van ongelukken Bunter „in de Sclmre" Verkoop bouwterrein DroO^trOIUfliel OOFZftftk Busstop en parkje „De Haar", toeristenbelasting Lcraeie I - Blauw Wit 12-1 besluitvorming" Traagheid in de Chauffeur gevraagd en grond Vragen P.v.clA. Kroon verwerpt bezwaren tegen bestemmingsplan ..De Haar' oalon wander Gemeen tebelang: Fa. H. W. PIEFFERS „PROFOTO" opent de deur van „kapschuur Oefenprogramma ZVV „Blauw Wit" A. ten Dam (2) had snelste duif V riendschappelij ke wedstrijden S.V. Holten (zaterdag 9 aug.) Apellant vertrokken 55 r^)- hetadresvoor moderne haarverzorging CAMELWOL Opruimingsrestanten 10% extra korting Wees de prijsverhoging voor Koop nu een nieuwe SIMCA-CHRYSLER GARAGE SCHUPPERT B.V. Holten - tel. 05483-1363 Gemeente Holten Voordeel bij de echte warme bakker: FRANS PLUYGERS ADMINISTRATIEF MEDEWERKER HOLTEN 8 AUGUSTUS 1975 PAGINA .5 Zaterdag 9 augustus (morgen!) vanaf 20.30 uur organiseert jeugd- sociëteit „De Scfoure" een coun- try-avond met de bekende Engel se rock-country groep „Dave Tra vis and the Bad River Band", (zie foto). Deze formatie was vroeger bekend onder de naam „Bunter". „Bunter" heeft een drietal jaren geleden, met daverend succes, al twee optredens verzorgd voor jeugdsociëteit ,De Schure". Na tournees in Noorwegen, Zweden, Engeland en IJsland is nu ons land aan de beurt. Als het mooie weer aanhoudt, wordt het een open-lucht-optreden, bij neerslag van enige betekenis zal het spek takelstuk naar binnen verhuizen. De viermansformatie, die country- en rockgeluiden uit de jaren zestig produceert bestaat uit: Graham Webb - naast dameskapper in Lon don is hij de drummer van de band. Eddy Johnson - leadgitaar en zang. Terry Nicholson - een der bekendste studiomuzikanten van Engeland, is op solotoer, waarvan in september de eerste elpee. Zaterdagavond bespeelt hij de bas, ook verzorgt hij een ge deelte van de zangpartij. Dave Travis - is producer, compo nist, arrangeur en heeft al 10 l.p.'s op zijn naam. Onlangs heeft bij 't bekende songfestival in Dubrovnik gewonnen. Ook kreeg hij de titel „Mister Country" 1975 van Groot Brittannië. Hij bespeelt de slaggi taar en zingt. Dave Travis and the Bad River Band (o.a. bekend van de l.p's „Country" en „High On Life") was afgelopen zondag op de radio te beluisteren in het programma „Muzikaal Onthaal" van Herman Iedereen die nu zelf eens wil zien wat er gebeurt met zijn filmp je voordat het resultaat van het door het glaasje turen en op de knop drukken werkelijk zichtbaar geworden is, is welkom. Door te komen kijken op de „Open Dagen" van „Profoto" ont dekt u misschien een hobby met erg veel perspectief die .Provoto" graag van alle kanten wil belich ten. De „Open Dagen" zijn 9 en 10 augustus van 10-12 uur en van 2-5 uur in het „Paalhuis" aan de Beusebergweg B 63, Holten. En neem rustig wat negatieven mee zodat we het positief kunnen be kijken. Emmink. Voor iedereen die een voorproefje mee wil maken van „het nieuwe Bunter", raden wij aan zaterdag (morgen!) om 13.00 uur de radio af te stemmen op Hilversum 1, want dan treedt Dave Travis and the Bad River Band op in het programma „Tros- Country". Het begint allemaal om 20.30 uur en de toegangsprijzen bedragen voer leden f 2,- en voor niet-leden f 3,-. Tot zaterdag! In de radsvergadering van dins dag 12 augustus, komt een voor stel aan de orde om aan de heer J. H. Niemeijer in Holten een per ceel bouwterrein te verkopen ge legen aan de Korhoederweg in het villaterrein „Look". De kavel is groot ongeveer 1925 m2 en de koopsom bedraagt f 49.300.- ex clusief de aanleg- en aansluitkos ten van aardgas en elektra en de verschuldigde omzetbelasting over de koopsom en de aanleg en aansluitkosten. De heer Nijmeijer is sedert maart 1973 inwoner van de ge meente Holten en de onderhavige verkoop past naar het oordeel van B. en W. dan ook in het door de raad gevoerde beleid ten aanzien van de verkoop van bouwterrei nen in het villaterrein „Look". De commissie gemeentewerken kan zich met deze verkoop verenigen. Aan de' heer J. A. Groot, tand arts aan de Aaltinksweg willen B. en W. een strook grond verko pen van ongeveer 260 m2 gele gen achter het verkochte bouw terrein, teneinde deze grond als tuin in gebruik te kunnen nemen. De gevraagde grond betreft in pandige tuingrond en is gelegen ongeveer 50 meter vanaf de ver harde weg. Ingevolge het bestem mingsplan „de Haar" is het on derhavige stuk grond bestemd tot erf, behorende bij een op het zelfde bouwperceel gelegen hoofd gebouw. Door verkoop wordt de gemeente bevrijd van het onder houd van deze grond, welke thans is ingeplant. Ingevolge het be stemmingsplan bestaat tegen de verkoop geen bezwaar. De heer De Groot heeft zich bereid ver klaard de grond aan te kopen voor de hem geboden prijs van f 5200.- exclusief omzetbelasting. Ook hier mede kan de commissie gemeen tewerken zich verenigen. Een droogtrommcl is er de oor zaak van geweest dat in de nacht van zaterdag op zondag op de nieuwe E 8 ter hoogte van Holten twee verkeersongevallen hebben plaatsgevonden, waarbU de be stuurder van de ene auto met ernstige verwondingen naar het Geertruidenziekenhuis in Deven ter moest worden overgebracht, en de andere auto zeer ernstig werd beschadigd. Ter voorbereiding op het nieuwe seizoen, opende Blauw Wit afgelo pen zaterdag zijn serie oefenwed strijden met een ontmoeting tegen Lemele. Ondanks de zeer grote hitte werd in een hoog tempo be gonnen. In het elftal van Blauw Wit waren nogal wat wijzigingen, mede doordat o.a. Jan Lohuis, J. Kolkman en Nico Labobar wegens ♦vakantie nog niet beschikbaar wa ren. Voor trainer Willems was dit een prima gelegenheid om wat nieuwe selectiespelers op te stel len t.w. Anton Labobar-, Geie Paal man en Jan Verveda. Dat door deze veranderingen het samenspel nog niet al te best verzorgd was is be grijpelijk. Vooral voor de rust kreeg Lemele enige goede kansen, maar gescoord werd er niet. Ook de Blauwwitters wisten niet ver der te komen dan een buitenspel- doelpunt, hoewel een goedspelende Henk Aanstoot (2) twee keer in kansrijke positie voor de doelman verscheen en Jana Verveda enige schoten naast en over het doel zag verdwijnen. Na de rust een zelfde spelbeeld. Een iets verzorgder spelend Leme le. vooral door het rustige spel van Bos (ex-PEC) op het middenveld maar opnieuw goede kansen voor Blauw Wit. Na een goed opgezette aanval kwam de bal op het mid denveld bij Anton Labobar, die via een_prachtige cross-pass Henk Aan stoot (2) de gelegenheid gaf van rechts het strafschopgebied binnen te rukken en met een bekeken bal in de verste hoek te doelpunten. Nauwelijks enige minuten later werd een doorgebroken Lemele- aanvaller driemaal door doelman Tompetter gestuit alvorens de ver dediging kon wegwerken. Toch werd het even later gelijk toen een snelle aanval over links niet gestuit kon worden en de bal in het doel verdween. Zelfs werd het tien minuten voor het einde nog 2-1, toen een misverstand tus sen Ep Beldman en Gert Lande- weerd de Lemeler midvoor alleen voor doel bracht en beheerst kon scoren. Ondanks een prachtige kop bal van (opnieuw) Henk Aanstoot, die juist naast ging, bleef de stand verder onveranderd. De oefenreeks wordt 9 augustus voortgezet met een wedstrijd tegen Hulzense Boys terwijl woensdag-, avond om 18.30 uur in Nijverdal (Gagelman) in het kader van het Heuvelrug-toernooi aangetreden wordt tegen RKSV uit Rijssen. Zaterdag 9 augustus: Hulzense Boys 1-Blauw Wit 1. 3 uur; Hul zense Boys 2-Blauw Wit 2. 3 uur. Woensdag 13 augustus „Heuvel- rugtoernoói in Nijverdal: RKSV 1- Blauw Wit 1, 18.30 uur. Door de p.v. De Bergvliegers wa ren voor de wedvlucht strombeek i 59 duiven ingekorfd. Afstand 211 km. Lossing 7 uur. Eerste duif ge klokt om 10.18.27 u. 1. 3, 9, 11, 19 en 29 A. ten Dam (2); 2, 4. 5, 6. 14. 16, 18, 21, 22, 23, '26 en 27 J. W. Willems; 7 G. Steunenberg; 8 comb. Jongman-Meester; 10 en 15 J. Aaftink; 12 H. J. ten Velde; 13, 28 en 30 H. van Beek; 17. 24 en 25 G. J. Egberts: 20 en 32 Joh. Veld huis; 31 A. Aanstoot. 10 uur: Holten E 1-Sp. Rijssen E 1. 10 uur: Holten F 1-Sp. Rijssen F 1. 10 uur: Holten F 2-Sp. Rijssen F 2. 10.45 u.: Holten E 2-Sp. Rijssen E 2. 10.45 u.: Holten F 3-Sp. Rijssen F 3. 10.45 u.: Holten E 3-Holten E 4. 14 uur: Holten C 2-Holten C 3. 15 uur: Holten C 1-Sp. Rijssen C 1. De Kroon lieeft de bezwaren van ir. J. Germeraad te gen het gedeeltelijk door Ged. Staten goedgekeurde bestemmingsplan ,De Haar" ongegrond verklaard. Dc raad heeft in zijn openbare vergadering van 21 maart 1972, waarbij de bezwaren van appelant werden afgewezen, overwogen dat op den duur het verzwaarde ver keer over de Larenseweg, waar tegen Ir. Germeraad beroep had aangetekend zal worden ontlast door de doortrekking van dc pro vinciale weg S 14. Het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan betreft een herziening van het op 1 oktober 1968 vast gestelde bestemmingsplan in ver band met dc woningbouw voor de gemeente Deventer, waarbij oor spronkelijk een vei-kecrswcg door „de Haar" was gepland. De Kroon heeft overwogen, dat de aanleg van een invalsweg door ,,de Haar" terecht niet langer wordt voorgestaan en daarin in het plan dan ook niet is voorzien, dat het niet-lokale verkeer, en met name het recreatieve verkeer naar de Holterberg, om Holten heen zal worden geleid, wanneer de voorgenomen aansluiting van de provinciale weg S 14, ten wes ten van ,,de Haar" tussen de (nieuw;) E 8 en de Rijksweg no. 44 (oude E 8) gelegen, tot stand zal zijn gebracht, dat het zuide lijk gedeelte van de provinciale weg S 14 thans tot aan de La renseweg is aangelegd en dat, naar in de openbare vergadering van de Raad van Staten van de zijde van Ged. Staten is medege deeld, met de realisering van het noordelijk gedeelte tot aan de Rijksweg 14 (oude E 8) in augus tus 1975 zal worden begonnen, dat voorts in afwachting van de hierbedoelde aansluiting een zoda- nige- - bewegcijfering is aange bracht, dat het verkeer tussen (nieuwe) E 8 en Holten zoveel mogelijk gebruik maakt van de oostelijk gelegen verbinding tus sen Holten en Markelo en, dat in de voornoemde openbare verga dering is gebleken, dat de appel lant inmiddels de gemeente Hol ten heeft verlaten en zijn woning aldaar heeft verkocht. De Kroon heeft bepaald, dat Ir. Germeraad terecht niet ontvanke lijk is verklaard door Ged. Staten in zijn bezwaren tegen de bebou wing in „de Haar". De fractie van de Partij van de Arbeid, heeft zich met een drietal vragen, betreffende bovenstaande onderwerpen tot het College van B. en W. gewend: „1. Toen het bejaardencentrum „Diessenplas" in gebruik werd ge nomen, is gevraagd of de lijn diensten van de OAD op Deventer en op Almelo/Hengelo een zodani ge route zouden kunnen krijgen, dat de haltes voor de bewoners van „Diessenplas" gemakkelijk bereikbaar zouden zijn. Daarop werd gereageerd met de medede ling, dat een dergelijke wijziging in de routes moest wachten onder meer op de verbetering van de Aaltinksweg. Aan deze weg is inmiddels het een en ander vei'beterd. Kan het college derhalve thans mededelen, of vorenbedoelde routes inderdaad in de buurt van het bejaardencen trum gebracht kunnen worden, of er eventueel ook een verbinding met het station der N.S. in ver werkt zou kunnen worden en zo ja, wanneer een en ander zou kun nen worden gerealiseerd? De be woners van „Diessenplas" zouden hiermede zeer gebaat zijn! 2. Kan 't College mededelen wan neer het parkje tegenover het be jaardencentrum „Diessenplas" wordt aangelegd? Onze fraktie heeft bij de algemene beschouwin gen over de begroting 1975 ver zocht de toen bestaande modder vlakte zo snel als mogelijk zou zijn weg te werken. Het terrein is het afgelopen voorjaar geëgaliseerd, Senioren) PROGRAMMA S.V. HOLTEN" Enter 1Holten 1 2.30 uur, ver trek 1.30 uur; Holten 2 naar toer nooi SV „Haarle" vertrek 12.15 u; Enter 3—Holten 3 10.00 u, vertrek 9.15 uur; Holten 4Haai-le 3 10.30 uur; Holten 5Haarle 4 10.30 uur; Holten 6Haarle 5 10.30 uur; Haarle 6Holten 7 10.30 u, vertrek 9.45 uur; Haarle 7Holten 8 10.30 uur, vertrek 9.45 uur; Haarle 8 Holten 10 10.30 uur, vertrek 9.45 u. ügCTOR TOERNOOI 2e ronde: ■olten 9—EGVV 1 14.00 uur, ver trek 13.15 'uurNoord dijk 3—Hol ten 11 10.00 uur, vertrek 9.15 uur; Hector 7—Holten 12 12.00 uur. 13 AUGUSTUS: Heuvelrugtoernooi „Nijverdal" te Nijverdal: SC Rijs sen 1Holten 1 aanvang 18.30 uur. Uitslagen Holten 2—SDOL 2 2-1; Mariën- heem 2—Holten 2 0-2; MVV 2— Holten 2 0-0. Holten 2 poulewin naar. Holten 3Tukkers 3 5-2; Holten 4Tukkers 4 4-0; Borner- broek 3—Holten 5 2-3; Holten 7— MULO-Veteranen (Helmond) 0-1; Holten 8Tukkers 5 4-0; GFC 5 Holten 9 0-0; Twente 5Holten 9 1-1; Neede 6Holten 11 4-1. De fractievoorzitter van „Ge meentebelang", de heer J. "War- rink, heeft het volgende geschre ven aan het College van B. en W. ter beantwoording in de raadsver gadering van dinsdag, 12 augus tus: „In maart van dit jaar is door on ze fractie al eens haar ongenoe gen uitgesproken omtrent de traagheid, waarmee de besluit vorming binnen onze raad tot stand komt. Hel antwoord destijds heeft ons allerminst overtuigd, dat een snellere procedure tot de onmogelijkheden behoort. Bij het vaststellen van bestemmingsplan nen wordt nog steeds bij ons de in druk gevestigd dat er niet alert genoeg gereageerd wordt. De commissie.'s van advies en bij stand worden geïnformeerd, hel bestemmingsplanforum heeft over enkele plannen reeds twee keer gepraat. Daarna mogen we ver wachten dat de plannen aan de raad worden vooi-gelegd ter goed keuring. Hier ontstaat echter hel hiaat, iedere informatie gaat dan ont breken en moeten we maar gissen hoe de zaken zich verder ontwik kelen of misschien helemaal niet ontwikkelen. Wanneer tussentijds-a problemen de besluitvorming belemmeren, ook voorafspraak oraniestraat 181 holten I telefoon 1615 maar daarna is er niets meer aan gedaan. Is het mogelijk om, voor dat dit terrein wéér tot vuilstort plaats en dergelijke vervalt, nog dit jaar het beloofde parkje aan te leggen? U zult de bewoners van „Diessenplas" en ook alle andere omwonenden daarmede een grote dienst bewijzen! 3. Bij de behandeling van de be groting 1975 werd vrij veel aan dacht besteed aan het onderwerp „toeristenbelasting" (zie onder meer de stukken betreffende de openbare raadsvergadering d.d. 17 februari 1975 blz. 65, 78, 82, 87 en 96 en dd. 18 maart 1975 blz. 133 en 134). Nu inmiddels controle wordt uit geoefend op de naleving van de bepalingen m.b.t. de toeristenbe lasting vraagt onze fraktie of het College hierover al iets naders kan mededelen. Wij denken hierbij onder meer aan de bevindingen van de recreatie-exploitanten en de reacties van de gasten. Bij de destijds gehouden discus sies is ook de verdeelsleutel van de toeristenbelasting ter sprake gekomen, waarbij er door onze fraktie op is aangedrongen deze zodanig te stellen, dat de gast met de meest bescheiden beurs het minst belast zou worden. Onze fraktie verzoekt het College na af loop van dit seizoen te bezien, of de thans gehanteerde verdeelsleu tel inderdaad de juiste is, dan wel of er op dit tei'rein nog wat is recht te trekken c.q. bij te stellen om tot een zo billijk mogelijke verdeling van de lasten te komen". De droogtrommel stond op een aanhangwagentje, dat bevestigd was aan de personenauto van de heer en mevrouw J. A. H. uit Hil versum. Het echtpaar, waarvan mevrouw aan het stuur zat, reed naar Hilversum. Ter hoogte van het benzinestation bij Holten is de droogtrommel los geraakt van het wagentje en op het wegdek terecht gekomen. Het echtpaar H. bemerkte hiervan niets en reed door naar Hilver- De droogtrommel zorgde echter nog voor enkele onaangename ge beurtenissen. Omstreeks half vier kwam uit de richting Holten de personenauto bestuurd door de negentienjarige Deventenaar J. G. aanrijden. Hij zag de doorgtrom- mel en ontweek hem door naar links te sturen. Hij kwam waar schijnlijk iets te snel weer naar rechts, waardoor zijn auto toch de trommel nog raakte en over de kop sloeg. G. werd uit de auto geslingerd en kwam onder zijn eigen auto te recht, waarbij hij ernstig gewond raakte. Zijn medepassagiere kwam met de schrik vrij. Achter de personenauto van G. reed een auto van de Ghanese ambassade- De chauffeur reed in volle vaart op de droogtrommel. De auto werd hierdoor ernstig beschadigd- De chauffeur zelf liep geen ver wondingen op. Het echtpaar dat in Hilversum tot de ontdekking kwam, dat de aanhangwagen stond, was volko- droogtrommel niet meer op de men overstuur, toen het door de Holtense politie op de hoogte werd gebracht van de ernstige ver keersongevallen, die het appa raat teweeg gebracht had. De mededeling van de directie van Ouwehands Dierenpark, dat er kameelhaar beschikbaar was om er wol van te spinnen, heeft zoveel liefhebbers in het geweer gebracht, dat zeer velen teleur moesten worden gesteld. De die rentuin op de Grebbeberg te Rbe- nen heeft „maar" vier kamelen, ergo zal het weer een jaar gaan duren, voordat er opnieuw camel- wol valt te verdelen. TEN BRINK'S PROFITEER ER VANI Op alle duidelijk kenbaar gemaakte goederen UIT VOORRAAD LEVERBAAR: SIMCA 1000 SIMCA 1100 SIMCA 1301 dan zou het. toch een goede zaak zijn dat de raad op regelmatige tijden geïnformeerd zou worden omtrent de stand van zaken. In dit verband zou het prettig zijn eens geïnformeerd te worden om trent de stand van zaken over de diverse bestemmingsplannen, die in het verleden reeds ter discus sie hebben gestaan. In verband met de aanleg van de S14 is een wat snellere aanpak van het bestemmingsplan ter plaatse ons inziens toch wel ge wenst, temeer daar er bij dit tota le project sprake is van een aan zienlijke ontgraving". Zijn partijgenoot, de heer E. M. van Schooten, stelt het college de volgende vragen: „Zoals u wellicht bekend zal zijn ligt het voormalig Gedo-terrein (thans in handen van de fam. Hartsuiker) nog steeds braak. Juist in deze omgeving bestaat 'n grote behoefte aan parkeergele genheid, temeer daar aan de Riet molenstraat praktisch geen moge lijkheid tot parkeren mogelijk is. Is uw College bereid in overleg te treden niet 'de fam. Hartsuiker om dit stuk als openbaar parkeerter rein aangemaakt te krijgen (even tueel snel aanliggende zakenmen sen) mede ook gezien de gunstige uitgang van dit terrein". Vrijdagavond tot 9.00 uur koopavond. Maandagochtend gesloten. WONINGINRICHTING Kerkstraat 123 Telefoon 05470-2S70 NIET VERGETEN: DINSDAG: BROODJESDAG WOENSDAG: KRENTENBOLLENDAG Bij besteding van 5.een Voordeelkaart VOORDEELKAART NO. 10 5 VRUCHTENRONDO'S van 300 voor 235 5 BROODJES, nu 110 MARKTMAZZEL: HOLTERBERGKOEK 220 Bij de administratie van de gemeentebedrijven kan worden geplaatst, een die in het bijzonder zal worden belast met de verbruiksadministratie van de energie bedrijven. Het bezit van het mulo-mavo-diploma. en het praktijkdiploma boekhouden is vereist, terwijl degenen die tevens in het bezit zijn van het meao-diploma, de voorkeur genie ten. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, tot maximaal f-2011.- bruto per maand. De bij de gemeente gebruikelijke rechts positieregelingen zijn van toepassing. Sollicitaties binnen één week na het verschijnen van dit blad te richten aan burgemeester en wethouders van Holten. (VEEVERVOER) Larenseweg 60 Holten Telefoon 05483-1269

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5