoot, adres en openings tijden als Rozijnenkorf: 7 t.m. 19 nov. inzendingen Beeld uw stad uit - tekeningen, schilderijen, foto's Kunst Rondom, openbare leeszaal voor kinderen, die u met uw post zegel- of kaartdaad een 6tapje vooruit helpt! Het plaatselijk comité: C. P. K. Enklaar-van Andel, Jeurlinksw. 1; C. W. van Voorthuizen-Hey- mans, Fazantenw. 14, tel. 2319; C. J. van Pijpen-Blonk, Holterenk- straat 8. leL 2027; K. Hase-de Hamer. Waardenborchstr. 40, tel. 2156: W. Steinhauer-Mobach, Mr. G. Vixse'ooxsestr. 33, tel. 1840; W. Dekker-Gerrits, Gaardenstr. 37, tel. 1233; A. van Dam-de Laat, Nagelhoutstr. 5, tel. 2728; F. v. de Bovenkamp-Dijkstra, Oude Deventerweg 7, tel. 1231; F. W. Fransen-Lubbersen, Sparrenweg 8, tel. 1502. Eerstedag enveloppen zijn ten postkantore verkrijgbaar op dins dag 11 november. Een verblijf gedurende zeven da gen tegen herfstprijzen bieden de vakantie- en herstellingsoorden aan in het Schongauer Land van 1 september tot 30 november. Het is dan mogelijk om voor slechts DM 50 (incl. ontbijt) gedurende zeven dagen in een hotel te over nachten. Een week overnachten met ontbijt in een pension met overdekt zwembad en sauna (ka mer met douche en toilet) kost DM 94. Vakantiewoningen voor 4-6 per sonen zijn er vanaf DM 196 en een appartement voor 2-3 personen met bad, toilet en keuken (prachtig gelegen aan..de Stamberger See!) kost "DM!220.' Verder zijn ér ook nog mogelijkheden voor een week end verblijf in deze aantrekeklijke Duitse vakantiestreek in de Voor- Alpen. Nadere informaties over deze aanbiedingen zijn beschreven in de folder „Herbst im Schongauer Land", die gratis verkrijgbaar is bij de Fremdenverkehrsverband, D 892 Schongau, Postfach 40, teL 09 49-8861/4571. Brink 70, tel. 13506: geopend di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21, za 10-17: Theo Mols, textiel en Hanneke Mols, plastiek Galerie Tambaran, Bergstraat 34 tel. ,15077: geopend: wo. t.m. zo. 14- 17, vr. ook 19-21, za. v.a. 10 uur: Gerard Grassere, schilderijen (tot 30 nov.) Tevens vaste collectie Oce anische Kunst Galerij Lenten, Kletterstraat 25- 27, Epse, tel. 21815: geopend: di. t.m. za. 10-18, zo. 14-17: Uitgebreide collectie schilderkunst, grafiek, beeldhouwwerken, keramiek 1850- heden Het Ei van Columbus, Polstraat 76-78, tel. 16431: geopend: ma. t.m. vr. 14-18, za. 10-17, zo. 15-18: tot 15 nov. Kunst uit de huiskamer Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512: geopend: ma. t.m. vr. 10-12 en 13-17. wo. ook 18-20.45: Van kruidentuin tot apotheek Albert Schweitzer Centrum, tel. 19675, Brink 89: geopend: di. t.m. vr. 9-12 en 14-17, za. 10-17: Per manente expositie over leven en werk van A. Schweitzer; tot eind november Andries van der Beek, schilderijen met als onderwerp De Knotwilg Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556: geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17: Antieke fietsen, zilver, aardewerk, keukens Museum De Drie Haringen, tel. 14556, Brink 55: geopend als de Waag: Aankleedpoppen uit 1860- 1910 Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, telef. 19739: geopend: als de Waag De Horst, Kerkstraat 5: vr. 7 nov. 20-22 uur. za 8 nov. 10-22 uur, zo. 9 nov. 10-17 uur: 37e Clubtentoon stelling van „De Gekleurde Zan gerkleurkanaries, tropen en par kieten Wijkgcbouw Van Vlotenlaan: za. 8 nov. 14-17: Ruilbeurs Deventer Verzamelaars Vereniging, inl.: dhr. Hartgers, tel. 24597-24632. Contact dansavond Noord Nederlandse So ciëteit voor Alleenstaanden. Mu ziek: General Combo; zang: Bian- ca Fluit Vrouwencafé, Menstraat 2: don derdag 6 nov. vanaf 20.30 uur Jazz café, Menstraat 2, vrijdag 7 november 20.30-24 uur Weekenddienst tandartsen: 8 en 9 november: L. Bouman, Brinkgre- verweg 99, tel. 23363

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 9